EKSTRA
MENÜ

Seyyar

Seyyar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seyyar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.749 Seyyar haberi bulunmuştur.

Seyyar Haberleri

Şoke eden taciz iddiası Küçük kızın ailesi karara isyan etti

Şoke eden taciz iddiası! Küçük kızın ailesi karara isyan etti

Adana'da babası R.Ç. (41) tarafından 15 dakikalığına emanet edilen 6 yaşındaki Y.Ç.'ye elle tacizde bulunduğu öne sürülen oyuncakçı M.A. (66) gözaltına alınıp sevk edildiği adliyede ev hapsine çarptırıldı. Küçük kızın ailesi, karara tepki göstererek M.A.'nın tutuklanmasını istedi.

26.10.2020Gündem
Kurtuluşta mahalleli simitçisine sahip çıktı

Kurtuluş'ta mahalleli simitçisine sahip çıktı

6 yıldır Kurtuluş'ta sokak sokak gezerek simit sattığı seyyar tezgahı gürültü şikayeti nedeniyle Şişli Belediyesi tarafından elinden alınan Mehmet Ayığışı'na mahalleli destek verdi. Vatandaşlar simitçi ile birlikte sokaklarda simit sattı.

25.10.2020Haber
Seyyar satıcı karı-koca, zabıta müdürüne böyle saldırdı

Seyyar satıcı karı-koca, zabıta müdürüne böyle saldırdı

Aydın'ın Didim ilçesinde meydana gelen olayda Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu’nun pazar denetimi esnasında, seyyar satıcı karı-koca tarafından bıçaklanma anı ve yaşanan arbede zabıta kameralarına yansıdı. Olay sonrası gözaltına alınan karı-koca çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

22.10.2020Haber
İstanbul’un maske fotoğrafını çektik: Vatandaşın maskeyle imtihanı...

İstanbul’un maske fotoğrafını çektik: Vatandaşın maskeyle imtihanı...

Kamu spotları, uzmanlar ve bizzat Sağlık Bakanı her fırsatta ‘Maske takın’ diyor... Peki vatandaş dinliyor mu? Dün sokağa çıktık ve İstanbul’un maske fotoğrafını çektik. İzlenimlerimize göre ‘gençler’ istisna olsa da halkımız geçer not aldı. Turistler ise çaktı!

22.10.2020Gündem
Didimde Zabıta Müdürü, tartıştığı seyyar satıcı tarafından bıçaklandı

Didim'de Zabıta Müdürü, tartıştığı seyyar satıcı tarafından bıçaklandı

Aydın'da çarşamba günleri kurulan halk pazarındaki denetim sırasında Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu (44) tartıştığı seyyar satıcı B.T. tarafından bıçaklandı. Göğsünden yaralanan Hacıfettahoğlu hastaneye kaldırılırken, polis kaçan B.T.’nin yakalanması için çalışma başlattı.

21.10.2020Gündem
İstanbul’da şaşkına çeviren görüntü Giderek çoğalıyorlar...

İstanbul’da şaşkına çeviren görüntü! Giderek çoğalıyorlar...

Yemyeşil tüyleri, kırmızı gagalarıyla büyüleyici bir görüntüye sahip yeşil papağanları İstanbul’un çeşitli noktalarında görmek mümkün. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Yabani Hayvan Hastalıkları ve Ekolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat Özsoy, bu papağanların rahatlıkla adaptasyon sağlayıp çoğaldığını, kuş, sincap gibi ağaçlarda beslenen hayvanların yem ve yuvalarına ortak olması nedeniyle risk oluşturduğunu söyledi.

18.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Yunanistan sınıra ‘ses silahı’ planlıyor Kulağı sağır edecekler

Son dakika haberi: Yunanistan sınıra ‘ses silahı’ planlıyor! Kulağı sağır edecekler

Atina yönetimi, Meriç sınırında mülteci ve göçmenlere karşı kullanılmak üzere insanları sağır edebilecek cihazlar satın aldı. Yunanistan ayrıca sınırda 26.5 kilometrelik yeni duvar inşasına da başladı.

17.10.2020Dünya
Dilenciye, hanutçuya, parfümcüye, çalgıcıya karşı... Çare WhatsApp

Dilenciye, hanutçuya, parfümcüye, çalgıcıya karşı... Çare WhatsApp

İstanbul genelinde son dönemde turistleri rahatsız eden dilenci, sahte parfümcü, çalgıcı, hanutçuların artmasından rahatsız olan otel sahiplerine çözüm Fatih Emniyeti’nden geldi.

