EKSTRA
MENÜ

Serbest Meslek

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.079 haberi bulunmuştur.

Serbest Meslek Haberleri

0032 vergi kodu nedir Gelir geçici vergi ödeme işlemi

0032 vergi kodu nedir? Gelir geçici vergi ödeme işlemi

Ülkemizde ödemedi zorunlu bulunan pek çok vergi türü bulunmaktadır. Bu vergiler farklı türlerde olup her birinin ayrı vergi kodları bulunmaktadır. Vergilerin ödenme zamanları ise birbirinden farklıdır. Peki 0032 vergi kodu nedir? Gelir Geçici Vergi ödeme işlemi nasıl yapılır? Sizlere 0032 numaralı vergi çeşidi ve ödeme işlemleri hakkında bilgileri detaylıca derledik.

6.05.2021Araştırma
Stopaj Hesaplama Nasıl Yapılır Kira Stopaj Hesaplama İşlemi

Stopaj Hesaplama Nasıl Yapılır? Kira Stopaj Hesaplama İşlemi

Stopaj, ülkemizde ne olduğu ve nasıl hesaplandığı en fazla merak edilen vergi ödeme şekillerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Belirli değişkenlerin baz alınmasıyla hesaplanan kira stopaj vergisi ticari gayrimenkuller için ödenmesi gereken bir meblağdır. Peki stopaj nedir ve nasıl hesaplanır? Kira stopaj hesaplama işlemi nasıl olur? İşte stopaj konusunda merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Kobi
Serbest Meslek Makbuzu Nedir Serbest Meslek Makbuzu Neden Ve Nasıl Kesilir

Serbest Meslek Makbuzu Nedir? Serbest Meslek Makbuzu Neden Ve Nasıl Kesilir

Çalışma hayatında düzenlenme gerekliliği söz konusu olan makbuzlardan biri de hiç şüphesiz Serbest meslek makbuzu olmaktadır. Bu bakımdan önemli bir makbuz olma özelliğine sahiptir. Sizin için Serbest meslek makbuzu nedir? Serbest meslek makbuzu neden ve nasıl kesilir konularını detaylarıyla derledik.

5.05.2021Kobi
Muhtasar Beyanname Nedir Ve Nasıl Hesaplanır Muhtasar Beyanname Ne Zaman Verilir

Muhtasar Beyanname Nedir Ve Nasıl Hesaplanır? Muhtasar Beyanname Ne Zaman Verilir

Bilindiği üzere ülkemizde vatandaşlardan çeşitli vergilen alınmaktadır. Bu vergiler vasıtası ile devlet vatandaş döngüsü sağlanmaktadır. Ülkemiz de bir çok alan da alınan vergi türleri bulunmaktadır. Emlak vergisi, gelir vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, beyanname vergisi vb. olarak bu vergileri sıralayabiliriz. Bu vergi türleri arasında olan gelir vergisinin muhtasar beyanname ile ne alakası bulunmaktadır? Bu beyanname nerelere kimler tarafından verilmektedir? Kimler bu beyanname bilgilerini istemektedir? Bu husus vatandaşlar tarafından oldukça merak edilen konular arasına girmektedir. İşte muhtasar beyanname hakkında temel bilgiler.

5.05.2021Kobi
Gider Pusulası Nedir Ve Nasıl Düzenlenir Gider Pusulası Hangi Durumlarda Kesilir

Gider Pusulası Nedir Ve Nasıl Düzenlenir? Gider Pusulası Hangi Durumlarda Kesilir?

Vergi mükellefi olmayanlardan satın alınan ürün ve hizmetlerin kayıt altına alınması ve muhasebe sistemine kaydedilmesi için düzenlenen belgedir. Aynı zamanda tüketiciye satılan ürünün iade durumunda gider pusulası düzenlenmektedir. Fatura hükmünde olan gider pusulası nedir, nasıl düzenlenir ve gider pusulası hangi durumlarda kesilir tüm detaylarıyla derledik.

5.05.2021Kobi
Gelir Vergisi Nedir Ve Kimler Öder Gelir Vergisi Dilimleri Ve Hesaplama (2021)

Gelir Vergisi Nedir Ve Kimler Öder? Gelir Vergisi Dilimleri Ve Hesaplama (2021)

İşinizi ve düzeninizi kurdunuz, hizmet yahut ürün satışını gerçekleştirmeye başladınız. Elde ettiğiniz geliriniz artarken unutmamanız gereken bunu vergilendirmek olmaktadır. Sizin için Gelir vergisi nedir ve kimler öder? Gelir vergisi dilimleri ve hesaplama (2021) konularını detayları ile beraber derledik.

