EKSTRA
MENÜ

Siber Zorbalık

Siber Zorbalık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Siber Zorbalık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 264 Siber Zorbalık haberi bulunmuştur.

Siber Zorbalık Haberleri

‘Yarınım Kız Kardeşim’ projesi başlıyor

‘Yarınım Kız Kardeşim’ projesi başlıyor

‘Yarınım Kız Kardeşim’ projesi eğitimleri başlıyor. Program ilk etapta 10 ilde MEB’e bağlı okullarda görev yapan öğretmenler için açıldı. Hedef ise 1000 öğretmene ulaşmak.

3.12.2020Eğitim
Erdoğan’dan sosyal medya şirketlerine çağrı: Denetimsiz dijitalleşme faşizme götürür

Erdoğan’dan sosyal medya şirketlerine çağrı: Denetimsiz dijitalleşme faşizme götürür

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye temsilci atamayan sosyal medya şirketlerine çağrıda bulunarak, “Temennimiz kendilerini hukukun dışında gören bu kurumların ülkemizin iyi niyetli çabalarına gönüllü bir şekilde destek vermesidir. Hiçbir denetimin olmadığı, keyfiliklere açık, hukukun dışında bir alan olarak algılandığında dijitalleşmenin bizi götüreceği yer faşizmdir” dedi.

2.12.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sözler: İğrenç manşetleri söyleme gereği dahi duymuyorum

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözler: 'İğrenç manşetleri söyleme gereği dahi duymuyorum'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT WORLD Forum’a video konferans ile katıldı. "Sosyal medya şirketlerine ülkemizde temsilci bulundurma zorunluluğu getirdik. Özgürlük-güvenlik dengesiyle hareket ettik. Vatandaşlarımızı, çocuklarımızı korumayı amaçlıyoruz." diyen Erdoğan, "Hiçbir şirket hukukun üstünde değildir." ifadelerini kullandı. Uluslararası medyayı eleştiren ve "Avrupa’daki olaylarda üç maymunu oynadılar" diyen Erdoğan, "Hemen her gün şahsımı hedef alan iğrenç manşetleri ise burada söyleme gereği dahi duymuyorum. Bu tarafgirliğe aşinalık kazanmış birisi olarak, bizi asıl üzen, rencide eden kutsallarımıza yönelik saldırılardır." diye konuştu.

1.12.2020Gündem
UN Women’dan kadınlara yönelik şiddetle mücadele kampanyası

UN Women’dan kadınlara yönelik şiddetle mücadele kampanyası

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), 16 Günlük Aktivizm – Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası kapsamında bu sene kadınlara ve kız çocuklarına yönelik siber şiddete dur diyecek 1 milyon kişi arıyor. 25 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan kampanya, herkesi www.atesbocekleri.info sitesinde siber şiddet ile ilgili testi çözmeye ve arkadaşlarını meydan okumaya (challenge) davet ediyor.

25.11.2020Gündem
Solomon Adaları Facebook’u yasaklama kararı aldı

Solomon Adaları Facebook’u yasaklama kararı aldı

Solomon Adaları Başbakanı Manasseh Sogavare, "ülkenin ulusal birliğini korumak için" Facebook'u yasaklayacaklarını açıkladı.

25.11.2020Teknoloji
Öğrencilere bilinçli ve güvenli internet anlatıldı

Öğrencilere bilinçli ve güvenli internet anlatıldı

Mersin Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi uzmanlarınca, öğrencilere ’bilinçli ve güvenli internet’ kullanımı anlatıldı.

12.11.2020Teknoloji
Son dakika haberler... Takipçi uğruna skandala imza attı Ayda bebekli rezalet

Son dakika haberler... Takipçi uğruna skandala imza attı! Ayda bebekli rezalet

İzmir depreminin acısı sürerken, bir TikTok fenomeninin paylaştığı video büyük tepki çekti. Ceylin Akçalı isimli genç kız, İzmir depreminden 91 saat sonra kurtarılan ve depremin simgesi haline gelen Ajda bebeğin enkaz altından çıkarılma anlarını TikTok takipçileri için canlandırdı. Ceylin Akçalı, fonda hareketli bir müziğin yer aldığı video ile ilgili gelen eleştirilere de "Siber zorbalık şikayetinde bulunacağım yanınıza kalmayacak" açıklamasında bulundu.

