EKSTRA
MENÜ

Seyahat Izin Belgesi

Seyahat Izin Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seyahat Izin Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 464 Seyahat Izin Belgesi haberi bulunmuştur.

Seyahat Izin Belgesi Haberleri

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır İşte 65 yaş üstü sokağa çıkma izin saatleri

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte 65 yaş üstü sokağa çıkma izin saatleri

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? Corona virüsü normalleşme süreciyle beraber 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağında esnemeye gidildi. Yeni alınan karara göre, 65 yaş üstü vatandaşlar haftanın her günü 10.00 ve 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyorlar. 65 yaş ve üzeri vatandaşların seyahat etmesini sağlayan seyahat belgeleri ise SMS ve e-Devlet seyahat belgesi sorgulama ekranından alınacak. İşte, 65 yaş üstü sokağa çıkma izin saatleriyle ilgili ayrıntılar.

28.06.2020Gündem
65 yaş üstüne tatil izni

65 yaş üstüne tatil izni

Daha önce tek yönlü seyahat izni verilen 65 yaş üstündekilere tatil izni de çıktı. Buna göre, 65 yaş üstündekiler tatile gitmek için “Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi” alacak. Belgeler e-Devlet ve Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı’ndan alınabilecek.

26.06.2020Gündem
Vali Yerlikaya 65 yaş ve üstüne tatil izni verildiğini açıkladı

Vali Yerlikaya 65 yaş ve üstüne tatil izni verildiğini açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 65 yaş ve üzeri vatandaşların izin belgesi alarak, turizm amaçlı seyahat yapabileceklerini açıkladı. Vali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız turizm amacıyla yapacakları yolculuklarda 'Seyahat İzin Belgesi' almak şartıyla istedikleri yere gidebilecekler. Kendileri ile aynı durumda bulunan birinci derece yakınlarından en fazla 6 kişi için de izin alabilecekler. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi almak üzere Alo 199, Vefa Sosyal Destek Hattı ve e­-Devlet üzerinden başvuru yapabileceklerdir."

25.06.2020Gündem
65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı 65 yaş üstü seyahat izin belgesi ile ilgili açıklama

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? 65 yaş üstü seyahat izin belgesi ile ilgili açıklama

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının kalkıp kalmadığı araştırılıyor. 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri ne zaman? Koronavirüs önlemleri kapsamında bir süredir uygulanan yasak ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapmış ve sokağa çıkma saatlerini duyurmuştu. 65 yaş ve üstü vatandaşların haftanın her günü 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyor. Valiliklere gönderilen genelgeye göre 65 yaş ve üzerindekiler, izin belgesi alarak turizm amaçlı seyahat yapabilecek.

25.06.2020Gündem
Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi nedir ve nasıl alınır

Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi nedir ve nasıl alınır?

65 yaş üstü vatandaşlar için getirilen turizm amaçlı seyahat izin belgesi, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine duyuruldu. Belge için 65 yaş üstü vatandaşlar, kaymakamlıklara, valiliklere gitmeye gerek kalmadan izinlerini alabilecek. Bu sayede tatil için farklı bir şehre gitmek isteyen 65 yaş üstü vatandaşlar işlemlerini kolayca tamamlayarak yola çıkabilecek. Peki, Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

25.06.2020Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanlığı’ndan 65 yaş ve üzerindekiler için yeni genelge

Son dakika: İçişleri Bakanlığı’ndan 65 yaş ve üzerindekiler için yeni genelge

İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere gönderilen genelgeye göre 65 yaş ve üzerindekiler, izin belgesi alarak turizm amaçlı seyahat yapabilecek.

25.06.2020Gündem
65 yaş üstü şehirler arası seyahat yapabilir mi 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır İşte detaylar

65 yaş üstü şehirler arası seyahat yapabilir mi? 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? İşte detaylar

65 yaş üstü vatandaşlar seyahat izninin nasıl alındığını merak ediyorlar. ALO 199 Vefa Destek Hattı'ndan edinilen bilgiye göre 65 yaş üstü vatandaşlar gidecekleri yerde en az bir ay kalmak şartı ile seyahat izin belgesi alarak seyahat edebiliyorlar. Bu konuda bir değişiklik bulunmuyor. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar; Seyahat İzin Belgesi taleplerini, E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapabiliyor.

