MENÜ

Sevil Atasoy

Sevil Atasoy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sevil Atasoy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 336 Sevil Atasoy haberi bulunmuştur.

Sevil Atasoy Haberleri

Kusursuz cinayetin sırrını biliyorum

Kusursuz cinayetin sırrını biliyorum

Ben bunun bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Profesör Sevil Atasoy’u görevden almanın. Yanlış anlamayın, ona değil, bize haksızlık. Adli Tıp’ı derlemiş toplamış, başka ülkelere model oluşturacak bir sistem kurmuş biri, Türkiye’yi dışarıda kendi alanında temsil eden biri, görevinde kalmalıydı. Çünkü o bizim yüzümüzün akı... Becerikli, başarılı...

25.06.2005Kelebek
Kendini ahlak zabıtası sanan katil

Kendini ahlak zabıtası sanan katil

Sultanbeyli’deki Fatih Ormanı’nda son dokuz ayda üç kişi öldürüldü. Saldırıdan üç kişi yaralı olarak, iki kadın da yara almadan kurtuldu. En son 6 Temmuz’da işlenen cinayetten sonra yapılan balistik incelemeler ve görgü tanığının anlattıkları yine aynı kişiyi ve silahı işaret ediyordu: 7.65’lik bir tabanca ile esmer, kıvırcık saçlı ve muhtemelen Doğulu bir erkek.

23.07.2005Kelebek
Kondomla ırza geçen tecavüzcüler var

Kondomla ırza geçen tecavüzcüler var

Adli bilimler, cinayetlerin ve öteki tür suçların çözülmesini sağlayan faaliyetlerin tümüne verilen isim. Bir katilin bulunması, tecavüzcünün ortaya çıkarılması veya bir banka soyguncusunun yakalanması hep bu faaliyet alanına giriyor. Sevil Atasoy, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nün eski müdürü. Gelecek haftadan itibaren Hürriyet’te çeşitli suç olaylarının tahlilini yapacak. Yani Türkiye’nin ilk adli bilim köşe yazarı olacak.

10.09.2005Kelebek
Türk katiller en çok hangi delili bırakıyor

Türk katiller en çok hangi delili bırakıyor

‘En çok parmak izi yanlışı yapıyorlar. Elinizde eldiven var. Bir suç işlediniz. Fakat o sırada tuvalet ihtiyacı hissettiniz. İnsanlar orada eldivenini çıkarıyor. Türk katiller bir de silahı yok etmeye çalışıyor.’

10.09.2005Kelebek
Medyadan – MUHTELİF ALINTILAR

Medyadan – MUHTELİF ALINTILAR

Murat Çelikkan İsmet Berkan’dan nasıl kurtuldu – Dincilere göre iktidarın önündeki 3 önemli sorun – Mehmet Ali Ilıcak’a güveniyorum diyen gazeteci – Domuzdan yana olmak – Yanda dizanteri yapan amip – Hükümet Sözcüsü’nden gak guk – Sağduyu sahibi linççiler – ‘Sayın Cumhurbaşkanım soygun ayağa düştü’ diye dilekçe veren uzman – Cengiz Semercioğlu Fatih Altaylı’yı nasıl deli etti – Uzmanından ‘mükemmel cinayet dersleri’ ... vs alıntılar.

11.09.2005Gündem
Lisa Eder cinayetinden artakalan kül kan, kıl ve koli bandının düşündürdükleri

Lisa Eder cinayetinden artakalan kül kan, kıl ve koli bandının düşündürdükleri

Prof. Dr. Sevil Atasoy, ilk dosyayı açtı ve Alanya tatilinde tecavüz edilerek öldürülen 11 yaşındaki Alman kızı Lisa Eder cinayetini inceledi.

17.09.2005Gündem
Delil Avcısı ders konusu

Delil Avcısı ders konusu

Hürriyet Pazar’da "Delil Avcısı" köşesini yazan İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü eski müdürü ve öğretim üyesi Sevil Atasoy’un yazıları İstanbul’daki Robert Kolej’de fen bilgisi dersinde konu olarak okutuluyor. Okulun hazırlık sınıfı öğrencileri, fen bilgisi dersleri kapsamında "Forensic Sciences" (adli bilimler) konusunu işliyor.

