EKSTRA
MENÜ

Sıfır Beden

Sıfır Beden ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sıfır Beden haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 577 Sıfır Beden haberi bulunmuştur.

Sıfır Beden Haberleri

Instagramı sallayan pozun kahramanı bakın kim çıktı

Instagram'ı sallayan pozun kahramanı bakın kim çıktı!

Güzellik nedir? Güzellik ölçütü Victoria Secret mankenleri midir? 30 Haziran'da Instagram'da paylaşılan bir poz güzellik kavramı üstüne verdiği mesajla bir anda viral oldu ve binlerce kişi tarafından beğenildi. Bakın beğeni rekoru kıran fotoğraftaki kadın kim çıktı...

4.06.2016Hayat
Honda, yeni sezon Formula 1 sezonu için radikal güncellemeler planlıyor

Honda, yeni sezon Formula 1 sezonu için radikal güncellemeler planlıyor

Honda, gelişim hakkı sisteminin kaldırılmasıyla birlikte 2017 yılında yeni bir motor tasarımı yapmayı hedefliyor. Japon üretici, McLaren'in aerodinamik tasarımına katkı sağlamak adına 'sıfır beden' tasarımı ile F1'e girmişti.

20.05.2016Diğer
Manken hastalığı ölüme kadar götürüyor

Manken hastalığı ölüme kadar götürüyor

Sıfır beden" olma isteğiyle gelişen, en tehlikeli psikolojik sağlık sorunları arasında yer alan ve halk arasında "manken hastalığı" olarak bilinen “anoreksiya nervoza” rahatsızlığı ölümle sonuçlanabiliyor.

1.04.2016Sağlık
Sports Illustrateda üç ayrı kapak kızı

Sports Illustrated'a üç ayrı kapak kızı

Meraklılarının her yıl büyük bir heyecanla beklediği Sports Illustrated bikini özel sayısı sonunda ortaya çıktı. Dergi, 52 yıllık tarihinde bir ilke de imza attı bu yıl.

16.02.2016Magazin
Iskra Lawrence Instagramın yeni fenomeni

Iskra Lawrence Instagram'ın yeni fenomeni

Dünya Iskra Lawrence adını son bir yıldır sık sık duyuyor. Bunun nedeni ise 25 yaşındaki modelin Instagram'da paylaştığı filtresiz fotoğrafları.

1.01.2016Magazin
Iskra Lawrence Instagram fenomeni oldu

Iskra Lawrence Instagram fenomeni oldu

Dünya Iskra Lawrence adını son bir yıldır sık sık duyuyor.

31.12.2015Kelebek
Azmin zaferi Anoreksiya hastası kız imkansızı başardı...

Azmin zaferi! Anoreksiya hastası kız imkansızı başardı...

Sarah Ramadan bir anoreksiya hastasıydı. Yani, besin alımına, kiloya ve zayıflığa karşı takıntılıydı ve çok zayıf olduğu halde dahi yemek yemeği ve aç olduğunu reddediyordu. Kendini bir nevi açlığa mahkum etmişti. Bir gün bir karar verdi ve bütün pozitif enerjisini bu hastalığı yenmek için kullanacağına dair kendine söz verdi. Sözünü tuttu, üstelik sadece kilo almakla da kalmadı...

22.12.2015Hayat
Jennifer Lawrence: Yemek yiyip mutlu olmaya devam edeceğim

Jennifer Lawrence: 'Yemek yiyip mutlu olmaya devam edeceğim!'

Canlı, seksi, aynı zamanda doğal... Jennifer Lawrence, Mutluluğun ve güzelliğin özgüvenden geçtiğine inandığını söylüyor ve ekliyor: 'Sıfır beden olmayı düşünmüyorum, yemek yiyip mutlu olmaya devam edeceğim!'

21.12.2015Hayat
Sıfır beden yasayla yasaklandı

Sıfır beden yasayla yasaklandı

Fransa Meclisi, podyumlarda sıfır beden mankenleri yasaklayan yasayı kabul etti. Yasaya karşı gelenleri hapis ve para cezası bekliyor.

19.12.2015Dünya
Yağlı, fit ve mutlu

Yağlı, fit ve mutlu

Dünya sıfır beden takıntısından giderek uzaklaşıyor, ‘fat and fit’ (yağlı ve fit) gibi yeni kavramları tartışıyor. Hürriyet yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun kapısını çalıp bu yeni kavramın ayrıntılarını öğrendik.

14.11.2015Sağlık
Cindy Crawforddan 6 ders

Cindy Crawford'dan 6 ders!

