EKSTRA
MENÜ

Şiddetli Fırtına

Şiddetli Fırtına ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şiddetli Fırtına haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.097 Şiddetli Fırtına haberi bulunmuştur.

Şiddetli Fırtına Haberleri

Erzurumda şiddetli fırtına, evlerin evin çatısını uçurdu

Erzurum'da şiddetli fırtına, evlerin evin çatısını uçurdu

Erzurum'da hızı saatte 70 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle 2 katlı evin çatısı, yola uçtu. Araç trafiğine kapanan yol, çatının kaldırılmasının ardından yeniden ulaşıma açıldı.

21.04.2021Haber
134 yıllık erguvan ağacını mahalle sakinleri kurtardı

134 yıllık erguvan ağacını mahalle sakinleri kurtardı

BEŞİKTAŞ'ta bulunan ve 134 yıllık olduğu belirtilen erguvan ağacı, mahalle sakinlerinin karşı koyması üzerine kesilmekten kurtuldu. Mahalle sakinlerinin tepkisi sonrası, İstanbul 4 Numaralı Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu, erguvan ağacı için kesme kararını durdurdu.

16.04.2021Gündem
Muşta, fırtınada uçan çatılara onarım

Muş'ta, fırtınada uçan çatılara onarım

MUŞ’ta, 24 Mart'ta etkili olan fırtına nedeniyle hasar gören 50'den fazla ev ve iş yerinin çatıları için onarım çalışması başlatıldı.

30.03.2021Gündem
ABD fırtına ve sel felaketi: 4 kişi öldü

ABD fırtına ve sel felaketi: 4 kişi öldü

ABD'nin Tennessee eyaletinin Nashville kentinde şiddetli fırtına ve sel nedeniyle ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybetti.

28.03.2021Dünya
Elazığda şiddetli fırtına: 30 köyde çatılar uçtu, elektrik direkleri devrildi

Elazığ'da şiddetli fırtına: 30 köyde çatılar uçtu, elektrik direkleri devrildi

Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı 30 köyde, gece etkili olan fırtına nedeniyle bazı evlerin çatıları uçarken, elektrik direkleri de devrildi. Kaymakamlık ve İl Özel İdaresi ekipleri, hasar tespit çalışması başlattı.

24.03.2021Gündem
Doğuda 4 ilde fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Doğu'da 4 ilde fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Doğu Anadolu'da Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de kuvvetli sağanak ve fırtına nedeniyle bazı evlerin çatıları uçtu, ulaşımda aksamlar yaşandı.

24.03.2021Gündem
Tarsusta fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Tarsus'ta fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Mersin'in Tarsus ilçesinde şiddetli fırtına nedeniyle devrilen ağaç ve binadan kopan inşaat malzemeleri otomobillere zarar verdi.

16.03.2021Gündem
Mersinde fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Mersin'de fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Mersin'in Silifke ilçesi Boğsak Sahili'nde geçtiğimiz gece yaşanan şiddetli fırtına sonrası ağaçlar ve evlerin çatıları zarar gördü. Fırtınayla birlikte sahile vuran caretta carette ölüsü dikkat çekti.

12.03.2021Gündem
Fırtınada uçan kalas arabanın tavanından girip altından çıktı

Fırtınada uçan kalas arabanın tavanından girip altından çıktı

Adıyaman'da fırtına nedeniyle elektrik direkleri, ağaçlar, billboardlar devrildi, bazı çatılar araçların üzerine uçtu. Fırtına nedeniyle çatıdan uçan bir kalas, Muhammed Özdemir'in aracına büyük hasar verdi. Kalasın otomobilin tavanından girip altından çıkması görenleri şaşırttı.

