MENÜ

Serdar Ortaç Albümleri

Serdar Ortaç Albümleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Serdar Ortaç Albümleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 104 Serdar Ortaç Albümleri haberi bulunmuştur.

Serdar Ortaç Albümleri Haberleri

Kendine fenomen SERDAR ORTAÇ

Kendine fenomen SERDAR ORTAÇ

Sevin sevmeyin kulağınıza çalınır, farkında olmadan ezberlersiniz şarkılarını. Çünkü yıllar önce, Karabiberim şarkısıyla çıktığında Ertuğrul Özkök’ün de dediği gibi o "Türk ruhunun altın dengesini yakalayan bir sanatçı"ydı. Çekik gözleri ve kalın kaşları yüzünden "Japon James Dean" dendi, sesi ince diye dalga geçildi, ama bunlar hiçbir şeyi değiştirmedi. Mayıs başında çıkardığı albümü yine bir numarada.

3.06.2006Kelebek
Emina ile aşkımız yaz tatilinde

Emina ile aşkımız yaz tatilinde

Mustafa Sandal, ayrıldığı dedikodusu çıkan sevgilisi Emina'yla daha iki gün önce kahvaltı ettiğini açıkladı...

14.08.2006Kelebek
Serdar Ortaç’ta oturulmazmış hakikaten öyle, gözümle gördüm

Serdar Ortaç’ta oturulmazmış hakikaten öyle, gözümle gördüm

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine hayatımda ilk kez bir Serdar Ortaç konserine gittim. Siz hiç gittiniz mi? Anlatılır gibi değil; o hali bir görmeniz, orayı yaşamanız lazım. İstiyorsanız bu akşam Miniatürk’e gidin, görün.

24.08.2006Kelebek
Dijital müzik satışında 9 ayda dünyayı yakaladık

Dijital müzik satışında 9 ayda dünyayı yakaladık

Yıl başında Türkiye nihayet internet üzerinden yasal müzik satışına geçti ve 9 ayda sistem hızla gelişti. Bugün, müzik yapımcılarının meslek birliği MÜYAP’a üye şirketlerin sunduğu 80 bin şarkı dijital ortamda satılıyor. İnternet üzerinden bilgisayarlara indirilmek üzere şarkı satışı yapan iki büyük şirket var: Power Club ve Doğan Elektronik Müzik (Muziplay). İki sitede de MÜYAP’ın 80 bin şarkılık arşivini bulmak mümkün.

1.10.2006Gündem

Dizi müziği yapmak için genel kültür lazım

"Gölgeler" programıyla yeni kanallarına transfer olan Funda Arar ve Kıraç'la yeni programlarını ve özel hayatlarını konuştuk. Kıraç, dize müziği yapmanın kriterlerini anlatırken yine polemik yaratacak bir açıklamada bulundu: "Serdar Ortaç ve Kenan Doğulu müzik adamı değil. Dizi müziği yapmak fazlasıyla genel kültür gerektiriyor.

22.02.2007Kelebek
Ayrılana Tatil kavuşana Hediye

Ayrılana Tatil kavuşana Hediye

Kulaklarınız sezona hazır mı? Yazın fon müzikleri şimdiden belli. Sokakta-plajda, diskoda-barda, televizyonda-televolede bu şarkılar eşlik edecek günlerimize gecelerimize. Kimi enerjik, kimi hüzünlü. Özleyene başka, nispet yapacak olana başka şarkı var repertuvarda.

16.06.2007Kelebek
Emel Müftüoğlu bir yetenek avcısı mı

Emel Müftüoğlu bir yetenek avcısı mı?

Popüler müzikte şöhrete kavuşan şarkıcı, aranjör, klip yönetmeni, kim varsa hepsinin kariyerinde ortak bir isim var: Emel Müftüoğlu. Bunda şaşılacak ne var, Müftüoğlu 1992’den beri müzik piyasasında, elbette pek çok kişiyle çalışmıştır diyebilirsiniz. Farklı olan nokta, bütün bu isimlerin ilk kez Emel Müftüoğlu albümlerinde ortaya çıkması.

