EKSTRA
MENÜ

Seyahat Izin Belgesi

Seyahat Izin Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seyahat Izin Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 466 Seyahat Izin Belgesi haberi bulunmuştur.

Seyahat Izin Belgesi Haberleri

Adalara giriş çıkış ne zaman açılacak Adalara gidiş yasaklandı mı

Adalara giriş çıkış ne zaman açılacak? Adalara gidiş yasaklandı mı?

Korona virüs önemleri kapsamında Adalar Kaymakamlığı'ndan adalara giriş ve çıkışla ilgili açıklama geldi. Yapılan son dakika açıklamada 26 Nisan'dan itibaren adalara giriş ve çıkışlarda kısıtlamaya gidildiği duyuruldu. Açıklama sonrası, çok sayıda vatandaş adalara gidiş yasaklandı mı? sorusunun yanıtını sorgulamak adına adalara giriş ve çıkışla ilgili yapılan yazılı açıklamayı sorgulamaya başladı. Peki, İstanbul'da adalara giriş çıkış ne zaman açılacak? Adalara gidiş kaç gün yasaklandı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

23.04.2020Gündem
Adalara 1 ay boyunca giriş-çıkış yasaklandı

Adalar'a 1 ay boyunca giriş-çıkış yasaklandı

Adalar Kaymakamlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ilçeye yapılacak tüm giriş ve çıkışların 26 Nisan Pazar saat 24.00 ile 31 Mayıs Pazar saat 24.00'a kadar geçici olarak, istisnalar hariç olmak üzere durdurulmasına karar verildiğini duyurdu.

23.04.2020Gündem
Otogarda sahte seyahat izin belgesi operasyonu

Otogarda sahte seyahat izin belgesi operasyonu

Yolcularına sahte seyahat izin belgesi düzenleyen firmaya polis operasyon yaptı. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndaki firmanın bilet ve sahte seyahat izin belgesini 600 liraya sattığı tespit edildi.

23.04.2020Haber
Bunu da yaptılar 600 TLye sahte seyahat izin belgesi...

Bunu da yaptılar! 600 TL'ye sahte seyahat izin belgesi...

Yolcularına sahte seyahat izin belgesi düzenleyen firmaya polis operasyon yaptı. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndaki firmanın bilet ve sahte seyahat izin belgesini 600 liraya sattığı tespit edildi.

23.04.2020Gündem
Gaziantepte koronavirüs denetimleri devam ediyor

Gaziantep'te 'koronavirüs' denetimleri devam ediyor

İÇİŞLERİ Bakanlığı genelgesi ile 23-26 Nisan tarihleri arasında uygulanacak sokağa çıkma yasağı kapsamında olan Gaziantep’te koronavirüs tedbirleri polis, bekçi ve zabıta ekiplerinin denetimleri ile devam ediyor.

22.04.2020Gündem
Zonguldakta 4 günlük kısıtlama öncesi caddeler hareketlendi

Zonguldak'ta 4 günlük kısıtlama öncesi caddeler hareketlendi

ZONGULDAK'ta, yaklaşan Ramazan ile birlikte 4 günlük sokağa çıkma kısıtlama öncesi kent merkezinde yoğunluk yaşandı.

22.04.2020Gündem
Sahte seyahat belgesiyle karantinadan kaçış

Sahte seyahat belgesiyle karantinadan kaçış

İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında çeşitli kararlar almıştı.

22.04.2020Gündem
Seyahat izin belgesi almak isteyenler yoğunluk oluşturdu

Seyahat izin belgesi almak isteyenler yoğunluk oluşturdu

ESKİŞEHİR Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde şehir dışına yolculuk yapmak için kuruldan izin almak isteyen vatandaşlar, yoğunluk oluşturdu. Bazı vatandaşların ise sosyal mesafe kuralına uymadıkları gözlendi.

21.04.2020Gündem
e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı Seyahat izin belgesi nasıl alınır

e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı! Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesinin onaylanması için de bazı şartlar var. Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilenler, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar, özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlar, ilçe kaymakamlıklarında bulunan seyahat izin kurullarından izin belgelerini alabiliyor. Peki, seyahat izin belgesi nasıl alınır?

