EKSTRA
MENÜ

Seo

Seo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 217 Seo haberi bulunmuştur.

Seo Haberleri

Detay Maxinette  ‘Sen yat bilgisayarın çalışsın’ dediler 35 bini aşkın kişiden milyonlarca lira topladılar

Detay Maxinet'te ‘Sen yat bilgisayarın çalışsın’ dediler 35 bini aşkın kişiden milyonlarca lira topladılar

Her geçen gün bir yenisi ortaya çıkan saadet zincirleri ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanlığı denetimlerini sıklaştırdı. Edinilen bilgilere göre bakanlık müfettişleri, bilgisayarlarını günün belli saatleri açık tutarak para kazandırmayı vaat eden Detay Maxinet ile ilgili raporunu tamamladı. 35 bini aşkın kişinin üye olduğu şirket ile ilgili bu hafta savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi. Şirket sitesinin erişime kapatılması için de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) da yazı gönderileceği belirtildi. Şirket sahibi Alper Tetiker ise, bakanlığın suç duyurusu hazırlığı ile ilgili bilgilerinin olmadığını, yürüttükleri faaliyetlerin yasal çerçevede olduğunu söyledi.

27.03.2018Ekonomi
Çevik ekipler iş başında

Çevik ekipler iş başında

Vodafone, 3 yıl önce dijitalleşme konusunda önemli adımlar atmaya başladı. İş yapış şekillerini agile (çevik) bir yapıya çeviren Vodafone, yapılan pilot uygulamada üretim hızında 3 kat, verimlilikte ise 2 kat artış elde edildiğini gördü. Tüm İK süreçlerini de online’a aktaran şirket, binaya girişten yemek yemeye, toplantı odası rezervasyonundan otopark doluluk oranını öğrenmeye her şeyi cep telefonuna taşıdı.

Reuters yayınladı Katliam ortaya çıktı...

Reuters yayınladı! Katliam ortaya çıktı...

Reuters haber ajansı, Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar'da Arakan eyaletinde yaşayan Müslümanların (Rohingyalar) askerler ve köylüler tarafından öldürülmesine ilişkin bir araştırmanın detaylarını ve fotoğraflarını yayımladı. Ajans, Myanmar'da tutuklanan iki gazetecisinin bu araştırma nedeniyle Myanmar hükümeti tarafından hapsedildiğini söylüyor. Reuters, gazetecilerin tutuklanmasının ardından katliama ilişkin detayları açıklayarak, gazetecilerin sadece kamu yararı için çalıştığını göstermeyi hedeflediğini duyurdu.

9.02.2018Dünya
E-ihracatta dikkat edilmesi gereken 10 kural

E-ihracatta dikkat edilmesi gereken 10 kural

Positive Kurucu Ortakları Caner Istı ve Eren Dedeoğlu, e-ticarette sınırları aşıp yurtdışına satış yaparken, e-ihracatta ülkeye göre fiyatlandırmadan lojistik entegrasyonuna kadar, dikkat edilmesi gereken 10 kural hakkında bilgi verdi.

9.02.2018Teknoloji
Sevgililer gününde bu tuzağa düşmeyin

Sevgililer gününde bu tuzağa düşmeyin!

Siber suçlular, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kullanarak romantizmi paraya dönüştürmenin peşinde. Pek çok internet kullanıcısı şu dönemde e-mail ya da sosyal medya üzerinden ‘aşk‘ temalı oltalama projelerine maruz kalabilir. ESET uzmanları, Sevgililer Günü’nde ve öncesinde karşımıza çıkabilecek başlıca aldatmaca yöntemlerini sıraladı.

9.02.2018Teknoloji
LinkedIn, geleceğin 10 mesleğini belirledi

LinkedIn, geleceğin 10 mesleğini belirledi

LinkedIn, ABD verilerini inceleyerek 2018’de en çok gelecek vadeden 10 mesleği açıkladı.

