EKSTRA
MENÜ

Şifalı Bitki

Şifalı Bitki ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şifalı Bitki haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 716 Şifalı Bitki haberi bulunmuştur.

Şifalı Bitki Haberleri

Fiğ Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Fiğ Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Fiğ Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Fiğ Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Fiğ, ot verimliliği yüksek olan ve temin edilen otun besin değeri çok iyi olan baklagil yem bitkisi olarak karşımıza çıkar. Fiğ türleri, Türkiye'de çoğunlukla kaba yem elde etmek maksadıyla yetiştirilir. Sizin için en fazla merak uyandıran Fiğ tohumu nedir ve ne işe yarar? Fiğ tohumu faydaları ve özelliklerini detaylarıyla derledik.

Çuha çiçeği nedir, çuha çiçeği bakımı nasıl yapılır

Çuha çiçeği nedir, çuha çiçeği bakımı nasıl yapılır?

Çuha çiçeği, ev, ofis ve işyerlerimizi süsleyen ve yaşam alanlarımızı renklendiren iç mekan bitkilerindendir. Doğada birçok türü ve renkleri bulunan çuha çiçeği, son zamanlarda en çok aranan bitkilerden biri olmaya başladı. Sizin için derlediğimiz çuha çiçeğine dair merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Kayın Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kayın Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kayın Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kayın Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ağaçlar, oksijeni sağlama, hava kirliliğini önlemede bizlere en büyük yardımı sağlayan bitkilerdir. Üstelik uzun bir zaman dilimine şahitlik eden yaşamları sayesinde geçmişte günümüze, günümüzden de geleceğe miras olarak aktarılmaktadır. Uzun yıllar boyunca yaşayabilen ağaçlardan biri olan Kayın ağacı hakkında tüm merak ettiklerinizi derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Kekik faydaları saymakla bitmiyor İşte, kekik yağı ve kekik çayı hakkında bilinmesi gerekenler

Kekik faydaları saymakla bitmiyor! İşte, kekik yağı ve kekik çayı hakkında bilinmesi gerekenler

Doğal yollarla sağlıklı olmanın yollarını arayanlarda önemli bir yere sahip olan kekiğin faydaları saylamakla bitmiyor. Kekik Çayı, suyu ve yağı olarak çeşitli biçimlerde kullanılan bu şifalı bitki, öksürük ve gribal enfeksiyonlara iyi geliyor. İşte, sık tüketilen kekik çayı ve kekik yağı hakkında bilinmesi gerekenler.

22.03.2021Sağlık
Yeryüzü Ekoloji Okulunda hazırlıklar sürüyor

Yeryüzü Ekoloji Okulunda hazırlıklar sürüyor

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Yeryüzü Ekoloji Okulunda gelecek dönem hazırlıkları devam ederken, yapılan hazırlıklar ile birçok yeni donatının öğrencilerin kullanımına sunulması hedefliyor.

29.09.2020Seyahat
Kış aylarında sofranızdan zencefili eksik etmeyin

Kış aylarında sofranızdan zencefili eksik etmeyin

Diyetisyen Burçak Demirçelik, kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirmek ve sağlıklı kalmak için taze zencefil tüketiminin önemli olduğunu söyledi.

Bamya kızartması yemeği nasıl yapılır İşte bamya kızartması tarifi ve malzemeleri

Bamya kızartması yemeği nasıl yapılır? İşte bamya kızartması tarifi ve malzemeleri

Faydaları ve doyurucu özelliği ile yaz sofralarını çeşitlendiren bamya farklı farklı tariflerle damaklara hitap ediyor. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de olan bu şifalı bitki için bamya kızartması en alternatif tariflerden. Sizler de sofranızda değişik lezzet arıyorsanız bamya kızartması tarifine göz atabilirsiniz. Peki, bamya kızartması yemeği nasıl yapılır? İşte, bamya kızartması tarifi ve malzemeleri.

