MENÜ

Siemens

Siemens ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Siemens haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.732 Siemens haberi bulunmuştur.

Siemens Haberleri

Siemens, makinecilere sunduğu yeni iş modellerini tanıtacak

Siemens, makinecilere sunduğu yeni iş modellerini tanıtacak

Siemens, makine sektörünün Avrasya bölgesindeki en büyük buluşması MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı'nda, takım tezgahlarında dijitalleşmenin getirdiği avantajları ve endüstriyel internet platformu MindSphere’in makine üreticilerine sunduğu yeni iş modellerini tanıtacak.

1.10.2018Teknoloji
Erdoğan, Almanya ziyaretini değerlendirdi: Bizim grup smaller olur

Erdoğan, Almanya ziyaretini değerlendirdi: Bizim grup smaller olur

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya ile yaşanan “kesintili dönemin” 2019’da aşılabileceğini belirterek, “Bölgesel konularda, başta İdlip olmak üzere Suriye konusunda yaptıklarımızı hep şükranla anıyorlar. Gerek AB, gerek diğer bölgelerle işbirliğimizi güçlendirerek adımlarımızı atmaya devam edeceğiz” dedi. Almanya’ya verilen 136 kişilik FETÖ listesi için “duyarlı davranılmasını” isteyen Erdoğan, “Ancak bunların terör anlayışları bize oranla farklılık arz ediyor. Bizi doğru anlama konusunda zorlanıyorlar” değerlendirmesini yaptı. Erdoğan, Euro 2024 Avrupa şampiyonasının Almanya’da kalmasıyla ilgili, “Açık konuşayım; çok da önemsemedim. Neticede masraftan kurtulmuş olduk” görüşünü dile getirdi. Erdoğan, Suriye’de çözüm için 7 ülkeyle Small Group (KÜÇÜK GRUP) adlı bir oluşuma giden Trump’a tepki gösterirken, Merkel’le arasında geçen ilginç diyaloğu anlattı.

30.09.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Almanyada flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'da flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya'da yaptığı konuşmada "Bir konunun altını çizmek istiyorum. Sayın Steinmeier'in, Türkiye'de tutuklanan Alman vatandaşları konusundaki endişelerini burada şöyle bir açıklığa kavuşturmanın faydalı olacağına inanıyorum. Görüyorum ki burada yanlış bir bilgilendirme var. Herhalde teröristleri korumak gibi bir görevimiz yok. Eğer birileri benim ülkemde teröre bulaşıyorsa, bu hangi sınıftan olursa olsun, yargı makamları bunun gereğini yapar" ifadelerini kullandı.

28.09.2018Gündem
Uludağ İçeçekten çalışana yüzde 10 zam

Uludağ İçeçek'ten çalışana yüzde 10 zam

SON dönemde ekonomideki gelişmeleri yakından takip eden markalar çalışanlarına teker teker zam yapıyor.

26.09.2018Ekonomi
Bu zamlar çalışana

Bu zamlar çalışana!

Yaşanan ekonomik dalgalanmalar şirketlerin olduğu kadar hane halklarının bütçesinde de sıkıntılar yaratıyor. Bunu göz önüne alan bazı şirketler ise bu sıkıntılı dönemleri rahat atlatabilmeleri için çalışanlarının yanında. Siemens Türkiye, Cevher Grubu ve Şişecam bu yönde karar alan şirketlerden bazıları oldu.

25.09.2018Ekonomi
Siemens Irak’la 13 milyar avroluk enerji anlaşması imzalayacak

Siemens Irak’la 13 milyar avroluk enerji anlaşması imzalayacak

Irak ile Alman teknoloji şirketi Siemens’in bugün 13 milyar avroluk enerji anlaşması imzalayacağı ileri sürüldü.

24.09.2018Teknoloji
Alman şirketten Irakla dev anlaşma

Alman şirketten Irak'la dev anlaşma

Alman teknoloji şirketi Siemens’in, Mısır'la 8 milyar avroluk enerji anlaşması imzalamasından sonra Irak ile de aynı modelde 13 milyar avroluk anlaşma imzalayacağı iddia edildi.

