MENÜ

Sevimli

Sevimli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sevimli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.635 Sevimli haberi bulunmuştur.

Sevimli Haberleri

Dünya Kediler Gününde siyasiler de can dostlarını kutladı

Dünya Kediler Günü'nde siyasiler de can dostlarını kutladı

Dünya Kediler Günü siyasetçilerin de gündemindeydi. İçişleri Bakanı Soylu, İYİ Parti Lideri Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş ve İstanbul Valisi Yerlikaya, can dostlarının fotoğraflarını paylaşarak kutlamalara katıldı.

9.08.2020Gündem
Çocuğunuzu yalnız uyumaya alıştırmak için 6 öneri

Çocuğunuzu yalnız uyumaya alıştırmak için 6 öneri

Çocuğunuza iyi uyku alışkanlıklarını öğrenmesine yardımcı olmanın ilk adımı yalnız uyumasını sağlamaktır. Ancak bu süreçte biraz da olsa yardıma ihtiyaçları vardır. Yardımcı olma teknikleri oyuncak ayıdan bir bardak ılık süte kadar çocuktan çocuğa değişebilir.  Çocuğunuzu yalnız uyumaya alıştırmak için bu önerilerimizi kulak verin.

6.08.2020Ekstra Özel
Dünyanın en aktif yanardağı: Etna

Dünyanın en aktif yanardağı: Etna

Sicilya’nın doğu kıyısında ve Katanya’nın 30 km yakınındaki Etna Yanardağı gölgesindeki halk, farklı ve karışık duygular ile bölgede yaşamına devam ediyor. İşte size Etna hakkında ilginç bilgiler…

6.08.2020Ekstra Özel
Ünlü anne babalar ve çocukları Instagram’da

Ünlü anne babalar ve çocukları Instagram’da

Severek takip ettiğimiz ünlü anne ve babalar Instagram hesaplarından çocuklarıyla beraber çektirdikleri birbirinden renkli kareleri takipçileri ile paylaşıyor. Bakalım son zamanlarda hangi ünlü ne paylaşmış. İşte çocukları ile birlikte fotoğraflarını takipçileri ile paylaşan o ünlüler ve sevimli çocukları...

5.08.2020Etkinlikler
Gineden Lüleburgaza gelin geldi

Gine'den Lüleburgaz'a gelin geldi

Kırklareli'den çalışmak için Gine'ye giden Arif Gürsoy, burada tanıştığı Nakanda Kante ile Lüleburgaz’da düzenlenen sokak düğünüyle evlendi.

4.08.2020Gündem
İstanbuldaki tema parklarda bayram yoğunluğu

İstanbul'daki tema parklarda bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı'nın 3. gününde eğlence ve macera dolu anlar yaşamak isteyen vatandaşların tercihi tema parklar oldu.

3.08.2020Seyahat
Acı ve drama haklarımı kullanıp tükettim, sağlı sollu kroşeler bitti

Acı ve drama haklarımı kullanıp tükettim, sağlı sollu kroşeler bitti

“İnsanlara bir şeyler ispat etmeyi bırakalı uzun yıllar oldu” diyor. Kalbinin bir tarafının nasır tuttuğunu itiraf ederken geçmişteki haline “Amma yordun kendini be! Bir uzan şöyle, yorma güzel kalbini” demek istediğini anlatıyor. Kanal D’nin yeni yarışması ‘Uzak Ara Eğlence’de jüri üyesi olarak karşımıza çıkan Gülben Ergen’le geçmişten bugüne uzandık: “Lokum gibi bir hayatım var, arkama değil önüme bakıyorum. Hepinize de tavsiye ediyorum.”

Rüyada yunus görmek ne anlama gelir Rüyada yunus balığı sürüsü görmek tabiri

Rüyada yunus görmek ne anlama gelir? Rüyada yunus balığı sürüsü görmek tabiri

Deniz canlıları arasında en sevimli hayvanlardan biri olarak öne çıkan Yunus, aynı zamanda oldukça akıllı hayvan türleri içerisindedir. Sevimli olmasının yanı sıra pek çok insanın rüyasına da girer. Peki, rüyada yunus görmek ne anlama gelir? Rüyada yunus balığı sürüsü görmek tabiri.

29.07.2020Rüya Tabirleri
Rüyada serçe görmek ne anlama gelir Rüyada serçe kuşu sürüsü beslemek ve yakalamak tabiri

Rüyada serçe görmek ne anlama gelir? Rüyada serçe kuşu sürüsü beslemek ve yakalamak tabiri

Hem ötüşü hem de sevimli görüntüsü ile en çok beğeni toplayan kuşlar arasında serçe gelir. Sevimliliği ve birçok özelliğinin yanı sıra aynı zamanda insanların çok sık rüyasına girer. Peki, rüyada serçe görmek ne anlama gelir? Rüyada serçe kuşu sürüsü beslemek ve yakalamak tabiri ile ilgili detaylar.

