EKSTRA
MENÜ

Serrac

Serrac ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Serrac haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 260 Serrac haberi bulunmuştur.

Serrac Haberleri

Libya Başbakanı Serractan İtalyaya yeni hükümet ziyareti

Libya Başbakanı Serrac'tan İtalya'ya 'yeni hükümet' ziyareti

Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın, yeni bir hükümet kurulması konusunu görüşmek üzere İtalya'nın başkenti Roma'yı ziyaret ettiği belirtildi.

7.01.2021Dünya
Libyalı gazeteciler Türkiyenin Libyadaki yapıcı çabalarını yorumladı

Libyalı gazeteciler Türkiye'nin Libya'daki yapıcı çabalarını yorumladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Libya'ya yaptığı ziyaret ülkede büyük yankı uyandırdı. Ziyareti Libyalı gazeteciler yorumladı.

28.12.2020Dünya
Ünaldan muhalefete tepki: Bunun adı siyaset karşıtlığıdır

Ünal'dan muhalefete tepki: Bunun adı siyaset karşıtlığıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Ünal, muhalefetin eleştirilerine tepki göstererek, "Bu milletin seçtiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ve Cumhurbaşkanı'nı gayrimeşru ilan edeceksiniz, sonra da siyaset yaptığınızı söyleyeceksiniz. Bunun adı siyaset değil. Bunun adı tam tersine, siyaset karşıtlığıdır" dedi.

28.12.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Azerbaycan dönüşü önemli mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan dönüşü önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, 'Kısıtlamalar genişleyecek mi' sorusuna "Bizim Bilim Kurulu'nda öyle bir şey yok. Bizim Bilim Kurulu’nun bize söylediği, şu anda hafta sonlarında, yani cuma akşamı 9’dan itibaren pazartesi sabahı 5’e kadar eve kapanalım. Dediği bu. Buna uyuyoruz." yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amerika'nın kalkıp CAATSA diye bir olayla Türkiye'yi karşı karşıya getirmesi, NATO’daki çok önemli bir ortağına yapılan bir saygısızlıktır." ifadelerini kullandı.

11.12.2020Gündem
AB, İrini operasyonunda taraflı davranıyor

AB, İrini operasyonunda taraflı davranıyor!

Avrupa Birliği (AB), hedefini Libya'da silah ambargosunun uygulanmasını sağlamak olarak belirlediği İrini Operasyonu ile Akdeniz’i kontrol altında tutarken Mısır ile kara sınırı ve hava yolundan yapılan sevkiyatlara göz yumuyor.

25.11.2020Dünya
Erdoğan Libya’ya ziyaret planlıyor

Erdoğan Libya’ya ziyaret planlıyor

9 Kasım’da Tunus’ta yapılacak Libya görüşmeleri önemli bir ziyareti de beraberinde getirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tunus’ta alınacak karara göre Libya’ya gitmek için hazırlık yapıyor.

7.11.2020Gündem
Son dakika: Bakan Akardan virüs uyarısı: Sahte kahramanlıklar ihanete kadar gider

Son dakika: Bakan Akar'dan virüs uyarısı: Sahte kahramanlıklar ihanete kadar gider

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Charlie Hebdo dergisinin Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri yayımlamasına tepki göstererek, "Bu açıkça insanların kutsalına bir saldırıdır, bunu da şiddetle kınıyoruz. Bu aynı zamanda terörün mizah halidir. Terörün mizaha dönüşmüş şeklidir. Bu bir terörist faaliyettir, insanları rahatsız eden, tahrik eden, insanları aşağılayan." dedi.  Akar ayrıca, "Bu salgın konusunda hiçbir şekilde bireysel kahramanlık yok. Bireysel kahramanlık gibi görünen sahte kahramanlıklar ihanete kadar gider. Çünkü bir kişinin dikkatsizliği bütün kitleyi, toplumu olumsuz etkiliyor ve kontrol edilemez zincirleme bir reaksiyona sebep oluyor.'' ifadelerini kullandı.

