EKSTRA
MENÜ

Seyahat İzin Belgesi

Seyahat İzin Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seyahat İzin Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 444 Seyahat İzin Belgesi haberi bulunmuştur.

Seyahat İzin Belgesi Haberleri

Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı İçişleri Bakanlığından araç sahipleri için yeni açıklama

Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı? İçişleri Bakanlığı'ndan araç sahipleri için yeni açıklama

Özel araçla şehirler arası seyahat yasağı, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından gündeme geldi. Sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonları için iller arası seyahat kısıtlamasıyla ilgili detayları duyuran İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde zorunlu hallerde belirli mazeretleri taşıyanların seyahatlerine izin verileceği belirtmişti. Yeni yayımlanan ek genelgede araç muayenesi olanların dışarıya çıkabileceği bildirildi. İşte, şehirler arası seyahat kısıtlamasıyla ilgili bilgiler.

15.01.2021Gündem
e-Devlete 2.3 milyardan fazla giriş oldu

e-Devlet'e 2.3 milyardan fazla giriş oldu

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç "2020 tüm dünya için zorlu bir yıl oldu. Kovid-19 salgını sürecinde vatandaşımız pek çok işlemini evinden çıkmadan e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirdi" dedi.

9.01.2021Ekonomi
Özel araçla şehirler arası seyahat yasağı var mı İçişleri Bakanlığı seyahat zorunluluğu bulunan kişileri açıkladı

Özel araçla şehirler arası seyahat yasağı var mı? İçişleri Bakanlığı seyahat zorunluluğu bulunan kişileri açıkladı

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, bu akşam saat 21.00'den itibaren başladı. 11 Ocak Pazartesi saat 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma yasağında, şehirler arası seyahat yasağının durumu gündeme geldi. Genelgeye göre sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için istisna getirilenler şehirler arası seyahat edebilecekler. Zorunluluğu bulunan vatandaşlar, İçişleri Bakanlığının "e-Başvuru" ve "Alo 199" sistemlerinden izin belgesini alabilecek. İşte, seyahat zorunluluğu bulunan kişiler.

8.01.2021Gündem
56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor İçişleri Bakanlığı merak edilenleri yanıtladı

56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor! İçişleri Bakanlığı merak edilenleri yanıtladı

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, bu akşam saat 21.00'den itibaren başlayacak. Sokağa çıkma kısıtlaması 11 Ocak Pazartesi saat 05.00'te sona erecek. İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma kısıtlaması boyunca vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için tüm tedbirleri aldı. İşte sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasında bilinmesi gerekenler...

8.01.2021Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl alınır Seyahat izin belgesi e-Devlet üzerinden de alınıyor

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Seyahat izin belgesi e-Devlet üzerinden de alınıyor

Seyahat izin belgesi almak isteyenler araştırmalarını hızlandırdılar. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile hafta sonu sokağa çıkma yasağında seyahat edecek özel araçların ve 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izin belgesi almaları gerekiyor. İşte e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

6.01.2021Gündem
Şehirler arası seyahat yasağı var mı İçişleri Bakanlığı genelgesinde muaf olan kişiler açıklandı

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? İçişleri Bakanlığı genelgesinde muaf olan kişiler açıklandı

Şehirler arası seyahat yasağı, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları sürerken gündemdeki yerini koruyor. İçişleri Bakanlığı tarafından daha önce yayımlanan genelgeye göre, sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde zorunlu hallerde belirli mazeretleri taşıyanların seyahatlerine izin verileceği belirtildi. Seyahat izin belgesi alanların toplu ulaşım araçları ya da özel araçlar ile şehirler arası geçişleri serbest olacak. Seyahat belgeleri ise e devlet ve SMS ile alınabilecek. İşte, şehirler arası seyahat kısıtlamasıyla ilgili bilgiler.

5.01.2021Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl alınır Seyahat izin belgesi e-Devlet üzerinden de alınıyor

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Seyahat izin belgesi e-Devlet üzerinden de alınıyor

Seyahat izin belgesi almak isteyenler araştırmalarını hızlandırdılar. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile hafta sonu sokağa çıkma yasağında seyahat edecek özel araçların ve 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izin belgesi almaları gerekiyor. İşte e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

5.01.2021Gündem
EGMnin özür dilediği kişi sokakta uyurken bulundu, evine yollandı

EGM'nin özür dilediği kişi sokakta uyurken bulundu, evine yollandı

Antalya'da, dün sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edip, 3 bin 150 lira ceza uygulanan daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü'nce para cezası iptal edilen Ali Çiftçi (32), aynı günün akşamında zabıta ekipleri tarafından sokak arasında yere serdiği kartonların üzerinde uyurken bulundu.

