EKSTRA
MENÜ

Sevimli Hayvanlar

Sevimli Hayvanlar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sevimli Hayvanlar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 727 Sevimli Hayvanlar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sevimli Hayvanlar Haberleri

Edirnede tarihi yapılar leyleklere yuva oldu

Edirne'de tarihi yapılar leyleklere yuva oldu

Edirne'de Osmanlı döneminde yıllardır Asker Hastanesi olarak kullanılan tarihi yapıdan arta kalan sütunlar ile koza fabrikası olan binanın çatısı, leyleklerın yuvası haline geldi.

21.05.2021Haber
Falda Tavşan görmek nedir Kahve falında tavşan görmenin anlamı

Falda Tavşan görmek nedir? Kahve falında tavşan görmenin anlamı

Dünyanın en sevimli ve masum hayvanlarından biri olarak tavşan öne çıkıyor. Bu eğlenceli ve sevimli hayvanlar aynı zamanda fallarda çıkabilmektedir. Konusunda tecrübe sahibi fal yorumcuları ise çıkacak olan fala bağlı olarak yorumlarını sunmaktadır. Peki, falda tavşan görmek nedir? Kahve falında tavşan görmenin anlamı.

20.11.2020Kahve Falı
Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Nerede Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Nerede? Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Elli farklı tür ve 200’ e yakın hayvanın bulunduğu Çekmeköy hayvanat bahçesi İstanbul’da park of İstanbul’un içerisinde yer almaktadır. Çok sayıda sevimli hayvanın bulunduğu Çekmeköy hayvanat bahçesi nerede? Çekmeköy hayvanat bahçesi hayvanları ve listesi, Çekmeköy hayvanat bahçesi giriş ücreti nedir? Çekmeköy hayvanat bahçesi çalışma saatleri nedir? Çekmeköy hayvanat bahçesi iletişim bilgileri nedir? Sorularının cevabını siz doğaseverler için araştırdık.

10.09.2020Seyahat
Edirnede tarihi binalar leyleklerin yuvası oldu

Edirne'de tarihi binalar leyleklerin yuvası oldu

Edirne'de Osmanlı döneminde yıllardır hastane olarak kullanılan tarihi yapıdan arta kalan sütunlar ile aynı dönemlerde koza fabrikası olarak kullanılan binanın çatısı leyleklerin yuvası oldu.

16.07.2020Seyahat
2. Sınıf İngilizce 10. Ünite Animals (Hayvanlar) konu anlatımı

2. Sınıf İngilizce 10. Ünite Animals (Hayvanlar) konu anlatımı

Bu konu içerisinde tanıdığımız ve çevremizde gördüğümüz hayvanları inceleyeceğiz. Onların özelliklerine bakacağız ve özelliklerine göre cümleler kuracağız. İngilizce nasıl yazıldıklarına bakarak konu hakkında bilgiler öğreneceğiz. İşte 2. sınıf İngilizce 10. ünite animals (hayvanlar) konu anlatımı.

7.07.20202. SINIF
Karadenizde sayıları arttı, bölge halkı tedirgin Değnekle dolaşıyorlar

Karadeniz'de sayıları arttı, bölge halkı tedirgin! Değnekle dolaşıyorlar

Karadeniz Bölgesi'nde sayılarında önceki yıllara oranla artış olduğu belirlenen ayılar, indikleri yayla ve mezralarda tehlike oluşturuyor. Yaylardaki turistik işletmelere dadanıp tarım ürünlerine zarar veren ayılara karşı tedirgin olan bölge halkı, değnekle dolaşıp tedbir alırken, uzmanlar da ayı saldırılarına karşı doğada gürültülü ve gruplar halinde dolaşılmasını öneriyor.

22.06.2020Gündem
Şaşırtan ilanlar... İnternetten satıyorlar

Şaşırtan ilanlar... İnternetten satıyorlar

ANAVATANI, Avustralya ve ABD olan sarsangiller türü ’feret’, yasak olmasına rağmen, Türkiye’de internet ortamında satışa çıkarılıyor. Sevimli hayvanlar için 750 lira ile 1500 lira arasında değişen fiyatlar isteniyor.

24.03.2019 Gündem
Gündem 24 Saat-10.03.2019

Gündem 24 Saat-10.03.2019

Gündem 24 Saat-10.03.2019

11.03.2019Özet
Yasak ama internetten satıyorlar; Leopard Gecko

Yasak ama internetten satıyorlar; Leopard Gecko

Anavatanı Irak, İran, Afganistan, Pakistan ve Hindistan olan kertenkele türü 'Leopard Gecko'lar yasak olmasına rağmen, Türkiye'de internet ortamında satışa çıkarılıyor. Sevimli hayvanlar için 300 lira ile 6 bin 500 lira arasında değişen fiyatlar isteniyor.

11.03.2019Gündem
Herkes bir hikâyeye sahip olmak ister; hayvanlar da...

