EKSTRA
MENÜ

Sıcaklık

Sıcaklık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sıcaklık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.074 Sıcaklık haberi bulunmuştur.

Sıcaklık Haberleri

İstanbulda hava kirliliği hassas seviyeye ulaştı

İstanbul'da hava kirliliği "hassas" seviyeye ulaştı

İstanbullular bugün puslu bir sabaha uyandı. Hava kirliliği özellikle Sultangazi, Aksaray, Esenler, Bağcılar ve Kadıköy'de 'hassas' seviyeye ulaştı. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, "Böyle günlerde mümkün mertebe kalitenin düşük olduğu yerlerde daha az bulunmak, vücudumuzu yoracak sportif faaliyetlerden kaçınmak lazım" dedi.

23.02.2021Haber
İstanbul kritik seviyeye ulaştı Korkutan görüntü

İstanbul kritik seviyeye ulaştı! Korkutan görüntü

İstanbullular bugün puslu bir sabaha uyandı. Hava kirliliği özellikle Sultangazi, Aksaray, Esenler, Bağcılar ve Kadıköy'de 'hassas' seviyeye ulaştı. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, "Böyle günlerde mümkün mertebe kalitenin düşük olduğu yerlerde daha az bulunmak, vücudumuzu yoracak sportif faaliyetlerden kaçınmak lazım" dedi. Kirli havadan rahatsız olduğunu söyleyen Zarife Şahin ise, "Migrenim var, şu an o kadar rahatsızım ki, sanki içime duman çekiyorum." ifadelerini kullandı.

23.02.2021Gündem
Türkiyenin en soğuk ilçesi Çaldıran Eksi 26,9...

Türkiye'nin en soğuk ilçesi Çaldıran! Eksi 26,9...

Doğu Anadolu'da soğuk hava etkili olurken, bölgenin en soğuk ilçesi eksi 26,9 dereceyle Van Çaldıran oldu. Kar yağışının ardından dondurucu soğukların başladığı bölgede her yıl olduğu gibi ağaçlar kırağı, akarsu ve dereler buz tuttu.

23.02.2021Gündem
Ağrı buz kesti, en soğuk il oldu Eksi 19 dereceyi gördü

Ağrı buz kesti, en soğuk il oldu! Eksi 19 dereceyi gördü

Doğu Anadolu'da dondurucu soğuklar etkili olurken, bölgenin en soğuk yerleşim birimi, eksi 19 derece ile Ağrı oldu. Araçların donmaması için battaniye ve naylon brandalarla korumaya alındığı kentte, birçok ev ve iş yerinin camları da buz tuttu.

23.02.2021Gündem
Harranın konik kubbeli evleri, özelliğiyle dikkat çekiyor

Harran'ın konik kubbeli evleri, özelliğiyle dikkat çekiyor

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Şanlıurfa'nın Harran ilçesi, konik kubbeli evleriyle ilgi çekiyor. Dışı balçıkla içi ise yumurta akı, toprak, saman ve gül yağı karışımı ile elde edilen karışımla sıvanan evler, yazın serin kışın ise sıcak kalması özelliği ile ziyaretçilerini şaşkına çeviriyor. Harran Kaymakamı Cihat Koç, yerli yabancı tüm turistleri, ilginç görüntüsünün yanı sıra çarpıcı özellikleri ile dikkat çeken kümbet evleri görmeye davet etti.

23.02.2021Gündem
Koronavirüse ‘hava durumu’ gibi takip

Koronavirüse ‘hava durumu’ gibi takip

Marttan itibaren geçilecek kademeli gevşemede illerdeki vaka sayılarının yanı sıra aşılama oranları ve hastanelerin durumuna bakılacak. Her il için farklı olabilecek uygulamayı vatandaşlar hava durumu gibi takip edecek. Yeni sistemin haziran ayına kadar bu şekilde devam etmesi planlanıyor. Gelişmelere bağlı olarak, yaz aylarında yeni bir plan söz konusu olabilecek.