27.12.2020Haber
Son dakika haberler: Antalya’daki görüntüler tepki çekmişti Emniyetten flaş açıklama

Son dakika haberler: Antalya’daki görüntüler tepki çekmişti! Emniyet'ten flaş açıklama

Antalya'da koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına uyuluyor. Denetimler sırasında kalacak yeri olmadığı için sokakta yaşadığını söyleyen Ali Çiçek'e kısıtlama kurallarına uymadığı için 3 bin 150 lira para cezası kesildi. Emniyet Genel  Müdürlüğü(EGM) Çiçek'e yazılan ceza hakkında, ''Polisimiz burada görevini yapıyor. Ancak bu olayın içeriğine göre davranmamız lazım geldiğini kabul ediyoruz. Ali Çiftçi’yi tekrar bulduk. Gerekli desteği ve barınmasını sağladık, helalleştik... Memleketine intikal ettireceğiz. Polis arkadaşımız da üzgün. Düzeltir, özür dileriz.'' açıklamasında bulundu.

27.12.2020Gündem
Şehirler arası seyahat yasağı var mı Hafta sonu özel araçla seyahat ediliyor mu Seyahat belgesi ile izin verilecek

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Hafta sonu özel araçla seyahat ediliyor mu? Seyahat belgesi ile izin verilecek

Şehirler arası seyahat yasağı olacak mı, sorusu, koronavirüs tedbirleri kapsamında gündemde yer almaya devam ediyor. Hareketliliği azaltmak ve virüsün bulaşıcılığını önlemek adına getirilen hafta sonu sokağa çıkma yasağında, özel izin ile iller arası seyahatlere izin veriliyor. İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin genelgede, zorunlu hallerde seyahat izin belgesi ile geçişlerin sağlanacağı bildirildi. Seyahat izin belgesi e devlet üzerinden temin edilecek. İşte, e devlet seyahat belgesi alma ekranı.

25.12.2020Gündem
Şehirlerarası seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır E-Devlet üzerinden kolayca talep edilebiliyor

Şehirlerarası seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? E-Devlet üzerinden kolayca talep edilebiliyor

Şehirlerarası seyahat izin belgesi farklı yöntemlerle alınabiliyor. Seyahat izin belgesi ile şehirlerarası yolculuk imkanı sağlayan İçişleri Bakanlığı, bu işlem için iki farklı yöntemi mümkün kılıyor. Alo 199 hattı ve E-Devlet başvuru ekranı aracılığıyla şehirlerarası seyahat izin belgesi alınabileceğini ifade eden İçişleri Bakanlığı, detayları daha önce resmi internet sitesi üzerinden yayımlamıştı. Şehirlerarası seyahat izin belgesi almak için atılması gereken adımlar ve E-Devlet seyahat izin belgesi ekranı üzerinden atılması gereken adımlar şu şekilde olacak.

24.12.2020Gündem
Yılbaşında yaylada bungolav tatilinin geceliği 2 bin TL

Yılbaşında yaylada bungolav tatilinin geceliği 2 bin TL

Türkiye’de yılbaşında uygulanacak 4 günlük kısıtlamada tatil planı yapanlar, Karadeniz’de doğayla iç içe bungalov evler ve kaplıca otelleri tercih ediyor. Rize’nin ünlü Ayder Yaylası’nda lüks bungolav evlerin geceliği ise çift kişi bin ile 2 bin TL arasında değişiyor.

21.12.2020Seyahat
E devlet seyahat belgesi alma ekranı - Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır

E devlet seyahat belgesi alma ekranı - Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır?

