EKSTRA
MENÜ

Sigmar Gabriel

Sigmar Gabriel haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sigmar Gabriel hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.085 Sigmar Gabriel haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sigmar Gabriel Haberleri

‘Koltuğa yapışmadım başkası da olabilir’

‘Koltuğa yapışmadım başkası da olabilir’

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in bu görevi yeni hükümette de sürdürmek için, Türkiye’de bir yıl tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen gazeteci Deniz Yücel olayını kullandığı iddialarına cevap verdi...

22.02.2018Dünya
Binali Yıldırımdan Leopard yanıtı

Binali Yıldırım'dan 'Leopard' yanıtı

Başbakan Binali Yıldırım, "Leopard 2" tipi Alman tanklarının Zeytin Dalı Harekatı'nda kullanılmasına ilişkin, "Gayet tabii ki kullanacağız, biz bunları bu günler için aldık. Ülkemize yapılan saldırılarda bu silahları kullanmayıp ne zaman kullanacağız." dedi.

18.02.2018Gündem
Almanya Dışişleri Bakanı Gabrielden Deniz Yücel açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel'den Deniz Yücel açıklaması

Münih Güvenlik Konferansında konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel dünyanın 2018 yılı başlangıcında tehlikeli bir uçurumun kenarında olduğunu söyledi ve uluslararası siyasette günümüzde en az bulunan ve ihtiyaç duyulan unsur öngörülebilirlik ve güvenilirlik dedi. Gabriel Alman gazeteci "Deniz Yücelin tutukluluğu ilişkilerin geliştirilmesi önünde çok önemli bir engeldi, fakat tek engel değildi." ifadelerini kullandı.

17.02.2018Dünya
‘Dostum Mevlüt’e teşekkür ediyorum’

‘Dostum Mevlüt’e teşekkür ediyorum’

54. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı kapsamında Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile bir araya gelen Çavuşoğlu, görüşmenin ardından mevkidaşıyla ortak basın açıklamasında bulundu.

17.02.2018Dünya
Bir yıl sonra

Bir yıl sonra

İSTANBUL’da 14 Şubat 2017’de gözaltına alınan, 27 Şubat’ta ‘örgüt propagandası yapmak’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlarından tutuklanarak Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ne konulan Alman Die Welt Gazetesi’nin Türkiye muhabiri Deniz Yücel’le ilgili iddianame tamamlandı. İddianameyi kabul eden mahkeme Deniz Yücel’in tahliyesine karar verdi. Yücel’in avukatı Veysel Ok, dün öğle saatlerinde Deniz Yücel ve eşi Dilek Mayatürk Yücel’in Silivri cezaevi önünde birbirlerine sarılmış fotoğrafını Twitter’dan paylaşıp tahliyeyi haber verdi. Deniz Yücel’in elinde, eşi Dilek Mayatürk Yücel’in “Aşkımızın ağacı” dediğini aktardığı bir demet maydanoz vardı. Yücel, özel uçakla dün akşam Almanya'ya döndü.

16.02.2018Gündem
Çelik’ten AB’ye takvim tepkisi: Çifte standart

Çelik’ten AB’ye takvim tepkisi: Çifte standart

AVRUPA Birliği Dönem Başkanı Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da, Birlik üyesi ülkelerin dışişleri bakanlarıyla gayriresmi nitelikli (GYMNICH) toplantıda bir araya gelen AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Batı Balkan ülkelerine üyelik için 2025 tarihinin verilmesine tepki gösterdi.

16.02.2018Dünya
Deniz Yücel serbest Özel uçakla Almanya’ya döndü

Deniz Yücel serbest! Özel uçakla Almanya’ya döndü

Alman “Die Welt” gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel serbest... Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Yücel'in tahliye edildi. Bu arada Yücel hakkında iddianame de düzenlendi. Hakkında "Örgüt propagandası yapmak" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından 4 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Yücel, mahkemenin iddianameyi kabulüyle tahliye edildi. Tahliye ile ilgili Almanya'dan ilk açıklama geldi. Alman Hükümet Sözcüsü Yardımcısı Ulrike Demmer, bugün başkent Berlin'de düzenlenen basın toplantısında, Yücel'in tahliye edilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Almanya Başbakanı Merkel ise "Deniz Yücel'in serbest bırakılmasından memnunum" ifadelerini kullandı. Deniz Yücel, tahliye işlemlerinin bitmesinin ardından özel uçakla Almanya'ya döndü.

