EKSTRA
MENÜ

Sıcaklık Rekoru

Sıcaklık Rekoru haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sıcaklık Rekoru hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 231 Sıcaklık Rekoru haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sıcaklık Rekoru Haberleri

Termometreler çıldırdı 142 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

Termometreler çıldırdı! 142 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

Her yeri etkisi altına alan yangınlar, aşırı kuru ve yağışsız hava, aniden bastıran seller... Küresel çaptaki iklim krizi etkisini giderek artırıyor. Temmuzda dünya çapında 142 yılın sıcaklık rekoru kırıldı, bunun sonuçları ise dünya için oldukça yıkıcı oldu.

14.08.2021Dünya
En kötüsünü maalesef henüz görmedik İhtimal önce 7 kat, sonra 21 kat artacak...

En kötüsünü maalesef henüz görmedik! İhtimal önce 7 kat, sonra 21 kat artacak...

Bilim insanları, küresel iklim değişikliği ile ilgili uzun yıllar boyunca uyarılarda bulundu ama dünya durumun ne kadar kritik olduğunu bu yıl tüm gezegende birbiri ardına gelen felaketlerle çok iyi anladı. Ancak maalesef dahası da var....

9.08.2021Dünya
Türkiyede hava sıcaklıklarında yükseliş... 1,8 derece arttı

Türkiye'de hava sıcaklıklarında yükseliş... 1,8 derece arttı!

Küresel ısınmaya bağlı iklim krizi 'sıcak' yüzünü göstermeye devam ediyor. Türkiye'de uzun yıllar temmuz ayı ortalama sıcaklığı 24,5 derece iken bu yıl 26,3 dereceye yükseldi. Temmuz ayında en yüksek sıcaklık 49,1 dereceyle Cizre'de, en düşük sıcaklık ise 6,5 dereceyle Ardahan ve Sarız'da kaydedildi. Şırnak'ın Cizre ilçesinde geçen ay ölçülen 49,1 derecelik sıcaklık, Türkiye'de şimdiye kadar ölçülen en yüksek sıcaklık olarak kayıtlara geçti...

7.08.2021Gündem
Türkiye eyyam-ı bahur ile kavruldu İşte sıcaklıkların düşeceği tarih

Türkiye eyyam-ı bahur ile kavruldu! İşte sıcaklıkların düşeceği tarih

Prof. Dr. Zafer Aslan, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü raporlarına göre, eyyam-ı bahur sıcaklıklarının Türkiye'yi hafta sonu terk etmesini ve hafta sonu sıcaklarının 4-5 derece düşmesi bekliyoruz." dedi.

5.08.2021Gündem
Son dakika haberi: Orman yangınlarında son durum ne Pakdemirli ve Soyludan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Orman yangınlarında son durum ne? Pakdemirli ve Soylu'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris Öğretmenevi’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Pakdemirli yaptığı açıklamada, yangınlarda son durumu paylaşarak,  "Muğla'da 5 yangın devam ediyor. 38 ilde 163 yangın çıktı. 152 tanesi söndürüldü" dedi. Soylu ise yaptığı açıklamada, yangınlarla ilgili provokasyon yapıldığını belirterek, "Burada hiç kimse siyasi ve ideolojik bir ayrım ortaya koymadan mücadelesini sürdürüyor. Provokasyon var mı, var. Bunların hepsine göğüs gereceğiz. " ifadelerini kullandı

3.08.2021Gündem
Bakanlar Bekir Pakdemirli ve Süleyman Soylu, Marmariste açıklamalarda bulundu

Bakanlar Bekir Pakdemirli ve Süleyman Soylu, Marmaris'te açıklamalarda bulundu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris Öğretmenevi’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Pakdemirli yaptığı açıklamada, yangınlarda son durumu paylaşarak, "Muğla'da 5 yangın devam ediyor. 38 ilde 163 yangın çıktı. 152 tanesi söndürüldü" dedi. Soylu ise yaptığı açıklamada, yangınlarla ilgili provokasyon yapıldığını belirterek, "Burada hiç kimse siyasi ve ideolojik bir ayrım ortaya koymadan mücadelesini sürdürüyor. Provokasyon var mı, var. Bunların hepsine göğüs gereceğiz. " ifadelerini kullandı

3.08.2021Haber
Aydın’da yıllar sonra sıcaklık rekoru Zirve yaptı

Aydın’da yıllar sonra sıcaklık rekoru! Zirve yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Aydın’da ölçülen 46 derecelik sıcaklık, kentte tüm yılların ölçülen en yüksek sıcaklık değeri olarak kayıtlara geçti.

