EKSTRA
MENÜ

Seta

Seta ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seta haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 476 Seta haberi bulunmuştur.

Seta Haberleri

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam düşmanlığı kanser hücresi gibi hızla yayılıyor

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam düşmanlığı kanser hücresi gibi hızla yayılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada ''Batı başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde İslam düşmanlığı hastalığı, tıpkı kanser hücresi gibi hızla yayılmaktadır'' dedi.

25.05.2021Gündem
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aladan Bidenın 1915 olayları açıklamasına tepki: Hiçbir tarihi hakikat, siyasal söylemle değiştirilemez

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ala'dan Biden'ın 1915 olayları açıklamasına tepki: 'Hiçbir tarihi hakikat, siyasal söylemle değiştirilemez'

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine yönelik, "Hiçbir tarihi hakikat, siyasal söylemle değiştirilemez ve tarihin konusu politikanın konusu haline getirilirse burada kimse kazançlı çıkmaz, tarih bunun örnekleriyle doludur. Herkes zararlı çıkar buradan." dedi.

4.05.2021Gündem
Son dakika... Kuzey Iraktaki PKK operasyonunu uzmanlar değerlendirdi Mehmetçik ok gibi ciğerlerine saplanıyor..

Son dakika... Kuzey Irak'taki PKK operasyonunu uzmanlar değerlendirdi! 'Mehmetçik ok gibi ciğerlerine saplanıyor'..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütü PKK'ya karşı Kuzey Irak'ta başlattığı operasyonu terör ve güvenlik uzmanı Dr. Eray Güçlüer canlı yayında değerlendirdi. Güçlüer, "Hem Metina bölgesi hem de çevresinde bulunan Avaşin Basyan ve Zap bölgelerinde PKK'nın varlığının sözde askeri kamplarının bulunduğu biliniyor. Bölgedeki PKK varlığına karşın sona erdirmek adına harekat başlattığının altını çizelim" dedi. Terör uzmanı Abdullah Ağar ise Mehmetçik Zap, Metina, Avaşin Basyan ve Gara’da ok gibi ciğerlerine saplanıyor. Tüm bölgelerde hava akınları, helikopter ve topçu taarruzları ve bazı bölgelerde hava hucüm harekatları var" mesajını paylaştı.

24.04.2021Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Montrö Sözleşmesinin şeffaf ve tarafsız uygulanmaya devam edileceğini belirtti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Montrö Sözleşmesi'nin şeffaf ve tarafsız uygulanmaya devam edileceğini belirtti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Karadeniz'in, İkinci Dünya Savaşı sırasında bile bir askeri çatışma denizi olmadığını vurgulayarak bunun temel nedeninin, Montrö Sözleşmesi'yle oluşturulan hassas denge olduğunu, Türkiye'nin sözleşmeyi 1936'dan bu yana yaptığı gibi şeffaf ve tarafsız bir şekilde uygulamaya devam edeceğini belirtti.

21.04.2021Dünya
Savaş bitmezse göç krizi çözülemez

Savaş bitmezse göç krizi çözülemez

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından internet üzerinden düzenlenen “Türkiye ile AB arasında 18 Mart 2016’da imzalanan göç ve sığınmacılar hakkındaki mutabakat” konulu panelde konuştu.

17.03.2021Dünya
Kostüm asistanından oyuncu Deniz Çakır hakkına suç duyurusu

Kostüm asistanından oyuncu Deniz Çakır hakkına suç duyurusu

'Masumiyet' dizisinde kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen, aynı dizinin başrol oyuncusu Deniz Çakır’ın kendisine 6 Mart günü küfür ettiğini, istifaya zorladığını öne sürerek Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Dizinin yapımcısı Gold Film ise bir açıklama yaparak Çağatay Görgen'in iddialarını yalanladı.

11.03.2021Magazin
Fransa, Kuzey Akım 2 ile Avrupada enerji dengelerini lehine çevirmek istiyor

Fransa, Kuzey Akım 2 ile Avrupa'da enerji dengelerini lehine çevirmek istiyor

Doğu Çalışmaları Merkezi Enerji Uzmanı Agata Loskot-Strachota, "Fransa, Kuzey Akım 2'yi Almanya ile ilişkilerinde kullanabileceği bir araç olarak görüyor. Fransa, Rus doğal gazına diğer Avrupa ülkelerine göre daha az muhtaç." dedi.