21.09.2007Kelebek
Bayram gecelerinde nereye gitsek

Bayram gecelerinde nereye gitsek

Ramazan boyunca eğlence mekanları hız kesmişti. Bayramla birlikte herkes yeniden sokaklara çıkacak, kurtlarını dökecek. Peki bu hafta sonu nerelere gitmeli, kimleri dinlemeli? Pek çok alternatif var. Size sadece zevkinize ve cebinize uygun olanı seçmek kalıyor.

11.10.2007Kelebek
Laf atanlara kendimi tutamayıp cevap veriyorum

Laf atanlara kendimi tutamayıp cevap veriyorum

Bengü, kartonetteki mayolu pozlarını eleştirenlere yanıt vermekte gecikmedi.

7.07.2008Kelebek
Kusura bakmayın ama güzel Türkçe konuşuyorum

Kusura bakmayın ama güzel Türkçe konuşuyorum

Hadise 17 yaşından beri profesyonel olarak müzikle ilgileniyor. Belçika’da ilk single’ı Milk Chocalate Girl ile üne kavuştu. Bunu Türkiye’de de adını duyuran Stir Me Up takip etti. Bu şarkıyla Almanya ve ABD’de toplama albümlere girdi. Belçika’da ikinci albümü "Hadise"yi de bir ay önce yayınladı.

8.08.2008Kelebek
Serdar coşturacak

Serdar coşturacak

Albümleri ile yaz aylarına damga vuran Serdar Ortaç 4 Ağustos'ta Cemil Topuzlu'da..

28.07.2009Gündem
Allah’ın bana en büyük hediyesi SERDAR ORTAÇ olmam

Allah’ın bana en büyük hediyesi SERDAR ORTAÇ olmam

14 yıl önce Karabiberim şarkısıyla hayatımıza giren Serdar Ortaç, Türk pop müziğinin tartışmasız yıldızlarından. Seveni de eleştireni de çok ama yine de karnaval havasındaki konserlerine kayıtsız kalınamıyor. Şimdi de kısa süre önce çıkardığı Gold Remiks albümüyle müzik listelerinin üst sırasında.

31.07.2009Kelebek
2009’un en iyi 10 yerli albümü

2009’un en iyi 10 yerli albümü

2009, müzik piyasası için hem iyi hem kötü bir yıldı. Uzun süredir sesi soluğu çıkmayanlar ve yeni isimler albüm yayınladı. Fakat, bu albümlerin pek çoğu single’dı, yani içinde tek bir şarkı vardı. Yine de bütün yıl boyunca bu şarkılarla eğlendik, hüzünlendik. İçlerinde gece kulüplerini sallayanlar da oldu, konserlerde ağlatanlar da. 2009’un sonuna yaklaşırken, müzikten anlayan isimlere, yılın en iyi yerli albümlerini sorduk. En iyi 10 listesindeki albümlerden ikisi single: Ajda Pekkan-Resim ve Demet Akalın-Toz Pembe.

27.11.2009Kelebek
Paraları nereye koyacağımı şaşırdım

'Paraları nereye koyacağımı şaşırdım'

14 Şubat Sevgililer Günü'nde sahneye çıkan Serdar Ortaç 'Para kazan, çalış, nereye kadar? Çok kazandım, parayı nereye koyacağımı şaşırıyorum' dedi.

16.02.2010Kelebek
Krizde albüm maliyeti zorladı yapımcı ‘ucuz single’a yöneldi

Krizde albüm maliyeti zorladı yapımcı ‘ucuz single’a yöneldi

Müzik sektöründe krizde maliyetler aynı kalırken, satış adetlerinin düşmesi yapımcıları düşük maliyetli single albümlere yöneltti. Albüm yapımının 200 bin dolara çıktığı sektörde, single albümler en fazla 30 bin liralık maliyetleriyle tercih ediliyor. 2009’da yaklaşık 230 bin single albüm satılırken, bu yıl 250 bini aşması bekleniyor.

21.03.2010Ekonomi
Piyasa için 11.00 çok erken, 01.00 çok geç

Piyasa için 11.00 çok erken, 01.00 çok geç!