2.02.2018Kampüs
JCI Altın Fikirler Akademisinde kazanan projeler ödüllendirildi

JCI Altın Fikirler Akademisi'nde kazanan projeler ödüllendirildi

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği ‘’Masrafsız 5 Girişimci’’ seçmek üzere başlattığı 2017 yılının ulusal çaptaki projelerinden biri olan “Altın Fikirler Akademisi” (AFA) için gençleri bir araya getirdi. Proje sonucunda kazanan 5 projenin sahibi ödüllerini aldı.

26.12.2017Ekonomi
E-ticaret yeni meslekler yaratıyor

E-ticaret yeni meslekler yaratıyor

Dijitalleşmeyle birlikte doğan e-ticaret sektörü bugün Türkiye’de paydaşlarla beraber 200 bin kişiye istihdam sağlıyor. Sektör büyüdükçe e-ticaret alanında uzmanlaşmış farklı meslekler de ortaya çıkıyor. Uzmanlar bu durumun devam edeceğini ve bugün henüz var olmayan farklı e-ticaret rollerinin oluşacağını belirtiyor.

Güney Korede Lotte Holding kurucusu için hapis istemi

Güney Kore'de Lotte Holding kurucusu için hapis istemi 

Güney Kore'de ülkenin en büyük şirketler grubundan biri olan Lotte Holding'in kurucusu Şin Kyuk-ho hakkında yolsuzluk, suistimal vediğer suçlamalardan 10 yıl hapis ve 268 milyon dolar para cezası istendi.

1.11.2017Ekonomi
Othersapp, kendi ayağı üzerinde duran öğrenciler

Othersapp, kendi ayağı üzerinde duran öğrenciler!

OthersApp'in yaratıcısı Gizem Kaya ile 62. sayımızın Girişimcilik sayfasında, 'öğrenciler nasıl kendi ayakları üzerinde durur'u konuştuk.

25.09.2017Kampüs
iPhone 8in gerçek adı ne olacak

iPhone 8'in gerçek adı ne olacak?

Tüm sızıntılarda "iPhone 8" adıyla andığımız Apple'ın bir sonraki amiral gemisi, raflara çıktığında işte bu isimlerden birine sahip olabilir!

16.08.2017Teknoloji
Küçük işletmeler için pazarlama önerileri

Küçük işletmeler için pazarlama önerileri

Etkili pazarlama stratejileri işletmelerin rakiplerinden ayrışmalarında oldukça önemli. İşte küçük işletmeler için pazarlama önerileri...

30.06.2017Kobi
Marka bilinirliğinizi artıracak ipuçları

Marka bilinirliğinizi artıracak ipuçları

Markaların dönüşümü artırmak yeni kitlelere ulaşmak için önem vermesi gereken konuların başında bilinirliği artırmak geliyor. İşte marka bilinirliğinizi artıracak ipuçları...

30.06.2017Kobi
Önümüzdeki 5 yılın öne çıkacak e-ticaret trendleri

Önümüzdeki 5 yılın öne çıkacak e-ticaret trendleri

E-ticaret sektörü giderek yaygınlaşmaya ve hacmini artırmaya devam ediyor. İşte son 5 yılın e-ticaret trendleri...

30.06.2017Kobi
Türkiye’nin ilk MicroStrategy Sempozyumu düzenlendi

Türkiye’nin ilk MicroStrategy Sempozyumu düzenlendi

İş zekasının lider platformu MicroStrategy ve stratejik iş ortağı Obase, Türkiye’nin ilk MicroStrategy Sempozyumu’nu İstanbul’da düzenledi.

27.05.2017Ekonomi
E-ticarette girişimcileri başarıya ulaştıran ipuçları

E-ticarette girişimcileri başarıya ulaştıran ipuçları

Girişimci ve firmalar işlerini en kısa zamanda düzene koyarak hedef kitlelerine ulaşmanın en doğru yolunu e-ticaret olarak belirtiyor.

