EKSTRA
MENÜ

Seyahat Izin Belgesi

Seyahat Izin Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seyahat Izin Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 478 Seyahat Izin Belgesi haberi bulunmuştur.

Seyahat Izin Belgesi Haberleri

65 yaş üstü seyahat izin belgesi alabilir mi 65 yaş üstü sokağa çıkma izni nasıl alınır

65 yaş üstü seyahat izin belgesi alabilir mi? 65 yaş üstü sokağa çıkma izni nasıl alınır?

65 yaş üstü sokağa çıkma izninin nasıl alınacağı araştırılıyor. 65 yaş üstü seyahat izin belgesi alabilir mi? Koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması da bulunuyor. İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeye göre 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili istisnalar açıklandı. İşte detaylar…

30.04.2020Gündem
Seyahat belgesi başvuru şartları neler Yolculuk izin belgesi kimlere verilir Seyahat belgesi e devlet başvuru

Seyahat belgesi başvuru şartları neler? Yolculuk izin belgesi kimlere verilir? Seyahat belgesi e devlet başvuru

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Seyahat izin belgesi kimlere verilir? soruları 30 il ve Zonguldak'ta devam eden yolculuk yasağıyla beraber vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Koronavirüsü nedeniyle uygulanan şehir dışına çıkma yasağı kapsamında, bazı vatandaşlar yolculuk yasağından muaf tutuluyor ve e devlet seyahat izin belgesi başvuruları ekranı üzerinden yolculuk izin belgesini alabiliyorlar. Mazereti olan vatandaşlara verilen 'seyahat izin belgesi' şehir dışına çıkma izni ayrıca kaymakamlık ve valiliklerden de temin ediliyor. Peki, seyahat belgesi başvuru şartları neler? Yolculuk izin belgesi kimlere verilir? İşte, seyahat izin belgesi e devlet başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar...

30.04.2020Gündem
Uçak seferleri ne zaman açılıyor Yurtiçi ve yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak

Uçak seferleri ne zaman açılıyor? Yurtiçi ve yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak?

Uçuşların ne zaman başlayacağı ile ilgili yapılan açıklamalar araştırılıyor. Uçak seferleri ne zaman başlıyor? Koronavirüs salgını nedeni ile seferlerin ertelendiği açıklanmıştır. Konu ile ilgili yapılan son açıklamada seferlerin yeniden ileri bir tarihe alındığı bildirildi. Peki yurtiçi ve yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak?

1.05.2020Gündem
Kısıtlama kalktı, Antalya’ya gece yarısından itibaren girişler başladı

Kısıtlama kalktı, Antalya’ya gece yarısından itibaren girişler başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında seyahat yasağının kalktığı 7 ilden Antalya’ya girişler gece yarısından itibaren başladı. Kent girişlerinde yasağın devam ettiği 24 ilden gelenler için kontroller sürüyor. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kısıtlamanın sürdüğü 24 ilden Seyahat İzin Belgesi olmadan gelenlere idari ceza uygulanacağını açıkladı.

5.05.2020Gündem
Seyahat kısıtlaması sona eren Erzuruma giriş çıkışlarda hareketlilik

Seyahat kısıtlaması sona eren Erzurum'a giriş çıkışlarda hareketlilik

ERZURUM'da şehirler arası seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından kentin giriş çıkışlarında araç hareketliliği yaşandı. Polis ekipleri, kısıtlama döneminde uyguladığı tedbirleri, uygulamaya devam ediyor.

5.05.2020Gündem
Antalyada otogarda hareketlilik

Antalya'da otogarda hareketlilik

ANTALYA'da, şehirler arası seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından otobüs terminali ve yol kontrol noktasında yoğunluk oluştu. Seyahat kısıtlaması kaldırılan 7 il dışındaki illere gitmek etmek isteyenlerin seyahat izin belgesi alma zorunluluğu ise devam ediyor.