9.06.2006Gündem
Alışveriş merkezinin tüm duvarları bu fotoğraflarla kaplanacak

Alışveriş merkezinin tüm duvarları bu fotoğraflarla kaplanacak

Okan Bayülgen aradı. "Belkıs Özener’den Zerrin Özer’e, Berrak Tüzünataç’dan Yıldırım Mayruk’ta, Artun Ünsal’dan Sevil Atasoy’a, Nev’den İlhem’e, Cahide Sayfiye’nin travestilerinden Doğuş Holding yöneticilerine kadar bana enerji veren herkesin fotoğraflarını çektim, buluşmamız lazım" dedi.

8.09.2006Kelebek
Delil Avcısı’nın yazıları kitap oldu

Delil Avcısı’nın yazıları kitap oldu

Hürriyet Gazetesi’nin Pazar ekinde bir yılı aşkın süredir "Delil Avcısı" köşesini yazan İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü eski müdürü ve halen aynı kurumda öğretim üyesi olan Prof. Dr. Sevil Atasoy, yazılarını güncelleyerek kitap haline getirdi.

13.10.2006Kelebek
Paylaşılmayan erkek 2 yıl doping cezalı

Paylaşılmayan erkek 2 yıl doping cezalı

İlknur Soydaş'la evliyken şarkıcı Seniha'yla eşini aldattığı iddiasıyla gündeme gelen eski futbolcu Ozan Köprülü'nün, doping içeren madde kullandığı için iki yıl süreyle futboldan men edildiği ortaya çıktı.

17.10.2006Spor Arena
Hayvan Hakları Kanunu Kabahatler Kanunu kapsamından çıkarılsın

Hayvan Hakları Kanunu Kabahatler Kanunu kapsamından çıkarılsın

HAYVAN hakları, cumartesi bir bilimsel panelde ele alınacak. Hayvan Hakları Türkiye Aktif Güç Birliği Platformu (HAYTAP) ve İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu’nun ortak girişimi ile düzenlenen panele, Prof. Sevil Atasoy ile Prof. Özcan Köknel, müzisyen Leman Sam, Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Doğaner Gönen, Barınak Gönüllüleri Derneği’ni başkan Jale Güven katılacak.

16.10.2007Gündem
Tüm hayvanseverler tek çatıda birleşsin

Tüm hayvanseverler tek çatıda birleşsin

Türkiye’deki hayvan hakları sorunu, hukuk, medya ve psikiyatri yönleriyle masaya yatırıldı.

22.10.2007Gündem
Eleştiriler beni kuvvetlendirdi

Eleştiriler beni kuvvetlendirdi

“Dudaktan Kalbe”nin Leyla’sı Fadik Sevin Atasoy, yakında diziden ayrılacağını açıkladı.

23.10.2007Kelebek
Ama aramızda aşk yok

Ama aramızda aşk yok

<1>Foto <1>galeri Rossif Sutherland, Fadik Sevim Atasoy'la ilgili aşk söylentilerine, "Fadik harika bir kadın. Ama aşk yok" diye cevap verdi.

27.10.2007Gündem
Hayvana acımayan insana hiç acımaz

Hayvana acımayan insana hiç acımaz

Adli Tıp uzmanı Prof. Sevil Atasoy, ’hayvana eziyet-insana eziyet’ ilişkisinin bilimsel olarak da kanıtlandığını söylüyor. Araştırmalar, çocuk istismarında bulunan ailelerin tam yüzde 88’inin, hayvanlara da eziyet ettiğini, hatta öldürdüğünü ortaya koyuyor. Bu yüzden Avrupa ve ABD’de birçok ilkokulda, ’hayvan sevgisi dersi’ bulunuyor.

