EKSTRA
MENÜ

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sherlock Holmes haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 404 Sherlock Holmes haberi bulunmuştur.

Sherlock Holmes, Sir Arthur Conan Doyle tarafından oluşturulan Britanyalı hayalî dedektif kahraman, polisiye edebiyatının önemli ilk kişiliklerinden biridir. Gazetelerde basılmış, ve polisiyenin halk arasında yaygınlaşmasına yardımcı olmuştur.


Devamı..

Sherlock Holmes Haberleri

Guy Ritchie, Ayasofya ve Topkapı Sarayını gezdi

Guy Ritchie, Ayasofya ve Topkapı Sarayı'nı gezdi

Antalya'da çekimleri devam eden "Five Eyes" filminin yönetmeni ve senaristi Guy Ritchie, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ve Topkapı Sarayı'nı ziyaret etti.

1.03.2021Keyif
İngiliz senarist ve yönetmen Guy Ritchie, Ayasofya ve Topkapı Sarayını gezdi

İngiliz senarist ve yönetmen Guy Ritchie, Ayasofya ve Topkapı Sarayı'nı gezdi

Antalya'da çekimleri devam eden "Five Eyes" filminin yönetmeni ve senaristi Guy Ritchie, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ve Topkapı Sarayı'nı ziyaret etti.

28.02.2021Gündem
Sherlock Holmes Serisi Filmleri - Sherlock Holmes Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Sherlock Holmes Serisi Filmleri - Sherlock Holmes Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Sherlock Holmes, özellikle polisiye ve dedektiflik hikayeleri sevenlerin izlemeyi tercih ettiği ilk filmler arasında yer alıyor. Arthur Conan Doyle'un 1904 yılında yazdığı bir kitaptan esinlenilerek oluşturulan bu sinema karakteri, bütün yılların en zeki dedektifini simgeliyor. Peki Sherlock Holmes serisi filmleri nelerdir? Sherlock Holmes serisinin isimleri, izleme sırası, vizyon tarihleri, konuları ve oyuncuları hakkında detaylı bilgi nedir? İşte Sherlock Holmes serisi hakkında bilmeniz gereken bütün şeyler.

21.01.2021Kültür Sanat
Cehennemden çıkış yok

Cehennemden çıkış yok

İlk roman ve ilk polisiye olma özelliğiyle ‘İnferis’ iyi bir başlangıç sayılabilir. Petro Markaris’in ‘Batık Krediler’ini hatırlatıyor. Mahfi Eğilmez de Markaris gibi ekonomik çıkar ilişkilerine dayalı gerçek suçları polisiye kurguyla anlatıyor.

18.12.2020Kitap Sanat
Eser iadesinde Sherlock Holmes gibi çalışmak gerekiyor

Eser iadesinde Sherlock Holmes gibi çalışmak gerekiyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı 2021 yılı bütçe sunumunda Türkiye kökenli eserlerin iadesi için Sherlock Holmesvari yöntemlerle çalışmak gerektiğini söyledi.

3.11.2020Kitap Sanat
Eski zaman polisiyeleri

Eski zaman polisiyeleri

Suat Duman’ın ‘1918’ başlığı altında toplayacağı 10 kitaplık tarihi polisiye serisinin ilk iki kitabı bu ay içerisinde yayımlandı. ‘Kalbim, Kimsesiz Yurdum’ ve ‘Ah Dehşet, Dehşet Dehşet’, eski zamanların atmosferinde geçen sürükleyici hikâyeleriyle polisiyeseverleri memnun edecek romanlar.

22.10.2020Kitap Sanat
Gözü kara maceraperestlere

Gözü kara maceraperestlere!

Gizem, mizah ve sürprizlerle dolu bu inanılmaz tempolu 'Bay Penguen ve Kayıp Hazine'nin derinliklerindeki cevaplar gözü kara maceraperestleri bekliyor.