11.11.2020Gündem
Son dakika... Görüntülere tepki yağmıştı... Pişmanım, yaptığımız hataydı

Son dakika... Görüntülere tepki yağmıştı... "Pişmanım, yaptığımız hataydı"

Bursa'da, fotoğraf çektirmek için 4 katlı binanın çatısına çıkarak kiremitlerin üzerinde dans eden 3 kızdan İlayda K. (14), "Pişmanım, yaptığımız hataydı" dedi.

10.11.2020Gündem
Siber zorbalıkla mücadele için kamu spotu yayımlandı

Siber zorbalıkla mücadele için kamu spotu yayımlandı

Siber zorbalıkla mücadele etmek için Siberay tarafından hazırlanan kamu spotu yayımlandı.

22.10.2020Teknoloji
Siber zorbalık ERG raporunda

Siber zorbalık ERG raporunda

Eğitim Reformu Girişimi'nin (ERG) Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitim Ortamları başlıklı üçüncü dosyası yayımlandı.

15.10.2020Eğitim
Retweet yaparken iki kere düşünün, suç işliyor olabilirsiniz

'Retweet' yaparken iki kere düşünün, suç işliyor olabilirsiniz!

Dijital teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilen siber zorbalık, sosyal medyada, mesajlaşma platformlarında, oyun platformlarında ve cep telefonlarında çok sık görülüyor. Hedef seçilen kişileri korkutmaya, kızdırmaya ya da utandırmaya yönelik olarak tekrarlanan siber zorbalık, dünyada her 4 gençten birini hedef alıyor. Siber zorbalığın hukuki ihtilaf olarak kalmayıp kişi üzerinde derin izler bıraktığını belirten uzmanlar konuyla ilgili güncel bilgiler paylaştı.

13.10.2020Teknoloji
Uzaktan eğitim döneminde ailelere 9 altın öneri

Uzaktan eğitim döneminde ailelere 9 altın öneri

Dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci, ulusal ve uluslararası kamuoyunda eğitim sistemine bakışı da etkiledi. Alınan tedbirlerden en çok etkilenen alanların başında eğitimin geldiğini belirten Çocuk Ergen Psikiyatrı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, ailelere uzaktan eğitim sürecine ilişkin önerilerde bulundu.

14.09.2020Eğitim
Teknoloji çağında anne ve babalar dijital ebeveyn de olmalı

Teknoloji çağında anne ve babalar dijital ebeveyn de olmalı

Uzmanlar, çocukların dijital mecralarda geçirdiği zamanın pandemi döneminde arttığına işaret ederek, anne ve babaların dijital dünyada da ebeveynlik rolü üstlenip çocuklarına bilinçli internet ve teknoloji kullanımı konusunda eğitim vermesi gerektiğini belirtiyor.

14.09.2020Teknoloji
Kadınlar için online zorbalığa karşı proje geliştirdiler

Kadınlar için online zorbalığa karşı proje geliştirdiler

Google kadınlara yönelik online tacizi önlemek için oluşturulan projelere destek veriyor.

11.09.2020Ekonomi
Siber zorbalığa uğrayan birini görürseniz ne yapmalısınız

Siber zorbalığa uğrayan birini görürseniz ne yapmalısınız?

Siber zorbalık uzun süredir herkesin gündeminde ancak yapılan son araştırmalara göre gençlere ve çocuklara yönelik siber zorbalık %70 ile rekor düzeyde artış gösterdi. Bu nedenle, siber zorbalığın ne olduğunu ve genç bir mağdurun nasıl destekleneceğini bilmenin ebeveynler için oldukça önemli hale geldiğini belirten uzmanlar, siber zorbalık türlerini sıralayarak neler yapılması gerektiğini paylaşıyor.

20.08.2020Teknoloji
Pandemide çocuklarda ekran süresi yüzde 500 arttı

Pandemide çocuklarda ekran süresi yüzde 500 arttı

Koronavirüs pandemisi çocukların ekran sürelerini önemli ölçüde artırdı. Uzmanlara göre dijital medya kullanımında 12 yaş sınırı çok önemli. Yapılan bir anket, pandemi öncesine göre çocuklarda ekran süresi yüzde 500 arttı diyor.