19.12.2007Gündem
Dikkatli takip et çocukken yakala

Dikkatli takip et çocukken yakala

Son 20 yılda yapılan araştırmalar, hayvana şiddet olan yerde insana şiddet olduğunu kanıtlamış. ABD’nin en küçük katillerinden Andrew Gloden ile Mitchell Johnson’un da, köpek öldürerek ’eğlendikleri!’ saptanmış. Kriminalistik uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy da, "Bu erken uyarının farkına varılmamasının korkunç sonucu, herkese ders olmalı" diyor.

20.12.2007Gündem
Amerikada festival zamanı

Amerika'da festival zamanı

Altın Portakallı Fatik Sevin Atasoy ve Nursel Köse, San Francisco Beyond Film Festivali'nde düzenlenen panelde Türk Sineması, bulunduğu noktayla ilgili bilgiler verdi.

22.01.2008Gündem
Prof. Atasoy: Türkiye’de bağımlı sayısı fazla değil

Prof. Atasoy: Türkiye’de bağımlı sayısı fazla değil

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB)’nun 2007 raporunu Türkiye’de Kurul üyesi ve raportör Prof. Dr. Sevil Atasoy açıkladı.

5.03.2008Gündem
’Köpek burunlu’ arılar

’Köpek burunlu’ arılar

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer’in okullarda uyuşturucuyla mücadele için, "keş" arılardan yararlanma projesini Adli Bilim Uzmanı Sevil Atasoy, Hürriyet için değerlendirdi. Kokuları ayırt etme yeteneği çok yüksek olan canlılardan eskiden beri yararlanılıyor. Bir İngiliz firması, patlayıcı bulma ve bitkilerdeki zararlı mantarları tespit etme konusunda eğitilmiş arılar pazarlıyor. Ama arıları uyuşturucu bulmak için eğitme girişimleri bugüne kadar başarılı olmadı.

15.03.2008Gündem
İstanbulda şiddet raporu

İstanbul'da şiddet raporu

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, İstanbul'da yaşayanların dörtte üçünün kendini güvende hissetmediğini ve her 5 kişiden birinin şiddete maruz kaldığını bildirdi.

24.07.2008Gündem
Türkiye’de 1.5 milyon faili meçhul olay var

Türkiye’de 1.5 milyon faili meçhul olay var

Prof. Dr. Sevil Atasoy, esrarengiz birçok olayı başarıyla çözen, olay yeri inceleme ve delilden suça gitme konusunda Türkiye’nin önde gelen dedektiflerine sahip Konya Emniyeti’nde bir konferans verdi.

30.07.2008Gündem
Uluslararası Uyuşturucu Kontrol raporu

Uluslararası Uyuşturucu Kontrol raporu

Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulunun (UUKK) uyuşturucu maddelerin kontrol altına alınmasının yüzüncü yıl dönümüne (1909'da Şanghay'da toplanan Uluslararası Afyon Komisyonu) denk gelen yıllık raporunda, uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin uluslararası sözleşmeler sayesinde bir hayli mesafe katedildiği, ancak "hala aşılması gereken önemli birçok sorunun bulunduğu" belirtildi.

19.02.2009Dünya
Turkey ranks No. 3 in world drug league

Turkey ranks No. 3 in world drug league

ANKARA - Due to its geography as a central transit hub for illicit drug trafficking, Turkey has ranked third in the world for heroin seizures behind Pakistan and Iran, according to the 2008 Report of the International Narcotics Control Board, or INCB.

19.02.2009Gündem

Yazar Sonuçları

TSE’de ‘skandallar’ hiç bitmiyor

FATİH Altaylı’nın dün gündeme getirdiği TSE’deki yolsuzluk, kurumda uzun süredir rahatsızlık yaratıyordu.

7.06.2005

Açıklayabilir misiniz Sevil Atasoy’u neden görevden aldınız?

Etkilenmemek mümkün değil...

Önce ‘hız’ından.

Düşünme hızı, algılama hızı, yargılama hızı, yanıtlama hızı, davranma hızı...

25.06.2005

Çaresiz kadının sapık komşusu

O küçücük sokağın ucundaki meydanda durmuş etrafı seyrederken aklıma yine o soru geliyor.

3.06.2006

Hiç böyle bir tecavüz davası duydunuz mu?