Seyahat belgesi alma işlemi, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağıyla beraber merak edilen konuların başında geliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelgeye göre, sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde zorunlu hallerde seyahat izin belgesiyle beraber iller arası giriş çıkış serbest olacak. Seyahat izin belgesi e devlet üzerinden temin edilecek. Peki, seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? İşte, e devlet seyahat belgesi alma ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.12.2020Gündem
Şehirler arası seyahat yasağı var mı İl dışına özel araçla seyahat etmek yasaklandı mı Seyahat izin belgesi alma ekranı ve detaylar

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? İl dışına özel araçla seyahat etmek yasaklandı mı? Seyahat izin belgesi alma ekranı ve detaylar

Şehirler arası seyahat kısıtlaması Türkiye'nin koronavirüs gündeminde yer almaya devam ediyor. Seyahat izin belgesi başvuru şartları ve şehirler arası seyahat yasağına ilişkin detaylar belli oldu. 81 ile gönderilen İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, İl dışına çıkma yasağı, belirli koşulları sağlayan kişiler için muaf sayılacak. Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla seyahatlere izin verilecek. Seyahat belgesi e-Devlet üzerinden ya da Alo 199 iletişim hattı üzerinden alınabilecek. İşte, ayrıntılar.

11.12.2020Gündem
Şehirlerarası seyahat izin belgesi nasıl alınır E-Devlet yol izin belgesi ekranı

Şehirlerarası seyahat izin belgesi nasıl alınır? E-Devlet yol izin belgesi ekranı

E-Devlet yol izin belgesi şehirlerarası seyahat izni almak isteyen pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. E-Devlet üzerinden alınan bu belge Alo 199 iletişim hattı üzerinden de talep edilebiliyor. e-Devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılıyor. Değerlendirme sonucu başvurucuya SMS ile bildiriliyor. Aynı zamanda sistem üzerinden de sorgulama yapılabiliyor. Peki, Şehirlerarası seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte, E-Devlet yol izin belgesi ekranı

9.12.2020Gündem
Son dakika: Şehirler arası seyahat yasağı var mı İl dışına özel araçla seyahat etmek yasaklandı mı İşte seyahat izin belgesi alma ekranı

Son dakika: Şehirler arası seyahat yasağı var mı? İl dışına özel araçla seyahat etmek yasaklandı mı? İşte seyahat izin belgesi alma ekranı

Seyahat yasağı son dakika gelişmeler ile takip ediliyor. Artan vaka sayısının ardından hafta içi ve hafta sonu için getirilen sokağa çıkma yasağının ardından seyahat kısıtlaması gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede sokağa çıkma yasağıyla ilgili detaylara yer verildi. Genelgeye göre sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde zorunlu hallerde seyahat belgesi ile şehirler arası seyahatlere izin verilecek. Seyahat izin belgesi e devlet üzerinden T. C kimlik numarası bilgileri ile temin edilecek. Peki, şehirler arası seyahat yasağı var mı?? İşte, seyahat izin belgesi alma ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

8.12.2020Gündem
Son dakika: Şehirler arası seyahat yasağı var mı Özel araçla seyahat ediliyor mu e-Devlet ile seyahat izni alma ekranı...

Son dakika: Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Özel araçla seyahat ediliyor mu? e-Devlet ile seyahat izni alma ekranı...

Son dakika haberi... Seyahat kısıtlaması hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında gündemde yer almaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin genelgede seyahat yasağıyla ilgili detaylara yer verildi. Genelgeye göre, sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde zorunlu hallerde seyahat izin belgesi ile şehirler arası seyahatlere izin verilecek. Seyahat izin belgesi e-Devlet üzerinden alınacak. Peki, şehirler arası seyahat yasağı var mı? İşte, e-Devlet ile seyahat izni alma ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

7.12.2020Gündem
e-Devlet ile seyahat izni alma ekranı: Seyahat izin belgesi nasıl alınır

e-Devlet ile seyahat izni alma ekranı: Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izni almak isteyenler e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranına yoğun ilgi gösteriyorlar. e-Devlet üzerinden alınan bu belge Alo 199 iletişim hattı üzerinden de talep edilebiliyor. e-Devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılıyor. Değerlendirme sonucu başvurucuya SMS ile bildiriliyor. Aynı zamanda sistem üzerinden de sorgulama yapılabiliyor.

2.12.2020Gündem
e-Devlet ile seyahat izni alma ekranı: Seyahat izin belgesi nasıl alınır

e-Devlet ile seyahat izni alma ekranı: Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izni almak isteyenler e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranına yoğun ilgi gösteriyorlar. e-Devlet üzerinden alınan bu belge Alo 199 iletişim hattı üzerinden de talep edilebiliyor. e-Devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılıyor. Değerlendirme sonucu başvurucuya SMS ile bildiriliyor. Aynı zamanda sistem üzerinden de sorgulama yapılabiliyor.