5.05.2021Kobi
Gelir Vergisi Beyannamesi Nedir, Nasıl, Ne Zaman Ve Nereye Verilir

Gelir Vergisi Beyannamesi Nedir, Nasıl, Ne Zaman Ve Nereye Verilir?

Neredeyse her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de serbest meslek erbaplarının gelirlerini devlete bildirmeleri kanunen zorunludur. Şirket olmayan ve gerçek kişi sıfatıyla ticari faaliyetine devam eden kimseler gelir vergisine tabidir. Gelir vergisi beyannamesi nedir, nasıl ve nereye ödenir hepsini sizin için derledik.

5.05.2021Kobi
Acil yardımlar iade ediliyor

Acil yardımlar iade ediliyor

Almanya’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında kapatılan işletmelere ve serbest meslek sahiplerine ödenen acil yardımlar iade edilmeye başlandı. Şahıs şirketlerine ve işletmelere gönderilen iade talebinde 31 Aralık’a kadar süre tanındı ve yardımların şirket giderleri için harcanan bölüm çıkarıldıktan sonra geri kalan kısmının iade edilmesi istendi.

25.04.2021Avrupa
‘İflaslar bundan sonra başlayacak’

‘İflaslar bundan sonra başlayacak’

Korona salgınıyla birlikte Almanya’da ekonomi ve ticaret durma noktasına geldi. Birçok küçük ve orta ölçekli işletme ve serbest meslek sahibi bugüne kadar devlet yardımlarıyla ayakta durmaya çalıştı. Ancak Berlinli işletme ve yatırım danışmanlarından Emre Kiraz, salgın ekonomiye olumsuz etkisinin girişimciler açısından önümüzdeki aylardan itibaren hissedileceği uyarısında bulundu.

13.04.2021Avrupa
‘Burası serserilerin değil, sporcuların yeri’

‘Burası serserilerin değil, sporcuların yeri!’

Paten, kaykay ve BMX (bisiklet motokrosu) sporcuları sosyal medyada kaykay parklarında yaralama ve gasp olaylarının artışına dikkat çekiyor. Ediz Tensi “Skatepark’lar, güvenlik görevlileri olmadığı için aynı zamanda tinercilerin de uğrak yeri... Yaptığımız bu sporların olimpik branş olduğunun bilinciyle yetkililerin bize değer vermesini istiyoruz” diyor.

11.04.2021Hürriyet Pazar
Almanya’da kiliseler zor durumda

Almanya’da kiliseler zor durumda

Koronavirüs salgını ekonomiden sosyal yaşama kadar birçok alanı olumsuz etkiledi. Dini yaşam da etkilenen alanlardan biri. Gelirlerinin büyük çoğunluğunu vergilerden ve bağışlardan sağlayan kiliseler, 2020 yılında ciddi anlamda gelir kaybı yaşadı.

5.04.2021Avrupa
Geçen yıla ilişkin gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresi yarın dolacak

Geçen yıla ilişkin gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresi yarın dolacak

Yıllık gelir vergisi beyannameleri üzerinden hesaplanan gelir vergisi ilk taksitinin yarın gün sonuna, ikinci taksitinin ise 2 Ağustos'a kadar ödenmesi gerekiyor.

30.03.2021Ekonomi
İngilterenin 6 büyük yatırımcısı Deliveroonun halka arzında yatırım yapmayacak

İngiltere'nin 6 büyük yatırımcısı Deliveroo'nun halka arzında yatırım yapmayacak

İngiltere'nin önde gelen 6 büyük yatırım şirketi, Londra Borsası'nda halka arza hazırlanan, hazır yemek hizmeti veren Deliveroo'ya çalışanların haklarına ilişkin endişelerinden dolayı yatırım yapmayacaklarını duyurdu.

29.03.2021Ekonomi
Psikologluk Meslek Kanunu neden önemli

Psikologluk Meslek Kanunu neden önemli?

Türk Psikologlar Derneği’nin change.org üzerinden başlattığı ‘Psikologluk Meslek Kanunu İstiyoruz!’ başlıklı imza kampanyasını Prof. Dr. Okan Cem Çırakoğlu’na sorduk.

