EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Seyahat Izin Belgesi

Seyahat Izin Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seyahat Izin Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 486 Seyahat Izin Belgesi haberi bulunmuştur.

Seyahat Izin Belgesi Haberleri

Pasaportta yazan Kürdistan giriş yasağı getirdi

Pasaportta yazan 'Kürdistan' giriş yasağı getirdi

The Guardian gazetesi, İngiliz pasaportunda doğum yeri “Kürdistan” yazılı Iraklı bir karı-kocanın İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan geri gönderildiğini yazdı.

21.10.2004Dünya
Metin Kaplan tutuklandı

Metin Kaplan tutuklandı

Almanya'dan dün Türkiye’ye iade edilen Metin Kaplan'ın bugün çıkarıldığı mahkemede gıyabi tutukluluğu vicahiye çevrildi. Kaplan Bayrampaşa Cezaevi'ne kondu.

12.10.2004Gündem
Milli güreşçinin Macar eşi diplomatik sorun yarattı

Milli güreşçinin Macar eşi diplomatik sorun yarattı

Macaristan, milli güreşçimiz Fatih Özbaş ile velayet savaşı içinde olan Macar asıllı eski eşi Emese Rasko ve 3 yaşındaki kızı Sofi’nin ülkeye dönebilmeleri için Türkiye’den seyahat yasağını kaldırmasını istedi.

29.09.2004Dünya
Milli güreşçiye Macar eş oyunu

Milli güreşçiye Macar eş oyunu

Milli güreşçi Fatih Özbaş’ın Macar eşi Emese Rasko, üç yaşındaki kızları Sofi’yi sahte seyahat belgesiyle Esenboğa Havalimanı’ndan yurtdışına kaçırmak isterken yakalandı.

20.08.2004Gündem
Milli güreşçiye Macar eş oyunu

Milli güreşçiye Macar eş oyunu

Milli güreşçi Fatih Özbaş’ın Macar eşi Emese Rasko, üç yaşındaki kızları Sofi’yi sahte seyahat belgesiyle Esenboğa Havalimanı’ndan yurtdışına kaçırmak isterken yakalandı. Polisin elinden kurtulmayı başaran ve arkasından konsolosluğa ait bir otomobile binerek kaçan Emese Rasko, Macar Konsolosluğu’na sığındı.

19.08.2004Gündem
Her inek mükemmeldir mor inek başarılıdır

Her inek mükemmeldir mor inek başarılıdır

Yönetim gurusu Seth Godin ailesiyle Fransa'ya tatile gittiğinde yol kenarında onlarca inek gördü. Birbirine benzeyen inekler bir süre sonra Godin'e sıkıcı gelmeye başladı. Godin, buradan hareketle, 'Mor İnek' kitabını yazdı. Kitabın ana fikri, ne kadar mükemmel olunursa olunsun asıl başarının 'farklılık yaratarak'
yakalanabileceğiydi. Godin, 9 Aralık'taki 'Mor İnek Konferansı'na katılmak için Türkiye'ye geliyor.

28.11.2003Gündem
Turistlere vizesiz alışveriş

Turistlere vizesiz alışveriş

İstanbul'da 15 Şubat-15 Mart 2003 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Shopping Fest 2003 etkinliklerine katılmak için gelecek turistlere, vizesiz alışveriş olanağı getirildi.

24.01.2003Ekonomi
En kötü yıldan iyiydik kriz öncesine dönemedik

En kötü yıldan iyiydik kriz öncesine dönemedik

Yüzde 9.1'lik çöküş yaşadığımız 'En Derin Krizli' yılın ertesinde, bazı sektörler nefes aldı. Ancak iç pazardaki talep yetersizliği devam etti ve ihracatla ayakta durmaya çalışan bazı sektörler son 10 yılın en kötü dönemini yaşadı.

27.12.2002Ekonomi
Karataş siyasi mülteci mi

Karataş siyasi mülteci mi

Türkiye tarafından aranan DHKP-C lideri Dursun Karakaş'ın 17 Temmuz'da Atina'da olduğunu kesinleşti. Güvenilir kaynaklara göre, Yunan polisi, Karataş'ın 17 Temmuz'da Atina'da olduğunu saptadı. Karataş, 21 Temmuz Pazar günü To Vima gazetesi, kendisinin Atina'da olduğunu yazınca, 22 Temmuz günü Yunanistan'dan kaçtı.

23.07.2002Dünya
Karataş siyasi mülteci mi

Karataş siyasi mülteci mi

İddialara göre, Belçika'dan siyasi mülteci seyahat belgesi alan Dursun Karataş, dilediği AB ülkesine giriş çıkış yapıyor. Karataş bu belgeyle, 17 Temmuz'da Atina'ya geldi. Bunu Yunan polisi de saptadı.

23.07.2002Gündem
Belçikalı silah kaçakçısı İstanbulda yakalandı

Belçikalı silah kaçakçısı İstanbul'da yakalandı

Belçikalı ünlü bir silah kaçakçısının geçen cumartesi günü İstanbul'da yakalandığı açıklandı. Uluslararası silah kaçakçılığının önemli isimlerinden biri olan Jacques Monsieur (50) adlı Belçikalı, başta İran olmak üzere, birçok ülkeye savaş malzemesi satmakla suçlanıyor.

15.05.2002Dünya
Bayram turizmcilerin yüzünü güldürmedi

Bayram turizmcilerin yüzünü güldürmedi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Ramazan Bayramı`nda ülke içindeki tatil beldelerine yönelik rezervasyonlarda çok büyük düşüşler görüldüğünü bildirdi.

14.12.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Kıbrıs’ta akıllı bir adım atıldı

KKTC uzun süredir ilk defa son derece önemli bir karar aldı ve herkesi şaşırttı. Sınırlarını açtı ve Güney ile Kuzey arasındaki gidiş geliş yasağını kaldırdı. Gerekçesi ne olursa olsun bu adım, KKTC yönetiminin kendi toplumuna güvenini gösterir. Keşke daha önce akıl edilseydi, keşke daha önce harekete geçilseydi.

22.04.2003