MENÜ

Serdar Adalı

Serdar Adalı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Serdar Adalı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 454 Serdar Adalı haberi bulunmuştur.

Serdar Adalı Haberleri

Özkan ve Önal beraat etti

Özkan ve Önal beraat etti

Eski Başbakan Yardımcısı Özkan ile eski Bakan Önal'a Yüce Divan'dan beraat.

31.03.2006Gündem
Yüce Divanda Özkan ve Önal için karar veriliyor

Yüce Divan'da Özkan ve Önal için karar veriliyor

Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ile eski Devlet Bakanı Recep Önal'ın, Halk Bankası'nı zarara uğrattıkları iddiasıyla Yüce Divan'da yargılandıkları davada karar yarın açıklanacak.

30.03.2006Gündem
Lütfi Akad ustaya saygı

Lütfi Akad ustaya saygı

Geleceğin sinemacıları, Türkiye'de yedinci sanatın duayenlerinden Lütfi Akad'ı özel bir toplu gösterimle "selamlıyor." Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema - TV Merkezi'nde düzenlenen "Lütfi Akad 90 Yaşında" başlıklı etkinlik kapsamında ustanın, aralarında Gelin, Düğün ve Diyet üçlemesi, Kanun Namına, Hudutların Kanunu'nun da bulunduğu 18 yapıtı gösterilecek. Gösterimlerin ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.

4.01.2006Kelebek
Bilişim basınının en başarılıları ödüllerini aldı

Bilişim basınının en başarılıları ödüllerini aldı

Türkiye Bilişim Derneği, geleneksel Bilişim '05 etkinliğini 9-11 Kasım günleri arasında Ankara'da gerçekleştirdi. Ankara'nın yeni kongre merkezi Sheraton Convention Center'da, yurtdışından gelen çok önemli konuşmacıların da katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Türkiye'nin gelecekte olması gereken yer için yapılabilecekler eylem adımlarına dökülmeye, çözüm önerileri üretilmeye, temel politikaların şekillenmesine katkıda bulunulmaya çalışıldı. TBD'nin, ülkemizin geleceğinin sadece teknoloji tüketmek değil teknoloji üretmekten geçtiğine inanarak 'Geleceği Yönetin' sloganıyla düzenlediği etkinlikte ayrıca bilişim basınının başarılı isimleri ödüllendirildi.

16.11.2005Gündem
Tura devam

Tura devam

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı seçimlerine bugün devam edilecek. Seçimlerde Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Haşim Kılıç, asıl üyeler Fulya Kantarcıoğlu, Tülay Tuğcu, Mehmet Erten, Necmi Özler, Serdar Özgüldür, Ahmet Akyalçın, Sacit Adalı ve yedek üyeler Mustafa Yıldırım, Cafer Şat ve Ali Güzel’in oy kullandığı seçimlerde hiçbir aday, salt çoğunluk olan en az 6 oya ulaşamamıştı.

17.07.2005Gündem
32 yıl sonra ilk günde seçemediler

32 yıl sonra ilk günde seçemediler

Anayasa Mahkemesi, 32 yıl aradan sonra ilk kez başkanını ilk seçim gününde belirleyemedi. Başkanlık için yarışan 5 aday, dünkü yapılan 10 turda seçilmek için gerekli oya ulaşamadı.

5.07.2005Gündem
Anayasa Mahkemesi yeni başkanını seçiyor

Anayasa Mahkemesi yeni başkanını seçiyor

Anayasa Mahkemesi, yeni başkanını, yarın yapacağı seçimle belirleyecek.

4.07.2005Gündem
Former Prime Minister Mesut Yilmaz Trial gets Under Way at the Supreme Court

Former Prime Minister Mesut Yilmaz Trial gets Under Way at the Supreme Court

The trial of Former Prime Minister Mesut Yilmaz and Former State Minister Gunes Taner based upon charges of corruption in the eternal affairs of Turk Bank got under way at the Supreme Court this morning.

16.02.2005Gündem
Former Prime Minister Mesut Yilmaz is Before the Supreme Court

Former Prime Minister Mesut Yilmaz is Before the Supreme Court

The trial of Former Prime Minister Mesut Yilmaz and Former State Minister Gunes Taner due to "causing corruption in Turkbank awarding" has started before the Supreme Court. Mesut Yilmaz came at 9.50 a.m. to the hall where the hearing would be hold. When Yilmaz entered the hall, the ANAP members watching the hearing stood up. After Yilmaz and his attorneys-at-law took their place at the hearing, Gunes Taner and his attorney-at-law took their place at the hall.

16.02.2005Kelebek
Eski bakanların 3 davası ertelendi

Eski bakanların 3 davası ertelendi

Yüce Divan’da yargılanan eski Enerji bakanlarından Cumhur Ersümer hakkındaki 3 dava daha affa girdi. Mavi Akım’ı mercek altına alan Divan, Rusya ile yapılan anlaşmaların örneklerini istedi.

