EKSTRA
MENÜ

Sevimli

Sevimli haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sevimli hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 13.017 Sevimli haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sevimli Haberleri

Dünyanın en komik uzay yolculuğu

Dünyanın en komik uzay yolculuğu

Kafayı uzayla bozmuş Dara O’Briain sizi dünyanın en komik uzay yolculuğuna çıkarıyor. Önce uzaya gitmenin ne berbat bir fikir olduğunu anlatıp bir güzel dalga geçiyor hepimizle, ardından o muhteşem evrenin kapılarını ardına kadar açıyor.

30.07.2021Kitap Sanat
Bir anti-semitin anıları

Bir anti-semitin anıları

Roman, anı, senaryo ve radyo oyunları yazarı; ayrıca aktör, gazeteci, görsel sanatçı, sanat eleştirmeni ve sanat koleksiyoncusu Gregor von Rezzori, ilkgençlik yıllarını ve delikanlılık çağını kapsayan ‘Sadakat’ adlı anlatı kitabında -kendi deneyiminden yola çıkarak- ötekine duyulan nefretin dinamiklerini ortaya koyuyor.

30.07.2021Kitap Sanat
Meliha isminin anlamı nedir Meliha ne demek Meliha adının özellikleri, analizi ve kökeni

Meliha isminin anlamı nedir? Meliha ne demek? Meliha adının özellikleri, analizi ve kökeni

Yeni doğacak çocukları için büyük bir heyecanla isim arayışına giren kişiler, hangi ismi koyma konusunda tedirginlik yaşıyor. Günümüzde popüler isimlerden birisi olan Meliha ismi, insanların beğendiği isimlerin başında geliyor. Meliha ismini koymayı düşünen kişiler, ismin anlamını merak ediyor. Meliha isminin anlamı nedir? Meliha ne demek? Meliha ismi Kur’an’da geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Ada Masalının Haziranı Ayça Ayşin Turan kimdir, kaç yaşında İşte, Ayça Ayşin Turan dizileri

Ada Masalı'nın Haziran'ı Ayça Ayşin Turan kimdir, kaç yaşında? İşte, Ayça Ayşin Turan dizileri

Ekranların yeni yaz dizisi Ada Masalı’nın Haziran’ı olarak hayranlarıyla buluşan Ayça Ayşin Turan, renkli rolü ile izleyenlerden tam not aldı. Çocukluğundan beri oyunculuğa özel ilgisinin olduğunu söyleyen Turan, Haziran rolüyle çok sevildi. Takipçilerinin merak ettiği Ada Masalı’nın Haziran’ı Ayça Ayşin Turan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? İşte Ayça Ayşin Turan dizileri ve hakkında merak edilenler…

28.07.2021Hayat
Mustafa Sandal, sevgilisi Melis Sütşurup ve büyük oğlu Yaman’la tatilde

Mustafa Sandal, sevgilisi Melis Sütşurup ve büyük oğlu Yaman’la tatilde

Pop yıldızı Mustafa Sandal’ın yaz tatili devam ediyor. Önceki gün Bodrum’da görüntülenen Sandal’ın yanında sevgilisi Melis Sütşurup ve büyük oğlu Yaman vardı.

26.07.2021Magazin
Isla Fisher: Dünyanın en komik adamıyla yaşıyorum

Isla Fisher: Dünyanın en komik adamıyla yaşıyorum

Isla Fisher, dünyaca ünlü komedyen Sacha Baron Cohen’le evli. Avustralya’da yerli dizilerde bir gençlik ikonu olan aktris, beyazperdede komedyen olmaya karar verip ABD’ye taşındı. “Wedding Crashers” (2005) ile dünya izleyicisinin karşısına çıkan Fisher, hayallerine kavuştu ve başarılı bir komedi oyuncusu olarak kendini sinema dünyasına kabul ettirdi. En son “Blithe Spirit” filminde rol alan Fisher ile görüntülü olarak konuştuk. Oyuncu, röportaja Avustralya’dan bağlandı.

