EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Sepp Blatter

Sepp Blatter ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sepp Blatter haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 770 Sepp Blatter haberi bulunmuştur.

Sepp Blatter Haberleri

Futbolcu bir üründür şirket gibi yönetilmeli

Futbolcu bir üründür şirket gibi yönetilmeli

Avrupa’daki yıldız futbolcular, her yıl daha fazla para kazanıyor. Son olarak Fransız forvet Thierry Henry, kulübü Arsenal ile sözleşmesini yıllık 6.77 milyon sterline (yaklaşık 18.5 milyon YTL) yeniledi. Bir başka İngiliz takımı Chelsea, yıldız oyuncusu Frank Lampard’a sözleşme yenilemesi için yılda 7.3 milyon sterlin (yaklaşık 20 milyon YTL) teklif etti.

27.05.2006Spor Arena
İtalya’daki skandalın faturası ağır olacak

İtalya’daki skandalın faturası ağır olacak

FIFA Başkanı Sepp Blatter, İtalya’da yaşanan, şikeli ve hileli maçlar için "tarihin en büyük skandalı" yorumunu yaparken, cezasının da ağır olacağını söyledi. Dünya futbolunun İsviçreli patronu, İtalya Birinci Ligi’nde (Serie A) yaşanan bu üzücü ve yüz kızartıcı olayın ardından, önümüzdeki sezon uygulamak üzere gerekli cezaların verileceğini, belki İtalyan Ligi’nin ve Avrupa kupalarına katılma hakkını askıya alınabileceğini söyledi.

22.05.2006Spor
Türkiye maçı ders oldu

Türkiye maçı ders oldu

Türkiye İsviçre maçında çıkan olayları değerlendiren Blatter FIFA yönetimi olarak bu maçta kritik hataların altına imza attıklarını söyledi.

19.04.2006Spor
İranın ihracını düşünmek bile istemem

İran'ın ihracını düşünmek bile istemem

Sepp Blatter, İran'la yaşanan siyasi krizden dolayı bazı politikacıların bu ülkenin Dünya Kupası'ndan ihraç edilmesini istediklerinin hatırlatılması üzerine, “Bunu düşünmek bile istemem" dedi.

3.03.2006Spor
Assaydınız bari

Assaydınız bari

Türk Milli Takımı’na 6 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama, Mehmet Özdilek’e 12 ay, Alpay ile Emre’ye 6’şar maç ve Serkan’a 2 maç... Ayrıca para cezaları...Başkanlığını İsviçreli Blatter’in yaptığı FIFA’dan ceza bekliyorduk ama böylesini hiç beklemiyorduk. FIFA bu insafsız kararla bize resmen, "Sizi istemiyoruz" dedi.

7.02.2006Spor
İsviçre basını FIFA’ya baskı yapmaya başladı

İsviçre basını FIFA’ya baskı yapmaya başladı

İsviçre basını, Türkiye-İsviçre maçında yaşanan olaylarla ilgili yazılar yazmaya devam ediyor. Geçen çarşamba günü Türk futbol yetkililerinin FIFA’yı ziyaret etmesinin ardından, İsviçre basınının FIFA’yı baskı altına almak amacıyla çeşitli yayınlar yaptığı gözleniyor.

5.02.2006Spor
Kim ne ile suçlanıyor

Kim ne ile suçlanıyor

Türkiye nefesini tuttu, FIFA’dan çıkacak kararı bekliyor. İsviçre maçında yaşanan olaylarla ilgili ilk duruşma 28-29 Kasım tarihlerinde Zürih’te yapılacak. FIFA Disiplin Kurulu bu duruşmaya Türkiye’den 7 ismi davet etti. Sızan bilgilere göre FIFA Disiplin Kurulu’nun duruşmasına katılacak olan 7 isim aşağıdaki suçlamalarla karşı karşıya...

22.11.2005Spor
Blatter: Milli marşlar çalınmasın

Blatter: Milli marşlar çalınmasın

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter, milli maçlardan önce iki takım taraftarları arasında çıkabilecek muhtemel gerginliğin azaltılması için milli marşların çalınmaması gerektiğini söyledi.

22.11.2005Spor Arena
Blattere gurbetçilerden yoğun protesto

Blatter'e gurbetçilerden yoğun protesto

FIFA Başkanı Sepp Blatter’in dün İsviçre-Türkiye maçının ardından yaşanan olaylarla ilgili açıklamasını protesto için İsviçre'nin Zürich kentindeki FIFA'nın merkezi faks, mail ve telefon yağmuruna tutuldu.

18.11.2005Spor
Disiplin komitesi başkanı İsviçreli olmayacak

Disiplin komitesi başkanı İsviçreli olmayacak

Kadıköy'deki Türkiye-İsviçre maçında meydana gelen olaylarla ilgili olarak cezalandırmayı yapacak FİFA Disiplin Komitesi'nin başkanının İsviçreli olmayacağı bildirildi.

18.11.2005Spor
Ağar: Gidin Bakanlar Kurulunu Hakkaride yapın

Ağar: Gidin Bakanlar Kurulu'nu Hakkari'de yapın

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümetin, artan terör olayları karşısında millete güven vermek için Bakanlar Kurulu'nu Hakkari'de toplaması gerektiğini söyledi.

18.11.2005Gündem
Blatter acted as a fan not a president

Blatter acted as a fan not a president

Following the scuffle between the Turkish and Swiss football teams that occurred after Wednesday night's match that ended with one Swiss player in hospital, Turkey has lashed back at FIFA's president Sepp Blatter for blaming Turkey for what took place. UEFA's Turkish vice president Senes Erzik said he was "stunned" by the blame put on the Turkish team by the FIFA president even before reports were written over the incident.

