MENÜ

Serbest Meslek

Serbest Meslek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Serbest Meslek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.894 Serbest Meslek haberi bulunmuştur.

Serbest Meslek Haberleri

Elektronik serbest meslek makbuzu artık zorunlu

Elektronik serbest meslek makbuzu artık zorunlu

İşte serbest meslek sahiplerinin yapması gerekenler...

4.06.2020Ekonomi
Salgın nedeniyle İngilterede 8,7 milyon kişi izne çıkarıldı

Salgın nedeniyle İngiltere'de 8,7 milyon kişi izne çıkarıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid -19) salgınıyla mücadele kapsamında İngiltere'de toplam iş gücünün yaklaşık 4'te biri izne çıkarıldı.

3.06.2020Ekonomi
İngiltere’de salgın nedeniyle 8.7 milyon kişi izne çıkarıldı

İngiltere’de salgın nedeniyle 8.7 milyon kişi izne çıkarıldı

Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında İngiltere’de toplam iş gücünün yaklaşık 4’te biri izne çıkarıldı.

3.06.2020Avrupa
Dikkat: Son gün 16 Haziran

Dikkat: Son gün 16 Haziran

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından 1 Haziran itibarıyla muaf tutulan 65 yaş ve üzeri mükelleflerin, mücbir sebep dönemine ilişkin ertelenen vergileri 16 Haziran Salı gün sonuna kadar ödenecek.

2.06.2020Ekonomi
1 Haziran açılımı

1 Haziran açılımı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada koronavirüs nedeniyle getirilen şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının 1 Haziran’da kaldırılacağını açıkladı. Kreşler, restoranlar, kafeler, kıraathaneler, plajlar, milli parklar, kütüphaneler de bu tarihte açılacak. 65 yaş ve üstüne getirilen sokak kısıtlaması ise devam edecek.

29.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu Bakanlık detayları açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Bakanlık detayları açıkladı

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi. 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan işletme sahibi esnaf tüccar sanayici serbest meslek sahipleri ile çalışanlar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak. Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi çocuk ve gençler bakıcı, aile büyükleri, kreş/gündüz bakımevlerine gidebilecek, veli nezaretinde yolculuk yapabilecek. 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar, 31 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında, 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler ise 3 Haziran Çarşamba ve 5 Haziran Cuma günü 14.00-20.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek. Genelge ile 18-20 yaş arasındaki gençlerin sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. Ayrıca sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olan çocuklar ve gençler veli/ vasileri nezaretinde şehiriçi veya şehirlerarası yolculuk yapabilecektir

28.05.2020Gündem
Sanatçı, hakem ve sporcular için yeni vergi düzenlemesinin esasları belirlendi

Sanatçı, hakem ve sporcular için yeni vergi düzenlemesinin esasları belirlendi

Eser sahipleri, hakemler ve sporcular kazançlarının gelir vergisi tarifesinin dördüncü gelir diliminde yer alan tutarı aşması halinde beyanname verecek.

27.05.2020Ekonomi
Yıllık izniniz iptal edilebilir mi

Yıllık izniniz iptal edilebilir mi?

HEMEN hemen tüm dünyada görülen koronavirüs salgını, kamusal hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, virüsün bulaşma hızının gerilediği ülkelerde alınan önlemler yavaş yavaş gevşetiliyor. Almanya’da bu haftanın başından itibaren, mağazalar, dükkânlar, kuaförler ve okullar, belirli koşullar altında kısmen açıldı. Ülkenin kuzeyindeki Mecklenburg-Vorpommern Eyaleti, kapılarını Pantkort Yortusu’nun kutlandığı 1 Haziran’dan önce yabancı turistlere açmaya hazırlanırken, yerli turistlere lokaller ve otellerde konaklamak ise 25 Mayıs tarihinden önce de serbest olacak.

