EKSTRA
MENÜ

Sermaye

Sermaye haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sermaye hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 42.447 Sermaye haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sermaye Haberleri

GEN, küresel oyuncu olma yolunda hızla ilerliyor

GEN, küresel oyuncu olma yolunda hızla ilerliyor

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (GEN) halka arzı onaylandı! GEN’in halka arzı GENIL kodu ile, 28-29-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Halka arz süreci ile yatırımlarını artırmak ve sektördeki yerini daha da güçlendirmek istediklerini belirten GEN Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Gülmüş, basın mensupları ile bir araya geldi. Gülmüş, çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda, şirketin sektördeki yeri hakkında bilgiler verdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

28.07.2021Ekonomi
Migros’un ulusal uzun vadeli kredi notu en yükseğe taşındı

Migros’un ulusal uzun vadeli kredi notu en yükseğe taşındı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Migros’un 'AA(tur)' olan ulusal uzun vadeli kredi notunu en yüksek not olan 'AAA(tur)'a yükseltti. Migros 2021 yılının ilk 6 ayında online yatırımlarının yanı sıra, 140 yeni mağaza açtı ve coğrafi yaygınlığını artırarak yatırımlarını sürdürdü. Fitch Ratings, raporunda Migros’un borçluluğunun azaltılması ve FX riskinin kapatılmasının neticesinde şirketin finansal risk profilinin önemli ölçüde iyileşmesinin not artışında etkin olduğunu ifade etti.

28.07.2021Ekonomi
Göçmen gettosu olmayız

Göçmen gettosu olmayız

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, artan vaka sayılarına dikkat çekerek, “10 günlük uzun bayram tatilinde, hükümet salgını unuttu, millete de unutturdu” dedi.

27.07.2021Gündem
Son dakika... Bitcoinde hareketlilik Kripto paralar güç kazanmaya başladı

Son dakika... Bitcoin'de hareketlilik! Kripto paralar güç kazanmaya başladı

Kripto para birimleri bugün hızlı hareket etmeye başladı. Bitcoin liderliğinde başlayan harekete Ethereum ve Dogecoin de katıldı. Uzmanlar Bitcoin'de kritik direncin 44 bin dolar olduğunu açıkladı.

26.07.2021Ekonomi
Meslek liseliler üretiyor

Meslek liseliler üretiyor

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, ürettikleri masa, sıra ve dolaplar Türkiye'nin 20 ilindeki okullara gönderilen meslek lisesi öğrencileri, eğitim hayatları süresince hem mesleklerini öğreniyor hem de aile ekonomilerine katkı sağlıyor.

26.07.2021Eğitim
Güven endeksi 9 yılın zirvesinde

Güven endeksi 9 yılın zirvesinde

Reel Kesim Güven Endeksi (RKGE), temmuzda 114,8 ile Nisan 2012'den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

26.07.2021Ekonomi
Yapılandırmadan 18.6 milyar lira geldi

Yapılandırmadan 18.6 milyar lira geldi

Kasım ayında çıkarılan yapılandırma ile bütçeye 18.6 milyar lira gelir geldi. Son çıkarılan kapsamlı yapılandırma için ise başvurular 31 Ağustos’ta bitecek. Kira ve ücrette matrah artırımı e-beyanname ile yapılabilecek. Matrah artırımında bulunanlar, peşin veya altı taksitte vergilerini ödeyebilecek.

26.07.2021Ekonomi
Hisse senedi işlemlerinde rekor artış

Hisse senedi işlemlerinde rekor artış

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nce (TSPB) açıklanan aracı kurumların 2021 yılı ilk çeyrek verilerine göre, hisse senedi piyasası işlem hacmi geçen yılın aynı dönemine göre 2.5 kat artarak 5.2 trilyon lira ile tarihi rekor seviyeye ulaştı.