16.02.2018Dünya
Merkel’le sansürsüz konuşacağız

Merkel’le sansürsüz konuşacağız

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Almanya Başbakanı Angela Merkel’le bugünkü görüşmesi öncesinde ilişkilerde yeni bir sayfa açma çağrısında bulundu.

14.02.2018Dünya
Başbakan Yıldırım: Merkel ile tüm konuları sansürsüz konuşacağım

Başbakan Yıldırım: Merkel ile tüm konuları sansürsüz konuşacağım

Başbakan Binali Yıldırım, yarın Berlin’de Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşecek. Görüşmede, bozulan ikili ilişkilerde yeni bir sayfa açılması hedefleniyor. Görüşme öncesi Alman televizyon kanalı ADR’ye konuşan Yıldırım, Şansölye Merkel’le tüm konuları ‘sansürsüz’ konuşacağını söyleyerek, Türkiye’de tutuklu bulunan Türk-Alman gazeteci Deniz Yücel’in serbest bırakılmasıyla ilgili olarak olumlu mesajlar verdi.

14.02.2018Dünya
6’sını harcadı, 7’ncisi geliyor

6’sını harcadı, 7’ncisi geliyor

En büyük rakibi Sosyal Demokrat Parti, peş peşe genel başkan değiştirirken, 2005 yılında CDU Genel Başkanı seçilen ve aynı yıl başbakanlık koltuğuna oturan Angela Merkel, yerini hep korudu. SPD’de ise aynı süre içinde altı lider değişti. Şimdi sıra yedincide.

14.02.2018Dünya
Alman basınından flaş iddia Anlaşmaya varıldı

Alman basınından flaş iddia! "Anlaşmaya varıldı"

Alman Bayerischer Rundfunk haber sitesi, Alman savunma şirketi Rheinmetall ile Türk firma arasında tank modernizasyonunun sağlanması için anlaşma yapıldığını iddia etti.

13.02.2018Dünya
Almanya’da siyaset toz duman oldu

Almanya’da siyaset toz duman oldu

Almanya’da üç partinin çarşamba günü anlaşmaya vardığı ‘büyük koalisyon’ umudu tehlikeye girdi. Önemli bakanlıkları rakiplerine kaptıran Merkel’e parti içinde tepkiler yükselirken, Dışişleri Bakanlığını kabul eden Martin Schulz baskılar yüzünden bakanlıktan vazgeçti.

10.02.2018Dünya
Almanya’da Dışişleri Bakanlığı krizi

Almanya’da Dışişleri Bakanlığı krizi

ALMANYA Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel yeni hükümette de aynı koltuğu korumayı umuyordu. Ancak Gabriel’in partisi SPD’nin lideri Martin Schulz’un söz konusu koltuk için adı geçti.

9.02.2018Dünya
‘Verilen sözlerin değeri yokmuş’

‘Verilen sözlerin değeri yokmuş’

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, kendisine bu bakanlığın bırakılmaması üzerine partisini topa tuttu. Gabriel, SPD’de ilişkilerin saygısız, verilen sözün ise hiçbir değeri olmadığını söyledi.

9.02.2018 Dünya
Kulisler bunu konuşuyor: Dışişleri koltuğuna oturmayacak

Kulisler bunu konuşuyor: Dışişleri koltuğuna oturmayacak!

Almanya’da yeni kurulacak hükümette Dışişleri Bakanı olacağı açıklanan Martin Schulz’a baskı artıyor. Siyasi kulislerde SPD Genel Başkanlığı’nı bırakacağını söyleyen Schulz’un, Dışişleri Bakanlığı koltuğuna da hiç oturmayacağı ve siyasi kariyerinin sona ereceği söylentileri dolaşıyor.

9.02.2018Dünya
Eski genel başkan neden kızdı

Eski genel başkan neden kızdı?

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, yeni kurulacak koalisyon hükümetinde kendisine bakanlık verilmemesine tepki gösterdi. Gabriel, partisi Sosyal Demokrat Parti’nin yönetimini ‘saygısızlıkla’ itham etti.

9.02.2018Dünya
Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel partisini topa tuttu

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel partisini topa tuttu

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, yeni kurulacak koalisyon hükümetinde kendisine bakanlık verilmemesine tepki gösterdi. Gabriel, partisi Sosyal Demokrat Parti'nin yönetimini "saygısızlıkla" itham etti.

9.02.2018Dünya
Nahles, ‘solun Merkel’i olabilecek mi

Nahles, ‘solun Merkel’i olabilecek mi?