10.05.2020Avrupa
Yasağa rağmen denize girdiler

Yasağa rağmen denize girdiler

Aydın'ın turistik kenti Kuşadası'nda hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle birlikte cadde ve sokaklarda hareketlilik yaşandı. İlçenin dünyaca ünlü Kadınlar Denizi Plajı'nda bazı vatandaşlar yasağa rağmen denize girdi.

9.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye sağlam altyapısını güçlendirmeye devam edecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye sağlam altyapısını güçlendirmeye devam edecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde ekonomisi ve orduları Türkiye'den daha güçlü ve büyük ülkelerin ne hale geldiğinin görüldüğünü belirterek, "Biz elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanarak, neler yapılabileceğini bu vesile ile göstermiş olduk. Bundan sonrası için tarım, gıda, biyogüvenlik, siber güvenlik gibi alanlarda Türkiye sağlam altyapısını daha da güçlendirmeye devam edecek." dedi.

2.05.2020Gündem
Yasak aşkların romanı

Yasak aşkların romanı

Doğu’nun sözlü anlatı geleneğiyle modern romanı birleştiren Rafik Schami, yasak aşklara, inanç ve felsefeye, zenginlik ve yoksulluğa, dostluğa ve düşmanlığa, kadın-erkek ilişkilerindeki eşitsizliğe açılan ‘Hattatın Sırrı’ romanında, 1950’ler Suriye’sinin bireysel, toplumsal ve siyasal hayatının renkli bir görünümünü ortaya koyuyor.

30.04.2020Kitap Sanat
700 bin Euro’luk ‘hibe’ vurgunu

700 bin Euro’luk ‘hibe’ vurgunu

Berlin’de iş yerlerinin kapanması sonrasında devletin işletmelere verdiği hibeye dolandırıcılar da başvuru yapmaya başladı. Polisin verdiği bilgiye göre şimdiye kadar 100 haksız başvurunun yapıldığı belirlendi. Toplam haksız yere alınan para miktarı da 700 bin Euro’yu buldu.

24.04.2020Avrupa
Her yaştan ‘YouTuber’ vergi ödeyecek

Her yaştan ‘YouTuber’ vergi ödeyecek

Koronavirüs günlerinde sanal dünyaya ilgi biraz daha arttı. Gelir İdaresi Başkanlığı gelir uzmanları İhsan Durlanık ve Naci Yıldırım, YouTuber’ların vergilendirilmesini mercek altına aldı.

24.04.2020Ekonomi
Kısa süreli mesaide elinize ne kadar para geçecek

Kısa süreli mesaide elinize ne kadar para geçecek

Almanya’da hükümetin hem çalışanların hem de işverenlerin işlerini kaybetmemesi için yaptığı kısa süreli mesai uygulaması hayata geçti. Ancak kısa süreli mesaiye ayrılanların ellerine ne kadar para geçtiği konusunda kafalar karışık. Uygulamayla ne tür hakların elde edildiği de net bilinmiyor. Kısa süreli mesai ile ilgili en sık sorulan sorular ve bunların cevapları şunlar:

17.04.2020Avrupa
Yaşadığımız global kilitlenmeyi ancak dijital bir anahar açabilir

'Yaşadığımız global kilitlenmeyi ancak dijital bir anahar açabilir'

Şu an tarihte oldukça özel bir andayız. Modern zamanlarda daha önce, jeopolitik sınırları hiçe sayan böylesi bir global bir etkiye maruz kalmamış ve bir krize global olarak bu tür bir tepki vermemiştik. COVID-19 salgını ve bu salgının etkileri şehirleri, ülkeleri hatta kıtaları durma noktasına getirdi. Haberler her gün, ekonomik zorlukları ve bu zorlukların yarattığı korkularla üzüntüleri dile getiriyor – diğer yandan biraz umut serpintileri de var – tedavi umudu, aşı umudu, çalışmanın ve karantina altındayken de hayatımızı kazanmanın yollarına dair umutlar ve koronavirüs yıkım kapasitesini kaybettikten sonraki zamanlara dair umut...