12.03.2021Haber
Adıyamanı fırtına vurdu Fırtınada uçan kalas arabanın tavanından girip altından çıktı

Adıyaman'ı fırtına vurdu! Fırtınada uçan kalas arabanın tavanından girip altından çıktı

Adıyaman'da fırtına nedeniyle elektrik direkleri, ağaçlar, billboardlar devrildi, bazı çatılar araçların üzerine uçtu. Fırtına nedeniyle çatıdan uçan bir kalas, Muhammed Özdemir'in aracına büyük hasar verdi. Kalasın otomobilin tavanından girip altından çıkması görenleri şaşırttı.

12.03.2021Gündem
Mersinde fırtına seraları yıktı, evlerin çatılarını uçurdu

Mersin'de fırtına seraları yıktı, evlerin çatılarını uçurdu

MERSİN'in Tarsus ve Gülnar ilçelerinde etkili olan fırtına seraları yıktı, evlerin çatılarını uçurdu.

12.03.2021Gündem
Hatay’da şiddetli fırtına ağaçları devirdi

Hatay’da şiddetli fırtına ağaçları devirdi!

Hatay'da gece saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle bazı ağaçlar, park halindeki otomobillerin üzerine devrildi. Maddi hasara yol açan ağaçlar, itfaiye ekiplerince kaldırıldı.

12.03.2021Gündem
Muş’ta kar yağışı ve fırtına

Muş’ta kar yağışı ve fırtına

MUŞ’ta, sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ve fırtına, yaşamı olumsuz yönde etkiledi.

8.03.2021Gündem
Hatay açıklarında hortum meydana geldi

Hatay açıklarında hortum meydana geldi

Hatay'ın Samandağ ilçesi açıklarında hortum oluştu. Karaya ulaşmadan etkisini yitiren hortum, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

1.03.2021Haber
Hatay açıklarında hortum

Hatay açıklarında hortum

HATAY'ın Samandağ ilçesi açıklarında hortum oluştu. Karaya ulaşmadan etkisini yitiren hortum, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

1.03.2021Gündem
Teksas’ta yaşayan Türkler anlattı: “Kendimizi üçüncü dünya ülkesinde yaşıyor gibi hissettik”

Teksas’ta yaşayan Türkler anlattı: “Kendimizi üçüncü dünya ülkesinde yaşıyor gibi hissettik”

Teksas başta olmak üzere bazı eyaletler ABD tarihinde görülmemiş bir felaketi yaşıyor. Hafta başından beri etkili olan elektrik kesintileri, ulaşım sorunları ve susuzluğa yol açan kış fırtınasının etkileri sürmeye devam ediyor. Ölümler 40’ı aşmışken hala birçok hane elektrik ve suya ulaşamıyor. Bölgede yaşayan Türkler yaşanan felaketin büyüklüğünü Hürriyet'e anlattı

20.02.2021Dünya
Oruç Reis, Demreden ayrıldı

Oruç Reis, Demre'den ayrıldı!

Doğu Akdeniz'de araştırmalarını sürdürürken olumsuz hava koşulları nedeniyle Antalya'nın Demre ilçesine demirleyen sismik araştırma gemisi Oruç Reis ve beraberindeki 2 römorkör, demir alıp bölgeden ayrıldı.

18.02.2021Gündem
Yurdun batısını fırtına vurdu

Yurdun batısını fırtına vurdu

İstanbul, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Tekirdağ ve Manisa’da önceki gün akşam saatlerinde başlayan lodos fırtınası, dün sabah saatlerine kadar etkili oldu. Çatılar uçtu, balkonlar çöktü, ağaçlar ve elektrik direkleri devrildi. Marmara Denizi’nde ve Boğaz’da dev dalgalar oluştu. Deniz seferleri iptal edildi.

10.02.2021Gündem
Gaziosmanpaşada çatı uçtu Deprem oluyor zannettim

Gaziosmanpaşa'da çatı uçtu! 'Deprem oluyor zannettim'

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde Karadeniz Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde etkili olan fırtınada binanın çatısının tamamı uçtu. Uçan çatı çevre binalara, yolda park halindeki araçlara da zarar verdi. Mahalle sakini Burak Ak, "Akşam yatıyordum, sese uyandım, deprem oluyor zannettim. Balkona çıktım. Yerde sac levhalar ve taşlar dağ yüksekliğinde, ikici kat seviyesine kadar birikmişti. İki araba büyük hasar aldı, taşlar iki arabaya hasar verdi.'' dedi.