“Eller havaya”nın yeni mabedi Harbiye’deki Piyasa. Ufacık tefecik, içi dolu turşucuk bir mekan ama Demet Akalın’dan Hande Yener’e, Oray Eğin’den Armağan Çağlayan’a, Seda Sayan’dan Saba tümer’e kadar kimi ararsanız orada. Peki ortam nasıl? Düşün peşime, kapıdan giriyoruz.

23.04.2010Kelebek
Yalın

Yalın

True Blue
5.6.2010
21.00

31.05.2010Gündem
Yeni star çıkmıyor

Yeni star çıkmıyor

DMC Genel Müdürü Samsun Demir, Sony Müzik Türkiye Genel Müdürü Şemsettin Göktaş ve Emre Müzik’in sahibi Hüseyin Emre, Türk müzik piyasasının üç silahşörü. Satın aldığınız albümlerin, radyo ve televizyonda dinlediğiniz şarkıların en az yüzde 50’sinin altında imzaları var. Şimdi bu üç isim güçlerini birleştirdi, albümlerini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak için süpermarketlere ve en uç noktadaki benzin istasyonlarına bile ortak standlar kuruyorlar. Ayrıca şarkıcılarını ortak projelerde de bir araya getirmeyi planlıyorlar. Bunun ilk örneği de Nazan Öncel ve Emre Aydın düeti

15.10.2010Kelebek
Boğaz Gecesi IV’te Suat seçti Bengü söyledi

Boğaz Gecesi IV’te Suat seçti Bengü söyledi

Suat Ateşdağlı yaklaşık 30 yıldır DJ. Birçok mekanda müzik koordinatörlüğünü yaparak gece hayatının müdavimlerinin kalbini kazandı. Her yıl en çok satanlar listesinin başında yer alan ‘Bosphorus Night-Boğaz Gecesi’ adlı bir seri çıkarıyor. Şubat’ta dördüncüsü piyasada olacak. Ama bu kez diğerlerinden farklı olarak Bengü de stüdyoya girdi ve albüm ‘Artık Sevmeyecegim’ şarkısını seslendirdi ve klibinde oynadı. Albümde Soner Sarıkabayı’nın Pas ve Tarkan’ın Sevdanın Son Vuruşu şarkılarının miksiyle 12 yabancı parça yer alıyor.

21.01.2011Kelebek
Lolipop

Lolipop

23.03.2012Kelebek
Başkasının iki yılda bitireceği işi ben üç ayda tamamladım

Başkasının iki yılda bitireceği işi ben üç ayda tamamladım

11 başarılı yorumcu, Volga Tamöz için stüdyoya girdi, 90’lı yıllara damgasını vurmuş hitlerini onun “Tam 90’dan” albümü için yeniden okudu. Ünlü aranjör, amacının 90’lar rüzgarını günümüzde de estirmek olduğunu söylüyor.

13.06.2012Kelebek
Lolipop

Lolipop

22.06.2012Kelebek
Gülşen nasıl zayıfladı

Gülşen nasıl zayıfladı

Önceki yazlara göre bu yaz daha fazla beden üzerine konuşmalar yapılması, akıllı ya da saçma bir dolu yazı yazılması bir tesadüf mü?

21.08.2012Kelebek
Ünlü isimlerin yıllar içindeki değişimleri

Ünlü isimlerin yıllar içindeki değişimleri

Onlar, 1980'li yılların ikinci yarısında ortaya çıktılar ve tüm 90'lı yıllar boyunca müzik dünyasına damgalarını vurdular. Bazıları hala bu çalışmalarını sürdürüyor. Bazıları da başka kulvarlara kaydı. İşte 1990'ların müzik dünyasına damgasını vuran ünlüleri.

3.09.2015Magazin
Çaldılar kalbimizi bilerek biraz

Çaldılar kalbimizi bilerek biraz

Bu yaz Serdar Ortaç, Demet Akalın ve Gülşen arasında geçti. Ama yazın gerçek yıldızı elbette Demet Akalın’dı

25.09.2015Keyif
Demet Akalın: Köyden indim şehre vallahi

Demet Akalın: Köyden indim şehre vallahi

Geçtiğimiz günlerde uzun zamandır oturduğu Hadımköy’deki evini boşaltarak şehir merkezine taşınan Demet Akalın, gazetecilerin taşınma ile alakalı sorularına esprili bir dille yanıt verdi. Detaylar haberimizde...