14.04.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Ceza infaz düzenlemesi TBMM’de kabul edildi

Son dakika haberi: Ceza infaz düzenlemesi TBMM’de kabul edildi!

Son dakika haberi... AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Terör, cinayet, uyuşturucu ve cinsel suçlar kapsam dışı bırakıldı.

13.04.2020Gündem
Almanyada İşyeri Açma Teşvikleri Var Mıdır İşyeri Açma Yardımı

Almanya'da İşyeri Açma Teşvikleri Var Mıdır? İşyeri Açma Yardımı

Sıfırdan iş kurmak ve aynı zamanda işsizlikten kurtulmak için Almanya'da teşvikler yer almaktadır. Daha fazla iş alanı yaratmak ve ülkeye de katkı sağlamak amaçlı pek çok değişik teşvik bulunuyor. Almanya'da ikamet eden kişiler ise bunun nasıl yapılacağını dair araştırma yapmaktadır. Peki, Almanya'da işyeri açma teşvikleri var mıdır? İşyeri açma yardımı hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Virüs yardımları ödenmeye başlandı

Virüs yardımları ödenmeye başlandı

Federal ve eyalet hükümetlerinin küçük işletme sahipleri ile serbest meslek erbabına vermeyi taahhüt ettiği hibeyi alabilmek için yoğun başvuruların yapıldığı belirtiliyor. Şimdiye kadar Almanya genelinde 500 binden fazla kişinin internet üzerinden başvuru yaptığı açıklandı.

30.03.2020Avrupa
İngiltere serbest meslek sahiplerine destek çıktı

İngiltere serbest meslek sahiplerine destek çıktı

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak serbest meslek sahiplerine üç ay boyunca ayda 2 bin 500 sterline kadar maaş desteği verilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

27.03.2020Avrupa
İngiltereden serbest meslek sahiplerine destek

İngiltere'den serbest meslek sahiplerine destek

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak serbest meslek sahiplerine üç ay boyunca ayda 2 bin 500 sterline kadar maaş desteği verilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

27.03.2020Ekonomi
1.9 milyon kişiyi rahatlatacak erteleme

1.9 milyon kişiyi rahatlatacak erteleme

Vergi ertelemesinden yararlanacak 16 sektör belirlendi. Ayrıca çiftçi, terzi, manav, avukat gibi 1.9 milyon gelir vergisi mükellefi de ertelemeden yararlanacak. Beyannameler 27 Temmuz’da verilecek, vergi ödemeleri ise ekim, kasım ve aralık aylarının son haftası yapılabilecek.

25.03.2020Ekonomi
İletişim Başkanı Altun: Virüse karşı cepheyi genişletiyoruz

İletişim Başkanı Altun: Virüse karşı cepheyi genişletiyoruz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'de, son 24 saatte koronavirüse karşı alınan önlemler ve yapılan çalışmalara ilişkin bilgilendirmede bulundu. Çin'den Kovid-19 için getirilen ilaçların 40 şehre dağıtıldığını belirten Altun, "Virüse karşı cepheyi genişletiyoruz" dedi.

24.03.2020Gündem
Altmaier: Krizden sonra kemer sıkacağız

Altmaier: Krizden sonra kemer sıkacağız

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, Alman hükümetinin koronavirüs krizi bittikten sonra tasarruf politikasına geri döneceğini bildirdi.

24.03.2020Avrupa
Almanya kemer sıkacak

Almanya kemer sıkacak

Alman Ekonomi Bakanı Altmaier "Almanya Koronavirüs krizinden sonra kemer sıkmaya dönecek" dedi.