Begonya çiçeği nedir Begonya bakımı ve çeşitleri

Begonya çiçeği nedir? Begonya bakımı ve çeşitleri

Begonya çiçeğinin özellikleri ve bakımı hakkında merak edilen bilgileri haberimizde derledik. Begonya çiçeğinin bakımı için neler yapılmalı ve Begonya çeşitleri nelerdir sorularının cevapları internette sıklıkla araştırılıyor. Peki Begonya çiçeği nedir? Begonya bakımı ve çeşitleri

19.12.2019Gündem
Ginseng nedir İşte ginseng bitkisinin faydaları

Ginseng nedir? İşte ginseng bitkisinin faydaları

Ginseng, büyük kazık köklü çok yıllık otsu bir bitkidir. Çin, Japonya, Kore gibi Uzakdoğu ülkelerinde yabani olarak bulunan ginseng, tüm şifalı bitkiler içerisinde en etkili adaptogen (strese karşı direnci artıran bir ajan) olduğu düşünülür. İşte ginseng bitkisinin faydaları

7.11.2019Sağlık
Cilde İyi Gelen 6 Şifalı Bitki

Cilde İyi Gelen 6 Şifalı Bitki

Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen bitkiler, cildi de olumlu yönde etkiliyor. Yüzlerce yıl önce insanların cilt güzelliği için kullandığı bitkiler, günümüzde tekrar keşfedilmeye başlandı. Öyle ki, cilt güzelliğinde etkili olduğu iddia edilen pek çok endüstriyel bakım malzemesinin kaynağı da doğadan elde edilen bitkilerdir. Cilde iyi gelen 6 muhteşem bitkiyi açıklıyoruz!

Günde 1 sarımsak ömrü uzatır

Günde 1 sarımsak ömrü uzatır

Doktordan uzak tutan sarımsağın faydaları…

21.06.2019Sağlık
Hemen tanışmanız gereken 5 şifalı ot

Hemen tanışmanız gereken 5 şifalı ot

Modern tıbbın hayatımıza girmesiyle birlikte ilaç isimlerini şifalı bitki isimlerinden daha iyi bilir olduk.

18.04.2019Saglik
Mutluluğun sırrı doğada, bilgisi mor kitapta

Mutluluğun sırrı doğada, bilgisi mor kitapta

İlaçsız Yaşam, Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi, Mutluluk Kürleri, Diyabet ve Zayıflama Kürleri kitaplarının yazarı Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş’ın, “Mutluluk için Sağlıklı Yaşam Planı” sunduğu beşinci kitabı Mutluluk Kürleri 2, yayınlandı.

18.02.2019Etkinlikler
14 Günlük Mikrobiyom Kürü ile Bağırsaklarını Yeniden Yapılandır, Mutlu Ol

14 Günlük Mikrobiyom Kürü ile Bağırsaklarını Yeniden Yapılandır, Mutlu Ol!

İlaçsız Yaşam, Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi, Mutluluk Kürleri, Diyabet ve Zayıflama Kürleri kitaplarının yazarı Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş’ın, “Mutluluk için Sağlıklı Yaşam Planı” sunduğu beşinci kitabı Mutluluk Kürleri 2, yayınlandı.

14.02.2019Alışveriş
Hamileler ıhlamur çayı içebilir mi

Hamileler ıhlamur çayı içebilir mi?

Kış aylarının en sevilen bitki çaylarından biri şüphesiz ıhlamur çayı. Hamileler ıhlamur çayı içebilir mi diye düşünen anne adaylarının sayısı ise azımsanmayacak kadar çok. Zira hamilelikte pek çok bitki çayının tüketimi zararlı olabiliyor. Şifalı bitki çaylarından olan ıhlamur çayını hamilelikte tüketebilir miyiz?

Dikkat Bitki Çayları Zehir Değil Şifa Olsun

Dikkat! Bitki Çayları Zehir Değil Şifa Olsun

Sağlıklı bir yaşam sürmek için bitkisel ürünlere rağbet her geçen gün artıyor. Cilde sürülen bitki yağları, zayıflamak için içilen bitki çayları ve bitkisel ilaçların bilinçsizce kullanımı sağlığımız için risk oluşturduğunu dile getiren Beslenme ve Fitoterapi Uzmanı Başak İnsel bitki çayları tüketilirken dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı.