6.08.2020Teknoloji
Teknolojiyi kontrolsüz kullanan çocuklar obez oluyor

'Teknolojiyi kontrolsüz kullanan çocuklar obez oluyor'

Sosyal medya uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, yeni neslin teknolojiyi kontrolsüz bir şekilde kullandığını belirterek, başta "obezite" olmak üzere ileride yaşanacak sosyal ve fiziksel bozukluklara ilişkin ebeveynleri uyardı.

5.08.2020Teknoloji
Siber zorbalar ile dolandırıcılar bayram tatillerinde fırsat kolluyor

Siber zorbalar ile dolandırıcılar bayram tatillerinde fırsat kolluyor

Uzmanlar, siber zorbalık ve dolandırıcılık suçlarının yaz döneminde ve bayram tatillerinde daha da arttığını belirterek, internet kullanıcılarının bu dönemde daha dikkatli olması uyarısında bulunuyor.

1.08.2020Teknoloji
Hangi ülke, internette nasıl denetimler uyguluyor

Hangi ülke, internette nasıl denetimler uyguluyor?

Türkiye'de sosyal medyanın denetlenmesine yönelik yeni düzenlemeler Meclis'ten geçerek yasalaştı.

29.07.2020Teknoloji
Çocuğunuzun siber zorbalığa maruz kaldığını nasıl anlarsınız

Çocuğunuzun siber zorbalığa maruz kaldığını nasıl anlarsınız?

Sosyal medya platformları, eğlenmek ve kişi ya da topluluklarla iletişim kurmak gibi amaçların yanında maalesef zorbalık için de oldukça fazla kullanılıyor. Son araştırmalara göre, sosyal medya kullanan gençlerin en az %36,5’i, siber zorbalığa uğruyor. Her 10 genç siber zorbalık kurbanından sadece 1'inin anne ve babasını, yaşadığı zorbalık konusunda bilgilendirdiğine dikkat çeken siber güvenlik uzmanları, bir çocuğun siber zorbalığa maruz kaldığını gösteren işaretleri sıralayarak ebeveynleri uyarıyor.

21.07.2020Teknoloji
Dünya gençlerine ICYF’ten medya eğitimi

Dünya gençlerine ICYF’ten medya eğitimi

İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Forumu’nun (ICYF) her yıl düzenlediği, bu yıl ise 51 ülkeden 128 gencin katıldığı Media Camp (Medya Kampı) bugün başladı.  Açılışını Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yaptığı ve bu sene online olarak yapılan kamp 29 Temmuz’a kadar devam edecek. TRT World ve Al-Jazeera’nın desteğiyle gerçekleşecek eğitime katılan gençler yazım tekniklerinden hikaye anlatmaya, veri gazeteciliğinden sosyal medya içerik tasarımlarına,  vatandaş gazeteciliğinden yalan haber farkındalığına kadar pek çok konuda eğitim alacak.

13.07.2020Gündem
Mavi Bebek oyunu nedir, tehlikeleri nelerdir Uzmanlardan Mavi Bebek oyunu etkileriyle ilgili uyarı

Mavi Bebek oyunu nedir, tehlikeleri nelerdir? Uzmanlardan Mavi Bebek oyunu etkileriyle ilgili uyarı!

'Mavi Bebek oyunu nedir?' Çocukların psikolojisi olumsuz yönde etkileyen 'Mavi Bebek' oyunu gündemde yer almaya devam ediyor. Çocuklardaki etkileri kadar aileleri de tedirgin eden Mavi Bebek oyununun tehlikeleriyle ilgili uzmanlar ebeveynleri uyarıyor. Momo ve Mavi Balina gibi tehlikelerin oyunları ile beraber anılan Mavi Bebek oyununda kullanılan yöntemlerle çocuklara hipnotik telkin veriliyor. Uzman Psikolog Ceylan Şekerci ve Uzman Klinik Psikolog & Pedagog Gülşah Öztürk Erten oyun ile ilgili uyarılarda bulundular. İşte, Mavi Bebek oyununun tehlikeleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

7.07.2020Gündem
Türkiye internet başında günde kaç saatini harcıyor

Türkiye internet başında günde kaç saatini harcıyor?

Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Ahmet Hamdi Atalay, internette geçirilen sürenin dünya ortalamasının günlük 6 saat 43 dakika, Türkiye'de ise bu sürenin 7 saat 29 dakika olduğunu söyledi.

6.07.2020Teknoloji
Hangi ülke, internette nasıl denetimler uyguluyor

Hangi ülke, internette nasıl denetimler uyguluyor?

Bazı ülkeler, kendi kanunlarına aykırılık taşıyan içerik ve paylaşımların kaldırılmasından sosyal medya platformlarını sorumlu tutan ve gerekli adımların atılmaması halinde de şirketlere cezai yaptırım öngören düzenlemelere sahip. Peki hangi ülke, internette nasıl denetimler uyguluyor?

3.07.2020Teknoloji
TikTok uygulaması nedir Çinde bilinen adıyla Douyin adıyla bilinen TikTok uygulamasının detayları

TikTok uygulaması nedir? Çin'de bilinen adıyla Douyin adıyla bilinen TikTok uygulamasının detayları

TikTok, Çin'de geliştirilip Türkiye'nin yanı sıra birçok ülkede yaygın kullanılan ve sosyal medya uygulamaları arasında popüler hale geldi. Facebook'un en büyük rakibi olan ve dünyada milyonlarca kişinin kullandığı TikTok özellikle genç kitle tarafından ilgi görüyor. TikTok uygulaması nedir? İşte Çin'de bilinen adıyla Douyin adıyla bilinen TikTok uygulamasının detayları...

2.07.2020Teknoloji
Kusursuz güzelliği pazarlayan Elsa’ları bırakıp Heidi’lere dönmeliyiz

Kusursuz güzelliği pazarlayan Elsa’ları bırakıp Heidi’lere dönmeliyiz

Öznesi çocuk veya gençler olan ve çıplaklık içeren sosyal medya paylaşımlarının çıkış noktası olan ‘ifşa’yı uzmanlarla konuştuk: ‘Tween jargonu’nu öğrenin. VPN, DNS gibi aracı yazılımları kontrol edin. Kızınız ‘alfa’ mı, takıntıları var mı, ilgilenin. Etik ve yasadışı kavramlarını konuşun.

Pandemi ile birlikte siber zorbalık vakalarında artış yaşanıyor

Pandemi ile birlikte siber zorbalık vakalarında artış yaşanıyor

Sabancı Vakfı’nın Hibe Programı kapsamında desteklediği Nirengi Derneği, COVID-19 salgını nedeniyle çocuk ve gençlerin internette geçirdiği sürenin artması nedeniyle maruz kalınan siber zorbalık vakalarında artış olabileceğini belirtti. “Çok Geç Olmadan İstanbul!” projesi ile istismar, flört şiddeti ve akran zorbalığı konusunda İstanbul’daki öğretmen, idareci ve velilere eğitimler veren dernek, yaygın olan inancın tersine zorbalığın doğal bir süreç olmadığı ve çocukla iş birliği içinde mutlaka müdahale edilmesi gerektiği konusunda uyardı.

12.06.2020Teknoloji
Koronavirüsün öğrenme-öğretme süreçlerine yansımaları

Koronavirüsün öğrenme-öğretme süreçlerine yansımaları

Çin’in Vuhan kentinde 12 Aralık 2019’da yeni tip koronavirüsün ortaya çıkmasından sonra, 11 Mart’ta Türkiye’de ilk koronavirüs vakası tespit edildi ve sonrasında toplum olarak tüm yaşantımız değişti. Belirsizliklerle dolu olan bu yeni yaşam düzeninde durumdan en çok etkilenen sektörlerden birisi eğitim sektörü oldu. Bu sektörün büyüklüğünün daha iyi anlaşılabilmesi için bu yeni durumdan etkilenen kesimle ilgili birtakım rakamları paylaşmak yararlı olacaktır.

8.06.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığından Siber Zorbalık rehberi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Siber Zorbalık rehberi

Milli Eğitim Bakanlığı, teknolojinin doğru kullanımı için ailelere yönelik "Güvenli İnternet Kullanımı" ve "Siber Zorbalık" isimli rehberler yayımladı.