19.02.2021Ekonomi
RTÜK Başkanı yeniden Ebubekir Şahin seçildi

RTÜK Başkanı yeniden Ebubekir Şahin seçildi

Üst Kurul’da yapılan seçimde 2 yıllık görev süresi biten Ebubekir Şahin yeniden RTÜK Başkanı seçildi. RTÜK Başkan Vekili ise Arif Fırtına oldu.

25.01.2021Gündem
2020: Eğitimde kırılma ve fırsatlar yılı

2020: Eğitimde kırılma ve fırsatlar yılı

Küresel bir salgının bizi aldığımız nefesle sınaması, temel beşeri gerekliliğimiz olan sosyalleşme ihtiyacımızı elimizden alması hem bireysel hem de kurumsal anlamda ağır bir sınavdı. 2020 bu yüzden dünya tarihinde pek çok alanda büyük kırılmalar yarattı.

28.12.2020Eğitim
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalının bu anlattıklarını daha önce duymadınız

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ın bu anlattıklarını daha önce duymadınız

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Armağan Çağlayan'ın Youtube kanalına konuk oldu. 'Gör Beni' programında özel hayatına dair sorulara yanıt veren Kalın, bugüne dek hiç duymadığımız bir portre ortaya koydu. Kabzımallık yapan babasının yanında çok sebze-meyve taşıdığını anlatan İbrahim Kalın, aile hayatına ilişkin de ilgi çeken anekdotlar anlattı.

17.12.2020Gündem
SETA’dan TIMSS raporu: Umut verici

SETA’dan TIMSS raporu: Umut verici

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından hazırlanan raporda, Türkiye'nin son yıllarda ortaya koymuş olduğu ulusal ve uluslararası hedefler düşünüldüğünde TIMSS 2019 (Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması) sonrasında ortaya çıkan ortalama puanların ve sıralamaların umut verici olduğu değerlendirmesi yapıldı.

17.12.2020Eğitim
Son dakika... Bakan Akardan Libya mesajı: Bu sorunun askeri bir çözümü yok

Son dakika... Bakan Akar'dan Libya mesajı: Bu sorunun askeri bir çözümü yok

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı son dakika açıklamasında 'Libya'da barış ve istikrarın sağlanması için Hafter'e yapılan tüm dış yardımların bir an önce kesilmesi şarttır. Hafter güçleri ve yabancı paralı askerler güvenlik, istikrar ve diplomatik çabalar için büyük bir tehdit oluşturuyor. Hepimizin kabul ettiği gibi, bu sorunun askeri bir çözümü yok' dedi.

19.11.2020Gündem
RTÜKten Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu için akademik bildiri çağrısı

RTÜK'ten Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu için akademik bildiri çağrısı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK), Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu için akademik bildiri çağrısına çıkıldığı duyurusunda bulundu.

15.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Türkiye, haklının ve işgalin gerçek mağduru Azerbaycanın yanındadır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Türkiye, haklının ve işgalin gerçek mağduru Azerbaycan'ın yanındadır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Uluslararası toplumun tarafsızlık adı altında saldırgan tarafı, işgalci Ermenistan'ı ödüllendiren bir yaklaşımı doğru değildir, bunun sürdürülemeyeceği de açıkça görülmüştür. Türkiye, haklının ve bu işgalin gerçek mağduru Azerbaycan'ın yanındadır" dedi.

2.10.2020Gündem
Almanya ile Türkiye arasındaki ticaret hacminde hedef 50 milyar dolar

Almanya ile Türkiye arasındaki ticaret hacminde hedef 50 milyar dolar

Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Almanya’nın Türkiye’nin Avrupa’daki en önemli ticaret ortağı olduğunu belirterek, “Almanya ve Türkiye arasındaki ticaret hacmini öncelikle 40 milyar, devamında ise 50 milyar dolara ulaştırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

1.10.2020Ekonomi
İletişim Başkanlığından Uluslararası Doğu Akdeniz Konferansı

İletişim Başkanlığı'ndan 'Uluslararası Doğu Akdeniz Konferansı'

İLETİŞİM Başkanlığı tarafından 24 Eylül'de 'Uluslararası Doğu Akdeniz Konferansı' düzenlenecek.