21.04.2020Gündem
e-Devlet şifresi nasıl alınır e-Devlet girişi nasıl yapılır

e-Devlet şifresi nasıl alınır? e-Devlet girişi nasıl yapılır?

e-Devlet şifresini almak isteyen ve giriş yapmak isteyen vatandaşlar sisteme yoğun ilgi gösteriyorlar. Kovid-19 salgını sürecinde birçok kamu hizmeti ülkenin dijital portalı "turkiye.gov.tr" adresinden verilmeye başlandı. Maske talebi, seyahat izin belgesi başvurusu, sosyal yardım başvurusu gibi birçok işlem sistem üzerinden yapılabiliyor. Peki e-Devlet şifresi nasıl alınır? İşte merak edilen soruların yanıtları…

21.04.2020Gündem
Bursa Terminalinde metrelerce seyahat izin belgesi kuyruğu

Bursa Terminali'nde metrelerce 'seyahat izin belgesi' kuyruğu

Bursa'da, 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından şehir dışına yolculuk yapmak isteyenler, seyahat izin belgesi almak için 300 metrelik kuyruk oluşturdu. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bekleyenlerin sosyal mesafeye uymadıkları dikkat çekti.

20.04.2020Haber
Bursa Terminalinde seyahat izin belgesi kuyruğu

Bursa Terminali'nde 'seyahat izin belgesi' kuyruğu

BURSA'da, 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından şehir dışına yolculuk yapmak isteyenler, seyahat izin belgesi almak için 300 metrelik kuyruk oluşturdu. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bekleyenlerin sosyal mesafeye uymadıkları dikkat çekti.

20.04.2020Gündem
Gaziosmanpaşada seyahat izni kuyruğu

Gaziosmanpaşa'da seyahat izni kuyruğu

İÇİŞLERİ Bakanlığı, 81 İl Valiliğine gönderdiği ek genelge ile büyükşehir statüsündeki 30 il ve Zonguldak'a giriş ve çıkışların 15 gün süre ile uzatıldığını bildirmişti. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından haftanın ilk günü seyahat izin belgesi almak isteyenler Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi önünde uzun kuyruk oluşturdu. Kuyruktakilerin çoğunun maske taktığı, sosyal mesafeye dikkat ettikleri görüldü.

20.04.2020Gündem
Şehirler arası seyahat izin belgesi nasıl alınır, kimlere verilir Seyahat izin belgesi e devlet başvuru ekranı

Şehirler arası seyahat izin belgesi nasıl alınır, kimlere verilir? Seyahat izin belgesi e devlet başvuru ekranı

Şehirler arası seyahat izin belgesi nasıl alırım? sorusu, 31 ilde giriş ve çıkış yasağının uzatılmasıyla beraber araştırılmaya başlandı. Bazı özel durumu bulunan vatandaşlara verilen seyahat izin belgeleri E devlet seyahat izin belgesi başvuru ekranı üzerinden ya da İçişleri Bakanlığı'nın seyahat izin belgesi danışma numarasını arayarak alınabiliyor. seyahat izin belgesi nasıl alınır? Yolculuk belgesi kimlere verilir? İşte, seyahat izin belgesi e devlet başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

18.04.2020Gündem
Yasağa saatler kala Tekirdağ yolunda araç yoğunluğu

Yasağa saatler kala Tekirdağ yolunda araç yoğunluğu

Corona Virüs tedbirleri kapsamında hafta sonunda uygulanacak 2 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi İstanbul-Tekirdağ Karayolu'nda araç yoğunluğu yaşandı. 2 günü Tekirdağ'daki yazlıklarında geçirmek için gelen ancak seyahat izin belgesi olmayanlar polis ve jandarma tarafından geri döndürüldü.

17.04.2020Gündem
e-Devlet şehirler arası seyahat izin belgesi nasıl alınır

e-Devlet şehirler arası seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Koronavirüs salgınına yönelik tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesiyle şehirlerarası yolculuk kısıtlandı. Bu belgenin onaylanması için de bazı şartlar var. Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilenler, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar, özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlar, ilçe kaymakamlıklarında bulunan seyahat izin kurullarından izin belgelerini alabiliyor. Öte yandan e-Devlet'ten online şekilde de bu belgeye sahip olabilirsiniz. Peki, e-Devlet'ten şehirler arası seyahat izin belgesi nasıl alınır?

