EKSTRA
MENÜ

Sigmar Gabriel

Sigmar Gabriel haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sigmar Gabriel hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.085 Sigmar Gabriel haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sigmar Gabriel Haberleri

Türkiye’deki aydınlara seyahat kolaylığı getirilmeli

'Türkiye’deki aydınlara seyahat kolaylığı getirilmeli'

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’deki bilim insanları, gazeteci ve sanatçılar gibi bazı meslek gruplarına Almanya’ya seyahat kolaylığı getirilmesini önerdi.

25.04.2017Dünya
Fransadaki seçimlerde sandıktan Erdoğan çıktı

Fransa'daki seçimlerde sandıktan 'Erdoğan' çıktı

Fransa'da gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir çok zarftan Erdoğan ismi çıktı. Gurbetçi vatandaşlarımız zarflara düşüncelerini içeren notlar da bıraktı.

24.04.2017Dünya
Macron ile Le Pen  ikinci turda

Macron ile Le Pen ikinci turda

Fransa’da dün yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin sandık çıkış anketlerine göre liberal aday Emmanuel Macron ile aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi’nin lideri Marine Le Pen, ikinci tura kalmayı başardı. Sonucun ardından birçok Fransız siyasetçi, Le Pen’in 7 Mayıs’ta cumhurbaşkanı seçilmemesi için Macron’a destek açıklamaları yaptı. Le Pen ise “Tarihi bir sonuç. Ben halkın adayıyım” dedi. 60 yıllık süreçte Fransa’nın merkez sağ ve sol partileri ilk kez ikinci tura aday çıkaramadı.

23.04.2017Dünya
Alman Bakan Gabriel: Türkiye-AB  müzakerelerine son verilmemeli

Alman Bakan Gabriel: Türkiye-AB müzakerelerine son verilmemeli

ALMANYA’da yayınlanan Rheinische Post gazetesine konuşan Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki müzakerelere son verilmesine karşı olduğunu ifade etti.

22.04.2017Dünya
Almanya Dışişleri Bakanından flaş Türkiye açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı'ndan flaş 'Türkiye' açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Avrupa Birliği'nin (AB), Türkiye ile müzakereleri durdurmasına karşı çıkarak, gelecekte ele alacakları birçok konunun bulunduğunu söyledi.

22.04.2017Dünya
Gabriel: Türk halkının tavsiyemize ihtiyacı yok

Gabriel: Türk halkının tavsiyemize ihtiyacı yok

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye ile müzakereleri durdurmasına karşı çıkarak, gelecekte ele alacakları birçok konunun bulunduğunu söyledi.

22.04.2017Dünya
‘İdamla AB bağı kopar’

‘İdamla AB bağı kopar’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önceki akşam Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ve İtalya Dışişleri Bakanı Angelino Alfano ile önemli bir görüşmeler yaptı.

20.04.2017Dünya
Alman Dışişleri Bakanından İncirlik iddialarına yanıt

Alman Dışişleri Bakanı'ndan 'İncirlik' iddialarına yanıt

Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İncirlik Üssünde konuşlu Alman askerleri ile Tornado keşif uçaklarının çekilmesi tartışmalarını anlamadığını söyledi.

20.04.2017Dünya
Almanyadan Türkiyeye idam uyarısı: Türkiyenin Avrupa macerası biter

Almanya'dan Türkiye'ye 'idam' uyarısı: Türkiye'nin Avrupa macerası biter

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2004'te kaldırılan idam cezasını yeniden yürürlüğe sokma planlarına ilişkin Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'den "uyarı" geldi.

18.04.2017Dünya
Diyalog çağrısı

Diyalog çağrısı

Avrupa Birliği’nin referandum sonrasındaki uygulamalarda ‘mümkün olan en geniş mutabakatın sağlanması’ çağrısını yapmasının ardından Almanya’dan da benzer bir açıklama geldi. Almanya Başbakanı Merkel ve Dışişleri Bakanı Gabriel, Türk yetkililere siyasi ve toplumsal güçlerle ‘saygılı diyalog’ aranması çağrısı yaptı.Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Türk yetkililerden muhalif seslere ve Avrupa değerlerine saygı göstermelerini istedi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ise farklı görüşlere saygı gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

17.04.2017Dünya
Merkelden sonra Rusya ve Fransadan ilk açıklamalar geldi

Merkel'den sonra Rusya ve Fransa'dan ilk açıklamalar geldi

Anayasa değişikliğine ilişkin referandum sonuçları için Almanya Başbakanı Merkel'den son dakika açıklaması geldi. Merkel referandumun ardından 'saygılı diyalog' çağrısı yaparken Rusya ve Fransa da referandumla ilgili görüşlerini açıkladı.