18.06.2020Gündem
65 yaş üstü şehirler arası seyahat yapabilir mi 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır

65 yaş üstü şehirler arası seyahat yapabilir mi? 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır?

65 yaş üstü vatandaşlar seyahat izninin nasıl alındığını merak ediyorlar. ALO 199 Vefa Destek Hattı'ndan edinilen bilgiye göre 65 yaş üstü vatandaşlar gidecekleri yerde en az bir ay kalmak şartı ile seyahat izin belgesi alarak seyahat edebiliyorlar. Bu konuda bir değişiklik bulunmuyor. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar; Seyahat İzin Belgesi taleplerini, E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapabiliyor.

17.06.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır  65 yaş üstü seyahat yapabilir mi

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? 65 yaş üstü seyahat yapabilir mi?

65 yaş üstü seyahat izni araştırılan konular arasında yer alıyor. 65 yaş üstü seyahat yapabilir mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaş ve üstü vatandaşların haftanın her gün saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabileceklerini söyledi. Bu açıklamanın ardından vatandaşlar şehirler arası seyahat yapıp yapamayacaklarını araştırmaya başladılar. 65 yaş üstü vatandaşlar seyahat izinlerini e-Devlet, İçişleri Bakanlığı e-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı Sistemi üzerinden alabiliyorlar. İşte 65 yaş üstü seyahat izni ile ilgili detaylar...

11.06.2020Gündem
HES nedir, kodu nasıl alınır HES kodu alma işlemi nasıl yapılır

HES nedir, kodu nasıl alınır? HES kodu alma işlemi nasıl yapılır?

HES kodu alma ekranı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Hayat Eve Sığar Uygulaması ve SMS ile alınabilen bu kod, uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabiliyor. Vatandaşların kodun yanı sıra seyahat izin belgesi de almaları gerekiyor. İşte HES kodu alam ekranı ve merak edilenler…

11.06.2020Gündem

HES kodu alma işlemi nasıl yapılır? HES kodu nedir?

HES kodu alma ekranı yoğun ilgi görüyor. Uygulama öncelikle seyahatlerde kullanılmaya başlansa da kısa süre içerisinde iş yerleri, muayenehaneler, kurum ziyaretleri gibi birçok alanda yaygınlaştırılacak. Vatandaşlar Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden ve sms ile kod alabiliyorlar. Alınan HES kodu seyahat izin belgesi yerine geçmiyor. İşte HES kodu alma ekranı ve detaylar…

9.06.2020Gündem
e-Devlet 65 yaş üstü seyahat izin belgesi alma ekranı: 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır

e-Devlet 65 yaş üstü seyahat izin belgesi alma ekranı: 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır?

65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Sokağa çıkma izninin verildiği günlerde dışarı çıkan vatandaşlar 21 Mayıs tarihinden itibaren seyahat izin belgesi almaya başladılar. Vatandaşlara en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izni verildi. Başvurular e-Devlet, İçişleri Bakanlığı e-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı Sistemi üzerinden yapılıyor.

5.06.2020Gündem
Seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla uçak bileti aramaları 8 kat arttı

Seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla uçak bileti aramaları 8 kat arttı

Koronavirüs önlemleri kapsamında getirilen şehirlerarası seyahat kısıtlaması 1 Haziran itibariyle kaldırıldı. Kısıtlamanın kaldırılmasının ardından vatandaşlar tatil planları yapmaya başladı. Kararın açıklanmasıyla birlikte uçak bileti aramaları da 8 kat arttı.

2.06.2020Seyahat
Rizede binlerce kişiye test yapıldı Test sonucu pozitif çıkanların sayısı açıklandı

Rize'de binlerce kişiye test yapıldı! Test sonucu pozitif çıkanların sayısı açıklandı

Rize'de koronavirüs tedbirleri kapsamında çay hasadı için özel seyahat izin belgesiyle memleketlerine gelen üreticilerden 11 bin 37'sine test yapıldı. 22 kişinin testi pozitif çıkarken, temas ettikleri belirlenen 202 kişilik aileleri de karantinaya alındı.