Uber kaçak işçi çalıştırmaktan vazgeçiyor

Uber kaçak işçi çalıştırmaktan vazgeçiyor

İngiltere'de Uber araçlarıyla hizmet veren iki sürücü 2016 yılında haklarının korunması için şirkete karşı dava açmıştı.

18.03.2021Ekonomi
İşte Almanya’nın fakirlik raporu

İşte Almanya’nın fakirlik raporu

Federal hükümet adına dört yılda bir hazırlanan ‘Almanya’da yaşam’ adlı rapora göre, korona en çok dar gelirli aileleri vurdu. Federal Çalışma Bakanlığı tarafından derlenen raporda, Almanya’da farklı gelir grubundaki ailelerin yaşam kaliteleri analiz ediliyor. Raporu Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil tanıtacak.

5.03.2021Avrupa
2021 Almanya Güzeli, bisikletçi Anja

2021 Almanya Güzeli, bisikletçi Anja

Bir zamanlar güzellik yarışması denilince akla, uzun saçlı, uzun bacaklı ve bikinili fotoğraflarla pozlar veren birbirinden güzel genç kızlar gelirdi. Miss Germany organizasyonu toplumsal değişim ve feminist hareketin de etkisiyle güzellik seçim kriterlerini tamamen değiştirdi.

28.02.2021Avrupa
Doğan Keser kimdir, kaç yaşında Survivor Doğan hakkında bilgiler

Doğan Keser kimdir, kaç yaşında? Survivor Doğan hakkında bilgiler

Instagram kullanıcılarının yakından tanıdığı bir isim olan Doğan Keser, Survivor 2021 sezonuna sonradan dahil olmuştu. Doğan Keser, gerek performansı gerekse çıkışlarıyla kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı. Doğan Keser kimdir, kaç yaşında? Survivor Doğan hakkında bilgiler...

25.02.2021Televizyon
İngiltereden önemli Uber hamlesi Şoförler şirket çalışanı olacak

İngiltere'den önemli Uber hamlesi! Şoförler şirket çalışanı olacak

Akıllı telefon uygulaması Uber'e ilişkin İngiltere'de mahkeme karar verdi. Bundan sonra Uber sürücüleri şirket çalışanı olarak çalışmaya devam edecek.

19.02.2021Ekonomi
Survivor Doğan kimdir, kaç yaşında Doğan Keser eleme potasında

Survivor Doğan kimdir, kaç yaşında? Doğan Keser eleme potasında!

Survivor yarışmacısı Doğan bu hafta eleme potasında yer alan isimler arasında yer alıyor. Survivor Doğan’ın kaç yaşında olduğu merak ediliyor. İşte Ünlüler takımına yedek kadrodan katılan yarışmacı hakkında merak edilenler..

16.02.2021Televizyon
Survivor Doğan kimdir, kaç yaşında Doğan Keser eleme adayı oldu

Survivor Doğan kimdir, kaç yaşında? Doğan Keser eleme adayı oldu!

Survivor yarışmacıları arasında yer alan Doğan Keser bu haftaki ilk eleme adayı oldu. Ünlüler takımı kadrosunda yer alan Survivor Doğan’ın kaç yaşında olduğu merak ediliyor. İşte 1995 doğumlu olan Doğan Keser hakkında bilgiler

7.02.2021Televizyon
Temel ödenekte Türk emekliye çifte standart

Temel ödenekte Türk emekliye çifte standart?

Geçen haftaki yazılarımızda, Almanya’da bu yılın başında yürürlüğe giren ve geçim sıkıntısı çeken emeklilere maddi destek sağlamayı amaçlayan temel emeklilik ödeneği hakkında genel bilgiler verdik. Bilindiği gibi söz konusu ödenekten yararlanmak için en az 33 yıl sigortalılık süresine sahip olunması gerekiyor. Bu haftaki yazımızda, asgari sigortalılık şartını yerine getirmek için hangi sürelerin dikkate alındığı sorusu başta olmak üzere, Türkiye’deki sigortalılık sürelerinin ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen aylıkların temel emeklilik ödeneği hesabında dikkate alınıp alınmadığını, ek gelirlerin, söz konusu ödeneğin miktarına nasıl etki ettiği konularına açıklık getireceğiz.

