EKSTRA
MENÜ

Sığacık

Sığacık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sığacık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 708 Sığacık haberi bulunmuştur.

Sığacık Haberleri

Körfez nedir ve nasıl oluşur Körfez örnekleri (Coğrafya)

Körfez nedir ve nasıl oluşur? Körfez örnekleri (Coğrafya)

Körfez çok sık duyduğumuz, genelde ne olduğunu tarif edemediğimiz bir kelimedir. Bu kelime aslında bir coğrafya terimidir. Şimdi Körfez nedir ve nasıl oluşur? Körfez örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Caniler Yavru kedileri poşetle çöpe attılar

Caniler! Yavru kedileri poşetle çöpe attılar

İzmir'in Seferihisar Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, bir poşet içerisinde çöp konteynerine atılmış, 4 yavru kediyi ölmek üzereyken buldu. Belediye veterinerince sağlık kontrolü ve bakımları yapılan kediler sahiplendirildi.

10.04.2021Gündem
Biz her bahar âşık oluruz...

Biz her bahar âşık oluruz...

Açan çiçekler, rengârenk manzaralar, cıvıl cıvıl kuş sesleri ve tertemiz hava... Hepimizin dışarı çıkası, yürüyüş yapası, bisiklete binesi geliyor. En azından çiçekler, ağaçlar, kuşlar arasında olmak istiyoruz. Bir yandan da yeni kitaplar, albümler çıkıyor, sanat dünyası da bahar heyecanı yaşıyor. Evet pandemi var ama biz yine de hayatın, bu ayların tadını çıkarabiliriz. Nasıl mı? İşte öneriler...

Sisam Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Sisam Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sisam Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Sisam Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Adını uzunca yıllar boyunca Osmanlı Devletinin susam ihtiyacını karşıladığı için Sisam olarak alan Sisam (Samos) Adası, bağımsızlığını alarak Osmanlıdan ayrılan ilk adadır. Yunan adaları arasında Türkiye’ye en yakın ada konumundadır. Sisam (Samos) Adası’na nasıl gidilir, gezilecek ve kalınacak yerler nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

22.02.2021Seyahat
Aile hekiminden koronavirüsten hayatını kaybeden meslektaşları için şiir

Aile hekiminden koronavirüsten hayatını kaybeden meslektaşları için şiir

İZMİR'in Seferihisar ilçesinde yaşayan aile hekimi Dr. İsmail ucu, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden meslektaşı Dr. Soner Oğuz ve tüm sağlık çalışanları için 'Maskeli Balo' adında duygu yüklü bir şiir yazdı. Bazı insanların virüse hala inanmadığını dile getiren Oğuz, "Biz görevimizi yapalım sağlıkçılar olarak, 24 saat durmadan, yemeden, yorulmadan çalışalım. Ama toplum da üstüne düşeni yapsın" dedi.

4.01.2021Güncel
Prof. Dr. Hasan Sözbilir: İzmirde yıkıcı bir  deprem olma olasılığı yüksek, hazırlıklı olunmalı

Prof. Dr. Hasan Sözbilir: İzmir'de yıkıcı bir deprem olma olasılığı yüksek, hazırlıklı olunmalı

İZMİR Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, jeodezik deprem tekrarlama aralıklarının bilimsel araştırmalarla ortaya çıkarıldığını belirterek, yıkıcı özelliğe sahip 6 ve üzeri büyüklüğündeki bir depremin 20 yıl içinde olma olasılığının bulunduğunu ve buna hazırlıklı olmak gerektiğini söyledi.

16.12.2020Haber
Son dakika... İzmir için çok önemli deprem uyarısı: Hazırlıklı olunmalı

Son dakika... İzmir için çok önemli deprem uyarısı: Hazırlıklı olunmalı!

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, jeodezik deprem tekrarlama aralıklarının bilimsel araştırmalarla ortaya çıkarıldığını belirterek, yıkıcı özelliğe sahip 6 ve üzeri büyüklüğündeki bir depremin 20 yıl içinde olma olasılığının bulunduğunu ve buna hazırlıklı olmak gerektiğini söyledi.