23.09.2018Ekonomi
Maaşları enflasyona ezdirmediler

Maaşları enflasyona ezdirmediler

BU hafta en çok tartışılan ve takdir toplayan gelişme Siemens Türkiye ile Şişecam’ın çalışanlarına zamansız yaptığı ücret zamlarıydı.

Teleperformanceda önemli atama

Teleperformance'da önemli atama

Teleperformance Türkiye İş Geliştirme ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Tolga Uçbağlar, CEMEA bölgesinde 7 ülkeyi kapsayan Gelişen Pazarlardan Sorumlu İş Geliştirme Başkanı olarak atandı.

20.09.2018Teknoloji
Yeni medya sanatı ‘Plug-in’de

Yeni medya sanatı ‘Plug-in’de

Contemporary İstanbul’un 2013’den beri düzenlediği ‘Plug-in’ bölümü sanatseverleri yeni medya sanatının seçkin örnekleriyle buluşturuyor.

13.09.2018Kitap Sanat
Demiryolu Almanlara doğru

Demiryolu Almanlara doğru

Alman Der Spiegel dergisinin iddiasına göre Türkiye, Almanya’ya 35 milyar Euro’luk demiryolu ihalesi verdi. Demiryolu projesinin Siemens’in başında olacağı bir konsorsiyum tarafından yapılması bekleniyor.

10.09.2018Ekonomi
Siemensten flaş Türkiye açıklaması

Siemens'ten flaş Türkiye açıklaması

Siemens AG Basın Sözcüsü Ellen Schramke, Türkiye ile Almanya arasında demiryolu projeleri konusundaki görüşmelerin sürdüğüne işaret ederek, "Alman hükümeti ve Türk hükümeti henüz herhangi bir anlaşmaya varmadı." dedi.

10.09.2018Teknoloji
Evde kahve keyfi

Evde kahve keyfi

Evden çıkmadan, kafeye gitmeden lezzetli bir filtre kahve yapabilmek artık mümkün. Sensörlerle donatılan yeni nesil kahve makineleri, kahve çekirdeklerini öğütüyor ve tüm ayarları kendi yaparak en lezzetli filtre kahveyi demliyor

8.09.2018Ekonomi
Katardan Almanyaya 10 milyar euroluk yatırım planı

Katar'dan Almanya'ya 10 milyar euroluk yatırım planı

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Alman ekonomisinin gücünün farkında olduklarını belirterek, “Önümüzdeki 5 yılda 10 milyar yatırım yapacağız.” dedi

7.09.2018Ekonomi
Siemens SINAMICS S210 tanıtıldı

Siemens SINAMICS S210 tanıtıldı

Siemens'in yeni servo sürücü ailesi SINAMICS S21O tanıtıldı.

5.09.2018Teknoloji
Yapay zeka içimizi okuyor

Yapay zeka içimizi okuyor

Alman fizikçi Wilhelm Conrad Röntgen, 1895 yılında X ışınlarını keşfetmese; Siemens, 24 Mart 1896’da X-ray tüpünü icat edip patentini hızlıca alarak röntgen cihazlar üreten ilk firma olmasa, dünya sağlık alanında bambaşka bir durumda olacaktı. Akciğer filmi çektirmedikçe akıllara dahi gelmeyen görüntüleme cihazları, teknolojik değişimlerle teşhis ve tedavide yeri doldurulamaz bir konuma geldi.

4.09.2018Teknoloji
Katar, Alman şirketlerine milyarlarca euro yatırım yapacak

Katar, Alman şirketlerine milyarlarca euro yatırım yapacak

Katar Maliye Bakanı Ali Sherif Al-Emadi, ülkesinin Almanya’da milyarca avroluk yatırım yapacağını bildirdi.