25.07.2021Magazin
Tomris ve arkadaşları öğrencilerin yolunu gözlüyor

Tomris ve arkadaşları öğrencilerin yolunu gözlüyor

Hacettepe Üniversitesi birçok hayvana ev sahipliği yaptığı Beytepe Kampüsü’yle ünlü. O yüzden de okulların açılmasını öğrenci ve hocalar kadar sokak hayvanları da istiyor. Üniversitenin maskotu haline gelen sevimli köpek Tomris başta olmak üzere birçok hayvanın gözleri yollarda. Hepsi okulun yeniden açılmasını ve öğrencilerin dönmesini bekliyor.

23.07.2021Eğitim
Sone Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Sone Nazım Şekli Nasıldır Ve Sone Örnekleri

Sone Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Sone Nazım Şekli Nasıldır Ve Sone Örnekleri

William Shakespeare dendiğinde akla ilk gelen şiir örneklerinden biri Sone’dir. Soneler, İtalya ve İngiltere’de oldukça bilinen bir şiir türüdür. Peki, sone tam olarak nedir, özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Evliliğimizin ikinci haftası kutlu olsun

Evliliğimizin ikinci haftası kutlu olsun

Müzik dünyasının iki ünlüsünün aşkı hayatlarını resmi olarak birleştirdikten sonra daha da alevlendi görünüşe göre. Bu ayın başında kendilerine ait çiftlikte hayatlarını birleştiren Gwen Stefani ile Blake Shelton, evlilikte iki haftayı geride bıraktı.

19.07.2021Magazin
Manga nedir ve nasıl okunur Dünyada en çok okunan manga önerileri ve örnekleri

Manga nedir ve nasıl okunur? Dünyada en çok okunan manga önerileri ve örnekleri

Dünya genelinde edebi anlamda pek çok eser bulunmaktadır. Her ülkenin kendine özgü edebi eserleri bulunur. Manga da bu kapsamda oldukça merak uyandırmaktadır. Manga nedir ve nasıl okunur? Dünyada en çok okunan manga önerileri ve örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.07.2021Araştırma
Bana emojini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim

Bana emojini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim

Dün ‘Dünya Emoji Günü’ idi... Doğru, yanlış bakmayıp ‘çalaklavye’ kullandığımız emojilerle Z Kuşağı kendine özel dil yarattı. Y Kuşağı da onların olmadığı bir hayatı hatırlamıyor! Teknoloji yazarımız Umut Fırat Eroğlu emojilerin doğuşunu yazdı; sosyal medya eğitmeni Sezgi Karabaş kültürel etkileşimlerini anlattı; gençler de nasıl kullandıklarını...

18.07.2021Hürriyet Pazar
Dışarıdaydım, havadaydım... 3 kilometre yüksekten düştü, babasının bir sözü sayesinde kurtuldu...

'Dışarıdaydım, havadaydım...' 3 kilometre yüksekten düştü, babasının bir sözü sayesinde kurtuldu...

50 yıl önce meydana gelen bir uçak kazası, filmlere konu olmuş bir hayatta kalma hikayesi... Bu haber hepimiz için çok önemli hayat dersleri içeriyor...

15.07.2021Dünya
Sosyal medyadan çağrı yaptılar: Dev Japon balıkları istila etti

Sosyal medyadan çağrı yaptılar: Dev Japon balıkları istila etti!

ABD'de yaşanan tuhaf olay sosyal medyada büyük yankı getirdi. Vatandaşların su yollarına veya göletlere bıraktığı Japon balıkları, futbol topu büyüklüğüne ulaşarak istilacı türlere dönüşmeye başladı. Görevliler durumla başa çıkamayınca sosyal medyadan duyuru yapmak zorunda kaldı.

13.07.2021Dünya
Dünya yıllarca üzerlerine titredi... Çin, sevindiren haberi verdi

Dünya yıllarca üzerlerine titredi... Çin, sevindiren haberi verdi!

Yıllardır dünyanın dört bir yanındaki uzmanların koruma merkezlerinde nesillerinin tükenmemesi için uğraştığı dev pandalarla ilgili sevindiren gelişmeyi Çin duyurdu. Dev pandaların 'tehlike altındaki tür' sınıflandırmasından çıkarıldığı açıklandı.

