EKSTRA
MENÜ

Seyahat Izin Belgesi

Seyahat Izin Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seyahat Izin Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 489 Seyahat Izin Belgesi haberi bulunmuştur.

Seyahat Izin Belgesi Haberleri

Son dakika haberler: Bakan Ersoy duyurdu: Bayramdan sonra İstanbuldan çıkışlar için tatil amaçlı özel izin belgesi oluşturulacak

Son dakika haberler: Bakan Ersoy duyurdu: Bayramdan sonra İstanbul'dan çıkışlar için tatil amaçlı özel izin belgesi oluşturulacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir Ticaret Odası (İZTO) meclis ve komite üyelerinin katılımıyla turizm sektörüne ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Ramazan Bayramı sonrası İstanbul'dan çıkışlar için tatil amaçlı özel izin belgesi oluşturulacağına işaret eden Bakan Ersoy, "Haziran başı itibarıyla geçerli olacak bu izin belgesiyle 3-4 Haziran gibi İzmir yolcu almaya başlar." ifadesini kullandı.

21.05.2020Ekonomi
Bakandan heyecanlandıran açıklama: Bayramdan sonra seyahat yasağı kalkacak mı Tatil amaçlı özel izin belgesi nasıl alınacak

Bakandan heyecanlandıran açıklama: Bayramdan sonra seyahat yasağı kalkacak mı? Tatil amaçlı özel izin belgesi nasıl alınacak?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un açıklamaları ardından seyahat yasağı ve özel izin belgesiyle ilgili araştırmalar başladı. Ramazan Bayramı sonrası İstanbul'dan çıkışlar için tatil amaçlı özel izin belgesi oluşturulacağına işaret eden Bakan Ersoy, 'Haziran başı itibarıyla geçerli olacak bu izin belgesiyle 3-4 Haziran gibi İzmir yolcu almaya başlar.' ifadesini kullandı.Bayramdan sonra seyahat yasağı kalkacak mı? Tatil amaçlı özel izin belgesi nasıl alınacak?

22.05.2020Gündem
Bakan Ersoy: Bayramdan sonra tatil için belge alınacak

Bakan Ersoy: Bayramdan sonra tatil için belge alınacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir Ticaret Odası (İZTO) meclis ve komite üyelerinin katılımıyla turizm sektörüne ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Ramazan Bayramı sonrası İstanbul'dan çıkışlar için tatil amaçlı özel izin belgesi oluşturulacağına işaret eden Bakan Ersoy, "Haziran başı itibarıyla geçerli olacak bu izin belgesiyle 3-4 Haziran gibi İzmir yolcu almaya başlar." ifadesini kullandı.

22.05.2020Seyahat
Görevliler uyarsa da dinlemediler ‘Burada bekleyeceğim başka çaresi yok’

Görevliler uyarsa da dinlemediler! ‘Burada bekleyeceğim başka çaresi yok’

Bağcılar'da seyahat izni için kaymakamlığa gelen 65 yaş üstü vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu. Vatandaşlar, görevliler tarafından uyarılarak izin belgelerinin internet yoluyla e-Devlet üzerinden çıkarılması gerektiği söylese de bazı vatandaşlar ısrarla beklemeye devam etti.

22.05.2020Gündem
Sırbistan, gurbetçilerin tepki gösterdiği karardan vazgeçti

Sırbistan, gurbetçilerin tepki gösterdiği karardan vazgeçti

Koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan Schengen ülkeleri arasındaki serbest dolaşım 15 Haziran’dan itibaren yeniden açılıyor. Virüsün yayılmasını önlemek için Avrupa’dan Türkiye’ye gelişlerde kullanılan sıla yolu güzergâhında alınan tedbirler gurbetçileri sevindirirken, Sırbistan’ın Kovid-19 belgesi kararı tepki çekmişti. Gelen tepkiler üzerine Sırbistan’ın bu kararından vazgeçtiği bildirildi.