16.12.2020Gündem
Prof. Dr. Sözbilir: Fayları saniye saniye izleyeceğiz

Prof. Dr. Sözbilir: Fayları saniye saniye izleyeceğiz

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir’de meydana gelen deprem hakkında rapor paylaştı. Sözbilir, deprem hakkında çalışmaların devam ettiğini ve fayları saniye saniye izleyerek tepkilerini ölçeceklerini söyledi.

12.11.2020Gündem
Tsunaminin vurduğu Sığacıktaki Osmanlı kalesi hasar gördü

Tsunami'nin vurduğu Sığacık'taki Osmanlı kalesi hasar gördü

İzmir'de yıkıma neden olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından yaşanan tsunami, Sığacık Kalesi'nde hasara yol açtı. Surlarındaki taşların yere düştüğü kalenin bir duvarının yıkılma tehlikesi altında olduğu belirtildi.

9.11.2020Seyahat
Son dakika haber İzmirde depremde oluşan tsunaminin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika haber! İzmir'de depremde oluşan tsunaminin yeni görüntüleri ortaya çıktı

İZMİR'de, yıkıma neden olan 6,6 büyüklüğündeki depremde oluşan tsunaminin yeni görüntüleri ortaya çıktı.

7.11.2020Haber
Kırılan eser yok

Kırılan eser yok

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İzmir’de yaşanan depremden sonra müze ve örenyerleri ile ilgili yapılan tetkiklerde herhangi bir büyük zarar tespit edilmedi. Efes antik kenti, İzmir Agora gibi örenyerlerinde de herhangi bir yıkım görülmedi.

7.11.2020Gündem
Bakan Pekcan, depremden etkilenen Seferihisarda incelemelerde bulundu

Bakan Pekcan, depremden etkilenen Seferihisar'da incelemelerde bulundu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Böyle afetler yaşamamak için devlet, sivil toplum örgütleri ve millet el ele vererek çalışmalarımızı tam bir iş birliği ve eş güdüm içerisinde sürdürmemiz gerektiğine inanıyorum." dedi.

6.11.2020Ekonomi
İzmirdeki depremde Tsunaminin vurduğu Sığacıkta Osmanlı kalesi de hasar gördü

İzmir'deki depremde Tsunami'nin vurduğu Sığacık'ta Osmanlı kalesi de hasar gördü

İzmir'de yıkıma neden olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından yaşanan tsunami, Sığacık Kalesi'nde hasara yol açtı. Surlarındaki taşların yere düştüğü kalenin bir duvarının yıkılma tehlikesi altında olduğu belirtildi.

6.11.2020Gündem
Son dakika haberler: İçişleri’nden İzmir depremi ile ilgili flaş açıklama

Son dakika haberler: İçişleri’nden İzmir depremi ile ilgili flaş açıklama

Gelen son dakika haberinde İçişleri Bakanlığı, ''İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımlarla halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa veya kin beslemeye alenen tahrik ettiği değerlendirilen 83 paylaşıma rastlanılmış, bu paylaşımlardan; 66 kişi tespit edilmiş, 30’u gözaltına alınmış, 3’ü tutuklandı.'' açıklamasında bulundu.

6.11.2020Gündem
İşte Kandillideki Tsunami merkezi

İşte Kandilli'deki Tsunami merkezi

BOĞAZİÇİ Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Bölgesel Deprem ve Tsunami İzleme-Değerlendirme Merkezi (BDTİM) Müdür Yardımcısı Dr. Öcal Necmioğlu, deprem gözlemlerinin nasıl yapıldığını anlattı, tsunami konusunda uyarılarda bulundu.

5.11.2020Haber
Son dakika haberler: İzmirdeki depremde Tsunamiye kapılan köpeğin yaşam mücadelesi kamerada

Son dakika haberler: İzmir'deki depremde Tsunamiye kapılan köpeğin yaşam mücadelesi kamerada

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6'lık depremin ardından oluşan tsunamide, sulara kapılan bir köpeğin masaya tutunarak verdiği yaşam mücadelesi, cep telefonu kamerasına yansıdı.