24.03.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak duyurdu Corona virüse karşı Ekonomik İstikrar Kalkanı Genel Tebliğ hazırlandı

Son dakika... Bakan Albayrak duyurdu! Corona virüse karşı Ekonomik İstikrar Kalkanı Genel Tebliğ hazırlandı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Koronavirüs (COVID-19) salgınının neden olduğu ekonomik tahribata karşı devreye aldığımız Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında vergi süreçleri bakımından mücbir sebep hükümlerinden faydalanacak mükellefler için bir Genel Tebliğ hazırladık." açıklamasında bulundu.

24.03.2020Ekonomi
Almanya, 750 milyar euroluk virüs yardım paketini onayladı

Almanya, 750 milyar euroluk virüs yardım paketini onayladı

Almanya Bakanlar Kurulu, yeni tip koronavirüs salgınının bireyler ve şirketler üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olmak için 750 milyar euroluk bir yardım paketini onayladı.

23.03.2020Ekonomi
Dolandırıcılık suçu nedir Dolandırıcılık suçunun tanımı ve cezası

Dolandırıcılık suçu nedir? Dolandırıcılık suçunun tanımı ve cezası

Dolandırıcılık suçu nedir?, Dolandırıcılık suçuna hangi hallerde ceza var?, Dolandırıcılık suçunun hukuktaki yeri nedir? Avukat Özlem Hayalioğlu ve Stajyer Avukat Çağla Sivrikaya, dolandırıcılık suçuyla ilgili tüm merak edilenleri anlattı.

İşletmelerin gözü, kulağı hükümette

İşletmelerin gözü, kulağı hükümette

Koronavirüs, şirketler ve iş yerleri için de ciddi tehlike yaratıyor. Dramatik sonlarla karşılaşmak istemeyen ve tek tek acil yardım çağrısında bulunan meslek birlikleri ile kurulaşlarının gözü de kulağı da şimdi hükümette.

23.03.2020Avrupa
Belçikada koronavirüs nedeniyle konut kredisi ödemelerine erteleme

Belçika'da koronavirüs nedeniyle konut kredisi ödemelerine erteleme

Belçika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından ekonomik olarak etkilenenlerin konut kredisi ödemeleri eylül ayına kadar ertelendi.

23.03.2020Ekonomi
Belçika’da konut kredisi ödemelerine erteleme

Belçika’da konut kredisi ödemelerine erteleme

Belçika’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından ekonomik olarak etkilenenlerin konut kredisi ödemeleri eylül ayına kadar ertelendi.

23.03.2020Avrupa
İşletmelere komisyon desteği verdi

İşletmelere komisyon desteği verdi

Param POS üzerinden banka kartları ve kredi kartlarıyla yapılan tek çekim işlemlerde komisyon oranı yüzde 0.99’a düşürüldü.

23.03.2020Ekonomi
Tedbirlere uymayana iki yıla hapis cezası var

Tedbirlere uymayana iki yıla hapis cezası var

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs ve yol açtığı tahribat, ülkeleri bir dizi tedbirler almaya zorluyor. Gün geçmiyor ki, Almanya’da gerek federal gerekse eyalet düzeyinde yetkililer, günlük hayatımızı etkileyen, özgürlüğümüzü kısıtlayan önlemler almasınlar. Peki, alınan bu önlemlerin hukuki yaptırımı nedir? Alınan tedbirleri riayet etmeyenleri hangi ceza bekliyor?

22.03.2020Avrupa
Belçikada işsizlik maaşlarına zam yapıldı

Belçika'da işsizlik maaşlarına zam yapıldı

Belçika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle işini kaybedenlerin işsizlik maaşlarına 150 avro zam yapıldı.

21.03.2020Ekonomi
‘Umarım ECB’nin teşvik hamlesi piyasaları ikna eder’

‘Umarım ECB’nin teşvik hamlesi piyasaları ikna eder’

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) son parasal teşvikinin, piyasaları Avrupa’nın koronavirüs krizinin üstesinden gelmeye kararlı olduğu konusunda ikna etmesini umduğunu söyledi.