23.05.2020Avrupa
Son dakika... YHT seferleri Perşembe günü başlıyor

Son dakika... YHT seferleri Perşembe günü başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 tedbirleri nedeniyle ara verilen Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerini Perşembe günü başlatacaklarını bildirerek, "İlk trenimizi Perşembe sabahı saat 07.00’de Ankara’dan İstanbul’a uğurluyoruz" dedi. YHT seferleri perşembe günü yarı kapasite ile başlayacak.

26.05.2020Ekonomi
Hayat Eve Sığar (HES) kodu SMS ile nasıl alınır  HES kodu alma ekranı

Hayat Eve Sığar (HES) kodu SMS ile nasıl alınır? HES kodu alma ekranı

HES kodu alma ekranı araştırılan konular arasında yerini aldı. Kısa bir süre önce Hayat Eve Sığar uygulaması ile HES kodu başvuruları Sağlık Bakanlığı tarafından başlatıldı. Şehirler arası seyahatlerde, iş yerlerinde ve bireysel iletişim gerektiren tüm kamusal mekanlarda kullanılmaya başlanılacak bu kodu alan vatandaşların seyahat etmek için izin belgesi de almaları gerekiyor. HES kodu, Hayat Eve Sığar uygulamasından ve SMS ile alınabiliyor.

31.05.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı’ndan 65 yaş ve üzerindekiler için yeni genelge

İçişleri Bakanlığı’ndan 65 yaş ve üzerindekiler için yeni genelge

İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere gönderilen genelgeye göre 65 yaş ve üzerindekiler, izin belgesi alarak turizm amaçlı seyahat yapabilecek.

25.06.2020Haber
Kıbrıs Rum Kesiminde pasaport skandalı

Kıbrıs Rum Kesimi'nde pasaport skandalı!

Kıbrıs Rum kesiminin suç ve yolsuzlukla bağlantılı onlarca yabancıya vatandaşlık sattığı ortaya çıktı.

23.08.2020Dünya
Avusturya Vizesi Nasıl Alınır Avusturya Vizesi Başvuru Ücreti ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? Avusturya Vizesi Başvuru Ücreti ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Avusturya, denize kıyısı bulunmayan Orta Avrupa ülkesidir. Resmi ismi Avusturya Cumhuriyeti olan ülken, bağımsızlığını 1955 yılında kazanmıştır. Kuzeyde Almanya, güneyde İtalya, doğuda Macaristan ile sınır komşusudur. İşte Avusturya vizesi hakkında bilmeniz gerekenler.

4.09.2020Seyahat
Avusturya Vizesi nasıl alınır Avusturya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Avusturya Vizesi nasıl alınır? Avusturya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Avusturya, denize kıyısı bulunmayan Orta Avrupa ülkesidir. Resmi ismi Avusturya Cumhuriyeti olan ülken, bağımsızlığını 1955 yılında kazanmıştır. Kuzeyde Almanya, güneyde İtalya, doğuda Macaristan ile sınır komşusudur. İşte Avusturya vizesi hakkında bilmeniz gerekenler.

7.09.2020Gündem
İstanbul Havalimanı Çin Dostu Havalimanı belgesine layık görüldü

İstanbul Havalimanı "Çin Dostu Havalimanı" belgesine layık görüldü

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu "Uçuş bilgi ekranlarının Çince olması, anonsların Çince yapılması, bilet işlem ekranlarının Çinceye çevrilmesi gibi yeniliklere imza attık. Çinli misafirlerimizi, uzun uçuşun ardından havalimanımıza vardıklarında Çin dostu havalimanı konseptiyle buluşturuyoruz" dedi.