Mektubu ilk okuduğumda aklıma hemen bizim Pazar ekimizin Delil Avcısı; Sevgili Sevil Atasoy geldi.

30.06.2006

Rasathaneye 2 milyon doları veren herkese öyle bakarım

Bir sabah kalktınız ve gazetelerde Başbakan’la yana yana çekilmiş fotoğraflarınızı gördünüz. Kıyafetiniz, duruşunuz, ona bakışınız baştan aşağı eleştiriliyor. Ne hissettiniz?

15.07.2006

Cinayet işlesem, kanıt bırakmam!

Şu sıralar en çok izlediğim kanal hangisi biliyor musunuz?

21.08.2006

Karıncaların Efendisi

Topesto’nun artık klimalı evinde maç seyredilecek. İlkel çağlarda yaşamış bir kabile üyesi gibi totem muamelesi yapıyor Riko klimaya.

1.09.2006

Jacop sendromlu katil erkek

SERİ katil denince benim aklıma önce gerçek katiller gelmez.Belki şaşıracaksınız ama katillerden önce üç başka ismi hatırlarım.

Önce Serdar Turgut.

25.10.2006

’Olay mekan’da ipucu yoktu...

Nihayet ’olay mekan’a uğradım.

23.11.2006

Bu gidiş iyi gidiş değil

NE diyeceğiz şimdi? Daha doğrusu biz değil Abdullah Öcalan isimli terör başının, Türkiye devleti tarafından zehirlendiğini, tüm dünya kamuoyuna bir büyük suikast teşebbüsünü açıklıyormuş gibi, Roma’da basın toplantısı düzenleyerek ilan eden avukatları İrfan Dündar ile Mahmut Şakar ne diyecek diye soruyoruz.

13.03.2007

Öyleyse hemşire neden öldü

KRİMİNAL laboratuvarı uzmanı, önüne gelen tahlil sonucuna bakınca, hayretle "Bu da ne" dedi.

1995 yılı aralık ayıydı.

15.12.2007

Bir demet kehanet

Bu, yeni yılın ilk yazısı, karamsarlığa gerek yok. Nüfus artışını yavaşlatır, nükleer savaşları engeller, iklim değişikliklerini kontrol edebilirsek bu gezegende daha uzun süre yaşayacağa benzeriz.

5.01.2008

Başbakan Erdoğan kaygıları gidermeli

Türban tartışmalarındaki militan görüşleri bir yana bırakalım. Militan olmayan, ancak son gelişmelerden rahatsızlık duyan bir kesim var. Bu kesim içtenlikle kaygılanıyor. Hele bu gelişmeyi fırsat bilip, türban her yere girsin diyenleri duydukça daha da korkuyor. Birilerinin kendilerine güvence vermesini istiyor. Bu güvenceyi de ancak Başbakan verebilir.

1.02.2008

Larvaların dansı

"İNSAN öldükten sonra, gövdesi 4 dakika içinde çürümeye başlar.O, artık nihai metamorfozun başladığı andır.

Gövde kendi kendini sindirme eylemine geçer.

26.04.2008

Dünyanın sonu mu geld

Merhaba Güzin Abla, ben Almanya’da yaşayan 18 yaşında bir genç kızım;

4.06.2008

Köpekle uçak yolculuğu

Eğer köpeğinizle uçak yolculuğu yapmayı planlıyorsanız, güvenli ve problemsiz bir seyahat için aşağıdaki tavsiyelerden yararlanabilirsiniz:

27.06.2008

Baylar, bayanlar merdivenden kayanlar

Bilmem farkında mısınız...

Son zamanlarda bir Gülse Birsel düşmanlığı mı desem, kıskançlığı mı, adını koyamadığım bir şey sürüp gidiyor...

E tabii sinir bir durum.

12.10.2008

Kocam beni aldatsa cinayetle sonuçlanabilirdi

Karşımda müthiş etkileyici bir kadın duruyor. Bakınca kadın, ama konuşunca fark ediyorsunuz ki, yarı kadın - yarı erkek.

17.10.2008