2.06.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izin belgesi nereden alınır 65 yaş üstü seyahat izni alma ekranı

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nereden alınır? 65 yaş üstü seyahat izni alma ekranı

65 yaş üstü vatandaşlar seyahat izinlerini e-Devlet, İçişleri Bakanlığı e-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı Sistemi üzerinden alabiliyorlar. 65 yaş üstü vatandaşların bu belgeyi alabilmeleri için gittikleri yerleşim yerinde az 30 gün boyunca kalmaları gerekiyor. İşte 65 yaş üstü seyahat izni ile ilgili detaylar...

2.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Normalleşme süreci resmen başladı Yasaklar kalktı

Son dakika haberi: Normalleşme süreci resmen başladı! Yasaklar kalktı

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile 15 ilde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi. Normalleşme süreci kapsamında Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 15 ildeki şehir giriş-çıkış kısıtlaması da 24.00 itibariyle sona erdi

31.05.2020Gündem
Son dakika... Marmaray ve Başkentray sağlık çalışanlarına 3 ay ücretsiz

Son dakika... Marmaray ve Başkentray sağlık çalışanlarına 3 ay ücretsiz

Marmaray ve Başkentray'da normalleşme süreci başlıyor. Marmaray günde 285 sefer yapacak. Başkentray 113 seferle 15 dakika aralıkla hizmet verecek. Sağlık çalışanları Marmaray ve Başkentray'ı 3 ay daha ücretsiz kullanacak.

31.05.2020Ekonomi
Park ve sahil artık serbest

Park ve sahil artık serbest

1 Haziran Pazartesi itibariyle kontrollü normal hayata geçişin ayrıntıları netleşiyor.

31.05.2020Gündem
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından seyahat kısıtlaması genelgesi Madde madde açıklandı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan seyahat kısıtlaması genelgesi! Madde madde açıklandı

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Şehir Giriş/ Çıkış Seyahat Kısıtlaması konulu genelge gönderdi. Genelge kapsamında, Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 15 ildeki şehir giriş-çıkış kısıtlaması 31 Mayıs Pazar günü saat 24:00’dan sonra sonlandırılacak.

30.05.2020Gündem
HES kodu seyahat izni alma ekranı: HES kodu nasıl alınır, nedir

HES kodu seyahat izni alma ekranı: HES kodu nasıl alınır, nedir?

HES kodu yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ,'Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak.' açıklamasını yaptı. HES kodu alan vatandaşların aynı zamanda e-devlet üzerinden seyahat izin belgesi de almaları gerekiyor. Peki HES kodu nedir, nasıl alınır? İşte Hayat Eve Sığar uygulaması ve SMS ile alınabilen kod ile ilgili merak edilen soruların yanıtları...

29.05.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır Seyahat izin belgesi e devletten nasıl alınır

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? Seyahat izin belgesi e devletten nasıl alınır?

65 yaş üstü seyahat izin belgesi başvuru ekranı, koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı devam ederken sorgulanıyor. e devlet seyahat izin belgesi üzerinden temin edilen seyahat belgesini alacak olan vatandaşların, en az 30 gün boyunca gittikleri yerleşim yerinde kalmaları esas olacak. İzin belgesi kabul edilen 65 yaş ve üzeri vatandaşların bilgileri otomatik olarak gidecekleri il valilikleri ile kayıtlı olduğu aile hekimine bildirilecek. Peki, 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır?

29.05.2020Gündem
YHT seferleri başladı

YHT seferleri başladı

Normalleşme sürecinde yüksek hızlı tren (YHT) seferleri başladı.

29.05.2020Ekonomi
Korona testi pozitif çıkan çay üreticisi sayısı artıyor

Korona testi pozitif çıkan çay üreticisi sayısı artıyor

Rize'de, koronavirüs tedbirleri kapsamında çay hasadı için özel seyahat izin belgesiyle memleketlerine gelen üreticilerden 8 bin 55’ine test yapıldı. 15 kişinin testi pozitif çıkarken, temas ettikleri belirlenen 75 kişilik aileleri de karantinaya alındı.

