EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Seyahat Izin Belgesi

Seyahat Izin Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seyahat Izin Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 463 Seyahat Izin Belgesi haberi bulunmuştur.

Seyahat Izin Belgesi Haberleri

Düğünden gelen gelin-damata evlenme cüzdanı sordular

Düğünden gelen gelin-damata evlenme cüzdanı sordular

Nihayet kesenize uygun, temiz bir otel bulabildiniz. Oda da güzel, beğendiniz, tutmaya karar verdiniz. Resepsiyonist "hay hay" diyor, "Evlenme cüzdanınız?" Sosyal statünüz ne olursa olsun, iki ahlaksız seks düşkünü olarak girdiğiniz bu kutsal mekan, size geçit vermemektedir. Kıpkırmızı olmaktan başka ne yaparsınız? Gerisi mizacınıza ve başka otel arayacak zamanınıza kalmıştır. İstediğiniz kadar itiraz edebilirsiniz.

13.06.2009Kelebek
Kara yolu taşımasına yeni yönetmelik

Kara yolu taşımasına yeni yönetmelik

Ulaştırma Bakanlığı 2004 tarihli Karayolu Taşıma Yönetmeliğini yürürlükten kaldırdı, yeni yönetmelik yürürlüğe girdi.

11.06.2009Gündem
Almanya’dan sürpriz vize kararı

Almanya’dan sürpriz vize kararı

Almanya Ankara Büyükelçiliği sanatçı, bilimadamı ve sporculara vizesiz seyahatin ayrıntılarını açıklarken, Almanya’nın Erding kentinden tüm Türklere Almanya’ya vizesiz girme kapısı açıldı.

5.06.2009Ekonomi
Bahçeli: İktidar adaleti baskı silahı olarak kullanıyor endişesi var

Bahçeli: İktidar adaleti baskı silahı olarak kullanıyor endişesi var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Hukukun siyasi amaçlara alet edildiği, adaletin siyasi iktidar tarafından korku, baskı ve yıldırma silahı olarak kullanıldığına dair endişeler toplumumuzda giderek yaygınlaşmaktadır” dedi.

14.04.2009Gündem
Kayseride raylı sistem için kullanım kılavuzu

Kayseri'de raylı sistem için kullanım kılavuzu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bir süre sonra hizmete sunulacak hafif raylı sistemi vatandaşlara tanıtmak amacıyla “kullanım kılavuzu” hazırladı.

20.03.2009Gündem
Araç muayenesine girecekler dikkat

Araç muayenesine girecekler dikkat!

Türkiye'de araç muayene istasyonları özelleştikten sonra kontroller artık özel sektöre geçti. Eskisi gibi 5 dakikada muayene olma devri de son erdi...

22.12.2008Ekonomi
Tatile gidecekler dikkat

Tatile gidecekler dikkat

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Meral Sönmezoğlu, seyahate gidilecek birçok ülkenin sağlık açısından risk taşıdığını belirterek, bu nedenle yolculuğa çıkılmadan önce bir seyahat sağlığı uzmanından yardım alınması gerektiğini bildirdi.

26.09.2008Kelebek
Anadolujete Rekabet Kurulundan vize

Anadolujet'e Rekabet Kurulu'ndan vize

Rekabet Kurulu, Türk Havayolları A.Ş'nin Anadolujet markası adı altında sunduğu yolcu taşımacılığı hizmetiyle ilgili yapılan şikayetlerin 4054 sayılı Rekabet Kanununu ihlal niteliğinde olmadığına karar verdi.

28.07.2008Ekonomi
Avladıkları domuzu önce öpüp, sonra kokluyorlar

Avladıkları domuzu önce öpüp, sonra kokluyorlar

1 Nisan’da yeni av yılı başlıyor. Milli Parklar ve özel kuruluşlara ait 58 kontrollü avlanma alanıyla Türkiye, dünya av turizminde yükselen ülkeler arasında. Almanya, Amerika, Belçika, Danimarka, Fransa’nın yanı sıra bu alandaki en büyük rakibimiz İspanya’dan da avcılar rotasını Türkiye’ye çevirdi. Sıradan turist ortalama 600 Euro civarında harcarken, avcıların harcaması 3 bin Euro’dan başlayıp, vurulan hayvanın türüne göre 10 bin Euro’ya ulaşabiliyor.

16.03.2008Kelebek
Almanyada okumak

Almanya'da okumak

Yurtdışı Eğitim Danışmanlarını son iki aydır aktif tutan çeşitli organizasyonlar var. Biri özellikle İstanbul baz alınarak yapılan Uluslararası bir organizasyonun, uluslararası konferansıydı.

15.01.2008Eğitim
MEBden eğitim gezilerine önlem

MEB'den eğitim gezilerine önlem

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), eğitim gezilerine yönelik yeni düzenlemeler getirdi.