3.09.2018Ekonomi
Yılda 250 bin ton atık bertarafı ile 200 milyon kW/saat elektrik üretilecek

Yılda 250 bin ton atık bertarafı ile 200 milyon kW/saat elektrik üretilecek

Afyon’da kurulan 27 MWe kapasiteli EBER Biyokütle Yakma Tesisi için Siemens SST-600 Buhar Türbini tercih edildi. Tamamlandığında Türkiye’nin ikinci en büyük biyokütle tesisi olacak proje ile yılda 250 bin tona yakın atık bertaraf edilirken, yaklaşık 200 milyon kW/saat elektrik üretilecek.

3.09.2018Ekonomi
Yapay zeka avcıları

Yapay zeka avcıları

Teknoloji geliştiren startupları hedefleyen dev şirketler, artık önemli bir yatırım bütçesini yapay zekâya ayırmaya başladı. Yazılım, finansal servisler, üretim, otomotiv, endüstriyel otomasyon, sağlık, iletişim, perakende, çip ve internet olmak üzere birçok farklı kategorilerde yer alan şirketler, yapay zekâ için adeta kendi aralarında yarışıyor.

Alman devinden işten çıkarma iddialarına yanıt

Alman devinden işten çıkarma iddialarına yanıt

Alman elektronik şirketi Siemens`in verimliliği artırmak için 20 bin kişinin işine son verebileceği iddia edildi. Visyon 2020 planı kapsamında şirket yapısını basitleştireceğini, bu süreçten bireysel, finans ve hukuk departmanlarının etkileneceği belirtildi.

25.08.2018Ekonomi
‘Dövizdeki dalgalanma birkaç haftaya biter’

‘Dövizdeki dalgalanma birkaç haftaya biter’

Almanya akaryakıt ve oto kiralama sektörlerinde faaliyet gösteren işadamı Şevket Berber, ABD’nin Türk ekonomisine yönelik saldırılarının, Türkiye ile Almanya ilişkilerinde yeni fırsatlara kapı aralayabileceğini söyledi. Berber, “Almanya 100 yıl önce mağlup olarak terk ettiği topraklara ortak, partner veya müttefik adına ne derseniz deyin, Türkiye’nin yanına çekilmeli. Türkiye’nin sayesinde yeni pazarlara ulaşacaklarını bir anlasınlar! Kim bilir, 100 yıl sonra eski dostlar Amerika tarafından haraca bağlanmak istediklerini fark ettiklerinde işbirliği zaten gelişecektir” dedi.Taner Tüzün’ün sorularına yanıt veren Şevket Berber, Türk- Alman ilişkileri ve dövizdeki yükselişe yönelik ilginç açıklamalarda bulundu.

21.08.2018Avrupa
Şirketlerin gündemi çeşitlilik

Şirketlerin gündemi çeşitlilik

Cinsiyet, dil, din, ırk, engellilik, yaş, cinsel kimlik göz etmeksizin tüm çalışanların farklılıklarını kabul edip tek bir çatı altında çalışmasını amaçlayan ‘çeşitlilik ve kapsayıcılık’ uygulamaları son yıllarda tüm şirketlerin gündeminde. Şirketler, çalışan çeşitliliğini arttırmak için komiteler kuruyor, işe alımlarda kotalar uyguluyorlar. Araştırmalara göre çeşitliliği sağlayan şirketlerin kârlılıkları da artıyor, yetenekli çalışanları çekme güçleri de. ABD’de dünyanın en büyük şirketlerinde görev alan tam 450 CEO şirketlerinde çeşitliliği arttırmak için söz verdiler.

Yaz sıcaklarına Siemensten Wi-Fi özellikli çözüm

Yaz sıcaklarına Siemens'ten Wi-Fi özellikli çözüm

Siemens, tasarruflu yeni nesil inverter split klima modelleri ile ferah bir yaz vaat ediyor. Wi-Fi kontrol özelliği de bulunan yeni nesil klimalar, A++ enerji sınıfı özellikleri ile de enerji tasarrufu sağlıyor.