5.05.2020Gündem
Kısıtlamanın sona ermesiyle TAG yolunda sıkı denetim

Kısıtlamanın sona ermesiyle TAG yolunda sıkı denetim

MERSİN'e 4 Nisan'da getirilen giriş ve çıkış kısıtlamasının kaldırılmasının ardından Tarsus- Adana- Gaziantep (TAG) yolunda denetimler sıklaştırıldı.

6.05.2020Gündem
Bartına kaçak giren 11 kişiye karantina uygulaması

Bartın'a 'kaçak' giren 11 kişiye karantina uygulaması

BARTIN’a, koronavirüs tedbirlerine uymayarak, şehir dışından izinsiz ve sahte belge düzenleyerek giren 11 kişi, 14 gün karantina süresi için yurtlara yerleştirildi.

6.05.2020Gündem
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından 81 ile genelge İşte berber ve kuaförlerin çalışma sistemi

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile genelge! İşte berber ve kuaförlerin çalışma sistemi

İçişleri Bakanlığı'nca, 81 ilin valiliğine gönderilen genelge ile pazartesi günü açılacak olan berber, güzellik salonu ve kuaförlerin 09.00- 21.00 saatleri arasında faaliyet yürütebileceği, randevu sistemiyle hizmet sunumunun esas olacağı açıklandı. Genelgede ayrıca, bu iş yerlerindeki temizlik ortamının korunması için bir dizi kural yer aldı.

6.05.2020Gündem
Evlenmek isteyen çifte validen jest

Evlenmek isteyen çifte validen jest

Antalya'da geçen yıl nişanlanan ve mart ayında yapacakları düğünleri koronavirüs nedeniyle iptal olan çift, 19 yaşındaki gelin adayı sokağa çıkma yasağı kapsamında olması nedeniyle Vali Münir Karaloğlu'ndan yardım istedi. Sosyal medyadan yapılan yardım talebini cevaplayan Vali Karaloğlu, gençlere nikah kıymaları için 7 Mayıs günü için bir günlük özel izin verdi.

6.05.2020Gündem
e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı: Seyahat izin belgesi nasıl alınır

e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı: Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşların seyahat edebilmeleri için izin almaları gerekiyor. Başvurusu onaylananlar, otogar veya havalimanlarında oluşturulan başvuru masalarından vatandaşlık numaraları ile doğrulama yapıldıktan sonra kabul ediliyor. Peki seyahat izin belgesi nasıl alınır?

7.05.2020Gündem
Berber, güzellik salonu ve kuaförler nasıl çalışacak İşte 11 Mayısta hayata geçecek çalışma sistemi

Berber, güzellik salonu ve kuaförler nasıl çalışacak? İşte 11 Mayıs'ta hayata geçecek çalışma sistemi

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine 11 Mayıs’ta açılacak berber, güzellik salonu ve kuaförlerle ilgili yeni bir genelge gönderdi. Vatandaşlar berberlerini ve kuaförlerin nasıl çalışacağını merak ediyorlardı.. Yayınlanan genelge ile şartlar belirlendi. İşte 11 Mayıs'ta hayata geçecek uygulamanın detayları

7.05.2020Gündem
Seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır e-Devlet seyahat izin belgesi başvuru ekranı

Seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır? e-Devlet seyahat izin belgesi başvuru ekranı

Seyahat izin belgesi uygulaması devam ediyor. Vatandaşların bir ilden başka bir ile gitmek için seyahat izin belgesi alması gerekiyor. Koroanvirüs önlemleri kapsamında alınan bu uygulamanın nasıl yapıldığı merak ediliyor. Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Alma şartları nelerdir? İşte e-Devlet üzerinden başvuruları alınan uygulama ile ilgili merak edilen soruların yanıtları ve başvuru ekranı…

8.05.2020Gündem
Normalleşme döneminde 5 soruya 5 cevap

Normalleşme döneminde 5 soruya 5 cevap

Yaşadığımız süreçte farklı koşullara göre güncellenen kararlar alındı. Mesela en son İstiklal Caddesi’nde maske takmak mecburi oldu. Peki bilmemiz gereken son kurallar neler?