15.10.2020Kitap Sanat
En İyi Benedict Cumberbatch Dizileri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Benedict Cumberbatch Dizileri Listesi Ve Önerisi (2020)

En İyi Benedict Cumberbatch Dizileri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Benedict Cumberbatch Dizileri Listesi Ve Önerisi (2020)

Sherlock Holmes, Patrick Melrose, Parade's End gibi en çok izlenen televizyon dizileri, sürükleyici senaryoları kadar oyuncu kadrosuyla da göz kamaştırıyor. Bu dizilerin başrolündeki ödüllü sanatçı Benedict Cumnerbatch, En iyi Benedict Cumberbatch dizileri- Yeni ve eski en çok izlenen Benedict Cumberbatch dizileri listesi ve önerisiyle (2020) karşınızda.

14.10.2020Mahmure
8. Sınıf Türkçe Roman Ve Destan konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Roman Ve Destan konu anlatımı

Bir kişi ya da topluluğun belli bir olay örgüsü içerisinde anlatıldığı kurgusal eserlere roman denir. Romanlar öykülerden daha uzundur ve anlatım daha detaylıdır. Başta ''tarihi'' ve ''biyografik roman'' olmak üzere birçok roman türü bulunmaktadır. 8. sınıflar için roman ve destan konusunu yazarları ve eserleriyle anlattık.

24.09.20208. SINIF
Kilitli kapılar arkasında

Kilitli kapılar arkasında

‘Operadaki Hayalet’le tanınan Gaston Leroux’nun 1907 yılında yayımlanan ‘Sarı Odanın Esrarı’ romanı polisiye tarihinin unutulmaz klasiklerinden birisidir. Kapalı kapılar arkasında işlenen, çözülmesi ‘imkânsız’ bir cinayet üzerine kurgulanan hikâyesiyle kendisinden sonra gelen pek çok yazar için ilham kaynağı olmuştur.

21.08.2020Kitap Sanat
Sherlock pul oldu

Sherlock pul oldu

Ünlü TV dizisi Sherlock anısına hatıra pulları basıldı.

8.08.2020Keyif
Bir ipte iki cambaz

Bir ipte iki cambaz

‘Sahte Yüzler Topluluğu’ romanında ünlü sihirbaz Harry Houduni ile Sigmund Freud’u gizemli bir kayıp vakası etrafında bir araya getiren Xavier Maumejean, dönemin pek çok ünlü şahsiyetinin de eşlik ettiği bu hayali buluşmayı sürükleyici ve eğlenceli bir hikâye içinde anlatıyor.

11.06.2020Kitap Sanat
Cingöz Recai kimdir Cingöz Recai filminin oyuncuları kimler, film nerede çekildi

Cingöz Recai kimdir? Cingöz Recai filminin oyuncuları kimler, film nerede çekildi?

Peyami Safa'nın yarattığı roman kahramanı Cingöz Recai, 2017 yılında üçüncü kez sinemaya uyarlanmıştı. Cingöz Recai: Bir Efsanenin Dönüşü filmi beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşuyor. Peki, sinema projelerine konu olan Cingöz Recai kimdir? Cingöz Recai filminin oyuncuları kimler, film nerede çekildi?

4.05.2020Televizyon
Ressam çoban Eserleri doğayı süslüyor

Ressam çoban! Eserleri doğayı süslüyor

Burdur'un Ağlasun ilçesinde, çocukluğunda ailesiyle birlikte çobanlık yaparken doğada kendi ürettiği boyalarla resim çizmeye başlayan Büşra Öğüt (22), resimlerinde yanmış odun parçası, çeşitli renklerde taşlar, testi ile kiremit kırığı ve otlardan elde ettiği çeşitli renklerdeki doğal boya ve objeleri kullanıyor.