17.04.2020Gündem
Tarım işçilerinin izin yoğunluğu

Tarım işçilerinin izin yoğunluğu

Şanlıurfa’da mevsimlik tarım işçisi olarak diğer şehirlere gitmek isteyenler Eyyübiye ve Haliliye ilçe tarım müdürlüklerine gelerek seyahat izin belgesi için başvuruda bulundu.

17.04.2020Ekonomi
İstanbula giden ara yollar için harekete geçildi Tek tek kapatılıyorlar...

İstanbul'a giden ara yollar için harekete geçildi! Tek tek kapatılıyorlar...

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yayımlanan genelgeyle giriş ve çıkışlara kapatılan büyükşehirler arasındaki Tekirdağ'dan İstanbul'a giden ara yollar, jandarma ekiplerince toprak yığınlarıyla kapatıldı. Tekirdağ'ın giriş ve çıkışlarında ise yoğun güvenlik önlemleri sürüyor.

16.04.2020Gündem
Şanlıurfada tarım işçilerinin seyahat izni yoğunluğu

Şanlıurfa'da tarım işçilerinin seyahat izni yoğunluğu

Şanlıurfa'da mevsimlik tarım işçileri, Corona Virüsü tedbirleri kapsamında şart koşulan seyahat izin belgesini almak için İlçe Tarım Müdürlükleri önünde kuyruklar oluşturdu. Polis ekipleri, sosyal mesafeye aldırış etmeden yoğunluk oluşturanları uyardı. Bir hafta içerisinde 17 bin kişinin seyahat izin belgesi başvurusunda bulunduğu ve sayınının 50 bine kadar çıkması öngörülüyor.

16.04.2020Haber
Seyahat izni almak için akın ettiler Bir haftada 17 bin kişi...

Seyahat izni almak için akın ettiler! Bir haftada 17 bin kişi...

Şanlıurfa'da mevsimlik tarım işçileri, Corona Virüsü tedbirleri kapsamında şart koşulan seyahat izin belgesini almak için İlçe Tarım Müdürlükleri önünde kuyruklar oluşturdu. Polis ekipleri, sosyal mesafeye aldırış etmeden yoğunluk oluşturanları uyardı. Bir hafta içerisinde 17 bin kişinin seyahat izin belgesi başvurusunda bulunduğu ve sayınının 50 bine kadar çıkması öngörülüyor.

16.04.2020Gündem
Seyahat izin belgesi başvurusu e-Devlet’ten nasıl yapılır Seyahat izin belgesi nereden alınır

Seyahat izin belgesi başvurusu e-Devlet’ten nasıl yapılır? Seyahat izin belgesi nereden alınır?

Seyahat izin belgesi başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan önlemler kapsamında şehirlere giriş-çıkış yaparken seyahat izin belgesi alınması da bulunuyor. Seyahat İzin Kuruluna iletilecek başvuru, kurul tarafından değerlendirmeye alınıyor. Peki seyahat izin belgesi nasıl alınır?

16.04.2020Gündem
Şehirler arası yollar ne zaman açılacak Seyahat yasağı ne zaman bitiyor

Şehirler arası yollar ne zaman açılacak? Seyahat yasağı ne zaman bitiyor?

Şehirler arası yolların ne zaman açılacağı merak edilen konular arasında yerini aldı. Seyahat yasağı ne zaman bitiyor? İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüsle mücadele kapsamında önlemler alınmaya devam ediliyor. Bu önlemler arasında seyahat izin belgesi de bulunuyor. Otobüs veya özel araçları ile il dışına zorunlu yolculuk yapacak vatandaşlar e-Devlet Kapısı üzerinden İçişleri Bakanlığı hizmetlerinden “e-Başvuru” ile seyahat izin belgesi başvurularını yapabiliyorlar. Peki seyahat yasağı en zaman kalkacak?

15.04.2020Gündem
Seyahat izin belgesi e devletten nasıl alınır Seyahat izin belgesi başvuru hattı ve ekranı

Seyahat izin belgesi e devletten nasıl alınır? Seyahat izin belgesi başvuru hattı ve ekranı

31 ilde giriş ve çıkışın koronavirüs önemleri kapsamında kapatılmasının ardından, özel durumu bulunan vatandaşların seyahat izin belgesiyle beraber il dışına çıkmalarına izin verdi. Vefat, hastalık gibi nedenlerle ikamet değiştirecek olanlar için İçişleri Bakanlığı seyahat izin belgesi başvuru hattı ve e devlet seyehat belgesi başvuru ekranını hizmete açtı. Peki, Seyahat izin belgesi e devletten nasıl alınır? Seyahat izin belgesi başvuru hattı nedir? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

13.04.2020Gündem
Şehirler arası seyahat izni e-Devletten nasıl alınır

Şehirler arası seyahat izni e-Devlet'ten nasıl alınır?