29.07.2020Rüya Tabirleri
Arefe günü oruç tutulur mu Kurban Bayramının arefesinde oruç tutmak caiz mi

Arefe günü oruç tutulur mu? Kurban Bayramı'nın arefesinde oruç tutmak caiz mi?

Arefe günü oruç tutulur mu sorusu, pek çok Müslüman tarafından Kurban Bayramı'nın arefesi yaklaşırken araştırılmaya başlandı. Zilhicce ayının ilk 10 günü içerisinde yer alan arefe günü, Müslüman alemi için ibadet açısından önem arz ediyor. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre arefe günü oruç tutulur mu? İşte, Kurban Bayramı arefesinde oruç tutulur mu sorusunun cevabı

28.07.2020Gündem
Kurban kesmek farz mıdır Diyanet kurban ibadetinin mahiyeti ve hükmünü açıkladı

Kurban kesmek farz mıdır? Diyanet kurban ibadetinin mahiyeti ve hükmünü açıkladı

2020 Kurban Bayramı yaklaşırken, vatandaşlar kurban ile ilgili araştırmalar yapıyor. Bayram öncesinde en çok merak edilen konuların başında kurban kesmenin farz olup olmadığı geliyor. Peki, kurban kesmek farz mıdır, kimler kurban kesmekle yükümlü? İşte Diyanet'in kurban ibadetinin mahiyeti ve hükmü ile ilgili yaptığı açıklamalar...

27.07.2020Gündem
Zilhicce ayı ne zaman, fazileti nedir 2020 Zilhicce ayı tarihi

Zilhicce ayı ne zaman, fazileti nedir? 2020 Zilhicce ayı tarihi

Zilhicce ayının fazileti araştırılıyor. Sözlükte “hac ayı” anlamındaki zilhicce (zülhicce, zülhacce) kamerî yılın zilkadeden sonra gelen son ayıdır. 22 Temmuz'da başlayan zilhicce ayının ilk dokuz gününde oruç tutmak tavsiye edilmiştir. Bu ayın 10. günü Kurban Bayramı’nın ilk günüdür. Peki zilhicce ayı ne zaman bitecek?

24.07.2020Gündem
Zilhicce ayı 2020 ne zaman başlıyor 2020 zilhicce ayı tarihi

Zilhicce ayı 2020 ne zaman başlıyor? 2020 zilhicce ayı tarihi

Zilhicce ayının ne zaman başlayacağı, Diyanet takvimi ile yanıt buldu. Diyanet İşleri Başkanlığı dini gün ve ayların ne zaman idrak edileceğini yayımladığı dini takvim ile duyuruyor. Fecr suresinin 2. âyetinde geçen “on gece” ile, tercih edilen yoruma göre, hac ayı olan Zilhicce’nin ilk on gecesi kastedilmiştir. İşte 2020 zilhicce ayı tarihi…

17.07.2020Gündem
Edirnede tarihi binalar leyleklerin yuvası oldu

Edirne'de tarihi binalar leyleklerin yuvası oldu

Edirne'de Osmanlı döneminde yıllardır hastane olarak kullanılan tarihi yapıdan arta kalan sütunlar ile aynı dönemlerde koza fabrikası olarak kullanılan binanın çatısı leyleklerin yuvası oldu.

16.07.2020Seyahat
Malibuda Anne Kız Stili

Malibu'da Anne Kız Stili

Alessandra Ambrosio, ortağı Nicoló Oddi ve çocukları Anja ve Noah ile pandemi günlerini Kaliforniya'da geçiriyor.

2. Sınıf İngilizce 10. Ünite Animals (Hayvanlar) konu anlatımı

2. Sınıf İngilizce 10. Ünite Animals (Hayvanlar) konu anlatımı

Bu konu içerisinde tanıdığımız ve çevremizde gördüğümüz hayvanları inceleyeceğiz. Onların özelliklerine bakacağız ve özelliklerine göre cümleler kuracağız. İngilizce nasıl yazıldıklarına bakarak konu hakkında bilgiler öğreneceğiz. İşte 2. sınıf İngilizce 10. ünite animals (hayvanlar) konu anlatımı.