15.04.2020Gündem
Epic Games, iki oyunu daha ücretsiz yaptı

Epic Games, iki oyunu daha ücretsiz yaptı

Epic Games, her hafta olduğu gibi bu hafta da iki yeni oyunu bedava yapma geleneğini bozmadı. Sherlock Holmes: Crimes and Punishments ve Close to the Sun isimli bu iki oyunu bedava kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

10.04.2020Teknoloji
Sherlock Holmes oyunu ücretsiz oluyor

Sherlock Holmes oyunu ücretsiz oluyor

Ev karantinasında vatandaşlar tüm günlerini evlerinde geçirdiğinden, iş ve eğitim dışında eğlence için bazen dizi ve film seyrediyor ya da oyun oynamayı tercih ediyor. Özellikle oyuna bu dönemde oldukça büyük bir ilgi var ve bu durumun farkında olan dijital oyun plarformu Epic Games, satışta olan bir oyununu bedava yapmaya karar verdi.

7.04.2020Evdehayat
Yıldız Savaşlarının oyuncusu coronavirüs nedeniyle öldü

Yıldız Savaşları'nın oyuncusu coronavirüs nedeniyle öldü

 Star Wars (Yıldız Savaşları) filmi oyuncusu ve aksan koçu Andrew Jack, 76 yaşında coronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

1.04.2020Magazin
Çocuklar canavar peşinde yetişkinler Çalıkuşu

Çocuklar 'canavar peşinde' yetişkinler 'Çalıkuşu'

2019 yılında halk kütüphanelerinden en çok ödünç alınan kitapların listesi açıklandı. Çocuk edebiyatında Adam Blade’in ‘Canavar Peşinde’ kitabı, yetişkin edebiyatında ise Reşat Nuri Güntekin’in ‘Çalıkuşu’ en çok ödünç alınan kitaplar oldu.

27.03.2020Gündem
Saat bilmecesi

Saat bilmecesi

Sultan 2. Abdülhamid’e ait cep saatinin açık arttırmayla satışı bir bilmeceye döndü. Açık arttırmayı yapan mezat galerisine göre, müzayedede saate en yüksek teklifi veren alıcı son anda vazgeçti. Çünkü saati satmak isteyen iki kardeş arasında sorun çıktı. Ancak bu kişi, haberlerde saati aldığı iddia edilen kişi değildi. Hatta bu kişi müzayedeye hiç katılmamıştı.

11.03.2020Gündem
Meşrutiyet kahramanı olarak Sherlock Holmes

Meşrutiyet kahramanı olarak Sherlock Holmes!

Yervant Odyan, yaklaşık 110 yıl önce yazmıştı ‘Abdülhamid ve Sherlock Holmes’u. Sultanın tahttan indirilip II. Meşrutiyet’in ilan edilmesinin umut ve heyecanlarını barındıran 1000 sayfayı aşan bu roman, gerek yazarı, gerek içeriği gerekse de yayımlanma serüveniyle edebiyat tarihimizin en ilginç eserlerinden biridir.

7.02.2020Kitap Sanat
Ahmet Ümit, okurlarıyla Şark Ekspresinde Cinayet filmini izledi

Ahmet Ümit, okurlarıyla "Şark Ekspresinde Cinayet" filmini izledi

Yapı Kredi 75. Yıl Buluşmaları kapsamında Türk polisiye edebiyatı yazarlarından Ahmet Ümit, Agatha Christie'nin dünyaca ünlü aynı adlı romanından uyarlanan "Şark Ekspresinde Cinayet" filmini okurlarıyla izledi.