9.07.2021Dünya
Plastik pipetin öldürücü yolculuğu

Plastik pipetin öldürücü yolculuğu

Ortalama kullanım süresi 20 dakika ama yok olması 200 yıl süren plastik pipetlerin doğaya verdiği zararı harika bir hikâyeyle anlatıyor Elif Yonat Toğay, 'İncecik Çubuk Değil Zararı Az Buz Değil'de.

9.07.2021Kitap Sanat
Meghan Markle daha baştan aileyi üzmüş: Göründüğü kadar çekici değildi

Meghan Markle daha baştan aileyi üzmüş: Göründüğü kadar çekici değildi

İngiliz kraliyet ailesine girdikten sonra bütün kuralları yerle bir eden, hatta eşi Prens Harry'ye ABD'ye taşınma kararı konusunda bile ön ayak olduğu ileri sürülen Meghan Markle ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Bunlara göre Markle, daha Harry ile ilişkilerinin başından bu yana İngiliz kraliyet ailesini "rahatsız" etti.

6.07.2021Magazin
Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeliden Bakan Soyluya destek: İtibar suikastını kabul etmiyoruz

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Bakan Soylu'ya destek: İtibar suikastını kabul etmiyoruz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, AYM'nin Gergerlioğlu kararına ilişkin "Terör propagandası nasıl hak ihlali olabilir? AYM bu tip davalara terör örgütlerinin hücre evinden ya da mağara deliklerinden mi bakıyor. Ne zamandır hainin hakkı oluyormuş?" dedi. Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek verdi ve "İtibar suikastını kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

6.07.2021Gündem
Gwen Stefani ve Blake Shelton evlendi: Çiftlikte düğün

Gwen Stefani ve Blake Shelton evlendi: Çiftlikte düğün!

Gösteri dünyası, pandemi döneminin belki de en özel ve aynı zamanda en gösterişli düğün törenlerinden birine tanıklık etti. Elbette ağırlıklı olarak sosyal medya üzerinden!

6.07.2021Magazin
Rüyada bebek görmek ne anlama gelir Rüyada erkek ve kız bebek görme tabiri

Rüyada bebek görmek ne anlama gelir? Rüyada erkek ve kız bebek görme tabiri

Günlük hayatta yaşadıklarımızın bir yansıması olan rüyalar, içerdikleri bir takım sembollerle ne anlamlara geldiği merak edilenler arasında yer alıyor. Rüyalardan anlamlar çıkarmak isteyen vatandaşlar özellikle rüyada bebek görmenin ne anlama geldiğini merak ediyor. Rüyada erkek ve kız bebek görmenin tabiri vatandaşlarca merak ediliyor. Peki, rüyada bebek görmek ne anlama gelir?

Bir yıl sonra yine aynı tesise girdi ama bu kez pencereden İlk iş kamerayı kırdı, sonra gereğini yaptı

Bir yıl sonra yine aynı tesise girdi ama bu kez pencereden! 'İlk iş kamerayı kırdı, sonra gereğini yaptı'

Trabzon'un Tonya ilçesinde geçen yıl kış uykusundan uyanıp aç kalan bozayı, Sazalan Yaylası'nda kapatılan alabalık tesislerine dadanmıştı. Kapısını kırıp içeri girdiği tesisteki buzdolabını da deviren ayının karnını doyurmaya çalıştığı anlar, güvenlik kamerasına yansımıştı. Alabalık tesisine bir yıl aradan sonra yeniden gelen ayı, bu kez kapıyı kıramayınca pencereden girdi. Güvenlik kamerasını kıran ayı, yiyecek arayıp ortalığı dağıttı. Tesisin sahibi Cemil Arslan, “Aynı ayı, yine misafirimiz oldu. Geçen olduğu gibi bu yıl da gelerek, ziyaretimi yaptı. İçeriye girdi, ilk iş olarak kendisini kamufle etmek için önce kamerayı kırdı. Sonra gereğini yaptı içerde” dedi.