5.11.2020Gündem
İzmirde tsunamiye yakalanan köpeğin mücadelesi kamerada

İzmir'de tsunamiye yakalanan köpeğin mücadelesi kamerada

İZMİR'in Seferihisar ilçesinde meydana gelen depremin ardından oluşan tsunamide, bir köpeğin sudaki masaya tutunup yaşam mücadelesi vermesi cep telefonu ile görüntülendi.

5.11.2020Haber
Son dakika haberleri... İşte Kandillideki Tsunami Merkezi 50 santimetrede bile can kaybı olabilir

Son dakika haberleri... İşte Kandilli'deki Tsunami Merkezi! '50 santimetrede bile can kaybı olabilir' 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Bölgesel Deprem ve Tsunami İzleme-Değerlendirme Merkezi (BDTİM) Müdür Yardımcısı Dr. Öcal Necmioğlu, deprem gözlemlerinin nasıl yapıldığını anlattı, tsunami konusunda uyarılarda bulundu. "Tsunami sadece açık denizde olur, denmez. 50 santimetre dalga yüksekliği bile yetişkin bir insanın ayakta duramamasına sebep olacaktır. 50 santimetrede bile can kaybı olabilir" diyen Dr. Öcal Necmioğlu, "Temel kurallardan birisi eğer bir deprem neticesinde oluşan kuvvetli yer hareketini tecrübe ediyorsa bir vatandaşımız kıyıya gidip bakmayacak. Dalga gelmeyecek mi, diye merak içerisinde kıyıda vakit geçirmeyecek. En kısa zamanda sahil şeridinden uzaklaşmaya çalışacak" dedi.

5.11.2020Gündem
AFAD, İzmir depremindeki son durumu açıkladı

AFAD, İzmir depremindeki son durumu açıkladı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle, 114 kişinin hayatını kaybettiği 1035 kişinin de yaralandığını açıkladı. Açıklamada, arama ve kurtarma çalışmaları tamamlanarak, enkaz kaldırma çalışmasının titizlikle sürdüğü kaydedildi.

4.11.2020Gündem
Aramalar sona erdi, yıkılan binaların enkazı kaldırılıyor

Aramalar sona erdi, yıkılan binaların enkazı kaldırılıyor

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sona erdi. Her ikisi de 3 yaşında olan Elif Perinçek'in 65 saat sonra, Ayda Gezgin'in ise 91 saat sonra enkazdan yaralı kurtarılması akıllara kazındı. Yıkılan binaların enkazları ekipler tarafından kaldırılıyor.

4.11.2020Gündem
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de depremden zarar gören esnafa destek verileceğini belirterek, "İzmir depreminde işleri yıkılan, iş yeri yıkılan ve ya hasar gören denizin taşması sebebiyle iş yeri sular altından kalan vatandaşımıza 50 bin liraya kadar hibe desteği verilecektir" dedi. Erdoğan ayrıca deprem konutlarıyla ilgili olarak, "Deprem konutlarının inşasına 1 ay içinde başlamayı planlıyoruz" dedi.

3.11.2020Gündem
Seferhisara tsunaminin faturası ağır oldu

Seferhisar'a tsunaminin faturası ağır oldu

İzmir’de yıkıma neden olan 6.6 büyüklüğündeki depremde, tsunaminin vurduğu Seferihisar ilçesi Sığacık Mahallesi’nde hasar tespit çalışmaları tamamlandı. Tsunamide 45 konut, 195 iş yeri, 54 araç zarar görürken, 17 teknenin battığı veÿ34 teknenin de karaya oturduğu bildirildi.

3.11.2020Gündem
Seferihisarda tsunami korkusu nedeniyle balıkçılar denize açılmıyor

Seferihisar'da tsunami korkusu nedeniyle balıkçılar denize açılmıyor

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremin ardından oluşan ve 1 kişinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda ev, iş yeri ve teknenin zarar gördüğü tsunami sonrası korku yaşayan balıkçılar avlanmaya çıkmıyor.