6.02.2021Avrupa
Survivor Doğan kimdir Survivor Doğan Keser ünlüler takımına dahil oldu

Survivor Doğan kimdir? Survivor Doğan Keser ünlüler takımına dahil oldu

Survivor Doğan Keser, ünlüler takımına sonradan katılmasının ardından biyografisi ile araştırılan isim olmaya başladı. İnstagram fenomeni olan Doğan Keser, bir dönem Zeytinburnuspor'da forma giymişti. Peki, Survivor 2021'i takip eden pek çok kişinin dikkatini çeken Doğan Keser kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

2.02.2021Televizyon
Instagram fenomeni Doğan Keser Survivor’da – Doğan Keser kimdir

Instagram fenomeni Doğan Keser Survivor’da – Doğan Keser kimdir?

Instagram fenomeni Doğan Keser Survivor ile gündeme geldi. Survivor 2021 yarışmasına yedek isim olarak dahil olan Doğan Keser, ıslık şovuyla dikkatleri üzerine çekmişti. Fenomen Doğan Keser ''Sensin'' videolarıyla tanınıyor. Peki, Doğan Keser kimdir, kaç yaşında?

1.02.2021Televizyon
Soru ve cevaplarla temel emeklilik

Soru ve cevaplarla temel emeklilik

Almanya’da düşük gelirli emeklilerin maddi durumunu iyileştirmeyi amaçlayan temel emeklilik yasası, bu yılın başında yürürlüğe girdi. Bu haktan kimlerin yararlanabileceği, temel emekliliği hak etme şartlarının ne olduğunu, kime ne kadar oranda maddi destek sağlanacağını sizler için araştırdık. Bugünkü yazımızda soru ve cevaplarla temel emeklilik konusunu detaylarıyla inceleyeceğiz.

23.01.2021Avrupa
İngilterede 9 milyon kişi, salgın nedeniyle borçlandı

İngiltere'de 9 milyon kişi, salgın nedeniyle borçlandı

İngiltere'de yaklaşık 9 milyon kişi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkileri nedeniyle borçlanmak zorunda kaldı.

21.01.2021Ekonomi
İspanyada işsiz sayısı bir yılda 724 bin 532 kişi arttı

İspanya'da işsiz sayısı bir yılda 724 bin 532 kişi arttı

Kovid-19'dan dolayı ülke genelinde kısıtlamaların uygulandığı aralık ayında bir önceki aya göre işsiz sayısında 36 bin 825'lik artış görülürken bunun, 2009'dan bu yana aralık ayında tespit edilen en kötü işsizlik rakamı olduğu da kaydedildi.

5.01.2021Ekonomi
Kısıtlamada tatilcilerin adresi Kuşadası oldu

Kısıtlamada tatilcilerin adresi Kuşadası oldu

Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası, yılbaşı gecesini de kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasında tatilcilerin akınına uğradı. İlçedeki 5 yıldızlı turistik tesislerde konaklayan ziyaretçiler tesislerin açık alanlarında güzel havanın keyfini çıkardı. Yabancı turistler ise otellerin plaj kısmında denize girip, güneşlendi.

4.01.2021Seyahat
Yaşam Koçu nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Yaşam Koçu olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Yaşam Koçu nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Yaşam Koçu olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Son yıllarda trendi olan mesleklerden birisi yaşam koçluğu. Yaşam koçu; danışman ve kimi zaman terapist olarak görülse de esasen bu mesleklerden farklıdır. Bu farklılıkları keşfetmek ve yaşam koçu mesleğini yakından tanımak isteyenler için yaşam Koçu nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Yaşam koçu olma şartları, maaşları ve iş imkanları konularını sizler için derledik.

22.12.2020Meslekler
Avukat nedir, ne ,iş yapar ve nasıl olunur Avukat olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Avukat nedir, ne ,iş yapar ve nasıl olunur? Avukat olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Günümüzde pek çok meslek ülkemiz için önem arz eden mesleklerden birisidir. Bu mesleklerden birisi Avukatlıktır. Avukatlık alanında pek çok iş imkanı bulunan bir meslek türüdür. Bu nedenle pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki Avukat nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Avukat olma şartları, maaşları ve iş imkanları nelerdir? Sizlere Avukatlık mesleği hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

16.12.2020Meslekler
Galatasaray’ın yeni yıldızı Kerem Aktürkoğlu’nun film gibi hayat hikayesi

Galatasaray’ın yeni yıldızı Kerem Aktürkoğlu’nun film gibi hayat hikayesi

Başakşehir altyapısından 3. Lig’e, oradan Galatasaray’a uzanan Kerem Aktürkoğlu’nun filmleri aratmayacak hikayesini Hürriyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Ali Naci Küçük kaleme aldı.

