MENÜ

Sevil Atasoy

Sevil Atasoy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sevil Atasoy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 336 Sevil Atasoy haberi bulunmuştur.

Sevil Atasoy Haberleri

Krallığını üçe katladı

Krallığını üçe katladı

Ünlü şovmen Okan Bayülgen, yeni sezonda haftanın üç günü Kanal D ekranında olacak.

17.10.2009Gündem
3 gece üstüste Okan Bayülgen

3 gece üstüste Okan Bayülgen

Ünlü şovmen Okan Bayülgen, yeni sezonda haftanın üç günü Kanal D ekranında olacak.

16.10.2009Gündem
İstanbul dünyaya geldi Okanın işleri açıldı

İstanbul dünyaya geldi Okan'ın işleri açıldı

Okan Bayülgen, 17 Ekim’den itibaren Kanal D ekranında cumartesi gecesi “Diskonun Kralı”, pazar gecesi “Medyanın Kralı” ve pazartesi gecesi “Muhabbetin Kralı” isimli programları sunacak. Üç hafta önce eşi Şirin Ediger'den bir bebek sahibi olan Bayülgen, “Üç farklı program yapmak derdinde değilim. Talk-show’cunun gecelere yayılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

29.09.2009Kelebek
Artık haftada 3 gün ekranlarda

Artık haftada 3 gün ekranlarda

Okan Bayülgen, 17 Ekim’den itibaren Kanal D ekranında cumartesi gecesi “Diskonun Kralı”, pazar gecesi “Medyanın Kralı” ve pazartesi gecesi “Muhabbetin Kralı” isimli programları sunacak. Bayülgen, “Üç farklı program yapmak derdinde değilim. Talk-show’cunun gecelere yayılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

28.09.2009Kelebek
Hayvana saldıran insana da saldırır mı

Hayvana saldıran insana da saldırır mı?

İstanbul Barosu, Türkiye’de ilk kez Adli Tıp Profesörü Sevil Atasoy’un başkanı olduğu Suç Önleme ve Denetleme Stratejileri Merkezi işbirliğiyle, cezaevlerinde cinayet, tecavüz gibi şiddet suçlarından hüküm giyenlerin suç profilini ortaya çıkaracak bir anket çalışması başlattı.

21.08.2009Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON MAY 15

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON MAY 15

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on May 15, 2009. Hurriyet Daily News Online does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

15.05.2009Gündem
Prof. Atasoy, Uluslararası Narkotik Kurulu Başkanı

Prof. Atasoy, Uluslararası Narkotik Kurulu Başkanı

Merkezi Viyana’da bulunan Uluslararası Narkotik Kontrol Kurulu (UNKK) Başkanlığına Prof. Dr. Sevil Atasoy seçildi.

14.05.2009Gündem
Prof. Dr. Sevil Atasoy UNKK Başkanı oldu

Prof. Dr. Sevil Atasoy UNKK Başkanı oldu

Merkezi Viyana'da bulunan Uluslararası Narkotik Kontrol Kurulu (UNKK) Başkanlığına Prof. Dr. Sevil Atasoy seçildi.

14.05.2009Gündem
Turkey ranks No. 3 in world drug league

Turkey ranks No. 3 in world drug league

ANKARA - Due to its geography as a central transit hub for illicit drug trafficking, Turkey has ranked third in the world for heroin seizures behind Pakistan and Iran, according to the 2008 Report of the International Narcotics Control Board, or INCB.

19.02.2009Gündem
Uluslararası Uyuşturucu Kontrol raporu

Uluslararası Uyuşturucu Kontrol raporu

Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulunun (UUKK) uyuşturucu maddelerin kontrol altına alınmasının yüzüncü yıl dönümüne (1909'da Şanghay'da toplanan Uluslararası Afyon Komisyonu) denk gelen yıllık raporunda, uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin uluslararası sözleşmeler sayesinde bir hayli mesafe katedildiği, ancak "hala aşılması gereken önemli birçok sorunun bulunduğu" belirtildi.

19.02.2009Dünya
Türkiye’de 1.5 milyon faili meçhul olay var

Türkiye’de 1.5 milyon faili meçhul olay var

Prof. Dr. Sevil Atasoy, esrarengiz birçok olayı başarıyla çözen, olay yeri inceleme ve delilden suça gitme konusunda Türkiye’nin önde gelen dedektiflerine sahip Konya Emniyeti’nde bir konferans verdi.