24.05.2007Eğitim
Seyahatte çocuk ve özürlülere yüzde 50 indirim

Seyahatte çocuk ve özürlülere yüzde 50 indirim

Karayollarında yapılacak seyahatlerde 6 yaşın altındaki çocuklar, yolcu bileti olmaksızın kucakta taşınabilecekler. 6 yaşın üstündeki tüm yolcular ayrı koltuklarda seyahat edecekler.

19.11.2006Gündem
Gemlikte Apo gerginliği

Gemlik'te 'Apo' gerginliği

‘Gemlik Yürüyüşü'ne gidiyoruz’ diyerek bölücübaşı'nı desteklemek için otobüslerle gelenler, Bursa'da üç barikatta durduruldu.

4.09.2005Gündem
TSE parasıyla akraba düğünü

TSE parasıyla akraba düğünü

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava, Türk Standartları Enstitüsü’ndeki ‘görevli düğünü’ skandalını gözler önüne serdi. Dava dosyasına göre ‘Bir grup TSE çalışanı, akraba düğünü ile Tokat’ta düzenlenen paneli aynı tarihe denk düşürdüler. Böylece, kendileriyle birlikte akrabalarını da otelde kurum parasıyla konaklattılar.’ Bununla da yetinmeyerek sauna, içki, sigara ücretlerini de kuruma fatura ettiler.

25.06.2005Gündem
TSE belgeli düğün

TSE belgeli düğün

Türk Standartları Enstitüsü'nün aynı zamanda akraba olan bazı çalışanlar, bir panel ile tanıdık düğününü aynı tarihe getirip kurum parasıyla Tokat'a gittikleri için davalık oldular.

25.06.2005Gündem
30 Türk kayıp

30 Türk kayıp

Güney Asya'da meydana gelen son 40 yılın en büyük depreminde 30 Türk ile iletişim kurulamadığı bildirildi. Facianın tanığı Pınar Görücüoğlu, oğluyla birlikte yaşadığı dehşeti anlattı.
  Yüzyılın depreminden fotoğraflar

27.12.2004Dünya
Pasaportta yazan Kürdistan giriş yasağı getirdi

Pasaportta yazan 'Kürdistan' giriş yasağı getirdi

The Guardian gazetesi, İngiliz pasaportunda doğum yeri “Kürdistan” yazılı Iraklı bir karı-kocanın İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan geri gönderildiğini yazdı.

21.10.2004Dünya
Metin Kaplan tutuklandı

Metin Kaplan tutuklandı

Almanya'dan dün Türkiye’ye iade edilen Metin Kaplan'ın bugün çıkarıldığı mahkemede gıyabi tutukluluğu vicahiye çevrildi. Kaplan Bayrampaşa Cezaevi'ne kondu.

12.10.2004Gündem
Milli güreşçinin Macar eşi diplomatik sorun yarattı

Milli güreşçinin Macar eşi diplomatik sorun yarattı

Macaristan, milli güreşçimiz Fatih Özbaş ile velayet savaşı içinde olan Macar asıllı eski eşi Emese Rasko ve 3 yaşındaki kızı Sofi’nin ülkeye dönebilmeleri için Türkiye’den seyahat yasağını kaldırmasını istedi.

29.09.2004Dünya
Milli güreşçiye Macar eş oyunu

Milli güreşçiye Macar eş oyunu

Milli güreşçi Fatih Özbaş’ın Macar eşi Emese Rasko, üç yaşındaki kızları Sofi’yi sahte seyahat belgesiyle Esenboğa Havalimanı’ndan yurtdışına kaçırmak isterken yakalandı.

20.08.2004Gündem
Milli güreşçiye Macar eş oyunu

Milli güreşçiye Macar eş oyunu

Milli güreşçi Fatih Özbaş’ın Macar eşi Emese Rasko, üç yaşındaki kızları Sofi’yi sahte seyahat belgesiyle Esenboğa Havalimanı’ndan yurtdışına kaçırmak isterken yakalandı. Polisin elinden kurtulmayı başaran ve arkasından konsolosluğa ait bir otomobile binerek kaçan Emese Rasko, Macar Konsolosluğu’na sığındı.

19.08.2004Gündem
Her inek mükemmeldir mor inek başarılıdır

Her inek mükemmeldir mor inek başarılıdır

Yönetim gurusu Seth Godin ailesiyle Fransa'ya tatile gittiğinde yol kenarında onlarca inek gördü. Birbirine benzeyen inekler bir süre sonra Godin'e sıkıcı gelmeye başladı. Godin, buradan hareketle, 'Mor İnek' kitabını yazdı. Kitabın ana fikri, ne kadar mükemmel olunursa olunsun asıl başarının 'farklılık yaratarak'
yakalanabileceğiydi. Godin, 9 Aralık'taki 'Mor İnek Konferansı'na katılmak için Türkiye'ye geliyor.

