EKSTRA
MENÜ

Şeyma Yıldız

Şeyma Yıldız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şeyma Yıldız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 313 Şeyma Yıldız haberi bulunmuştur.

Şeyma Yıldız Haberleri

Kızını öldüren babaya verilen cezanın gerekçesi açıklandı

Kızını öldüren babaya verilen cezanın gerekçesi açıklandı

Ankara'nın Çubuk ilçesinde kızı Şeyma Yıldız'ı (17) internette uygunsuz görüntüleri olduğu gerekçesiyle öldüren Harun Yıldız'a (51) verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Kararda Harun Yıldız'ın iddia ettiği gibi Şeyma'nın uygunsuz videosunun bulunmadığı, bulunmuş olsa bile bunun sanığa yönelen, mağdur tarafından gerçekleştirilmiş herhangi bir 'haksız fiil' kabul edilemeyeceği belirtildi.

18.11.2020Gündem
Son dakika... Türkiye Şeyma Yıldıza ağlamıştı... Mahkemenin kararı belli oldu

Son dakika... Türkiye Şeyma Yıldız'a ağlamıştı... Mahkemenin kararı belli oldu

Ankara'nın Çubuk ilçesinde kızı Şeyma Yıldız'ı (17) internette uygunsuz videodaki kadına benzeterek öldüren Harun Yıldız (51) ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Karar öncesi mahkeme başkanı, söz konusu videonun incelenmesi talebinin kabul edilmediğini belirten sanığa, "Görüntülerin gerçek olduğunu kabul etsek ne değişecek? Bundan yola çıkarak ölen çocuğu kusurlu mu kabul edeceğiz?" cevabını verdi.

22.10.2020Gündem
Kahreden detay 4 ay sonra aynı kaderi paylaştı...

Kahreden detay! 4 ay sonra aynı kaderi paylaştı...

Elazığ'da Mikail K. (63), kendisiyle görüşmek istemediği iddiasıyla kızı Merve K.'yi (20) tabancayla vurarak, öldürdü. Aynı silahla kendisini de ağır yaralayan Mikail K., hastanede tedaviye alındı. Merve K.'nin, şubat ayında, Ankara'nın Çubuk ilçesinde babası tarafından öldürülen Şeyma Yıldız cinayetiyle ilgili, 'Bir baba düşünün gözünü kırpmadan kızını öldürüyor. Her şeyi örnek gösterdiniz de çocukları için canını verecek babaları örnek alsaydınız siz de keşke' mesajını paylaştığı ortaya çıktı.

17.06.2020Gündem
Elazığda baba dehşeti Sosyal medya paylaşımı yürek burktu

Elazığ'da baba dehşeti! Sosyal medya paylaşımı yürek burktu

ELAZIĞ'da Mikail K. (63), kendisiyle görüşmek istemediği iddiasıyla kızı Merve K.'yi (20) tabancayla vurarak, öldürdü. Aynı silahla kendisini de ağır yaralayan Mikail K., hastanede tedaviye alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

17.06.2020Gündem
İddianame tamamlandı: O görüntüdeki kızı değil

İddianame tamamlandı: O görüntüdeki kızı değil

İnternette uygunsuz görüntüsünü gördüğünü iddia ederek kızı Şeyma Yıldız’ı öldüren Harun Yıldız hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. Polisin yaptığı incelemede görüntülerdeki kişiyle Şeyma’nın hiçbir benzerliğinin olmadığı tespit edildi.

6.06.2020Gündem
Şeymayı ölüme götüren uygunsuz video ile ilgili gerçek ortaya çıktı

Şeyma'yı ölüme götüren 'uygunsuz' video ile ilgili gerçek ortaya çıktı!

Ankara’nın Çubuk ilçesinde internette uygunsuz görüntüleri olduğu gerekçesiyle kızı Şeyma Yıldız'ı (18) tabancayla öldürerek tutuklanan Harun Yıldız (51) hakkında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede, sanığın internette gördüğü videoda yer alan kişinin kızı olmadığının tespit edildiği belirtildi.

5.06.2020Gündem
Fenomen Ares Özdemirin ölümünde yine aynı bahane Şeyma gibi...

Fenomen Ares Özdemir'in ölümünde yine aynı bahane! Şeyma gibi...