3.11.2020Gündem
Depremden önce denizde girdaplar gören balıkçı: Dünyanın sonu geldi sandım

Depremden önce denizde girdaplar gören balıkçı: Dünyanın sonu geldi sandım

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde Sığacık Mahallesi açıklarında denizde balık avlayan 70 yaşındaki Mehmet Ali Okyar, depremden önce denizde en az 10 tane girdap gördüğünü, korkup limana döndüğünü söyledi.

3.11.2020Gündem
Son dakika haberleri... İzmir’de yaşanan tsunaminin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika haberleri... İzmir’de yaşanan tsunaminin yeni görüntüleri ortaya çıktı

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından oluşan tsunaminin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde çekilen deniz suyunun saniyeler içerisinde karaya ulaştığı görüldü.

3.11.2020Gündem
İzmir’de yaşanan tsunaminin yeni dehşet görüntüleri ortaya çıktı

İzmir’de yaşanan tsunaminin yeni dehşet görüntüleri ortaya çıktı

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından oluşan tsunaminin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde çekilen deniz suyunun saniyeler içerisinde karaya ulaştığı görüldü.

3.11.2020Haber
Prof. Dr. Tolga Bekler: Marmara depremi, İstanbul nüfusunun yüzde 20’sini etkileyecek

Prof. Dr. Tolga Bekler: Marmara depremi, İstanbul nüfusunun yüzde 20’sini etkileyecek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Dekanı ve ÇOMÜ Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tolga Bekler, Türkiye’nin her 10 yılda bir 6 ve üzeri büyüklükte depremle karşı karşıya kaldığına dikkat çekerek, Marmara Denizi’nde beklenen depremin İstanbul nüfusunun yüzde 20’sini olumsuz yönde etkileyeceğini söyledi.

3.11.2020Gündem
İzmir Sığacıkta suların yükselmesi ile arabasında mahsur kalan vatandaşın zor anları

İzmir Sığacık'ta suların yükselmesi ile arabasında mahsur kalan vatandaşın zor anları

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında cuma günü meydana gelen depremin ardından ilçedeki su taşkını sırasında 62 yaşındaki Ayhan Köksal arabasında mahsur kaldığı anları cep telefonu ile görüntüledi.

3.11.2020Haber
Şimdi daha çok korkuyorum

Şimdi daha çok korkuyorum

İzmir Bayraklı ve Balçova’daki yüksek binaları görüp 12 yıl önce, “Dehşete kapılıyorum. Bölge bir zamanlar denizdi. Bölgenin altını kazsanız şokella gibi bir yapı çıkar” diyerek hem zemine hem de binalara dikkat çeken MTA eski mühendislerinden Dr. İsmail Kuşçu’ya, İzmir’deki deprem sonrası ne hissettiğini sorduk:

3.11.2020Gündem
Zemin koşullarının yapı hasarına etkisini araştırıyoruz

'Zemin koşullarının yapı hasarına etkisini araştırıyoruz'

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deprem Mühendisliği Araştırma Merkezince, merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi olan depremde hasarın Bayraklı'da yoğunlaştığı, yıkılan binaların çok katlı betonarme yapılar olduğu, bölgedeki yerel yumuşak zemin koşullarının ve yapısal yetersizliklerin hasar üzerinde etkili olduğunun anlaşıldığı belirtildi.

2.11.2020Teknoloji
Tsunamide ölen Fatma nine son yolculuğuna uğurlandı

Tsunamide ölen Fatma nine son yolculuğuna uğurlandı

İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde tsunami sonucu boğularak ölen 87 Fatma Erçetin son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katıldı.

1.11.2020Gündem
Son dakika haberler: Üç bakan daha Sığacık’ı ziyaret etti

Son dakika haberler: Üç bakan daha Sığacık’ı ziyaret etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sığacık’ı ziyaret etti.

31.10.2020Gündem
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ve  Adalet Bakanı Gül, Sığacık’ı ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ve Adalet Bakanı Gül, Sığacık’ı ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, depremin ardından deniz suyu taşan Sığacık'ta incelemelerde bulunup, esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti.

