EKSTRA
MENÜ

Seri Üretim

Seri Üretim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seri Üretim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.610 Seri Üretim haberi bulunmuştur.

Seri Üretim Haberleri

Mobilya Ve Dekorasyon (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mobilya Ve Dekorasyon (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mobilya ve dekorasyon bölümü her türlü mobilya ve aksesuar sanatı için talep görmekte olan bir bölümdür. Mobilya ve Dekorasyon (MYO) bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için araştırdık ve derledik.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Endüstri ürünleri tasarımı, endüstride üretilmekte olan çeşitli ürünlerin kullanışlılığını yetiştiren herkes tarafından talep gören bir bölümdür. Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Tüm detayları derledik.

Namaz kılmayı öğreten akıllı seccade geliştirildi

Namaz kılmayı öğreten 'akıllı seccade' geliştirildi

Katarlı bilgisayar mühendisi Abdurrahman Hamis, namaz kılmayı öğreten ve telefon uygulaması üzerinden kontrol edilebilen "akıllı seccade" tasarladı.

25.11.2020Teknoloji
E-ticaret yapanlar 1 Ocak itibarıyla vergiden muaf

E-ticaret yapanlar 1 Ocak itibarıyla vergiden muaf

E-ticaret yapanlara vergi muafiyeti getiren karar TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edilerek Cumhurbaşkanı’nın onayıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. 7256 sayılı kanunla internetten satış yapanlara 1 Ocak 2021 itibarıyla vergi muafiyeti uygulanacak.

18.11.2020Teknoloji
Son dakika... 10 tırı taşıyan devasa araç... Almanya ve Kanada’dan sonra Türkiye’de üretildi

Son dakika... 10 tırı taşıyan devasa araç... Almanya ve Kanada’dan sonra Türkiye’de üretildi

ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Kanada ortaklı Türk firması, dünyada sadece Almanya ve Kanada’da üretilen 250 ton yük taşıma kapasiteli endüstriyel taşıt aracının üretimini Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 milyon dolara iki tane üretilen araç, fabrika sahası içinde 10 TIR’ın taşıdığı yükü taşıyor.

16.11.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varanktan borç yapılandırma açıklaması

Son dakika... Bakan Varank'tan borç yapılandırma açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "(Borç yapılandırması ve istihdam teşvikine ilişkin kanun) Bu kapsamda toplam 34 milyon liralık KOSGEB alacağını yeniden yapılandırıyoruz. İlçe bazlı bölgesel teşvik uygulamasını önümüzdeki yıldan itibaren hayata geçiriyoruz. Organize Sanayi Bölgelerinde 762 yeni fabrika üretime başladı. Reel sektörün yatırım talebi, geçen yıl aynı döneme göre yüzde 21 arttı,159 milyar liralık yatırım için 8 bin 396 teşvik belgesi düzenledik" açıklamasında bulundu.

16.11.2020Ekonomi
Geleceğe yön veriyor

Geleceğe yön veriyor

Elektrikli mobilite alanındaki en son teknolojiler dünyaya yön vermeye devam ediyor. Dünya çapında markalar global teknolojileriyle elektrikli gelecek vizyonunu tanıtıyor. Otomobil, ticari araç ve motosiklet hatta elektrikli wingsuit’e kadar giden geliştirmelerin global gösterimleri bu hafta gerçekleştirildi.

16.11.2020Ekonomi
KKTC’nin ‘yerli oto’su Türkiye’de

KKTC’nin ‘yerli oto’su Türkiye’de

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili ‘Günsel’, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18-21 Kasım 2020’de düzenlenecek ‘MÜSİAD Expo 2020’ fuarında sergilenecek.

14.11.2020Ekonomi
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Başarıyla tamamlandı

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Başarıyla tamamlandı!