H.E.’nin ağabeyi K.O.E., internette kız kardeşinin fotoğraflarını gördüğünü, ondan sonra babasıyla Ares’i darp ettiklerini iddia etti. Şeyma Yıldız’ı katleden babası da “İnternette fotoğraflarını gördüm” bahanesine sığınmıştı.

25.02.2020Gündem
‘Babalar umut vermedi,  baba adayları umut vaat etmiyor’

‘Babalar umut vermedi, baba adayları umut vaat etmiyor’

Geçen haftanın en çok konuşulan haberlerinden biri Ankara’daki Şeyma Yıldız cinayetiydi. 17 yaşındaki Yıldız, erkek arkadaşı olduğu bahanesiyle babası tarafından iki el ateş edilerek öldürüldü. Birkaç gün sonra, bu kez İstanbul’da, P.D.D, babası ve amcası tarafından kaçırıldı; polislere “Erkek arkadaşım olduğu için babam ve amcam beni öldürecek” dedi. Memleketin dört bir yanından kadınlar, sosyal medya hesaplarından, babalarından gördüğü şiddeti anlattı. O kadınlarla konuştuk...

16.02.2020Hürriyet Pazar
Şeyma Yıldız ile gelen baba travmaları Kadınlar sosyal medyada anlattı

Şeyma Yıldız ile gelen baba travmaları! Kadınlar sosyal medyada anlattı

Şeyma Yıldız’ın, babası tarafından ‘erkek arkadaşı olduğu’ bahanesiyle canice öldürülmesi büyük yankı uyandırdı. Kadınlar sosyal medyadan kendi babalarının erkek arkadaşları olduğunu öğrendiğinde verdiği tepkileri paylaştı. İşte onlardan bazıları:

12.02.2020Gündem
Erkek arkadaşı olduğu gerekçesiyle babası ve amcası öldürecekti

Erkek arkadaşı olduğu gerekçesiyle babası ve amcası öldürecekti

İstanbul'da erkek arkadaşı olduğu gerekçesiyle babası ve amcasının öldürmek istediği 17 yaşındaki genç kızı polis kurtardı. Ankara'da 17 Yaşındaki Şeyma Yıldız, erkek arkadaşı olduğunu öğrenen babası tarafından öldürülüp yol kenarına atılmıştı.

11.02.2020Haber
Polis son anda kurtardı ‘Erkek arkadaşım olduğu için babam ve amcam beni öldürecekti’

Polis son anda kurtardı! ‘Erkek arkadaşım olduğu için babam ve amcam beni öldürecekti’

İstanbul'da erkek arkadaşı olduğu gerekçesiyle babası ve amcasının öldürmek istediği 17 yaşındaki genç kızı polis kurtardı. Ankara'da 17 Yaşındaki Şeyma Yıldız, erkek arkadaşı olduğunu öğrenen babası tarafından öldürülüp yol kenarına atılmıştı.

11.02.2020Gündem
Şeyma Yıldız cinayeti nedir Şeyma Yıldız kimdir Sosyal medyadan tepki yağdı

Şeyma Yıldız cinayeti nedir? Şeyma Yıldız kimdir? Sosyal medyadan tepki yağdı!

Türkiye'nin gündemine oturan Şeyma Yıldız olayı ile ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Ankara’nın Çubuk ilçesinde babası tarafından tabancayla ateş edilerek öldürülen 17 yaşındaki Şeyma Yıldız'ın cenazesi toprağa verildi. lise öğrencisi Şeyma Yıldız'ın babası tarafından öldürülmesi sosyal medyanın en çok konuşulan haberi oldu. İşte, Şeyma Yıldız olayında son durum ve sosyal medyadan gelen tepkilerin bazıları.