3.08.2021Gündem
Bilim insanları tarih verip uyardı: 20 yıl boyunca kötüleşecek

Bilim insanları tarih verip uyardı: 20 yıl boyunca kötüleşecek!

Çin, Japonya, Hindistan, Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, Türkiye ve daha sayısız ülke... Son yıllarda hatta sadece içinde bulunduğumuz bir ayda dünyanın her yerinden rekor sıcaklık haberleri, sel ve heyelan felaketleriyle ilgili son dakika gelişmeleri almaya devam ediyoruz. Peki bunun nedeni gerçekte ne? Ve daha da önemlisi bilim dünyası bu duruma nasıl çözüm önerileri sunuyor? Hepsi bu haberin detaylarında...

29.07.2021Dünya
Şırnakın Cizre ilçesinde Türkiyenin sıcaklık rekoru kırıldı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Türkiye'nin sıcaklık rekoru kırıldı!

Şırnak'ın Cizre ilçesi bugün, Türkiye’nin en sıcak gününü yaşadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre ilçede 49.1 derece ölçülen hava sıcaklığı Türkiye’de bugüne kadar ölçülen en yüksek değer olarak kayıtlara geçti.

20.07.2021Gündem
Son dakika haberler: Kanada sıcaklık rekoru kırıyor Kanadada sıcaktan ölenler bilançosu belli oldu Felaketin gerçek boyutu acı verici

Son dakika haberler: Kanada sıcaklık rekoru kırıyor! Kanada'da sıcaktan ölenler bilançosu belli oldu! Felaketin gerçek boyutu acı verici

Kanada'da sıcaktan ölenler için bilanço belli oldu. Kanada’nın batı eyaletlerini etkisi altına alan aşırı sıcakların neden olduğu can kaybı sayısının açıklanandan fazla olduğu bildirildi.

18.07.2021Dünya
ABD resmen cehennemi yaşıyor... Termometreler 56 dereceyi gösterdi

ABD resmen cehennemi yaşıyor... Termometreler 56 dereceyi gösterdi

ABD'de sıcaklık rekoru kırıldı. Termometreler 108 yıl sonra 56 dereceyi gösterdi. Aşırı sıcaklar can almaya devam ederken onlarca yangının çıkmasına neden oldu.

12.07.2021Dünya
Son dakika: ABD resmen cehennemi yaşıyor... Termometreler 56 dereceyi gösterdi

Son dakika: ABD resmen cehennemi yaşıyor... Termometreler 56 dereceyi gösterdi

ABD'de sıcaklık rekoru kırıldı. Termometreler 108 yıl sonra 56 dereceyi gösterdi. Aşırı sıcaklar can almaya devam ederken onlarca yangının çıkmasına neden oldu.

12.07.2021Dünya
Son dakika haberi... Meteoroloji, Haziran ayı raporunu paylaştı 5 bölgede yağışlar arttı ancak Doğu ve Güneydoğuda tehlike sürüyor

Son dakika haberi... Meteoroloji, Haziran ayı raporunu paylaştı! 5 bölgede yağışlar arttı ancak Doğu ve Güneydoğu'da tehlike sürüyor

Son dakika haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı Haziran ayı sıcaklık ve yağış değerlendirmesi raporu yayınlandı. Rapora göre ülke genelinde sıcaklıklar 0,5 derece, yağışlar ise yüzde 20,5 oranında artış gösterdi. Beş bölgede yağışlar arttı, Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da ise yüzde 98'e varan düşüş var. Bu iki bölgede yağışlı gün sayısı bire kadar düştü.

8.07.2021Gündem
Kuzey yarım küre yanıyor

Kuzey yarım küre yanıyor

İklim değişikliği her geçen gün daha kötüye gidiyor. Kanada’nın Lytton kasabası bu gerçeğin en net görüldüğü nokta haline geldi. Geçen salı yaklaşık 50 derece ile rekor seviyede sıcaklık görülürken 240’tan fazla orman ve çalı yangını çıktı, yüzlerce insan ani sıcak çarpması sonucu hayatını kaybetti.

5.07.2021Dünya
Kanadada can kaybı artıyor

Kanada'da can kaybı artıyor

Ülkemizde de etkili olmaya başlayan aşırı sıcaklar dünyanın birçok farklı yerinde hayatı adeta felç etmeye devam ediyor. Günlerdir sıcaklık rekoru haberlerinin geldiği Kanada'da sıcak nedeniyle çıkan yangın bir köyü adeta haritan silerken 'ısı kubbesi' adı verilen aşırı sıcak hava dalgası 719 kişinin de canına mal oldu.