10.05.2020Hürriyet Pazar
Karabükte son 6 gündür korona vakası yok

Karabük'te son 6 gündür korona vakası yok

KARABÜK'te son 6 gündür koronavirüs vakasına rastlanmazken, iyi gidişatın sürmesi için önlemler artırıldı. Hastanelerde ise son 8 pozitif vakanın olduğu öğrenilirken, Karabüklüler gelinen noktayı kurallara uyulmasına bağladı.

11.05.2020Gündem
İstanbulda yolcu bulamayan otobüsler yük taşımaya başladı

İstanbul'da yolcu bulamayan otobüsler yük taşımaya başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında seyahat izin belgesi olmayan vatandaşlar şehirlerarası seyahat edemiyor. Bu nedenle az sayıda yolcuyla seyahat eden otobüs firmaları kargo görevi üstlenerek yük taşımacılığı yapmaya başladı.

12.05.2020Gündem
İstanbulda yolcu bulamayan otobüsler yük taşımaya başladı

İstanbul'da yolcu bulamayan otobüsler yük taşımaya başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında seyahat izin belgesi olmayan vatandaşlar şehirlerarası seyahat edemiyor. Bu nedenle az sayıda yolcuyla seyahat eden otobüs firmaları kargo görevi üstlenerek yük taşımacılığı yapmaya başladı.

12.05.2020Haber
Seyahat izin belgesi nasıl alınır e-Devlet seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? e-Devlet seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır?

Seyahat izin belgesi başvuruları alınmaya devam ediyor. E devlet kaymakamlık ve valiliklerden temin edilen seyahat belgeleri, ayrıca alo 199 hattı üzerinden de tamamlanıyor.  Değerlendirme sonucu başvurucuya SMS ile bildiriliyor. Başvurusu onaylananlar, otogar veya havalimanlarında oluşturulan başvuru masalarından vatandaşlık numaraları ile doğrulama yapıldıktan sonra kabul ediliyor. Peki, e-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır? Valilik ve kaymakamlıktan seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır? İşte, seyahat izin belgesi başvurusuyla ilgili detaylar.

12.05.2020Gündem
Çay üreticileri nasıl izin belgesi alacak Bakanlık detayları açıkladı

Çay üreticileri nasıl izin belgesi alacak? Bakanlık detayları açıkladı

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine, "Çay Üreticilerinin/Müstahsillerinin Seyahat İzin Belgesi" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, Çaykur'a kayıtlı çay üreticileri 19 Mayıs gece yarısından itibaren, çay bahçelerinin bulunduğu illere izin belgesi alarak gidebilecek.

12.05.2020Gündem
Seyahat kısıtlamasını yanlış anlayan yazlıkçılar geri çevriliyor

Seyahat kısıtlamasını yanlış anlayan yazlıkçılar geri çevriliyor

İstanbul'dan seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı Tekirdağ'daki yazlıklarına gitmek için yola çıkanlardan izin belgesi olmayanlar geri çevrildi. İstanbul’da seyahat kısıtlaması sürdüğü için geri dönmek zorunda kalan yazlıkçılar, Tekirdağ’daki kısıtlamanın kaldırılmasını yanlış anladıklarını söyledi.

13.05.2020Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl E-Devlet üzerinden nasıl alınır

Seyahat izin belgesi nasıl E-Devlet üzerinden nasıl alınır?