8.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Şeyma Yıldızın annesinden şoke eden ifadeler: Benim çocuğum da kocam da çok temiz insandı

Son dakika haberler... Şeyma Yıldız'ın annesinden şoke eden ifadeler: 'Benim çocuğum da kocam da çok temiz insandı'

Ankara'da 'erkek arkadaşı' olduğu için babası tarafından öldürülen Şeyma Yıldız'la ilgili son dakika haberleri art arda gelmeye devam ediyor. Kızı Şeyma'yı öldürdüğü için tutuklanarak cezaevine gönderilen baba Harun Yıldız'ın eşi Emine Yıldız'ın şoke eden ifadeleri tepki çekti. Anne Yıldız, "Benim eşim böyle bir adam değil, kötü bir adam değil, benim çocuğum da kocam da çok temiz insandı. Benim kocam hastaydı, Şeyma'ya 'çiçeğim, prensesim, bir tanem' derdi. Kendi yapmadı, hastalığı yaptırdı. 28 senelik hayat arkadaşım, yavrularımıza da bana da kıymaz. Bize bir gün bile sesini yükseltmedi" dedi.

8.02.2020Gündem
Şeyma Yıldızdan gelen son dakika haberi tüm Türkiyeyi üzdü Şeyma kaçmaya çalışmış ama...

Şeyma Yıldız'dan gelen son dakika haberi tüm Türkiye'yi üzdü! Şeyma kaçmaya çalışmış ama...

Ankara'nın Çubuk ilçesinde Harun Yıldız (51), erkek arkadaşı olduğunu öğrendiği lise öğrencisi kızı Şeyma Yıldız'ı (17) tabanca ile ateş ederek öldürdü. Harun Yıldız olayın ardından polise teslim oldu. Korkunç olayın ayrıntıları ortaya çıktı. Arabada babasıyla tartışan Şeyma Yıldız'ın kaçmaya çalıştığı, babasının da kızına ateş ettiği öğrenildi.

7.02.2020Gündem
Babası kızı Şeymayı öldürüp yol kenarında bıraktı

Babası kızı Şeyma'yı öldürüp yol kenarında bıraktı

Ankara'nın Çubuk ilçesinde lise öğrencisi Şeyma Yıldız'ın, yol kenarında cansız bedeni bulundu. Polise teslim olan babası H.Yıldız'ın, erkek arkadaşı olduğunu öğrenerek kızını öldürdüğü ileri sürüldü.

7.02.2020Haber
Son dakika haberler: Şeyma Yıldızdan çok acı haber Babası öldürüp yol kenarında bıraktı

Son dakika haberler: Şeyma Yıldız'dan çok acı haber! Babası öldürüp yol kenarında bıraktı

Ankara'nın Çubuk ilçesinde korkunç bir cinayet yaşandı. Lise öğrencisi Şeyma Yıldız, babası tarafından öldürülüp yol kenarında bırakıldı! Şeyma Yıldız'ın cansız bedenini görenler polise ihbarda bulundu. Emniyet müdürlüğüne gelerek teslim olan cani babanın Şeyma'yı erkek arkadaşı olduğunu öğrenerek öldürdüğü iddia edildi.

7.02.2020Gündem
Yemekteyiz birincisi kim oldu İşte 21 25 Ekim haftası Seda Sayan ile Yemekteyiz kazananı

Yemekteyiz birincisi kim oldu? İşte 21 25 Ekim haftası Seda Sayan ile Yemekteyiz kazananı

TV8 ekranlarında izleyici ile buluşan yemek programı Seda Sayan ile Yemekteyiz'in, cuma akşamı yayınlanan bölümünde final heyecanı yaşandı. Birbirinden farklı beş yarışmacının mücadele ettiği Yemekteyiz'de hafta boyunca en fazla puanı alan bir isim haftanın birincisi oldu. Peki, Yemekteyiz birincisi kim oldu? Para ödülünü kim aldı? İşte, 21 25 Ekim haftası Seda Sayan ile Yemekteyiz kazananı.

25.10.2019Televizyon
Atatürk Koşusunda Egiso rüzgarı

Atatürk Koşusu'nda Egiso rüzgarı

79. Büyük Atatürk Koşusu'nu erkeklerde Etiyopyalı sporcu Wendmageng Seid Egiso, kadınlarda ise Sabahat Akpınar kazandı.

27.12.2014Diğer
Avrupa Kros Şampiyonasına doğru

Avrupa Kros Şampiyonası'na doğru

Fatih Çintimar, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenecek Avrupa Kros Şampiyonası'nda Türkiye'yi başarıyla temsil edeceklerine inandığını belirtti.