7.07.20202. SINIF
2. Sınıf İngilizce 8. Ünite Pets (Evcil Hayvanlar) konu anlatımı

2. Sınıf İngilizce 8. Ünite Pets (Evcil Hayvanlar) konu anlatımı

Sevimli dostlarımız evcil hayvanlar ikinci sınıftan itibaren öğrencilere aktarılmaktadır. Bu konuda evcil hayvanların Türkçe karşılığı ve onlarla ilgili cümle kurulumuna bakabilirsiniz. İşte 2. sınıf İngilizce 8. ünite pets (evcil hayvanlar) konu anlatımı.

7.07.20202. SINIF
Sıcak hava can dostlarını da olumsuz etkiliyor

Sıcak hava can dostlarını da olumsuz etkiliyor

İZMİR'de, hayvan sahipleri, gölge ya da serin alanda tuttukları hayvanlarını, dışarı çıkardıklarında su tutarak serinletmeye çalışıyor.

7.07.2020Gündem
Bozkır keleri bu kez Hozatta görüldü

Bozkır keleri bu kez Hozat'ta görüldü

TUNCELİ'nin Hozat ilçesinde bilimsel adı 'Trapelus lessonae' olan tombul kertenkele bozkır keleri görüldü. Hozat'ta fotoğraflanan bozkır keleri bir süre önce de Mazgirt ilçesinde görülmüştü.

6.07.2020Gündem
İstanbullular haftasonu piknik alanlarına ve plajlara akın ettiler

İstanbullular haftasonu piknik alanlarına ve plajlara akın ettiler

Koronavirüs tedbirleri sürecinde normalleşme adımlarının başlamasıyla birlikte havaların ısınmasını da fırsat bilen İstanbullular Belgrad Ormanı'na ve Gümüşdere Plajı'na akın etti.

4.07.2020Gündem
Ailelerin endişesi: “Çocuğum hala bebek gibi konuşuyor”

Ailelerin endişesi: “Çocuğum hala bebek gibi konuşuyor”

Büyümesine rağmen bazı harfleri söyleyemeyerek bebek gibi konuşma, çocuğun sosyal ve akademik gelişimini etkiliyor. Çocuğun 5-6 yaşlarına kadar hemen hemen bütün konuşma seslerini öğrendiğine dikkat çeken uzmanlar, yaşın ilerlemesiyle birlikte bazı sesleri çıkaramamanın önemli bir işaret olduğunu belirtiyor. Erken dönemde müdahalenin önemine işaret eden uzmanlar, dil ve konuşma gelişiminde yaşanan sorunların çeşitli terapi yöntemleriyle düzelebileceğini kaydediyor.

İstanbul Boğazında yunuslar görüntülendi

İstanbul Boğazı'nda yunuslar görüntülendi

İstanbul Boğazı’nın en sevimli misafirleri yunus balıklarının dans edercesine suyun üzerine fırlayıp yüzmeleri havadan görüntülendi. Turkuaza bürünen Boğaz'da yüzen yunusların görüntüsü belgesel filmlerini aratmadı.

29.06.2020Gündem
Cem Sultan kimdir ve kaç yaşında nerede öldü

Cem Sultan kimdir ve kaç yaşında nerede öldü?

Cem Sultan, Osmanlı tarihi içerisindeki konumu ile merak ediliyor. Fatih Sultan Mehmed'in oğlu olan Cem Sultan, babasının vefat etmesi üzerine tahta hakim olabilmek için Bursa'da hükümdarlığını ilan etmiş ve 18 gün boyunca hakimiyetini sürdürmüştür. Ancak Cem Sultan, abisi Beyazid ile taht kavgalarına düşmesinin ardından Avrupaya sürgün edilmiştir. Cem Sultan 1499 yılında İtalya'da vefat etmiştir. İşte, Cem Sultan hakkında bazı bilgiler

28.06.2020Gündem
Karadenizde sayıları arttı, bölge halkı tedirgin Değnekle dolaşıyorlar

Karadeniz'de sayıları arttı, bölge halkı tedirgin! Değnekle dolaşıyorlar

Karadeniz Bölgesi'nde sayılarında önceki yıllara oranla artış olduğu belirlenen ayılar, indikleri yayla ve mezralarda tehlike oluşturuyor. Yaylardaki turistik işletmelere dadanıp tarım ürünlerine zarar veren ayılara karşı tedirgin olan bölge halkı, değnekle dolaşıp tedbir alırken, uzmanlar da ayı saldırılarına karşı doğada gürültülü ve gruplar halinde dolaşılmasını öneriyor.

