MENÜ

Serdar Ortaç Albümleri

Serdar Ortaç Albümleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Serdar Ortaç Albümleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Serdar Ortaç Albümleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 84 Serdar Ortaç Albümleri haberi bulunmuştur.

Serdar Ortaç Albümleri Haberleri

Sanatçılar sanal dünyayı sevdi

Sanatçılar sanal dünyayı sevdi

Sanatçılara ulaşmak artık daha kolay... Aralarında Türkan Şoray, Serdar Ortaç, Kubat ve Gülben Ergen'in de bulunduğu çok sayıda sanatçıya, internet adresleri sayesinde de ulaşabilirsiniz. Sanal dünanın en çok ilgi gören sanatçılarının başında Türkan Şoray geliyor.

22.09.2001Gündem
İstediğimizi star yaparız istediğimiz starı batırırız

İstediğimizi star yaparız istediğimiz starı batırırız

Kimi yalnızca Yalın ve Serdar Ortaç çalıyor, kiminin hoparlörlerinden tango ve klasik müzik duyuluyor, kimi popüler olandan uzak dururken, kimi sadece özgün albümler satıyor. İstiklal Caddesi’nde Taksim-Tünel hattında CD ve kaset satan irili ufaklı 25 dükkan var. Ancak bunlardan 13’ü caddeye müzik yayını yapıyor.

14.05.2004Kelebek
Bu kez ünlülerin albümleri satılık

Bu kez ünlülerin albümleri satılık

Daha önce aralarında Alişan, Haluk Levent, Suat Suna, Gülşen gibi ünlü sanatçıların marka isimleri açık artırmayla satışa çıkmıştı. Şimdi de batan Universal Müzik şirketine bağlı sanatçıların albümleri açık artırmayla satılacak.

29.10.2005Kelebek
Kendine fenomen SERDAR ORTAÇ

Kendine fenomen SERDAR ORTAÇ

Sevin sevmeyin kulağınıza çalınır, farkında olmadan ezberlersiniz şarkılarını. Çünkü yıllar önce, Karabiberim şarkısıyla çıktığında Ertuğrul Özkök’ün de dediği gibi o "Türk ruhunun altın dengesini yakalayan bir sanatçı"ydı. Çekik gözleri ve kalın kaşları yüzünden "Japon James Dean" dendi, sesi ince diye dalga geçildi, ama bunlar hiçbir şeyi değiştirmedi. Mayıs başında çıkardığı albümü yine bir numarada.

3.06.2006Kelebek
Emina ile aşkımız yaz tatilinde

Emina ile aşkımız yaz tatilinde

Mustafa Sandal, ayrıldığı dedikodusu çıkan sevgilisi Emina'yla daha iki gün önce kahvaltı ettiğini açıkladı...

14.08.2006Kelebek
Serdar Ortaç’ta oturulmazmış hakikaten öyle, gözümle gördüm

Serdar Ortaç’ta oturulmazmış hakikaten öyle, gözümle gördüm

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine hayatımda ilk kez bir Serdar Ortaç konserine gittim. Siz hiç gittiniz mi? Anlatılır gibi değil; o hali bir görmeniz, orayı yaşamanız lazım. İstiyorsanız bu akşam Miniatürk’e gidin, görün.

24.08.2006Kelebek
Dijital müzik satışında 9 ayda dünyayı yakaladık

Dijital müzik satışında 9 ayda dünyayı yakaladık

Yıl başında Türkiye nihayet internet üzerinden yasal müzik satışına geçti ve 9 ayda sistem hızla gelişti. Bugün, müzik yapımcılarının meslek birliği MÜYAP’a üye şirketlerin sunduğu 80 bin şarkı dijital ortamda satılıyor. İnternet üzerinden bilgisayarlara indirilmek üzere şarkı satışı yapan iki büyük şirket var: Power Club ve Doğan Elektronik Müzik (Muziplay). İki sitede de MÜYAP’ın 80 bin şarkılık arşivini bulmak mümkün.

1.10.2006Gündem
Dizi müziği yapmak için genel kültür lazım

Dizi müziği yapmak için genel kültür lazım

"Gölgeler" programıyla yeni kanallarına transfer olan Funda Arar ve Kıraç'la yeni programlarını ve özel hayatlarını konuştuk. Kıraç, dize müziği yapmanın kriterlerini anlatırken yine polemik yaratacak bir açıklamada bulundu: "Serdar Ortaç ve Kenan Doğulu müzik adamı değil. Dizi müziği yapmak fazlasıyla genel kültür gerektiriyor.