25.07.2021Ekonomi
Hisse senedi işlem hacmi yılın ilk çeyreğinde 5 trilyon lirayı aşarak rekor kırdı

Hisse senedi işlem hacmi yılın ilk çeyreğinde 5 trilyon lirayı aşarak rekor kırdı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nce açıklanan aracı kurumların 2021 yılı ilk çeyrek verilerine göre, işlem hacminin yüzde 74’ü yerli yatırımcılar, yüzde 26’sı ise yabancı yatırımcılar tarafından gerçekleştirildi.

24.07.2021Ekonomi
Hisse senedi işlem hacmi yılın ilk çeyreğinde 5 trilyon lirayı aşarak rekor kırdı

Hisse senedi işlem hacmi yılın ilk çeyreğinde 5 trilyon lirayı aşarak rekor kırdı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nce (TSPB) açıklanan aracı kurumların 2021 yılı ilk çeyrek verilerine göre, hisse senedi piyasası işlem hacmi geçen yılın aynı dönemine göre 2,5 kat artarak 5,2 trilyon lira ile tarihi rekor seviyeye ulaştı.

24.07.2021Ekonomi
Yellenden iklim duyarlılığı

Yellen'den iklim duyarlılığı

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kalkınma bankalarına iklim mücadelesi için özel sermayeyi seferber etme çağırısında bulundu.

23.07.2021Ekonomi
Bakan Kurumdan G20de iklim değişikliği ile topyekun mücadele çağrısı

Bakan Kurum'dan G20'de "iklim değişikliği ile topyekun mücadele" çağrısı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, G20 ülkelerine iklim değişikliğine ilişkin çağrıda bulunarak, "Türkiye olarak, iklim değişikliğiyle mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Fakat bu mücadeleyi bir ülke tek başına sürdüremez. İklim değişikliği ve kirlilik sınır tanımıyor. Bu nedenle iklim değişikliği ve çevre sorunlarıyla mücadelede topyekun hareket etmek zorundayız." dedi.

22.07.2021Ekonomi
K Belgesi Nedir, Nasıl Alınır K Belgesi İçin Gerekli Evraklar..

K Belgesi Nedir, Nasıl Alınır? K Belgesi İçin Gerekli Evraklar..

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından araç kullanım alanlarına göre farklı belgeler veriliyor. Bu belgelerden birisi ise, K belgesidir. K belgesi, araçların kullanım alanları ve kapasitesine göre verilen belgeler arasında geliyor. Bu anlamda yapılan çeşitli sınıflandırmalar içinde bulunan araçlara ise, K yetki belgesi veriliyor. K belgesi nedir, nasıl alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Devletçilik Nedir Devletçilik İlkesi Hedefleri Ve Örnekleri Nelerdir Devletçilikle İlgili İnkılaplar

Devletçilik Nedir? Devletçilik İlkesi Hedefleri Ve Örnekleri Nelerdir? Devletçilikle İlgili İnkılaplar

Devletçilik Atatürk ilkeleri içerisinde yer alan bir kavram olarak bilinir. Ülkenin genel ekonomik düzeyi ya da faaliyetinde bir düzenleme yapmak istenildiği zaman bu ilkeye başvurulur. Türk toplumunu modern bir düzene iten ve çağdaş bir toplum için gerekli olan tüm şartları yerine getiren, ekonomiyi de ulusallaştıran ve güçlendiren bir ilke olarak bilinir. Bu ilke Atatürk'ün adını vermiş olduğu üzere ılımlı bir devletçiktir. Kısacası bu ilke ülkeyi hem sosyal hem ekonomik hem de toplumsal açıdan birçok sorumluluğa tabii tutar. Bunun yanı sıra sadece Türkiye değil tüm dünya ülkelerinde devletçilik, devamlılığı ve sürdürülebilirliği sağlamada büyük önem taşır. Peki bu ilke nedir, devletçilik özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Arefe günü (bugün) ve bayramda borsa açık mı BİST bugün açık mı ve işlem görüyor mu

Arefe günü (bugün) ve bayramda borsa açık mı? BİST bugün açık mı ve işlem görüyor mu?