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aselsan'ın Gölbaşı'ndaki yerleşkesinde, Aselsan Yeni Sistem Tanıtımları ve Tesis Açılışları programında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ROKETSAN'ın yerli ve milli uydu çalışmalarıyla ilgili olarak, "Artık uzay liginde olduğumuzu söylemiştik. uzayın karanlığını milli teknolojimiz sayesinde bir kez daha aydınlattığımız bir kez daha söylemek istiyorum. Tamamen milli yaptığımız uydu fırlatma testleri başarıyla tamamlandı. Bu testlerde 4 kez uzaya ulaştık" dedi.

12.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMMde kabul edildi

Son dakika haberi: Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM'de kabul edildi

Son dakika haberine göre; Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılması ile istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri de içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

11.11.2020Gündem
Tüketiciye bandrollü ürünleri sorgulama imkanı

Tüketiciye bandrollü ürünleri sorgulama imkanı

Gelir İdaresi Başkanlığının geliştirdiği Bandrollü Ürün İzleme Sistemi mobil uygulaması ile tüketiciler aldıkları tütün mamullerini ve alkollü içki ürünlerini üzerlerinde yer alan bandrolden kontrol edebiliyor.

10.11.2020Ekonomi
3D yazıcılar nereye gidiyor Evlerde de görecek miyiz

3D yazıcılar nereye gidiyor? Evlerde de görecek miyiz?

3 boyutlu (3D) baskı, çağımızın en yıkıcı teknolojilerinden biri. İlk çıktığı süreçte mimarlık alanında ve prototip üretiminde kullanılan 3D yazıcılar, ilerleyen süreçte farklı amaçlarla da kullanılmaya başlandı. Peki bu yazıcılar nereye gidiyor, gelecekte bizi neler bekliyor? Zaxe Genel Müdürü Emre Akıncı önemli açıklamalarda bulundu.

9.11.2020Teknoloji
Bakan Varankdan önemli büyüme açıklaması

Bakan Varank'dan önemli büyüme açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Yılın üçüncü çeyreğinde güçlü bir ekonomik büyüme göstereceğiz" dedi.

6.11.2020Ekonomi
Sevgililer Günü ne zaman 2021 Sevgililer Günü tarihi

Sevgililer Günü ne zaman? 2021 Sevgililer Günü tarihi

Sevgililer Günü, belirli dönemlerde gündeme gelen konular arasında yer alıyor. Her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan Sevgililer Günü, çeşitli hediyeler, etkinlikler ve güzel anılarla geçen özel günlerden oluyor. Peki, Sevgililer Günü ne zaman kutlanacak? İşte, 2021 yılının Sevgililer Günü tarihi ve detaylı bilgiler

4.11.2020Gündem
Selçuk Bayraktar yerli üretim uçak motoruna ilişkin video paylaştı

Selçuk Bayraktar yerli üretim uçak motoruna ilişkin video paylaştı

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından, TEI tarafından geliştirilen yerli üretim uçak motoruna ilişkin videolu paylaşımda bulundu.

30.10.2020Teknoloji
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

23.10.2020Ekonomi
Azerbaycan, yeni tip kamikaze İHAların seri üretimine başladı

Azerbaycan, yeni tip kamikaze İHA'ların seri üretimine başladı

Azerbaycan'da yeni tip kamikaze insansız hava araçlarının (İHA) seri üretimine başlanıldı.

22.10.2020Dünya
SON DAKİKA HABERİ: Koronavirüs aşısı bulundu mu Yerli koronavirüs aşısı için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi

SON DAKİKA HABERİ: Koronavirüs aşısı bulundu mu? Yerli koronavirüs aşısı için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi!

Son dakika haberi.. Koronavirüs aşısı bulundu mu sorusu özellikle tüm dünyada salgın eğiliminin artış gösterdiği bu günlerde internette sıklıkla cevabı aranan konular arasında geliyor. Yerli koronavirüs aşısında son durum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile gündeme geldi. Erdoğan Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Yerli aşı çalışmasında 2 hafta içinde insan üzerinde deneme yapılacak görülüyor" dedi. Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapılan bilim kurulu toplantısının ardından soruları değerlendirdi. Pfizer, Belçika Puurs'taki fabrikasından paylaştığı video ile bütün dünyayı heyecanlandıran gelişmeyi duyurdu. Şirket, Belçika'daki Puurs'ta geliştirilen Kovid-19 aşılarının seri üretim bandındaki üretim aşamasını uluslararası kamuoyu ile paylaştı. Dünya basınında da aşı çalışmaları hakkında öne çıkan gelişmeler yaşandı. İşte kovid 19 aşı çalışmalarında yayınlanan son haberler