2.11.2020Gündem
Libya Başbakanı Serracdan Cumhurbaşkanı Erdoğana geçmiş olsun telefonu

Libya Başbakanı Serrac'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geçmiş olsun telefonu

Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, İzmir'i etkileyen deprem nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla aradı. Serrac, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İzmir ve civar illerde meydana gelen depremden dolayı Türk halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

30.10.2020Dünya
Son dakika haberi: İstifa edeceğini duyurmuştu Libya Başbakanı Serractan flaş açıklama

Son dakika haberi: İstifa edeceğini duyurmuştu! Libya Başbakanı Serrac'tan flaş açıklama

Alınan son dakika haberine göre, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, ekim ayı sonunda istifa etme kararından vazgeçtiğini açıkladı.

30.10.2020Dünya
Libya’da ateşkes Ankara temkinli

Libya’da ateşkes Ankara temkinli

Libya’da Trablus hükümeti ile gayrimeşru Hafter unsurlarının askeri heyetleri, Cenevre’de BM himayesinde ‘kalıcı ateşkes anlaşması’na imza attı. Gelişme ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güvenilirliği bana göre çok da olabilecek gibi değil” yorumunu yaptı.

24.10.2020Dünya
Son dakika: Libyada flaş gelişme

Son dakika: Libya'da flaş gelişme

Birleşmiş Milletler nezdindeki meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın, Başkanlık Konseyi'ni, darbeci Halife Hafter'in suçlarını rafa kaldırmakla suçlayan Adalet Bakanı Abdullah El İdris'i cezalandırdığı duyuruldu.

20.10.2020Dünya
Libya ordusu: Hafter milisleri, ateşkesi yeniden ihlal etti

Libya ordusu: Hafter milisleri, ateşkesi yeniden ihlal etti

Libya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milislerinin, ülkedeki ateşkesi yeniden ihlal ederek ordu birliklerine 4 grad (BM-21) füzesi ile saldırdığını duyurdu.

15.10.2020Dünya
Son dakika: İbrahim Kalından önemli açıklamalar

Son dakika: İbrahim Kalın'dan önemli açıklamalar

Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın, canlı yayında gündeme ilişkin soruları cevapladı. İbrahim Kalın, "Son günlerde batı medyasında "Türkiye, buraya müdahale ettiği için sorun çözülemiyor" diye propaganda yapıyor. Azerbaycan'ın bir yerde canı yandığında Türkiye'nin de yanar. Bunu batının anlaması gerekiyor." ifadelerini kullandı.  Ayrıca Kalın, "Erdoğan, dünya sistemine bir ayna tutuyor. Aynadan rahatsız olanlar kendilerine bakmak yerine aynayı tutanı taşlıyorlar." dedi.

13.10.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar gazetesine konuştu... Birbirinden çarpıcı mesajlar

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar gazetesine konuştu... Birbirinden çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katar’da yayımlanan 'The Peninsula' gazetesine mülakat verdi. Erdoğan, "Kaos hesapları yapanlar dışında hiç kimse, Türkiye'nin ve Türk askerinin Körfez'deki mevcudiyetinden rahatsız olmamalıdır." açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, Suriye topraklarında asla kalıcı değildir. Kriz kalıcı olarak çözüldüğünde bizim de Suriye’deki varlığımız sona erecektir." ifadelerini kullandı.

8.10.2020Gündem
Bakan Çavuşoğlundan Doğu Akdeniz mesajı: Türkiyeyi dışarıda bırakacak her türlü girişim başarısızlıkla sonuçlanmaya adaydır

Bakan Çavuşoğlu'ndan Doğu Akdeniz mesajı: Türkiye'yi dışarıda bırakacak her türlü girişim başarısızlıkla sonuçlanmaya adaydır

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, enerjinin bir iş birliği alanı olduğunu ifade ederek "Bu alanda diyaloğa her zaman sıcak bakıyoruz. Bölgemizde Türkiye’yi dışarıda bırakacak her türlü girişim başarısızlıkla sonuçlanmaya adaydır." dedi.