Yol izin belgesi olarak da bilinen seyahat izin belgesi E-Devlet üzerinden alınabiliyor. Seyahat kısıtlaması bulunan şehirlerde uygulanacak olan E-Devlet seyahat izin belgesi, birkaç adımda tamamlanabiliyor. Peki, E-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte, kısıtlama dahilinde bulunan illere gidebilmek için gerekli olan seyahat izin belgesi hakkında detaylı bilgiler

13.05.2020Gündem
Son dakika haberler: İçişleri Bakanlığı duyurdu 53 günde 5 milyon 674 bin 281 haneye ulaştı

Son dakika haberler: İçişleri Bakanlığı duyurdu! 53 günde 5 milyon 674 bin 281 haneye ulaştı

İçişleri Bakanlığı, Vefa Sosyal Destek Gruplarının 53 günde 5 milyon 674 bin 281 haneye ulaştığını bildirdi. Bakanlık ayrıca, "Vefa iletişim sistemi üzerinden 1 milyon 980 bin 795 seyahat izin belgesi başvurusu yapıldı, 806 bin 767'si onaylandı." açıklamasında bulundu.

14.05.2020Gündem
Seyahat yasağı kalkan iller hangileri Seyahat izin belgesi nasıl alınır

Seyahat yasağı kalkan iller hangileri? Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

11 Mayıs Pazartesi günü Kabine toplantısında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 büyük şehirde daha seyahat yasağının kaldırıldığını duyurdu. Seyahat yolculuk kısıtlamasının kaldırılmasının ardından, seyahat yasağı olan iller ve hangi illerde yasağın kaldırıldığı gündeme geldi. 15 ilde devam eden seyahat yasağı kapsamında ise giriş ve çıkışlar seyahat izin belgesi alınarak sağlanıyor. Peki, seyahat yasağı kalkan iller hangileri? Seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte, ayrıntılar.

14.05.2020Gündem
Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığından valiliklere berber, taksi, pazar yeri ile ilgili genelge

Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere berber, taksi, pazar yeri ile ilgili genelge

İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği genelgeyle, bugün ülke genelinde eş zamanlı berber, kuaför, taksi, pazar yeri, alışveriş merkezleri (AVM), toplu ulaşım araçlarında yeni tip koronavirüsle mücadele (Kovid-19) kapsamındaki kurallara uyulup uyulmadığı denetlenecek. Ayrıca bugün saat 15.00-24.00 arasında da "Türkiye Güven Huzur Uygulaması" gerçekleştirilecek.

15.05.2020Gündem
Bartına giriş-çıkış kurallarına uymayanlara 22 bin lira ceza

Bartın'a giriş-çıkış kurallarına uymayanlara 22 bin lira ceza

BARTIN'da, seyahat izin belgesi olmadan kente giriş-çıkış yapmak isteyen 7 kişiye 22 bin 50 TL idari para cezası verildi.

15.05.2020Gündem
İstanbul- Tekirdağ yolunda yasak öncesi uzun araç kuyrukları oluştu

İstanbul- Tekirdağ yolunda yasak öncesi uzun araç kuyrukları oluştu

İSTANBUL'da, sokağa çıkma yasağına saatler kala çok sayıda kişi Tekirdağ'da bulanan yazlıklarına gelmek için trafikte uzun araç kuyrukları oluşturdu.

15.05.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı duyurdu... Denetimlerde 4310 idari işlem uygulandı

İçişleri Bakanlığı duyurdu... Denetimlerde 4310 idari işlem uygulandı

Kuaför, AVM, pazar yerleri, şehir içi ve şehirler arası ulaşım araçlarında dün yapılan Kovid-19 denetimlerinde 4 bin 310 idari işlem uygulandı.

16.05.2020Gündem
Seyahat yasağı ne zaman kalkıyor Yolculuk yasağı kalkan iller hangileri

Seyahat yasağı ne zaman kalkıyor? Yolculuk yasağı kalkan iller hangileri?

Seyahat yasağı kalkan iller gündemde yer almaya devam ediyor. Normalleşme takvimi kapsamında, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk olarak 7 il daha sonrasında ise 9 ilde seyahat yasağının kaldırıldığını açıklamıştı. Seyahat izin belgesi olmadan seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı iller vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Peki, diğer illerde seyahat yasağı ne zaman kalkıyor? Yolculuk yasağı kalkan iller hangileri? İşte, seyahat yasağının biteceği tarihle ilgili merak edilen bilgiler...