Borsa arefe günü ve bayramda açık mı sorusu, 19 Temmuz arefe günü bu alanı takip eden birçok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Peki,19 Temmuz arefe günü ve bayramda borsa açık mı olacak? İşte, bayram süresince Borsa İstanbul'un durumu ile ilgili bazı detaylar

19.07.2021Ekonomi
Vodafonedan sadece fiber altyapıda değil, mobilde de ortak paylaşım önerisi

Vodafone'dan "sadece fiber altyapıda değil, mobilde de ortak paylaşım" önerisi

Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Engin Aksoy, "Fiberde ortak altyapıyı biraz geç konuşmaya başlamış olabiliriz. Sadece fiberde değil, mobilde de ortak paylaşım, ortak altyapıda neler yapılabilir konusu zamanında konuşulabilirdi, hala da konuşulabilir." dedi.

19.07.2021Teknoloji
Bütçe gerçekleşmeleri açıklandı

Bütçe gerçekleşmeleri açıklandı

Bütçe gelirleri haziranda 88,3 milyar lira, giderleri 113,4 milyar lira olarak hesaplandı. Bütçe haziranda 25 milyar lira, ocak-haziran döneminde 32,5 milyar lira açık verdi.

16.07.2021Ekonomi
Uzmanlar değerlendirdi: 15 Temmuzun ekonomiye olumsuz etkileri

Uzmanlar değerlendirdi: 15 Temmuz'un ekonomiye olumsuz etkileri

Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kara, "15 Temmuz ve sonrasında yaşanan dinamikler, Türkiye'nin iktisadi performansını önemli ölçüde olumsuz etkiledi" derken, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İclal Attila, "Darbe girişiminin ardından ülkenin kredi notunun düşürülmesi, yabancı yatırımların Türkiye'ye akışının kesilmesine yol açmıştır ve bu da borçlanma maliyetlerinin yükselmesine neden olmuştur" dedi. İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Şener ise "Küresel çaplı gelişmeler, ticaret savaşları ve salgın süreci de eklendiğinde Türkiye'nin makro ekonomik verilerinde 15 Temmuz'un etkilerinin, aradan geçen 5 yıla rağmen hala devam ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

15.07.2021Ekonomi
Son dakika... 29 internet sitesi için kapatma kararı

Son dakika... 29 internet sitesi için kapatma kararı

Yasa dışı işlem yaptığı tespit edilen ve Türkiye'de resmi faaliyette bulunmayan forex web siteleri için kapatma talebi geldi.

15.07.2021Ekonomi
SPK izlerini sürdü... Tukaş hissesini yüzde 176 yükselttiler, 12 milyon ceza yediler

SPK izlerini sürdü... Tukaş hissesini yüzde 176 yükselttiler, 12 milyon ceza yediler!

Sermaye Piyasası Kurulu, Tukaş Gıda hissesine yönelik yaptığı incelemede Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği'ne ilişkin aykırılık tespit etti. Bundan dolayı hissede işlem yapan 16 kişiye ceza uyguladı.

15.07.2021Ekonomi
Varlık yönetim şirketlerine yeni şartlar getirildi: Borçlu en fazla 3 kez aranabilecek

Varlık yönetim şirketlerine yeni şartlar getirildi: Borçlu en fazla 3 kez aranabilecek

Banka ya da diğer mali kuruluşların kredi alacaklarını devralabilen varlık yönetim şirketlerine yeni kriterler getirildi. Bildirimde bulunulmasına rağmen borcun ödenmediği hallerde resmi tatil günleri ve pazar günleri hariç olmak üzere sadece 09.00-20.00 saatleri arasında borçluyla bir günde en fazla 3 kez iletişim kurulabilecek.

15.07.2021Ekonomi
Borsa İstanbul, Garanti BBVA ve CDP Türkiye’den önemli iş birliği

Borsa İstanbul, Garanti BBVA ve CDP Türkiye’den önemli iş birliği

İklim değişikliğiyle mücadele ve sürdürülebilir bir dünya hedefiyle öncü uygulamalara imza atan Garanti BBVA, 14 Temmuz Çarşamba günü Borsa İstanbul’da gerçekleşen gong töreniyle Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun yürütücülüğünü üstlendiği CDP Türkiye ve Borsa İstanbul iş birliğiyle Garanti BBVA İklim Endeksi’ni hayata geçirdi.