19.03.2020Avrupa
Almanya Ekonomi Bakanı: Umarım ECB’nin son teşvik hamlesi piyasaları ikna eder

Almanya Ekonomi Bakanı: Umarım ECB’nin son teşvik hamlesi piyasaları ikna eder

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) son parasal teşvikinin, piyasaları Avrupa'nın koronavirüs krizinin üstesinden gelmeye kararlı olduğu konusunda ikna etmesini umduğunu söyledi.

19.03.2020Ekonomi
Profesyonel meslek sahiplerinin yüzde 40’ı her gün e-imza kullanıyor

Profesyonel meslek sahiplerinin yüzde 40’ı her gün e-imza kullanıyor

Ipsos tarafından gerçekleştirilen “Elektronik İmza Kullanım Alışkanlıkları” araştırmasının sonuçları açıklandı. E-imza en çok yüzde 50 oranla e-Devlet uygulamalarında kullanıyor. Bu oranı yüzde 49 ile kamu projeleri takip ediyor. Bankacılık işlemleri ise yüzde 23 ile üçüncü sırada.

12.03.2020Teknoloji
Kuzenleri kar vaadiyle 3,6 milyon lira dolandırmaya 24 yıl hapis istemi

Kuzenleri kar vaadiyle 3,6 milyon lira dolandırmaya 24 yıl hapis istemi

ANTALYA'da teyzesinin 2 kızını, "Bakır ticaretinde çok kar payı var" diyerek, 3 milyon 600 bin lira dolandırdığı öne sürülen A.T. hakkında ağır ceza mahkemesinde, 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Dolandırıldıklarını kuzenlerine ait ses kaydını dinleyince öğrenen kız kardeşler, "Bizim canımız yandı, başkalarının canı yanmasın" dediler.

9.03.2020Gündem
Vodafone - Kolay Dönüşüm

Vodafone - Kolay Dönüşüm

Son teknolojinin hayatımıza iyiden iyiye girmesiyle birlikte özellikle de kurumlar için dev bir değişim süreci başladı. Güne ayak uydurmak isteyen tüm işletmeler, dijital dönüşüm sürecinden birer birer geçmek zorunda ve bunu yapamayanların gelecekte ayakta kalabilme şansı pek yok. Teknoloji dendiğinde akla gelen isimlerden biri olan Vodafone ise dijital dönüşümü şirketin her bölgesine aktararak yeni dünyaya adapte oluyor.

Kirk Douglas kimdir Kirk Douglas filmleri

Kirk Douglas kimdir? Kirk Douglas filmleri

Spartacus filmi ile üne kavuşan 1946 – 2004 yılları arasında Hollywood’da kamera karşısında oyunculuk yapan Kirk Douglas 103 yaşında hayatını kaybetti. Kirk Douglas, Oscar ödüllü en yaşlı oyuncu unvanının sahibiydi. İşte Kirk Douglas’ın hayatı ve filmleri ile ilgili bilgiler…

6.02.2020Magazin
Balıkesir merkezli FETÖ soruşturmasında 6 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Balıkesir merkezli FETÖ soruşturmasında 6 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Balıkesir merkezli Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, "talebe mesulü" ve "mahrem imam" oldukları gerekçesiyle 6 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

10.01.2020Gündem
Kraliçe II. Elizabeth 2 Türk’e Britanya İmparatorluk Nişanı verecek

Kraliçe II. Elizabeth 2 Türk’e Britanya İmparatorluk Nişanı verecek

İngiltere’de her yıl sonunda hizmetlerinden dolayı Kraliçe II. Elizabeth tarafından Britanya İmparatorluk Nişanı ile ödüllendirilecek olan bin 097 kişinin yer aldığı isim listesinde bu yıl Hackney Belediyesi Meclis Üyesi Mete Çoban (27), ısıtma ve sıhhi tesisat endüstrisinde kadınlara hizmetinden dolayı Hatice Hasan (58) da var.