9.02.2021Haber
Sultangazide çatılar uçtu; bilanço sabah ortaya çıktı

Sultangazi'de çatılar uçtu; bilanço sabah ortaya çıktı

İSTANBUL'da şiddetli fırtına nedeniyle pek çok ilçede apartmanların çatıları yol ve araçların üzerine düştü. Sultangazi'de binadan uçan çatı, karşısındaki binaya çarptı. Binanın dış cephesi zarar gördü. Sultangazi Belediyesi ekipleri tarafından yola savrulan çatı enkazı sabah saatlerinde kaldırılırken, hasar sabah ortaya çıktı.

9.02.2021Gündem
Yaşadığı şaşkınlığı böyle ifade etti: Deprem oluyor zannettim

Yaşadığı şaşkınlığı böyle ifade etti: Deprem oluyor zannettim

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde Karadeniz Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde etkili olan fırtınada binanın çatısının tamamı uçtu. Uçan çatı çevre binalara, yolda park halindeki araçlara da zarar verdi. Mahalle sakini Burak Ak, "Akşam yatıyordum, sese uyandım, deprem oluyor zannettim. Balkona çıktım. Yerde sac levhalar ve taşlar dağ yüksekliğinde, ikici kat seviyesine kadar birikmişti. İki araba büyük hasar aldı, taşlar iki arabaya hasar verdi.'' dedi. Süheyla Akbulut ise, "Akşam herkes evinde oturuyordu, baktık bir fırtına, bir uğultu, acayip bir uğultu ve korkuydu. Çıktık dışarı. Baktık bütün çatılar gelmiş uçmuş, bizim çatıya zarar vermiş, klima motorlarını hep götürdü.'' dedi.

9.02.2021Gündem
İzmirde fırtına etkili oluyor, vapur seferleri iptal edildi

İzmir'de fırtına etkili oluyor, vapur seferleri iptal edildi

İZMİR'de, fırtınanın neden olduğu olumsuz hava koşulları nedeniyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından ‘Turuncu Alarm’ verildi. Vapur seferleri iptal edildi.

8.02.2021Gündem
Zeytinburnunda gemi kıyıya sürüklendi

Zeytinburnu'nda gemi kıyıya sürüklendi

Zeytinburnu'na fırtına nedeniyle sürüklenen gemi karaya oturdu. Marmara denizinde şiddetli fırtına etkili oluyor. Fırtına nedeniyle Zeytinburnu açıklarında bir gemi sürüklendi. Gemi kıyıya ulaşarak karaya oturdu.

29.01.2021Haber
İstanbulda fırtına... Gemi karaya oturdu... Mürettebat böyle kurtarıldı...

İstanbul'da fırtına... Gemi karaya oturdu... Mürettebat böyle kurtarıldı...

Son dakika haberine göre, Zeytinburnu'na fırtına nedeniyle sürüklenen gemi karaya oturdu. Marmara denizinde şiddetli fırtına etkili oluyor. Fırtına nedeniyle Zeytinburnu açıklarında bir gemi sürüklendi. Gemi kıyıya ulaşarak karaya oturdu. Sürüklenen gemideki mürettebat kurtarılmaya başlandı. Şu ana kadar 2 kişi kıyıya çıkarıldı. Öte yandan, İstanbul'da fırtına nedeniyle bazı vapur seferi iptal edildi.

29.01.2021Gündem
Fırtınanın devirdiği ağaç, ahırın üzerine düştü

Fırtınanın devirdiği ağaç, ahırın üzerine düştü

Ordu'nun Kumru ilçesinde dün gece etkili olan fırtına sonucu devrilen ağaç, içerisinde hayvanların bulunduğu ahıra isabet etti.