16.05.2020Gündem
Bartın’a sahte seyahat belgesiyle girmeye çalışan 12 kişiden birinde virüs çıktı

Bartın’a sahte seyahat belgesiyle girmeye çalışan 12 kişiden birinde virüs çıktı

Bartın’da Kocaeli’den gelen ve kente sahte belgelerle girmek isterken yakalanıp yurtta karantinaya alınan 12 işçiden birinde Corona Virüse rastlandı.

17.05.2020Gündem
Seyahat izni nasıl alınır e-Devlet seyahat izin belgesi başvuru ekranı

Seyahat izni nasıl alınır? e-Devlet seyahat izin belgesi başvuru ekranı

Seyahat izin belgesinin nasıl alınacağı araştırılıyor. Şehirler arası seyahat etmek isteyen vatandaşlar, seyahat izin belgesi başvurularının nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Giriş-çıkış yasağı getirilen illerde seyahat izin belgesi ‘Seyahat İzin Kurulu’ tarafından veriliyor. Başvurusu onaylananlar, otogar veya havalimanlarında oluşturulan başvuru masalarından vatandaşlık numaraları ile doğrulama yapıldıktan sonra kabul ediliyor.

19.05.2020Gündem
Acele etmeyin dendi ama... Binlerce kişi akın etti

'Acele etmeyin' dendi ama... Binlerce kişi akın etti!

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan 'seyahat kısıtlaması' engeli kaldırılan çay üreticileri, sabah saatlerinden itibaren memleketlerine gelmeye başladı. 3 günde yaklaşık 50 bin kişinin gireceği bölgede, üst düzey güvenlik ve sağlık önlemleri uygulanıyor. Otobüs ya da araçları ile yola çıkan üreticiler, Samsun’un Havza ilçesinde uzun araç kuyruğu oluşturdu. Öte yandan Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), "Üreticilerimizin acele etmeden çaylarını hasat etmeleri rica olunur" açıklamasında bulundu.

20.05.2020Gündem
Yanlışlıkla KKTC İçişleri Bakanlığına yaptığı izin başvurusu onaylandı

Yanlışlıkla KKTC İçişleri Bakanlığı'na yaptığı izin başvurusu onaylandı

Sivas'ta yaşayan Mehmet Bülent Özçelik (50), Ramazan Bayramı’nda uygulanacak sokağa çıkma yasağı sırasında kümes hayvanlarına bakmak için izin almak istedi. Yanlışlıkla Türkiye yerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İçişleri Bakanlığı'nın sitesine başvuru yaptı. KKTC İçişleri Bakanlığı ise talebi onayladı.

20.05.2020Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl alınır, kimlere verilir, başvuru şartları nelerdir Seyahat izin belgesi başvuru sorgulama ekranı

Seyahat izin belgesi nasıl alınır, kimlere verilir, başvuru şartları nelerdir? Seyahat izin belgesi başvuru sorgulama ekranı

Seyahat izin belgesi başvurularının nasıl yapıldığı araştırılan konular arasında yer alıyor. Seyahat izin belgesi nasıl alınır, kimlere verilir? Koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşların seyahat edebilmeleri için izin belgesi almaları gerekiyor.  E-Devlet seyahat izin belgesi ve ALO 199 hattı ile seyahat izin belgesi alacak olanlar başvurularını tamamladıktan sonra izin kağıtlarını alabiliyorlar. Peki, Seyahat izin belgesi başvuru şartları nelerdir? Seyahat izin belgesi nereden alınır? İşte, seyahat izin belgesiyle ilgili detaylar.

20.05.2020Gündem
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı duyurdu İşte 65 yaş üstü vatandaşlar için seyahat izninin detayları

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı duyurdu! İşte 65 yaş üstü vatandaşlar için seyahat izninin detayları

İçişleri Bakanlığı, uzun süredir sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara, Bilim Kurulunun önerisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda 21 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izni verildi. Bu doğrultuda, İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine “ 65 Yaş ve Üzeri Vatandaşlar İçin Seyahat İzin Belgesi” konulu Genelge'yi gönderdi.