1.12.2020Gündem
E-devlet ile seyahat izin belgesi alma: Seyahat izni nasıl alınır

E-devlet ile seyahat izin belgesi alma: Seyahat izni nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi ile ilgili araştırmalar hızlandı. Seyahat izni almak isteyen vatandaşlar bu iznin nasıl alındığını öğrenmek istiyorlar. Koronavirüs önlemleri kapsamında yayımlanan genelgede hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süreler içerisinde vatandaşların özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirler arası seyahate çıkmamalarının esas olduğu vurgulandı. İşte e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

27.11.2020Gündem
Pegasustan yolcular için hatırlatma

Pegasus'tan yolcular için hatırlatma

Pegasus Havayolları, koronavirüsle mücadele kapsamında ilan edilen kısıtlamalar sonrası yolcularına uçuşlarla ilgili hatırlatma yaptı. Şirketin sosyal medya hesabından paylaşılan grafikte, 20 yaş altı yolcuların yanında bir velisiyle, 20-64 yaş arası yolcuların biletleri veya rezervasyon numaralarıyla ve 65 yaş üstü yolcuların ise seyahat izin belgesi ile uçuş yapabileceği belirtildi.

25.11.2020Ekonomi
E-devlet ile seyahat izin belgesi alma: Seyahat izni nasıl alınır

E-devlet ile seyahat izin belgesi alma: Seyahat izni nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi ile ilgili araştırmalar hızlandı. Seyahat izni almak isteyen vatandaşlar bu iznin nasıl alındığını öğrenmek istiyorlar. Koronavirüs önlemleri kapsamında yayımlanan genelgede hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süreler içerisinde vatandaşların özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirler arası seyahate çıkmamalarının esas olduğu vurgulandı. İşte e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

25.11.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izin belgesi alma ekranı: Şehirler arası yolculuk yasak mı, seyahat yasağı var mı

65 yaş üstü seyahat izin belgesi alma ekranı: Şehirler arası yolculuk yasak mı, seyahat yasağı var mı?

Şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili açıklamalar araştırılıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile koronavirüs tedbirleri ile ilgili detaylar belli oldu. Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süreler içerisinde vatandaşların özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirler arası seyahate çıkmamalarının esas olduğu vurgulanan genelgeye göre, İçişleri Bakanlığına ait "e-Başvuru" ve "Alo 199" sistemleri üzerinden ya da valilik/kaymakamlıklara doğrudan başvuru yoluyla Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla seyahat edebilecekler. Ayrıca 65 yaş üstü vatandaşlar hakkında da açıklama yapıldı. İşte detaylar...

25.11.2020Gündem
Kafa karışıklığına karşı madde madde yeni yasaklar

Kafa karışıklığına karşı madde madde yeni yasaklar

Son getirilen pandemi kısıtlamaları vatandaşın kafasını karıştırdı. Yasakların kimleri ve neleri kapsadığı konusunda soru işaretleri oluşunca İçişleri Bakanlığı yeni tedbirlerle ilgili detayları internet sitesinden paylaştı. İşte madde madde yeni COVID-19 kısıtlamaları:

21.11.2020Gündem
e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı: Seyahat izin belgesi nasıl alınır

e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı: Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi almak isteyenler konu ile ilgili araştırmalarını hızlandırdılar. Hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının detaylarının da yer aldığı İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede, hafta sonu İçişleri Bakanlığına ait "e-Başvuru" ve "Alo 199" sistemleri üzerinden ya da valilik/kaymakamlıklara doğrudan başvuru yoluyla Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla seyahat edebilecekler açıklandı. Peki seyahat izin belgesi nasıl alınır?

19.11.2020Gündem
Pegasus Havayolları’ndan 65 yaş ve üzeri yolcularla ilgili açıklama

Pegasus Havayolları’ndan 65 yaş ve üzeri yolcularla ilgili açıklama

Koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma kısıtlaması kararının ardından Pegasus Havayolları, seyahatlerini gerçekleştiremeyecek bu yolcular için ücretsiz açığa alma, cezasız değişiklik ve bilet iadesi yapılacağını açıkladı.