Herkes bir hikâyeye sahip olmak ister; hayvanlar da...

Yalvaç Ural’ın öyküleri arasında dolaşırken hayal edebilmenin, hikâyeye sahip olmanın sadece insanlar için değil hayvanlar için bile ihtiyaç olabileceğinin altı çiziliyor. Bu kez karşımızda ‘Mavi Eşek’in Serüvenleri’ serisinin yeni macerası ‘Mavi Eşek ile Yapboz Karga’ var...

24.11.2017Kitap Sanat
Sevimli hayvan görsellerinin psikolojimize 5 etkisi

Sevimli hayvan görsellerinin psikolojimize 5 etkisi

Sosyal medyada karşımıza görseller bazen kaçma ve uzaklaşma isteği bazen de ekrana sarılma ve öpme isteği yaratabilir. Hiç düşünmeden beğenilen ve paylaşılan karelerin başrollerinde genellikle sevgi dolu dostlarımızın olması şaşırtıcı bir durum değil. Çok farkında olmasak da bu görseller bizi çok derinden yakalıyor ve yüzümüzde bıraktıları gülümseme ile çok daha mutlu ediyor. Nasıl mı?

27.07.2017Hayat
Zekanın sadece insana bahşedilmediğine kanıt 6 mükemmel hayvan

Zekanın sadece insana bahşedilmediğine kanıt 6 mükemmel hayvan

İnsanoğlu olarak dünyanın en zeki varlıklarının bizler olduğunu düşünür bununla da her fırsatta gururlanırız. Oysa zeka dediğimiz şey, içinde bulunduğu durum karşısında en kestirme sonucu bulmamıza yarayan düşünce şekli. Ve böyle düşününce sadece bize değil diğer canlılara da bahşedildiği bir gerçek.

5.04.2017Hayat
Ünlü sporcular ve hayvanları

Ünlü sporcular ve hayvanları

Spor dünyasının birbirinden ünlü yıldızlarının saha dışındaki en yakın arkadaşları bu sevimli hayvanlar...

21.02.2017Spor Arena
Sevimliliğiyle sosyal medyada büyük bir hayran kitlesine ulaştı

Sevimliliğiyle sosyal medyada büyük bir hayran kitlesine ulaştı!

Sosyal medyada yayınlanan videoları sayesinde kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaşan 4,5 haftalık Puff'ın tatlı halleri herkesi büyülüyor.

15.02.2017Hayat
En sevdikleri oyun uzaktan kumandalı aracı kovalamak

En sevdikleri oyun uzaktan kumandalı aracı kovalamak

Bu minik köpeklerin en sevdiği oyun, uzaktan kumandalı oyuncak arabanınpeşinden koşmak. Sahiplerinin garajdan çıkardığı aracı görür görmezçılgına dönen yavru köpekler, dakikalarca onun peşinden bir o yana birbu yana koşuyor. Bu yolla hem köpeklerin sahibi onları eğlendirmek içinfazladan çaba sarf etmiyor, hem de sevimli hayvanlar enerjilerini atmışoluyor.

20.12.2016Eğlence
Kırmızı solucanla gelirini beşe katladı

Kırmızı solucanla gelirini beşe katladı

Çiğdem Gün ve Harika Durgut, Muğla'da çiftçilik yapan iki kadın. Biri kırmızı Kaliforniya solucanları sayesinde ürünlerinin verimini artırdı, diğeri hayvan yemi işine girdi. İkisi de gelirini katladı.

1.09.2016Ekonomi
Afrika penguenleri ilgi odağı oldu

Afrika penguenleri ilgi odağı oldu

KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'nde bulunan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda bulunan Afrika Penguenleri haftasonu ziyaretçilerin ilgi odağı oldular.Başta Kocaeli olmak üzere İstanbul, Bursa, Eskişehir ve Sakarya'nın yanı sıra diğer çevre illerden de turlarla ziyaretçi gelen Darıca Kuş Cenneti Hayvanat ve Botanik Bahçesi'nde 200 türde yaklaşık 2 bin hayvan barınıyor. Botanik Parkı'nda 600 ayrı türden 8 bin bitki bulunuyor. Parkta bulunan 39 adet Afrika Pengueni haftasonu ziyaretçilerin akınına uğradı. Penguenlerin sevimli hayvanlar olması nedeniyle parkta ilgiyi gören hayvanların başında geldiğini söyleyen Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Eğitim Müdürü Gökmen Aydın, " Bakıcımız hepsini günde iki defa tek tek elleriyle besliyor. Penguen denilince aklımıza hep kutuplarda yaşayan İmparator Penguenler aklımıza geliyor. Aslında Penguenler sıcak iklimde de yaşayabilirler . Bu Penguenler Afrika?nın güney batısında yaşayan Penguenler. Darıca?da Hayvanat Bahçemizde yoğun olarak yavru dünyaya getiriyorlar. Şu an zaten kuluçka dönemi." dedi. Ziyaretçilerimizin en çok dikkatini çektiği alan olduğunu söyleyen Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü: "Parkımızda Penguen sayısı yavrularıyla birlikte 39'a ulaştı. Yavrular Dünya'ya geldikten sonra ince tüyleri oluyor. Yaklaşık 10 gün içerisinde hemen hızlı bir şekilde büyüyebiliyorlar. Yetişkinlerden farkı kafa kısmı tamamen siyah oluyor. Gittikçe beyazlamaya başlıyor. Afrika Penguenlerinin en önemli özelliği göğüslerinde noktalar var. Bu noktalar her birinde farklı. Tıpkı insanlardaki parmak izi gibi. Buda onları birbirinden ayırt etmeyi sağlıyor. "diye konuştu. 