17.04.2017Dünya
Merkelden son dakika referandum açıklaması

Merkel'den son dakika referandum açıklaması

Anayasa değişikliğine ilişkin referandum sonuçları için Almanya Başbakanı Merkel'den son dakika açıklaması geldi.

17.04.2017Dünya
Gabriel: Referandumun bitmesinden memnunum

Gabriel: Referandumun bitmesinden memnunum

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’deki anayasa referandumunun sona ermiş olmasından dolayı memnun olduğunu ifade etti.

17.04.2017Dünya
Avrupa Birliği’nden ‘mesafeli’ açıklama

Avrupa Birliği’nden ‘mesafeli’ açıklama

REFERANDUM sonuçlarına ilişkin oldukça ‘mesafeli’ bir değerlendirme yapan Avrupa Birliği (AB), ABD gibi Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından hazırlanacak raporu bekleyeceğini belirtti. Anayasa değişikliklerinin uygulanmasını öne çıkaran AB, geniş uzlaşı çağrısı yaptı.

16.04.2017Dünya
Almanyadan referandum sonuçlarıyla ilgili ilk açıklama

Almanya'dan referandum sonuçlarıyla ilgili ilk açıklama

Almanya'dan Türkiye'deki kritik referandum sonuçlarına ilişkin ilk açıklama geldi.

16.04.2017Dünya
Schulz anketlerde birinciliği kaptırdı

Schulz anketlerde birinciliği kaptırdı

Almanya’da eylül ayında yapılacak seçimler için yıldızı ilk başta parlayan Sosyal Demokrat Parti (SPD) başbakan adayı Martin Schulz, anketlerde düşüşe geçti. Merkel, Sculz’dan önde gidiyor.

14.04.2017Dünya
Gabriel: Esad  hesap verecek

Gabriel: Esad hesap verecek

Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Esad’ın geleceğinin kalmadığını belirterek “Esad er ya da geç işlediği bu suçları için yargı önünde hesap verecek” dedi.

9.04.2017Dünya
Dünya Rusyanın yalanına inanmadı

Dünya Rusya'nın yalanına inanmadı!

İdlib'de gerçekleşen nükleer saldırıya tepkiler sürerken Rusya Savunma Bakanlığı olayı inkar etti. NATO, Suriye'de son 1 ay içerisinde üçüncü kez bu silahın kullanıldığı olay olduğunu vurgularken "Sorumlular hesap vermeli" ifadelerini kullandı.

5.04.2017Dünya
Johnson: Cebelitarık pazarlık konusu olmamalı

Johnson: Cebelitarık pazarlık konusu olmamalı

İngiltere Başbakanı Theresa May ve Dışişleri Bakanı Boris Johnson, İspanya ile İngiltere arasında gerginliğe neden olan Cebelitarık krizini dindirmek istiyor.

4.04.2017Dünya
NATO ile ABD’nin talebini reddetti

NATO ile ABD’nin talebini reddetti

NATO’nun ve ABD hükümetinin, NATO üyesi ülkelerin daha fazla askeri ve mali destekte bulunmaları talebine Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “Gerçekleşebilecek bir talep değil” cevabını verdi.

1.04.2017Dünya
Gerilimi tırmandırmayın bağları koparmayın

Gerilimi tırmandırmayın bağları koparmayın

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ve Uyum Bakanı Aydan Özoğuz, Türkiye kökenli eyalet milletvekilleri ve belediye meclisi üyeleriyle Berlin’de kapalı kapılar ardında bir araya geldi. Dört saat süren görüşmede neler konuşuldu?

1.04.2017Dünya
ABDden NATO müttefiklerine iki ay süre

ABD'den NATO müttefiklerine iki ay süre

ABD Dışişleri Rex Tillerson, NATO müttefiklerini savunma harcamalarını artırmaları ya da iki ay içinde ittifakın bütçe gerekliliklerini yerine getirmek için bir plan hazırlamaları konusunda uyardı.

31.03.2017Dünya
ABden İngiltereye uyarı: Bizi tehdit etmeyin

AB'den İngiltere'ye uyarı: Bizi tehdit etmeyin

Resmen başlatılan İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkış süreci, İngiliz gazetelerinde farklı boyutlarıyla inceleniyor. Guardian gazetesi, AB'nin İngiltere'ye yaptığı uyarıya dikkat çekiyor.

30.03.2017Dünya
Gabriel: Müzakereler yapıcı ve adil olmalı

Gabriel: Müzakereler yapıcı ve adil olmalı

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecinde müzakerelerin her iki taraf için de kolay olmayacağını söyledi.