14.07.2021Hayat
Uzmanlar Merkez Bankasının faiz kararını değerlendirdi

Uzmanlar Merkez Bankası'nın faiz kararını değerlendirdi

Merkez Bankası beklentiler doğrultusunda politika faizini yüzde 19 seviyesinde sabit bıraktı. Uzman isimler hurriyet.com.tr'ye karar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

14.07.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi... Türkiye Futbol Federasyonudan Kulüpler Birliğine yanıt Yabancı sınırı ve yayıncı kuruluş...

Son Dakika Haberi... Türkiye Futbol Federasyonu'dan Kulüpler Birliği'ne yanıt! Yabancı sınırı ve yayıncı kuruluş...

Türkiye Futbol Federasyonu, geçtiğimiz günlerde Kulüpler Birliği Vakfı'nın yaptığı açıklamasına yanıt verdi. TFF'nin açıklamasında "Müsabakalara çıkmamak Süper Lig markasına zarar verici ve Türk futbol kamuoyu tarafından kabul görmeyecek bir tutum olduğunu hatırlatırız." ifadeleri kullanıldı.

14.07.2021Futbol
Mesleki eğitimde üretim kapasitesi üç yılda 3,5 kat arttı

Mesleki eğitimde üretim kapasitesi üç yılda 3,5 kat arttı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Bursa’da mesleki eğitimde üretim kapasitesinin son üç yılda 3,5 kat arttığını belirterek, “2021 yılında Bursa’da, bu kapsamda üretim miktarını 40 milyon liraya çıkartmayı, yani bir önceki yıla göre üretim kapasitesini yüzde 100 artırmayı hedefliyoruz” dedi.

14.07.2021Eğitim
BDDKdan, varlık yönetim şirketlerine ilişkin yönetmelik

BDDK'dan, varlık yönetim şirketlerine ilişkin yönetmelik

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gözetim ve denetimine tabi tüm banka ve banka dışı mali kuruluşlar ile para-sermaye piyasaları ve sigortacılık alanında faaliyet gösteren kuruluşlar, sadece donuk alacaklarını değil canlı alacaklarını da varlık yönetim şirketlerine satabilecek. Buna ek olarak varlık yönetim şirketlerinde asgari ödenmiş sermaye tutarı 20 milyon liradan 50 milyon liraya çıkarıldı.

14.07.2021Ekonomi
Adli tatil ne zaman başlıyor İşte 2021 adli tatil takvimi

Adli tatil ne zaman başlıyor? İşte 2021 adli tatil takvimi

"Adli tatil ne zaman başlayacak?" sorusu, mahkemelerde işlemi bulunan vatandaşların merak ettiği konu olmaya devam ediyor. Adli tatilin kaç gün süreceği ve ne zaman başlayacağı hakkında bilgi edinmek isteyen binlerce kişi, internet üzerinden detayları araştırıyor. Peki, adli tatil ne zaman başlıyor? İşte 2021 adli tatili hakkında son durum...

13.07.2021Gündem
Türk Telekom PİLOT’tan 18 yeni girişime destek

Türk Telekom PİLOT’tan 18 yeni girişime destek

Türk Telekom’un girişim hızlandırma programı PİLOT’ta 9. dönem girişimleri belli oldu. Programa yapay zekâ ağırlıklı, nitelikli ve özgün teknoloji çözümleri geliştiren 18 ekip seçildi. Girişimlerin her birine 200’er bin TL nakit desteğinin yanı sıra Türk Telekom ile iş birliği yapma ve TT Ventures’tan yatırım alma imkânı sunulacak. Ayrıca bu yıl programı tamamlayan ekipler arasından seçilenler, dünyanın en büyük inovasyon platformu Plug&Play’in 4 haftalık ABD programına katılma fırsatı yakalayacaklar.