23.09.2020Ekonomi
Komplo teorisyenleri yine sokaklarda

Komplo teorisyenleri yine sokaklarda

Kovid-19 olarak bilinen koronavirüs salgını şimdiye kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 222 bin, Brezilya’da 156 bin, Hindistan’da 118 bin, İngiltere’de 44 bin, İtalya’da 37 bin, İspanya’da 34 bin 750, Fransa’da 34 bin 600’den fazla can aldı. Almanya’da 10 binden, Türkiye’de de 9 bin 700’den fazla insan yaşamını yitirdi.

26.10.2020Avrupa
Şehir içi ulaşımının yeni trendi e-scooter hakkında hukuksal düzenlemeler

Şehir içi ulaşımının yeni trendi e-scooter hakkında hukuksal düzenlemeler

Her geçen gün trafikte kullanımının artması nedeniyle e-scooter hususunda hukuki değerlendirme yapılması zorunlu hale geldi. E-scooter hakkındaki hukuksal zemini ve düzenlemeleri Avukat Özgün Önal ve Stajyer Av. Taha Furkan Çelik aktardı.

İşte saat saat yeni kurallar

İşte saat saat yeni kurallar

Koronavirüste artan vakalara karşı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu yeni yasaklarla ilgili detaylar netleşti. İçişleri Bakanlığı tüm valiliklere genelge gönderdi. İşte 65 yaş üstünden 20 yaş altına, lokantalardan sinemalara, hafta sonundan özel araçla seyahate kadar yarın saat 20.00’den itibaren geçerli olacak tedbirler...

19.11.2020Gündem
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Kocadan koronavirüse karşı tedbir uyarısı

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Koca'dan koronavirüse karşı tedbir uyarısı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Salgına karşı zorunlu tedbirler tekrar hayatımızda. Zorunlu tedbirlerin amacı hareketliliği, dolayısıyla hastalığın yayılmasını ve hastanelerin yükünü azaltmaktır. Tedbirlerin amacına gönüllü olarak da destek verelim. Hareketliliği azaltalım. Mümkün olduğu kadar evimizde kalalım.'' dedi.

19.11.2020Gündem
Şehirler arası seyahat yasağında son dakika: Özel araçla iller arası giriş çıkış yasağı var mı

Şehirler arası seyahat yasağında son dakika: Özel araçla iller arası giriş çıkış yasağı var mı?

Son dakika haberi... Şehirler arası seyahat yasağı yeni koronavirüs önlemleriyle beraber gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelgeye göre, sokağa çıkma yasağı getirilen günlerde zorunlu hallerde seyahat belgesi ile beraber şehirler arası seyahatlere izin verilecek. Vatandaşlar sokağa çıkma yasağında Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla seyahat edebilecekler. Peki, şehirler arası seyahat yasağı var mı? İşte, özel araçla iller arası giriş çıkış yasağının detayları.

10.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Turist kadından kesilen cezaya ilginç tepki

Son dakika haberler: Turist kadından kesilen cezaya ilginç tepki!

Son dakika haberler...Beşiktaş'ta sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından yapılan denetimlerde, 3 kişiye tedbirleri ihlal ettikleri gerekçesiyle para cezası kesildi. Taksiye maskesiz bindikleri gerekçesi ile ceza kesilen 2 turistten biri ise cezaya gülerek karşılık verdi. İlginç anlar kameralara yansıdı.

12.12.2020Gündem
Beşiktaşta maskesiz yakalanan turist kesilen cezayı gülerek karşıladı

Beşiktaş'ta maskesiz yakalanan turist kesilen cezayı gülerek karşıladı

Beşiktaş'ta sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından yapılan denetimlerde, 3 kişiye tedbirleri ihlal ettikleri gerekçesiyle para cezası kesildi. Taksiye maskesiz bindikleri gerekçesi ile ceza kesilen 2 turistten biri ise cezaya gülerek karşılık verdi.