30.03.2017Dünya
Gabriel: Almanya’daki Türk toplumu endişeli

Gabriel: Almanya’daki Türk toplumu endişeli

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ve Uyum Bakanı Aydan Özoğuz, Türkiye kökenli eyalet milletvekilleri ve belediye meclisi üyeleriyle, Berlin’de Dışişleri Bakanlığı’nda bir araya geldi. Üç bakan toplantı öncesi kameralar önüne çıkarak, toplumdaki endişeyi dile getirdi.

29.03.2017Dünya
Almanya’dan MİT’e soruşturma

Almanya’dan MİT’e soruşturma

Federal Almanya Savcılığı, Almanya’daki FETÖ yanlılarına yönelik casusluk faaliyetlerinde bulunduğu şüphesiyle Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) karşı soruşturma başlattı. Federal Savcılık sözcüsü Frauke Köhler, soruşturmanın başarısının Alman istihbaratının elindeki delillere bağlı olduğunu söyledi. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “Doğruysa, bu çok ağır bir gelişme olur” dedi.

28.03.2017Gündem
Merkelden referandum mesajı

Merkel'den 'referandum' mesajı

Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye'nin AB'ye üyelik müzakereleriyle ilgili bir soruya, "Referandumu ve diğer şeyleri beklemeliyiz" diye yanıt verdi.

24.03.2017Dünya
Alman Dışişleri Bakanı Gabriel: Türkiye ile diyalog sürmeli

Alman Dışişleri Bakanı Gabriel: Türkiye ile diyalog sürmeli

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye ile diyaloğun sürmesinden yana olduğunu söyledi.

23.03.2017Dünya
Alman Bakandan Yunanistanda Türkiye çıkışı

Alman Bakan'dan Yunanistan'da 'Türkiye' çıkışı

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Yunanistan'da yaptığı açıklamada "Mülteci anlaşması bozulursa bunun zorluğunu Yunanistan çeker" dedi.

23.03.2017Dünya
Yunanistan’la nisan ayında çözül bulunmalı

Yunanistan’la nisan ayında çözül bulunmalı

Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Atina’dan birlik mesajı verdi: “Aksi halde, güçlü bir etkiye sahip Almanya’nın bile sesi duyulmayacak.”

23.03.2017Dünya
Gabriel: Seçmenler daha rahat karar verecek

Gabriel: Seçmenler daha rahat karar verecek

Türkiye’den hükümet yetkililerinin anayasa referandumu için Almanya’da artık kampanya yapmayacakları haberleri, Berlin’i rahatlattı. Almanya’da hükümet yetkilileri karara sevindiklerini açıkladı.

23.03.2017Dünya
Gabriel: Almanya, AB’ye yatırımı artırmalı

Gabriel: Almanya, AB’ye yatırımı artırmalı

Başbakan Merkel’in kemer sıkma politikasını eleştiren Dışişleri Bakanı Gabriel, Almanya’nın, AB’ye daha fazla yatırım yapması gerektiğini söyledi.

22.03.2017Dünya
3. Berlin Enerji Dönüşüm Diyaloğu Konferansı başladı

3. Berlin Enerji Dönüşüm Diyaloğu Konferansı başladı

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Brigitte Zypries, hükümetlerin enerji alanında yatırım için zemin hazırlaması gerektiğini belirterek, "Politika yapıcılar olarak hükümetler, enerji politikalarında gerekli yatırımları ve yenilikleri tetiklemek için doğru çerçeveyi sağlamalı." dedi.

21.03.2017Ekonomi
Merkel’e zorlu rakip: ‘Würselenli Schulz’

Merkel’e zorlu rakip: ‘Würselenli Schulz’

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) yeni umudu Martin Schulz, pop star gibi. Kimi onu, paltosunu bir dilenciyle paylaşan Aziz Martin’le, kimi ABD’nin efsane politikacısı Kissinger’la kıyaslıyor.

21.03.2017Dünya
Ortak yaşamın zarar görmesinden korkuyorum

Ortak yaşamın zarar görmesinden korkuyorum

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Berlin’de Dışişleri Bakanlığı’nın konuk evi Villa Borsig’de Türk iş adamlarıyla bir araya geldi. Gabriel, Türk ve Alman hükümetleri arasındaki ihtilafların, Almanya’daki ortak yaşama yansımaması gerektiğini söyledi.