8.12.2020Süper Lig
Son Dakika Haberi | Kerem Aktürkoğlu futbol aşkı için engel tanımadı

Son Dakika Haberi | Kerem Aktürkoğlu futbol aşkı için engel tanımadı

Başakşehir altyapısından 3. Lig’e, oradan G.Saray’a uzanan Kerem Aktürkoğlu’nun hikayesini Hürriyet kaleme aldı...

7.12.2020Futbol
Esnafın yüzünü güldüren gelişme: On binlerce yardım başvurusu onaylandı

Esnafın yüzünü güldüren gelişme: On binlerce yardım başvurusu onaylandı

Almanya’da 2 Kasım’dan beri uygulanan sıkı önlemler çerçevesinde iş yerini kapatan esnafı ve serbest meslek erbabını sevindiren gelişmeyi hükümet duyurdu. Buna göre zor durumda olan başvurusu tamamlanan işletmeler ocak ayından itibaren yardımları alacak.

6.12.2020Avrupa
Son dakika haberi: Ankarada mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi İşte yeni mesai saatleri

Son dakika haberi: Ankara'da mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi! İşte yeni mesai saatleri

Son dakika haberi... Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Organize Sanayi Bölgesi (OSB), küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarının mesai saatlerini 08.00-18.00 olarak belirledi.

3.12.2020Gündem
İçişleri Bakanlığından aile içi ve kadına yönelik şiddet olayları ile ilgili önemli rapor

İçişleri Bakanlığı'ndan aile içi ve kadına yönelik şiddet olayları ile ilgili önemli rapor

İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanlığı'nca "Aile İçi Şiddet ve Kadın Cinayetlerinin Önlenmesinde Kolluğun Önemi ve Rolü" raporu hazırlandı. 2020 yılının ilk altı ayında yaşanan aile içi şiddet ve kadın yönelik verilerinin aktarıldığı raporda, kadına yönelik şiddeti arttıran nedenler, bu yönde atılan adımlar ele alındı.

29.11.2020Gündem
Bitcoin 18 bin doların altına döndü

Bitcoin 18 bin doların altına döndü

Hisse senedi piyasalarında, Covid-19 pandemisine bağlı büyük oynaklıkların yanında, Kanada’da iki dijital para varlıkları yönetim şirketinin hükümetten ön onay almalarının da desteğinde 18,488 dolar ile üç yılın zirvesine tırmanan Bitcoin, gelen kar satışlarıyla 18,000 doların altına döndü.

19.11.2020Ekonomi
Kilis’te 65 yaş üstüne saat sınırlaması

Kilis’te 65 yaş üstüne saat sınırlaması

Kilis Valisi Recep Soytürk başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu aldığı karar ile birlikte 65 yaş üstü vatandaşların her gün 10.00-16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecekleri açıklandı.

14.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Edirne’de cadde ve meydanlarda sigara yasağı ve 65 yaş üstüne kısıtlama getirildi

Son dakika haberi: Edirne’de cadde ve meydanlarda sigara yasağı ve 65 yaş üstüne kısıtlama getirildi

Edirne Valiliği, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve meydanlarda sigara içilmesinin yasaklandığını duyurdu. Açıklamada ayrıca 65 yaş ve üstü vatandaşların 10.00-16.00 saatleri arası dışında sokağa çıkmaları kısıtlandı.

13.11.2020Gündem
Kahramanmaraşta 65 yaş üstüne kısıtlama

Kahramanmaraş'ta 65 yaş üstüne kısıtlama

KAHRAMANMARAŞ'ta 65 yaş ve üzeri vatandaşların 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkması yasaklandı.