20.10.2020Gündem
Drone ve İHA tehdidini KALKA ortadan kaldıracak

Drone ve İHA tehdidini 'KALKA' ortadan kaldıracak

Antalya'da Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için yerli drone savar üreten firma, Türk mühendislerin tasarımıyla İHA ve drone tehditlerine karşı "KALKA" adı verilen yerli mobil "erken uyarı hava savunma sistemi" geliştirdi.

16.10.2020Teknoloji
HES uygulamasını cep telefonundan karekodla okuyabilen cihaz

HES uygulamasını cep telefonundan karekodla okuyabilen cihaz

Samsun'da bilgisayar mühendisi ve elektronik teknisyeni 2 arkadaşın geliştirdiği cihaz, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasını cep telefonundan karekodla okuyabiliyor, insanların ateşini temassız ölçebiliyor.

15.10.2020Teknoloji
Zamana ve teknolojiye inat mesleğini yaşatmaya çalışıyor

Zamana ve teknolojiye inat mesleğini yaşatmaya çalışıyor

AĞRI’da ayakkabı ustası Mehmet Nuri Mikail (40) zamana ve teknolojik yeniliklere rağmen atölyesinde 30 yıllık mesleğini ayakta tutmaya çalışıyor.

14.10.2020Gündem
ABDde Kovid-19 aşı çalışması durduruldu

ABD'de Kovid-19 aşı çalışması durduruldu!

Kozmetik ve hijyenik ürünlerin yanı sıra tıbbi malzeme ve ilaç üreticisi Johnson and Johnson (J&J) firması, bir katılımcının hastalanması nedeniyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı denemesine ara verdi.

13.10.2020Dünya
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Görüntü işleme teknolojilerinden tarımın uzak durmasını bekleyemeyiz

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Görüntü işleme teknolojilerinden tarımın uzak durmasını bekleyemeyiz

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Görüntü işleme teknolojileri sayesinde bitkilerin ne zaman hasta olduğunu, bitki hastalıklarında hastalıkların takibi, bunların tedavisi konusunda çok ciddi işler yapılabiliyor." dedi.

5.10.2020Ekonomi
Dünyada tek... Üç farklı araçtan parça kullanarak kendi aracını yaptı

Dünyada tek... Üç farklı araçtan parça kullanarak kendi aracını yaptı

Güngören'de oturan, araç modifiye ustası  Ferdi Güney  evinde geçirdiği pandemi sürecinde kaldığı boş zamanlarda kendisi için go-kart, motosiklet ve otomobil parçalarından saatte 80 kilometreye ulaşabilen araç yaptı.  Aracı için "dünyada tek" diyen Güney, satması için kendisine gelen  teklifleri kabul etmediğini, hobi amaçlı yaptığını söyledi.

5.10.2020Teknoloji
Oğlu fikir verdi, babası yaptı... Yerli akıllı maske seri üretime hazır

Oğlu fikir verdi, babası yaptı... Yerli "akıllı maske" seri üretime hazır

Van'da yerli bir yazılım şirketi tarafından geliştirilen yerli ‘akıllı maske’nin seri üretimi için hazırlıklar tamamlandı. Şirketin genel müdürü Mustafa Çalış, “Böyle bir modüler yapıya sahip maske dünyanın hiçbir yerinde yok çünkü bu maske, verileri alıp merkeze iletebiliyor." dedi. Çalış, “Dünyanın birçok yerinde birçok sektöre hitap eden bir maske hazırladık. Bu maske; maden sektörü, kimyasal fabrikalar, itfaiyeler, laboratuvarlar ve hastaneler gibi birçok sektörde de kullanılabilecek yapıya sahip. Fikri oğlum verdi, ben hayata geçirdim” dedi.