17.10.2020Gündem
Hindistanda yanlışlıkla ölü ilan edilip, soğutucuya koyulan adam kurtarılamadı

Hindistan'da yanlışlıkla ölü ilan edilip, soğutucuya koyulan adam kurtarılamadı

Hindistan'da yanlışlıkla ölü ilan edilip, soğutucuya koyulan 74 yaşındaki adam kurtarılamadı.

16.10.2020Dünya
Küçükçekmecede seyyar satıcı zabıta arbedesi

Küçükçekmece'de seyyar satıcı zabıta arbedesi

Küçükçekmece'de motosikletli zabıta ekipleri, mahalle aralarında kamyonetle satıcılık yaptıkları için durdurmaya çalıştıkları baba ile oğlunun sopa ve çekiçli saldırısına uğradı. Olayda yaralanan zabıta memuru hastaneye kaldırılırken, baba ile oğlu gözaltına alındı. Olay anları cep telefonu kamerasına yansıdı.

16.10.2020Haber
Küçükçekmecede seyyar satıcı zabıta arbedesi

Küçükçekmece'de seyyar satıcı zabıta arbedesi

Küçükçekmece'de motosikletli zabıta ekipleri, mahalle aralarında kamyonetle satıcılık yaptıkları için durdurmaya çalıştıkları baba ile oğlunun sopa ve çekiçli saldırısına uğradı. Olayda yaralanan zabıta memuru hastaneye kaldırılırken, baba ile oğlu gözaltına alındı. Olay anları cep telefonu kamerasına yansıdı.

16.10.2020Gündem
Küçükçekmecede ortalık karıştı Çekiç ve sopayla saldırdılar

Küçükçekmece'de ortalık karıştı! Çekiç ve sopayla saldırdılar

İstanbul Küçükçekmece'de motosikletli zabıta ekipleri, mahalle aralarında kamyonetle satıcılık yaptıkları için durdurmaya çalıştıkları baba ile oğlunun sopa ve çekiçli saldırısına uğradı. Olayda yaralanan zabıta memuru hastaneye kaldırılırken, baba ile oğlu gözaltına alındı. Olay anları cep telefonu kamerasına yansıdı.

16.10.2020Gündem
Kaçırılmaktan korkup girdiği yağmur suyu kanalında 1 kilometre ilerlemiş

Kaçırılmaktan korkup girdiği yağmur suyu kanalında 1 kilometre ilerlemiş

Rize 'de kaçırılmaktan korkup, gizlenmek için girdiği yağmur suyu kanalında kokudan etkilenerek yardım isteyince fark edilip kurtarılan seyyar satıcı E.D.’nin (30), kanalda yaklaşık 1 kilometre ilerlediği ortaya çıktı. E.D.'nin kendisini kaçırmaya çalıştıklarını öne sürdüğü 3 kişi gözaltına alındı.

15.10.2020Gündem
Kaçırılmaktan korkunca... Rögardan sesler duydum, baktım içeride biri var

Kaçırılmaktan korkunca... 'Rögardan sesler duydum, baktım içeride biri var'

Rize'de kaçırılmaktan korkup gizlenmek için girdiği yağmur suyu kanalında kokudan etkilenerek yardım isteyince fark edilip kurtarılan seyyar satıcı E.D.’nin (30), kanalda yaklaşık 1 kilometre ilerlediği ortaya çıktı. E.D.'nin kendisini kaçırmaya çalıştıklarını öne sürdüğü 3 kişi gözaltına alındı. Rögardan gelen sesleri duyarak ekiplere haber veren kestane satıcısı Mustafa Beşiktepe, “Birisi ‘İmdat’ diye bağırıyordu. Gittim baktım, içeride biri vardı. ‘Kaçırdılar beni kurtarın’ diyordu. Hemen polis aradım'' dedi.

15.10.2020Gündem
Rögardan insan çıktı, görenler büyük şaşkınlık yaşadı

Rögardan insan çıktı, görenler büyük şaşkınlık yaşadı

Rize'de 4 kişi tarafından kaçırıldığını iddia eden bir şahıs rögardan itfaiye yardımıyla polis gözetiminde çıkartıldı.