22.02.2007Kelebek
Ayrılana Tatil kavuşana Hediye

Ayrılana Tatil kavuşana Hediye

Kulaklarınız sezona hazır mı? Yazın fon müzikleri şimdiden belli. Sokakta-plajda, diskoda-barda, televizyonda-televolede bu şarkılar eşlik edecek günlerimize gecelerimize. Kimi enerjik, kimi hüzünlü. Özleyene başka, nispet yapacak olana başka şarkı var repertuvarda.

16.06.2007Kelebek
Emel Müftüoğlu bir yetenek avcısı mı

Emel Müftüoğlu bir yetenek avcısı mı?

Popüler müzikte şöhrete kavuşan şarkıcı, aranjör, klip yönetmeni, kim varsa hepsinin kariyerinde ortak bir isim var: Emel Müftüoğlu. Bunda şaşılacak ne var, Müftüoğlu 1992’den beri müzik piyasasında, elbette pek çok kişiyle çalışmıştır diyebilirsiniz. Farklı olan nokta, bütün bu isimlerin ilk kez Emel Müftüoğlu albümlerinde ortaya çıkması.

21.09.2007Kelebek
Bayram gecelerinde nereye gitsek

Bayram gecelerinde nereye gitsek

Ramazan boyunca eğlence mekanları hız kesmişti. Bayramla birlikte herkes yeniden sokaklara çıkacak, kurtlarını dökecek. Peki bu hafta sonu nerelere gitmeli, kimleri dinlemeli? Pek çok alternatif var. Size sadece zevkinize ve cebinize uygun olanı seçmek kalıyor.

11.10.2007Kelebek
Laf atanlara kendimi tutamayıp cevap veriyorum

Laf atanlara kendimi tutamayıp cevap veriyorum

Bengü, kartonetteki mayolu pozlarını eleştirenlere yanıt vermekte gecikmedi.

7.07.2008Kelebek
Kusura bakmayın ama güzel Türkçe konuşuyorum

Kusura bakmayın ama güzel Türkçe konuşuyorum

Hadise 17 yaşından beri profesyonel olarak müzikle ilgileniyor. Belçika’da ilk single’ı Milk Chocalate Girl ile üne kavuştu. Bunu Türkiye’de de adını duyuran Stir Me Up takip etti. Bu şarkıyla Almanya ve ABD’de toplama albümlere girdi. Belçika’da ikinci albümü "Hadise"yi de bir ay önce yayınladı.

8.08.2008Kelebek
Serdar coşturacak

Serdar coşturacak

Albümleri ile yaz aylarına damga vuran Serdar Ortaç 4 Ağustos'ta Cemil Topuzlu'da..

28.07.2009Gündem
Allah’ın bana en büyük hediyesi SERDAR ORTAÇ olmam

Allah’ın bana en büyük hediyesi SERDAR ORTAÇ olmam

14 yıl önce Karabiberim şarkısıyla hayatımıza giren Serdar Ortaç, Türk pop müziğinin tartışmasız yıldızlarından. Seveni de eleştireni de çok ama yine de karnaval havasındaki konserlerine kayıtsız kalınamıyor. Şimdi de kısa süre önce çıkardığı Gold Remiks albümüyle müzik listelerinin üst sırasında.

31.07.2009Kelebek
2009’un en iyi 10 yerli albümü

2009’un en iyi 10 yerli albümü

2009, müzik piyasası için hem iyi hem kötü bir yıldı. Uzun süredir sesi soluğu çıkmayanlar ve yeni isimler albüm yayınladı. Fakat, bu albümlerin pek çoğu single’dı, yani içinde tek bir şarkı vardı. Yine de bütün yıl boyunca bu şarkılarla eğlendik, hüzünlendik. İçlerinde gece kulüplerini sallayanlar da oldu, konserlerde ağlatanlar da. 2009’un sonuna yaklaşırken, müzikten anlayan isimlere, yılın en iyi yerli albümlerini sorduk. En iyi 10 listesindeki albümlerden ikisi single: Ajda Pekkan-Resim ve Demet Akalın-Toz Pembe.

27.11.2009Kelebek
Paraları nereye koyacağımı şaşırdım

'Paraları nereye koyacağımı şaşırdım'

14 Şubat Sevgililer Günü'nde sahneye çıkan Serdar Ortaç 'Para kazan, çalış, nereye kadar? Çok kazandım, parayı nereye koyacağımı şaşırıyorum' dedi.