22.09.2020Gündem
Vodafone İstanbul Yarı Maratonu için bugün kapalı yollar ve güzergah bilgileri paylaşıldı

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu için bugün kapalı yollar ve güzergah bilgileri paylaşıldı!

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu başladı. Toplam 21 kilometre sürecek olan yarış güzergahı kapsamında İstanbul'da bazı yollar kapalı olacak. Kapanan bu yollar için alternatif yollar valilik tarafından belirlenirken, yarış 12.45'e kadar devam edecek. Peki, Vodafone İstanbul Yarı Maratonu kapalı yollar hangileri? İşte, pazar günü dışarı çıkmadan önce pek çok vatandaşın merakla araştırdığı Vodafone İstanbul Yarı Maratonu kapalı yollar ve bitiş saati hakkında detaylı bilgiler

20.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Maraton nedeniyle kapatılan yollar belli oldu

Son dakika haberi: Maraton nedeniyle kapatılan yollar belli oldu

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Spor İstanbul AŞ. koordinatörlüğünde bugün düzenlenecek olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu nedeniyle 02.00 ile 13.00 ve 05.00 ile 13.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi.

20.09.2020Gündem
Son dakika haberler... İstanbullular dikkat Pazar günü bu yollar kapalı

Son dakika haberler... İstanbullular dikkat! Pazar günü bu yollar kapalı

Pazar günü 15. kez gerçekleştirilecek Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, için İstanbul Valiliği'nden önemli bir açıklama geldi. Valilik, maraton nedeniyle kapanacak yolları ve saatlerini paylaştı.

19.09.2020Gündem
Rumlara ambargoyu Kaldıran ABD’ye sert tepki

Rumlara ambargoyu Kaldıran ABD’ye sert tepki

ABD’nin 33 yıl sonra Güney Kıbrıs Rum kesimine yönelik silah ambargosunu kısmen kaldırmasına hem Ankara’dan hem de KKTC’den sert tepki geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Türkiye ve KKTC, kendilerine karşı oynanan oyunların farkındadır. Millet olarak bu oyunları birlikte bozacağız” dedi.

3.09.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan ABDnin ambargo kaldırma hamlesine tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan ABD'nin 'ambargo kaldırma' hamlesine tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD'nin Güney Kıbrıs Rum yönetimine yönelik silah ambargolarını kaldırmasının bölgesel barış ve istikrarı zehirlediğini söyledi.

2.09.2020Gündem
Ekonomi yönetimine tam destek: Türkiye bu manipülasyonu atlatacak

Ekonomi yönetimine tam destek: Türkiye bu manipülasyonu atlatacak

Koronavirüs pandemisine rağmen küresel çapta ekonomideki canlılığını koruyan Türkiye'ye döviz tarafından yapılan baskılara ilişkin olarak ekonomi çevreleri değerlendirmelerde bulundu. Dolardaki yükselişin Türkiye'ye karşı olarak başlatılan bir operasyon olduğunu açıklayan ekonomistler güçlü ekonomik yapıyla bu sürecin atlatılacağını belirttiler.

9.08.2020Ekonomi
Dikkat çeken F-35 açıklaması: Tüm ortaklarına verilen bir ceza

Dikkat çeken F-35 açıklaması: Tüm ortaklarına verilen bir ceza

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türk şirketlerinin F-35 savaş uçağı programından çıkarılmasının programa 600 milyon dolar maliyetin yanı sıra uçak başına 7 ile 9 milyon dolar ek maliyet çıkaracağını söyledi.

16.07.2020Gündem
Kanlı gecenin 10 darbecisi

Kanlı gecenin 10 darbecisi

251 vatandaşın şehit olduğu Türkiye tarihinin en karanlık gecelerinden 15 Temmuz için SETA tarafından özel bir kitap hazırlandı. Kitapta, darbe girişimini yöneten 10 üst düzey darbecinin detaylı profilleri yer aldı, faaliyetleri delilleriyle anlatıldı.

15.07.2020Gündem
‘Hainler tasfiye edilince ordumuz kendini buldu’

‘Hainler tasfiye edilince ordumuz kendini buldu’

15 Temmuz, salgın, Libya ve Doğu Akdeniz konularında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Silahlı Kuvvetlerimiz asıl görevine yoğunlaşmış ve vazifesini bîhakkın yerine getirmeye başlamıştır” dedi.