28.05.2020Gündem
Sokağa çıkma izni ne zamana kadar geçerli Seyahat izin belgesi nasıl alınır  e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

Sokağa çıkma izni ne zamana kadar geçerli? Seyahat izin belgesi nasıl alınır? e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

Seyahat izin belgesi başvuruları yoğun ilgi görüyor. Seyahat izni nasıl alınır sorusu araştırılıyor. İller arası giriş çıkış yasağının bulunduğu yerlerde ikamet edenler, telefon üzerinden ya da online seyahat izin belgesi başvurularını tamamlıyor.  Koronavirüs önlemleri kapsamında yapılan uygulamadan 65 yaş üstü vatandaşlar da faydalanabiliyor. İşte seyahat izin belgesi alma ekranı ve detaylar...

28.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Hızlı tren seferleri başladı... Yeni kurallar getirildi İşte tüm ayrıntılar

Son dakika haberi: Hızlı tren seferleri başladı... Yeni kurallar getirildi! İşte tüm ayrıntılar

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs tedbirleri kapsamında 28 Mart’ta ara verilen yüksek hızlı tren (YHT) seferleri bu sabah başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, alınan önlemleri ve uygulanacak tedbirleri açıkladı. YHT seferlerine yeni kurallar da getirildi. İşte tüm ayrıntılar...

28.05.2020Ekonomi
Rizede 7 günlük karantina süresi dolanlar, çay hasadına başladı

Rize'de 7 günlük karantina süresi dolanlar, çay hasadına başladı

KARADENİZ'de çay hasadına katılmak için özel seyahat izin belgesi alarak, Rize’ye gelen üreticiler, çay bahçesine girmeden önce geçirecekleri 1 haftalık ev karantinasını tamamladı. Gelen ilk grupta 'Covid-19' testi negatif çıkanlar, tarlalarına girip, hasada başladı.

27.05.2020Gündem
Rize’de koronavirüs paniği Filyasyona başlandı…

Rize’de koronavirüs paniği! Filyasyona başlandı…

RİZE'de, koronavirüs tedbirleri kapsamında çay hasadı için özel seyahat izin belgesiyle memleketlerine gelen yaklaşık 7 bin üreticiden 'Covid-19' testi pozitif çıkan 10'unun hastanede tedavilerine başlandı. Hastaların temasta bulunduğu kişiler de filyasyon taraması kapsamında belirlenmeye çalışılıyor.

27.05.2020Gündem
Rizeye gelen çay üreticilerinin 10unda virüs tespit edildi

Rize'ye gelen çay üreticilerinin 10'unda virüs tespit edildi

Rize Valisi Kemal Çeber, koronavirüs tedbirleri kapsamındaki seyahat kısıtlamasının kaldırılmasıyla memleketlerine gelen yaklaşık 7 bin kişiye yapılan testlerin sonuçlarıyla ilgili bilgi verdi. Vali Çeber, "Şu ana kadar çay müstahsil olarak gelenlerden 7 bin civarı test yaptık 4 bin 500 kadarının sonucu geldi; 10 pozitif vaka var" dedi.

26.05.2020Gündem
Seyahat izin belgesi internetten nasıl alınır E-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

Seyahat izin belgesi internetten nasıl alınır? E-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

Seyahat izin belgesi nasıl alınır sorusu merakla cevap arayan konular arasında. Geçtiğimiz günlerde seyahat yasağının bazı illerde kaldırıldığı, bazılarında ise devam ettiği duyurulmuştu. Yapılan son açıklamada seyahat yasağının uzatıldığı belirtildi. Giriş-çıkış yasağı getirilen illerde seyahat izin belgesi ‘Seyahat İzin Kurulu’ tarafından veriliyor. Peki seyahat izin belgesi nasıl alınır? E-Devlet'ten Seyahat izin belgesi almak için hangi işlemi yapmak gerekiyor?

26.05.2020Gündem
HES kodu nedir, nasıl alınır, ne işe yarar HES şartları var mı, seyahat izin belgesi yerine geçer mi

HES kodu nedir, nasıl alınır, ne işe yarar? HES şartları var mı, seyahat izin belgesi yerine geçer mi?