31.10.2020Gündem
Seferihisar’da deniz çekildi

Seferihisar’da deniz çekildi

İzmir'in Seferihisar açıklarında meydana gelen depremin ardından, deniz suyunun taştığı Sığacık'ta, bugün denizin çekildiği görüldü.

31.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Görüntüler az önce geldi... Seferihisar’da deniz çekildi

Son dakika haberler: Görüntüler az önce geldi... Seferihisar’da deniz çekildi

İzmir'in Seferihisar açıklarında meydana gelen depremin ardından, deniz suyunun taştığı Sığacık'ta, bugün denizin çekildiği görüldü. Öte yandan halen deniz seviyesinin normalden yarım metre düşük olduğu belirtilen Seferihisar'daki tüm tekne sahiplerine olay yerine gelmeleri çağrısı yapıldı.

31.10.2020Gündem
Havanın aydınlanmasıyla Sığacıktaki manzara ortaya çıktı

Havanın aydınlanmasıyla Sığacık'taki manzara ortaya çıktı

İZMİR'in Seferihisar açıklarında meydana gelen depremin ardından denizin taştığı Sığacık Mahallesi'nde temizleme çalışmaları sürerken, işyerlerinde büyük çaplı hasar meydana geldiği görüldü.

31.10.2020Haber
Egede deprem... Tsunami yuttu

Ege'de deprem... Tsunami yuttu

Ege Denizi’nde meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından Seferihisar ve Sığacık’ta tsunami oluştu. İzmirliler depremin şokunu yaşarken sokağa çıktıklarında ise dalgalara yakalanmamak için çaba harcadı.

31.10.2020Gündem
Muğladan İstanbula

Muğla'dan İstanbul'a

İzmir merkezli 6.9 büyüklüğündeki deprem çevre illerde de hissedildi. Birçok kentte ufak çaplı hasarlar meydana geldi. İzmir hariç ölen veya yaralanan olmadığı açıklandı.

31.10.2020Gündem
Son dakika haberi: CNN Türk muhabirleri anbean son durumu anlattı

Son dakika haberi: CNN Türk muhabirleri anbean son durumu anlattı

Son dakika haberi... İzmir'de 6.6 büyüklüğünde gerçekleşen depremin ardından CNN Türk muhabirleri olay yerinde son durumu anlattı. Ceylan Sever, Sema Akbulut ve Mucahit Topçu yaşanan gelişmeleri anbean takip etti.

30.10.2020Gündem
Son dakika haberi: İzmir depreminde yürek yakan olay Deniz yükseldi, su altında kalarak can verdi

Son dakika haberi: İzmir depreminde yürek yakan olay! Deniz yükseldi, su altında kalarak can verdi

Son dakika haberi... İzmir’deki 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Sığacık’ta deniz yükseldi. Kale içinde dükkan, lokanta ve tezgahların bulunduğu yer ile Teos Caddesi’ni su bastı. Ayrıca Sığacık Mahallesi Muhtarı Yaşar Keleş, tekerlekli sandalyedeki bir kişinin deniz yükseldiği sırada su altında kalarak hayatını kaybettiği açıkladı.

30.10.2020Gündem
Seferihisar nerede İzmir Seferihisar harita üzerindeki konumu

Seferihisar nerede? İzmir Seferihisar harita üzerindeki konumu

Seferihisar, İzmir açıklarında meydana gelen deprem dolayısıyla gündemdeki ilçe oldu. Depremin kaydedildiği yer olan Seferihisar, İzmir'in en batısında yer almaktadır. Dolayısıyla denize kıyısı bulunmaktadır. 1884 yılından bu yana ilçe sıfatı bulunan Seferihisar, MÖ 1000 yıllarından bu yana yerleşim yeri olarak kayıt altında bulunmaktadır. İşte, Seferihisar haritası hakkında bilgiler ve İzmir Seferihisar nerede sorusunun cevabı

30.10.2020Gündem
Sığacık Plajları 2020 - Sığacıkda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Sığacık Plajları 2020 - Sığacık'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Ülkemizin bölgelerinden olan Ege Bölgesinde pek çok turistik yer bulunmaktadır. Plajları ve kumu ile her sene turist ağırlayan bölgede bulunan yerlerden birisi de Sığacık'tır. Seferihisar'a bağlı olan Sığacık deniz tatili konusunda alternatiflerden birisidir. Sizlere Sığacık Plajları ve Sığacık'ta denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesini sizlere derledik.