Cindy Crawford için 90’lı yıllara damga vuran model desek abartılı olmaz. 20 Şubat’ta 50’nci yaşını kutlayacak olan top model, doğum günü öncesinde bir anı kitabı yazdı. 29 Eylül’de çıkacak ‘Becoming’ adlı kitapta kariyerini anlatırken yaşama dair çok önemli öğütler sıralıyor

25.09.2015Stil
Büyük beden manken Ashley Graham kendi koleksiyonunu tanıttı

Büyük beden manken Ashley Graham kendi koleksiyonunu tanıttı

Sadece sıfır beden mankenlerin podyuma çıkıp iç çamaşırı tanıtabileceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ya da gösterişli ve seksi iç çamaşırlarının sadece zayıf kadınlar için tasarlanıp üretildiğini düşünüyorsanız moda dünyasındaki son gelişmelerden yeterince haberdar değilsiniz demektir. Çünkü moda dünyasında büyük beden mankenler de artık ağırlıklarını iyice ortaya koyuyor.

17.09.2015Magazin
Sıfır beden mi, sağlıklı beden mi

Sıfır beden mi, sağlıklı beden mi?

Uzmanlara göre öncelik, ideal ve sağlıklı kilo...

31.07.2015Sağlık
Kadınlara sorduk: FEMEN üyesi olur musunuz

Kadınlara sorduk: FEMEN üyesi olur musunuz?

Sarı Mikrofon, Avrupa'da yaptıkları çıplak protestolarla gündemden düşmeyen Ukrayna kökenli kadın örgütü FEMEN'i Türk kadınlarına sordu. Mikrofonunu yönelttiği kadınlara 'FEMEN'e üye olur musunuz? sorusunu yönelten Sarı Mikrofon oldukça ilginç cevaplar aldı.

25.04.2015Keyif
Sağlıklı zayıflamanın püf noktaları

Sağlıklı zayıflamanın püf noktaları

Aşırı ve hızlı kilo vermek size sadece geçici bir mutluluk yaşatır!

21.04.2015Sağlık
Sıfır beden mi sağlıklı beden mi

Sıfır beden mi sağlıklı beden mi?

Manken diyetleri, mucize ve şok diyetler hızlı kilo kaybına neden oluyor ama...

14.04.2015Sağlık
Sıfır beden mankenlerin çalışmasına yasak geldi

'Sıfır beden' mankenlerin çalışmasına yasak geldi

Fransa Ulusal Meclisi, çok zayıf mankenlerin çalışmasına yasak getiren yasayı kabul etti. İktidardaki Sosyalist Parti (PS) Milletvekili Olivier Veran'ın hazırladığı yasanın amacının yeme bozukluğu sendromu hastalığı anoreksiyanın önüne geçmek olduğu kaydedildi. Veran, "Sağlık Yüksek Kurulu'nın da önerisiyle Vücut Kitle Endeksi normal olmayanların mankenlik yapmasına müsaade edilmeyecek." dedi.

3.04.2015Avrupa
Ah şu ergenlerin beden takıntısı

Ah şu ergenlerin beden takıntısı

Vücut görüntüsü, akran ilişkileri, bağımsızlık, kimlik, cinsellik... Bunlar ergenlik döneminin öne çıkan başlıkları. Özellikle beden takıntısı, gençleri yanlış diyetler ve kötü beslenmeye itebiliyor.

25.03.2015Eğitim
Sıfır beden mankenlere yasak geliyor

Sıfır beden mankenlere yasak geliyor

Almanya, İsrail ve İtalya'dan sonra Fransa da sıfır beden mankenleri podyumdan indirmeyi planlıyor. Hazırlanan yasa tasarısı meclisten geçerse, sıfır beden manken çalıştıran ajanslara hapis ve para cezası verilmesi öngörülüyor. Yasağın sebebi ise, ışıkların altındaki güzel mankenlere özenen gençler ve son yıllarda sayısı 40 bine ulaşan yeme sendromu bozukluğu vakaları.

19.03.2015Haber
Yetersiz vitamin çarpıklık yapıyor

Yetersiz vitamin çarpıklık yapıyor

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Necmettin Kutlu, yetersiz beslenmeye bağlı kemik ve kas yetmezliklerinin bacaklarda çarpıklığa neden olabildiğini söyledi.

6.03.2015Sağlık
Tuğçe Ergişi: Bir cümle hayatımı değiştirdi

Tuğçe Ergişi: "Bir cümle hayatımı değiştirdi!"

Aslında o televizyona uzak değil. Daha önce Beyazıt Öztürk ve Mehmet Ali Erbil ile çeşitli programlarda çalıştı. Televizyon fenomeni haline gelen program Bu Tarz Benim ile adını duyurdu. Sosyal medyada hakkında “Taş, kaya, meteor diye yazılır "Tuğçe Ergişi” diye okunur” şeklinde yorumlar yapıldı.