1.06.2020Teknoloji
MEB’den güvenli internet ve siber zorbalık kılavuzu

MEB’den güvenli internet ve siber zorbalık kılavuzu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), anne babalar için iki yeni kılavuz hazırladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Güvenli İnternet Kullanımı’ ve ‘Siber Zorbalık’  kılavuzlarının içeriğinde anne babalara bu süreçte ne yapmaları, nasıl davranmaları ve ne gibi önlemler almaları gerektiği konusunda kısa ve uygulanabilir öneriler sunduklarını açıkladı.

31.05.2020Eğitim
Teknoloji amaç değil, sadece bir araç olmalı

'Teknoloji amaç değil, sadece bir araç olmalı'

LG, ebeveynleri sanal tehlikelere karşı bilinçlendirmek amacıyla başlattığı “Çocuğumu Koru” projesi kapsamında oluşturduğu cocugumukoru.com platformunda yer alan uzman görüşleriyle çocukların sıklıkla kullandığı cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi teknolojik aletler vasıtasıyla uğrayabilecekleri sanal tehlikeleri tanımlıyor, bu tehlikeleri önlemeye yönelik önlemleri sıralıyor.

29.05.2020Teknoloji
İnternet kullanımı arttı... Siber zorbalığa dikkat

İnternet kullanımı arttı... Siber zorbalığa dikkat

Koronavirüs önlemleri kapsamında evden dışarıya çıkamayan, arkadaşlarıyla oyun oynayamayan çocuklar bilgisayar ve telefonlarla dolayısıyla çevrimiçi ortamlarda daha fazla vakit geçiriyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kuzey Kıbrıs Kampus Rektörü, aynı zamanda Siber Güvenlik ve Yapay Zekâ Uzmanı Prof. Dr. Nazife Baykal, siber zorbalık konusunda ailelere dikkatli olmalarını öneriyor.

4.05.2020Eğitim
AK Partiden Sosyal medyaya 12 kural

AK Parti'den Sosyal medyaya 12 kural

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, partisinin ‘Sosyal Medya Etik Kuralları’nı açıkladı.

3.05.2020Gündem
AK Partiden sosyal medya kullanımı için 12 maddelik etik kural

AK Parti'den sosyal medya kullanımı için 12 maddelik etik kural

AK Parti, bilinçsiz sosyal medya kullanımının ortaya çıkaracağı çeşitli ahlaki ve etik sorunların önüne geçmek üzere, parti üyelerinin uyacağı 12 maddelik 'Sosyal Medya Etik Kuralları'nı hazırladı. Kuralların yer aldığı listeyi paylaşan Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, diğer siyasi partilerden de aynı hassasiyeti beklediklerini duyurdu.

1.05.2020Gündem
Aileler, çocuklarının isim ve fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıyor

Aileler, çocuklarının isim ve fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıyor

Koronavirüs salgını yaşanırken insanlar evlerinde çocukları ve aileleriyle birlikte kalmaya devam ediyor. Evdeyken çeşitli cihazlarla özellikle sosyal medyada daha fazla süre geçiriliyor ve bu da sosyal medya hesaplarına çocuk fotoğrafı koyma isteğini artırıyor. Dijital dünyada sorumlu bir ebeveyn olmak söz konusu olduğunda, çocukların haklarını ihlal etmek ve güvenliklerini riske atmak ile unutulmaz bir anıyı saklama amacıyla güvenli bir şekilde fotoğraf veya video paylaşmak arasında ince bir çizgi yer alıyor. Ancak tabii ki, sosyal medyadaki etkileşimi olabildiğince güvenli hale getirmek için atılabilecek bazı temel adımlar da bulunuyor.

27.04.2020Teknoloji
Microsoft Teams uygulaması ne kadar güvenilir

Microsoft Teams uygulaması ne kadar güvenilir?