13.07.2021Teknoloji
Resmi Gazetede yayımlandı Vergi kaçakçılığına düzenleme

Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi kaçakçılığına düzenleme

Vergi kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin bildirim zorunluluğu getirilen mükelleflerin kapsamı ve bildirimlerin usul ve esasları belirlendi.

13.07.2021Ekonomi
ABD Hazinesinden küresel vergi anlaşmasına katılım çağrısı

ABD Hazinesi'nden küresel vergi anlaşmasına katılım çağrısı

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen “Sermaye gelirlerini düşük vergi bölgelerine kaydıran şirketlere ve adil paylarını ödemekten kaçınmalarına izin veren muhasebe hilelerine son vermemiz gerekiyor" dedi.

12.07.2021Ekonomi
‘Tosuncuk’ Mehmet Aydından yeni detaylar: 1.5 milyar topladım, Bitcoin’deki paramı 10’a katladım

‘Tosuncuk’ Mehmet Aydın'dan yeni detaylar: 1.5 milyar topladım, Bitcoin’deki paramı 10’a katladım

Mehmet Aydın’ın ifadesinden yeni ve çok önemli detaylar ortaya çıktı. Mehmet Aydın, Çiftlik Bank’tan raporlarda yazıldığı gibi 1 milyar 139 milyon lira değil 1.5 milyar lira topladığını söyledi. Aydın “Bitcoin’e yatırım yaptım, 10 kat arttı” dedi ve kazandığı paranın raporda belirtilen borç miktarını ‘kat kat’ karşılayabileceğini söyledi.

12.07.2021Gündem
Altına dayalı üç yeni endeks

Altına dayalı üç yeni endeks

Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, sermaye piyasalarının önemli bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu belirterek, bu potansiyelin kullanımı için yeni finansal ürün ve hizmetleri devreye almaya devam ettiklerini söyledi.

11.07.2021Ekonomi
28 Şubat davasında Yargıtay kararı: 14 müebbet için onama

28 Şubat davasında Yargıtay kararı: 14 müebbet için onama

Yargıtay, 28 Şubat davasında aralarında dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir ile Genelkurmay Harekât Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın da bulunduğu 14 sanığa verilen hapis cezalarını onadı.

10.07.2021Gündem
Son dakika: Yargıtay, 28 Şubat davasında cezaları onadı Aralarında Çevik Bir ile Çetin Doğan da var

Son dakika: Yargıtay, 28 Şubat davasında cezaları onadı! Aralarında Çevik Bir ile Çetin Doğan da var

Gelen son dakika haberine göre, Yargıtay, 28 Şubat davasında aralarında Çevik Bir ile Çetin Doğan'ın da bulunduğu 14 sanığa verilen hapis cezalarını onadı.

9.07.2021Gündem
Son dakika... Akbank Genel Müdürü Binbaşgilden açıklama

Son dakika... Akbank Genel Müdürü Binbaşgil'den açıklama

İki gündür sistemlerine ulaşılamayan ve teknik sorun nedeniyle hizmet veremeyen Akbank'ta sistem normale döndü. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil teknik sorunla ilgili açıklamada bulundu.

9.07.2021Ekonomi
SPK belgeleri istedi Afrikalı ve İsrailli patronlar gerçeğe aykırı belge verdi

SPK belgeleri istedi! Afrikalı ve İsrailli patronlar gerçeğe aykırı belge verdi

Sermaye Piyasası Kurulu denetimlerini sürdürüyor. Engageya Turkey Dijital Pazarlama'dan bilgi talep eden ancak bilgi ve belgelerin SPK'ya eksik ve gerçeğe aykırı verilmesinden dolayı yabancı sahipli şirkete ceza kesildi.

9.07.2021Ekonomi
Verimlilik Nedir, Nasıl Hesaplanır Marjinal Ve Ekonomoik Verimlilik Formülü Nedir

Verimlilik Nedir, Nasıl Hesaplanır? Marjinal Ve Ekonomoik Verimlilik Formülü Nedir?