13.11.2020Gündem
E-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı: 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır

E-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı: 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi, gündemde yer almaya devam ediyor. 65 yaş üstü yolcuların şehirlere giriş ve çıkış yapmasına imkan sağlayan seyahat izin belgesi Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı ve e devlet üzerinden alınıyor. 65 yaş üstü seyahat izin başvurusu kabul edilen vatandaşlara SMS yoluyla bilgilendirme yapılacak. İller arası turizm amaçlı seyahat edecek olan vatandaşlar, seyahat izin belgesi almanın yollarını arıyor. Peki, 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? İşte, e devlet 65 yaş üstü seyahat izin belgesi alma ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

14.08.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat belgesi başvuru  ekranı: 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır

65 yaş üstü seyahat belgesi başvuru ekranı: 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır?

65 yaş üstü seyahat izin belgesi, e devlet ve Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı üzerinden alınabiliyor. Corona virüsü nedeniyle risk grubunda bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar, İçişleri Bakanlığı'nın talimatına göre, tatil amaçlı seyahat belgesi ediniyorlar. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi şehir dışına çıkacak olan 65 yaş üstü vatandaşlar, seyahat belgesi başvurularına odaklandı. Peki, 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte, 65 yaş üstü seyahat belgesi başvurusuyla ilgili bilgiler.

28.07.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat serbest mi 65 yaş üstü seyahat izin belgesi detayları

65 yaş üstü seyahat serbest mi? 65 yaş üstü seyahat izin belgesi detayları!

65 yaş üstü seyahat serbest mi sorusu, farklı bir il ya da ilçeye yolculuk yapacak olan vatandaşlar için önem arz ediyor. 65 yaş üstü seyahat izin belgesi aracılığıyla yolculuk yapabilecek olan vatandaşlar, bu belgelerini E-Devlet aracılığıyla kolayca alabilecek. E-Devlet şifresi bulunmayan vatandaşlar ise İçişleri Bakanlığı'nın bu tarz işlemler için belirlediği özel hat üzerinden belgesini temin edebilecek. Peki, 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte, Alo 199 ve E-Devlet üzerinden kolayca alınabilecek olan 65 yaş üstü seyahat izin belgesi hakkında detaylı bilgiler

23.07.2020Gündem
18 yaş altındakiler için o yasak kalktı.. İşte Uçak seyahatinde değişen kural

18 yaş altındakiler için o yasak kalktı.. İşte Uçak seyahatinde değişen kural

THY Genel Müdürü Ekşi, 18 yaşın altındaki gençlerin uçakta veli veya vasi ile beraber seyahat etme zorunluluğunun ortadan kalktığını duyurdu.

10.07.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır Kolay yöntem

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? Kolay yöntem!

65 yaş üstü seyahat izin belgesi, İçişleri Bakanlığı'nın belirlediği yöntemler ile ister E-Devlet ister çağrı merkezi üzerinden kolayca alınabiliyor. İnternet üzerinden 65 yaş üstü seyahat izin belgesi alabilmek için E-Devlet şifresi gerekirken, çağrı merkezi üzerinden bu belgeyi alabilmek için kimlik bilgileri yeterli olacak. Peki, 65 yaş seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

9.07.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır İşte seyahat izin belgesi alma ekranı

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? İşte seyahat izin belgesi alma ekranı

65 yaş üstü seyahat izninin nasıl alınacağı araştırılan konular arasında yerini aldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında seyahat etmek isteyen vatandaşların izin belgesi almaları gerekiyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre 65 yaş ve üzerindekilerin Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi için sağlık kuruluşuna, valilik veya kaymakamlığa gitmesine gerek olmadan alabilecek. Başvuru işlemleri telefonla ve online olarak yapılabiliyor. İşte detaylar..

7.07.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır Seyahat izin belgesi alma ekranı

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? Seyahat izin belgesi alma ekranı

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? Corona virüsü önlemleri kapsamında 65 yaş üzeri vatandaşlar haftanın her günü saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında sokağa çıkma iznine tabi tutuluyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 65 yaş üzerindekiler için seyahat izin belgeleri alınması gerekiyor. 65 yaş üstü seyahat belgesi başvuru işlemleri e devlet üzerinden ve telefonla gerçekleşiyor. İşte, seyahat izin belgesi alma ekranı.