28.01.2021Gündem
İstanbulda yük gemisi karaya sürükleniyor

İstanbul'da yük gemisi karaya sürükleniyor!

İstanbul'un Beykoz ilçesine bağlı Riva açıklarında makine arızası nedeniyle sürüklendikten sonra kıyıya yakın mevkide demir atan Panama bandıralı kargo gemisini kurtarma çalışmaları sürüyor. İstanbul Valiliği geminin durumuna ilişkin açıklama yaptı. Yetkililer Karadeniz'de aşırı fırtına olmasından dolayı kurtarma çalışmalarına sabah devam edileceği bilgisi aktardı.

27.01.2021Gündem
Konyada şiddetli rüzgarda ağaç, direk ve kamyonet devrildi

Konya'da şiddetli rüzgarda ağaç, direk ve kamyonet devrildi

KONYA'da saatteki hızı 60 kilometreye kadar ulaşan rüzgar kent merkezi ve ilçelerinde etkili oldu. Kulu'da toz bulutu oluşurken, Ereğli'de rüzgarın etkisiyle devrilen kamyonetin sürücüsü Sıtkı Yüksel yaralandı, kentte ağaç ve direk de devrildi.

27.01.2021Gündem
Burdurda şiddetli fırtına

Burdur'da şiddetli fırtına

Akdeniz bölgesinden meteoroloji bölge müdürlüğü sık sık uyarılarda bulunurken, Burdur’da öğle saatlerinde başlayan yağmurla birlikte fırtına etkili oldu. Fırtınanın şiddetiyle kökünden kırılan 15 metrelik çam ağacı, aracın üzerine devrildi.

27.01.2021Gündem
Şiddetli fırtına, denizdeki balığı balkona fırlattı

Şiddetli fırtına, denizdeki balığı balkona fırlattı

Antalya'da dün akşam saatlerinde başlayan yağış, kuvvetli rüzgarla birlikte etkili oldu. Hızı 90 kilometreyi bulan fırtına, Antalya Havalimanı'na uçakların inişine engel oldu. Fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç devrildi, araçlar göle dönen yollarda mahsur kaldı, liman trafiğe kapatıldı, halı firmasına ait standın fırtına nedeniyle devrilmesi sonucu 1 kişi yaralandı. Şiddetli rüzgar nedeniyle denizdeki balıklar çevreye savruldu. Sahilden 60 metre uzaklıktaki bir evin balkonuna fırlayan balık şaşırttı. Balkonunda balık bulan ev sahibi ise ''Önce yaprak zannettim, baktım kaşı gözü var. Zarganaya benzettim. Şaşırdık'' dedi. Seraları su basan Serik'te fırtına nedeniyle gönderdeki Türk Bayrağı'nın bir bağlantısı koptu. Bayrağı gören 2 kişi kepçe ile duruma müdahale etti. Yağışın bugün akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

27.01.2021Haber
Kocaelide şiddetli fırtınada balıkçı teknesi battı

Kocaeli'de şiddetli fırtınada balıkçı teknesi battı

KOCAELİ’nin Körfez ilçesinde dün gece saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle su alan balıkçı teknesi battı.

27.01.2021Gündem
Antalyayı fırtına balığı balkona fırlattı Uçaklar inemedi, ağaçlar devrildi, araçlar mahsur kaldı

Antalya'yı fırtına balığı balkona fırlattı! Uçaklar inemedi, ağaçlar devrildi, araçlar mahsur kaldı

Antalya'da dün akşam saatlerinde başlayan yağış, kuvvetli rüzgarla birlikte etkili oldu. Fırtına, Antalya Havalimanı'na uçakların inişine engel oldu. Fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç devrildi, araçlar göle dönen yollarda mahsur kaldı, liman trafiğe kapatıldı, dalgaların boyu 10 metreyi buldu, bir halı firmasına ait standın fırtına nedeniyle devrilmesi sonucu 1 kişi yaralandı. Şiddetli rüzgar nedeniyle denizdeki balıklar çevreye savruldu. Sahilden 60 metre uzaklıktaki bir evin balkonuna fırlayan balık şaşırttı. Balkonunda balık bulan ev sahibi ise ''Önce yaprak zannettim, baktım kaşı gözü var. Zarganaya benzettim. Şaşırdık'' dedi. Yağışın bugün akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

27.01.2021Gündem
ABDde kasırga felaketi can aldı

ABD'de kasırga felaketi can aldı

ABD'de güneyinde meydana gelen kasırga nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti.