13.07.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ayasofya ve Akdeniz açıklaması: Açık ve net söylüyorum...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya ve Akdeniz açıklaması: Açık ve net söylüyorum...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Danıştay'ın Ayasofya ve Akdeniz'deki gerilimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Danıştay'ın kararını hukuk devleti adına, maşeri vicdanı rahatlatma adına müspet bir adım olarak görüyoruz. Ayasofya'nın statüsüyle ilgili nihai karar mercii başkaları değil Türk Milleti'dir. Bu, bizim iç meselemizdir. Diğer ülkelere de ancak alınan karara saygı göstermek düşer. Açık ve net söylüyorum; biz tarih boyunca farklı medeniyetlere beşiklik etmiş Akdeniz'de gerilim istemiyoruz. Bilakis burada var olduğu düşünülen hidrokarbon kaynaklarının tüm bölge için bir fırsat teşkil ettiğine inanıyoruz. İş birliğini ve adil bir paylaşımı esas alan her türlü teklife kapımız açıktır. Bu prensipler temelinde herkesle çalışmaya hazırız' ifadelerini kullandı.

12.07.2020Gündem
Kültür Bakanlığı’ndan rekor destek: 71 belgesele 5.6 milyon TL

Kültür Bakanlığı’ndan rekor destek: 71 belgesele 5.6 milyon TL

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 71 belgesel film yapım projesine toplam 5 milyon 619 bin lira destek sağladı. En yüksek destek miktarı olan 120 bin TL’yi ‘Evlerinin Önü’ projesiyle yönetmen Ertuğrul Karslıoğlu ve ‘Türkiye’nin Yükselen Gücü: SİHA’lar’ projesi ile araştırmacı Can Acun aldı.

27.06.2020Kitap Sanat
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan açıklamasında dikkat çeken açıklamalarda bulunarak 'Yunanistan çıkmış kuru sıkı atıyor. Türkiye'ye bu tür laf atılır mı? Sen kiminle dalga geçiyorsun. Haddini bil. Eğer sen haddini bilmezsen Türkiye bildirir' dedi. Koronavirüsle mücadele ile ilgili de Trump ile aralarında geçen konuşmayı anlatan Erdoğan "Dünyada 11. sıradayız. Fena değiliz. Hatta Trump'a bu rakamları verince 'ooo...' dedi" şeklinde konuştu. Öte yandan Erdoğan Ayasofya tartışmalarına da değinerek "Bu ülkenin dinamiklerinde tutuşan yanan bir şey var. Öyleyse şu anda biz hukuk devleti olarak Danıştay'ın kararını bekliyoruz. Karardan sonra atılması gereken adım neyse ona göre gereken adımlar atılır' ifadelerini kullandı.

8.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak Cumhurbaşkanı Erdoğan TRTye konuk oluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT'ye konuk oluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT Özel Yayını'na konuk oluyor. Erdoğan, TRT canlı yayınında, koronavirüs mücadelesinde son durum, Libya'daki gelişmeler ve ekonomide atılacak yeni adımlara dair ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

8.06.2020Gündem
Amerikalı araştırmacı Coffey: Kovid-19, Türkiye-ABD ekonomik ilişkileri için bir fırsat

Amerikalı araştırmacı Coffey: Kovid-19, Türkiye-ABD ekonomik ilişkileri için bir fırsat

Washington DC merkezli Heritage Vakfı Araştırmacısı Luke Coffey, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye ile ABD arasındaki ekonomik ilişkiler açısından bir fırsat olduğunu kaydetti.

4.05.2020Dünya
Erken davranmasak İtalya ve İspanya olurduk

Erken davranmasak İtalya ve İspanya olurduk

İletişim Başkanı Fahrettin Altun dün Roma, Pekin ve Seul büyükelçilerinin katıldığı ‘CovId-19 tecrübeleri ve salgına karşı mücadelede uluslararası işbirliği’ başlıklı videokonferansta konuştu. Altun, “Ulusal stratejimizi geliştirmeseydik, bugün çok daha acı bir tabloyla karşı karşıya olan İngiltere, İtalya ve İspanya’nın durumunda olabilirdik” dedi.