28.11.2003Gündem
Turistlere vizesiz alışveriş

Turistlere vizesiz alışveriş

İstanbul'da 15 Şubat-15 Mart 2003 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Shopping Fest 2003 etkinliklerine katılmak için gelecek turistlere, vizesiz alışveriş olanağı getirildi.

24.01.2003Ekonomi
En kötü yıldan iyiydik kriz öncesine dönemedik

En kötü yıldan iyiydik kriz öncesine dönemedik

Yüzde 9.1'lik çöküş yaşadığımız 'En Derin Krizli' yılın ertesinde, bazı sektörler nefes aldı. Ancak iç pazardaki talep yetersizliği devam etti ve ihracatla ayakta durmaya çalışan bazı sektörler son 10 yılın en kötü dönemini yaşadı.

27.12.2002Ekonomi
Karataş siyasi mülteci mi

Karataş siyasi mülteci mi

Türkiye tarafından aranan DHKP-C lideri Dursun Karakaş'ın 17 Temmuz'da Atina'da olduğunu kesinleşti. Güvenilir kaynaklara göre, Yunan polisi, Karataş'ın 17 Temmuz'da Atina'da olduğunu saptadı. Karataş, 21 Temmuz Pazar günü To Vima gazetesi, kendisinin Atina'da olduğunu yazınca, 22 Temmuz günü Yunanistan'dan kaçtı.

23.07.2002Dünya
Karataş siyasi mülteci mi

Karataş siyasi mülteci mi

İddialara göre, Belçika'dan siyasi mülteci seyahat belgesi alan Dursun Karataş, dilediği AB ülkesine giriş çıkış yapıyor. Karataş bu belgeyle, 17 Temmuz'da Atina'ya geldi. Bunu Yunan polisi de saptadı.

23.07.2002Gündem
Belçikalı silah kaçakçısı İstanbulda yakalandı

Belçikalı silah kaçakçısı İstanbul'da yakalandı

Belçikalı ünlü bir silah kaçakçısının geçen cumartesi günü İstanbul'da yakalandığı açıklandı. Uluslararası silah kaçakçılığının önemli isimlerinden biri olan Jacques Monsieur (50) adlı Belçikalı, başta İran olmak üzere, birçok ülkeye savaş malzemesi satmakla suçlanıyor.

15.05.2002Dünya
Bayram turizmcilerin yüzünü güldürmedi

Bayram turizmcilerin yüzünü güldürmedi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Ramazan Bayramı`nda ülke içindeki tatil beldelerine yönelik rezervasyonlarda çok büyük düşüşler görüldüğünü bildirdi.

14.12.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Seyahat öncesi danışmanlık hayat kurtarıyor

Seyahatlerden önce özellikle enfeksiyonlarla ilgili alacağınız danışmanlık hizmeti hayatınızı kurtarabilir.

5.10.2008

Tek motorlu özel jetler geliyor

Fiyatları 1.2 milyon dolardan başlayan tek motorlu jetler, özel uçak pazarında yeni bir çığır açmaya hazırlanıyor.

12.07.2008

Büyük kentlerin trafik dramları

ŞEHİRLER, tarihin her döneminde insanlara mutlu ve huzurlu bir yaşam ortamı oluşturmuşlardır. Antik çağlarda Agora ve Forumlar; ortaçağlarda dini yapılar çevresindeki meydanlar; Rönesans ve Barok şehirlerinde daima insanlar önceliklidir.

5.01.2007

İstanbul'un raflardak itozlanmış projeleri

İSTANBUL Belediyesi'nde inşa edilen kavşaklar, yanlış yapılan projelerdeki diğer inşaatlar bir türlü bitmez, çünkü:

30.11.2006

Müdürler ve vekiller

Lise müdürlerinin atamalarının arkasında başarı mı, başarısızlık mı aranacak, yoksa bunun arkasında başka bir şey mi var?

10.08.2006

Konsolosluk sayesinde Spielberg’lik oldum

Spielberg’in Terminal filmini gerçek hayatta yaşadım, havalimanı terminaline hapsoldum.

18.07.2006

Kıbrıs’ta akıllı bir adım atıldı

KKTC uzun süredir ilk defa son derece önemli bir karar aldı ve herkesi şaşırttı. Sınırlarını açtı ve Güney ile Kuzey arasındaki gidiş geliş yasağını kaldırdı. Gerekçesi ne olursa olsun bu adım, KKTC yönetiminin kendi toplumuna güvenini gösterir. Keşke daha önce akıl edilseydi, keşke daha önce harekete geçilseydi.

22.04.2003