14.10.2020Haber
İstanbul Plajları 2020 - İstanbulda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

İstanbul Plajları 2020 - İstanbul'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

İstanbul, tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyanın sayılı şehirlerinin başında geliyor. Marmara Denizi ve Karadeniz kıyıları ise İstanbul'un denize girmek isteyenlere en güzel armağanıdır. Berrak denizi ve temiz plajlarıyla İstanbul Plajları 2020- İstanbul'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesini sizler için derledik.

13.10.2020Seyahat
Antalyada seyyar satıcı, kadın zabıtaya saldırdı

Antalya'da seyyar satıcı, kadın zabıtaya saldırdı

ANTALYA'da seyyar satıcı, kendisini görüntüleyen kadın zabıta görevlisi A.Ö.'ye saldırdı. A.Ö'nün el parmakları zedelenirken, tehditler savuran seyyar satıcı ara sokaklarda gözden kayboldu.

12.10.2020Haber
Uzman isimden maskede merdiven altı uyarısı

Uzman isimden maskede 'merdiven altı' uyarısı

Samsun'da simitçide, çantacıda, telefoncuda ve daha pek çok dükkânda maske satışı yapılıyor. Talebin yoğun olmasının ardından, uzmanlar vatandaşları özellikle 'merdiven altı' olarak tabir edilen yöntemle izinsiz üretilen maskelere karşı uyarıyor. Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, "Ağzı kapatan her şey maske değildir? dedi.

7.10.2020Haber
Her yerde satılıyor Uzmanlar uyardı

Her yerde satılıyor! Uzmanlar uyardı

Samsun'da simitçide, çantacıda, telefoncuda ve daha pek çok dükkânda maske satışı yapılıyor. Talebin yoğun olmasının ardından uzmanlar vatandaşları özellikle 'merdiven altı' olarak tabir edilen yöntemle izinsiz üretilen maskelere karşı uyarıyor. Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, "Ağzı kapatan her şey maske değildir” dedi.

7.10.2020Gündem
16 ilde eşzamanlı operasyon Seyyar swinger çetesi çökertildi

16 ilde eşzamanlı operasyon! Seyyar swinger çetesi çökertildi

Sevgili ve evli olan 74 çiftin il il gezerek para karşılığında ilişkiye girdiği swinger (eş değiştirme) çetesi, polis ekipleri tarafından çökertildi. 500 polisin katıldığı operasyonda 44 kadının mağdur edildiği tespit edilirken, 56 şüpheli gözaltına alındı.

7.10.2020Gündem
Kulağımız müjdede, kalbimiz cephede

Kulağımız müjdede, kalbimiz cephede

Ermenistan ordusunun füzeleriyle evleri başlarına yıkılan siviller, yine de köylerini terk etmiyor. Kamyon kasalarında, traktörlerin römorklarında yaşayan Azerbaycanlılar, “Öz vatanımızı, toprağımızı terk etmeyeceğiz” diyor ve cepheden gelecek güzel haberleri umutla bekliyor.

7.10.2020Dünya
Balon balığının mezgit diye satıldığı iddiası vatandaşı tedirgin etti

Balon balığının mezgit diye satıldığı iddiası vatandaşı tedirgin etti

Balıkçıların ağlarını dahi parçalayan Kızıldeniz kökenli istilacı tür balon balığının Antalya’da tezgahlarda satışa sunulduğu iddiası, vatandaşı tedirgin etti. Balığın tezgahlarda satışının yasak olduğunu belirten balıkçılar ise filetosu çıkarılan balon balığının, mezgit balığıymış gibi poşetler içinde sokak aralarında satıldığını iddia etti.

Antalyada şok iddia: Balon balığı mezgit diye satılıyor Vatandaşlar tedirgin...

Antalya'da şok iddia: Balon balığı 'mezgit' diye satılıyor! Vatandaşlar tedirgin...

Balıkçıların ağlarını dahi parçalayan Kızıldeniz kökenli istilacı tür balon balığının Antalya'da tezgahlarda satışa sunulduğu iddiası, vatandaşı tedirgin etti. Balığın tezgahlarda satışının yasak olduğunu belirten balıkçılar ise filetosu çıkarılan balon balığının, mezgit balığıymış gibi poşetler içinde sokak aralarında satıldığını iddia etti. Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'nden Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, '' "Biz de duyduk bu şekilde satış yapıldığını. Kesinlikle bu şekilde satış yapanlardan alışveriş yapmasınlar. Hele ki fileto balıkları hiç almasınlar'' uyarısında bulundu.