Mart ayından bu yana ülkemizde git gide etkisini arttıran Corona virüsüne karşı alınan önlemler neticesinde bir süredir şehirler arası seyahatlerde kısıtlamalar devam ediyor. Otobüs ve uçak seferlerine getirilen kısıtlamalar şahsi araçla yapılan yolculukları da kapsıyor. Yetkili makamlardan alınan seyahat izin belgeleri olmayanların yola çıkmasına izin verilmiyor. Peki, şehirler arası seyahat izni e-Devlet'ten nasıl alınır? seyahat izin belgesi nasıl alınır?

13.04.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağının ardından koronavirüs tedbirleri sürdürülecek

Sokağa çıkma yasağının ardından koronavirüs tedbirleri sürdürülecek

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından daha önce alınan tedbirler yeniden uygulanacak.

12.04.2020Gündem
Otobüs seferleri ne zaman açılacak Şehirler arası otobüsler ne zaman sefere başlayacak

Otobüs seferleri ne zaman açılacak? Şehirler arası otobüsler ne zaman sefere başlayacak?

Ülkemizde alınan corona virüsü önemleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'a giriş ve çıkışlar kapatıldı. Bu kentlere özel araç dahil tüm ulaşım faaliyetlerinin durdurulmasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı genelge yayınladı. Yapılan düzenlemeyle corona virüsünün yayılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor. Peki, otobüs seferleri ne zaman açılacak? Şehirler arası otobüsler ne zaman sefere başlayacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

11.04.2020Gündem
Şehirler arası seyahat izin belgesi e devlet başvuru - Seyahat izni belgesi nasıl alınır

Şehirler arası seyahat izin belgesi e devlet başvuru - Seyahat izni belgesi nasıl alınır?

Koronavirüsle mücadele kapsamında daha önce alınan seyahat ve sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili kısıtlamaya gidilmişti. Bu kapsamda seyahat izin belgeleri olan özel durumdaki vatandaşların seyahat izin belgeleriyle şehir dışına çıkmalarına izin verilmişti. Seyahat izin belgesi alacak olanlar, şehirler arası seyahat izin belgesini nasıl ve nereden alacaklarını sorguluyor. Peki, seyahat izni belgesi nasıl alınır? İşte, şehirler arası seyahat izin belgesi e devlet başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

10.04.2020Gündem
Nezaketiyle sosyal medyada gündem olan Burhan amcadan iyi haber

Nezaketiyle sosyal medyada gündem olan Burhan amcadan iyi haber!

Ordu’da evine gelen Vefa Destek Grubu görevlilerine sipariş verirken kibar tavrıyla sosyal medyada ilgi odağı olan Burhan Kılıçkını (76), bileğinden sakatlanması nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Kılıçkını, kızı ve damadı tarafından 15 yıldır yaşadığı Ordu’dan tedavisini sürdüreceği memleketi Mersin’e götürüldü.

10.04.2020Gündem
Zonguldakta evde kalın anonsları

Zonguldak'ta 'evde kalın' anonsları

ZONGULDAK'ta, ilçeler arası geçişlerin sınırlandırılmasının ardından polis ve jandarma ekipleri, denetimlerini sürdürüyor. Polis, kent merkezinde halka, evde kalmaları konusunda anonslar yapıyor.

9.04.2020Gündem
Giriş ve çıkış sınırlaması getirilen Yığılcada denetimler sürüyor

Giriş ve çıkış sınırlaması getirilen Yığılca'da denetimler sürüyor

DÜZCE’de, koronavirüs önlemleri kapsamında Yığılca ilçesine yönelik giriş ve çıkışlar sınırlandırılırken, polis ekipleri denetimlerini sürdürdü.

9.04.2020Gündem
Zonguldakta il ve ilçe sınırlarında denetimler sürüyor

Zonguldak'ta il ve ilçe sınırlarında denetimler sürüyor

ZONGULDAK'ta koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında il ve ilçe sınırlarında denetimler sürüyor.