Verimlilik verimi iyi olan, bol olan, kendisinden beklenen ve istenen yani en iyi sonucu veren anlamına gelmektedir. Verimlilik pek çok alanda kullanılmaktadır. Tarım sektöründe ekilen ürünlerin bol olması verimliliği belirtmektedir. İş hayatında ise bir çalışanın en üst seviyede iş yapması ilgili elemanın verimli çalıştığı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda ekonomi alanında ise verimliğin ölçülmesi geliştirilmektedir. Sizler için bilgilendirici şekliyle detaylı olarak verimlilik nedir, nasıl hesaplanır, marjinal ve ekonomik verimlilik formülü nedir detayları ile derledik.

8.07.2021Araştırma
Matriks Nedir, Nasıl Kullanılır Borsada Matrisk Ne İşe Yarar

Matriks Nedir, Nasıl Kullanılır? Borsada Matrisk Ne İşe Yarar?

Matriks Latince kökenli bir kelimedir. Matematik bilimindeki matriks sözcüğünden alıntı olarak bir çok alanda kullanılmaktadır. Türkçe olarak içi boş kalıp kelime öbeğinden alıntıdır. Latince olan matriks ise rahim sözcüğünden alıntı yapılarak türetilmiştir. Sizler için matriks nedir, nasıl kullanılır, borsada matriks ne işe yaramaktadır detaylı olarak derledik.

8.07.2021Araştırma
Toplantılarda Çarkıfelek dönemi... Bezos gitti o geldi, Amazonun yeni patronuyla tanışın

Toplantılarda 'Çarkıfelek' dönemi... Bezos gitti o geldi, Amazon'un yeni patronuyla tanışın!

Jeff Bezos, 27 yıldır sürdürdüğü Amazon CEO'luğu görevini 5 Temmuz itibarıyla Andy Jassy'e devretti. Tanıyanlara göre Bezos'tan çok farklı bir yönetici olan Jassy, evde çalışanlar için verdiği partilerle ve toplantılarda kullandığı idam mangasına benzetilen çarkıyla tanınıyor.

8.07.2021Ekonomi
SPKdan 32 kişi ve 1 şirkete 6 ay işlem yasağı

SPK'dan 32 kişi ve 1 şirkete 6 ay işlem yasağı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 32 gerçek ve bir tüzel kişinin işlemlerinde piyasa dolandırıcılığı makul şüphesi bulunması nedeniyle 6 ay işlem yasağı uygulanacağını açıkladı.

7.07.2021Ekonomi
Tosuncuk mağdurlarında sessizlik hakim: Zaten yeterince rezil olduk

Tosuncuk 'mağdurları'nda sessizlik hakim: Zaten yeterince rezil olduk

'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın tutuklandı. Adli süreç işliyor. Çiftlik Bank vurgununda şimdiye kadar bilinen 77 bin 843 mağdur var. Ancak bunlardan 3 bin 762'si ilgili davalarda 'müşteki' olmak için başvurdu. Birçoğu ise mağdur olduğunu aile bireylerinden bile gizliyor. Hürriyet'in ulaştığı mağdurlardan hemen hepsinin gerekçesi aynı: Zaten yeterince rezil oldum...

7.07.2021Gündem
TEİAŞ halka arz ile özelleştirilecek

TEİAŞ halka arz ile özelleştirilecek

Özelleştİrme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türkiye Elektrik İletim AŞ’nin (TEİAŞ) özelleştirme yönteminin halka arz olacağını, şirketteki çoğunluk hissesinin kamuda kalacağını, kamu kontrolünün kesin surette devam edeceğini belirterek, TEİAŞ’ın herhangi bir kişi veya kuruma blok satışı veya işletme hakkının devrinin söz konusu olmadığını bildirdi.

7.07.2021Ekonomi
Üretici enflasyonuna dikkat

Üretici enflasyonuna dikkat

Merkez Bankası tarafından açıklanan aylık fiyat gelişmeleri raporunda, tüketici fiyatları üzerindeki üretici fiyatları kaynaklı baskıların güçlenerek devam ettiği belirtildi. Rapora göre, üretici fiyatlarının yükselişinde, döviz kuru gelişmeleri, uluslararası emtia fiyatlarındaki birikimli artışlar ve süregelen arz kısıtları belirleyici olmaya devam etti.