28.06.2021Gündem
Reutersın Türkiyeye ilişkin kullandığı fotoğrafa tepki yağıyor... Ahmet Hakan: Aşağılık bir manipülasyon

Reuters'ın Türkiye'ye ilişkin kullandığı fotoğrafa tepki yağıyor... Ahmet Hakan: Aşağılık bir manipülasyon

İngiliz haber ajansı Reuters'ın Türkiye ve Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarının 1 Temmuz'dan itibaren esnetileceğini duyurduğu haberinde, Türkiye için tercih ettiği fotoğraflar basın meslek örgütleri, gazeteciler ve Türk halkından büyük tepki topladı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Coşkun, "Türkiye'ye bakışlarını bundan daha iyi ortaya koyamazlardı. Çok bariz, aşağılık bir manipülasyon olduğunu düşünüyorum" dedi.

25.06.2021Gündem
Scottish Fold Nedir İskoç Kedisi Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Scottish Fold Nedir? İskoç Kedisi Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Scottish Fold kelime öbeği İskoç dilinden kat anlamına gelmektedir. Scottish Fold bir kedi ırkının ismidir. 1961 yılında İskoç'da William Ross ismindeki çiftçi tarafından keşfedilmiştir. Bu kedi ırkının ün kazanması ise 1966 yılında yaşanan olayla olmuştur. Kedi ırkının kulak kıkırdağında yer alan değişim nedeniyle kıvrık, içe doğru, küçük yapı oluşmuştur. Böylece ünlenip GCCF tarafından kayıt altına alınmıştır. Sizler için bilgilendirici şekliyle detaylı olarak Scottish Fold nedir, özellikler, kişiliği, bakımı hakkında konuları derledik.

24.06.2021Yaşam
Norveç Orman Kedisi Nedir Norveç Orman Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Norveç Orman Kedisi Nedir? Norveç Orman Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Orijinal adı Norwegian Forest Cats olan Norveç Orman Kedisi; Norveç'ten dünyaya yayılan tüy yumağı ve sevimli bir kedi ırkıdır. Kökleri binlerce sene öncesine doğru dayanan bu kedi ırklarının özelliği nedir? Norveç Orman kedisi nedir? Norveç Orman kedisi kişiliği ve bakımı nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Yaşam
Mavi Rus Kedisi Nedir Mavi Rus Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Mavi Rus Kedisi Nedir? Mavi Rus Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Mavi Rus kedisi, zarif vücut yapısı ve parıltılı görünümü ile Rusya’ya özgü bir kedi türüdür. Kedi dünyasının düşünürleri olarak tanımlanan bu kediler, etkileyici tüy rengi ile tam zıt bir görünümde olan zümrüt yeşili gözlere sahiptir. Mavi Rus kedisi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Yaşam
Himalayan Kedisi Nedir Himalayan Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Himalayan Kedisi Nedir? Himalayan Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Dünyanın en sevilen hayvanlarının başında kediler gelmektedir. Bunun nedeni ise kedilerin kolay ulaşılır olması ve popüler bir hayvan olmasıdır. Sizler için Himalayan kedisi nedir? Himalayan kedisinin özellikleri, kişiliği ve bakımı nasıldır? Tüm detayları ile derledik.

24.06.2021Yaşam
British Shorthair Nedir İngiliz Kedisi Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

British Shorthair Nedir? İngiliz Kedisi Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

British Shorthair; İngiliz ve kısa tüylü bir kedidir. Kedinin kökeni İngiltere'dir. Bununla beraber 19. yüzyılda kedi üreticisi olarak bilinen Harrison Weir, bir kedi yarışmasına katılıp, dünya çapında tanınmış kedi türü oluşturmuştur. Peki British Shorthair nedir? İngiliz kedisi özellikleri, kişiliği ve bakımı nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Yaşam
Bombay Kedisi Nedir Bombay Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Bombay Kedisi Nedir? Bombay Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Siyah panter olarak da bilinen bombay kedileri en çok beslenilen kedi türleri arasındadır. Sevimli ve farklı görünüşleri ile en sevilen kedi türlerinden biri olan bombay kedilerinin bir takım kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Bombay kedisini merak edenler ve bombay kedisinin ana vatanının neresi olduğunu düşünenler internetten konu ile alakalı araştırma yapmaktadırlar. Peki bombay kedisi nedir? Bombay kedisinin özellikleri nedir? Bombay kedisinin yatkın olduğu hastalıklar nedir? İşte bombay kedisi ile ilgili tüm bilgiler.