31.08.2016Diğer Videolar
Bale yapmayı seven şirin kedi

Bale yapmayı seven şirin kedi

Sevimli hareketleri ile sosyal medya fenomeni olma yolunda hızla ilerleyen bu kedi Anlaşılan o ki bale yapmayı çok seviyor!

23.05.2016Saglik
Hapur hupur yemek yiyen 30 hayvan

Hapur hupur yemek yiyen 30 hayvan

Yemek yiyen komik ve sevimli hayvanlar...

10.05.2016Ebeveyn
Fotojeniklikte sınır tanımayan kedi

Fotojeniklikte sınır tanımayan kedi

Daha önce böylesine fotojenik bir kedi gördünüz mü? Smoothie adındaki bu kedi fotojenikliği ve şirinliği ile şimdiden sosyal medya fenomeni haline geldi!

2.05.2016Saglik
Engellerini aşarak insanlığa ilham veren 14 hayvan dostumuz

Engellerini aşarak insanlığa ilham veren 14 hayvan dostumuz

İnsanlar gibi hayvanlar da engelli olabilir. Hatta hayvanların yaşadıkları engeller kimi zaman insanlara göre daha zorludur. Dertlerini bizler kadar iyi anlatamasalar da biz onların neler yaşadıkları gayet iyi anlayabiliriz.

6.04.2016Hayat
Şirinlikleriyle kalpleri ısıtan kutup ayıları

Şirinlikleriyle kalpleri ısıtan kutup ayıları

27 Şubat Dünya Kutup Ayıları gününde yayınlanan bu fotoğraflar oldukça şirin ve sevimli!

27.02.2016Saglik
Görebileceğiniz en tatlı 20 kirpi

Görebileceğiniz en tatlı 20 kirpi

Kirpiyi seven dikenine katlanır diye düşüneceğiniz bu kirpiler akıllardaki tüm kötü algılara yok etmeye değer...

2.02.2016Saglik
Sahiplerine benzeyen 25 sevimli hayvan

Sahiplerine benzeyen 25 sevimli hayvan!

Zaman geçtikçe hayvanlar mı sahiplerine benzemeye başlar yoksa sahipleri mi hayvanlarına?

15.01.2016Ebeveyn
Doğanın mükemmeliğinin kokusuna varan 25 sevimli hayvan

Doğanın mükemmeliğinin kokusuna varan 25 sevimli hayvan

Doğanın mükemmeliğinin kokusuna varan şirin hayvanlar...

13.01.2016Ebeveyn
Hayvanlarla çektiği selfieler büyük ilgi görüyor

Hayvanlarla çektiği selfieler büyük ilgi görüyor!

Hayvanlarla selfie çekerek herkesin hayranlığını kazanan Allan Dixon ve çektiği kareler...

28.12.2015Ebeveyn
2015in en komik vahşi doğa fotoğrafları

2015'in en komik vahşi doğa fotoğrafları!

İlki düzenlenen komik vahşi fotoğraf yarışmasının dereceye giren birbirinden komik ve sevimli 12 fotoğrafı...

28.12.2015Ebeveyn
Noel ağacından kurtarılmayı bekleyen 30 kedi

Noel ağacından kurtarılmayı bekleyen 30 kedi

Sizin de evinizde yılbaşı ağacınız ve kediniz varsa, bu görüntülerle karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek!

21.12.2015Saglik

Yazar Sonuçları

Adalar uyarıyor!

Dört ana elementten havayı, suyu ve toprağı fena kirlettik. Kirletemediğimiz ateş mi alıyor acaba intikamı?

11.01.2020

Afrika’nın cennet köşesi: Kap (Cape) Yarımadası

Cape Town’ın bulunduğu Kap (Cape) Yarımadası, görülmesi gereken doğal güzellikleri içinde barındırıyor. Yarımada, kuzeyden güneye 50 km uzunluğunda olsa da doğal plajları, körfez ve adalarıyla, görülmeye değer yerlerde. İşte size Kap (Cape) yarımadası gezi rehberi…

21.09.2017