MENÜ

Siemens

Siemens ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Siemens haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.730 Siemens haberi bulunmuştur.

Siemens Haberleri

Gabriel, Siemens Alstom’da iş buldu

Gabriel, Siemens Alstom’da iş buldu

Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) eski lideri ve Almanya’nı eski Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Avrupa'nın önde gelen demiryolu, tren ve tramvay üreticisi Siemens Alstom’un yönetimine geliyor.

16.05.2018Avrupa
Siemensten çalışanlarına 400 milyon avroluk hisse

Siemens'ten çalışanlarına 400 milyon avroluk hisse

Siemens, yönetici kademesinin altında görev yapan çalışanlarına, büyük bölümü ücretsiz hisse olmak üzere yaklaşık 400 milyon avro dağıtıyor.

14.05.2018Teknoloji
Siemensin dünyadaki ikinci deneyim mağazası Ankarada açıldı

Siemens'in dünyadaki ikinci "deneyim" mağazası Ankara'da açıldı

Siemens Ev Aletleri (BSH), Türkiye'de "deneyim" konseptli ilk mağazasını Ankara'da hizmete açtı.

11.05.2018Teknoloji
Türkiye’yi dünya opera sahnelerinde temsil edecekler

Türkiye’yi dünya opera sahnelerinde temsil edecekler!

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen Siemens Opera Yarışması’nı kazanan genç opera sanatçıları belli oldu.

10.05.2018Keyif
AB-ABD hattında yüksek gerilim

AB-ABD hattında yüksek gerilim

ABD Başkanı Trump’ın ‘korkunç’ diye nitelendirerek 2015 tarihli İran ile yapılmış nükleer anlaşmadan çekilmesi ve yaptırımlar için düğmeye basması anlaşmanın diğer taraflarından Fransa, Almanya ve Birleşik Krallığı zor bir sınavla karşı karşıya bıraktı. Rusya ve Çin de anlaşmanın devamını isterken Avrupa ülkeleri, ABD ile İran arasında kaldı. ABD yaptırımları nedeniyle zarar görmesi olası üç Avrupa ülkesi pazartesi İran ile görüşüyor. Trump ise dün “Ya müzakere ya da bir şeyler olur” diyerek İran’a gözdağı verdi. Öte yandan Trump’ın nükleer anlaşmadan çekilmesi İran’da reformcu ve muhafazakârları karşı karşıya getirdi.

9.05.2018Dünya
Darüşşafaka Robot Kulübü ABDden büyük ödülle döndü

Darüşşafaka Robot Kulübü ABD'den büyük ödülle döndü

Darüşşafaka Robot Kulübü, Chicagoda düzenlenen FIRST Midwest Regional robot yarışmasından 'en prestijli ödül'ü almaya hak kazandı.

25.04.2018Eğitim
CEOlardan liderlik reçetesi

CEO'lardan liderlik reçetesi

Üst düzey yönetici araştırma ve değerlendirme şirketi Odgers Berndtson'ın bugünün liderleri ile geleceğin lider adaylarını bir araya getirmek üzere Ekim 2017'de Türkiye'de başlattığı sosyal sorumluluk projesi Bir Gün CEO programı tamamlandı.

İmzalar atıldı 10 adet daha geliyor

İmzalar atıldı! 10 adet daha geliyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Siemens ile on adet Velaro yüksek hızlı tren için sözleşme imzaladı. 340 milyon euroluk anlaşma ile Türkiye'nin Velaro filosundaki tren sayısı da 17’ye çıkmış olacak.

13.04.2018Ekonomi
TCDD, Siemens’le 10 adet yüksek hızlı tren için sözleşme imzaladı

TCDD, Siemens’le 10 adet yüksek hızlı tren için sözleşme imzaladı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), açtığı yüksek hızlı tren ihalesinde en uygun teklifi veren Siemens’le 10 adet ‘Velaro’ yüksek hızlı tren için sözleşme imzaladı.

13.04.2018Avrupa
Ortadoğudaki petrol ve gaz endüstrisi, siber saldırıların hedefinde

Ortadoğu'daki petrol ve gaz endüstrisi, siber saldırıların hedefinde

ESET, Siemens ve Ponemon Enstitüsü tarafından yapılan yeni bir araştırmaya dikkat çekiyor. Buna göre, Orta Doğu ülkelerinde meydana gelen tüm siber saldırıların yarısından fazlasının hedefinde petrol ve gaz endüstrisi var.