29.12.2019Avrupa
Maliye’ye drone vergisi sorusu

Maliye’ye drone vergisi sorusu

BİR dernek adına insansız hava aracı eğitimi sonunda ticari pilot sertifikası verdiğini bildiren bir mükellef, faaliyetin nasıl vergilendirileceğini Maliye’ye sordu.

9.12.2019Ekonomi
Vergi düzenlemesi kanunu Resmi Gazetede yayımlandı

Vergi düzenlemesi kanunu Resmi Gazete'de yayımlandı

Dijital hizmet sağlayıcıları tarafından sunulan her türlü reklam hizmetleri vergiye tabi olacak. Otel, motel, tatil köyü, pansiyon, apart otel gibi konaklama tesislerinde verilen geceleme hizmeti, buralarda sunulan yeme, içme, aktivite, eğlence hizmetleri ile havuz, spor, termal ve benzeri alanların kullanımı gibi hizmetler için "konaklama vergisi" verilecek. Lig usulüne tabi spor dallarında en üst liglerde faaliyette bulunan sporculara uygulanan gelir vergisi kesinti oranı, yüzde 15'ten yüzde 20'ye çıkarılacak. Değeri 5 milyon lira ve üzerinde olan konutlar, "değerli konut vergisi"ne tabi olacak.

7.12.2019Ekonomi
‘Filtreli’ paket oybirliğiyle geçti

‘Filtreli’ paket oybirliğiyle geçti

Kömür santrallarına filtre zorunluluğunu ertelediği için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Meclis’e geri gönderdiği torba yasa, tartışmalı maddenin çıkarılmasının ardından Meclis’te oybirliğiyle kabul edildi.

6.12.2019Ekonomi
Verimsiz harcamalara tırpan, eğitim, sağlık ve üretime kaynak

Verimsiz harcamalara 'tırpan', eğitim, sağlık ve üretime 'kaynak'

Hazine ve Maliye Bakanlığınca, verimsiz harcama alanları tasfiye edilecek, bu yolla oluşturulacak mali kaynak başta eğitim, sağlık ve üretim olmak üzere büyümeye katkı sağlayacak alanlarda kullanılacak.

4.12.2019Ekonomi
Gelir İdaresinden sektörlere kayıt dışı takibi

Gelir İdaresinden sektörlere kayıt dışı takibi

Gelir İdaresi Başkanlığı, kayıt dışı ekonomiyle mücadele çalışmaları kapsamında belirli alanlar ve sektörlere odaklandı.

1.12.2019Ekonomi
Bakan Albayraktan enflasyon açıklaması

Bakan Albayrak'tan enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak enflasyonda 2022 hedefinin yüzde 4.9 olduğunu söyledi.

27.11.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Akşam müsaitseniz size dans etmeye gelecektik

Eğlence yerlerinin kapanmasıyla 19 Mart’tan beri çalışamayan ve para kazanamayan DJ’ler bir araya geldi. Hep beraber kendi YouTube kanallarını kurarak evlerinden canlı müzik yayını yapmaya başladılar.

30.05.2020

Koronavirüse karşı ‘evden çalışma’

Koronavirüsten etkilenen bir çok ülkede her geçen gün yeni önlemler devreye alınıyor.

9.03.2020

Şiddet mağduru kadına iki avukat modeli

Adalet Bakanlığı, TBB ile protokol imzalayarak şiddetle mücadelede yeni bir dönem başlatıyor. Şiddet mağduru kadın artık yalnız kalmayacak. Yanında iki avukat birden olacak. Mağduru hastaneye, Adli Tıp’a, adliyeye gerekirse polis arabasıyla avukatı götürecek. Dosyalarını ise ŞÖNİM’deki nöbetçi kıdemli ve uzman kadın avukatı koordine edecek.

23.12.2019