6.12.2013Diğer
Türkiyeye kupayla döneceğiz

"Türkiye'ye kupayla döneceğiz"

Sırbistan'da düzenlenecek Avrupa Kros Şampiyonası'nda mücadele edecek milli atlet Ümmü Kiraz, Türkiye'ye kupayla döneceklerine inandığını söyledi.

6.12.2013Diğer
Atletizmde Avrupa Kroş Şampiyonası

Atletizmde Avrupa Kroş Şampiyonası

Atletizmde, Avrupa Kros Şampiyonası, 8 Aralık Pazar günü Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da yapılacak.Kafile, 6 Aralık günü Belgrad'a gidecek.

27.11.2013Diğer
Avrasya Maratonuna Etiyopyalı damgası

Avrasya Maratonu'na Etiyopyalı damgası

34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu organizasyonu içinde yer alan 15 Kilometre Koşu'da erkekler ve kadınlarda ilk sırayı Etiyopyalı sporcular elde etti.

12.11.2012Spor
Antalyayı fırtına vurdu, 5 metrelik dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi

Antalya'yı fırtına vurdu, 5 metrelik dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi

Antalya'da hızı saatte 85 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde 5 metre boyunda dev dalgalar oluştu. Konyaaltı ilçesinde bazı ağaçlar ve evlerin çatılarındaki güneş enerji sistemleri devrildi, yağmurdan bazı apartmanların giriş katlarını su bastı.

13.01.2021Gündem
Bu meydanları İstanbullular seçti

Bu meydanları İstanbullular seçti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Planlama Ajansı’nın düzenlediği yarışmada, 385 bin İstanbullunun oyuyla birinci seçilen meydan tasarımları ödüllerini aldı.

6.01.2021Gündem
Juan kardeşlerden Yıldız Tilbeye: Şarkıyı yorumlar mısın

Juan kardeşlerden Yıldız Tilbe'ye: "Şarkıyı yorumlar mısın?"

Sosyal medya fenomenleri Berke Sezer Yardım (Berke Juan) ve Kürşat Yalçınkaya (Kürşat Juan) hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. Tiktok'ta sağladıkları başarıyı Youtube ve İnstagram'da da giderek arttıran ikili adından sıkça söz ettiriyor. Programın challenge kısmında çarpıcı itiraflarda bulundular.

19.12.2020Magazin
Misli.com Sultanlar Ligi | Beşiktaş 0-3 Sarıyer Belediyespor

Misli.com Sultanlar Ligi | Beşiktaş 0-3 Sarıyer Belediyespor

Voleybolda Misli.com Sultanlar Ligi'nin 15. haftasında Sarıyer Belediyespor, Beşiktaş'ı 3-0 yendi.

6.11.2020Voleybol
Beşiktaş 0-3 Türk Hava Yolları

Beşiktaş 0-3 Türk Hava Yolları

Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi 8. hafta maçında Türk Hava Yolları, deplasmanda Beşiktaş'ı 3-0 mağlup etti.

10.10.2020Voleybol
Ünlü anne babalar ve çocukları Instagram’da

Ünlü anne babalar ve çocukları Instagram’da!

Severek takip ettiğimiz ünlü anne ve babalar Instagram hesaplarından çocuklarıyla beraber çektirdikleri birbirinden renkli kareleri takipçileri ile paylaşıyor. Bakalım son zamanlarda hangi ünlü ne paylaşmış. İşte çocukları ile birlikte fotoğraflarını takipçileri ile paylaşan o ünlüler...

29.07.2020Etkinlikler
Yapay zeka tabanlı Akıllı Arı Kovanı Takip Sistemi projesi ödül aldı

Yapay zeka tabanlı Akıllı Arı Kovanı Takip Sistemi projesi ödül aldı

Kredi Kayıt Bürosu tarafından bu yıl 7.’si gerçekleştirilen Türkiye’de üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen Hayal Edin Gerçekleştirelim Sosyal İnovasyon Proje Fikirleri Yarışması’nın kazananları açıklandı. Covid-19 salgınından dolayı evde kalınan bu dönemde yarışmanın yarı final ve final aşamaları dijital platform üzerinden yapıldı. Ön elemede değerlendirilen 100 proje, dijital platformda proje sahipleri tarafından jüri üyelerine anlatıldı. İlk olarak 10 proje finalist olarak belirlendi, ardından da kazananlar yine dijital platformda yapılan sunumlara göre seçildi.