3.07.2021Haber
Kanada adeta kavruluyor: Bir köy haritadan silindi, can kaybı 719’a yükseldi

Kanada adeta kavruluyor: Bir köy haritadan silindi, can kaybı 719’a yükseldi!

Ülkemizde de etkili olmaya başlayan aşırı sıcaklar dünyanın birçok farklı yerinde hayatı adeta felç etmeye devam ediyor. Günlerdir sıcaklık rekoru haberlerinin geldiği Kanada'da sıcak nedeniyle çıkan yangın bir köyü adeta haritan silerken 'ısı kubbesi' adı verilen aşırı sıcak hava dalgası 719 kişinin de canına mal oldu.

3.07.2021Dünya
Kanadada rekor sıcak hava dalgasında yüzden fazla kişi öldü, ABDde asfalt eridi

Kanada'da rekor sıcak hava dalgasında yüzden fazla kişi öldü, ABD'de asfalt eridi!

Kanada'da rekorları alt üst eden, daha önce görülmemiş yükseklikteki sıcak hava dalgası nedeniyle 130'dan fazla kişi hayatını kaybetti. ABD'nin Kanada sınırındaki Seattle kentinde asfalt sıcak hava dalgası nedeniyle eridi. Bölgedeki aşırı sıcaklar nedeniyle uzmanlar bir dizi uyarıda bulundu.

30.06.2021Dünya
Çanakkalede son 92 yılın rekoru 38 dereceyi gördü

Çanakkale'de son 92 yılın rekoru! 38 dereceyi gördü

Çanakkale'de geçen pazar günü son 92 yılın en yüksek Haziran ayı sıcaklığı 37,2 derece olarak kaydedilirken dün de 38 derece ile yeni rekor geldi. Kentte yaşayanlar serinlemek için gölgelik alanlar ve parklara giderken, kimi de sahilde denize girdi. Kentte tüm zamanların sıcaklık rekoru 6 Ağustos 2017'de ölçüldü. Sıcaklık 39 dereceydi.

29.06.2021Gündem
Çanakkalede 38 dereceyle yeni sıcaklık rekoru kırıldı

Çanakkale'de 38 dereceyle yeni sıcaklık rekoru kırıldı

Çanakkale'de geçen pazar günü son 92 yılın en yüksek haziran ayı sıcaklığı 37,2 derece olarak kaydedilirken dün de, 38 derece ile yeni rekor geldi.

29.06.2021Haber
Son dakika... ABDde sıcaklık rekoru 82 yıl sonra bir ilk

Son dakika... ABD'de sıcaklık rekoru! 82 yıl sonra bir ilk

ABD'nin kuzeybatısındaki eyaletlerde hafta sonu yaşanan hava sıcaklıklarının daha önce hiç görülmemiş rakamlara ulaştığı bildirildi.

29.06.2021Dünya
ABDde sıcaklık rekoru 82 yıl sonra bir ilk

ABD'de sıcaklık rekoru! 82 yıl sonra bir ilk

ABD'nin kuzeybatısındaki eyaletlerde hafta sonu yaşanan hava sıcaklıklarının daha önce hiç görülmemiş rakamlara ulaştığı bildirildi.

29.06.2021Dünya
Kanada’da son 84 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

Kanada’da son 84 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

Kanada’nın batısını etkisi altına alan sıcak hava dalgası, ülkede son 84 yılın en sıcak yazının yaşanmasına neden oluyor.

28.06.2021Dünya
Moskova adeta yanıyor 120 yıllık sıcaklık rekorunu kırdılar

Moskova adeta yanıyor! 120 yıllık sıcaklık rekorunu kırdılar

Dünyanın en soğuk bölgelerinden biri olan ve uzun süren kışları-kısa süren yazlarıyla bilinen Rusya da iklim değişikliği ve küresel ısınmanın etkisi altına girdi. Ülke alışık olmadığı kadar sıcak bir haziran ayı yaşarken başkent Moskova bir asırdan fazladır görülmeyen sıcaklık rekorunu kırdı.

23.06.2021Dünya
Pasifik Okyanusu üzerinde tespit edildi: Dünyanın en soğuğu

Pasifik Okyanusu üzerinde tespit edildi: Dünyanın en soğuğu!