20.03.2017Dünya
Almanya ile ipler gitgide geriliyor... Merkelden Cumhurbaşkanı Erdoğanın Nazi sözüne yanıt

Almanya ile ipler gitgide geriliyor... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Nazi' sözüne yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya Başbakanı Angela Merkel'e yönelik 'Nazi' eleştirisinin Berlin'deki yankıları sürüyor. Merkel'den "Türk liderlerin Nazi kıyaslamaları son bulmalı" açıklaması geldi.

20.03.2017Dünya
Almanya ile sular durulmuyor... Bir açıklama da Merkelin rakibinden geldi

Almanya ile sular durulmuyor... Bir açıklama da Merkel'in rakibinden geldi

Almanya'da Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) dünkü kongresinde genel başkanlığa ve başbakan adaylığına seçilen Martin Schulz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Angela Merkel ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

20.03.2017Dünya
İmtiyazlı ortaklık mı özel ilişki mi

İmtiyazlı ortaklık mı özel ilişki mi?

TÜRKİYE son dönemlerde Avrupa’dan ciddi bir biçimde uzaklaşmaya başladı.Tabii Avrupa da Türkiye’den...

20.03.2017Dünya
Krizi körüklemeye devam ediyorlar Almanya, Türkiyeye AB kapılarını kapattı

Krizi körüklemeye devam ediyorlar! Almanya, Türkiye'ye AB kapılarını kapattı

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) girme şansının daha önce hiç bugün olduğu kadar az olmadığını söyledi.

20.03.2017Dünya
Gabriel: Koyu bir  Türkiye dostuyum

Gabriel: Koyu bir Türkiye dostuyum

ALMAN haftalık “Der Spiegel” dergisine konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’ye AB’ye tam üyelik yerine imtiyazlı ortaklığı gündeme getirdi.

19.03.2017Dünya
‘Türkiye, AB’ye şimdi daha uzak’

‘Türkiye, AB’ye şimdi daha uzak’

ALMANYA Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’yle Almanya arasında yaşanan gerginliklerle ilgili Alman Der Spiegel dergisine konuştu.

18.03.2017Dünya

Merkel'den Türkiye'yi kızdıracak 'Hollanda' açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hollanda'daki genel seçimleri Başbakan Mark Rutte'nin liderliğindeki merkez sağ partisi VVD'nin kazanmasını memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

16.03.2017Dünya
Almanyada 13 bölgede sandık kurulacak

Almanya'da 13 bölgede sandık kurulacak

Almanya, Türkiye’de 16 Nisan’da yapılacak referandumda ülkede yaşyan bir milyon 400 bin seçmenin oy kullanmasına onay verdi.

15.03.2017Dünya
Avrupa’ya hiç yakışmıyor

Avrupa’ya hiç yakışmıyor

AVRUPA denince akla demokrasi gelir. Avrupa denince akla özgürlük gelir.

13.03.2017Dünya
Hollanda’yı uyardı: Bıçak kemiğe dayandı

Hollanda’yı uyardı: Bıçak kemiğe dayandı

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Berlin’de Alman Dışişleri Bakanlığı binasına 100 metre mesafedeki Titanic Otel’de vatandaşlarla buluştu. Bakan konuşmasının büyük bölümünü referanduma ayırırken Hollanda’da sert dille uyardı ve “Artık bıçak kemiğe dayandı” dedi.

12.03.2017Dünya
Erdoğandan NATOya füze sitemi

Erdoğan'dan NATO'ya füze sitemi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ekonomik ve askeri konularda çok olumlu bir görüşme yaptığını belirtirken, NATO’ya sitem etti. Rusya’dan hava savunma sistemleri (S-400’leri kastederek) satın alınması konunda görüşmeler yaptıklarını açıklayan Erdoğan, “NATO içinde bu imkânları yakalayamıyorsak, o zaman elbette başımızın çaresine bakmak durumundayız” dedi. Cumhurbaşkanı, Rusya ziyaretinden dönerken uçakta gazetecilerin gündemle ilgili sorularına şu yanıtları verdi:

11.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Sarıyer 'çıta'yı yükseltiyor

MASLAK’a giderken sağda Işık Üniversitesi vardır; onun da karşı sokağında Atlıspor Kulübü...

23.03.2017

Avrupa Birliği nereye gidiyor

RİVAYET o ki, 60 yıl önce Avrupa Birliği’nin temelini atan Roma Anlaşması imzalandığında, belgenin bir kapak sayfası bir de imza sayfası hazırmış. Diğer sayfaların büyük bir bölümü boşmuş. Taslak metin temizlik görevlileri tarafından yanlışlıkla çöpe atıldığından ve çeşitli talihsizlikler yüzünden anlaşma metninin nihai hali imza törenine yetiştirilememiş.

23.03.2017