23.02.2021Gündem
Madeira Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Madeira Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Madeira Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Madeira Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Yeni yerler keşfetmek ve farklı yerler görmek gezmeyi seven herkes için heyecan vericidir. Madeira Adası’nda gezi tutkunları için görülmesi gereken yerler arasındadır. Madeira’nın ılıman bir iklimi vardır. Bölge kültürü, mutfağı ve tabiat güzellikleri ile eşsiz deneyimler sunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.02.2021Seyahat
Korfu Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Korfu Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Korfu Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Korfu Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Eğer bir yurt dışı gezi planı yapıyorsanız Korfu adasını tercih edebilirsiniz. Korfu Adasına Türkler, oldukça ilgi gösteriyor. Korfu Adası, diğer Avrupa şehirlerine göre daha ucuz bir tatil imkanı sunuyor. Korfu Adası nerede ve nasıl gidilir sizler için derledik.

22.02.2021Seyahat
Ardahan eksi 20 ile buz kesti Kura Nehri kısmen dondu

Ardahan eksi 20 ile buz kesti! Kura Nehri kısmen dondu

ARDAHAN merkezde gece hava sıcaklığı, sıfırın altında 20 dereceye kadar düşerken, Kura Nehri'nin büyük kısmı buz tuttu.

22.02.2021Gündem
Göklerde 300 bin saat Milli SİHA Bayraktar TB2den havacılık tarihinde rekor

Göklerde 300 bin saat! Milli SİHA Bayraktar TB2'den havacılık tarihinde rekor

Türkiye’nin ilk yerli ve milli SİHA’sı Bayraktar TB2, 300 bin saatlik uçuşunu tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.

22.02.2021Ekonomi
Milli SİHA Bayraktar TB2 300 bin uçuş saatini tamamladı

Milli SİHA Bayraktar TB2 300 bin uçuş saatini tamamladı

Türkiye’nin ilk yerli ve milli SİHA’sı Bayraktar TB2, 300 bin saatlik uçuşunu tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.

22.02.2021Haber
Almanya’ya bahar geldi

Almanya’ya bahar geldi

Geçtiğimiz haftalarda kara kışın hakim olduğu Almanya’da bu hafta ise hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkarak bazı bölgelerde 20 dereceyi geçecek.

21.02.2021Avrupa
Sivasta 45 derece su, 50 metre sonra buz tutuyor

Sivas'ta 45 derece su, 50 metre sonra buz tutuyor

Sivas'ta, Pamukkale'ye kardeş olarak yapılan ve sarı renkli travertenleriyle dikkat çeken 'Altınkale'de bugünlerde sıcak ve soğuk bir arada yaşanıyor. 45 derece sıcaklıktaki termal su, kentteki soğuk havanın etkisiyle Altınkale'nin traverten havuzlarına ulaşıncaya kadar buz tutuyor. Kış döneminde sıcak ve soğuk çatışmasının bir arada yaşandığı bölge, bu yönüyle ilgi çekiyor.

21.02.2021Haber
Cemre ne zaman düşecek, düştü mü İşte 2021 cemre tarihleri

Cemre ne zaman düşecek, düştü mü? İşte 2021 cemre tarihleri

Cemre tarihleri ile ilgili araştırmalar hızlandı. Cemrenin ne zaman düşeceği araştırılıyor. Halk arasında birer hafta arayla düştüğü kabul edilen cemrenin, soğuk kış günlerinin ardından havayı, suyu ve toprağı ısıttığına inanılıyor. İlk cemre 19-20 Şubat’ta havaya düştü. İşte 2021 cemre tarihleri

21.02.2021Gündem
Üzüm bağlarında ‘erken’ tehlike

Üzüm bağlarında ‘erken’ tehlike

Manisa’da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması ve sıcaklık değerlerinin belirsizlik göstermesi, üzüm bağlarının erken uyanmasına neden oldu.