15.01.2020Keyif
Guy Ritchienin yeni filmine dev kadro

Guy Ritchie'nin yeni filmine dev kadro

Guy Ritchie'nin yeni filmine dev kadro - "The Gentlemen"de Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Hugh Grant ve Colin Farrell rol alıyor

23.12.2019Keyif
Doktor derdime bul bir çare  Timuçin Esen, Hekimoğlu dizisini anlattı

Doktor derdime bul bir çare! Timuçin Esen, Hekimoğlu dizisini anlattı

Sık röportaj vermiyor. İşi olmadığı sürece konuşmamayı tercih ediyor, kendini “Mümkün mertebe doğamın dışında bir şey yapmamaya çalışıyorum” diye özetliyor. Timuçin Esen, şimdi ekranlara tüm dünyada milyonlarca izleyiciye ulaşan ‘House M.D’nin yerli uyarlaması ‘Hekimoğlu’ ile dönüyor. Kanal D’de başlayacak dizi öncesinde onunla ana akım televizyonun gerçeklerini, uzun dizi sürelerini, hayatını ve bastonuyla yaşadığı zorlukları konuştuk.

15.12.2019Hürriyet Pazar
Timuçin Esen: “Seyirci tıbbi çok şey öğrenecek” Hekimoğlu’nun başrol oyuncuları yeni projelerini anlattı...

Timuçin Esen: “Seyirci tıbbi çok şey öğrenecek” Hekimoğlu’nun başrol oyuncuları yeni projelerini anlattı...

Kanal D’nin tanıtımları ile büyük merak uyandıran dizisi Hekimoğlu, 17 Aralık Salı akşamı izleyicisi ile buluşacak.

12.12.2019Televizyon
Bu oyunlar kaçmaz

Bu oyunlar kaçmaz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 4 - 8 Aralık'ta 1’i yeni, 20 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

3.12.2019Kitap Sanat
15 yaşındaki Millie Bobby Brown bir rol oynayıp ek gelirlerle birlikte 7 milyon doların üzerinde para kazanacak

15 yaşındaki Millie Bobby Brown bir rol oynayıp ek gelirlerle birlikte 7 milyon doların üzerinde para kazanacak

Genç oyuncu Millie Bobby Brown, tek filmle adını Hollywood'un en zenginleri arasına yazdırıyor.

27.11.2019Keyif
İtalya’da ‘Mona Lisanın ilk versiyonu mu davası

İtalya’da ‘Mona Lisa'nın ilk versiyonu mu!' davası

1960’larda Londra’daki bir evde asılı duran Leonardo da Vinci’nin meşhur Mona Lisa tablosunun bir kopyasının, Paris’te Louvre Müzesi’ndeki asıl tablonun ilk versiyonu olup olmadığına yönelik ilginç dava bu hafta İtalya’da başladı.

22.10.2019Avrupa
Terazi Burcu Film Önerileri

Terazi Burcu Film Önerileri

Terazi burçları için film önerileri...

11.09.2019Burçlar
II. Abdülhamid Sherlock Holmes hayranıydı, ben de onları buluşturdum

II. Abdülhamid Sherlock Holmes hayranıydı, ben de onları buluşturdum

İngiliz gazeteci yazar Andrew Finkel, İstanbul’a ilk kez 6 yaşındayken geldi. Geliş o geliş... İlk önce akademisyen, sonra da gazeteci olarak burada çalıştı, eşiyle Büyükada’da evlendi. 1989’dan beri aralarında The Times, The Economist, Time ve CNN’in de bulunduğu birçok uluslararası medya kuruluşuna Türkiye hakkında haber ve yazı yazdı. Bununla da yetinmedi, tarihin en ünlü dedektifi Sherlock Holmes ile onun büyük bir hayranı olduğu bilinen Osmanlı padişahı II. Abdülhamid’i bir araya getirdiği bir roman kaleme aldı. Finkel’la Everest Yayınları’ndan Türkçe yayımlanan ‘İkinci Eş Serüveni’ adlı romanını konuştuk.

Ben iyi bir anne olamazdım

Ben iyi bir anne olamazdım

90’lı yıllarda birbiri ardına gelen hit’leri, konserleri ve kulüp programlarıyla hem müzik hem de eğlence sektörünün en iddialı isimlerinden olan Nalan, yıllar süren suskunluğunu “Aşk Senin Neyine” albümüyle bozdu. Sigara dumanından, “hiç detay vermeyeyim” dediği sıkıntılardan boğulup ani bir kararla Bodrum’a kaçan, orada kendine yeni bir yaşam kuran ünlü şarkıcıyla buluştuk, inziva dönemini, aşkı, evliliği ve çocukları konuştuk.