Alman basınında Merkel’in büyük koalisyon için verdiği ödünler ve SPD lideri Schulz’un koltuğu devredeceğini açıkladığı Nahles’e yönelik yorumlar öne çıkıyor.

8.02.2018Dünya
İsrail ve Almanya canlı yayında atıştı

İsrail ve Almanya 'canlı yayında' atıştı

Almanya Dışişleri Bakanı, İsrail ve Filistin ziyareti sırasında Netanyahu'ya iki devletli çözümün temel alınması gerektiğini söyledi. Gabriel ayrıca Kudüs'ün statüsü konusunda da Almanya'nın tavrını dile getirdi.

1.02.2018Dünya
Leopard krizi... Almanya modernizasyon kararını yeni hükümete bıraktı

Leopard krizi... Almanya modernizasyon kararını yeni hükümete bıraktı

TSK’nın Afrin operasyonunda Almanya’dan satın alınan Leopard tankları kullanmasına Alman muhalefetinden büyük tepki gelince Merkel hükümeti tankların modernizasyonu planını askıya aldı. Buna göre tanklarla ilgili karar için yeni hükümetin kurulması beklenecek. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da tanklarla ilgili komisyon toplantısının ertelendiğini ama bir askıya alma durumu olmadığını söyledi.

25.01.2018Dünya
Almanya Dışişleri Bakanlığı: “Türkiyenin güvenlik çıkarları da hesaba katılmalı”

Almanya Dışişleri Bakanlığı: “Türkiye'nin güvenlik çıkarları da hesaba katılmalı”

Almanya Dışişleri Bakanlığı Türkiye’nin “Zeytin Dalı Operasyonu” ile ilgili, “Türkiye’nin güvenlik çıkarları da hesaba katılmalı” açıklamasını yaptı. Öte yandan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel de, Türkiye'ye satılan tankların modernizasyonu konusundaki tartışmalar ve Alman medyasına yansıyan haberler konusunda, yeni hükümet kurulana kadar bu gibi kritik konularda karar alınmayacağını söyledi.

25.01.2018Dünya
Alman basınının Leopard iddiasına Bakandan yanıt geldi

Alman basınının Leopard iddiasına Bakan'dan yanıt geldi

Almanya'da yayımlanan Der Spiegel dergisi, Türkiye'nin Afrin operasyonu nedeniyle Alman hükümetinin TSK'nın elindeki Leopard tanklarının modernizasyonu projesini dondurduğunu iddia etti. Bakan Çavuşoğlu, 'Leopard tanklarıyla ilgili bir komisyon toplanacaktı. Bu komisyon toplantısı ertelendi. Askıya alma ya da iptal diye bir şey yok' diye konuştu.

25.01.2018Dünya
ABden Zeytin Dalı harekatı için ilk yorum

AB'den Zeytin Dalı harekatı için ilk yorum

Türkiye’nin Afrin'deki terör hedeflerine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk iki gününde ‘askeri operasyonlar konusunda yorum yapmadığı gerekçesiyle’ sessiz kalmayı tercih eden Avrupa Birliği sessizliğini üçüncü günde bozdu. Operasyon Brüksel’de bir araya gelen AB dışişleri bakanlarının gündemindeydi. Toplantı sonrasında basına konuşan AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, gelişmelerden çok endişeli olduğunu söyledi.

22.01.2018Dünya
Çavuşoğlu ve Gabriel telefonda görüştü

Çavuşoğlu ve Gabriel telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel ile telefonda görüştü.

22.01.2018Dünya
Tahran rest çekti

Tahran rest çekti

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’la nükleer anlaşmayı 4 ay daha uzatmasıyla birlikte bu süre sonunda talep ettiği değişiklikler olmazsa anlaşmadan çekileceğini açıklamasına Tahran çok sert tepki gösterdi. İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, “Anlaşma yeniden müzakere edilemez. Hiçbir değişikliği kabul etmeyeceğiz” dedi.

13.01.2018Dünya
Türkiye de, Almanya da benim vatanım

Türkiye de, Almanya da benim vatanım

Alman Dışişleri Bakanı ve Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) eski Genel Başkanı Sigmar Gabriel’in muhafazakarlara, aşırı sağcılara ve sağ popülistlere bırakmamak için heimat (vatan) ile leitkultur (öncü kültür) gibi değerlerin açık bir şekilde tartışılmasını gündeme getirmesi üzerine göçmen kökenli insanların çoğu gibi ben de kendi kendime “Benim vatanım neresi?” diye sordum.