12.12.2020Haber
Şehirler arası seyahat yasağı var mı Yılbaşında seyahat kısıtlaması olacak mı İşte  e-Devlet ile seyahat izni alma ekranı

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Yılbaşında seyahat kısıtlaması olacak mı? İşte e-Devlet ile seyahat izni alma ekranı

Şehirler arası seyahat yasağı olacak mı? Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ederken seyahat kısıtlaması gündemde yer almaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından bildirilen karara göre, sokağa çıkma yasağı olan sürede özel izin ile iller arası geçişlere izin veriliyor. Seyahat yasağında seyahat izin belgeleri e devlet üzerinden alınıyor. Diğer yandan yaklaşan yeni yıl öncesi değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yılbaşında seyahat yasağı olabileceğini duyurdu. İşte, e devlet seyahat belgesi alma ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

22.12.2020Gündem
Maske takmayanlara ceza yağdı

Maske takmayanlara ceza yağdı!

Arnavutköy’de sokağa çıkma kısıtlamasında polisin yaptığı denetimlere takılan vatandaşlara maske takmadıkları için idari para cezası uygulandı. Öte yandan cezai işlem uygulanan vatandaşların sokağa çıkmak için izin belgeleri olduğu öğrenildi.

27.12.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağından kimler muaf 16-17 Ocak hafta sonu sokağa çıkma yasağında muaf olan kişilere yenileri eklendi

Sokağa çıkma yasağından kimler muaf? 16-17 Ocak hafta sonu sokağa çıkma yasağında muaf olan kişilere yenileri eklendi

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında muaf olan kişiler İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı ek genelge ile genişletildi. 81 il valiliğine istisna kapsamına alınacak kişilerle ilgili gönderilen ek genelgede, araç muayene istasyonlarında çalışan personel ile araç muayene randevusu bulunan araç sahiplerinin 16-17 Ocak hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacakları duyuruldu. Özel kursta eğitim alanlar da kısıtlamada istisna kapsamında olacak. İşte, hafta sonu sokağa çıkma yasağından muaf olan kişiler ve konuyla ilgili bilgiler.

15.01.2021Gündem
Kartalkayada pistler kayakseverlerle doldu

Kartalkaya'da pistler kayakseverlerle doldu

Hafta sonu tatilini Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Bolu Kartalkaya'da geçirmek için seyahat ve konaklama izin belgesi alan ziyaretçiler, pistlerde yoğunluk oluşturdu.

17.01.2021Seyahat
İç Anadolunun zirvesi Erciyeste pistler kayakseverlerle doldu

İç Anadolu'nun "zirvesi" Erciyes'te pistler kayakseverlerle doldu

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde, yabancı turistler ile seyahat ve konaklama izin belgesi alan yerli ziyaretçiler, pistlerde yoğunluk oluşturdu.

30.01.2021Seyahat
Hollandada Kovid-19 kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda'da Kovid-19 kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamaları 2 Mart'a kadar uzatıldı.

2.02.2021Dünya
Hollanda kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzattı

Hollanda kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzattı

Hollanda’da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Kovid-19 kısıtlamalarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Rutte, heyecanlı, belirsizlik dolu bir aşamada olduklarını ve üçüncü dalganın kaçınılmaz olduğunu belirterek, bu nedenle 15 Aralık’ta yürürlüğe giren sıkılaştırılmış Kovid-19 tedbirlerinin 2 Mart’a kadar uzatıldığını açıkladı.

3.02.2021Avrupa
Hollandadan flaş sokak kısıtlaması kararı 3 Marta kadar uzatıldı

Hollanda'dan flaş sokak kısıtlaması kararı! 3 Mart'a kadar uzatıldı

Hollanda hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında ülke genelinde 23 Ocak'ta yürürlüğe giren sokağa çıkma kısıtlamasının 3 Mart sabahına kadar uzatıldığını açıkladı.

8.02.2021Dünya
Hollanda’da sokağa çıkma kısıtlaması 3 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda’da sokağa çıkma kısıtlaması 3 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda hükümeti, koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında ülke genelinde 23 Ocak’ta yürürlüğe giren sokağa çıkma kısıtlamasının 3 Mart sabahına kadar uzatıldığını açıkladı.