26.01.2021Dünya
Silivride sabah saatlerinde başlayan fırtına nedeniyle dev dalgalar meydana geldi

Silivri'de sabah saatlerinde başlayan fırtına nedeniyle dev dalgalar meydana geldi

İstanbul'da etkili olan lodos nedeniyle İDO ve Şehir Hatları A.Ş'nin bazı seferleri yapılamayacak. Öte yandan Silivri'de sabah saatlerinde başlayan fırtına, öğleden sonra etkisini arttırdı. Şiddetli fırtına nedeniyle dev dalgalar oluştu.

25.01.2021Haber
İstanbulda fırtına Dev dalgalar oluştu...

İstanbul'da fırtına! Dev dalgalar oluştu...

İstanbul'da etkili olan lodos nedeniyle İDO ve Şehir Hatları A.Ş'nin bazı seferleri yapılamayacak. Öte yandan Silivri'de sabah saatlerinde başlayan fırtına, öğleden sonra etkisini arttırdı. Şiddetli fırtına nedeniyle dev dalgalar oluştu.

25.01.2021Gündem
Bodrumu fırtına vurdu Balıkçı tekneleri battı, yelkenli gulet karaya oturdu

Bodrum'u fırtına vurdu! Balıkçı tekneleri battı, yelkenli gulet karaya oturdu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde gece saatlerinde başlayan ve saatteki hızı 70 kilometreye kadar ulaşan fırtına nedeniyle küçük balıkçı kayıkları battı, bir ahşap gulet ise bir sitenin önünde karaya oturdu. Bodrum Belediyesi ve Liman Başkanlığı, balıkçıların ve yat sahiplerinin liman dışına çıkmamaları için sık sık uyarılarda bulundu. Meteoroloji yetkilileri şiddetli fırtınanın 2 gün süreceğini açıkladı.

25.01.2021Gündem
Niğde’de şiddetli fırtınada, minare evin üzerine devrildi

Niğde’de şiddetli fırtınada, minare evin üzerine devrildi

NİĞDE’nin Çiftlik ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle bir caminin minaresi evin üzerine devrildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, evde hasar meydana geldi.

13.01.2021Gündem
Japonya’da kar ve fırtına hayatı felç etti: 13 ölü

Japonya’da kar ve fırtına hayatı felç etti: 13 ölü

Japonya’da kar ve fırtına hayatı felç etti: 13 kişi hayatını kaybetti. Ülkede 100 bin ev elektriksiz kaldı, uçuşlar iptal edildi.

8.01.2021Dünya
Konyaaltı Sahilinde dev dalgalara karşı selfie

Konyaaltı Sahili'nde dev dalgalara karşı selfie

Antalya'da yağış ve şiddetli fırtınayla birlikte dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde yer yer 3 metreyi bulan dev dalgalar oluştu. Sahil bandında yürüyüş yapanlar dev dalgaların önünde fotoğraf çekilerek anı ölümsüzleştirdi.

15.12.2020Seyahat
Suudi Arabistanı tarihinin en büyük kasırgası vurdu

Suudi Arabistan'ı tarihinin en büyük kasırgası vurdu

Suudi Arabistan'da ülke tarihinin en büyük meydana gelen şiddetli fırtına ve kasırga hayatı olumsuz etkiledi.