5.10.2020Teknoloji
MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Dönmez’den uzaktan eğitim açıklaması

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Dönmez’den uzaktan eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Dönmez, başta uzaktan eğitim olmak üzere eğitim gündemiyle ilgili açıklamalar yaptı.

1.10.2020Eğitim
Atmaca füzesi en zorlu koşulları başarıyla geçti

Atmaca füzesi en zorlu koşulları başarıyla geçti

Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi Atmaca, seri üretim öncesi en zorlu testlerden birini başarıyla geçti.

30.09.2020Teknoloji
Altay tankının seri üretimi gelecek yılın ortalarında başlayacak

Altay tankının seri üretimi gelecek yılın ortalarında başlayacak

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Altay tankının seri üretiminin gelecek yılın ortalarında başlamasının beklendiğini, Aksungur ve Akıncı gibi yüksek faydalı yük taşıyacak insansız hava araçlarının da gelecek yıl teslim edilmeye başlanacağını bildirdi.

30.09.2020Teknoloji
Altay tankı, Akıncı ve Aksungur için tarih belli oldu ‘Müşterilerimiz kapıda bekliyor’

Altay tankı, Akıncı ve Aksungur için tarih belli oldu! ‘Müşterilerimiz kapıda bekliyor’

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Altay tankının seri üretiminin gelecek yılın ortalarında başlamasının beklendiğini, Aksungur ve Akıncı gibi yüksek faydalı yük taşıyacak insansız hava araçlarının da gelecek yıl teslim edilmeye başlanacağını bildirdi. Demir açıklamasında ‘Siparişler elimizde diyebiliriz, takvimi test ve olgunlaşma süreçleri bittiğinde müşterilerimiz kapıda bekliyor. Onların talep ve kullanım alanlarına göre, hatta bir mühimmat değil, diğer unsurları taşımasına göre bir takvim belirleyeceğiz. Önümüzdeki yıl teslimatları görüyor olacaksınız’ dedi.

29.09.2020Gündem
Milyar dolarlık anlaşma imzalanmıştı Ünlü ilaç firmasından flaş aşı açıklaması

Milyar dolarlık anlaşma imzalanmıştı! Ünlü ilaç firmasından flaş aşı açıklaması

ABD merkezli Johnson&Johnson (J&J), ürettiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının, klinik deneylerde virüse karşı güçlü bağışıklık oluşturduğunun gözlendiğini bildirdi.

25.09.2020Dünya
Tam gaz yerli üretim

Tam gaz yerli üretim

Pandemiye rağmen yerli üretim yatırımlarına hız veren Hyundai, 240 milyon Euro yatırımla i10, i20 ve i20 hibritin ardından 2021’in ilk çeyreğinde B-SUV modelini ve Türkiye’de üretilecek en güçlü seri üretim otomobili i20 N’i de banttan indirecek.

21.09.2020Ekonomi
ASELPODun seri üretim kabul test uçuşları sürüyor

ASELPOD'un seri üretim kabul test uçuşları sürüyor

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), milli hedefleme ve işaretleme sistemi ASELPOD'un seri üretim kabul test uçuşlarının devam ettiğini bildirdi.

15.09.2020Teknoloji
ASELPODun kabul test uçuşları devam ediyor

ASELPOD'un kabul test uçuşları devam ediyor

Yapılan açıklamada, ASELPOD'un seri üretim kabul test uçuşlarının devam ettiği bildirildi.

14.09.2020Ekonomi
Tanesi 1.250 dolardan alınıyordu Şimdi dünyaya ihraç ediliyor

Tanesi 1.250 dolardan alınıyordu! Şimdi dünyaya ihraç ediliyor

Omurga rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan ve bir zamanlar tanesi bin 250 dolardan yurt dışından satın alınan akıllı omurga vidaları artık Manisa’da üretilerek bugün dünyanın dört bir yanına ihracatı gerçekleştiriliyor. Tamamen yerli ve milli sermaye ile üretimi yapılan akıllı omurga vidalarıyla ameliyatlarda yakalanan klinik başarı taleplerin de hızla artmasını sağlıyor.