9.02.2021Avrupa
Hollandada sokağa çıkma kısıtlaması 15 Marta kadar uzatıldı

Hollanda'da sokağa çıkma kısıtlaması 15 Mart'a kadar uzatıldı

Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında ülke genelinde 23 Ocak'ta yürürlüğe giren sokağa çıkma kısıtlamasının süresi 15 Mart'a kadar uzatıldı.

24.02.2021Dünya
Hollanda’da sokağa çıkma kısıtlaması 15 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda’da sokağa çıkma kısıtlaması 15 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda’da koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında ülke genelinde 23 Ocak’ta yürürlüğe giren sokağa çıkma kısıtlamasının süresi 15 Mart’a kadar uzatıldı.

24.02.2021Avrupa
Azerbaycana kimlikle gidilir mi İşte tüm detaylar

Azerbaycan'a kimlikle gidilir mi? İşte tüm detaylar

Türkiye ile Azerbaycan arasında kimlikle seyahat uygulamasının detayları belli oldu. 1 Nisan 2021'de yürürlüğe girecek uygulama ile iki ülke vatandaşları yeni tip çipli kimlik kartlarını kullanarak diğer ülkeye 90 gün kalış süreli vizesiz turistik seyahat gerçekleştirebilecek. İşte, Azerbaycan'a kimlikle seyahatin ayrıntıları...

30.03.2021Gündem
Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildi

Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildi

Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda kabul edildi

6.04.2021Gündem
İstanbulda seyahat kısıtlaması başladı, polis tek tek belge kontrolü yaptı

İstanbul'da seyahat kısıtlaması başladı, polis tek tek belge kontrolü yaptı

İstanbul'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan şehirlerarası seyahat kısıtlaması kararı uygulanmaya başlandı. İstanbul'un giriş çıkış noktalarında denetim yapan polis ve jandarma ekipleri izin belgesi kontrolü yaptı.

15.04.2021Gündem
65 yaş üstü ve 18 yaş altı seyahat yasağı var mı Şehirlerarası seyahat için izin belgesi alınıyor mu İşte detaylar

65 yaş üstü ve 18 yaş altı seyahat yasağı var mı? Şehirlerarası seyahat için izin belgesi alınıyor mu? İşte detaylar

65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma yasağının ardından en çok merak edilen soruların başında bu yaş gruplarında olanların seyahat yasağı olup olmadığı yönünde.. İçişleri Bakanlığı konu hakkında detaylı açıklamada bulundu. İşte 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların seyahat durumları hakkında detaylar

15.04.2021Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan kısıtlama çağrısı: En geç 19:00da evimizde olalım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan kısıtlama çağrısı: En geç 19:00'da evimizde olalım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına dikkat çekti ve "Akşam saat tam 18.00'de iş yerlerimizi kapatalım ve en geç 19.00'da evimizde olalım" mesajını paylaştı.

15.04.2021Gündem
Manisada seyahat kısıtlaması denetimi Araçlara izin belgesi kontrolü yapıldı

Manisa'da seyahat kısıtlaması denetimi! Araçlara izin belgesi kontrolü yapıldı

Manisa'nın Kula ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan şehirlerarası seyahat kısıtlaması kararı uygulanmaya başlandı. Kula'nın giriş çıkış noktalarında denetim yapan polis ve jandarma ekipleri izin belgesi kontrolü yaptı.

16.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Akıncı

Akıncı belgeseli, iki gün içinde 1.5 milyona yakın kişi tarafından izlendi. İzleyenlerden biri de benim.

30.05.2020

Okullarda erteleme turizme iyi gelmez mi

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, bir süre önce resmi eğitim öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin 31 Ağustos’ta başlayacağını, üç hafta süreceğini bildirdi.

4.07.2020