22.05.2017Teknoloji
Yapay zekâ mesleklere nitelik katacak

Yapay zekâ mesleklere 'nitelik' katacak

Geçmişten bugüne teknoloji her zaman bazı mesleklerin bitmesine, ama bazı mesleklerin de doğmasına sebep olmuştur. Mesela, 100 yıl önce yaptığımız işler ve öne çıkan meslekler 50 yıl öncekiler ile aynı değil. Basit bir örnek paylaşalım.

16.05.2017Dijital Sanayi
Şimdi serbest takılmak moda

Şimdi 'serbest' takılmak moda

Bağımsız (freelance) çalışanların ve kendi kendilerinin patronu olanların yarattığı bir ekonomi modeli olan ‘Gig’ (kısa süreli iş) hızlı bir şekilde büyüyor. Dünyanın yavaş yavaş kaydığı bu model, ilerleyen teknoloji ve her yerden çalışma olanağının elde edilmesiyle birlikte Türkiye’de de hızla yaygınlaşıyor.

Turizm sektöründe e-ticaretin dünü bugünü

Turizm sektöründe e-ticaretin dünü bugünü

Global ölçekte büyümesini sürdüren e-ticaret, turizm sektöründe hacmini her geçen gün artırıyor. İşte dünden bugüne e-ticarette turizm sektörü...

17.03.2017Kobi
İşte 15 maddede ‘E-Esnaf’ olma rehberi

İşte 15 maddede ‘E-Esnaf’ olma rehberi

3 bini aşkın e-ticaret sitesine altyapı sağlayan Ticimax Bilişim’in Genel Müdürü Cenk Çiğdemli, e-esnaf olmanın püf noktalarını anlattı.

14.03.2017Ekonomi
Dijital pazarlama uzmanları Digitalzone‘16’da buluşuyor

Dijital pazarlama uzmanları Digitalzone‘16’da buluşuyor

Yiğit Konur önderliğindeki Zeo aracılığıyla dijital pazarlama uzmanları için düzenlenen Digitalzone’16 etkinliği, 21-22 Ekim tarihlerinde Radisson Blu Hotel, Şişli’de yerini alıyor.

21.10.2016Teknoloji
Digitalzone 2016ya sayılı günler kaldı

Digitalzone 2016'ya sayılı günler kaldı

Geçtiğimiz yıllarda adını tüm dünyaya duyurmuş olan Zeo’nun Dijital Konferansları, Digitalzone ismiyle 21-22 Ekim tarihleri arasında İstanbul, Radisson Blu Hotel Şişli’de gerçekleşecek.

11.10.2016Teknoloji
Dijital reklam yatırımları yüzde 20 arttı

Dijital reklam yatırımları yüzde 20 arttı

2016’nın ilk yarı Dijital Reklam Yatırımları IAB Türkiye tarafından açıklandı. IAB Türkiye AdEx-TR sonuçlarına göre dijital reklam yatırımları, 2015’in aynı dönemine oranla yüzde 20 oranında artarak 927.6 Milyon TL’ye ulaştı.

26.09.2016Ekonomi
Bilişim öğrencilerine ‘en uygun mesleği’ öneren yazılım

Bilişim öğrencilerine ‘en uygun mesleği’ öneren yazılım

2. Uluslararası Dijital Yaşam Ortamları Kongresi'nde (DLE2016), bilişim sektöründe çalışmak isteyen öğrencilere hangi mesleğe daha uygun olduklarını öneren yazılım da tanıtılacak.

4.05.2016Eğitim
Dijital reklam yatırımları yüzde 19 arttı

Dijital reklam yatırımları yüzde 19 arttı

2015 AdEx-TR Dijital Reklam Yatırımları IAB Türkiye tarafından açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre dijital reklam yatırımları, 2014 yılına oranla yüzde 18,8 oranında artarak 1.673,2 Milyon TL’ ye ulaştı.