Hemen tanışmanız gereken 5 şifalı ot

Hemen tanışmanız gereken 5 şifalı ot

Modern tıbbın hayatımıza girmesiyle birlikte ilaç isimlerini şifalı bitki isimlerinden daha iyi bilir olduk. Oysa eski zamanlarda biri bir hastalığa yakalandığında otlardan anlayanlar soluğu dağların, tepelerin yamaçlarında alır, o hastalığa iyi gelecek otları toplardı. Son dönemde doğal tedavi yöntemlerinin yeniden gündeme gelmesiyle birlikte dikkatimizi çeken otlar, kullandığımız ilaçların da hammaddeleri olan çok etkili bitkiler. Bu nedenle bilip bilmeden kullanılmaması gerektiğini de vurgulamakta yarar var.

Meme Kanserinde Tehlikeli 9 Hurafe

Meme Kanserinde Tehlikeli 9 Hurafe

Kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanseri, tam anlamıyla korkulu rüya. Öyle ki, erken teşhisin hayat kurtardığı bilinmesine rağmen birçok kadın eline bir kitle gelecek diye endişe ederek kendi kendini elle muayeneden kaçınıyor. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihan Uras, meme kanserinde tehlikeli 9 hurafeyi anlattı...

Bu Diyet Bağışıklık Sisteminizi Güçlendiriyor

Bu Diyet Bağışıklık Sisteminizi Güçlendiriyor

Hastalıklardan korunmak, sağlıklı ve güçlü olmak için bağışıklık sistemini aktif tutmak oldukça önemli. Eğer sağlığına dikkat edenlerdenseniz, aşağıdaki diyet ile hastalıklardan uzak durmanız mümkün.

Yabanmersini faydaları nelerdir Yabanmersini nasıl yetişir

Yabanmersini faydaları nelerdir? Yabanmersini nasıl yetişir?

Yabanmersini, pastalarda, tatlılarda kullanılan, taze meyve olarak tüketilebilen hoş kokulu bir meyve türüdür. Genellikle ormanda yetişen yabanmersini, birçok faydayı da içerisinde barındırmaktadır. Göze ve ishale iyi gelen Yabanmersini, doğal bir antioksidandır. Peki, yabanmersini nasıl yetiştirilir? İşte, doğal bir ilaç etkisi taşıyan bu bitki hakkında detaylı bilgiler

1.03.2018Gündem
Üzüm nedir Üzüm tohumunun faydaları neler

Üzüm nedir? Üzüm tohumunun faydaları neler?

Doğada mucizevi özelliklere sahip olan binlerce şeyden bir tanesi de üzüm. Özellikle son zamanlarda vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılan üzüm oldukça faydalı bir bitki. Üzüm hakkında meraklarını gidermek isteyen vatandaşlar, üzüm tohumunun faydalarını araştırıyor. Peki üzüm nedir? Üzümün faydaları neler?

28.02.2018Gündem
Ginko nedir Ginkonun faydaları neler

Ginko nedir? Ginkonun faydaları neler?

Geleneksel Çin tıbbında çok sık kullanılan bir bitki olan ginko, son dönemde ülkemizde de sıkça araştırılmaya başlandı. Özellikle hastalıklarını doğal yöntemlerle geçirmek isteyen vatandaşlar, ginkonun faydalarını internette araştırıyor. Peki ginko nedir? Ginkonun faydaları neler? Ginkonun yararları nedir?

28.02.2018Gündem
Tarçın nedir Tarçının sağlık için faydaları neler

Tarçın nedir? Tarçının sağlık için faydaları neler?

Hem tatlı hem de tuzlu gıdalarda sıkça kullanılan Uzak Doğu kökenli bir baharat olan tarçının faydaları adeta saymakla bitmiyor. Lezzeti kadar sağlığa faydaları da tarçına mutfaklarımızda yer vermek için geçerli bir sebeptir. Peki tarçının faydaları neler? Tarçın hangi hastalıklara iyi geliyor?

28.02.2018Gündem
Ekinezyanın faydaları neler Ekinezya çayı nasıl yapılır

Ekinezyanın faydaları neler? Ekinezya çayı nasıl yapılır?