16.04.2019Magazin
Sherlock Holmes dizisinin başrol oyuncusu kimdir

Sherlock Holmes dizisinin başrol oyuncusu kimdir?

Ünlü dedektif Sherlock Holmes'un hayatı, filmlerden sonra dizi olarak da izleyici karşısına çıktı. Toplam 4 sezon süren dizinin başrolünde ise Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman yer alıyor. İşte, Sherlock dizisinin başrol oyuncusu hakkında bazı bilgiler

7.03.2019Gündem
Türk polisiyesinin en ünlü kahramanı: Cingöz Recai

Türk polisiyesinin en ünlü kahramanı: Cingöz Recai

Ötüken Yayınları, Peyami Safa’nın geçimini sağlamak için yaklaşık 40 yıl boyunca Server Bedi takma adıyla yazdığı Cingöz Recai polisiyelerini yeniden yayımlamaya başladı. Yakışıklı, zeki, iyi eğitimli, zenginden aldığını yoksullara dağıtan kibar hırsız Cingöz Recai, Türk polisiyesinin en ünlü kahramanı.

12.12.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Guy Ritchie ile o kırmızı halıda neler gördüm

Önceki akşam şahsi Beyoğlu tarihimin çok önemli bir günüydü.

28.02.2021

4 gencin sır ölümü: İntihar mı cinayet mi

Geçtiğimiz hafta sonu Manisa’da henüz 20’li yaşlardaki dört gencin cansız bedenleri yan yana bulundu. Üçü av tüfeğiyle, biri iddiaya göre boynu kırılarak öldürülmüştü. Bugün ise 3 gencin ‘Öteki tarafta görüşürüz’ diyerek çektikleri veda videosu ortaya çıktı. Ekipler intihar şüphesinde yoğunlaşsa da cinayet ihtimali de hâlâ masada. Zira gençlerden birinin iddia edildiği gibi boynu kırılarak ölmediği tespit edildi. Bu sır nasıl çözülecek? Adli Tıp Uzmanı, Türkiye’nin ilk CSI kitabının yazarı Prof. Dr. Halis Dokgöz ile konuştum.

4.02.2021

Ne izlesem, okusam, dinlesem

Haftanın öne çıkan iki filmi de kitap uyarlaması. Gerçek olaylara dayanan “Penguin Bloom”, Naomi Watts’ın performansıyla merak uyandırırken, Aravind Adiga’nın çok satan romanından uyarlanan “Beyaz Kaplan” da, Bollywood’un en çok kazanan oyuncularından Priyanka Chopra’yı başrole taşıyor. Takipçileri için “Euphoria”, “Menajerimi Arayın” ve “Snowpiercer” yeni sezonlarıyla ekranlara gelirken, alternatif müzik tutkunlarının beklediği “Herkes Tek” konseri perşembe akşamı Moda Sahnesi’nde çevrim içi yayında. Polisiyenin unutulmaz karakterleri Sherlock ile Watson’ı yeni bir serüvende yeniden yaratan David Stuart Davies romanı “Sherlock Holmes: Ölüm Papirüsü”, kitap raflarında haftanın öne çıkanı.

22.01.2021

Bugün ne yapsak

Evden çıkmadan fit bacaklara sahip olmak mümkün. Bacak eritme egzersizleri konulu videolar gününüze renk katacak.

24.11.2020

Bir zamanlar Amerika

Netflix’in heyecanla beklenen orijinal yapımlarından “The Devil All the Time”, gerek konusu gerek Tom Holland, Mia Wasikowska ve Robert Pattinson’lı kadrosuyla bu haftanın en dikkat çekici filmi olmayı da başarıyor. Yılın en iyi yerli yapımlarından “Uzun Zaman Önce”, Marie Curie’nin hayatını perdeye taşıyan “Radyoaktif” ve meşhur çizgi dizi Scooby Doo’nun beyazperdedeki üçüncü serüveni “Scoob!”, sinema salonlarında sizi bekliyor.