6.10.2020Dünya
Erdoğan Serrac’la görüştü

Erdoğan Serrac’la görüştü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Vahdettin Köşkü’nde kabul ettiği Fayiz es- Serrac ile başbaşa ve heyetler arası görüşmesi yaklaşık 2.5 saat sürdü.

5.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik Libya görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik Libya görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Ulusal Mutabakat Hükûmeti Başkanlık Konseyi Başkanı Serrac'ı Vahdettin Köşkü'nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabulde, Türkiye’nin tam bir dayanışma içinde Libya’nın yanında olmaya devam edeceğini belirtti.

4.10.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiyenin duruşu birilerini rahatsız etti

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye'nin duruşu birilerini rahatsız etti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Nasıl Filistin meselesinin çözümü İsrail'in Filistin topraklarını işgal etmesini sonlandırmasında yatıyorsa Karabağ meselesinin çözümü de Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgalini sona erdirmesinde yatıyor. Bu kadar basit. Bu temel ilke dikkate alınarak bir süreç başlatılırsa bize göre o ateşkes ve arkasından atılacak adımlar sürdürülebilir, anlamlı olur." dedi. Ermenistan'ın Azerbaycan'dan çok Türkiye'yi suçladığının hatırlatılması üzerine Kalın, "Türkiye'nin duruşu belli ki birilerini çok rahatsız etmiş, bir korkuyla meseleyi Türkiye'ye dönük bir kara propagandaya dönüştürdüler." dedi.

4.10.2020Gündem
Libya Başbakanı Serractan kritik görüşme: Libyada barış çabalarını ele aldılar

Libya Başbakanı Serrac'tan kritik görüşme: "Libya'da barış çabalarını" ele aldılar

Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile Libya'da barışı sağlama konusundaki uluslararası çabaları görüştü.

30.09.2020Dünya
Kritik zirve Milli Güvenlik Kurulu toplanıyor

Kritik zirve! Milli Güvenlik Kurulu toplanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Milli Güvenlik Kurulu toplantısına başkanlık edecek. Devletin zirvesi, Doğu Akdeniz'deki gelişmeler ve bölgesel konuları ele alacak.

24.09.2020Gündem
İbrahim Kalından Serracın istifa kararı ile ilgili açıklama

İbrahim Kalın'dan Serrac'ın istifa kararı ile ilgili açıklama

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac’ın istifa kararının Türkiye ile yapılan anlaşmaları etkilemeyeceğini söyledi. Kalın, "Bu anlaşmalar bu siyasi süreçten etkilenmez, çünkü bunlar hükümetin aldığı karar, şahısların aldığı karar değil. Başkanlık Konseyi’nin aldığı kararlar, geçerliliğini aynen koruyor" dedi.

21.09.2020Gündem
Gözler kabinede Kalabalık alanlara kısıtlama gelebilir

Gözler kabinede! Kalabalık alanlara kısıtlama gelebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüsle ilgili “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız” sözlerinin ardından gözler bugünkü kabine toplantısına çevrildi. AVM, pazar, park gibi kapalı ve kalabalık alanlara kısıtlamalar, bazı illere yönelik seyahat yasakları ile 65 yaş üstü, önemli gündem maddeleri.

21.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş tedbir mesajı

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş 'tedbir' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu. Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) önlemleriyle ilgili "Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi." diyen Erdoğan, "Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı çalışmalarıyla ilgili de "Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz." diye konuştu.

18.09.2020Gündem
Serractan yeni hükümet açıklaması

Serrac'tan 'yeni hükümet' açıklaması

Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, ekim ayı sonunda görevini devredeceğini açıkladı.