13.04.2018Teknoloji
Hizmette sınır tanımıyorlar

Hizmette sınır tanımıyorlar

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) 2017 yılı İhracat Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Son yıllarda hızlı bir büyüme yakalayan sektör, 2017 yılında 10.7 milyar dolarlık ihracat hacmine ulaştı.

6.04.2018Ekonomi
Türkler Almanya’ya gelince tercümanlık yapmaya başladım

Türkler Almanya’ya gelince tercümanlık yapmaya başladım

84 yaşındaki Mazhar Ataman, Almanya’ya çalışmaya gelen ilk Türklerden. 1959’da önce Coburg ardından da Nürnberg’e yerleşen Ataman, çalıştığı şirket tercümanlık yaptığı için 200 Mark ödül verince, işi gücü bırakıp tercümanlık bürosu açmış.

6.04.2018Avrupa
Siemens 2017de en çok ihracat yapan ikinci firma oldu

Siemens 2017'de en çok ihracat yapan ikinci firma oldu

Siemens, Türkiye’de Elektrik Üretim ve Dağıtım Ekipmanları kategorisinde 2017 yılında, en çok ihracat gerçekleştiren ikinci firma oldu.

6.04.2018Teknoloji
Endüstri 4.0 için düğmeye basıldı

Endüstri 4.0 için düğmeye basıldı

BURSA’da, Nef, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Hürriyet gazetesinin gerçekleştirdiği ‘Bursa Ekonomi Zirvesi: Endüstri 4.0/Otomotiv’ kapsamında düzenlenen ilk panelde dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum, reel ekonomi, sanayinin gelişimi ve kurlardaki değişimlerin yatırımlar üzerindeki etkisi gibi konular masaya yatırıldı.

30.03.2018Ekonomi
1.6 milyar liraya 4 rüzgâr santralı

1.6 milyar liraya 4 rüzgâr santralı

2020 yılına kadar 4 milyar TL yatırımla 1000 MW’lık ‘temiz kurulu güce’ ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale ve Denizli’deki 4 projede toplam 242 MW güce sahip ilk rüzgâr santralının kurulumuna başlıyor. 1.6 milyar TL’ye mal olacak 4 projedeki 79.5 metre yüksekliğindeki 81 rüzgâr türbini Siemens Gamesa tarafından sağlanacak.

30.03.2018Ekonomi
Almanya, mültecilerin dönmeleri için her yıl 500 milyon euro harcayacak

Almanya, mültecilerin dönmeleri için her yıl 500 milyon euro harcayacak

Almanya, mülteci gençleri ülkelerine geri gönderebilmek için yeni teşvikleri hayata geçiriyor.

28.03.2018Avrupa
10 setlik yüksek hızlı tren ihalesi Siemensin

"10 setlik yüksek hızlı tren" ihalesi Siemens'in

İslam Kalkınma Bankasının 312 milyon avroluk finansman sağlayacağı 10 yeni yüksek hızlı tren seti ihalesinde en uygun teklifi veren Siemens, TCDD Genel Müdürlüğü tarafından sözleşme için davet edildi.

28.03.2018Teknoloji
10 setlik yüksek hızlı tren ihalesi Siemensin

"10 setlik yüksek hızlı tren" ihalesi Siemens'in

İslam Kalkınma Bankasının 312 milyon avroluk finansman sağlayacağı 10 yeni yüksek hızlı tren seti ihalesinde en uygun teklifi veren Siemens, TCDD Genel Müdürlüğü tarafından sözleşme için davet edildi.

28.03.2018Ekonomi
Akıllı şebekeler enerji kaybını yarıya indiriyor

Akıllı şebekeler enerji kaybını yarıya indiriyor

Siemens Türkiye Dijital Şebekeler Grup Müdürü Hasan Ali Pazar, Türkiye’deki 21 dağıtım şirketinin enerji kaybının ortalama yüzde 14 civarındayken, Siemens akıllı şebekeler çözümlerini kullanan şirketlerde bu oranın yüzde 7’ye düştüğünü belirtti.