24.06.2021Yaşam
Birman Kedisi Nedir Birman Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Birman Kedisi Nedir? Birman Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Birman kedisi en sık beslenilen kedi türleri arasındadır. İsmi çok duyulmasa da en sevimli kedi türleri arasında yer alan birman kedisi, ülkemizde de bulunmaktadır. Birman kedisi kutsal kedi olarak da biliniyor. Birman kedisini beslemek isteyen kişiler arama motorlarında bu kedi hakkında araştırma yapmaktadırlar. Peki birman kedisi nedir? Birman kedisini fiziksel özellikleri nedir? Birman kedisi nasıl beslenir hangi mama tercih edilmelidir? İşte birman kedisi ile ilgili tüm bilinmeyen detaylar.

24.06.2021Yaşam
Gacha indir - Gacha nasıl indirilir Android ve IOS için son sürüm ücretsiz Gacha uygulaması

Gacha indir - Gacha nasıl indirilir? Android ve IOS için son sürüm ücretsiz Gacha uygulaması

Bilgisayarlar, tabletler ve son yıllarda cep telefonları çocuklar başta olmak üzere yetişkinlerin elinden düşmeyen teknolojik cihazların başında geliyor. Eğitim ve iş amaçlı kullanılan bu son sürüm cihazlar oyunlar oynayarak eğlenceli vakitler geçirmek isteyen çocuklardan büyüklere kadar çok geniş bir yaş grubuna hizmet sunuyor. Çocukların severek oynadığı oyunların başında ise kuşkusuz Gacha oyunları göze çarpıyor. Peki Gacha Nedir ve nasıl oynanır? Gacha nasıl indirilir? Android ve İOS için son sürüm ücretsiz Gacha uygulaması gibi konu başlıkları detaylarıyla derledik.

22.06.2021Teknoloji
Instagramdan gelen bir mesaj hayatını değiştirdi 2 ay boyunca karanlıkta yaşadı

Instagram'dan gelen bir mesaj hayatını değiştirdi! 2 ay boyunca karanlıkta yaşadı

İtalya'daki cıvıl cıvıl memleketinden kalktı dünyanın öbür ucuna buzlarla kaplı bir köye taşındı. Bu hikayeyi okuduktan sonra ona özenir misiniz yoksa akıl fikir mi dilersiniz, size bırakıyoruz...

20.06.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Demokrasinin koruyucuları!

‘The Suicide Squad’ serisinin ikinci filmi ‘İntihar Timi’, bir ada devletinde darbeyle yönetime el koyan cuntaya karşı mücadele eden, özel yeteneklere sahip bir grup suçlunun öyküsünü anlatıyor. Yer yer siyasi göndermelerde bulunan yapımı Margot Robbie ve Idris Elba sürüklüyor. Filmi yazıp yöneten isimse ‘Galaksinin Koruyucuları’yla tanıdığımız James Gunn.

31.07.2021

Yasa çıkmış kime ne?

YASA çıktı da bir şey değişti mi?

29.07.2021

Taklacı Bettina

Cemiyetin ünlü ismi Bettina Hakko, bayram tatilini çocukları ve kardeşiyle birlikte teknede geçirdi. Hakko’nun tekne kenarından yaptığı takla şov “maşallah” dedirtti.

26.07.2021

Bu Masal’ı duyanın umudu tazeleniyor

YILLARIN dostu ve çalışma arkadaşım gazeteci Ergül Satıç, bir fotoğrafla şu yazıyı paylaştı sosyal medyada: “Bu dünya güzeli sarı bebek var ya... Adı Masal Ela... Mesai arkadaşım, büyük oğlum, Mete Tamer Omur’un kızı. Bütün bayram boyunca sokak hayvanları için evinin önünde gazoz sattı. Güzel insanlar işte böyle yetişiyor, Coco Dedesi de (Bir süre önce yitirdiğimiz arkadaşımız Nejat Bekmen) görse büyük gurur duyardı. Bravo Masal Ela, vicdanın seni hiç terk etmesin güzel kızım.”