2.07.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır İşte başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenler..

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenler..

65 yaş üstü seyahat izni ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır sorusu araştırılan konular arasında yer alıyor. İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelgeye göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi almak şartıyla istedikleri yerleşim yerine gidebilecek. Başvuru işlemleri telefonla ve online olarak yapılabiliyor. İşte 65 yaş üstü seyahat izin belgesi alma ekranı ve detaylar…

30.06.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır İçişleri Bakanlığından 65 yaş üstü seyahat izin belgesi açıklaması

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? İçişleri Bakanlığı'ndan 65 yaş üstü seyahat izin belgesi açıklaması

65 yaş üstü seyahat izni ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır sorusu araştırılan konular arasında yer alıyor. İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelgeye göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi almak şartıyla istedikleri yerleşim yerine gidebilecek. Başvuru işlemleri telefonla ve online olarak yapılabiliyor. İşte 65 yaş üstü seyahat izin belgesi alma ekranı ve detaylar…

29.06.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır İşte 65 yaş üstü sokağa çıkma izin saatleri

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte 65 yaş üstü sokağa çıkma izin saatleri

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? Corona virüsü normalleşme süreciyle beraber 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağında esnemeye gidildi. Yeni alınan karara göre, 65 yaş üstü vatandaşlar haftanın her günü 10.00 ve 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyorlar. 65 yaş ve üzeri vatandaşların seyahat etmesini sağlayan seyahat belgeleri ise SMS ve e-Devlet seyahat belgesi sorgulama ekranından alınacak. İşte, 65 yaş üstü sokağa çıkma izin saatleriyle ilgili ayrıntılar.

28.06.2020Gündem
65 yaş üstüne tatil izni

65 yaş üstüne tatil izni

Daha önce tek yönlü seyahat izni verilen 65 yaş üstündekilere tatil izni de çıktı. Buna göre, 65 yaş üstündekiler tatile gitmek için “Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi” alacak. Belgeler e-Devlet ve Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı’ndan alınabilecek.

26.06.2020Gündem
Vali Yerlikaya 65 yaş ve üstüne tatil izni verildiğini açıkladı

Vali Yerlikaya 65 yaş ve üstüne tatil izni verildiğini açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 65 yaş ve üzeri vatandaşların izin belgesi alarak, turizm amaçlı seyahat yapabileceklerini açıkladı. Vali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız turizm amacıyla yapacakları yolculuklarda 'Seyahat İzin Belgesi' almak şartıyla istedikleri yere gidebilecekler. Kendileri ile aynı durumda bulunan birinci derece yakınlarından en fazla 6 kişi için de izin alabilecekler. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi almak üzere Alo 199, Vefa Sosyal Destek Hattı ve e­-Devlet üzerinden başvuru yapabileceklerdir."

25.06.2020Gündem
65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı 65 yaş üstü seyahat izin belgesi ile ilgili açıklama

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? 65 yaş üstü seyahat izin belgesi ile ilgili açıklama

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının kalkıp kalmadığı araştırılıyor. 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri ne zaman? Koronavirüs önlemleri kapsamında bir süredir uygulanan yasak ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapmış ve sokağa çıkma saatlerini duyurmuştu. 65 yaş ve üstü vatandaşların haftanın her günü 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyor. Valiliklere gönderilen genelgeye göre 65 yaş ve üzerindekiler, izin belgesi alarak turizm amaçlı seyahat yapabilecek.

25.06.2020Gündem
Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi nedir ve nasıl alınır

Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi nedir ve nasıl alınır?

65 yaş üstü vatandaşlar için getirilen turizm amaçlı seyahat izin belgesi, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine duyuruldu. Belge için 65 yaş üstü vatandaşlar, kaymakamlıklara, valiliklere gitmeye gerek kalmadan izinlerini alabilecek. Bu sayede tatil için farklı bir şehre gitmek isteyen 65 yaş üstü vatandaşlar işlemlerini kolayca tamamlayarak yola çıkabilecek. Peki, Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

25.06.2020Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanlığı’ndan 65 yaş ve üzerindekiler için yeni genelge

Son dakika: İçişleri Bakanlığı’ndan 65 yaş ve üzerindekiler için yeni genelge

İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere gönderilen genelgeye göre 65 yaş ve üzerindekiler, izin belgesi alarak turizm amaçlı seyahat yapabilecek.