ABD'ye ait uydular dünyanın en soğuk bulut kümesini Pasifik Okyanusu üzerinde tespit etti. Bulut kümesinin rekor 'soğuğu' son yıllardaki iklim değişikliklerine cevap olabilir.

31.03.2021Dünya
Süper soğuk fırtınada sıcaklık rekoru kırıldı

Süper soğuk fırtınada sıcaklık rekoru kırıldı

Hepimiz çok sıcak bir yaz gününde fırtına bulutlarının üstümüzde toplandığına en az bir kez şahit olmuşuzdur. İşte benzer bir tropik fırtına sisteminde dünyada kaydedilmiş en düşük sıcaklık değeri elde edilmiş olabilir.

28.03.2021Teknoloji
Süper fırtınada soğukluk rekoru kırıldı...

Süper fırtınada soğukluk rekoru kırıldı...

Ekvator'da ABD'ye ait Noaa-20 adlı uydu tarafından 2018 yılında gerçekleştirilen araştırmada süper soğuk fırtınada, -111 derece ile sıcaklık rekoru kırıldığı açıklandı.

27.03.2021Dünya
Kış sıcaklık rekoru Rizede kırıldı 27 dereceyi gördü

Kış sıcaklık rekoru Rize'de kırıldı! 27 dereceyi gördü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Türkiye’de bu yıl kış mevsimi sıcaklık rekoru 27 derece ile Rize’de ölçüldü. Kent sakinleri yağmurun şehrinde yağmuru özledikleri bir kış geçirdiklerini söyledi.

26.03.2021Gündem
Bugün yaz, yarın kış Kar yağışı ne zaman gelecek İstanbula peş peşe uyarılar...

Bugün yaz, yarın kış! Kar yağışı ne zaman gelecek? İstanbul'a peş peşe uyarılar...

Türkiye hafta sonu soğuk ve karlı havanın etkisine giriyor. İstanbul’da günlerdir 20 dereceyi aşan hava sıcaklığının karla birlikte 0 dereceye düşmesi bekleniyor. Uzmanlar kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu 1987 kışındaki gibi bir yağış uyarısı yapıyor. İstanbul Valiliği ve AKOM da açıklama yaparak haftasonu beklenen yağışlara karşı uyardı, dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi. Meteoroloji Uzmanı Ahmet Uçar, beklenen kar yağışını ilişkin harita paylaşarak turuncu ve kırmızı renkli alanların son yılların en iyi kar yağışını alacağını duyurdu.

11.02.2021Gündem
Meteoroloji raporlarında korkutan rakamlar Bölge bölge, il il açıklandı...

Meteoroloji raporlarında korkutan rakamlar! Bölge bölge, il il açıklandı...

2020 yılında yaşanan kuraklık ve sıcaklık artışı Meteoroloji'nin raporlarına da yansıdı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2020 yılı raporlarına göre, Türkiye'de 198 noktada sıcaklık ekstrem değere ulaştı. Eylül, ekstrem sıcaklığın en çok yaşandığı ay oldu. Sonbahar ve son 3 aylık su-tarım yılı yağışları ise ülke genelinde normale göre ortalama yüzde 48 düşüş gösterdi. En yüksek yağış 424 mm ile Rize'de, en düşük yağış 32 mm ile Çorum'da, en fazla azalma ise yüzde 76 ile Amasya'da gerçekleşti.

24.01.2021Gündem
Sivasta 91 yılın ocak ayı sıcaklık rekoru kırıldı: 18 derece

Sivas'ta 91 yılın ocak ayı sıcaklık rekoru kırıldı: 18 derece

SİVAS'ta gün içerisinde hava sıcaklığı 18 dereceye kadar yükseldi. Meteoroloji verilerine göre ilde ocak ayında son 91 yılın en yüksek sıcaklık rekoru kırıldı.

12.01.2021Haber
Sivaslılar şaşkın Son 91 yılın rekoru kırıldı...

Sivaslılar şaşkın! Son 91 yılın rekoru kırıldı...

Sivas'ta gün içinde hava sıcaklığı, 18 dereceye kadar yükseldi. Meteoroloji verilerine göre, kentte son 91 yılın ocak ayı sıcaklık rekoru kırıldı. Sivaslılardan bazıları, mevsim normalleri üzerindeki sıcaklık nedeniyle susuzluk yaşanabileceğini belirtirken, bazıları da güzel havanın keyfini çıkardıklarını söyledi.