16.09.2020Dünya
Libya hükümeti iddiaları yalanladı: Kesinlikle olmayacak

Libya hükümeti iddiaları yalanladı: Kesinlikle olmayacak

Libya hükümeti, bazı Arap kanalları ve uluslararası medyada yer alan, Başbakan Faiz es-Serrac ile Halife Hafter'in gelecek perşembe Paris'te görüşeceklerine dair haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

14.09.2020Dünya
Son dakika haberler... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Sevilla haritasından vazgeçmezlerse bu gerginlik bitmez

Son dakika haberler... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Sevilla haritasından vazgeçmezlerse bu gerginlik bitmez

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında açıklamalarda bulundu. "Oruç Reis bakımda olduğu için NAVTEX yayınlanmadı. Gemi bakımdayken NAVTEX yayınlamanın anlamı yok. Bu bir geri çekilme olarak algılandı, muhalefet de böyle algıladı ama doğru değil." diyen Bakan Çavuşoğlu, "Barbaros ve Yavuz gemimiz sondajlarına devam ediyor." ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, "Ön şartlarda diretirse biz de ön şartlarda bulunuruz. Ön şartlar yerine gelmeden de, görüştükten sonra da yerine getirebilirler. Yunanistan Sevilla haritasından vazgeçmediği sürece ve Türkiye kıta sahanlığına saygı göstermedikçe bu gerginlik bitmez." diye konuştu.

14.09.2020Gündem
Libya’daki son durumu görüştüler

Libya’daki son durumu görüştüler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac’ı Vahdettin Köşkü’nde kabul etti. Yaklaşık 2.5 saat süren görüşmede Libya’daki gelişmeler, ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı.

7.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğanın Fayiz Es Serracı kabulü başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fayiz Es Serrac'ı kabulü başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac'ı kabulü başladı. Erdoğan, Fayiz es-Serrac'ı Vahdettin Köşkü'nde kabul ediyor. Basına kapalı görüşme, saat 14.10'da başladı.

6.09.2020Haber
Son dakika.. Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik görüşme

Son dakika.. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac'ı kabulünde, Libya'daki gelişmeler, ikili ilişkiler ve bölgesel meselelerin ele alındığı bildirildi.

6.09.2020Gündem
Son dakika haberler: AK Partiden NATOnun çağrısına ilk yorum: Olumlu yaklaşıyoruz

Son dakika haberler: AK Parti'den NATO'nun çağrısına ilk yorum: Olumlu yaklaşıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "NATO burada bu gerilimin düşürülmesi için, bunun konuşulması için bir zemin oluşturuyor. Biz buna olumlu bakıyoruz, askeri ve teknik görüşmeler her zaman faydalıdır.'' dedi.

4.09.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop’tan Libya açıklaması

TBMM Başkanı Şentop’tan Libya açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Libya'da uluslararası hukuka ve Birleşmiş Milletler kararlarına aykırı olarak bulunan ve faaliyet gösteren çeşitli devletlerin, komşu Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa dahil olmak üzere hukuka, Libya'daki meşru hükümete ve kararlarına saygı göstermesini beklediğimizi ifade etmek isterim." dedi.

27.08.2020Gündem
Ege’de denizden, havadan mesaj

Ege’de denizden, havadan mesaj

Türk Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri, Ege Denizi’nde müşterek eğitim gerçekleştirdi.

23.08.2020Dünya
Libya’da barış umudu

Libya’da barış umudu

Libya’da BM’nin tanıdığı meşru Ulusal Mutabakat Hükümeti ülke genelinde ateşkes ilan etti. UMH, Sirte ve Cufra’nın silahsızlandırılması ve seçime gidilmesi çağrısı yaptı. Libya’nın doğusundaki Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi de eşzamanlı bir açıklamayla ateşkesi destekledi.