4.02.2005Gündem
3 davası ertelendi

3 davası ertelendi

Yüce Divan’da yargılanan eski Enerji bakanlarından Cumhur Ersümer hakkındaki 3 dava daha affa girdi. Mavi Akım’ı mercek altına alan Divan, Rusya ile yapılan anlaşmaların örneklerini istedi.

4.02.2005Gündem
Yüce Divanda Ecevit affı

Yüce Divan'da Ecevit affı

Eski enerji bakanları Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan haklarındaki üç iddiadan, suçlamalar af kapsamına sokularak kurtuldu. Yüce Divan daha önce de 9 suçlamayı yargılama dışı bırakmıştı.

3.02.2005Gündem
Yüce Divanda Ecevit affı

Yüce Divan'da Ecevit affı

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan için 3 suçlama Ecevit affına girdi.

3.02.2005Gündem
Yüce Divanda perde açıldı 22 iddia savcıya takıldı

Yüce Divan'da perde açıldı 22 iddia savcıya takıldı

Eski Enerji Bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan'ı yargılamaya başlayan Yüce Divan'ın ilk duruşmasında iki sanık davanın düşürülmesini istedi. Başsavcı Nuri Ok, sanıkların önergede olmayan 22 iddiadan yargılanmamalarını istedi. Divan Başkanı Mustafa Bumin duruşmaya 25 Kasım'da devam etme kararı verdi.

2.11.2004Ekonomi
Çakan: Bana yapılanın adı linçtir

Çakan: Bana yapılanın adı linçtir

Yüce Divan yargılama başladı. Eski Enerji Bakanı Zeki Çakan, Meclis’in kararını "linç" olarak yorumladı.

2.11.2004Gündem
İstanbulda 2 hafta elektrik kesintisi

İstanbul'da 2 hafta elektrik kesintisi

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yapılacak trafo bakımları nedeniyle bazı yerlerde, 7-20 Haziran tarihleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak.

4.06.2004Gündem
Söylendim durdum

Söylendim durdum


İstanbul deyince aklıma / Sait Faik gelir / Burgaz adasında kıyıda / Bir çakıl taşı seslenir / Mavi gözlü bir çocuk büyür döne döne / Mavi gözlü bir ihtiyar balıkçı gencelir küçülür (Bedri Rahmi)

7.10.2003Kelebek
Antalyada 40 yılın en iyileri

Antalya'da 40 yılın en iyileri

Antalya'da bir kez daha Altın Portakal heyecanı başlıyor. Bu yıl yine bazı filmler, oyuncular ve yönetmenler ipi göğüsleyecek. Belki yine tartışmalar yapılacak. Geçmişten bugüne Altın Portakal'ın en iyilerini hatırlayalım istedik.

30.09.2003Gündem
Sinemaseverlere seçenek çok

Sinemaseverlere seçenek çok

Bilgi'de Sinema'da 2. Uluslararası Sinema Okulları Buluşması'nın yanısıra çeşitli başlıklar altında film gösterimleri de yapılıyor. Hem gözlere hem kulaklara hitap eden Electronic Life Forms, Alain Delon filmleri toplu gösterisi, Vizyon Köpüğü ve Kısa Film Günleri.

4.05.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Almanya’dan dışarıya doktor göçü başladı

KUZEY Ren Vestfelya’nın Düsseldorf’taki parlamento binası önünde 2000’e yakın doktor, yağmur altında eylem yapıyor.

22.10.2005

Tekstilin yerine ‘döküm’

ADEM Arı, Sollingen’de otomotiv sanayi için alüminyum döküm işi yapıyor. Bir süre öncesine kadar 130 işçi çalıştırırken, krizden sonra işçi sayısı 30’lara kadar düşmüş.

21.10.2005

AKP’li Lokman Ayva feryat ediyor: İktidar yok

AKP İstanbul milletvekili Lokman Ayva, önceki akşam 19.30 sıralarında arıyor.

20.10.2005

Büyükşehir’de neler oluyor

BÜYÜKŞEHİR Belediye Meclisi’nde kabul edilen Göztepe’ye cami olayı üzerine gazeteciler Başkan Kadir Topbaş’a yönettikleri soruya şu yanıtı alıyorlar:

19.10.2005

Portrelerden hayatı okumak

Bahattin Öztuncay’ın hazırladığı M. Ömer Koç’un Sunuş’uyla yayınlanan Hátıra-i Uhuvvet. Portre Fotoğrafların Cazibesi: 1846-1950 albümü çok önemli bir dönemi, imparatorluktan bugüne kadar siyaset, sanat, edebiyat dünyasında yer alan önemli ve önde adların portrelerinin bulunduğu, belgesel özelliğiyle son derece önemli bir kitap.

11.03.2005