9.04.2020Gündem
Fahrettin Altun’dan ‘uluslararası iş birliği’ mesajı

Fahrettin Altun’dan ‘uluslararası iş birliği’ mesajı

İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Türkiye Cumhuriyeti olarak dünyaya barışın, iş birliğinin, dayanışmanın hakim olmasını arzu edip, bunun için gayret sarf ettiklerini belirterek, "Küresel salgın döneminde, devletler arası ilişkiler kuralsızlaşma eğilimi gösterirken bile, kendi vatandaşlarımızı korumaya gayret ederken ihtiyaç sahibi ülkelere sırtımızı dönmememiz bu durumun en somut göstergesidir." dedi.    

8.04.2020Gündem
‘Vefa’ gibisi Avrupa’da yok

‘Vefa’ gibisi Avrupa’da yok

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Avrupa Araştırmaları Direktörlüğü’nden Zeliha Eliaçık, koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde özellikle yaşlılara yönelik Türkiye ve Avrupa ülkelerinde yürütülen uygulamaları değerlendirdi. Türkiye’nin ‘sosyal devlet’ ilkesiyle sağladığı desteklere değinen Eliaçık, “Türkiye’nin, yaşlılarını incitmeyerek hayata geçirdiği önlemler, Avrupa’ya da örnek olacak nitelikte” dedi.

5.04.2020Avrupa
Brüksel’de sığınmacı krizi paneli

Brüksel’de sığınmacı krizi paneli

Brüksel’de düzenlenen ‘AB ve Türkiye’nin Ortak Sınavı’ adlı panelde sığınmacı krizi ele alındı.

13.03.2020Avrupa
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir: Türkiye savunma sanayisinde ivme yakaladı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir: Türkiye savunma sanayisinde ivme yakaladı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Türkiye savunma sanayiinde gerçekten bir ivme yakaladı" dedi.

21.02.2020Ekonomi
SETA’dan AP’de İslamofobi paneli

SETA’dan AP’de İslamofobi paneli

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından Avrupa Parlamentosu’nda (AP) ‘Avrupa’da Müslüman Karşıtı Irkçılık ile Mücadele’ paneli düzenlendi. Panelin moderatörlüğünü SETA Brüksel Koordinatörü ve Avrupa Araştırmaları Direktörü Enes Bayraklı üstlenirken, açılış konuşmasını AP milletvekili Magid Magid yaptı.

22.01.2020Avrupa
Mısırda serbest bırakılan AA çalışanı Türkiyeye geldi

Mısır'da serbest bırakılan AA çalışanı Türkiye'ye geldi

Mısır'da Salı günü Anadolu Ajansı'nın Kahire ofisine düzenlenen polis baskınında gözaltına alınan 4 çalışandan, serbest bırakılan Türk vatandaşı Hilmi Balcı bu sabah uçakla Türkiye'ye döndü. İstanbul Havalimanı'nda basın mensuplarına konuşan Balcı, "Memleketime bu şekilde döndüğüm için Allah'a şükrediyorum. Devletimizin ve milletimizin desteğini hissettim" diye konuştu.

17.01.2020Gündem
Mısır’ın AA baskınına tepki yağıyor: Dünya basınına bir hakarettir

Mısır’ın AA baskınına tepki yağıyor: Dünya basınına bir hakarettir

Mısır polisinin, Anadolu Ajansı’nın Kahire ofisine düzenlediği baskın sonrası dört çalışanı gözaltına alması dünyada yankı buldu. Uluslararası kuruluşlardan gelen tepkiler üzerine Türk vatandaşı Hilmi Balcı serbest bırakıldı. Diğer isimlerin de salıverilmesi bekleniyor.

17.01.2020Dünya
Anadolu Ajansı’nın Kahire ofisine darbeci baskını

Anadolu Ajansı’nın Kahire ofisine darbeci baskını

Mısır polisi, Anadolu Ajansı Kahire ofisine baskın düzenleyerek 1’i Türk vatandaşı, 4 çalışanı gözaltına aldı. Ankara baskına çok sert tepki gösterdi.