6.08.2018Teknoloji
Siemens AGnin 3. çeyrek karı yüzde 14 azaldı

Siemens AG'nin 3. çeyrek karı yüzde 14 azaldı

Avrupa'nın önemli sanayi şirketlerinden Siemens AG’in, Nisan-Haziran 2018 dönemini kapsayan 3. çeyrek karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14 azalarak 1 milyar 210 milyon avro oldu.

2.08.2018Teknoloji
40 milyon kişinin elektrik ihtiyacını üstlendi

40 milyon kişinin elektrik ihtiyacını üstlendi

Siemens'in, Mısır'da 40 milyon kişinin elektrik talebini karşılayabilecek, toplam 14 bin 400 megavat kapasiteli kombine çevrim santralini 27,5 ayda tamamlayarak dünya rekoru kırdığı bildirildi.

26.07.2018Ekonomi
Mega proje rekor sürede tamamlandı

Mega proje rekor sürede tamamlandı

Siemens, Mısır’ın ulusal şebekesine toplam 14,4 gigavat (GW) ek enerji üretim kapasitesi kazandıracak olan kombine çevrim enerji santrali projesini sadece 27,5 ayda tamamlayarak, modern ve hızlı enerji santrali projelerinin uygulanmasında dünya rekoru kırdığı kaydedildi.

26.07.2018Ekonomi
ABden dev birleşmeye inceleme

AB'den dev birleşmeye inceleme

Avrupa Birliği (AB), Alman Siemens'in Fransız Alstom firmasının demiryolu sektöründeki faaliyetlerini satın alma girişimi hakkında inceleme başlatma kararı aldı.

13.07.2018Ekonomi
McAfee Türkiye Ülke Müdürü Hakan Uzun oldu

McAfee Türkiye Ülke Müdürü Hakan Uzun oldu

Hakan Uzun, McAfee Türkiye Ülke Müdürü olarak atandı. Uzun, McAfee’nin yeni bölgesel stratejisinin oluşturulması ve uygulanmasına liderlik edecek.

8.07.2018Teknoloji
Şirketler özüne dönecek

Şirketler özüne dönecek

Dijital çağda şirketler özellikle rekabetçi olmadıkları satın alma, muhasebe gibi alanlarda maliyetleri azaltmak için stratejik işbirliğine gidiyor. Böylece, firmalar asli görevlerine odaklanarak diğer işleri uzmanlarına bırakıyor. CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı ve Danışman Bülent Kutlu, bu dijital ekosistemleri kurabilen firmaların ayakta kalabileceğini düşünüyor.

İngiltere’ye Türkiye’den CEO transferi

İngiltere’ye Türkiye’den CEO transferi

Yemek kartı ve çekleri ile hediye çekleri hizmetleri sunan Sodexo Türkiye’nin 2012 yılından bu yana CEO’luğunu yapan Burçin Ressamoğlu, Sodexo İngiltere CEO’su olarak atandı. Ressamoğlu kariyerindeki dönüm noktasının 14 yıl boyunca pazarlamada görev aldıktan sonra satışa geçmesi olduğunu söylüyor: “Anladım ki pazarlama, satış bilmeden yapılmazmış. Yöneticiliği hakkını vererek yapmak için bir işi 360 derece görmek gerekiyor.”

Öğrencilerin projesi Münih yolcusu

Öğrencilerin projesi Münih yolcusu

Üniversite öğrencilerinin yarıştığı ‘Sürdürülebilir Kampüs Projesi’ni Green Brains grubu kazandı. Yarışmayı kazanan grup, projesini Münih’te sunma imkanı yakaladı.

1.07.2018Eğitim
Türk gençlerden ABD’ye uzay çıkarması

Türk gençlerden ABD’ye uzay çıkarması

‘Karanlık maden ocaklarından uzayın sonsuz derinliklerine uzanan bir Zonguldak hikâyesi.’ Onlar, kendilerini böyle tanıtıyorlar.