20.05.2020Gündem
Seyahat kodla yapılacak

Seyahat kodla yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Seyahatlerin ‘Hayat Eve Sığar-HES’ uygulamasından alınacak kodla yapılacağını söyleyen Koca, 65 yaş üstü vatandaşlara da bir müjde verdi. İşte Bakan Koca’nın mesajları:

21.05.2020Gündem
Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığından 65 yaş üstüne seyahat izni açıklaması

Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı'ndan 65 yaş üstüne seyahat izni açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan 65 yaşın üstündekilere bugünden itibaren başlayan seyahat izniyle ilgili açıklama geldi. Açıklamada ''65 yaş ve üzerine seyahat belgesi başvurusu için e-devlet, İçişleri, e-başvuru ve Alo 199 Vefa Destek Hattı sistemi hazır hale getirilmiştir'' denildi.

21.05.2020Gündem
Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığından 65 yaş üstüne seyahat izni açıklaması

Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı'ndan 65 yaş üstüne seyahat izni açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan 65 yaşın üstündekilere bugünden itibaren başlayan seyahat izniyle ilgili açıklama geldi. Açıklamada ''65 yaş ve üzerine seyahat belgesi başvurusu için e-devlet, İçişleri, e-başvuru ve Alo 199 Vefa Destek Hattı sistemi hazır hale getirilmiştir. 2.5 saatte toplam onaylanan 65 yaş üzeri başvurusu 29 bin 527’dir. Refakatçileri dâhil toplam kişi sayısı, 62 bin 949’dur. Bu başvurulardan onaylanan 65 yaş üzeri başvuru sayısı 12 bin 327, refakarçileri dâhil bu sistem üzerinden onaylanan toplam kişi sayısı 25 bin 247’dir'' denildi.

21.05.2020Haber
Ambulans kiralayıp şehir değiştirdiler İşte cezası...

Ambulans kiralayıp şehir değiştirdiler! İşte cezası...

İstanbul'dan seyahat izin belgesi olmadan kiraladıkları ambulansla Kırklareli'nin Demirköy ilçesindeki yazlıklarına gelen H.M. ve L.M. çiftine koronavirüs tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle 3 bin 150'şer lira ceza uygulandı.

21.05.2020Gündem
KKTC, yanlışlıkla yaptığı başvurusunu onaylamıştı, Valilikten iznini aldı

KKTC, yanlışlıkla yaptığı başvurusunu onaylamıştı, Valilikten iznini aldı

SİVAS'ta, Ramazan Bayramı’nda uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması yasağı sırasında, kümes hayvanlarına bakmak için yanlışlıkla Türkiye yerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İçişleri Bakanlığı'nın sitesine başvuru yaparak onay alan Mehmet Bülent Özçelik (50), Türkiye ve KKTC basınında günün konusu oldu. Olayı hoş bir anı olarak hatırlayacağın söyleyen Özçelik, hayvanların bakımı için gerekli izni Sivas Valiliği'nden aldı.

21.05.2020Gündem
Vatandaşlar akın etti... Yolcu kapma kavgası kameraya yansıdı

Vatandaşlar akın etti... Yolcu kapma kavgası kameraya yansıdı

İçişleri ve Sağlık Bakanlığı'nın 65 yaş üstü vatandaşlara seyahat izni vermesinin ardından bayram öncesi terminallerde yoğunluk yaşanıyor. Bursa Terminali'nde otobüs firmalarının temsilcileri müşteri kapmak için adeta yarışa girerken, o anlar da kaydedildi. Memleketlerine dönmenin mutluluğunu yaşayan vatandaşlar, otobüslerine binerek doğru yola çıktı. 65 yaşındaki bir vatandaş ise iki gündür terminalde yattığını memleketine gidebilmek için otobüs beklediğini belirtti.