25.03.2016Ekonomi
Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen SEOzone15 geçtiğimiz haftasonu gerçekleşti

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen SEOzone'15 geçtiğimiz haftasonu gerçekleşti

SEOzeo ekibinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği SEOzone etkinliği 27 ile 29 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Türkiye'de içerik pazarlaması konusunda ilk etkinlik olan Contentzone adlı ikinci oturumda ise dünyaca ünlü isimler arasında yer alan Marcus Tandler, Cosmin Negrescu, Mark Thomas gibi konuşmacılar yer aldı.

7.12.2015Bilgi
SEOzoneun 2015 Dijital Pazarlama Workshopları Şişli Marriott Hotelde başlıyor

SEOzone'un 2015 Dijital Pazarlama Workshopları Şişli Marriott Hotel'de başlıyor!

Doğu Avrupa'nın en büyük dijital pazarlama konferansı SEOzone bu sene 27-28-29 Kasım'da Şişli Marriot Hotel'de başlıyor.SEOzone 2015 etkinlik biletleri seozeo.com.tr adresinden satışa sunuldu.

26.11.2015Bilgi
SEOzone‘15’te Arama Motoru Uzmanları Bir Araya Geliyor

SEOzone‘15’te Arama Motoru Uzmanları Bir Araya Geliyor

SEO alanında 2013 yılından beri düzenlediği başarılı konferanslarla adından söz ettiren SEOzeo, 2015 yılında yine başarılı bir etkinliğe imza atıyor.

25.11.2015Bilgi
YouTube SEO rehberi

YouTube SEO rehberi

Sosyal medyada insanlara görsel ve işitsel olarak ulaşmanın en kolay yolu olan YouTube, markanızı güçlendirebileceğiniz en önemli mecralardan biridir. Peki internet bağlantısı olan herkesin kolayca giriş yapabildiği, gerek iyi gerek kötü, gerek faydalı gerek kişisel zevke yönelik her türlü video içeriği paylaşabildiği bu platformda öne çıkmak için reklama çok büyük paralar harcamak zorunda mıyız?

14.11.2015Teknoloji
SEO (Search Engine Optimization) İle Firmalar Bir Adım Önde

SEO (Search Engine Optimization) İle Firmalar Bir Adım Önde

İnternetin hayatımıza girişi ile birlikte büyük değişim ve gelişmeler yaşanmaya başlandı. 1990’lardainsanlar web sayfaları kurmaya ve sanal ortamda varlıklarını oluşturmaya başladılar.

23.10.2015Bilgi
Dijital reklam pazarı 789,3 milyon TL’ye ulaştı

Dijital reklam pazarı 789,3 milyon TL’ye ulaştı

2015 Yarıyıl AdEx-TR dijital reklam yatırımları sonuçları, IAB Türkiye tarafından açıklandı. İlk 6 ay sonuçlarına göre dijital reklam yatırımları, 2014 yarıyılına oranla yüzde 21,3 oranında artarak 789,3 Milyon TL’ ye ulaştı.

18.10.2015Ekonomi
Avrasya Tünelinde kazı çalışmaları tamamlandı

Avrasya Tüneli'nde kazı çalışmaları tamamlandı

Avrasya Geçişi Projesi'nin (İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi) İstanbul Boğazı altındaki tünel açma çalışmaları tamamlandı. Proje için özel olarak üretilen ve İstanbul Boğazı'nın altında, 3 bin 344 metrelik güzergahı kazarak ilerleyen Tünel Açma Makinesi (TBM ) ile iki kıta, deniz tabanı altında birleştirildi.

23.08.2015Ekonomi
SEOnun altın kuralları

SEO'nun altın kuralları

Arama motoru optimizasyonunu ne kadar iyi biliyorsunuz? SEO tam olarak nedir?

8.07.2015Teknoloji
Avrasya Tüneli Projesine EBRDden ödül

Avrasya Tüneli Projesi'ne EBRD'den ödül

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) sürdürülebilirlik açısından en başarılı projelere verdiği "En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama Ödülü" bu yıl Avrasya Tüneli Projesi'nin (İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi) oldu.

16.05.2015Ekonomi
Dijitalleşerek büyümenin kuralları

Dijitalleşerek büyümenin kuralları

Dijitalleşerek büyümek için 15 altın kural şöyle sıraladı...