30.07.2008Gündem
İstanbulda şiddet raporu

İstanbul'da şiddet raporu

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, İstanbul'da yaşayanların dörtte üçünün kendini güvende hissetmediğini ve her 5 kişiden birinin şiddete maruz kaldığını bildirdi.

24.07.2008Gündem
’Köpek burunlu’ arılar

’Köpek burunlu’ arılar

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer’in okullarda uyuşturucuyla mücadele için, "keş" arılardan yararlanma projesini Adli Bilim Uzmanı Sevil Atasoy, Hürriyet için değerlendirdi. Kokuları ayırt etme yeteneği çok yüksek olan canlılardan eskiden beri yararlanılıyor. Bir İngiliz firması, patlayıcı bulma ve bitkilerdeki zararlı mantarları tespit etme konusunda eğitilmiş arılar pazarlıyor. Ama arıları uyuşturucu bulmak için eğitme girişimleri bugüne kadar başarılı olmadı.

15.03.2008Gündem
Prof. Atasoy: Türkiye’de bağımlı sayısı fazla değil

Prof. Atasoy: Türkiye’de bağımlı sayısı fazla değil

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB)’nun 2007 raporunu Türkiye’de Kurul üyesi ve raportör Prof. Dr. Sevil Atasoy açıkladı.

5.03.2008Gündem
Amerikada festival zamanı

Amerika'da festival zamanı

Altın Portakallı Fatik Sevin Atasoy ve Nursel Köse, San Francisco Beyond Film Festivali'nde düzenlenen panelde Türk Sineması, bulunduğu noktayla ilgili bilgiler verdi.

22.01.2008Gündem
Dikkatli takip et çocukken yakala

Dikkatli takip et çocukken yakala

Son 20 yılda yapılan araştırmalar, hayvana şiddet olan yerde insana şiddet olduğunu kanıtlamış. ABD’nin en küçük katillerinden Andrew Gloden ile Mitchell Johnson’un da, köpek öldürerek ’eğlendikleri!’ saptanmış. Kriminalistik uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy da, "Bu erken uyarının farkına varılmamasının korkunç sonucu, herkese ders olmalı" diyor.

20.12.2007Gündem
Hayvana acımayan insana hiç acımaz

Hayvana acımayan insana hiç acımaz

Adli Tıp uzmanı Prof. Sevil Atasoy, ’hayvana eziyet-insana eziyet’ ilişkisinin bilimsel olarak da kanıtlandığını söylüyor. Araştırmalar, çocuk istismarında bulunan ailelerin tam yüzde 88’inin, hayvanlara da eziyet ettiğini, hatta öldürdüğünü ortaya koyuyor. Bu yüzden Avrupa ve ABD’de birçok ilkokulda, ’hayvan sevgisi dersi’ bulunuyor.

19.12.2007Gündem
Ama aramızda aşk yok

Ama aramızda aşk yok

<1>Foto <1>galeri Rossif Sutherland, Fadik Sevim Atasoy'la ilgili aşk söylentilerine, "Fadik harika bir kadın. Ama aşk yok" diye cevap verdi.

27.10.2007Gündem
Eleştiriler beni kuvvetlendirdi

Eleştiriler beni kuvvetlendirdi

“Dudaktan Kalbe”nin Leyla’sı Fadik Sevin Atasoy, yakında diziden ayrılacağını açıkladı.

23.10.2007Kelebek
Tüm hayvanseverler tek çatıda birleşsin

Tüm hayvanseverler tek çatıda birleşsin

Türkiye’deki hayvan hakları sorunu, hukuk, medya ve psikiyatri yönleriyle masaya yatırıldı.

22.10.2007Gündem
Hayvan Hakları Kanunu Kabahatler Kanunu kapsamından çıkarılsın

Hayvan Hakları Kanunu Kabahatler Kanunu kapsamından çıkarılsın

HAYVAN hakları, cumartesi bir bilimsel panelde ele alınacak. Hayvan Hakları Türkiye Aktif Güç Birliği Platformu (HAYTAP) ve İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu’nun ortak girişimi ile düzenlenen panele, Prof. Sevil Atasoy ile Prof. Özcan Köknel, müzisyen Leman Sam, Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Doğaner Gönen, Barınak Gönüllüleri Derneği’ni başkan Jale Güven katılacak.