21.02.2021Ekonomi
Cemre nedir, cemre düşmesi ne anlama geliyor İşte 2021 cemre düşmesi tarihleri

Cemre nedir, cemre düşmesi ne anlama geliyor? İşte 2021 cemre düşmesi tarihleri

Kış mevsiminin bitişi ve bahar mevsiminin gelişinin habercisi olan ilk cemre havaya düştü. Üç tane olan cemrenin ikincisi de şubat ayında düşecek. Üçüncü cemrenin ardından baharın geldiği kabul ediliyor. Peki, cemre nedir, cemre düşmesi ne anlama geliyor? İşte 2021 cemre düşmesi tarihleri

20.02.2021Gündem
Meteorolojiden çok sayıda kente sarı kodlu uyarı 20 Şubat hava durumu

Meteoroloji'den çok sayıda kente sarı kodlu uyarı! 20 Şubat hava durumu

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporunda çok sayıda kent için sarı kodlu uyarıda bulunuldu. Meteoroloji'nin açıklamasına göre sıcaklık kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artıyor. Bugün Doğu Anadolu'nun doğusu ile Kayseri, Rize, Artvin ve Siirt çevrelerinde kar yağışı bekleniyor. İşte Meteoroloji'nin 20 Şubat cumartesi günü hava durumu raporu...

20.02.2021Gündem
Yer Fıstığı Nasıl Yetişir Yer Fıstığı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Yer Fıstığı Nasıl Yetişir? Yer Fıstığı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Eski bayramların vazgeçilmez ikramlarından birisidir yer fıstığı. Alerjik bir besin olmasına rağmen çok fazla kişi tarafından sevilerek tüketilmektedir. Yer fıstığı ile merak edilen, nasıl yetişir, Türkiye'de en çok nerede yetişir ve en iyi yer fıstığı nerede yetişir gibi detayları derledik.

19.02.2021Bitki Bakımı
Susam Nasıl Yetişir Susam Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Susam Nasıl Yetişir? Susam Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Çok eski çağlardan bu yana özellikle yağı için kullanılan bitkilerden birisi olmaktadır. Ülkemizde de yağ amaçlı üretilen bitkiler içerisinde ayçiçeğinden sonra ikinci sırada bulunmaktadır. Bu kadar talep edilen bir bitki olan susam nasıl yetişir ve Türkiye'de en çok yetiştirilen bölgeler nerelerdir tüm detayları derledik.

19.02.2021Bitki Bakımı
Bursada yalancı bahara aldanan zeytin ağaçları, don nedeniyle yandı

Bursa'da 'yalancı bahara' aldanan zeytin ağaçları, don nedeniyle yandı

BURSA’da 'yalancı bahara' aldanıp, gövdeleri ile dallarındaki su miktarı çok yükselen zeytin ağaçları, hava sıcaklarının sıfırın altında 12 dereceye kadar düşmesiyle donarak yandı. İl Tarım Müdürü Hamit Aygül, “8 ilçe 86 köyde 4 bin 60 çiftçinin bahçelerindeki toplam 98 bin dekar zeytinlik zarar gördü. Daha önce 1985 yılında kentte böyle bir don olayı görülmüş. 36 yıldır kentte hiç don olayı yaşanmamıştı” dedi.

19.02.2021Gündem
Manavgatta muz seralarında don nöbeti

Manavgat'ta muz seralarında don nöbeti

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde yaklaşık 20 bin dekara ulaşan muz seralarında, soğuk hava nedeniyle ısıyı 5 derecenin altına düşürmemek için üretici nöbet tuttu.

19.02.2021Gündem
Pamuk Nasıl Yetişir Pamuk Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Pamuk Nasıl Yetişir? Pamuk Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Pamuk önemli endüstri bitkilerinden biridir. Özellikle kimya endüstrisinde sıklıkla kullanılan ve sıcak bölgelerde yetişebilen bir bitkidir. Pamuk nasıl yetişir? Pamuk Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir? Türkiye’de nasıl yetiştirilir? İşte pamuk yetiştiriciliği hakkında bilgiler.