13.01.2018Dünya
Çavuşoğlu: YPG için Rusya, ABD yarışıyor

Çavuşoğlu: YPG için Rusya, ABD yarışıyor

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Antalya’da Alman gazetecilere verdiği röportajda, Türkiye’de bu defaki olağanüstü hal (OHAL) uygulamasının uzatılmasının son olmasını beklediğini, Rusya ve ABD’nin terör örgütü YPG için rekabet halinde olduklarına işaret etti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’da hükümet kurulmasının ardından Başbakan Merkel’i davet etmek istediğini söyledi. Çavuşoğlu şöyle konuştu:

11.01.2018Dünya
AB Trumpa meydan okudu

AB Trump'a meydan okudu

Başkan Trump’ın bugün Tahran ile nükleer anlaşmanın kaderiyle ilgili karar vermesi beklenirken dün AB kanadı İran Dışişleri Bakanı Zarif ile yaptığı toplantının ardından Washington’a ‘İmzana sadık kal’ çağrısında bulundu.

11.01.2018Dünya
AB, Trump’a meydan okudu

AB, Trump’a meydan okudu

ABD Başkanı Donald Trump’ın, İran’a karşı tavrını iyiden iyiye sertleştirdiği ve nükleer anlaşma konusunda karar aşamasında olduğu bir dönemde Brüksel’de önemli bir buluşma gerçekleşti. AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ve İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif ile bir araya geldi. Toplantıdan ABD’ye, “Anlaşmanın alternatifi yok, imzana sadık kal” mesajı gönderildi.

11.01.2018Dünya
Türklerin ne kadar Almanya’yı vatan görüyor

Türklerin ne kadar Almanya’yı vatan görüyor

Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) yıllarca genel başkanlığını yapan Federal Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, ‘heimat’ (vatan) ve ‘leitkultur’ (öncü kültür) tartışmalarını yeniden gündeme taşıdı.

10.01.2018Dünya
Tank projesine onay vermeyeceğiz

'Tank projesine onay vermeyeceğiz'

CUMARTESİ günü memleketi Goslar’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ağırlayan Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Alman hükümetinin Türkiye'nin Altay tank projesine Rheinmetall'ın katkı sunması için onay verdiği yönündeki iddiaları reddetti.

8.01.2018Dünya
Juncker: Türkiye AB konusunda yardım ederiz

Juncker: Türkiye AB konusunda yardım ederiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AB hakkındaki yorumları sonrası konuşan AB Komisyonu Başkanı Jean Claude-Juncker, "Türkiye yeniden AB’ye yakınlaşmak isterse yardım ederiz" dedi.

8.01.2018Dünya
Juncker: Tabii ki yardım ederiz

Juncker: Tabii ki yardım ederiz

TÜRKİYE’nin sorun yaşadığı Avrupa Birliği ülkeleriyle ilişkilerini düzeltme yönünde adımlar attığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “AB temennim 2018 yumuşama yılı olsun” dediği bir ortamda Brüksel’den de önemli bir mesaj geldi. AB Komisyonu Başkanı Jean Claude-Juncker, Türkiye’nin yeniden AB’ye yakınlaşmak istemesi halinde yardım edeceklerini söyledi.

7.01.2018Dünya
Çavuşoğlu’ndan Alman mevkidaşına iadei ziyaret

Çavuşoğlu’ndan Alman mevkidaşına iadei ziyaret

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman Bakanın Goslar’daki evinde buluştu. Samimi ve sıcak bir havada geçen görüşmenin ardından iki bakan da sorunları çözme konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

7.01.2018Haber
Çavuşoğlu’ndan Alman mevkidaşına iadei ziyaret

Çavuşoğlu’ndan Alman mevkidaşına iadei ziyaret

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman Bakanın Goslar’daki evinde buluştu. Samimi ve sıcak bir havada geçen görüşmenin ardından iki bakan da sorunları çözme konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

7.01.2018Haber
Çavuşoğlu’ndan Alman mevkidaşına iadei ziyaret

Çavuşoğlu’ndan Alman mevkidaşına iadei ziyaret

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman Bakanın Goslar’daki evinde buluştu. Samimi ve sıcak bir havada geçen görüşmenin ardından iki bakan da sorunları çözme konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

7.01.2018Dünya
ABden kritik Türkiye çıkışı Yardım ederiz

AB'den kritik Türkiye çıkışı! "Yardım ederiz"

TÜRKİYE’nin sorun yaşadığı Avrupa Birliği ülkeleriyle ilişkilerini düzeltme yönünde adımlar attığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “AB temennim 2018 yumuşama yılı olsun” dediği bir ortamda Brüksel’den de önemli bir mesaj geldi. AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Türkiye’nin yeniden AB’ye yakınlaşmak istemesi halinde yardım edeceklerini söyledi.