16.10.2007Gündem
Paylaşılmayan erkek 2 yıl doping cezalı

Paylaşılmayan erkek 2 yıl doping cezalı

İlknur Soydaş'la evliyken şarkıcı Seniha'yla eşini aldattığı iddiasıyla gündeme gelen eski futbolcu Ozan Köprülü'nün, doping içeren madde kullandığı için iki yıl süreyle futboldan men edildiği ortaya çıktı.

17.10.2006Spor Arena
Delil Avcısı’nın yazıları kitap oldu

Delil Avcısı’nın yazıları kitap oldu

Hürriyet Gazetesi’nin Pazar ekinde bir yılı aşkın süredir "Delil Avcısı" köşesini yazan İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü eski müdürü ve halen aynı kurumda öğretim üyesi olan Prof. Dr. Sevil Atasoy, yazılarını güncelleyerek kitap haline getirdi.

13.10.2006Kelebek
Alışveriş merkezinin tüm duvarları bu fotoğraflarla kaplanacak

Alışveriş merkezinin tüm duvarları bu fotoğraflarla kaplanacak

Okan Bayülgen aradı. "Belkıs Özener’den Zerrin Özer’e, Berrak Tüzünataç’dan Yıldırım Mayruk’ta, Artun Ünsal’dan Sevil Atasoy’a, Nev’den İlhem’e, Cahide Sayfiye’nin travestilerinden Doğuş Holding yöneticilerine kadar bana enerji veren herkesin fotoğraflarını çektim, buluşmamız lazım" dedi.

8.09.2006Kelebek
Delil Avcısı ders konusu

Delil Avcısı ders konusu

Hürriyet Pazar’da "Delil Avcısı" köşesini yazan İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü eski müdürü ve öğretim üyesi Sevil Atasoy’un yazıları İstanbul’daki Robert Kolej’de fen bilgisi dersinde konu olarak okutuluyor. Okulun hazırlık sınıfı öğrencileri, fen bilgisi dersleri kapsamında "Forensic Sciences" (adli bilimler) konusunu işliyor.

9.06.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Bu kavgada, kim kazanıyor, kim kaybediyor?

Siyaset yaşamımız sürekli bir kavga içinde. İktidar , neredeyse hemen her alanda mücadele ediyor, hemen her alanda büyük bir kavga içinde. Kimini muhalefet çıkarıyor, kimini Başbakan çıkarıyor. Peki, acaba bu gidişten kim yararlanıyor? Ak Parti mi, yoksa muhalefet partileri mi prim kazanıyor. Genel seçimlere 12 ay kaldı. Şu sıralarda belki iktidar kazanıyor gibi gözüküyor, ancak asıl bilanço bu yıl sonuna doğru kesinleşecek. Bakın fatura kime çıkabilir?

5.02.2010

Sarı Traktör’ün sürücüsü

Köy Enstitülü yazarların, şairlerin edebiyatımıza kattıklarını, sıradan bir okur bile öğrenmiştir.

29.01.2010

Bazı kadınların en yakın düşmanları kendileri!

Dün gece Okan’ın programına takıldım yine. Pazartesi akşamları Sevil Atasoy’la yaptığı program bence en güzeli. Çünkü konukları genellikle doktorlar avukatlar. Böyle olunca da Okan pazartesi günleri diğer programlarında olduğu gibi, “herbokolog”luğa soyunmuyor, toplum mühendisliği, ahlak komiserliği rollerini üzerinden atıyor, konuklarını da aşağılayamayacağından dolayı, ortaya daha seviyeli bir program çıkıyor.

12.01.2010

Sizin DNA’nız hâlâ duvarınızda asılı değil mi?

Armut dibine düşüyor. O da annesi gibi zeki, güçlü ve seksi bir kadın. Onun da özgüveni tavan yapmış durumda. Zarif ama kodu mu oturtur!

16.10.2009

Hayvanlar radyoda canlı yayında

Bir süredir hayvanların da kendilerine ait bir radyo programı var. İsmi “Can Dostlarımız Radyoda”.

1.05.2009

Sizin çocuğunuzun kafası çöpten çıksa n’apardınız?

Ne yapsak da katili yakalatsak?

Gazetelerde, kafası kesilen kızı okuyup dehşete düşmüştüm.

25.04.2009

Herkesin hatırası kıymetli Kimi alır götürür, kimi burnuna çeker

Başkan Barack Obama, devlet sırrı niteliğindeki hatıralarını beraberinde götürdü. Aralarında bu toprakların eti, suyu olmasa da, havası var. Üzerine asit döküp imha mı ederler, yoksa Afrikalı çocuklar gibi güneşte ısıtıp, burna mı çekerler, orasını bilemem.