8.04.2020Gündem
Giriş ve çıkış sınırlaması getirilen Yığılcada sıkı denetim

Giriş ve çıkış sınırlaması getirilen Yığılca'da sıkı denetim

DÜZCE’de, koronavirüs önlemleri kapsamında, Yığılca ilçesine yönelik giriş ve çıkış sınırlandırmasının ikinci gününde jandarma ve polis ekipleri, denetimlerini artırdı. Sadece çalışanların, ikametgahı olanların ve araçlarla gıda ürünleri taşıyanların geçişine izin verildi.

8.04.2020Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

İçişleri Bakanlığı'nca alınan tedbirler kapsamında şehirler arası seyahatin sınırlamaya tabi olmasının ardından hızlıca 'Seyahat İzin Belgesi' hizmeti e-Devlet Kapısı'ndan kolayca alınabilecek. Öte yandan Seyahat İzin Belgesi isteyen kişiler, İçişleri Bakanlığına ait "Alo 199" hattı ile "İçişleri Bakanlığı E- Başvuru" sistemi üzerinden talepte bulunabilecekleri gibi valilik ve kaymakamlıklardaki Seyahat İzin Kurullarına doğrudan başvuru da yapabilecekler. İşte, e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı...

7.04.2020Gündem
Düzcenin Yığılca ilçesinde girişler sınırlandırıldı

Düzce'nin Yığılca ilçesinde girişler sınırlandırıldı

Düzce'de Corona Virüs salgınına karşı alınan önlemler artırıldı. Yığılca ilçesine giriş -çıkışlar sınırlandırılırken, Düzce’nin en işlek caddesi araç girişine kapatıldı.

7.04.2020Gündem
Türkiye evde kaldı, kamu hizmetini e-Devletten aldı

Türkiye evde kaldı, kamu hizmetini "e-Devlet"ten aldı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde birçok kamu hizmetinin daha e-Devlet Kapısı'ndan (turkiye.gov.tr) verilmeye başlandığını belirterek, "Şubat-mart aylarının verileri karşılaştırılarak en çok kullanılan hizmetler sıralandığında karşımıza çarpıcı rakamlar çıkıyor." dedi.

7.04.2020Teknoloji
Yolculuk hakları konusunda merak edilenler

Yolculuk hakları konusunda merak edilenler

İptal olan rezervasyonlar ne olacak? Havacılık uzmanı Tolga Özbek ve seyahat danışmanı Haluk Bilen’in önerilerine kulak verin.

İstanbula köy yollarından girmek isteyenlere denetim: Taksiyle giremedi, yürümek zorunda kaldı

İstanbul'a köy yollarından girmek isteyenlere denetim: Taksiyle giremedi, yürümek zorunda kaldı

KORONAVİRÜSE karşı alınan tedbirler kapsamında giriş ve çıkışın yasaklandığı İstanbul'a köy yollarını kullanarak girmeye çalışanlar jandarma engeline takıldı. Kontroller sırasında Kocaeli plakalı taksiyle İstanbul'daki evine gitmek isteyen bir kişi yoluna yürüyerek devam etmek zorunda kaldı.

6.04.2020Gündem
Tuzlada istanbula giriş - çıkış denetimi

Tuzla'da istanbul'a giriş - çıkış denetimi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 şehrin araç giriş çıkışına kapatılmasının ardından Silivri'den İstanbul'a giriş ve çıkış yapmak isteyen özel araçlar geri çevrilirken, sadece seyahat izin belgesi olan kişilere geçiş izni verildi. Öte yandan D-100 Karayolu, Tuzla mevkiinde de polisin denetimi sürüyor. Kontrol için bekleyen araçlar trafik yoğunluğuna neden oldu.

6.04.2020Haber
Silivriden İstanbula giriş yapmak isteyenler geri gönderildi

Silivri'den İstanbul'a giriş yapmak isteyenler geri gönderildi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 şehrin araç giriş çıkışına kapatılmasının ardından Silivri'den İstanbul'a giriş ve çıkış yapmak isteyen özel araçlar geri çevrilirken, sadece seyahat izin belgesi olan kişilere geçiş izni verildi.