11.11.2020Gündem
Son Dakika Haberleri... İstanbul ve Ankara valiliklerinden 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması kararı İşte 65 yaş üstü kısıtlama saatleri

Son Dakika Haberleri... İstanbul ve Ankara valiliklerinden 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması kararı! İşte 65 yaş üstü kısıtlama saatleri

Son dakika haberi... Önce Ankara, sonra İstanbul... Türkiye'nin en büyük iki şehrinin valilikleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için kısıtlama kararı aldı. Buna göre; 65 yaş ve üzeri vatandaşlar her gün 10.00 - 16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek. Bu saatler dışında 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkması kısıtlanacak. İşte, 65 yaş üstü kısıtlama detayları...

10.11.2020Gündem
Ispartada sokakta sigara içmek yasaklandı

Isparta'da sokakta sigara içmek yasaklandı

ISPARTA Valisi Ömer Seymenoğlu, en yoğun caddeler başta olmak üzere pazar yerleri, otobüs durakları ile yeme içme yerlerinin önlerinde bekleme ya da hareket halinde sigara içilmesinin yasaklandığını açıkladı.

10.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Yasak haberleri peş peşe geldi Sayı 12ye yükseldi...Valilikten açıklama geldi..

Son dakika haberi: Yasak haberleri peş peşe geldi! Sayı 12'ye yükseldi...Valilikten açıklama geldi..

Sokakta yürürken sigara içmek birçok ilde yasaklandı. Sabah saatlerinde Bursa Valiliği'nin aldığı kararın ardından Isparta ve Balıkesir'den de 'yasak' haberleri geldi. Isparta ve Balıkesir Valilik'lerinin aldığı kararla birlikte toplamda 12 ilde cadde ve sokaklarda yürürken sigara içilmesi yasaklandı.

10.11.2020Gündem
İki bakan anlaştı: En üst sınır 1 milyon euro

İki bakan anlaştı: En üst sınır 1 milyon euro

Kasım ayında uygulanan sıkı kısıtlamalar nedeniyle kapanan işletmelere verilecek destek konusunda Maliye Bakanı Olaf Scholz ile Ekonomi Bakanı Peter Altmaier anlaşmaya vardı.

6.11.2020Avrupa
Akbank, İzmirdeki depremden etkilenen müşterilerinin kredi taksitlerini erteleyecek

Akbank, İzmir'deki depremden etkilenen müşterilerinin kredi taksitlerini erteleyecek

Banka, müşterilerinin talep etmesi halinde kullanmış oldukları tüketici kredilerinin taksitlerini ve ekstresi gelen kredi kartı ödemelerini 1 aydan 3 aya kadar faizsiz erteleyecek.

3.11.2020Ekonomi
Antalyada 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkış saatleri değiştirildi

Antalya'da 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkış saatleri değiştirildi

Antalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşların 10.00 - 17.00 saatlerinde sosyal mesafe kuralına uymak ve maske takmak şartıyla sokağa çıkabilecekleri kararı alındığı bildirildi.

15.09.2020Gündem
e-Belge ile birlikte 2,8 milyar lira tasarruf sağlandı

e-Belge ile birlikte 2,8 milyar lira tasarruf sağlandı

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2010 yılından bu yana uygulanan ve sürekli geliştirilen e-belge uygulamaları sayesinde yaklaşık 28 milyarın üzerinde belge elektronik ortamda düzenlendi. Böylece kağıt, postalama ve arşivleme gibi işlemlerde yaklaşık 2,8 milyar lira maliyet tasarrufu sağlandı.

14.09.2020Teknoloji
e-Belge sayesinde 2,8 milyar lira tasarruf

e-Belge sayesinde 2,8 milyar lira tasarruf

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2010 yılından bu yana uygulanan ve sürekli geliştirilen e-belge uygulamaları sayesinde yaklaşık 28 milyarın üzerinde belge elektronik ortamda düzenlendi. Böylece kağıt, postalama ve arşivleme gibi işlemlerde yaklaşık 2,8 milyar lira maliyet tasarrufu sağlandı.

12.09.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Konutunda oturmayanlar emlak vergisi avantajından yararlanabilir mi?

"Belediyeden; ‘İkametgâhınız, konutun kayıtlı olduğu belediyede bulunmadığı için emlak vergisi muafiyetinden yararlanamazsınız’ dediler. Hâlbuki koşulları sağladığımı düşünüyordum. Tek konutum var ve boşta. Kiraya da vermedim. Emekli maaşı dışında gelirim de yok. Eşimin adına kayıtlı konutta (başka bir belediye sınırlarında) ikamet etmekteyim.”

3.11.2020