25.06.2020Gündem
65 yaş üstü şehirler arası seyahat yapabilir mi 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır İşte detaylar

65 yaş üstü şehirler arası seyahat yapabilir mi? 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? İşte detaylar

65 yaş üstü vatandaşlar seyahat izninin nasıl alındığını merak ediyorlar. ALO 199 Vefa Destek Hattı'ndan edinilen bilgiye göre 65 yaş üstü vatandaşlar gidecekleri yerde en az bir ay kalmak şartı ile seyahat izin belgesi alarak seyahat edebiliyorlar. Bu konuda bir değişiklik bulunmuyor. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar; Seyahat İzin Belgesi taleplerini, E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapabiliyor.

18.06.2020Gündem
65 yaş üstü şehirler arası seyahat yapabilir mi 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır

65 yaş üstü şehirler arası seyahat yapabilir mi? 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır?

65 yaş üstü vatandaşlar seyahat izninin nasıl alındığını merak ediyorlar. ALO 199 Vefa Destek Hattı'ndan edinilen bilgiye göre 65 yaş üstü vatandaşlar gidecekleri yerde en az bir ay kalmak şartı ile seyahat izin belgesi alarak seyahat edebiliyorlar. Bu konuda bir değişiklik bulunmuyor. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar; Seyahat İzin Belgesi taleplerini, E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapabiliyor.

17.06.2020Gündem
65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır  65 yaş üstü seyahat yapabilir mi

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? 65 yaş üstü seyahat yapabilir mi?

65 yaş üstü seyahat izni araştırılan konular arasında yer alıyor. 65 yaş üstü seyahat yapabilir mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaş ve üstü vatandaşların haftanın her gün saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabileceklerini söyledi. Bu açıklamanın ardından vatandaşlar şehirler arası seyahat yapıp yapamayacaklarını araştırmaya başladılar. 65 yaş üstü vatandaşlar seyahat izinlerini e-Devlet, İçişleri Bakanlığı e-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı Sistemi üzerinden alabiliyorlar. İşte 65 yaş üstü seyahat izni ile ilgili detaylar...

11.06.2020Gündem
HES nedir, kodu nasıl alınır HES kodu alma işlemi nasıl yapılır

HES nedir, kodu nasıl alınır? HES kodu alma işlemi nasıl yapılır?

HES kodu alma ekranı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Hayat Eve Sığar Uygulaması ve SMS ile alınabilen bu kod, uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabiliyor. Vatandaşların kodun yanı sıra seyahat izin belgesi de almaları gerekiyor. İşte HES kodu alam ekranı ve merak edilenler…

11.06.2020Gündem
HES kodu alma işlemi nasıl yapılır HES kodu nedir

HES kodu alma işlemi nasıl yapılır? HES kodu nedir?

HES kodu alma ekranı yoğun ilgi görüyor. Uygulama öncelikle seyahatlerde kullanılmaya başlansa da kısa süre içerisinde iş yerleri, muayenehaneler, kurum ziyaretleri gibi birçok alanda yaygınlaştırılacak. Vatandaşlar Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden ve sms ile kod alabiliyorlar. Alınan HES kodu seyahat izin belgesi yerine geçmiyor. İşte HES kodu alma ekranı ve detaylar…

9.06.2020Gündem
e-Devlet 65 yaş üstü seyahat izin belgesi alma ekranı: 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır

e-Devlet 65 yaş üstü seyahat izin belgesi alma ekranı: 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır?

65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Sokağa çıkma izninin verildiği günlerde dışarı çıkan vatandaşlar 21 Mayıs tarihinden itibaren seyahat izin belgesi almaya başladılar. Vatandaşlara en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izni verildi. Başvurular e-Devlet, İçişleri Bakanlığı e-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı Sistemi üzerinden yapılıyor.

5.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Havai fişekler giderek azalacak

HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) gibi kuruluşlar uzun süredir havai fişeklerin yasaklanması için çaba gösteriyordu.

15.07.2020

65 yaş ve üstündekiler yazlık konuğu olamaz mı

65 yaş ve üstündekilere her gün 10.00-20.00 saatleri arasında dışarı çıkma izninden sonra bir özgürlük daha tanındı.

30.06.2020