13.10.2020Seyahat
Seferihisar Plajları 2020 - Seferihisarda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Seferihisar Plajları 2020 - Seferihisar'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Seferihisar tercih edilebilecek bir turizm cennetidir. İzmir'in en güzel ilçelerinden biri olan Seferihisar plajları ile ünlü bir ilçedir. Her yıl Seferihisar'a pek çok yabancı turist gelmekte ve burada yer alan konaklama ve tatil imkanlarından faydalanmaktadırlar. Seferihisar plajları oldukça temiz ve denizi oldukça duru plajlardır. Ege'nin tertemiz suyuna kendinizi bırakabileceğiniz bu plajlar ülkemizde de sevilen plajlar arasındadır. Seferihisar İzmir'in merkezine de yakın olmasından ötürü İzmir merkezden pek çok kişi bu ilçeye gelerek plajları tercih etmektedirler. Seferihisar plajları son trende uygun şekilde ihtiyaçlara cevap veren pek çok işletmenin olduğu plajlardır. Müşteri memnuniyeti garanti olan bu plajları sizler de tercih edebilirsiniz. Seferihisar plajları internette de sıklıkla araştırılmaktadır. Bu ilçede hem ücretli hem de ücretsiz plajlar bulunmaktadır. Peki, Seferihisar plajları nerededir? Seferihisar'da denize girilecek ücretli ve ücretsiz kaç tane plaj vardır? İşte Seferihisar plajları listesi.

13.10.2020Seyahat
Ölümsüz zeytin ağaçlarının eşliğinde zaman yolculuğu

Ölümsüz zeytin ağaçlarının eşliğinde zaman yolculuğu

I. Antiokhos Soter’in eşini onurlandırmak için kurduğu Nysa’yı ve 1.800 yıllık zeytinlerin gölgesinde gezebileceğiniz Teos’u ziyaret etmenin tam sırası. Teos’ta tarihin katmanları arasında şehri, bölgenin zengin bitki dünyasını ve kuşları tanımak, Nysa’da yeni gün yüzüne çıkan antik çeşmeyi görmek için bir gününüzü ayırmanız yeterli.

11.10.2020Seyahat
Türkiye’nin mavi durakları… Birbirinden güzel 10 marina

Türkiye’nin mavi durakları… Birbirinden güzel 10 marina

Yatların, teknelerin bazen dinlenmek, bazen ihtiyaçlarını karşılamak için bağlandıkları marinalar sadece teknelere değil, içindeki restoranlar, butikler ve eğlence merkezleriyle dışarıdan gelen ziyaretçilere de hizmet veriyor. İster tekneci olun ister ‘sade turist’ jürimizin seçtiği 10 marina uğradığınıza değecek; kimi SPA’sıyla kimi etkinlik alanıyla dünya çapında en iyiler arasında…

11.10.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Türkiye'nin en güzel yeni yıl kartpostalı

Önceki gün arkadaşım Ahmet Acar’ın cenazesine katılmak için arabayla Ankara’ya gidip geldik...

31.12.2020

Ruhen depreme hazır bir şehir fiziken neden değil

Benim çocukluğumda İzmirli ruhen depreme hazır bir insandı...

31.10.2020

Sonbaharın bereketli bağları

Bağbozumu bir şenliktir, yüzyıllardır tekrarlanan bir coşkuya ortak olursunuz. Bağlardaki üzümleri toplarken doğanın, insanın yüzlerce yıllık emeğini hissedersiniz. Hem doğayla buluşmanız hem de orta halli bütçelerle güzel tatiller yapmanız için bağbozumu mevsiminde, cennet ülkemizin bağlarını birlikte keşfedelim.

20.09.2020