19.02.2021Bitki Bakımı
Nar Nasıl Yetişir Nar Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Nar Nasıl Yetişir? Nar Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Ülkemizde çok sevilen ve üzerine bilmeceler söylenen nar, birçok farklı şekilde değerlendirilmektedir. Nar nasıl yetişir, ülkemizde en çok yetişen yerler nerelerdir gibi soruların cevaplarını derledik.

19.02.2021Bitki Bakımı
Muz Nasıl Yetişir Muz Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Muz Nasıl Yetişir? Muz Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Muz genel olarak yüksek sıcaklık ve ya nem oranına ihtiyaç duymakta olan bir meyvedir. Bu nedenle her iklimde de yetiştirilmesi mümkün değildir. Muz nasıl yetişir? Muz Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

19.02.2021Bitki Bakımı
İklim değişikliği alerjilerin seyrini de değiştirdi

İklim değişikliği alerjilerin seyrini de değiştirdi

Küresel ısınmayla birlikte astım ataklarının ve alerjilerin şiddetlendiğini belirten Doç. Dr. Hikmet Tekin Nacaroğlu, “ABD’de yapılan yeni bir çalışmanın verilerine göre küresel ısınmanın etkilerine bağlı 1990’dan beri Kuzey Amerika’da polen mevsimlerinin ortalama 20 gün önce başladığı ve yüzde 20 daha fazla polen konsantrasyonlarına artışa neden olduğu gösterildi. Küresel ısınmanın etkileri nedeniyle her yıl alerji mevsiminin daha da zor geçebileceği bilinmeli” dedi.

19.02.2021Sağlık
Mercimek Nasıl Yetişir Mercimek Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Mercimek Nasıl Yetişir? Mercimek Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Mercimek baklagiller arasında en fazla yemeklik olarak kullanılan üründür. Bu bakımdan mercimek yetiştiriciliği ve tarımı yoğun bir ilgi görmektedir. Peki, mercimek nasıl yetişir? Ülkemizde mercimeğin en çok yetiştirildiği bölgeler hangileridir? Sizler için mercimeğin yetişme koşullarını ve dünya genelinde yetiştirildiği alanları derledik.

19.02.2021Bitki Bakımı
Marmarada deniz salyası arttı, balıkçılar avlanmaya çıkamıyor

Marmara'da deniz salyası arttı, balıkçılar avlanmaya çıkamıyor

Marmara Denizi'nde etkili olan deniz salyası (müsilaj) her geçen gün etkisini artırırken, Tekirdağlı balıkçılar avlanmaya çıkamıyor. Çevre Yüksek Mühendisi Ozan Deniz, deniz salyasının Marmara Denizi'nde son günlerde daha da artığını belirterek, "Uzun vadede şöyle bir sıkıntı var, endüstriyel kirlilik, evsel kirlilik bu artışların asıl nedeni. Deniz suyu sıcaklığı bir etken faktör ama deniz kirliliği denizdeki besin maddelerinin artışı ve bunun getirdiği olumsuz sonuçlar en büyük etken aslında" dedi.

19.02.2021Gündem
Meteorolojiden 33 kente sarı kodlu uyarı: Yoğun kar, sağanak, çığ...

Meteoroloji'den 33 kente sarı kodlu uyarı: Yoğun kar, sağanak, çığ...

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporunda çok sayıda kent için sarı uyarıda bulunuldu. Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün İstanbul sabah saatlerinde yükseklerde karla karışık yağmur, kıyılarda ise yağmur bekleniyor. Düzce, Zonguldak, Bartın çevreleri ile Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde ise yoğun kar yağışı bekleniyor. Marmara'da buzlanma ve don olayı ile birlikte sis beklenirken, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için de çığ uyarısı yapıldı. İşte Meteoroloji'nin 19 Şubat cuma günü hava durumu raporu...