12.01.2021Gündem
Doğa bu yıl kâh ağlattı, kâh güldürdü

Doğa bu yıl kâh ağlattı, kâh güldürdü

Biz her ne kadar ona hükmettiğimizi düşünsek, sorunlarını görmezden gelsek de 2020’de hayatlarımızın belirleyici unsuru yine doğa oldu. Geleceğimizi etkileyecek birtakım kırılma noktaları yaşadık ama umut veren, gülümseten gelişmeler de yok değil... Gezegenimizde yılın başından beri neler olup bittiğini ay ay mercek altına aldık.

27.12.2020Hürriyet Pazar
Kuzey Kutbunda buzullar eriyor, Türkiyede sıcaklık rekorları kırılıyor

Kuzey Kutbu'nda buzullar eriyor, Türkiye'de sıcaklık rekorları kırılıyor

Türkiye'de geçen ay sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle 33 merkezde sıcaklık rekoru kırıldı.

10.11.2020Teknoloji
Son dakika... 30 yıllık sıcaklık rekoru kırıldı Dikkat çeken teklif geldi...

Son dakika... 30 yıllık sıcaklık rekoru kırıldı! Dikkat çeken teklif geldi...

İstanbul'da Eylül ayında hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesinin ardından İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen Türkiye'nin artık dört mevsimi yaşayan bir ülke olmadığını belirterek, turizm sektörü ve eğitim alanında yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi.

23.10.2020Gündem
Son dakika haberleri.. İki ilde yıllar sonra rekor kırıldı

Son dakika haberleri.. İki ilde yıllar sonra rekor kırıldı

Çanakkale'de 8 Ekim 1984'te tarihinde 31.7 olan azami sıcaklık değeri bugün 31.8 derece ile 36 yıl aradan sonra rekor kırdı. Balıkesir'de ise 3 Ekim 1952'de 33.3 olarak ölçülen sıcaklık bugün 36.5 derece ölçüldü ve 68 yılın rekoru kırılmış oldu.

5.10.2020Gündem
Eskişehir ve Kütahyada sıcaklık rekoru kırıldı...

Eskişehir ve Kütahya'da sıcaklık rekoru kırıldı...

Meteoroloji 3'üncü Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Eskişehir'de 36.7, Kütahya'da 36.8 olarak ölçülen hava sıcaklıklarının, Eylül ayı sıcaklık rekoru olduğunu açıkladı. Eskişehir ve Kütahya’da 2 gündür etkili olan sıcak hava nedeniyle vatandaşlar park ve bahçeler ile ağaç gölgelerinde serinlemeye çalıştı. 30 yıldır ilk kez böyle bir sıcak hava gördüğünü ifade eden Bilal Ede, “Havanın bu zamanlarda serinlemesi lazım ama küresel ısınma var” dedi.

3.09.2020Gündem
Doğu Akdeniz sıcaklara teslim oldu: 26 yıllık rekor kırıldı

Doğu Akdeniz sıcaklara teslim oldu: 26 yıllık rekor kırıldı

DOĞU Akdeniz Bölgesi'nde son günlerde etkisini gösteren sıcaklıklar, Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'yi etkisi altına aldı. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgilere göre, saat 14.00 itibariyle ölçülen 45 derecelik sıcaklıkla Adana'da Eylül ayının son 26 yıllık rekorunun kırıldığı bildirildi. 15 Eylül 1994'te en yüksek sıcaklık 43,2 derece olarak ölçülmüştü. Kentteki güneş altındaki termometreler ise sıcaklığı 50 derece olarak gösterdi.

3.09.2020Gündem
Japonya’da Eylül ayında rekor sıcaklık

Japonya’da Eylül ayında rekor sıcaklık

Japonya’da Eylül'de bugüne dek kaydedilen en yüksek sıcaklık değeri ölçüldü. Niigata Eyaleti'ndeki Sanjo şehrinde termometreler bugün ilk kez 40 dereceyi aştı.

3.09.2020Dünya
Bakan Pakdemirli tarih vererek uyardı Sıcak havaya dikkat

Bakan Pakdemirli tarih vererek uyardı! Sıcak havaya dikkat

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sıcaklıkların artmaya devam edeceğini belirterek, "Yaşlıları, çocukları ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızı sıcak çarpmasına karşı dikkatli olmaları konusunda önemle uyarıyoruz." ifadesini kullandı.

2.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Bunaltıcı sıcaklar sürecek... Eylül ayında rekor yolda...

Son dakika haberler... Bunaltıcı sıcaklar sürecek... Eylül ayında rekor yolda...