28.04.2020Teknoloji
2019 yılı magazin ve sanat dünyasında böyle geçti…

2019 yılı magazin ve sanat dünyasında böyle geçti…

Medya Takip Merkezi (MTM), Magazin Gazetecileri Derneği için yaptığı araştırmada 2019 yılında magazin ve sanat dünyasında yaşanan gelişmeleri ve yıla damga vuran ünlü isimleri belirledi.

26.12.2019Magazin
HDP önündeki eylemde 89uncu gün

HDP önündeki eylemde 89'uncu gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 57 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 89'uncu günde de sürdürdü. İstanbul Arnavutköy'deki evinden 5 yıl önce "Bana iş buldular, işe gidiyorum" diyerek, çıkan ve geri dönmeyen oğlu Tuncay Bingöl (19) için oturma eylemine katılan anne Fatma Bingöl, "Devlet büyüklerime diyorum ki, bizi unutmasınlar. Evlatlarımızı geri getirsinler. Tuncay'ımı çok özledim" dedi.

30.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 88inci gün

HDP önündeki eylemde 88'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 57 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 88'inci günde de sürdürdü. 5 yıl önce kaçırılan ve Suriye'de olduğunu öğrendiği kızı Mekiye (19) için oturma eylemine katılan Hüsniye Kaya, "Kızım, bana 'Ana ben okuyacağım, polis olacağım, polisliği seviyorum' dedi. Bu zalimler bırakmadı'' dedi. Anne Kaya, yetkililerden kaçırılan çocuklarının getirilmesi için heyet kurulmasını istedi.

29.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 85inci gün

HDP önündeki eylemde 85'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 57 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 85'inci günde de sürdürdü. İstanbul'da 2015'te inşaat işçisi olarak çalışırken, kaçırılan kardeşi Hüseyin Aytekin (28) için Elazığ Karakoçan'dan gelerek, oturma eylemine katılan Mehmet Aytekin, kardeşinin götürüldüğünden annesinin haberinin olmadığını, üzülmemesi için oğlunun yurt dışına çalışmaya gittiğini söylediklerini belirtti.

26.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 81inci gün

HDP önündeki eylemde 81'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen aileler, HDP il binası önündeki oturma eylemini 81'inci günde de sürdürdü. Tunceli'nin Pülümür ilçesinde teröristlerce kaçırılan oğlu Müslüm (24) için 5 Eylül günü oturma eylemine katılan Şevket Altındaş, şartlar ne olsun HDP il binası önündeki oturma eylemini sürdüreceklerini söyledi.

22.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 76ncı gün

HDP önündeki eylemde 76'ncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 76'ncı günde de sürdürdü. 5 Mayıs'ta kaybolan oğlu Yusuf (16) için oturma eylemini sürdüren Celil Begdaş, "Ciğerimiz yanıyor. Hepimiz burada perişan haldeyiz" dedi.

17.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 75inci gün

HDP önündeki eylemde 75'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 75'inci günde de sürdürüyor. 5 yıl önce PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan oğlu Roşat Çiftçi'ye seslenen Necibe Çiftçi, "Gel Türk askerine sığın. Sana bir şey yapmazlar. Seni sağ salim bize getirirler" dedi.

16.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 74üncü gün

HDP önündeki eylemde 74'üncü gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 74'üncü günde de sürdürüyor. 5 yıl önce İstanbul'dan kaçırılan 19 yaşındaki oğlu Tuncay için oturma eylemi yapan Şevket Bingöl, diğer ailelere de seslenerek, "Gel burada çocuğuna sahip çık" dedi.

15.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Kadınları kim öldürdü

Lafa gelince herkes ‘isyan’ da. Gerçek hayatta ise değişen bir şey yok! Kadın cinayetleri, 2019’da en yüksek rakama ulaştı, 474 kadın katledildi. Yukarıdaki grafiğe bakacak olursanız kadınlar ‘hep’ en yakınlarındaki erkekler, babaları, ağabeyleri, eşleri, eski eşleri/sevgilileri tarafından öldürülüyor. İşte Türkiye’deki ‘namus cinayeti’ gerçeği!

9.02.2020