24.03.2016Magazin
Demet Akalın kimdir

Demet Akalın kimdir?

Demet Akalın’ın bilinmeyen yönleri, özel hayatı ve kariyeri ile ilgili merak edilenleri haberimizde. Son günlerin en çok konuşulan ismi Demet Akalın, gerek müzik çalışmaları gerekse özel hayatı ile gündemde kalmayı sürdürüyor. İşte ünlü sanatçı hakkında merak edilenler…

24.03.2016Hayat
Ebru Gündeş kimdir

Ebru Gündeş kimdir?

O Ses Türkiye Yarışması'nın sevilen jüri üyesi ünlü şarkıcı Ebru Gündeş kimdir? Şu sıralar eşi Reza Zarrab’ın tutuklanma haberi ile gündemden düşmeyen ünlü şarkıcının özel hayatı, kariyeri ve hakkında bilinmeyenleri kimdir köşemizde sizler için bir araya getirdik. İşte Ebru Gündeş’in başarılarla dolu hayat hikayesi…

25.03.2016Hayat
Bülent Serttaş kimdir

Bülent Serttaş kimdir?

Müzik dünyasının sevilen ismi Bülent Serttarş 3 Adam'a konuk oluyor. Peki Bülent Serttaş kimdir? Bilmeyenler için Bülent Serttaş ile ilgili ilginç bilgileri derledik. İşte ayrıntılar..

16.04.2016Kelebek
Türkiye bu yaz ne okudu, dinledi, izledi

Türkiye bu yaz ne okudu, dinledi, izledi?

Yaz aylarında en çok okunan kitaplar, en çok izlenen filmler ve en çok dinlenen albümlerin top 10 listesinden oluşan verilere göre, Türkiye bu yaz ‘Taht Oyunları’ okudu, ‘Erol Evgin Altın Düetler’ albümünü dinledi ve ‘The Good, The Bad And The Ugly’ filmini izledi. İstanbul, Ankara ve İzmir online kültür alışverişinde dikkat çeken iller oldu.

29.08.2016Kampüs
Türkiye bu yaz neler okudu, neler dinledi, neler izledi

Türkiye bu yaz neler okudu, neler dinledi, neler izledi?

E-ticaret platformu n11.com, Türkiye’nin yaz dönemine ait müzik, kitap ve film tercihlerini açıkladı.

30.08.2016Keyif
Cenk Eren: Hırslarımı bitirince mutluluğu keşfettim

Cenk Eren: Hırslarımı bitirince mutluluğu keşfettim

Son yıllarda daha bir olgunlaşmış, oturmuş bir Cenk Eren görüyorum. Biraz 50 yaşın ağırlığından, biraz da babasını kaybetmenin etkisiyle geçmişin sivri dilli, hırçın Cenk Eren’i gitti, yerine hırslarını törpülemiş, hayatını sadeleştirmiş bir Cenk Eren geldi. Bir de üzerine önce Tanju Okan ardından Ferdi Özbeğen şarkılarını seslendirdiği iki albüm yaptı ki, herkese “Bu adam çok iyi bir yorumcuymuş” dedirtti. Buyurun iki gün önce çıkan “Ferdi Özbeğen Şarkıları” albümüyle başlayıp pop müziğin ‘Şampiyonlar Ligi’ne uzanan sohbetimize...

9.12.2016Magazin
Böyle geçti 2016

Böyle geçti 2016

Bu yıl hayatın tamamına yayılmış olan güvensizlik ve belirsizlik ortamından müzik de payını aldı. Neyse ki yılın son ayında popun altın kızı Nilüfer’in yeni albümüyle içimiz ferahladı, Sezen Aksu’nun yaklaşmakta olan albümüyse 2017’nin, bu yıl kadar kötü olmayacağının ilk işaretini veriyor.