11.09.2020Ekonomi
Kapalı alanların dezenfeksiyonu için cihaz geliştirdiler

Kapalı alanların dezenfeksiyonu için cihaz geliştirdiler

Eskişehir'de bir firma, kapalı ortamlarda ultraviyole (morötesi) ışınlarla dezenfeksiyon sağlayan cihazın prototipini geliştirdi.

10.09.2020Teknoloji
Yerli orta gerilim motor ile jeneratörü Aksarayda üretilecek

Yerli orta gerilim motor ile jeneratörü Aksaray'da üretilecek

Aksaray'da faaliyet gösteren bir şirket, 25 milyon dolar ek yatırımla kurduğu fabrikada, yerli ve milli orta gerilim motor ve jeneratörünü üretecek.

3.09.2020Teknoloji
Son dakika haberler... İstanbulda müthiş tören... Cumhurbaşkanı Erdoğandan robotlu açılış

Son dakika haberler... İstanbul'da müthiş tören... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan robotlu açılış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MESS Teknoloji Merkezi'nde düzenlenen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi: MESS Teknoloji Merkezi ve 40 Fabrika Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor. "Kovid salgınında birçok ülke durgunluk yaşarken, Türk ekonomisi toparlanma sürecini başarıyla yürütüyor." diyen Erdoğan, "Ne özel sektörümüz ne de kamu kuruluşlarımız yatırımlarına ara vermedi, vermiyor." ifadelerini kullandı. Erdoğan, merkezin açılışını Boston Dynamics firmasının 'Spot' isimli dünyanın en gelişmiş robotunun getirdiği tabletten yaptı.

29.08.2020Gündem
Son dakika... Bakan Varank: 2030da Avrupada lider olmak istiyoruz

Son dakika... Bakan Varank: 2030'da Avrupa'da lider olmak istiyoruz

Bakan Varank, "2030'da elektrikli, bağlantılı, otonom hafif ve ağır ticari araçlar üretiminde Avrupa'da lider, dünyada ilk 5 ülke arasında olmak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

28.08.2020Ekonomi
7. Sınıf Sosyal Bilgiler E-Ticaret konu anlatımı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler E-Ticaret konu anlatımı

Gelişen teknoloji değişen dünyayı da beraberinde getirmiştir. Her geçen yüzyılda farklı bir gelişme meydana gelerek bir önceki yüzyılı oldukça geride bırakmaktadır. 21. Yüzyıla gelindiğinde ise teknolojinin çok hızlı ilerlemesi ile birlikte birçok yeni gelişme insan hayatında yerini almaya başlamıştır. 7. Sınıf sosyal bilgiler e-ticaret konu anlatımı ile ilgili detayları derledik.

23.08.20207. SINIF
Kozalağın şifasını aldı Öksürük şurubu yaptı

Kozalağın şifasını aldı! Öksürük şurubu yaptı

Çocukken hasta olduğunda halasının çam kozalaklarından yaptığı şifa şurubu Hande Karagedik’e ilham oldu. TÜBİTAK projesiyle, İngiltere Royal Akademi Mühendislik’ten destek alarak kozalak şurubundan yüzde yüz doğal öksürük şurubu yaptı...

22.08.2020Ekonomi
Meslek lisesi öğretmenlerinden temassız ateş ölçen cihaz

Meslek lisesi öğretmenlerinden temassız ateş ölçen cihaz

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, taşınabilir, temassız ateş ölçen ve dezenfektan veren cihazı geliştirdi.

17.08.2020Teknoloji
Seri üretim başladı

Seri üretim başladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, güvenilirliği sorgulanan ‘Sputnik-V’ adlı korona aşısında seri üretime geçtiklerini açıkladı. Sağlık Bakanlığı ise yaptığı deneyleri yarın Dünya Sağlık Örgütü’ne sunmaya hazırlanıyor. Ancak Rus doktorların çoğunluğu aşı yaptırmayı düşünmediklerini belirtti.