16.01.2020Dünya
Son dakika haberi... AA ofisine polis baskınına Türkiyeden tepkiler... ABDden Mısıra flaş çağrı

Son dakika haberi... AA ofisine polis baskınına Türkiye'den tepkiler... ABD'den Mısır'a flaş çağrı

Anadolu Ajansı Kahire ofisine baskın düzenleyen Mısır polisi, 1'i Türk vatandaşı, 4 çalışanı gözaltına alarak, bilinmeyen bir yere götürdü. Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı, Mısır yönetimine gözaltındaki AA çalışanı gazetecilerini serbest bırakma çağrısında bulundu.

15.01.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlu’ndan Libya açıklaması

Bakan Çavuşoğlu’ndan Libya açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Libya'daki ateşkes süreci ve Doğu Akdeniz gerilimi hakkında hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğl,: "(Libya konusunda) Kötümser değiliz. Bir gerçek var ki Hafter barış istemiyor. Siyasi süreci değil, askeri çözüm istiyor" dedi.

15.01.2020Dünya
40 yılın feryadı

40 yılın feryadı

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) ‘PKK’nın Çocuk Savaşçıları’ paneli düzenledi.

17.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

ABD seçimleri tepetaklak

ABD’de koronavirüs salgınının gölgesinde yapılan seçimlere katılım rekoru kırıldı, 100 milyona yakın kişi posta yoluyla oy kullanırken, ki bu nedenle sayım uzun sürecek, Cumhuriyetçilerin adayı Trump ile Demokratların adayı Biden arasındaki başkanlık yarışı başa baş gidiyor. Gözler ‘salıncak’ yani kritik eyaletlerde. Ancak net sonuçlar henüz ortada yokken Trump, seçimlerde ‘usulsüzlük yapıldığını’ öne sürüp zafer ilan ederek Cumhuriyetçi yargıçların çoğunlukta olduğu Yüksek Mahkeme’yi işaret etti. Kazanan kim olursa olsun az farkla kazanacağı ortada, peki ama o kim olacak?

5.11.2020

Avrupa’da İslamofobi nereye gidiyor

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, “İslam kriz içinde” demiş, yeniden yapılandırılması gerektiğini söylemişti. Vahşi şekilde katledilen Fransız öğretmen üzerinden söylemlerini İslamofobi’yi tetikleyen bir propagandaya dönüştürdü. Fransa özelinde Batı dünyasında aşırı sağın yükselişi, İslamofobi’nin tırmandığı nokta ve İslam dünyasının neden tek yumruk olamadığını uzmanlara sordum.

26.10.2020

Doğalgaz keşfiyle Türkiye'nin ekseni değişir mi

Türkiye sahip olduğu jeopolitik konum nedeniyle bugüne kadar hep ‘enerjide transit ülke’ olarak anıldı. Ancak Karadeniz’deki keşifle beraber, enerjide kartlar yakın bir gelecekte yeniden dağıtılacak gibi. Akdeniz’de gerilim yaşanırken Karadeniz’den gelen açıklama dünyaya ne mesaj verdi? Türkiye enerji piyasasında yeni bir sayfa mı açıyor? Eksen nasıl değişecek? Uzmanlara bu kritik 3 soruyu yönelttim. İşte yanıtlar...

23.08.2020

Niye bu kadar kızdılar?

Ayasofya’nın müze statüsünden çıkarılıp 86 yıl sonra ibadete açılmasına başta Yunanistan ve Rusya olmak üzere Batı dünyası tepkili. Karar dünya gündemine bomba gibi düşerken tepkinin nedeni ve nasıl yorumlanması gerektiğini tarihçilere sordum. İşte yanıtları...

12.07.2020

beIN Sport gidiyor mu?

Herkes bir şey söylüyor:   

22.06.2020

Korona sonrası ne olacak? İşte akademisyenlerin görüşü

İletişim Başkanlığı önceki hafta muhteşem bir şey yaptı... Ve bir kitap yayınladı.

4.05.2020

Bu millet darbeye karşı ne yapacağını iyi biliyor

Bir süredir ‘yeni bir darbe’ ihtimalinden söz ediliyor. ABD’nin manipülasyon yapmakla ün kazanmış bir düşünce kuruluşunun başlattığı bu tartışma, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gündemine geldi.

17.02.2020

Kim alkolik sayılır ölçüsü değiştirildi mi

Önceki gün tam anlamıyla bir “Blue Monday” kararı aldım.

5.02.2020