9.01.2015Keyif
Elizabet Hurley: Marilyn kadar şişman olsam intihar ederdim

Elizabet Hurley: Marilyn kadar şişman olsam intihar ederdim!

Küçükken, prensesin güzel olmadığı tek bir masal bile duymadık. Barbie gerçekten yaşasa, o anatomiyle ayakta bile duramazdı, ama kız çocukları ona taptı. Pamela Anderson’ın göğüsleri silikondu, yine de ilahe muamelesi gördü. Modacılar sıfır beden modellere düşkündü, aslında o kadınlar düpedüz iskeletti. Şimdi de Renée Zellweger’in kötü estetiği ve Kim Kardashian’ın Photoshop’lu kalçasıyla uğraşıyoruz. Güzel olma çabası, teknolojinin ve tıbbın gelişimiyle çığırından çıksa da, "Yeter artık!” diyenler artıyor.

9.12.2014Hayat
2015: Poponun yılıDevir kalça devri

2015: Poponun yılıDevir kalça devri

Modayı belirleyen Amerikan Vogue dergisi açıkladı: Artık devir kalça devri. Kim Kardashian’a 65 milyon dolarlık servetini kazandıran, Jennifer Lopez’in hakkında şarkı yaptığı büyük popolar her yerde karşınıza çıkacak. Peki önümüzdeki yılı kimin kıvrımları sallayacak?

30.11.2014Hayat
İnceldiği belden koptu

İnceldiği belden koptu

Kim Kardashian’ın Paper dergisine verdiği pozlar interneti kırdı geçirdi. Beli mucizevi bir şekilde incelen Kardashian da dergi yönetimi de fotoğraflarda oynanmadığını iddia ediyor. Uzmanlar Kardashian’ın hem operasyon hem photoshop konusunda işi abarttığını düşünüyor. Kaburga aldırmaktan kalça protezine, yeni photoshop tekniklerine neler neler yapılmış?

21.11.2014Hayat
Yasemin Erkent’in ‘Şişman Kız’ adıyla yazdığı kitap raflarda…

Yasemin Erkent’in ‘Şişman Kız’ adıyla yazdığı kitap raflarda…

Bu aralar adını çok duyacaksınız çünkü ‘Popom Olmadan Asla!’ diye bir roman yazdı. Sevgilisi tarafından terk edilen şişman bir kızın yaşadıklarını anlatıyor. Duygu gelgitleri, sevgilisine güzel görünmek için zayıflama çabaları ve sonunda kendi gerçeğine ulaşması...

28.09.2014Hayat
Sıfır beden hortladı

Sıfır beden hortladı

PODYUMLARDA yine “0” beden tartışması çıktı.

19.09.2014Dünya
Bengisu: Ben kendimle barışığım, bu neyin kafası

Bengisu: Ben kendimle barışığım, bu neyin kafası?

Justin Timberlake tarafından keşfedildi, apar topar sahneye çıkarıldı. Grammy Ödülleri’ni seçen komitede yer aldı. Dünyanın en prestijli müzik okullarından Berklee’de burslu okumaya hak kazandı. Ama ilk klibi, Türkiye’nin en çok izlenen müzik kanallarından Kral TV’den üstü kapalı veto yedi. Şarkıcı Bengisu’ya göre derinde yatan sebep ise Türkiye’nin şişman ve dans eden bir şarkıcı görmek istememesi: “Pirelli Takvimi’nde bile büyük beden model var, siz neyin kafasındasınız?”

22.08.2014Hayat
Pirelli standartlarını genişleten XL model Candice

Pirelli standartlarını genişleten XL model Candice

Bu bir devrim: 51 yıldır sayfalarında sıfır beden top modelleri ve en ünlü yıldızları ağırlayan Pirelli Takvimi bu yıl büyük beden model Candice Huffine’e de yer verdi. Ancak bu durum kilo ırkçılığını ne kadar engelleyecek?

2.08.2014Hayat
Kalbinizi kasmayın

Kalbinizi kasmayın

Spor özel yetenek ve çalışma gerektirir ancak egzersizi herkes yapabilir. Yine sağlık için şart olan egzersiz aynı zamanda vücut için bir ‘stres’. Tam da bu nedenle uzmanlar egzersiz yaparken bazı yanlışların tehdide dönüşebileceği uyarısı yapıyor.