16.02.2010Kelebek
Krizde albüm maliyeti zorladı yapımcı ‘ucuz single’a yöneldi

Krizde albüm maliyeti zorladı yapımcı ‘ucuz single’a yöneldi

Müzik sektöründe krizde maliyetler aynı kalırken, satış adetlerinin düşmesi yapımcıları düşük maliyetli single albümlere yöneltti. Albüm yapımının 200 bin dolara çıktığı sektörde, single albümler en fazla 30 bin liralık maliyetleriyle tercih ediliyor. 2009’da yaklaşık 230 bin single albüm satılırken, bu yıl 250 bini aşması bekleniyor.

21.03.2010Ekonomi
Piyasa için 11.00 çok erken, 01.00 çok geç

Piyasa için 11.00 çok erken, 01.00 çok geç!

“Eller havaya”nın yeni mabedi Harbiye’deki Piyasa. Ufacık tefecik, içi dolu turşucuk bir mekan ama Demet Akalın’dan Hande Yener’e, Oray Eğin’den Armağan Çağlayan’a, Seda Sayan’dan Saba tümer’e kadar kimi ararsanız orada. Peki ortam nasıl? Düşün peşime, kapıdan giriyoruz.

23.04.2010Kelebek
Yalın

Yalın

True Blue
5.6.2010
21.00

31.05.2010Gündem
Yeni star çıkmıyor

Yeni star çıkmıyor

DMC Genel Müdürü Samsun Demir, Sony Müzik Türkiye Genel Müdürü Şemsettin Göktaş ve Emre Müzik’in sahibi Hüseyin Emre, Türk müzik piyasasının üç silahşörü. Satın aldığınız albümlerin, radyo ve televizyonda dinlediğiniz şarkıların en az yüzde 50’sinin altında imzaları var. Şimdi bu üç isim güçlerini birleştirdi, albümlerini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak için süpermarketlere ve en uç noktadaki benzin istasyonlarına bile ortak standlar kuruyorlar. Ayrıca şarkıcılarını ortak projelerde de bir araya getirmeyi planlıyorlar. Bunun ilk örneği de Nazan Öncel ve Emre Aydın düeti

15.10.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Vay! Zagor Abi faça yapmışsın

DaRKWOOD'un tek hakimi, iyilerin dostu kötülerin korkulu rüyası, tombul fıçı Çiko'nun ve iyi kalpli insanların Baltalı İlah'ı Zagor Tenay, bu ay sevenlerinin karşısına farklı bir şekilde çıktı.

7.03.2003

Sado-mazolara Mel Gibson kıyağı

En sonunda söyleyeceğimi baştan söyleyeyim: ‘İsa’nın Çilesi’ tam bir fiyasko.

15.04.2004

Kıbrıs müdavimleri

Titiz mağazalarının sahibi Ali-Müge Titiz çiftinin casino’lardaki kollu makinelere olan zaafını bilmeyen yoktur.

22.06.2004

Gözden kaçmayanlar

Mevsim değiştirmek için olağanüstü bir çaba gösterdiğimiz iklim şaşkını şu günlerde; aman yazı kaçırmayalım telaşına düşmüş şöhretli, şöhretsiz onlarca ismin yeni albümü gündemimize düştü. Biz de Pop Virüs olarak, erkekseniz teker teker gelin dedik ve bu hafta gözümüzden kaçan, kaçmayan albümleri toplu gösteriye davet ettik.

25.06.2004

Son moda limonlu su

Sosyetik hanımlar arasındaki son trend limonlu suyla zayıflamak...

19.07.2004

Suat, al sana baltalı yazı

‘Gölcük’te doğan Demet Akalın, ilköğretim ve lise öğrenimini Gölcük’te büyük başarıyla bitirdi. Ve Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’nden lise diplomasını büyük bir mutlulukla aldı.

29.04.2005

Doktor tenor pop ülkesinde

Bizim müzik sektörünün zafiyetlerinden biri de ‘adult contemporary’ (yetişkin kategorisi) kulvarına bilinçli projeler üretemeyişidir.

11.11.2005

Tarkan, Sezen, Musti... Bu yaz kimi dinleriz?

Geçen yıl yaza üç albüm damgasını vurmuştu; Serdar Ortaç, Kenan Doğulu ve Demet Akalın’ın albümleri...

28.05.2007

100 bin satışı sadece İbo’yla Sezen geçti

Bu yazın şarkısı yok dedim önce herkes bir tepki gösterdi. Ama şimdi bakıyorum da bütün köşe yazarları aynı fikirde...

5.08.2009