6.10.2020Gündem
Akaryakıt tankerlerinden yakıt çalarken suçüstü yakalandılar

Akaryakıt tankerlerinden yakıt çalarken suçüstü yakalandılar

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde jandarma ekiplerince yapılan operasyonda tankerlerden akaryakıt kaçakçılığı yapan 4 kişi, 3 ton kaçak akaryakıt ile suçüstü yakalandı.

1.10.2020Gündem
İçinizi ısıtacak samimiyetiyle otantik bir semt: Balat

İçinizi ısıtacak samimiyetiyle otantik bir semt: Balat

Samimiyetin henüz yitip gitmediği, her adımda içinizin sebepsizce neşe dolduğu naif semtlerden birisi Balat… Sizi tanıyormuşçasına içten davranan insanları, gökkuşağını andıran rengarenk evleri ve her köşe başında tarihi yapılarıyla sonbahar demlerini hissetmek için gezilecek muhteşem duraklardan Balat. İşte size tüm sıcaklığıyla Balat gezi rehberi…

1.10.2020Seyahat
Hastanede oksijen tüpü patladı, sağlık çalışanı yaralandı

Hastanede oksijen tüpü patladı, sağlık çalışanı yaralandı

ORDU'nun Ünye ilçesindeki devlet hastanesinde oksijen tüpünün patlaması sonucu 1 sağlık personeli yaralandı. Kolunda ve yüzünde yanıklar oluşan sağlık çalışanı tedaviye alındı.

25.09.2020Gündem
Ankarada amca ve yeğeni silahlı kavgada yaralandı

Ankara'da amca ve yeğeni silahlı kavgada yaralandı

ANKARA'da, seyyar kokoreç tezgahı işleten Mehmet Y. ile yeğeni Önder Y., silahlı kavgada tabanca vurularak yaralandı. Olay sonrası polis, 1 kişiyi gözaltına alırken, 2 şüpheliyi yakalamak için çalışmalar sürüyor.

23.09.2020Gündem
Seyyar satıcının otomobil bagajında tehlikeli yolculuğu

Seyyar satıcının otomobil bagajında tehlikeli yolculuğu

DİYARBAKIR'da, seyyar satıcının seyir halindeki lüks bir otomobilin bagajına oturup, bir eliyle üzerinde acur bulunan aracını çekmesi, cep telefonuyla görüntülendi.

21.09.2020Gündem
Seyyar satıcının tehlikeli yolculuğu kamerada

Seyyar satıcının tehlikeli yolculuğu kamerada

DİYARBAKIR'da, seyyar satıcının seyir halindeki lüks bir otomobilin bagajına oturup, bir eliyle üzerinde acur bulunan aracını çekmesi, cep telefonuyla görüntülendi.

21.09.2020Haber
Esenyurtta zabıtalarla kavga eden 7 kişi adliyeye sevk edildi

Esenyurt'ta zabıtalarla kavga eden 7 kişi adliyeye sevk edildi

İstanbul Esenyurt'ta zabıta ekipleriyle kavga eden 3'ü kadın 7 kişi 'görevi yaptırmama' ve 'kasten yaralama' iddiasıyla adliyeye sevk edildi.

19.09.2020Gündem
Esenyutta zabıtayla seyyar satıcılar arasında arbede 7 yaralı

Esenyut'ta zabıtayla seyyar satıcılar arasında arbede 7 yaralı

Esenyurt'ta zabıta ekipleri ile seyyar satıcılar arasında çıkan kavgada 7 kişi yaralandı. Polis konuyla ilgili çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

18.09.2020Haber
Kestane kebap tezgahlarla buluştu, fiyatı dudak uçuklattı

Kestane kebap tezgahlarla buluştu, fiyatı dudak uçuklattı

Sinop'un Erfelek ilçesinde üretilen ve kabuğundan çabuk ayrılması, farklı lezzeti ve parlak rengi nedeniyle bölgede "kuzu kestanesi" olarak adlandırılan Erfelek kestanesi, seyyar tezgahlarda yerini aldı.