18.11.2005Gündem
İşte tarafsız karar verecek kurum

İşte tarafsız karar verecek kurum

Kadıköy'deki olaylı İsviçre maçıyla ilgili verilecek kararın her aşamasında İsviçreliler bulunuyor. Maçtan önce hakem değişikliğine giden FIFA'nın merkezi İsviçre'nin Zürih kentinde. UEFA'nın merkezi de İsviçre'de. FIFA Başkanı İsviçreli. Soruşturmayı yapacak Disiplin Komitesi'nin Başkanı İsviçreli.

17.11.2005Spor
Fatura Türkiyeye kesiliyor

Fatura Türkiye'ye kesiliyor

Dün yapılan İsviçre maçının ardından futbolcular arasında yaşanan olayların faturası Türkiye'ye çıkarılmaya çalışılıyor. Türkiye'nin FIFA üyeliğinin askıya alınması ve 2010 Dünya Kupası elemelerinden men edilmesinin söz konusu olabileceği öne sürüldü.

17.11.2005Spor
UEFA, Abramoviçe değirmenin suyunu soracak

UEFA, Abramoviç'e değirmenin suyunu soracak

Dünyanın en zengin işadamlarından biri olarak görülen FC Chelsea'nin sahibi Rus Roman Abramoviç, gelecek FIFA ve UEFA toplantısının gündeminde yer alacak. Rus işadamının yaklaşık 300 milyon Avro para akladığı iddia ediliyor.

29.08.2005Spor
Blatter futbolun geleceğinden endişeli

Blatter futbolun geleceğinden endişeli

FIFA Başkanı Sepp Blatter, zengin Avrupa kulüplerinin ayrı bir lig oluşturma girişimlerinin endişe verici olduğunu kaydederek, bunun uluslararası futbolu zayıflatacağına inandığını söyledi.

29.09.2004Futbol
O var, onlar yok

O var, onlar yok

Dünyaca ünlü Time Dergisi, ‘Dünyanın en etkili 100 kişisi’ listesine Başbakan Erdoğan’ı da soktu. Dergi, Bush, Putin ve Annan gibi isimleri de soktuğu listeye Fransa Cumhurbaşkanı Chirac, İngiltere Başbakanı Blair ve Almanya Başbakanı Schröder’i almadı. Independet Gazetesi, Blair için ‘Üzgünüz Başbakan, siz yoksunuz’ diye yazdı.

18.04.2004Dünya
Erdoğan var onlar yok

Erdoğan var onlar yok

Özel bir ekibin dört ayda hazırladığı listede en güçlü liderler ve devrimciler olarak şu liderler sayıldı: ABD: George Bush, Çin: Jintao, Brezilya: da Silva, Rusya: Putin ve BM Genel Sekreteri Kofi Annan.

18.04.2004Gündem
Disiplin ve saygı yok

Disiplin ve saygı yok

FIFA Başkanı Blatter, İngiliz futbolcuların tehdidini sert bir dille eleştirdi.

9.10.2003Spor
Ronaldoyu niye öptün

Ronaldo'yu niye öptün

İtalyan medyası, ‘‘Sepp Blatter, sahaya inmiş ve Ronaldo'yu öpmüştü. Acaba bu bir mesaj mıydı? Brezilya'ya destek çıkmak için evsahibi Kore'nin hakemi Kim sahaya sürülmüştü’’ yorumunu yaptı.

4.06.2002Spor
Ronaldoyu niye öptün

Ronaldo'yu niye öptün

İtalyan medyası, ‘‘Sepp Blatter, sahaya inmiş ve Ronaldo'yu öpmüştü. Acaba bu bir mesaj mıydı? Brezilya'ya destek çıkmak için evsahibi Kore'nin hakemi Kim sahaya sürülmüştü’’ yorumunu yaptı.

4.06.2002Spor Arena
FIFA Genel sekreteri görevi bırakıyor

FIFA Genel sekreteri görevi bırakıyor

FIFA Sözcüsü Keith Cooper, Genel Sekreter Michel Zen-Ruffinen'in Dünya Kupası'ndan sonra görevi bırakacağını açıkladı. Zen-Ruffinen'in de aralarında bulunduğu bir grup FIFA üyesi, Blatter hakkında görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle dava açmıştı.

31.05.2002Futbol
Blatterle 4 yıl daha

Blatter'le 4 yıl daha

FIFA (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) başkanlığına İsviçreli Sepp Blatter, yeniden seçildi. Güney Kore'nin başkenti Seul'de yapılan kongrede, 66 yaşındaki Blatter, 195 oyun 139'unu alarak 2. kez 4 yıllığına bu göreve geldi. Blatter'in rakibi FIFA Asbaşkanı ve Afrika Futbol Konfederasyonu Başkanı Kamerunlu Issa Hayatou ise 56 oyda kaldı.

29.05.2002Spor
Futbolun patronu 4 yıl daha Blatter

Futbol'un patronu 4 yıl daha Blatter

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA ) başkanlığına, 195 oyun 139'unu alan Sepp Blatter, yeniden seçildi.

29.05.2002Spor Arena

Yazar Sonuçları

Bir ihraç cezası beklemiyorum

FIFA Başkanı Joseph Sepp Blatter’le Zürih’te yaptığı baş başa görüşmeden sonra İstanbul’a dönen Şenes Erzik, müjdeyi Hürriyet’e verdi: ‘İhraç kararı beklemiyorum.

28.11.2005

Skandal bitti mi?

ALMANYA’da hakemlerin ve futbolcuların maç sonuçları üzerinde bahsi müşterek oynamaları Haken Hoyzer’in cezalandırılması ile bitti mi?

22.02.2005