19.02.2021Gündem
Son dakika haber: Tarihi süreç tamamlandı Dünyanın gözü burada: Perseverance Marsa indi

Son dakika haber: Tarihi süreç tamamlandı! Dünyanın gözü burada: Perseverance Mars'a indi

Son dakika haberi... Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Temmuz 2020'de Mars'a gönderdiği Perseverance (Azim) adlı uzay aracı yedi aylık yolculuğunu tamamladı... Bugüne dek başka bir gezegene gönderilen en gelişmiş araç olan Perseverance, Jezero Krateri'ne indi. Gezici araç ve küçük bir helikopter, yanıt bekleyen meşhur soruyu yanıtlamak için fırsat sunacak: Başka bir gezegende hayat var mıydı?

18.02.2021Dünya
AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplandı Çelikten Kılıçdaroğluna sert tepki: Böyle skandal bir cümle duyulmamıştır

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplandı! Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na sert tepki: 'Böyle skandal bir cümle duyulmamıştır'

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 17.00'de toplandı. MKYK toplantısı sürerken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösteren Çelik, "CHP adına konuşan genel başkan çıkıp da '13 şehidin sorumlusu Erdoğan' dediği zaman bu doğrudan provokasyondur. Türkiye'de ana akım partilerin hiçbirinden böyle skandal bir cümle duyulmamıştır" ifadelerini kullandı. Gara'da gerçekleşen operasyonda tüm yolların denendiğini aktaran Çelik, "Evlatlarımızın canını kurtarmak için diplomasi ve operasyon alanına giren her seçenek değerlendirilmiştir" dedi.

18.02.2021Gündem
8 SORU 8 YANIT | NASA azimle Marsta canlı arayacak

8 SORU 8 YANIT | NASA 'azim'le Mars'ta canlı arayacak

Şubat ayında uzay projeleri adına birçok önemli haber peş peşe geldi. Türkiye’nin Milli Uzay Programı kamuoyuna duyurulurken, üç ayrı ülkenin Mars misyonları da son düzlüğe girdi. Özellikle NASA’nın Perseverance’ı (azim, sebat) kamuoyunda dikkat çekiyor. 7 dakikalık giriş-alçalma-iniş sürecini herkesin nefesini tutarak beklediği Perseverance’ı hem NASA’nın önceki Mars misyonlarından hem de Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin projelerinden ayıran özellikler neler?

18.02.2021Dünya
Kaju Nasıl Yetişir Kaju Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kaju Nasıl Yetişir? Kaju Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Son dönemde artan popülaritesi ile birlikte çerez tabaklarını süsleyen gıdalardan biri kajudur. Kaju meyvesi kavrulmuş ya da çiğ olarak tüketilebilir. Kaju nasıl yetişir? Kaju Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte kaju meyvesi ile ilgili detaylar.

18.02.2021Bitki Bakımı
Gül Nasıl Yetişir Gül Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Gül Nasıl Yetişir? Gül Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Gül nasıl yetişir? Gül fidanları nasıl gül vermektedir? Gül Türkiye’ de en çok ve en iyi nerede yetişir? Gül Türkiye'de nasıl yetiştirilmektedir? Gül yetiştirmek ve gülün hangi bölgelerde daha çok yetiştiği hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

18.02.2021Bitki Bakımı
Elma Nasıl Yetişir Elma Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Elma Nasıl Yetişir? Elma Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Elma her mevsim yetişebilen ve oldukça sağlıklı bir meyvedir. İçinde A, B6, C, E ve K vitaminleri bulunan elma gülgiller familyasına aittir. Elmanın kırmızı, yeşil ve sarı gibi farklı türleri bulunur. Peki elma nasıl yetişir? Elma Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve yetiştirilir? Elma yetiştirme konusunda bütün merak edilenleri sizler için derledik.

18.02.2021Bitki Bakımı
Çilek Nasıl Yetişir Çilek Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Çilek Nasıl Yetişir? Çilek Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Çilek nerede yetişir? Türkiye’de çilek en çok nerede yetişmektedir? Türkiye’de çilek en iyi nerede yetişmektedir? Çilek nasıl yetişir? Çilek her mevsimde yetişir mi? Çilek yetiştirmenin incelikleri nelerdir? Çilek yetiştirilmesi hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

18.02.2021Bitki Bakımı
Göz alıcı çiçek fotoğrafları nasıl çekilir

Göz alıcı çiçek fotoğrafları nasıl çekilir?