25.06.2018Eğitim
Türkiyenin ilk metro ihracatı için tören

Türkiye'nin ilk metro ihracatı için tören

Bozankaya AŞ Kurucusu Murat Bozankaya: - "Bugün Türkiye'nin ilk metro ihracatına imzamızı atıyoruz." "Ürünlerimizle Bangkok halkının hayatına dokunacak olmaktan çok mutluyuz" dedi.

19.06.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Üçüncü nükleer enerji santralini de kuracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Üçüncü nükleer enerji santralini de kuracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya özel yayınında gençlerin sorularını cevapladı. Erdoğan, "Bunlar bizim medar-ı iftiharımız tabii. ATAK, HÜRKUŞ. Bunlar bize yeterli mi? Değil tabii. Ama önemli olan ilk adım. Daha da ilerleteceğiz tabii. Milli teknoloji hamlesinde ilk adım bunlar. Bundan sonra ileri teknolojiye doğru gideceğiz." dedi. Erdoğan, "Sadece Akkuyu ile kalmayacağız. Üçüncü bir nükleer enerji santralini de kuracağız. " dedi.

18.06.2018Gündem
Çalışanların dijital kapasitesini ölçüyorlar

Çalışanların dijital kapasitesini ölçüyorlar

Artık, pek çok şirketin dijitalleşmeye ilişkin bir stratejisi bulunuyor. Tabii, sonuçta bu stratejileri geliştirip uygulayacak olanlar da çalışanlar. Buradan hareketle ‘dijital olgunluk endeksi’ni geliştiren Siemens Türkiye, çalışanlarının dijitalleşme kapasitesini ölçüyor. Türkiye’de geliştirilen endeks artık globalde de kullanılıyor.

NSU kurbanı öldürüldüğü yerde anıldı

NSU kurbanı öldürüldüğü yerde anıldı

Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosluğu, ırkçı terör örgütü NSU tarafından 9 Haziran 2005’te Nürnberg’te katledilen dönerci İsmail Yaşar’ın ardından, 13 Haziran 2001’de aynı kentte öldürülen terzi Abdürrahim Özdoğru için anma töreni düzenledi.

14.06.2018Avrupa
SAP Kuzey EMEA Bölgesinde Zeynep Keskine üst düzey görev

SAP Kuzey EMEA Bölgesi'nde Zeynep Keskin'e üst düzey görev

SAP Türkiye’nin 2012 - 2017 yılları arasında Genel Müdürlüğü görevini yürüten Zeynep Keskin, SAP Kuzey EMEA bölgesine Operasyonlardan Sorumlu Başkan (Chief Operating Officer) olarak atanarak görevine başladı.

13.06.2018Teknoloji
“Dünyaya karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz”

“Dünyaya karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz”

BÜNYESİNDE şirketin tüm faaliyetlerinin sürdürülebilirlik stratejisiyle paralel ilerlemesini sağlamak üzere görev yapan bir Sürdürülebilirlik Ofisi bulunan Siemens Türkiye’nin CSO’su (Sürdürülebilirlik Yöneticisi) Esra Kent, “Siemens olarak dünyamıza karşı sorumluluğumuzun farkındayız ve bu sorumluluğumuzu yaşama yenilikçi zeka katan uygulamalarımızla yerine getiriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz her alanda çevreye duyarlı çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Dijital teknolojilerle desteklediğimiz enerji verimliliği projelerimizi, enerji kayıplarını azaltan yazılım ve ürünlerimizle hayata geçiriyoruz. Böylece yılda 1.5 milyon ağacın ürettiğine eşdeğer temiz hava oluşmasını sağlıyor, ülkemize nefes aldırıyoruz” diyor.

4.06.2018Ekonomi
Spiegel yazdı Suudi Arabistandan Alman şirketlerine veto

Spiegel yazdı! Suudi Arabistan'dan Alman şirketlerine veto

Alman Der Spiegel dergisinin haberine göre Suudi Arabistan, Alman şirketleri ile iş ilişkilerini durdurdu. Riyad'ın Berlin'e Ortadoğu politikası nedeniyle kızgın olduğu belirtiliyor.