16.08.2020Dünya
Dünyanın seri üretim ilk şeffaf TVsi: Fiyatı şaşkınlık yarattı

Dünyanın seri üretim ilk şeffaf TV'si: Fiyatı şaşkınlık yarattı

Koronavirüsün etkileri tüm dünyada hızla devam ederken, diğer yandan teknoloji de gelişmeye devam ediyor. Evinize giren televizyonlar değişiyor, bakın ne geliyor?

13.08.2020Teknoloji
Rus aşısı dünyayı ikiye böldü: Olmalı mı, olmamalı mı

Rus aşısı dünyayı ikiye böldü: Olmalı mı, olmamalı mı?

Rusya’nın ‘COVID-19 aşısını bulduk’ açıklamasına Batı dünyası şüpheli yaklaştı. Amerikan ve Alman uzmanlar, “Amaç ilk olmak değil, etkili ve güvenli aşı elde etmek” dedi. Filipinler ve Brezilya ise Rus aşısına yeşil ışık yaktı ve denemeler için ‘gönüllü olduklarını’ duyurdu.

13.08.2020Dünya
Korkut Eğitim Simülatörü kullanıma sunuldu

Korkut Eğitim Simülatörü kullanıma sunuldu

Türkiye'nin katmanlı hava savunmasında görev alan Korkut Kundağı Motorlu Namlulu Alçak İrtifa Hava Savunma Silah Sistemi'nin eğitim simülatörü göreve başladı.

10.08.2020Teknoloji
Hava savunma sistemi Korkutun teknik özellikleri nedir

Hava savunma sistemi Korkut'un teknik özellikleri nedir?

HAVELSAN'ın geliştirdiği Korkut Eğitim Simülatörü, Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Hava Savunma Eğitim Merkezi'ne kuruldu.

8.08.2020Gündem
Yerli otomobil TOGG ismiyle devam edecek

Yerli otomobil TOGG ismiyle devam edecek

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, marka beğeni endeksi yaptırdıklarını belirterek, "Yaptırdığımız endekste TOGG'un marka beğeni endeksi yüzde 73'lere çıktı. Dolayısı ile şimdilik yola TOGG markası ile devam etme kararı aldık" dedi. Karakaş, Türkiye'nin otomobili projesinde küresel şirketlerle 10 gizlilik anlaşması imzaladıklarını belirterek, "Tedarikçi seçiminin yüzde 93'ü tamamlandı. Yüzde 78'i Türkiye'den yüzde 22'si Avrupa ve Asya'dan oluşacak” ifadelerini kullandı.

7.08.2020Ekonomi
Yerli elektrikli otomobilin şarj altyapısı için çalışmalar başladı

Yerli elektrikli otomobilin şarj altyapısı için çalışmalar başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli elektrikli otomobilin şarj altyapısının araç piyasada çıkmadan önce hazırlanması için çalışmalara başladıklarını belirterek, "2030 yılına geldiğimizde 1 ila 2,5 milyon elektrikli aracın yollarda olacağını öngörüyoruz. Bu araçlar için her 10 araca 1 şarj noktası olacak şekilde şarj noktası planlaması yapıyoruz. Böylece yaklaşık 250 bin adet kamuya açık şarj noktası oluşturacağız." bilgisini paylaştı.

1.08.2020Teknoloji
Türkiye’de 250 bin şarj noktası oluşturacağız

'Türkiye’de 250 bin şarj noktası oluşturacağız'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "2030 yılına geldiğimizde 1 ila 2,5 milyon elektrikli aracın yollarda olacağını öngörüyoruz. Bu araçlar için her 10 araca 1 şarj noktası olacak şekilde şarj noktası planlaması yapıyoruz. Böylece yaklaşık 250 bin adet kamuya açık şarj noktası oluşturacağız" dedi.

1.08.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

13’ünde çırak 25’inde patron

 Kendi ayaklarının üzerinde durmak adına 13 yaşında çırak olarak iş hayatına atılır.

16.08.2020