Soğuk algınlığı ve grip tedavisi için önerilen ekinazya bitkisinin faydaları merak ediliyor. Ekinezya aynı bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücudun enfek¬siyonlara karşı direncini arttırmak amacıyla da kullanılıyor. Peki ekinezyanın faydaları neler? Ekinezya çayı nasıl yapılır?

28.02.2018Gündem
Gotu kolanın faydaları neler Gotu kola nasıl kullanılır

Gotu kolanın faydaları neler? Gotu kola nasıl kullanılır?

Son yılların popüler bitkisi gotu kolanın faydaları merak ediliyor. Uzmanların da önerdiği gotu kola, 1880’li yıllarda Fransa’da şifalı bitki olarak kabul edildi. Peki gotu kola nedir?Anavatanı Hindistan, Endonezya, Çin ve Güneydoğu Asya olan gotu kolanın faydaları neler?

28.02.2018Gündem
Ginseng nedir Ginseng bitkisinin faydaları

Ginseng nedir? Ginseng bitkisinin faydaları

Son yılların popüler bitkilerinden ginsengin faydaları merak ediliyor. Eski bir Hint kutsal metni olan Vedas ginsengi yaşam verici bir bitki olarak tarif diyor. Peki özellikle Çin ve Japonya gibi Uzak Doğu ülkelerinde 5000 yıldır tedavi amaçlı kullanılan ginseng nedir? Ginseng bitkisinin faydaları

27.02.2018Gündem
İdrar yollarına iyi gelen turna yemişi nedir Turna yemişinin faydaları

İdrar yollarına iyi gelen turna yemişi nedir? Turna yemişinin faydaları

İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı oldukça etkili olduğu bilinen turna yemişi, vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Anavatanı ABD olan bu şifalı bitki hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, söz konusu bitkiyi internette araştırıyor. Yenebilen bir meyve, jöle ve meyve suyu kaynağı olan turna yemişi aynı zamanda çok şifalı bir bitki olarak adlandırılıyor. Peki turna yemişi nedir? Turna yemişinin faydaları neler?

27.02.2018Gündem
Baş ağrısına ne iyi gelir Söğüt Ağacı Kabuğu faydaları

Baş ağrısına ne iyi gelir? Söğüt Ağacı Kabuğu faydaları

Söğüt Ağacı Kabuğu faydaları, baş ve sırt ağrısına ne iyi gelir sorusuna yanıt arayanlar için cevap niteliği taşıyor. Aspirinin hammaddesi olan salisik asidi içerisinde barındıran Söğüt Ağacı Kabuğu, ateş düşürücü ve iltihap kurutucu olarak kullanılmaktadır. İşte, baş ve sırt ağrısına iyi gelen alternatif tıp ürünü: Söğüt Ağacı ve faydaları hakkında detaylı bilgiler

26.02.2018Gündem
Zerdeçal bitkisinin faydası nelerdir Hangi rahatsızlıklara iyi gelir

Zerdeçal bitkisinin faydası nelerdir? Hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

Zerdeçal, birçok köriye sert ve misk kokulu lezzetini veren parlak altın-turuncu renkli baharatın kaynağıdır. Bu baharat, büyük ve görkemli yapraklara sahip çok yıllık bir bitki olan ve zencefille aynı aileden gelen zerdeçalın yumrulu kök ve köksaplarından elde edilir. Peki Zerdeçal başka nelere iyi gelir ve faydaları nelerdir?

26.02.2018Gündem
Kedi pençesi nedir Kedi pençesinin yararları ve zararları nelerdir

Kedi pençesi nedir? Kedi pençesinin yararları ve zararları nelerdir?

Kedi pençesi nedir sorusunun yanıtını vatandaşlar merak ediyor. Birçok kişi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan bitkiler arasında yer alan Kedi pençesinin oldukça yarları özellikleri bulunuyor. Geçmiş yıllarda pek çok hastalıkta tedavisi uygulanan kedi pençesi nedir? Kedi pençesinin yararları ve zararları nelerdir?