7.12.2020Haber
Yırtılan kafesten 2 ton balığın denize dağıldığını duyan, oltasını alıp sahile koştu

Yırtılan kafesten 2 ton balığın denize dağıldığını duyan, oltasını alıp sahile koştu

ORDU'da kültür balıkları üreten çiftlikteki kafesin ağlarının denizdeki şiddetli fırtına nedeniyle yırtıldığı, çevreye yaklaşık 2 ton levrek ve somonun dağıldığı ortaya çıktı. Oltasını kapanın sahile koştuğu kentte, vatandaşlar bol bol balık yakaladı.

9.11.2020Gündem
Devrilen ağaçlar onlarca otomobile zarar verdi

Devrilen ağaçlar onlarca otomobile zarar verdi

Antalya’da öğle saatlerinde etkili olan sağanak yağış, dolu ve fırtınanın ardından devrilen ağaçlar onlarca otomobilde zarara neden oldu.

21.10.2020Gündem
Kumlucada şiddetli fırtına minareyi devirdi

Kumluca'da şiddetli fırtına minareyi devirdi

Kumluca'da şiddetli fırtına minareyi devirdi

19.10.2020Haber
Ayvalık ve Burhaniyeyi dolu vurdu

Ayvalık ve Burhaniye'yi 'dolu' vurdu

Balıkesir'in Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde aniden başlayan fırtına ve dolu yağışı, günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

28.09.2020Gündem
250 dönüm ekili arazi küle döndü

250 dönüm ekili arazi küle döndü!

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde farklı noktalarda çıkan yangında 250 dönüm ekili arazi küle döndü.

1.07.2020Gündem
İncirliovada hortum; 600 metrekarelik çatı uçtu

İncirliova'da hortum; 600 metrekarelik çatı uçtu

AYDIN'ın İncirliova ilçesinde etkili olan hortum, kısa sürede ortalığı birbirine kattı. Belediye şantiyesinin 600 metrekarelik çatısı, 30 metre uzaklıktaki ahırın üzerine uçtu. Yaralanan olmazken, bölgede hasar meydana geldi.

23.06.2020Gündem
Seyir halindeki TIR, rüzgarın etkisiyle böyle devrildi

Seyir halindeki TIR, rüzgarın etkisiyle böyle devrildi

İstanbul'da etkili olan şiddetli yağış ve fırtına Hadımköy'de bir TIR'ın devrilmesine yol açtı.

23.06.2020Haber
Son dakika haberi: İstanbuldaki şiddetli fırtına Canlı yayında korku dolu anlar, muhabir kanlar içinde kaldı...

Son dakika haberi: İstanbul'daki şiddetli fırtına! Canlı yayında korku dolu anlar, muhabir kanlar içinde kaldı...

Son dakika haberi... İstanbul Beşiktaş'ta fırtına ve dolu anlarını canlı yayında aktaran A Haber muhabiri Melis Coşan fırtınada aldığı darbe sonucu hafif şekilde yaralandı. Dehşet anları görüntülere böyle yansıdı.

23.06.2020Gündem
Son dakika... A Haber muhabiri Melis Coşanın canlı yayında yaralanma anı kamerada

Son dakika... A Haber muhabiri Melis Coşan'ın canlı yayında yaralanma anı kamerada

İstanbul Beşiktaş'ta fırtına ve dolu anlarını canlı yayında aktaran A Haber muhabiri Melis Coşan fırtınada aldığı darbe sonucu hafif şekilde yaralandı. Dehşet anları görüntülere böyle yansıdı.

23.06.2020Haber
Karsta hortum ve şiddetli fırtına kamyoneti devirdi, çatıları uçurdu

Kars'ta hortum ve şiddetli fırtına kamyoneti devirdi, çatıları uçurdu

Kars'ta etkili olan hortum ve fırtına bir kamyoneti devirirken, bazı çatıları da uçurdu. Çevre yolunda seyreden bazı sürücüler, hortumun geldiğini söyleyerek, diğer sürücülerin geri dönmesini istedi.

19.06.2020Haber