21.05.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nereden alınır

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nereden alınır?

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı, koronavirüs önlemleri kapsamında devam ediyor. Memleketine girmek isteyen vatandaşlar seyahat izni ile ilgili açıklamaları araştırıyorlardı.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamada seyahat izni ile ilgili müjdeyi verdi. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar; “Seyahat İzin Belgesi” taleplerini, 21 Mayıs Perşembe günü, saat 09.00’dan itibaren elektronik ortamda E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapabilecekler. İşte detaylar...

21.05.2020Gündem
e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır

e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır? Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır?

Seyahat izin belgesi e devlet üzerinden seyahat yasağından muaf olan kişilere veriliyor. Korona virüsü nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamasında, İçişleri Bakanlığınca 'seyahat izin belgesi temin ediliyor. e devlet seyahat izin belgesi başvuru ekranı üzerinden temin edilen seyahat izin belgeleri ayrıca Alo 199 iletişim hattı üzerinden de başvuru aracılığı ile alınıyor. Peki, e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır? Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? İşte, seyahat izin belgesi başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

21.05.2020Gündem
65 yaş üstü yollara düştü

65 yaş üstü yollara düştü

Birkaç saat içinde seyahat izni alan 250 bini aşkın 65 yaş üstü ile refakatçileri, dün sabah 09.00’dan itibaren yollara çıktı.

22.05.2020Gündem
Telefonlara gelen onay mesajı seyahat izin belgesi olacak

Telefonlara gelen onay mesajı seyahat izin belgesi olacak

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üzeri vatandaşların başvurularının ardından cep telefonlarına gelen onay mesajının seyahat izin belgesi yerine geçtiğini duyurdu.

22.05.2020Gündem
Seyahat izin belgesi alma işlemi: Seyahat izin belgesi telefon ve e devletten sorgulama nasıl yapılır

Seyahat izin belgesi alma işlemi: Seyahat izin belgesi telefon ve e devletten sorgulama nasıl yapılır?

Seyahat izin belgesi başvuruları, şehirler arası giriş çıkış yasağının devam ettiği illerde araştırılmaya devam ediyor. 65 yaş üstü vatandaşlara bayram öncesi verilen seyahat izniyle beraber, çok sayıda vatandaş, e devlet seyahat izin belgesi başvurularına yoğun ilgi gösterdi. Yolculuk ve seyahat belgesi telefon başvuruları da, şehir dışına çıkıp izin belgesi temin etmek isteyenler için hizmet vermeye devam ediyor. Peki, Seyahat izin belgesi alma işlemi nasıl yapılır? İşte, seyahat izin belgesi e devlet sorgulama ve yolculuk belgesi telefondan alma işlemi ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

22.05.2020Gündem
Bakanlıktan bayram tedbirleri

Bakanlıktan bayram tedbirleri

İçişleri Bakanlığı, Ramazan Bayramı’nda uyulması gereken trafik tedbirlerini açıkladı. Buna göre, seyahat izin belgesi alarak yolculuk yapan 65 yaş üstü ve refakatçileri denetlenecek, mevsimlik tarım işçilerini taşıyan araçların 00.00-06.00 saatlerinde şehirler arası yolculuk yapmalarına izin verilmeyecek.

23.05.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nereden alınır

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nereden alınır?

65 yaş üstü vatandaşlar seyahat izin belgesi ile yolculuk yapabiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada 65 yaş üstü vatandaşların 21 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izninin verildiğini duyurdu. Vatandaşlar “Seyahat İzin Belgesi” taleplerini, elektronik ortamda E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapabiliyor.

23.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanına 4 soru sordum

Pandemi bizi hızla daha dijital bir dünyaya sürüklüyor. Peki bu dönemde bugünün ve yarının dijital Türkiye’sini çalışan ve hazırlayan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı Ali Taha Koç neler planlıyor ve neler üzerinde çalışıyor merak ettim.

15.05.2020