25.02.2018Gündem
Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları

Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları

Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları merak ediliyor. Arnika, yaralanma sonrası başvurulması gereken ilk bitkidir. Acı, çarpma sonrası şişlikler, bereler ve burkulma için arnika merhemleri, yağları, jelleri ve kremleri yaygın olarak kullanılan harici bitkisel ilaçlardır. İşte Arnika bitkisinin faydaları ve kullanım şekli!

25.02.2018Gündem
Pisilyum bitkisi nedir, faydası nedir

Pisilyum bitkisi nedir, faydası nedir?

Anavatanı Hindistan, Pakistan, İran ve Akdeniz’in bazı bölgeleri olan pisilyum –ispaghula da denir- dar ve kayış gibi yaprakları olan ve diz yüksekliğini geçmeyen tek yıllık bir bitkidir. Peki Pisilyum bitkisinin faydaları nedir, nelere iyi gelir?

24.02.2018Gündem
Mayıs Papatyasının faydaları ve zararları nelerdir Sindirim sistemine iyi geliyor

Mayıs Papatyasının faydaları ve zararları nelerdir? Sindirim sistemine iyi geliyor

Mayıs Papatyasının faydaları ve zararları bu değerli bitkiyi kullanmak isteyen vatandaşlar tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Pek çok yararı bulunan Mayıs Papatyası'nın alerjisi bulunan insanlara karşı ise zararlı yanları yer alıyor. Peki, Mayıs Papatyasının faydaları ve zararları nelerdir? İşte bilgiler.

23.02.2018Gündem
Çarkıfelek bitkisi nedir Çarkıfelek otunun faydaları neler

Çarkıfelek bitkisi nedir? Çarkıfelek otunun faydaları neler?

Doğada mucizevi özelliklere sahip olan binlerce bitkiden bir tanesi de çarkıfelek. Son zamanlarda vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılan çarkıfelek bitkisi, halk arasında genellikle; fırıldak çiçeği ve saat çiçeği olarak biliniyor. Anayurdu Tropikal Amerika ülkeleri olan ve yaklaşık 400 farklı türü olan bu şifalı bitki hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, çarkıfelek bitkisinin ne olduğuna dair internete araştırma yapıyor. Peki çarkıfelek bitkisi nedir? çarkıfelek bitkisinin faydaları neler?

23.02.2018Gündem
Oğulotu nedir Oğulotunun faydaları neler

Oğulotu nedir? Oğulotunun faydaları neler?

Doğada mucizevi özelliklere sahip olan binlerce bitkiden bir tanesi de Oğulotu. Özellikle son zamanlarda vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılan Oğulotu, vatandaşlar tarafından daha çok 'melisa' olarak biliniyor. Nanegiller familyasına mensup bir bitki olan Oğulotu hakkında meraklarını gidermek isteyen vatandaşlar, oğul otunu faydalarını araştırıyor. Peki Oğulotu nedir? Oğulotunun faydaları neler?

23.02.2018Gündem
Bitki Çayı Tüketirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitki Çayı Tüketirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

‘Doğal ve şifa verici’ olarak bilinen bitki çayları bazı durumlarda tehlikeli de olabiliyor!

Bağışıklık Sistemini Artırmanın 4 Yolu

Bağışıklık Sistemini Artırmanın 4 Yolu

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin en doğru yolu hangisi? Uz. Dyt. Yeşim Temel Özcan, bağışıklık sistemini güçlendiren 4 yolu sizler için anlattı.

Hemen Tanışmanız Gereken 5 Şifalı Ot

Hemen Tanışmanız Gereken 5 Şifalı Ot

Modern tıbbın hayatımıza girmesiyle birlikte ilaç isimlerini şifalı bitki isimlerinden daha iyi bilir olduk. Oysa eski zamanlarda biri bir hastalığa yakalandığında otlardan anlayanlar soluğu dağların, tepelerin yamaçlarında alır, o hastalığa iyi gelecek otları toplardı. Son dönemde doğal tedavi yöntemlerinin yeniden gündeme gelmesiyle birlikte dikkatimizi çeken otlar, kullandığımız ilaçların da hammaddeleri olan çok etkili bitkiler. Bu nedenle bilip bilmeden kullanılmaması gerektiğini de vurgulamakta yarar var.