25.03.2018Teknoloji
Sürdürülebilir Kampüs Projesinde ödüller sahiplerini buldu

Sürdürülebilir Kampüs Projesi'nde ödüller sahiplerini buldu

Sürdürülebilir Kampüs Projesi ilk kez hayata geçirildi ve kazanan öğrenci grubu belli oldu.

12.03.2018Kampüs
Sürdürülebilir Kampüs Projesinde kazananlar belli oldu

Sürdürülebilir Kampüs Projesi'nde kazananlar belli oldu

Siemens Türkiye ve Koç Üniversitesi’nin iş birliğiyle bu yıl ilk kez hayata geçirilen Sürdürülebilir Kampüs Projesi’nde ödüller sahiplerini buldu.

11.03.2018Teknoloji
Eşitlik için pozitif ayrımcılık

Eşitlik için pozitif ayrımcılık

Türkiye’de çalışma yaş aralığında bulunan 30 milyon 300 bin kadının ancak 8.9 milyonu çalışıyor. Şirketler kadın istihdamını arttırmak için kreş yardımları, esnek çalışma modelleri sunuyor, işe alımlarda pozitif ayrımcılık yapıyorlar.

ABDdeki külliyeye Türk restoranı açılıyor

ABD'deki külliyeye Türk restoranı açılıyor

Hürriyet Gazetesi yazarı Vahap Munyar bugünkü yazısında Do&Co’nun patronu Atilla Doğudan'ın Maryland’de içinde caminin de bulunduğu “Diyanet Center of America” (Amerika Diyanet Merkezi) yakınlarında Türk restoranı açacaklarını kaleme aldı.

25.02.2018Ekonomi
İlk deniz rüzgarı projesinde Ege Denizi öne çıkıyor

İlk "deniz rüzgarı" projesinde Ege Denizi öne çıkıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın bu yıl ihalesinin planlandığını açıkladığı ve Türkiye’nin ilk off-shore (denizde) Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) rüzgar santrali olacak proje için, dünyada en fazla rüzgar potansiyeline sahip bölgeler arasında Ege Denizi öne çıkıyor.

25.02.2018Ekonomi
Gerilim tırmanıyor... ABDden Rusyaya Kırım hamlesi

Gerilim tırmanıyor... ABD'den Rusya'ya Kırım hamlesi

ABD yönetimi, Rusya'nın Kırım'ı ilhakını destekledikleri gerekçesiyle 21 kişi ve 9 kurumu daha yaptırım listesine ekledi.

26.01.2018Dünya
Liderler Davos’ta buluşuyor

Liderler Davos’ta buluşuyor

48'inci Dünya Ekonomik Forumu bugün İsviçre’nin Davos kasabasında başlıyor. Davos Zirvesi, 100'den fazla ülkeden de 3 bine yakın işadamı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisine ev sahipliği yapacak.

22.01.2018Ekonomi
Davos Zirvesi yarın başlıyor

Davos Zirvesi yarın başlıyor

Dünya Ekonomik Forumu'nun düzenlediği Davos Zirvesi, yarın İsviçre'nin Davos kasabasında başlayacak.

22.01.2018Ekonomi
RES kurulu gücü yüzde 60 artacak

RES kurulu gücü yüzde 60 artacak

Özel sektörün kurmak istediği yeni rüzgar enerjisi santrallerine kapasite tahsisi için yapılan yarışmada 2,110 megawatt kapasitenin dağıtımı dün tamamlanırken, yarışmada en yüksek kapasite payını Polat Enerji aldı.

30.12.2017Ekonomi
Beyaz eşyanın duayeni veda ediyor

Beyaz eşyanın duayeni veda ediyor

RONI Grünberg, Türk beyaz eşya sektörünün duayenlerinden biriydi. Tam 42 yıldır Türkiye’de sektörün gelişimine katkıda bulunan Grünberg, Almanya’nın büyük markalarından Bosch Siemens (BSH) Ev Aletleri’nin Türkiye’de yaptığı yatırımların da öncülüğünü yaptı. Grünberg, 15 yıldır BSH Türkiye İcra Kurulu Üyesi olarak yürüttüğü görevi 1 Ocak itibariyle bırakıyor.