Yayınlandığı ilk günden bu yana binlerce kişinin aklındaki soru olan HES kodu seyahat izin belgesi yerine geçer mi konusu cevap buldu. Sağlık Bakanlığı'nın toplu seyahatler dahilinde olumsuz bir durum yaşanmaması için yolcunun sağlık durumunu paylaşmak için gündeme getirdiği HES kodu, birkaç adımda alınabiliyor. Peki, HES kodu nedir ve nasıl alınır? İşte, HES kodu şartları ve seyahat izin belgesi yerine geçip geçmediğiyle alakalı detaylı bilgiler

26.05.2020Gündem

Hava ve demir yolu ulaşımında biletler satışa çıktı

Yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan demir yolu ve hava yolu ulaşımında, Ramazan Bayramı sonrasında normalleşme çalışmalarına yavaş yavaş başlanacak.

25.05.2020Ekonomi
Seyahat izin belgesi nasıl alınır e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

Seyahat izin belgesi başvuruları yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde seyahat yasağının bazı illerde kaldırıldığı, bazılarında ise devam ettiği duyurulmuştu. Yapılan son açıklamada seyahat yasağının uzatıldığı belirtildi. Giriş-çıkış yasağı getirilen illerde seyahat izin belgesi ‘Seyahat İzin Kurulu’ tarafından veriliyor. Peki seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte merak edilen soruların yanıtları...

24.05.2020Gündem
YHT bileti alırken dikkat Her HES kodu olan gidemeyecek

YHT bileti alırken dikkat! Her HES kodu olan gidemeyecek

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş, Hayat Eve Sığar (HES) koduyla Yüksek Hızlı Tren (YHT) biletlerinin nasıl alınacağına dair anlatım videosu paylaştı.

24.05.2020Ekonomi
HES kodu ile seyahat izin belgesi alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınır

HES kodu ile seyahat izin belgesi alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınır?

HES kodu alma ekranı araştırılan konular arasında yerini aldı. HES kodu nedir, nasıl alınır soruları merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca seyahat izni ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamasında ,'Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak.' dedi. Bu uygulama ile vatandaşların belgeyi almak üzere herhangi bir sağlık kuruluşuna ya da kaymakamlık/valiliklere gitmeleri gerekmiyor.

24.05.2020Gündem
Sahte seyahat belgesi denemesinin sonu kötü bitti

'Sahte seyahat belgesi' denemesinin sonu kötü bitti

İstanbul'da düzenledikleri 'sahte seyahat belgesi' ile Ordu'ya gitmek üzere yola çıkan çalışan 2 kişi, Amasya'da polisin uygulaması sırasında yakalandı.

23.05.2020Gündem
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığından önemli duyuru

Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı'ndan önemli duyuru

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Haziran 2020 celp ve sevk döneminde silâhaltına alınacak yedek subay/astsubay aday adayları ve erbaş/erler ile bedelli askerlik hizmetine tabi yükümlülere ait duyuru yayımlanmıştır" denildi.

23.05.2020Gündem
Son dakika... Hızlı tren seferleri 28 Mayısta başlıyor

Son dakika... Hızlı tren seferleri 28 Mayıs'ta başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yüksek Hızlı Tren seferlerinin 28 Mayıs'ta başlayacağını duyurdu. Karaismailoğlu, "YHT'ler 28 Mayıs'tan itibaren Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya, Konya-İstanbul hatlarında günde 16 sefer yapacak. Bilet satış işlemleri yolcuların Kovid-19 ile ilgili durumlarını tetkik etmek amacıyla Sağlık Bakanlığı bilişim sistemleri veri tabanı üzerinden HES koduyla gerçekleştirilecek" dedi.

23.05.2020Ekonomi
65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nereden alınır

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nereden alınır?

65 yaş üstü vatandaşlar seyahat izin belgesi ile yolculuk yapabiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada 65 yaş üstü vatandaşların 21 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izninin verildiğini duyurdu. Vatandaşlar “Seyahat İzin Belgesi” taleplerini, elektronik ortamda E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapabiliyor.