22.08.2020Dünya
Son dakika haberler... Bakan Akar: Önemli sonuçlar doğuracak

Son dakika haberler... Bakan Akar: Önemli sonuçlar doğuracak

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Önümüzdeki dönemde de Sayın Cumhurbaşkanı'mızın talimatları doğrultusunda 500 yıllık bir geçmişimiz, ortak kültürümüz ve ortak tarihimiz olan Libyalı kardeşlerimizle kederde ve kıvançta beraber olmaya devam edeceğiz. Libya'nın bütünlüğü, güvenliği ve Libya halkının refahı için elimizden gelen gayreti göstermeyi sürdüreceğiz" dedi. Bakan Akar, ziyaretin Libyalılar için de önemli sonuçlar doğuracağına yönelik inancını dile getirdi.

18.08.2020Gündem
Türkiye ve Katar’dan kritik ziyaret

Türkiye ve Katar’dan kritik ziyaret

Aylar boyunca Hafter’in saldırısı altında kaldıktan sonra güvenliğe kavuşan Libya’nın başkenti Trablus’a kritik ziyaret... Türkiye ve Katar, Libyalı yetkililerle Sirte ve Cufra’daki durumu görüştü. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ‘Libya Libyalılarındır’ vurgusu yaptı.

18.08.2020Dünya

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Libya değerlendirmesi: Siyasi çözüm olacağına inanıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Libya'da siyasi çözüm olacağına inandıklarını belirterek, “Biz Libya’nın hiçbir yerinde askeri çözümü tercih etmiyoruz ve orada askeri mücadelenin sürmesini istemediğimizi her fırsatta söylüyoruz.” dedi.

17.08.2020Dünya
Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler Libyada

Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler Libya'da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ve Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye ile üçlü toplantı gerçekleştirdi.

17.08.2020Haber
Son dakika haberi: Libyada kritik toplantı

Son dakika haberi: Libya'da kritik toplantı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ve Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye ile üçlü toplantı gerçekleştirdi.

17.08.2020Gündem
Almanya’ya Libya mesajı: Tarafsız olun

Almanya’ya Libya mesajı: Tarafsız olun

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Malta Dışişleri Bakanı Evarist Bartolo’yla birlikte dün Libya’ya sürpriz ziyarette bulundu. UMH Başbakanı Serrac’la görüşen Çavuşoğlu, Almanya’nın Libya’da devreye girmesinin yanlış olduğunu vurguladı.

7.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlundan önemli açıklamalar

Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar

Libya'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, açıklamalarda bulundu. "AB Libya'ya güçlü destek vermeli." diyen Çavuşoğlu, "Hafter her an Trablus'a saldırabilir. Bu saldırıların bir menzili var. Cufra ve Sirte bu menzilin içine giriyor. Hafter ve destekçileri hazırlık yaparken, Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin meşru endişelerini de herkesin anlaması gerekiyor." ifadelerini kullandı. Almanya'ya da çağrıda bulunan Çavuşoğlu, "Berlin Konferansı'nın ev sahibi. Almanya'nın tarafsız olması gerekiyor. Fransa'nın baskısı ile Almanya gemi gönderdi. Onların da çok gönüllü olduğunu düşünmüyoruz." diye konuştu.

6.08.2020Gündem
Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Libyada

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Libya'da

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çalışma ziyareti gerçekleştirmek üzere Libya’nın başkenti Trablus’a gitti.

6.08.2020Dünya
Fransız Le Monde gazetesi: Erdoğan Sevrden intikamını alıyor

Fransız Le Monde gazetesi: Erdoğan Sevr'den intikamını alıyor

Fransız Le Monde gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sevr Antlaşması'ndan intikamını aldığını yazdı.