29.12.2017Ekonomi
Rüzgar enerjisi santrallerinde kıran kırana yarış

Rüzgar enerjisi santrallerinde kıran kırana yarış

Özel sektörün kurmak istediği yeni rüzgar enerjisi santrallerine (RES) kapasite tahsisi için yapılan yarışmada 2,110 megawatt (MW) kapasitenin dağıtımı dün tamamlanırken, yarışmada en yüksek kapasite payını Polat Enerji aldı.

29.12.2017Ekonomi
En hızlı Ankaralı

En hızlı Ankaralı

2003 yılında Ankara’da ilk üretim tesisini faaliyete alan Bozankaya, bugün Türkiye’nin en önemli raylı sistem ve toplu taşıma araçları üreten şirketi konumuna geldi. Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, “Ankara’daki üretim merkezinden çıkan araçlar bugün Türkiye, Almanya ve Lüksemburg’da hizmet veriyor. 2018’de ise Bozankaya tesislerinde üretilen metro araçları Tayland’a ihraç edilecek” diye konuştu.

25.12.2017Ekonomi
Her yıl 100 milyon Euro’luk katkı

Her yıl 100 milyon Euro’luk katkı

SIEMENS Türkiye’nin, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) bulunan entegre üretim tesisleri bünyesinde kurduğu yeni Alçak Gerilim Şalt Cihazları Fabrikası, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Helmrich ve Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis’in katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.

23.12.2017Ekonomi
Siemens Tataristanda doğalgaz santrali yapacak

Siemens Tataristan'da doğalgaz santrali yapacak

Siemens'in TAIF Grubu'na ait Nizhnekamskneftekhim şirketi ile Tataristan'da 495 megavat kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santral inşaatı için sözleşme imzalandığı bildirildi.

19.12.2017Teknoloji
Enerjide 2017 böyle geçti

Enerjide 2017 böyle geçti

OPEC'in petrol üretim kısıntısı anlaşmasını 2018'in sonuna kadar uzatacağını açıklaması küresel enerji piyasaları açısından yılın önemli gelişmeleri arasında yer aldı.

19.12.2017Ekonomi
Türk yöneticiye Almanya’dan nişan

Türk yöneticiye Almanya’dan nişan

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, Almanya’nın en yüksek dereceli nişanı olan ‘Liyakat Nişanı’ ile onurlandırıldı. İstanbul’da düzenlenen resepsiyonda Nişan, Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann tarafından Hüseyin Gelis’e takdim edildi.

29.11.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Toprağın Kadınlarından Sofralara

İşte bir sosyal sorumluluk projesi daha. İşin içinde Gamze Cizreli var. Anadolu Kadını ’nın yaptıkları desteklendikçe yapacaklarının da önü açılıyor. Cesaretlendirme, değer gösterme çok önemli.

13.05.2018

Çanakkale Köprüsü 16 milyar dolarlık ekonomi yaratacak

DAELIM-Limak-SK-Yapı Merkezi Ortak Girişim Grubu, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu projesi ihalesini kazanınca “yap-işlet-devret” şirketini kurdu:

20.03.2018

Do&Co, ABD’deki caminin yanı başına Türk restoranı açıyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 2 Nisan 2016’da Maryland’de içinde caminin de bulunduğu “Diyanet Center of America” (Amerika Diyanet Merkezi) açılışını yaptıktan sonra tören sırasındaki ikramı üstlenen Do&Co’nun patronu Atilla Doğudan’ı çağırdı:

24.02.2018

Türkiye’yi ‘inovasyon üssü’ görüyor Ar-Ge’ye 34 milyon Euro yatırıyor

SIEMENS Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, Münih’te yaptığı sunumda ekrana 1995 yılından bir fotoğraf yansıttı:

22.02.2018

Sultanahmet’de bir Japon

Geçtiğimiz hafta sonu aceleyle Ege’deki işlerimi bırakıp apar topar İstanbul'a döndüm zira Pazar günü Japonya’da halka açık olmayan en büyük şirketlerden birinin sahibi ve yöneticileri ile Sultanahmet’deki bir yemekte bir araya gelecektim.

30.01.2018

Beyaz eşyanın duayeni veda ediyor

RONI Grünberg, Türk beyaz eşya sektörünün duayenlerinden biriydi.

29.12.2017