İncekum Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir İncekum Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

İncekum Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? İncekum Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Türkiye’de Ege ve Akdeniz bölgesinde yer alan plajlar başta olmak üzere çok sayıda, nefes kesici güzellikte plajlar bulunuyor. Bu plajlardan biri de İncekum plajıdır. İncekum nerededir? İncekum plajına nasıl gidilir? İncekum plajı özellikleri nelerdir? İncekum plajında kamp yapılır mı? İncekum Plajı konaklama detayları ve plaja giriş ücretleri nelerdir? İşte İncekum plajı ile ilgili detaylar.

17.09.2020Seyahat
Merdiven altı maskelere dikkat... Bez maskeler için kanserojen uyarısı

Merdiven altı maskelere dikkat... Bez maskeler için kanserojen uyarısı

KURUYEMİŞÇİ, hırdavatçı, tatlıcı ve daha pek çok dükkanda maske satışı yapılıyor. Koronavirüse karşı korunmada etkili bir rol oynayan maskeleri seyyar tezgahlarda ve çeşitli dükkanlarda görmek mümkün. Ancak uzmanlar merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde üretilen maskelerin risk oluşturduğunu ifade ediyor. Özellikle boyalı, desenli bez maskelerin kanserojen madde içerebileceği uyarısı yapılıyor.

16.09.2020Haber
Merdiven altı maskelere dikkat Bez maskeler için kanserojen uyarısı

Merdiven altı maskelere dikkat! Bez maskeler için kanserojen uyarısı

Kuruyemişçi, hırdavatçı, tatlıcı ve daha pek çok dükkanda maske satışı yapılıyor. Koronavirüse karşı korunmada etkili bir rol oynayan maskeleri seyyar tezgahlarda ve çeşitli dükkanlarda görmek mümkün. Ancak uzmanlar merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde üretilen maskelerin risk oluşturduğunu ifade ediyor. Özellikle boyalı, desenli bez maskelerin kanserojen madde içerebileceği uyarısı yapılıyor.

16.09.2020Gündem
Büyük İstanbul kapışması

Büyük İstanbul kapışması

Özel bir tasarımla, Sakine Korkmaz editörlüğünde okura sunulan ‘Aynı Rüyanın İçinde Ara Güler Ahmet Hamdi Tanpınar’ adlı kitap, Tanpınar’dan mülhemle söylersek, ne içinde ne de dışında kalabildiğimiz İstanbul’a yazıklanmanın da bir değerli belgesi.

11.09.2020Kitap Sanat
11 yıl boyunca babama iftira attılar

'11 yıl boyunca babama iftira attılar'

Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün 9 Eylül 2000 tarihinde Nürnberg’de seyyar çiçek standında katlettiği Enver Şimşek, ölümünün 20’nci yılında cinayetin işlendiği yerde Nürnberg Başkonsolosluğu ile Nürnberg Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte düzenlediği törenle anıldı. Yıllarca babasının ölümünden sorumlu tutulduklarını söyleyen oğlu Abdulkerim Şimşek, “11 yıl sonra katillerin naziler olduğu ortaya çıkınca ne gariptir ki, çok sevindik” dedi.

10.09.2020Avrupa
Gözlük alırken nelere dikkat edilmeli

Gözlük alırken nelere dikkat edilmeli?

Gözlük kullanımı hayatımızın vazgeçilmez unsurları içindedir. Kırma kusuru durumlarında optik, parlak ışıktan korunmada güneş gözlüğü kullanımı hayatımızın bir parçasıdır. Ancak gözlük kullanımı doğru olmadığında yarar yerine zarar oluşabilir. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, gözlük alırken nelere dikkat edilmesiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

7.09.2020Sağlık
Çatalcada internet erişimi için seyyar sınıflar oluşturuldu

Çatalca'da internet erişimi için seyyar sınıflar oluşturuldu

ÇATALCA'nın internet erişimi sağlanamayan 15 mahallesinde, uzaktan eğitim yapamayan öğrenciler için seyyar sınıflar oluşturuluyor. Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'den gelen ekipler, belirledikleri noktalarda masa, sandalye, tablet ve internet erişimi sağlayarak öğrencilerin eğitimlerine devam etmesini sağlıyor.

7.09.2020Gündem
Catering terimi ile ilgili bilgiler: Catering ne demek

Catering terimi ile ilgili bilgiler: Catering ne demek?

Catering kelimesinin tam karşılığı yiyecek tedarik eden anlamına gelmektedir. Catering firmaları özellikle düğünler ve davetlerde tercih ediliyor. Catering terimi, karaya bağlı bir işletme olarak kurulmadan çok önce, ticaret denizciliğinin dünyasında kullanılıyordu. Peki, catering ne demek? İşte catering teriminin anlamı...