18.09.2020

Mahallemizin bekçisi değil, dedektifi

‘Konsey Cinayetleri’ polisiyesini okumaya başladığınızda, bazı kavramların abartıldığını anlıyorsunuz. ‘Metin Çakır’ karakteri alışılmışın aksine, mahallenin içinden çıkan alçakgönüllü bir tipleme.

1.08.2020

Guardiola'nın akıl hocası yardımcısı olacak

Pep Guardiola, yıllar önce Barcelona’da çalışırken rehberliğini yapan Juanma Lillo’yu, Manchester City’ye getirdi. İkilinin iş birliği ile City’nin yeni bir çehreye bürünmesi bekleniyor.

9.06.2020

Eğlenceli kitapların dünyası

Eve kapandığımız bu günlerde ne okuyalım? İşte Sayım Çınar’dan 5 tavsiye...

21.04.2020

Cingöz Recai serisi tamamlandı

POLİSİYE romanlara okur ilgisinin arttığını söylemeye gerek yok.

19.03.2020

25 yıldır iz peşinde

Sherlock Holmes, Hercule Poirot, Komiser Columbo, Komiser Nevzat, Müfettiş Gadget... “Dedektif” deyince, pat diye ağzımızdan dökülüveren isimlerden bazıları sadece. Macera dolu, sürükleyici polisiye hikâyelerin iz peşinde koşan baş kahramanları oldular hep. Ama bu kez, ben bir dedektifin peşine düştüm.

17.03.2020

‘Şark Ekspresi’nin yeni yolcuları!

85’inci yaş gününün sabahında ölü bulunan polisiye yazarı baba ve mirasının peşine düşen çocuklarıyla torunları... Rian Johnson’ın yazıp yönettiği ‘Bıçaklar Çekildi’, Agatha Christie romanlarının şimdiki zaman versiyonu gibi. Filmin son derece ışıltılı kadrosunda ise öncülüğü ‘daimi’ Bond Daniel Craig üstleniyor.

11.01.2020

‘Kara Hafta’da Hitchcock konuşulacak

POLİSİYE roman tutkunları “5. Kara Hafta Festivali”nde buluşacaklar.

22.11.2019

Uyuyan güzeli sabahın 06.00’sında niye uyandıramadım

DÜN anlattığım zamanı geri alıyorum.      

2.09.2019

Günce, bugünü dünle izlemektir

GÜNLÜK türünü çok severim, onlarda yalnız yazanın gündelik yaşamını, okuduklarını değil, bunun ötesindeki özellikleri de bulurum.

5.07.2019

Kendine takıntılı bir adamdım

Robert Downey Jr. dünyanın en çok kazanan oyuncularından biri. Barbaros Tapan, filmleri dünya çapında 11.6 milyar dolar gişe yapan, iki kez Oscar adayı olan Robert Downey Jr. ile Los Angeles’ta bir araya geldi. İkili daha gösterime girmeden ön bilet satışlarında rekor kıran “Avengers: Endgame” filmini konuştu.

21.04.2019

Ben iyi bir anne olamazdım

90’lı yıllarda birbiri ardına gelen hit’leri, konserleri ve kulüp programlarıyla hem müzik hem de eğlence sektörünün en iddialı isimlerinden olan Nalan, yıllar süren suskunluğunu “Aşk Senin Neyine” albümüyle bozdu. Sigara dumanından, “hiç detay vermeyeyim” dediği sıkıntılardan boğulup ani bir kararla Bodrum’a kaçan, orada kendine yeni bir yaşam kuran ünlü şarkıcıyla buluştuk, inziva dönemini, aşkı, evliliği ve çocukları konuştuk.

16.04.2019