23.05.2020Gündem
Bakanlıktan bayram tedbirleri

Bakanlıktan bayram tedbirleri

İçişleri Bakanlığı, Ramazan Bayramı’nda uyulması gereken trafik tedbirlerini açıkladı. Buna göre, seyahat izin belgesi alarak yolculuk yapan 65 yaş üstü ve refakatçileri denetlenecek, mevsimlik tarım işçilerini taşıyan araçların 00.00-06.00 saatlerinde şehirler arası yolculuk yapmalarına izin verilmeyecek.

23.05.2020Gündem
Seyahat izin belgesi alma işlemi: Seyahat izin belgesi telefon ve e devletten sorgulama nasıl yapılır

Seyahat izin belgesi alma işlemi: Seyahat izin belgesi telefon ve e devletten sorgulama nasıl yapılır?

Seyahat izin belgesi başvuruları, şehirler arası giriş çıkış yasağının devam ettiği illerde araştırılmaya devam ediyor. 65 yaş üstü vatandaşlara bayram öncesi verilen seyahat izniyle beraber, çok sayıda vatandaş, e devlet seyahat izin belgesi başvurularına yoğun ilgi gösterdi. Yolculuk ve seyahat belgesi telefon başvuruları da, şehir dışına çıkıp izin belgesi temin etmek isteyenler için hizmet vermeye devam ediyor. Peki, Seyahat izin belgesi alma işlemi nasıl yapılır? İşte, seyahat izin belgesi e devlet sorgulama ve yolculuk belgesi telefondan alma işlemi ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

22.05.2020Gündem
Telefonlara gelen onay mesajı seyahat izin belgesi olacak

Telefonlara gelen onay mesajı seyahat izin belgesi olacak

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üzeri vatandaşların başvurularının ardından cep telefonlarına gelen onay mesajının seyahat izin belgesi yerine geçtiğini duyurdu.

22.05.2020Gündem
65 yaş üstü yollara düştü

65 yaş üstü yollara düştü

Birkaç saat içinde seyahat izni alan 250 bini aşkın 65 yaş üstü ile refakatçileri, dün sabah 09.00’dan itibaren yollara çıktı.

22.05.2020Gündem
e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır

e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır? Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır?

Seyahat izin belgesi e devlet üzerinden seyahat yasağından muaf olan kişilere veriliyor. Korona virüsü nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamasında, İçişleri Bakanlığınca 'seyahat izin belgesi temin ediliyor. e devlet seyahat izin belgesi başvuru ekranı üzerinden temin edilen seyahat izin belgeleri ayrıca Alo 199 iletişim hattı üzerinden de başvuru aracılığı ile alınıyor. Peki, e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır? Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? İşte, seyahat izin belgesi başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

21.05.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nereden alınır

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nereden alınır?

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı, koronavirüs önlemleri kapsamında devam ediyor. Memleketine girmek isteyen vatandaşlar seyahat izni ile ilgili açıklamaları araştırıyorlardı.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamada seyahat izni ile ilgili müjdeyi verdi. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar; “Seyahat İzin Belgesi” taleplerini, 21 Mayıs Perşembe günü, saat 09.00’dan itibaren elektronik ortamda E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapabilecekler. İşte detaylar...

21.05.2020Gündem
Vatandaşlar akın etti... Yolcu kapma kavgası kameraya yansıdı

Vatandaşlar akın etti... Yolcu kapma kavgası kameraya yansıdı

İçişleri ve Sağlık Bakanlığı'nın 65 yaş üstü vatandaşlara seyahat izni vermesinin ardından bayram öncesi terminallerde yoğunluk yaşanıyor. Bursa Terminali'nde otobüs firmalarının temsilcileri müşteri kapmak için adeta yarışa girerken, o anlar da kaydedildi. Memleketlerine dönmenin mutluluğunu yaşayan vatandaşlar, otobüslerine binerek doğru yola çıktı. 65 yaşındaki bir vatandaş ise iki gündür terminalde yattığını memleketine gidebilmek için otobüs beklediğini belirtti.

21.05.2020Gündem