22.06.2020Gündem
Sleepy’nin reklam yüzü Anıl Altan ile Babalar Günü sohbeti

Sleepy’nin reklam yüzü Anıl Altan ile Babalar Günü sohbeti

Bugün Pelin Akil ve Anıl Altan çiftinin evlerine konuk oluyoruz. Eminim sizler de benim kadar bu güzel çiftin ve sevimli bebeklerinin ev yaşantılarını merak ediyorsunuz. Hamilelik döneminden ikizlerin doğumuna, karantina sürecini nasıl geçirdiklerinden yeni reklam filmlerine kadar pek çok konuda çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj: Sedef Batı

Boraboy Gölü’nün sevimli misafiri karaca yavrusu “Garip”

Boraboy Gölü’nün sevimli misafiri karaca yavrusu “Garip”

Amasya'nın Taşova ilçesinde Boraboy köyündeki bir aylık "Garip" isimli yavru karaca, Boraboy Gölü Tabiat Parkı’nın maskotu haline geldi. Bir ay önce Taşova-Erbaa ilçeleri sınırında ormanlık alanda köyde yaşayan vatandaşlar tarafından bulunan karaca yavrusu Boraboy Gölü Tabiat Parkı’na teslim edildi. 25 gündür ise Milli Parklarda görevli işçi 64 yaşındaki Tayyar Koçak tarafından bakılıyor.

18.06.2020Haber
‘COVID-19 mücadelesi göç için fırsat’

‘COVID-19 mücadelesi göç için fırsat’

Açılışı dün gece online olarak yapılan Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin onursal başkanı Oscar’lı oyuncu F. Murray Abraham, “Koronavirüs yüzünden küresel anlamda tüm dünyanın en zeki insanları işbirliği içerisinde. Bu dönem göç felaketleri konusunda güç birliği yapılması için önemli bir fırsata dönüştürülebilir” diyor.

15.06.2020Kitap Sanat
Yavrulu ve öfkeli

Yavrulu ve öfkeli

Birkaç gün önce bir çiçeği yakından görmek ve fotoğrafını çekmek için makilerin arasına girdim. Girmez olaydım… Üzerimde bir gümüş martı belirdi ve tıpkı savaş uçakları gibi sorti yaparak ‘bomba’sını bıraktı. Tam isabet! Girdiğim yerde yavrusunun olduğunu nereden bilebilirdim. Ben ettim, siz etmeyin!

14.06.2020Hürriyet Pazar
İnci isminin anlamı nedir İnci ne demek

İnci isminin anlamı nedir? İnci ne demek

Narin ve naif okunuşu ile beraber İnci kız çocukları için değerlendirilebilecek en hoş isimler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda farklı anlamları üzerinden de ele alarak değerlendirebilirsiniz. Peki, İnci isminin anlamı nedir? İnci ne demek? İşte bu özel isim hakkında bilinmesi gerekenler.

12.06.2020Gündem
Handan isminin anlamı nedir Handan ne demek

Handan isminin anlamı nedir? Handan ne demek

Pozitif bir anlamı bulunan Handan ismi kız çocukları için verilebilecek en güzel adlardan biridir. Bu ismi ne anlama geldiğini öğrenebilir ve buna göre minik yavrunuz için değerlendirebilirsiniz. Peki, Handan isminin anlamı nedir? Handan ne demek? İşte bu güzel isim hakkında bilinmesi gerekenler.

12.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Dramasavar lama göreve

Oksimoron, birbirine tamamen zıt iki kavramın, birlikte kullanılmasını işaret eder.

11.08.2020

Günlük hayata dair tahminler

KOVİD 19’dan dolayı evlere kapandığımız bir dönemde Selim Aykut’un bir öngörüsü vardı.

7.08.2020

Biraz da sportif takılalım...

Normalde bugünlerde gözümüz olimpiyat oyunlarında olacaktı. Lakin pandemi, hayatımızdaki birçok şey gibi sporun bu en muhteşem buluşmasının da ertelenmesine yol açtı. Bu vesileyle unutulmaz ‘spor filmleri’ni hatırlatalım dedik. Mücadele hırsı, kıskançlık, rekabet, dibe vurma, ayağa kalkma, umut, zafer, yıkım, dayanışma; hepsi burada...

1.08.2020

O sesleri duyarsam korkarım, üzülürüm

İZMİR’de yaz günleri, hele sıcaklık 40 derecelere dayanmışsa bazı seslerden korkarım.

1.08.2020

Eski İstanbul kaldı mı

Demode bir nostalji yazısı değil bu. Bir şehrin tarihini bilmemekten söz ediyorum.