Evden çalışma ve uzaktan eğitim hiç olmadığı kadar yaygınlaşırken bu hizmetleri sağlayan platformların güvenilirliği de önem kazanmaya başladı. Bugün ön saflarda çalışan sağlık ekipleri, öğretmenler, hükümet yetkilileri, veri analistleri ve daha birçok meslek çalışanı Teams kullanıyor. Giderek artan kullanıma bağlı olarak Microsoft, Teams özelinde sunduğu güvenlik prensiplerini ve uygulamalarını paylaştı.

22.04.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Youtube videolarında dikkat edilmesi gereken hukuki noktalar neler?

Youtube'da video yayınlamak ve içerik oluşturmak isteyenlerin telif hakları konusunda dikkat etmeleri gereken noktalar…

29.08.2020

Sahipsiz köyler

Sosyal medya yasa tasarısının hazırlıkları sürüyor ve detayları her geçen gün biraz daha belli oluyor...

13.07.2020

Anne babalar bu oyuna dikkat! Mavi Balina ve Momo’dan sonra yeni tehlike: Mavi Bebek

Mavi Balina ve Momo gibi çocuk psikolojisini olumsuz etkileyen ve istenmeyen sonuçlar doğuran oyunlara “Mavi Bebek (Blue Baby)” isimli yeni bir oyun eklendi.

8.07.2020

Pandemi ve güvenli teknoloji kullanımı

Aralık 2019’da Çin’in Wuhan şehrinde ilk kez ortaya çıkan ve Mart 2020’de ülkemizde de görülmeye başlayan Covid-19 ya da corona olarak bildiğimiz virüsle beraber hayatımız artık eskisi gibi olmayacak bir biçimde değişti ve dönüştü. Yaşam biçimlerimiz, alışkanlıklarımız, iş hayatımız, sosyal ilişkilerimiz, psikolojik yapımız ve tabii ki toplumsal hayatımız daha önce aklımıza bile gelmeyen bir yöne sürüklendi. Bu durum tüm dünyayı etkisi altına alan bir süreç olduğu için aslında global bir travmadan bahsetmek mümkün…

30.06.2020

Tehlikeli akım: İfşa

Öznesi çocuk veya gençler olan ve çıplaklık içeren sosyal medya paylaşımlarının çıkış noktası olan 'ifşa'yı uzmanlarla konuştuk: 'Tweem jargonu'nu öğrenin, VPN, DNS gibi aracı yazılımları kontrol edin. Kızınız 'alfa' mı, takıntıları var mı, ilgilenin. Etik ve yasa dışı kavramlarını konuşun.

28.06.2020

Bu tatil çok farklı olacak

Salgının hızı düşünce çocukların ebeveynleriyle birlikte dışarı çıkmasına izin verildi. Çocukla seyahat ederken nelere dikkat edilmeli? Uzmanlar, “Havuz ve denizde sosyal mesafeye dikkat etmek zor olduğu için bulaşma riski mevcut” diyor.

13.06.2020

Siber zorbalık da bulaşıcı bir hastalık

Ekranlar eve kapanan çocukların dünyaya açılan penceresi oldu. Ancak birçok çocuk siber zorbalıkla karşı karşıya kalıyor. Uzmanlar siber zorbalığı bulaşıcı bir hastalığa benzetiyor: “Maruz kalanlar hırsını başkasından çıkarmaya çalışıyor.”

6.06.2020

Sosyal medya etik kuralları

Geçen gün televizyonda bir yorumcunun konuşmasına denk geldim. Sosyal medya düzenlemesi isteyenlerden “yeni dünya düzenini anlayamayanlar” diye bahsetti, kulaklarıma inanamadım.

22.05.2020

Tech-savvy anne olmak (ister misiniz?)

Şüphesiz, internet, annelerin hayatını kolaylaştıran ve neredeyse her ihtiyacına cevap verip, imdadına yetişen bir araç haline geldi. Anneler, yemek tariflerinden el becerilerine, DIY etkinliklerinden sosyalleşmeye, eğitimden iş yaşamına, alışverişe ve çevrim içi oyunlara kadar pek çok alanda aktif yer almaktalar.

19.05.2020

Yalan rüzgârı!

MHP, “internet ortamında yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi” hakkında hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

11.05.2020

Bu etik anayasasının altına herkes imzasını atmalı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, partisinin sosyal medya için hazırladığı etik ilkeleri kamuoyuna açıkladı.

6.05.2020