6.04.2020Haber
İstanbulda giriş çıkış önlemleri... 15 dakikalık yol 4 saate çıktı

İstanbul'da giriş çıkış önlemleri... '15 dakikalık yol 4 saate çıktı'

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 şehrin araç giriş çıkışına kapatılmasının ardından Silivri'den İstanbul'a  giriş ve çıkış yapmak isteyen özel araçlar geri çevrilirken, sadece seyahat izin belgesi olan kişilere geçiş izni verildi. Öte yandan D-100 Karayolu, Tuzla mevkiinde de polisin denetimi sürüyor. Kontrol için bekleyen araçlar trafik yoğunluğuna neden oldu.

6.04.2020Gündem
Suriye’nin sıfır noktasında korona virüs tedbirleri

Suriye’nin sıfır noktasında korona virüs tedbirleri

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü nedeniyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Suriye’nin sınır komşusu olan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçe girişleri de kontrollü yapılıyor.

6.04.2020Gündem
Tuzlada izin belgesi olmayanların şehir dışına çıkışlarına izin verilmedi

Tuzla'da izin belgesi olmayanların şehir dışına çıkışlarına izin verilmedi

Corona Virüs tedbirleri kapsamında 31 şehir araç giriş çıkışına kapatıldı. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde yer alan istisnai durumlar dışında bir şehirden başka bir şehre girmek isteyen araçlar kabul edilmiyor. Tuzla’daki denetim noktasında Kocaeli istikametine gitmek isteyen vatandaşlara trafik polisi ekipleri seyahat izin belgesi, çalışma ve ikametgah belgeleri sordu. Belgesi olmayan vatandaşların şehirden çıkışına izin verilmedi. O araçlar yan yoldan tekrar İstanbul'a geri döndürüldü.

5.04.2020Gündem
Kuş uçurtulmadı

Kuş uçurtulmadı

30 büyükşehir ile Zonguldak için getirilen giriş-çıkış yasağı dün uygulanmaya başladı. Şehir giriş ve çıkışlarını tutan güvenlik görevlileri, kuş uçurtmadı. Türlü komik bahanelerle yasağı delmeye çalışanlar da geri yollandı

5.04.2020Gündem
İçişleri Bakanlığından valiliklere ek genelge

İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere ek genelge

İçişleri Bakanlığı, araç giriş kısıtlamasına ilişkin istisnaları belirleyen ek genelgeyi valiliklere gönderdi.

4.04.2020Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır Seyahat izin belgesi kimlere verilir

Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Seyahat izin belgesi kimlere verilir?

31 ile giriş ve çıkışların kapatılmasının ardından, özel durumları bulunarak zorunlu olarak şehir dışına çıkacak olanlar seyahat izin belgesi almaya devam edebilecek. Vefat, hastalık gibi nedenlerle ikamet değiştirecek olan vatandaşlar, e devlet üzerinden verilen seyahat izin belgesi başvurularının nasıl yapılacağını sorguluyor. Peki, seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Seyahat izin belgesi kimlere verilir? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler....

4.04.2020Gündem
Bursa Valiliği, corona virüs salgını kapsamındaki yeni önlemlerini açıkladı

Bursa Valiliği, corona virüs salgını kapsamındaki yeni önlemlerini açıkladı

Bursa Valiliği tarafından, koronavirüs(corona virüs) salgını tedbirleri kapsamında alınan önlemler açıklandı.

4.04.2020Gündem
Son dakika... Seyahat yasağıyla ilgili İstanbul Valisinden iki önemli bilgilendirme

Son dakika... Seyahat yasağıyla ilgili İstanbul Valisi'nden iki önemli bilgilendirme

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından "Bedelli askerlikten terhis olacakların İstanbul'dan ayrılmalarında kısıtlama yoktur" açıklamasında bulundu. Vali Yerlikaya ayrıca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı dışında diğer nedenle vefat eden vatandaşların, cenaze aracı veya ambulans ile memleketlerine sevki için kaymakamlıklar tarafından seyahat izni verileceğini duyurdu.

4.04.2020Gündem
Erdoğan açıklamıştı... Ek genelge 81 ile gönderildi

Erdoğan açıklamıştı... Ek genelge 81 ile gönderildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu. İçişleri Bakanlığı 81 ile 30 Büyükşehir ve Zonguldak'a giriş çıkış ile yaş sınırlaması içeren genelge İçişler Bakanlığı tarafından 81 ile gönderildi. Genelgede kara, hava ve deniz yoluyla 15 gün süreyle kentlere giriş çıkışın durdurulduğu vurgulandı.

3.04.2020Gündem