Profesyonel kalitede, göz alıcı çiçek fotoğrafları çekmek telefonunuzu doğru bir şekilde kullanmanız ve elbette bu çekim için uygun bir telefon edinmeniz gerekiyor. Çiçek tasarımı stüdyolarından biri olan Tulipina’dan Nathan Underwood, çiçek fotoğrafları için önemli ipuçları verdi.

18.02.2021Teknoloji
Ceviz Nasıl Yetişir Ceviz Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Ceviz Nasıl Yetişir? Ceviz Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Türkiye genelinde yetişen çok sayıda bitki, besin ve kuru yemiş bulunuyor. Doğada bulunan ceviz ağacında yetişen cevizlerin sağlığa çok sayıda faydası bulunmaktadır. Ceviz nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

18.02.2021Bitki Bakımı
Buğday Nasıl Yetişir Buğday Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Buğday Nasıl Yetişir? Buğday Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Ülkemizde her yıl yaklaşık 21 milyon ton buğday üretilmektedir. Ekmek ve makarna üretiminde kullanılan buğday, temel besin maddelerinin arasında yer alıyor. Yaklaşık 20 çeşidi vardır. , Buğday nasıl yetişir? Buğday Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? Merak edilen tüm soruları sizin için derledik.

18.02.2021Bitki Bakımı
Arşivindeki şiirleri kitap oldu

Arşivindeki şiirleri kitap oldu

TÜRKİYE’nin en önemli söz yazarlarından Aysel Gürel, hayata veda edişinin 13’üncü yılında yeni şiir kitabıyla anıldı.

18.02.2021Keyif
Dondurucu soğuk nedeniyle sıcak su şelalesi buz tuttu

Dondurucu soğuk nedeniyle sıcak su şelalesi buz tuttu

AFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı ilçesinde hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceye kadar düştü. İlçedeki kaplıcaların bulunduğu bölgede 800 metre derinlikten 60- 62 derece sıcaklıkla çıkan termal su, dondurucu soğuk nedeniyle buz tuttu. Termal suyun aktığı yapay şelalede bir yandan buz sarkıtları bir yandan sıcak su buharının ortaya çıkması görenleri şaşırttı.

18.02.2021Gündem
Armut Nasıl Yetişir Armut Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Armut Nasıl Yetişir? Armut Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Sevilen meyvelerden birisi olan armut, birçok kültürde kendisine yer bulmaktadır. Bu sebeple dünyanın birçok ülkesinde armut yetiştiriciliği yapılmaktadır. Türkiye de bu ülkeler içerisinde yerini almaktadır. Hatta ülkemiz armut yetiştiriciliğinde üst sıralarda yer almaktadır. Peki, armut nasıl yetiştirilir ve Türkiye'de en çok nerelerde yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

18.02.2021Bitki Bakımı
Antalyada üretici don nöbetinde

Antalya'da üretici don nöbetinde

ANTALYA’da sera üreticileri dün etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle don nöbeti tuttu. Sebze üretim merkezi Kumluca'da çiftçiler gündüz hazırlıklarını yaparak sıcaklığın düşmesiyle seralarındaki sobaları yakıp, ürünlerini korumak için mücadele etti.

18.02.2021Gündem
Yağan kar İstanbul’un kuraklık sorununu çözdü mü 8 SORU 8 YANIT

Yağan kar İstanbul’un kuraklık sorununu çözdü mü? 8 SORU 8 YANIT

İstanbul'da cuma gününden beri devam eden kar yağışı barajlardaki su seviyesini artırdı. Yağan karların da erimesiyle ilerleyen günlerde su seviyesinin daha da yükselmesi bekleniyor. Ancak akıllarda hâlâ çok soru işareti var

18.02.2021Gündem
İlk cemre ne zaman düşecek 2021in ilk cemresi o tarihte havaya düşecek,

İlk cemre ne zaman düşecek? 2021'in ilk cemresi o tarihte havaya düşecek!,

Havaların ısınmasında önemli bir işaret olarak görülen cemre düşmesi, tarihleri ile araştırılmaya devam ediliyor. Şubat ayının gelmesiyle birlikte, İlkbahar'ın müjdecisi olan cemrenin 2021'de ne zaman düşeceği merak konusu oldu. Peki, ilk cemre ne zaman düşecek?