7.01.2018Dünya
Diyalog ve işbirliği mesajı

Diyalog ve işbirliği mesajı

ALMANYA ile yaşanan siyasi ve diplomatik krizlerin ardından 5 Kasım’da Sigmar Gabriel’i ilişkilerin geliştirilmesi adımları çerçevesinde memleketi Alanya’da ağırlayan Çavuşoğlu, dün ise Gabriel’e memleketi Goslar’da iadeyi ziyarette bulundu. Çavuşoğlu, evinde ziyaret ettiği Gabriel ve eşine misafirperverliklerinden ötürü teşekkür etti. Daha sonra ikili bir görüşme yapan iki bakan, düzenlenen ortak basın toplantısında iki ülke ilişkilerini ve görüşmeyi değerlendirdiler.

6.01.2018Dünya
Çavuşoğlu ile Gabriel biraraya geldi...  Ortak mesaj: Diyaloğu geliştirelim

Çavuşoğlu ile Gabriel biraraya geldi... Ortak mesaj: 'Diyaloğu geliştirelim'

Alman Dışişleri Bakanı Gabriel, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından iki ülke arasındaki anlaşmazlıkları çözme noktasında anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Gabriel, evinde ağırladığı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na eliyle Türk çayı ikram etti. Gabriel, Çavuşoğlu ile samimi ve sıcak bir havada gerçekleşen görüşmeye ait bir fotoğrafı Facebook hesabında paylaştı.

6.01.2018Dünya
Çavuşoğlu Alman basını için yazdı... Yeni başlangıç önerisi

Çavuşoğlu Alman basını için yazdı... 'Yeni başlangıç' önerisi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Alman medyası için kaleme aldığı makalede, ilişkilerde "yeni bir başlangıç" önererek, Almanya'dan terör örgütü "FETÖ ve PKK'ya karşı kararlı mücadele" beklediklerini söyledi.

5.01.2018Dünya
Tahran ABD’yi BM’ye şikâyet etti

Tahran ABD’yi BM’ye şikâyet etti

İran’da geçen perşembe başlayan ve 21 kişinin hayatını kaybettiği protesto gösterilerinin önceki gün sona erdiği açıklanırken, Tahran yönetimi ABD’yi içişlerine karışmakla suçlayarak BM’ye şikâyet etti.

4.01.2018Dünya
İranda devrim muhafızları sokağa indi

İran'da devrim muhafızları sokağa indi!

İran'da yüksek fiyatları protesto etmek için geçen hafta başlayan ve 21 kişinin hayatını kaybettiği protesto gösterilerinde altıncı günün ardından, İran'ın Devrim Muhafızları hükümet karşıtı protestoları bastırmak için üç kentte birlik konuşlandırdı.

4.01.2018Dünya
Amerika’nın kararını, Kiev’de eleştirdi

Amerika’nın kararını, Kiev’de eleştirdi

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, ABD’nin Ukrayna’ya silah satış kararının krize çözüm sağlayacağı hususuna kuşkulu baktıklarını bildirdi.

4.01.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Meclis’i bombalamanın cezası nedir?

GAZETECİLERE, yazdıkları ne olursa olsun, “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezası verilirse, Meclis’i bombalayanlara, halka ateş açanlara ne ceza verilir?

18.02.2018

İtalya’ya bile kilosu 90 dolara hazır giyim ihracatı yapıyoruz

ORKA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, 2017’nin ekim ayı ortalarında Stuttgart (Almanya) Damat-Tween mağazası açılışı gündeme geldiğinde kararsızdı:

20.01.2018

Erdoğan’ın duymak istemediği: AB rüyasının sonu mu?

İngiliz yayın kurumu BBC 5 Ocak’ta Paris mahreciyle verdiği haberde Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Türkiye’nin Avrupa Birliğiyle üyelik görüşmelerinde bir umut görmediğini söyleyerek ikiyüzlülüğe son verdiği yorumunda bulundu.

7.01.2018

Bir çağrışım

Dönemin Dışişleri Bakanları Yorgo Papandreu ve merhum İsmail Cem, öyle dosttular ki, Türk - Yunan ilişkilerine büyük katkıda bulundular. Vakit elverseydi, daha da mesafe alabilirlerdi.

7.01.2018