11.04.2009

Kocam beni aldatsa cinayetle sonuçlanabilirdi

Karşımda müthiş etkileyici bir kadın duruyor. Bakınca kadın, ama konuşunca fark ediyorsunuz ki, yarı kadın - yarı erkek.

17.10.2008

Baylar, bayanlar merdivenden kayanlar

Bilmem farkında mısınız...

Son zamanlarda bir Gülse Birsel düşmanlığı mı desem, kıskançlığı mı, adını koyamadığım bir şey sürüp gidiyor...

E tabii sinir bir durum.

12.10.2008

Köpekle uçak yolculuğu

Eğer köpeğinizle uçak yolculuğu yapmayı planlıyorsanız, güvenli ve problemsiz bir seyahat için aşağıdaki tavsiyelerden yararlanabilirsiniz:

27.06.2008

Dünyanın sonu mu geld

Merhaba Güzin Abla, ben Almanya’da yaşayan 18 yaşında bir genç kızım;

4.06.2008

Larvaların dansı

"İNSAN öldükten sonra, gövdesi 4 dakika içinde çürümeye başlar.O, artık nihai metamorfozun başladığı andır.

Gövde kendi kendini sindirme eylemine geçer.

26.04.2008

Başbakan Erdoğan kaygıları gidermeli

Türban tartışmalarındaki militan görüşleri bir yana bırakalım. Militan olmayan, ancak son gelişmelerden rahatsızlık duyan bir kesim var. Bu kesim içtenlikle kaygılanıyor. Hele bu gelişmeyi fırsat bilip, türban her yere girsin diyenleri duydukça daha da korkuyor. Birilerinin kendilerine güvence vermesini istiyor. Bu güvenceyi de ancak Başbakan verebilir.

1.02.2008

Bir demet kehanet

Bu, yeni yılın ilk yazısı, karamsarlığa gerek yok. Nüfus artışını yavaşlatır, nükleer savaşları engeller, iklim değişikliklerini kontrol edebilirsek bu gezegende daha uzun süre yaşayacağa benzeriz.

5.01.2008

Öyleyse hemşire neden öldü

KRİMİNAL laboratuvarı uzmanı, önüne gelen tahlil sonucuna bakınca, hayretle "Bu da ne" dedi.

1995 yılı aralık ayıydı.

15.12.2007

Bu gidiş iyi gidiş değil

NE diyeceğiz şimdi? Daha doğrusu biz değil Abdullah Öcalan isimli terör başının, Türkiye devleti tarafından zehirlendiğini, tüm dünya kamuoyuna bir büyük suikast teşebbüsünü açıklıyormuş gibi, Roma’da basın toplantısı düzenleyerek ilan eden avukatları İrfan Dündar ile Mahmut Şakar ne diyecek diye soruyoruz.

13.03.2007

’Olay mekan’da ipucu yoktu...

Nihayet ’olay mekan’a uğradım.

23.11.2006

Jacop sendromlu katil erkek

SERİ katil denince benim aklıma önce gerçek katiller gelmez.Belki şaşıracaksınız ama katillerden önce üç başka ismi hatırlarım.

Önce Serdar Turgut.

25.10.2006

Karıncaların Efendisi

Topesto’nun artık klimalı evinde maç seyredilecek. İlkel çağlarda yaşamış bir kabile üyesi gibi totem muamelesi yapıyor Riko klimaya.

1.09.2006

Cinayet işlesem, kanıt bırakmam!

Şu sıralar en çok izlediğim kanal hangisi biliyor musunuz?

21.08.2006

Rasathaneye 2 milyon doları veren herkese öyle bakarım

Bir sabah kalktınız ve gazetelerde Başbakan’la yana yana çekilmiş fotoğraflarınızı gördünüz. Kıyafetiniz, duruşunuz, ona bakışınız baştan aşağı eleştiriliyor. Ne hissettiniz?

15.07.2006

Hiç böyle bir tecavüz davası duydunuz mu?

Mektubu ilk okuduğumda aklıma hemen bizim Pazar ekimizin Delil Avcısı; Sevgili Sevil Atasoy geldi.

30.06.2006

Çaresiz kadının sapık komşusu

O küçücük sokağın ucundaki meydanda durmuş etrafı seyrederken aklıma yine o soru geliyor.

3.06.2006