3.09.2020Gündem
Esenyurtta işportacıyla zabıtanın kavgasını polis ayırdı

Esenyurt'ta işportacıyla zabıtanın kavgasını polis ayırdı

ESENYURT'ta satış yapmasına izin verilmemesi üzerine sattığı ürünleri yere döken işportacı ile zabıta memurları arasında çıkan kavgayı polis biber gazı sıkarak ayırdı. O anlar pazar yerindeki bir kişinin cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.  Olay, Yenikent Mahallesi'ndeki kapalı pazar yerinde meydana geldi. İzinsiz olarak Pazar yerinde yumurta başta olmak üzere çeşitli ürünleri satmak isteyen bir kişinin yanına gelen zabıta memurları, ona engel olmak istedi. Zabıta memurları, ürünlere el koyma yetkileri olduğunu belirtince seyyar satıcı, buna tepki gösterdi. Seyyar satıcının arkadaşı yumurtaların bir bölümünü alıp uzaklaştırdı. Kovadaki yumurtalarına el konulacağını anlayan seyyar satıcı, tekme atarak ürünlerin bir bölümünü yere döktü. Zabıta memurları ile seyyar satıcı arasında kavga çıktı. Çıkan kavgada polis, seyyar satıcı ile arkadaşına göz yaşartıcı gaz sıktı. Seyyar satıcı kelepçelenerek polis merkezine götürülürken, arkadaşı kaçtı. Kavga anları olay yerindeki bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

3.09.2020Haber
Esenyurt zabıta seyyar satıcılarının kamyonetlerine el koydu

Esenyurt zabıta seyyar satıcılarının kamyonetlerine el koydu

Esenyurt'ta sokak aralarında sebze meyve satan seyyar satıcılara zabıta ekipleri tarafından ceza kesildi. Kamyonetleri bağlanan seyyar satıcılar, sebze ve meyvelerini geri alamayınca bir kısmını yere dökerek tepki gösterdi. Esenyurt Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri sokaklarda kamyonetle sebze, meyve satanlara yönelik denetim yaptı. Kamyonetleriyle satış yapan yaklaşık 10 satıcıya ceza kesen ekipler, kamyonetleri bağlarken, kamyonetlerde bulunan sebze ve meyvelere de el koydu. Duruma öfkelenen seyyar satıcılardan bazıları kamyonetlerde bulunan sebze ve meyvelerin bir kısmını yere dökerek tepki gösterdi. Seyyar satıcılar ile zabıta arasında bir süre tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk çağrıldı. Seyyar satıcıların tüm ısrarlarına rağmen zabıta ekipleri kamyonetlerde bulunan sebze ve meyveleri iade etmedi. Cezayı ödedikten 3 gün sonra kamyonet ve ürünlerini alabilecek olan seyyar satıcılardan bazıları 3 gün içinde sebze ve meyvelerin çürüyeceğini söyledi. Sebze ve meyvelerini geri alamayan yaklaşık 10 seyyar satıcıya Kabahatler Kanunu çerçevesinde ceza kesildi.

1.09.2020Haber

Yazar Sonuçları

Vaka sayısı değil de neden hasta sayısı açıklanıyor?

Koronavirüs küresel bir salgın olarak insanlığı tehdit etmeye devam ediyor. ABD Başkanı Trump’ın COVID-19 testinin pozitif çıktığı bir dünyada kimse güvencede değil.

5.10.2020

Her şey yeşil bavulla başladı

Okuldan kalan zamanında bakkalda da çalışır, pizzacıda da...

4.10.2020

Başkentgaz bu işe pandemi sürecinde bir formül bulmalı

Başkentgaz, ‘müşteri talebi olmaksızın’ ön ödemeli(kartlı) sayaçları mekanik(faturalı) sayaçlarla değiştirebiliyor.

14.09.2020

Kimsesiz gölet

Yazın son demlerini yaşıyoruz artık. O nedenle bunaltıcı sıcakta, özellikle akşamları doğaya kaçmayı çok seviyorum.

8.09.2020

Maske ya da dezenfektan seyyar tezgâhlarına kadar düşmemeli

Koronavirüsten korunmanın yolu belli: * Maske * Mesafe * Hijyen

7.09.2020