18.02.2021Gündem
Pek çok kişi merak ediyor: Kar yağarken neden gök gürledi

Pek çok kişi merak ediyor: Kar yağarken neden gök gürledi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul ve çevresinde beklenen kar yağışı hafta sonundan bu yana devam ediyor. Pazartesi gecesi başta İstanbul olmak üzere birçok yerde kara pek alışık olmadığımız şekilde gök gürültüsü de eşlik etti. Peki, vatandaşları tedirgin eden bu durum normal mi? Kar yağarken gök gürlemesi ve şimşek neden olur?

17.02.2021Gündem

2021 yılında ilk Cemre ne zaman düşecek? İşte detaylar

Cemre tarihleri için geri sayım başladı. Havayı, suyu ve toprağı ısıttığına inanılan cemre yılda üç defa düşüyor. İlk cemre her yıl şubat ayında havaya düşecek. Cemre, 19 Şubat ile 6 Mart tarihleri arasında birer hafta arayla havaya, suya ve toprağa düştüğüne inanılan ısıtıcı kuvvet, ilkbaharda veya tabiatta ısının yükselmesi, yeryüzünün harareti ve ısısı şeklinde değerlendirilmektedir.

17.02.2021Gündem
Meteorolojiden son dakika İstanbul açıklaması Kar yağışı ne zaman bitecek

Meteoroloji'den son dakika İstanbul açıklaması! Kar yağışı ne zaman bitecek?

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre İstanbul'da etkili olan kar yağışı kenti terk ediyor. Hava durumu raporunda yarın kentte kar yağışının yerini yağmura bırakacağı ve hava sıcaklıklarının da artacağı belirtildi. Meteoroloji Uzmanı Ahmet Uçar da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "İstanbullu kar severlere maalesef kötü bir haber vereyim. Yarın sahillerde gün boyu hafif yağmur ve karla karışık yağmur görülecek, karlar eriyecektir" ifadelerini kullandı. İşte son dakika hava durumu raporu...

17.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Maske ve Dermatolojik Sorunlar

Covid-19 salgını virüs içeren damlacıklar ve nesneler yoluyla bulaşır. Konuşma, hapşırma ve öksürme sırasında damlacıkların dağılmasını önlemek için maske takılması gereklidir. Deri, vücudun ilk savunma bariyeridir ve bu nedenle, Covid-19'un yayılmasını önlemek için deri bütünlüğünü korumak da çok önemlidir. Maske kullanımı sonucunda deride bir takım dermatolojik problemler ortaya çıkabilir.

22.02.2021

Oh! Nihayet iklim kanunu geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önceki gün sessiz sedasız gelen bir “çevre devrimi”nin ilk sinyallerini verdi.

22.02.2021

Donan kanal ve göllerde buz pateni keyfi

Şubat, Hollanda’nın en soğuk aylarından birisi, kışın ortası… Hollanda, alışıldığı üzere soğuk, yağmurlu ve gri devam eden haftalarından sonra bizlere bir sürpriz yaptı ve bir günde bembeyaz oluverdi. Aslında uzmanlar kar geliyor diye uyarıyordu fakat öncesindeki birkaç yanılma sebebiyle kimse inanamıyordu. Yıllardır yağmurlu fakat karsız soğuğa alışan ve son bir senede de korona önlemleri sebebiyle oldukça daralan ve sıkılan Hollandalılar yılların acısını bu yağan karla çıkardı. Biz de hayatımızda ilk defa donan kanallar ve göller üzerinde buz pateni yaptık, bir ilke daha merhaba dedik.

17.02.2021