8.05.2014Kelebek
Aşk kadınıyım

Aşk kadınıyım

Betül Demir, yeni single’ı “Helalleşemedik” ile kariyerinde farklı bir yola girdi. Tarzını tamamen değiştiren Demir, “Bugüne kadar makyaja boyanmış, olduğundan farklı bir kadındım. Artık daha doğalım” diyor. Şarkıcıyla yeni ‘Betül’ü konuştuk.

21.12.2013Kelebek
Tiyatro İS her pazartesi Mekan Artı’da…

Tiyatro İS her pazartesi Mekan Artı’da…

Sezon boyunca sahnelenecek 2 farklı muhteşem oyun…

6.11.2013Etkinlikler
Ezber bozan yeni model

Ezber bozan yeni model

ABD televizyonlarında yayınlanan "America's Next Top Model" yarışmasını kazanan büyük beden manken Whitney Thompson ezber bozmaya devam ediyor.

2.10.2013Avrupa
Sağlıklı vücut balıketli olmalı

Sağlıklı vücut balıketli olmalı!

İç hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya, en sağlıklı kilo aralığı balıketi diyor...

En iyisi Marilyn

En iyisi 'Marilyn'

İç hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya, en sağlıklı kilo aralığı balıketi diyor. Son yıllarda kilo problemi yediden yetmişe herkesi ilgilendiriyor. Gelmiş geçmiş en büyük seks ikonlarından biri Marilyn Monroe da 42 beden olması ile biliniyor.

11.09.2013Sağlık
Gönderdiğim elbise Jennifer’ın kalçalarından geçmemiş

Gönderdiğim elbise Jennifer’ın kalçalarından geçmemiş

Raşit Bağzıbağlı, üç kuşaktır giyim işinde olan Bağzıbağlı ailesinin genç prensi. Giydirdiği ünlüler, Türkiye’de Nurgül Yeşilçay’dan yurtdışında Paris Hilton’a kadar uzanıyor. Eylül sonunda dünyanın en prestijli hazır giyim moda haftalarından biri olan Tranoi’de Türkiye’yi temsil edecek. Kendisiyle bu organizasyonun detaylarını ve önümüzdeki kışın trendlerini konuştuk.

25.08.2013Kelebek
Sağlık için günde 10 bin adım

Sağlık için günde 10 bin adım

ABD Georgetown Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harry Preuss, kilo ile mücadele eden insanlara günde 10 bin adım atmalarını önerdi.

20.05.2013Sağlık

Yazar Sonuçları

Tombul bünyelere zayıflatan peri masalları

Tombul bünyelere zayıflatan peri masalları

Bir hap içeceksiniz ve ertesi gün her şey istediğiniz gibi olacak. Ne kadar güzel bir hayal!

28.02.2016

Muhteşem öpücük

Bizdeki düğünler öyle filmlerdeki gibi romantik geçmez, eğlenceli de.

16.08.2015

Sıfır beden

Fransa Ulusal Meclisi, çok zayıf mankenlerin çalışmasına yasak getiren yasayı kabul etti. Kadın bedeni, kilo ve güzellik arasındaki tarihi ilişki, bir kez daha gündemde.

11.04.2015

Büyüklere Cinderella

İnsan çocukken, büyürken veya ergenlik çağlarında okuduğu kitapları, hatta masalları yetişkinlik yıllarında tekrar okumalı...

20.03.2015
Aşırı zayıflık hamileliğe engel mi

Aşırı zayıflık hamileliğe engel mi?

Son yıllardaki zayıflık modası anne olmak isteyen kadınları vuruyor.

13.06.2014

‘Yetiş Ayşe’ yetişti

Geçen hafta çarşamba hurriyet.com.tr yazımı yazamamış, Yetiş Ayşe için yollarda olduğumu söylemiştim ve sizlerden dua istemiştim.

11.04.2014

Biz erkeklerin suçu ne?

Dünyada sağlık örgütleri, hükümetler, sivil toplum kuruluşları ‘sıfır beden’ konusunda moda dünyası üzerinde ciddi baskı oluşturdular.

13.02.2014

Kadın ve stres

Yapılan araştırmalar kadın ve erkeklerin strese karşı tepkilerinin birbirinden farklı olduğunu gösteriyor.

8.10.2013

En sağlıklılar balıketliler

İncelme konusunda sınır tanımayan, ‘sıfır beden’ tutkunu kadınlar, erken menopozdan saç dökülmesine kadar pekçok soruna davetiye çıkarıyor.

7.09.2013
Bu bebek sapık mı

Bu bebek sapık mı?

“Bebek İşi” ilk etapta kısa süresiyle ve göz dolduran oyuncu kadrosuyla gayet çekici bir alternatif olarak duruyor.

13.08.2013