7.07.2021Ekonomi
Holding Nedir, Nasıl Kurulur Holdinglerin Avantajları Nelerdir

Holding Nedir, Nasıl Kurulur? Holdinglerin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde herkesin gördüğü bazı holdingler vardır. Holding gören bireyler tam olarak ne olduğunu ve nasıl kurulduğu hakkında araştırmalar yapabiliyor. Holding kurmanın ne gibi avantajları olduğu kişilerin ilgisini çeken bir konudur. Holding hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler, detaylı araştırmalar yapabiliyor. Holding nedir, nasıl kurulur? Holdinglerin avantajları nelerdir? Holding hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

6.07.2021Araştırma
Özelleştirme İdaresinden TEİAŞa ilişkin açıklama

Özelleştirme İdaresi'nden TEİAŞ'a ilişkin açıklama

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türkiye Elektrik İletim AŞ'nin (TEİAŞ) özelleştirme yönteminin halka arz olacağını, şirketteki çoğunluk hissesinin kamuda kalacağını, kamu kontrolünün kesin surette devam edeceğini belirterek, TEİAŞ'ın herhangi bir kişi veya kuruma blok satışı veya işletme hakkının devrinin söz konusu olmadığını bildirdi.

6.07.2021Ekonomi
Evi dönüşene yüzde 50 pay, her ay 1.500 lira kira yardımı: Fikirtepe’de vatandaşın hakkı ne

Evi dönüşene yüzde 50 pay, her ay 1.500 lira kira yardımı: Fikirtepe’de vatandaşın hakkı ne?

15 bin konutluk Yeni Fikirtepe projesinde detaylar belli oldu. 10 yıl önce başlayan ama tamamlanamayan dönüşüm projelerinde binlerce aile mağdur olunca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devreye girmişti. Bakanlıkça hazırlanan bilgilendirme broşürüne göre yeni projede hak sahipleri ile yapılacak paylaşım oranı yüzde 50 olacak. Örneğin emsal inşaat alanı hakkı 160 metrekare olan vatandaş 80 metrekare ev alabilecek. Hak sahiplerine yeni evi teslim edilene kadar her ay 1.500 lira kira yardımı yapılacak.

6.07.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Emeklilere müjde: Temmuz maaşı ve  bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih açıklandı

Son dakika haberi... Emeklilere müjde: Temmuz maaşı ve bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih açıklandı

Son dakika haberi... Corona virüsüne karşı aşılama seferberliğini tam gaz sürdüren Türkiye, 1 Temmuz'da normalleşme sürecine geçerken, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de bu kritik dönemeç sonrası ilk toplantısını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, salgının seyri, aşılama çalışmaları, turizm sezonu masaya yatırıldı. Erdoğan, toplantının ardından düzenlediği Millete Sesleniş konuşmasında, temmuz ayı emekli maaşları ve bayram ikramiyelerinin Kurban Bayramı'ndan önce yatırılacağını duyurdu.

5.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bayram sonrası sakin bekleyiş

Uzun bayram tatili döneminde iç piyasalar kapalıyken, dış piyasalarda dalgalı bir seyir yaşandı. Ancak hafta sonuna doğru borsalarda kayıplar önemli ölçüde telafi edildi. Piyasaların kısa bir türbülans yaşayıp tekrar kayıpların toparlanmasında öncü merkez bankalarından gelen destekleyici mesajların katkısı oldu. Yarın işleme başlayacak iç piyasalar da dışarıdaki toparlanma nedeniyle sakin bir başlangıç olası görülüyor.

25.07.2021

İşi satmak

DEĞERLİ yazar Hasan Tahsin Kocabaş’ın son dönem yazılarında belirtildiği gibi 1922 yılında İzmir ve civarında servetler büyük ölçüde el değiştirmiştir.

18.07.2021