Antalya'da 32 derece olan hava sıcaklığının, önümüzdeki 3 günde mevsim normallerinin üzerine çıkarak, 40 dereceye ulaşması bekleniyor. 3 günlük süreçte sıcaklığın Burdur'da 10, Isparta'da 11 derece artarak, eylül ayı rekorunun kırılacağı tahmin ediliyor. Antalya'da nem oranının yüzde 80'lere ulaşması nedeniyle kenti nem bulutları kapladı.

2.09.2020Gündem
Akdenizde eylül ayı sıcaklık rekoru kırılacak

Akdeniz'de eylül ayı sıcaklık rekoru kırılacak

Antalya'da 32 derece olan hava sıcaklığının, önümüzdeki 3 günde mevsim normallerinin üzerine çıkarak, 40 dereceye ulaşması bekleniyor. 3 günlük süreçte sıcaklığın Burdur'da 10, Isparta'da 11 derece artarak, eylül ayı rekorlarının kırılması bekleniyor. Antalya'da nem oranının yüzde 80'lere ulaşması nedeniyle de kenti nem bulutları kapladı.

2.09.2020Haber
Antalyada hava sıcaklığı, 4-5 derece artacak

Antalya'da hava sıcaklığı, 4-5 derece artacak

Antalya'da hava sıcaklığının yarından itibaren artması bekleniyor. Sıcaklığın mevsim normallerinin 4-5 derece üzerine çıkarak 40 dereceye ulaşacağı tahmin ediliyor.

12.08.2020Gündem

Genç Atlas’a çevreci ödülü

Bu yıl sekizinci sınıfta okuyan iklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu, Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın (WWF) verdiği Küresel Gençlik Ödülü'nün sahibi oldu.

21.05.2020Dünya
Bayramda hava nasıl olacak Meteorolojiden açıklama geldi...

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den açıklama geldi...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bayramda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında olacağının tahmin edildiğini duyurdu.

20.05.2020Gündem
Ordu’da son 40 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

Ordu’da son 40 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

ORDU’da son 40 yılın mayıs ayı sıcaklık rekoru 33,7 derece ile kırıldı. Kentte en fazla sıcaklığın 1980 yılında 31,4 derece olarak kayıtlara geçtiği bildirildi.

18.05.2020Gündem
Antalyada, rekor sıcaklığın ardından termometreler 40 dereceyi gösterdi

Antalya'da, rekor sıcaklığın ardından termometreler 40 dereceyi gösterdi

ANTALYA'da, dün 43 derece ile kırılan mayıs ayı sıcaklık rekorunun ardından bugün hava sıcaklığı 40 derece ölçüldü. Güneşten korunmak isteyenler, şemsiyeyle önlem alırken, perşembeden itibaren sıcaklığın mevsim normallerine dönmesi bekleniyor.

18.05.2020Gündem
Termometrelerin 46 dereceyi gösterdiği Adanada son 91 yılın en sıcak günü yaşanıyor

Termometrelerin 46 dereceyi gösterdiği Adana'da son 91 yılın en sıcak günü yaşanıyor

Adana'da bugün hava sıcaklığı 46 dereceye ulaşarak 1929 yılından bu yana Mayıs ayında ölçülen en yüksek sıcaklık değeri oldu. Adana'da Meteoroloji verilerine göre 1929-2020 arasında Mayıs ayında ölçülen en yüksek sıcaklık bugüne kadar 41.3 derece olarak ölçüldü. Ancak bugün hava sıcaklığının gölgede 4 derece ölçülmesi üzerine 91 yılın sıcaklık rekoru kırıldı. Hava sıcaklığını güneşe direk maruz kalan termometreler ise 46 derece gösterdi.

17.05.2020Haber
Antalyada sıcaklık rekoru kırıldı

Antalya'da sıcaklık rekoru kırıldı

Antalya'da son 75 yılın mayıs ayı sıcaklık rekoru 38.8 derece ile kırıldı.

17.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İklim dostu yaşam rehberi

Dünyanın ortalama sıcaklığının 120 yıl öncesine göre 1.1 derece arttığı bilimsel bir gerçek. Bu farkın nelere yol açtığını yakından deneyimleyen ve maalesef bu artışın sebeplerinden biri olan bir nesil olarak iklim krizi ile mücadele etmek ve neslimizin hikayesini değiştirmek her toplum gibi bizim de görevimiz.

14.08.2021

Yüzde 110’luk artış trafiği kilitledi

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’ydı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile buluşup sohbet ettik.

3.07.2021