30.10.2017İyi Yaşam
Evinizde yetiştirebileceğiniz 7 şifalı bitki

Evinizde yetiştirebileceğiniz 7 şifalı bitki

Bitkiler, doğanın en renkli üyeleri olmanın yanı sıra; yüzyıllar öncesinden beri çeşitli hastalıkları tedavi etmekte kullanılan, şifa dolu çözümleriyle hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Ne var ki, tıpkı ilaç kullanımında olduğu gibi, bitkilerin de şifalı yönlerinden faydalanırken dikkatli olmak gerekiyor.

14.03.2017Sağlık
Yılmaz Erdoğan hayatındaki değişimi yazdı

Yılmaz Erdoğan hayatındaki değişimi yazdı

Ünlü sanatçı Yılmaz Erdoğan 'KAFA Dergisi'nin ikinci kuruluş yıldönümü için özel bir yazı kaleme aldı.  Erdoğan hayatındaki değişimi şu cümlelerle anlattı...

28.08.2016Magazin
Serinlemek için şifalı bitki çaylarını tercih edin

Serinlemek için şifalı bitki çaylarını tercih edin!

Yaz sıcaklarından bunaldıysanız bu tarifler tam size göre!

21.05.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Tansiyon ve bağışıklık sistemi için ökse otu

Tansiyon ve bağışıklık sistemi için ökse otu

Ökse otu, kan basıncını düşüren ve kanser hastalarında klasik tıp ilaçları ile birlikte kullanılarak bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir bitkidir.

16.07.2019
Mide şişkinliğine bitkisel çözüm

Mide şişkinliğine bitkisel çözüm

Mide gazı ve hazımsızlığın yaşı yok. 7'den 70'e sağlığı ve yaşamı etkiliyor. Birçok insan bu hastalıktan şikayet ediyor. Herşey mideyi etkileyebiliyor. Çok aşırı düşünme, takıntı, uzun süreli öfke gibi faktörlerin yanısıra, beslenme şeklinden de kaynaklanabiliyor.

10.05.2019
Bronşite iyi gelen bitkiler nelerdir

Bronşite iyi gelen bitkiler nelerdir?

Bronşiti doğal yollarla nasıl atlatabiliriz? Tıbbi bitkileri ve uçucu yağları kullanarak, balgamlı öksürükle nasıl başa çıkabiliriz? Bronşite iyi gelen ev yapımı karışımlar nelerdir?

11.03.2019

Nefese nefes katan 7 bitki

ARTAN sağlıklı yaşam bilinciyle beraber modern tıp belli konularda tartışılırken, alternatif yöntemler de yaygın olarak kullanılmaya başladı. Farmakoloji biliminin bir dalı olan fitoterapi de son dönemde en çok rağbet gören alanlardan. Öte yandan pek çok okurumuz duymuştur; sağlıklı yaşamın temeli doğru nefes. Şimdilik doğru nefesin teknik boyutunu bir yana bırakıp akciğerlere hayat veren 7 bitkiyi geleneksel ve tamamlayıcı bir tıp hekiminden, Fitoterapist Dr. Serdar Özgüç’ten dinleyelim.

13.05.2018

Kış çayınız hazır

Hem içimizi ısıtan hem de bağışıklık sistemimizi güçlendirip bizi hastalıklardan koruyan kış çayını hazırlayalım ve afiyetle tüketelim.

24.11.2017

“Küçük gölcükler” üstüne…

 Cumhuriyet bir “sel”di ! Yıkılması gerekenleri, önüne kattığı gibi yıktı; yerine bereket taşıyan alüvyonlar getirdi… Onlarca sene sonra, çekiliyor sular; ardında “küçük gölcükler” bırakarak.

26.12.2016

‘Küçük gölcükler’ üstüne

CUMHURİYET bir “sel”di! Yıkılması gerekenleri, önüne kattığı gibi yıktı; yerine bereket taşıyan alüvyonlar getirdi. Onlarca sene sonra çekiliyor sular, ardında “küçük gölcükler” bırakarak.

26.12.2016