26.07.2021

Isla Fisher: Dünyanın en komik adamıyla yaşıyorum

Isla Fisher, dünyaca ünlü komedyen Sacha Baron Cohen’le evli. Avustralya’da yerli dizilerde bir gençlik ikonu olan aktris, beyazperdede komedyen olmaya karar verip ABD’ye taşındı. “Wedding Crashers” (2005) ile dünya izleyicisinin karşısına çıkan Fisher, hayallerine kavuştu ve başarılı bir komedi oyuncusu olarak kendini sinema dünyasına kabul ettirdi. En son “Blithe Spirit” filminde rol alan Fisher ile görüntülü olarak konuştuk. Oyuncu, röportaja Avustralya’dan bağlandı.

25.07.2021

Esra Üçcan’dan ‘Hasret’ Yorumu

Piyanist, besteci, söz yazarı ve yorumcu Esra Üçcan’ın, Nazım Hikmet Ran’ın Hasret isimli şiirinden uyarladığı şarkı tüm dijital platformlarda yayında. Nazım Hikmet’in 60 yıl önce kendi sesiyle kaydettiği Hasret şiiri ile başlayan şarkı, Esra Üçcan’ın Fransızca söz uyarlaması, tercümesi, bestesi ve yorumu ile buluştu. Fransızca ve Türkçe şarkı sözü yazarlığı da yapan ve Fransızca cover'ları ile oldukça dikkat çeken sevgili Esra sorularımı yanıtladı.

22.07.2021

Biri cevap versin

BU köşeyi takip edenler hatırlayacaklardır.

22.07.2021

Minik sembollerle ilişkimiz insanlık tarihi kadar eski

Emojilerin atası olan ilk emoticon’u biliyor musunuz? :-) Slm! İşte bu...

18.07.2021

Can boğazdan…

Biz düşünceden ibaretiz. Düşünce sözdür, söz ağızdan çıkar, ağızdan çıkan her şey hayatı belirler.

16.07.2021

Akdeniz dünyasının en sempatik antik kenti: Priene

Ege zenginliğinin ortasındaki şehirler saymakla bitmiyor. Ancak bunların içerisinde en önemlisi, göz alıcısı ve gençlerin eski çağ eğitimi için gerekli olan Priene’dir.

11.07.2021

Bodrum’da gastronomik tur

Bazı yerlere şefi ve yemeği için, bazılarına da rahatlatıcı ortamı, eğlencesi, havası için gidersiniz ama her halükârda yemeklerinin iyi olmasını bekler, daha doğrusu mutlu ayrılmak istersiniz. Bu kez Bodrum’da bu beklentilere cevap veren farklı yerlere gitme fırsatı buldum.

10.07.2021

‘Bir uğrayın’ derim

Hürriyet Bursa gazetesi abonelerimizden Çekirge Mahalle Muhtarı Coşkun Alıntaş’ın e-postasını özetimle aktarıyorum.

7.07.2021

Köpekler hakkında sık sorulan sorular

Köpek sahibi olmak isteyen ya da halihazırda köpek sahibi olanların bu sevimli dostlar hakkında merak ettikleri ve sıkça sordukları sorulara cevaplarıyla bir göz atalım bu hafta...

7.07.2021

Roman beklerken el yapımı keman geldi

2014 yılında kendini edebiyattan emekli edip roman yazmayı bıraktığını açıklamıştı Türk edebiyatının en özgün kalemlerinden İhsan Oktay Anar.

30.06.2021

Bilindik yemekleri şef imzasıyla farklılaştırmak...

İyi bir gastro-bistro, gastronomik açıdan ‘fine dining’ kadar iddialı gözükmese bile iyi icra edildiğinde damak zevki olan müşteriye emsalsiz keyif verir. Bunun için şefin iyi olması yetmez. Ne yapmak istediğini bilmesi ve yaptığını sevmesi gerekir. Aynen Deniz Temel’in Alaf’ta yaptığı gibi!

27.06.2021

Hem kuzu hem dana... Bu kaburgacıdan mutlu ayrıldık

Pandemi öncesi keyif aldığım yemeklerden biri ‘dana kaburga’ üzerine uzmanlaşmış olan Markus Prime Ribs isimli sevimli lokantadaydı. Bu dönemde, tavsiye edeceğim yemeği olan lokantaları yazmak istiyorum. Markus da kaburgalarında yurtdışı ortalamasını tutturuyor.

20.06.2021