2.08.2020Gündem
Bakan Akar net konuştu: Her zaman Libyanın toprak bütünlüğünden yanayız

Bakan Akar net konuştu: Her zaman Libya'nın toprak bütünlüğünden yanayız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, uluslararası medya kuruluşuna verdiği röportajda, "Biz Libya'da tamamen Birleşmiş Milletler tarafından tanınan meşru Milli Mutabakat Hükümeti'nin Başkanı olan Sayın Fayiz Serrac'ın Sayın Cumhurbaşkanımıza yazdığı davet mektubuna istinaden bulunuyoruz. Bizim orada bugüne kadar yaptığımız çalışmalar çok açık ve seçik her şeyi ortaya koyuyor. Her zaman her yerde biz Libya'nın toprak bütünlüğünden yanayız, her zaman siyasi birliğin sağlanmasından yanayız ve her zaman her yerde Libya, Libyalılarındır diyoruz. Biz orada 500 yıllık kardeşliğimizin, vefamızın bir gereği olarak bu ihtiyaç halinde olan Libyalı kardeşlerimize yardım için bulunuyoruz. Yaptığımız da askeri eğitim, iş birliği ve dayanışmadan ibarettir, danışmanlıktan ibarettir" dedi.

31.07.2020Dünya
Libya Başbakanı Serracdan güvenlik düzenlemeleri açıklaması

Libya Başbakanı Serrac'dan 'güvenlik düzenlemeleri' açıklaması

Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, ateşkesle ilgili güvenlik düzenlemelerinin, kentlerin ve stratejik bölgelerin gelecekte herhangi bir tehdide maruz kalmamasını garanti etmesi gerektiğini belirtti.

28.07.2020Dünya
Erdoğan’dan hodri meydan ‘Buyurun çıkın meydana’

Erdoğan’dan hodri meydan! ‘Buyurun çıkın meydana’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Ülkemize karşı ne siyasetle, ne diplomasiyle, ne sağduyuyla, ne akılla bağdaşan sözler sarf eden, davranışlar sergileyenleri açıkça ikaz ediyoruz. Şayet bizim ödediğimiz bedelleri göze alıyorsanız, buyurun çıkın meydana” dedi.

26.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Serrac ile görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Serrac ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac'ı kabul etti.

25.07.2020Gündem
AB Yüksek Temsilcisi Borrellden dikkat çeken açıklamalar Türkiye ile birlikte çalışacağız

AB Yüksek Temsilcisi Borrell'den dikkat çeken açıklamalar! 'Türkiye ile birlikte çalışacağız'

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Libya'da ateşkes için birlikte çalışmak konusunda mutabık kaldıklarını bildirdi.

23.07.2020Dünya
Son dakika haberler... Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan son durumu açıkladı

Son dakika haberler... Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan son durumu açıkladı

Cuma namazı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili "Diyanet gerekli davetleri yapacak." dedi ve ibadete 1000 ila 1500 kişinin katılabileceğini duyurdu. Erdoğan, gelen tepkilere de "Yurt dışından gelen tepkilerin hiçbiri bizi bağlamaz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, 'Kurban Bayramı'nda bir kısıtlama olacak mı' sorusuna da "Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor. Kurban Bayramı'nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özellikle de birbirini ziyaret ki bu sadece bayramda oluyor. Şu anda gündemimizde böyle bir durum yok." yanıtını verdi.

18.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İdlib’de kim kimi neden vuruyor?

Rus savaş uçaklarının dün Suriye’de silahlı muhalefetin önde gelen gruplarından birinin İdlib’deki eğitim merkezini ağır bir insan kaybına yol açacak şekilde vurması, hem İdlib’deki gelişmeler hem de genel Türkiye-Rusya ilişkilerinin seyri bağlamında ele alınmayı gerektiren yeni bir durum yaratmıştır.

27.10.2020

Libya’da sıcak çatışma ihtimali şimdilik gerilerken

Geçen temmuz ayının ortalarında Avrupa-Akdeniz-Ortadoğu ekseni üzerinde en çok endişe yaratan konulardan biri, Libya’da sahada bir tarafta Türkiye, karşısında ise Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), hatta kısmen Rusya’nın doğrudan dahil olacakları bir savaş ihtimaliydi.

7.08.2020