30.12.2016Keyif
Emre Altuğ: Çocuklarım için çok ağladım

Emre Altuğ: Çocuklarım için çok ağladım

Emre Altuğ, tamamı Yıldırım Gürses’e ait 10 sanat müziği eserinden oluşan bir albüm yaptı. Ünlü şarkıcıyla Etiler’deki ofisinde bir araya geldik, pop müzikten çocukları ve eski eşi Çağla Şıkel’le ilişkisine kadar pek çok konuyu konuştuk. Pop müzikte şarkıların “ya tutarsa mantığıyla” yapıldığını söyleyen Altuğ, Yıldırım Gürses şarkılarında ise “Bülent Hanım bile tek bir hata bulamaz” diyecek kadar iddialı...

12.08.2017Magazin
Sonbaharda içimizi açacak 66 güzel şey

Sonbaharda içimizi açacak 66 güzel şey

Belki İzmir, Ankara ya da Antep’tesiniz; o ünlü şarkıdaki gibi üstü çiğ kaplı bir sonbahar gülüne denk geldiniz… Ola ki Trakyalısınız; salkım salkım güzgülü üzümleri duruyor önünüzde… Yahut Karadeniz’de sağı-solu güzgülü çiğdemleri bastı; anladınız ki ufak ufak yaylaları boşaltma vakti... Biliyoruz canım, ağlamadınız; hüzünlüsünüz sadece. “Ya sevmeyi bilmedim yıllarca / Ya sevince geç kaldım” diye hayıflanmamak için... Durun ya, yazın hercailiği geçti ama kışın donukluğuna daha çok var.

23.09.2017Hürriyet Pazar
O zaman yüreğin yükü hafifler belki biraz...

O zaman yüreğin yükü hafifler belki biraz...

Müzikal açıdan gayet orta halli bir yıldı 2017. Söze iyi olanlarla başlamak, kötü olanların boğuculuğunu bir parça hafifletebilir.

Yazar Sonuçları

Tarkan, Sezen, Musti... Bu yaz kimi dinleriz?

Geçen yıl yaza üç albüm damgasını vurmuştu; Serdar Ortaç, Kenan Doğulu ve Demet Akalın’ın albümleri...

28.05.2007

100 bin satışı sadece İbo’yla Sezen geçti

Bu yazın şarkısı yok dedim önce herkes bir tepki gösterdi. Ama şimdi bakıyorum da bütün köşe yazarları aynı fikirde...

5.08.2009

Peximet’de yeni mönü gençler çok şaşkın

Hafta arası dört yeğenim ve iki arkadaşı ile Alsancak Peximet’de yemek yedik. Fiyatlar çok ekonomik. 5.00 TL’ye de doyabilirsiniz.

3.12.2010

Açıkhava’da favori konserim bu gece

Açıkhava konserleri önceki gece Ajda Pekkan’la başladı.

8.06.2011

900 liraya votka!

Yazın sahillerin, kışın kayak merkezlerinin normalin üzerinde pahalı olmasına itiraz etmem, çünkü sezonluk işletmelerdir bunlar...

21.07.2011

Denizin arka yüzü:Mirkelam

Ağustos başında çıkan Mirkelam albümü bu yazıya kısmetmiş.

8.09.2013

Hangi başkan adayı albümlerini yenilemeli

Serdar Ortaç’ın “Beni Unut/Çakra”, Candan Erçetin’in “Çapkın”, Gülben Ergen’in “Uçacaksın”, Seda Sayan’ın “Bebeğim” albümleri...

11.01.2014

Pop müzik ay çekirdeği gibidir fazla yersen dudakların şişer

Emre Altuğ, tamamı Yıldırım Gürses’e ait 10 sanat müziği eserinden oluşan bir albüm yaptı. Ünlü şarkıcıyla Etiler’deki ofisinde bir araya geldik, pop müzikten çocukları ve eski eşi Çağla Şıkel’le ilişkisine kadar pek çok konuyu konuştuk. Pop müzikte şarkıların “ya tutarsa mantığıyla” yapıldığını söyleyen Altuğ, Yıldırım Gürses şarkılarında ise “Bülent Hanım bile tek bir hata bulamaz” diyecek kadar iddialı...

12.08.2017