31.07.2020

İçinden yaz geçen filmler…

Sadece açık hava sinemaları sayesinde özlemimizi giderdiğimiz şu günlerde, mevsime uygun yapımları derledik. İşte size kimi korkutan, kimi hüzünlendiren, kimi romantik takılmamızı sağlayan, kimi güldüren, kimi yollarda geçen 20 adet yazlık film...

25.07.2020

Urla Gezi Rehberi - Urla'da Gezilecek Yerler

İzmir’in şirin mi şirin ama pek de minik olmayan bir ilçesidir Urla. 727 kilometrekarelik yüz ölçümüyle de İzmir’in en büyük ilçelerindendir hatta. Son yıllarda gastronomik açıdan harikalar yaratan restoranlarıyla sözünü ettiriyor. Aynı zamanda üzüm bağlarıyla da meşhur.

17.07.2020

Yerlerinde olsam

CANAN KAFTANCIOĞLU: 15 Temmuz gecesi attığı demokrasi yanlısı bir tweet’ini paylaşıp, “Bakın ben böyle cici tweet’ler de attım” mesajı vermiş. YERİNDE OLSAM... Eski tweet’ler defterini unutmaya ve unutturmaya çalışırdım.

16.07.2020

Köpeğinizin ömrünü uzatacak 10 öneri

Köpeklerimiz hayatımıza dahil olduktan sonra bizler için son derece değerli ve önemli birer birey haline gelirler.

15.07.2020

Eeeee Çocuk Ne Zaman Geliyor?

Evliliğin kesin sonucu ve tek amacı olarak görülen çocuk mevzu Türkiye’de hemen hemen her konuda olduğu gibi haddini bilmezlikte liste başını çeken çok bilmiş popülasyon tarafından gayet rahatça ve fütursuzca yer, mekan ve zaman fark etmeksizin hem de herkesin yanında talihsizce sorulmaya devam ediliyor.

14.07.2020

Yeni Türkiye’nin Ortadoğu’daki etkinliği: Sadabad Paktı

8 Temmuz 1937 tarihinde Türkiye, İran, Irak ve Afganistan hariciye vekilleri Tahran’da Amerika Birleşik Devletleri ve Britanya temsilcileriyle bir araya gelerek bir anlaşma metnini imzaladılar. Tören Şah Rıza Pehlevi’nin Sadabad denen o devir için en modern, Kuzey Tahran’daki yazlık sarayında yapılmıştır. Türkiye’nin Ortadoğu’da etkin bir siyaset uygulamaya başladığının işaretiydi.

5.07.2020

Ozan Güven’i koruma ve kollama kanunu mu var?

Bir önyargım yok Ozan Güven’e karşı.

3.07.2020

Gamze estetiği nedir, nasıl yapılır?

Yüzdeki gamzeler birçok kişi tarafından sevimli kabul edilir. Kişiye daha genç bir gülüş kazandıran gamzeler baskın gen özelliklerindendir, birçok kişide bulunur. Günümüzde isteyen kişilere estetikle yapılması da mümkündür.

30.06.2020

Kendi Küçük İçi Büyük: Hyundai i10

A (Mini) Segmentinin oyuncularından ve ülkemizde üretilen Hyundai i10’u test ettim. Dış görünümü ne kadar küçükse iç mekanı bir o kadar ferah olan tam bir şehirli otomobille tanıştım.

28.06.2020

Pelin Akil ve Anıl Altan ile Babalar Günü'ne özel keyifli bir sohbet

Bugün Pelin Akil ve Anıl Altan çiftinin evlerine konuk oluyoruz. Eminim sizler de benim kadar bu güzel çiftin ve sevimli bebeklerinin ev yaşantılarını merak ediyorsunuz. Hamilelik döneminden ikizlerin doğumuna, karantina sürecini nasıl geçirdiklerinden yeni reklam filmlerine kadar pek çok konuda çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

18.06.2020

Çocukları için evini satmaktan vazgeçti

Oğulları Kuzey ve Uzay için havuzlu bir eve taşınmak isteyen ve villasını satışa çıkaran Çağla Şıkel, yine çocuklarının isteği üzerine evini satıştan geri çekti.

17.06.2020

Bozcaada Hakkında Her Şey…

İnsan kalabalığının henüz bastırmadığı, havaların sıcaktan bayıltmadığı haziran ayı veya rüzgarların dindiği, kalabalığın çekildiği, denizin ısındığı eylül aylarında Bozcaada’da olmak çok daha keyifli olacaktır düşüncesiyle çıkarım ben her yaz bu adanın yollarına… Sizlere de aynısını önererek başlamak isterim Bozcaada yazıma…

14.06.2020