27.05.2018Dünya
Siemens akıllı bina sistemleri tedarikçisi Enlightedı satın alıyor

Siemens akıllı bina sistemleri tedarikçisi Enlighted'ı satın alıyor

Siemens Bina Teknolojileri bölümü, binalara yönelik akıllı IoT (Nesnelerin İnterneti) sistemlerinin lider tedarikçisi Enlighted’ı satın alıyor.

26.05.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Liderlerin çay sohbetinde ne konuşuldu?

ÖZAL’dan Demirel’e, Ahmet Necdet Sezer’den Abdullah Gül’e kadar birçok cumhurbaşkanının Meclis’i açış konuşmasını takip ettim.

1.10.2018

Siemens, Türkiye’de ‘görüntüleme cihazı’ üretimine girebilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in resmi davetiyle gerçekleşen Berlin ziyareti sırasında açılışını yaptığı Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Köln Merkez Camii ve Külliyesi’nde kendisine eşlik eden gazetecilerle sohbete memnuniyet cümlesiyle girdi:

30.09.2018

100 yıldır Türkiye’deyiz, bir 100 yıl daha olalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin’de 20 dolayındaki Alman devi şirketin CEO’suyla buluştu. Toplantıda Türkiye’ye güven öne çıkarken bir Alman CEO, şu mesajı verdi: “100 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyetteyiz. Türkiye’de olmaktan memnunuz. Önümüzdeki engelleri kaldırın, ekonomide güven ortamını sağlayın, ülkenizde bir 100 yıl daha kalmamıza destek olun.”

29.09.2018

Taze yemek imparatoru

Gökyüzünde genellde donmuş, sonra da çözülmüş yemekler ikram edilir. Ama DO&CO’nun patronu Attila Doğudan için 10 bin metrede lezzet ve vitamin değerleri önemli. Doğudan, şimdi de Biritish Airways, İberi ve İberia Express’in tüm ikram operasyonlarını devralmaya hazırlanıyor. Türk işadamı ayrıca daimi tanıtım elçimiz...

18.09.2018

Fatma Mansur Coşar... Aydın portre

İlginç bir yaklaşımı vardı. Sözde yeni akımları takip etmekten çok klasik Avrupa geleneğini izleyen, mesela felsefeyi Eski Yunan’dan başlayarak öğreten, son derecede tatlı ve mantıkî üslubuyla hem dersini dinleyenleri hem de meslektaşlarını sohbet sırasında bile sürükleyen bir kişiliği vardı. Üslubundaki ince mizaha doyum olmazdı. Pek az aydınımızda bulunan özelliği; Avrupa ve Türk mutfağını ustalıkla hazırlamasıydı. Solu ve sağı birlikte eleştirmesi bazılarını rahatsız etse de çok sayılan bir aydın olmasının da nedeniydi.

28.07.2018

Havacılığın Stanford master'lı 'Yıldız'ı

Uçak ya da helikopter satmak sıradan bir iş değildir. Üstelik dünyanın en iyi markalarının arkasında durmak bizim coğrafyamızda gerçek bir yetenek ister. Tabii sadece yetenek değil bilgi birikimi ve organizasyon ruhu da önemlidir. Bir de bu işler biraz gönül işidir. İşte Ferda Yıldız’ın hikâyesi...

3.07.2018

10 yılda 10 dev hastane

Şehir hastaneleri projesi kapsamında inşa edilen Ankara Şehir Hastanesi Bilkent, kapılarını açmak için gün sayıyor. Hastanenin 1.1 milyar Euro’luk yatırımla hayata geçirileceğini anlatan CCN Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çeçen, “Şirketimizin hedefi Ankara Bilkent’te inşa ettiğimiz gibi 10 yılda 10 dev hastaneye ulaşmak” dedi.

2.06.2018