15.04.2015Kobi
E-ticaret rehberi

E-ticaret rehberi

BUGÜNE kadar süregelen ticaretin kurallarını kökten değiştiren yeni ekonominin en gözde alanı e-ticaret, düşük bütçelerle, iş yapmak durumunda olan KOBİ ve yeni girişimlere büyük fırsatlar sunuyor.

15.04.2015Kobi
E-ticaret rehberi

E-ticaret rehberi

BUGÜNE kadar süregelen ticaretin kurallarını kökten değiştiren yeni ekonominin en gözde alanı e-ticaret, düşük bütçelerle, iş yapmak durumunda olan KOBİ ve yeni girişimlere büyük fırsatlar sunuyor

15.04.2015Kobi
Dijital reklam pazarı 2014te 1 milyar 409 milyon TLye ulaştı

Dijital reklam pazarı 2014'te 1 milyar 409 milyon TL'ye ulaştı

IAB Türkiye, 2014 yılı AdEx-TR dijital reklam yatırımlarını açıkladı. Buna göre dijital reklam yatırımları, 2014 yılında 2013 yılına göre yüzde 20,5 oranında artarak 1 milyar 409 milyon TL’ ye ulaştı.

30.03.2015Ekonomi
Bilişim sektöründe çalışacak 10 bin kişi aranıyor

Bilişim sektöründe çalışacak 10 bin kişi aranıyor

Türkiye’de bilişim sektörü 2013’te yüzde 12 büyüyerek 61.6 milyar TL’ye ulaştı. Açığın 50 bin civarında olduğu tahmin edilen sektörde çalışan sayısı ise yaklaşık 150 bin. Yenibiris.com’un verilerine göre başta yazılım uzmanı olmak üzere işe alınacak kişi sayısı 10 bin.

Nuri Bilge en son kaça olur

Nuri Bilge en son kaça olur?

Türkiye’nin en büyük çağdaş sanat fuarı ‘Contemporary İstanbul’ başladı. Cem Erciyes, sanat eleştirmeni Hasan Bülent Kahraman’ın hazırladığı 1 milyon liralık listeyle bir koleksiyoner edasıyla fuara girdi, hangi eserlere sahip olabileceğini inceledi. Gördü ki sanat var diye burada paradan konuşmak ayıp değil. Hele pazarlık yapmak hiç değil. Fiyatlar yüksek olsa da Türkiye’de ve dünyada sanatın nereye gittiğini görmek için bile bu fuar ziyaret edilir. İşte yeni başlayanlar için Contemporary İstanbul...

21.11.2014Hayat

Yazar Sonuçları

Haber okumayana gözaltı, yazana tutuklama 

Basın özgürlüğünün demokrasi için olmazsa olmaz olduğu hep söylenir. Bir haftadır yaşanan iki olay, bu sözün anlamının hayatın içinden en sağlam örnekleri...

25.07.2017

Avrasya Tüneli’nde 5-6 ‘kapalı ortam’ vakası oldu, çözdük

YAPI Merkezi ve SK E&C ortaklığının yapımını gerçekleştirdiği Avrasya Tüneli için kurduğu ATAŞ (Avrasya Tüneli İşletme, İnşaat ve Yatırım A.Ş.) ve işletmeci Fransız EGIS Road Operation’a bağlı ekip, Anadolu yakasındaki işletme binasındaki ekranlardan geçişleri dikkatle izlerken bir aracın durduğunu belirledi.

21.01.2017

Dünyaya cesaret verdi New York’ta ödül aldı

HAZIRLADIĞI “Dünyanın Önde Gelen Müteahhitleri” listesiyle bilinen Engineering News-Record (ENR) dergisinin “Global Best Projects Awards” (Global En İyi Projeler Ödülleri) töreni için New York’tayız.

15.10.2016

Nasıl Youtuber Olunur ?

Özellikle son 1 senedir gazetelerde, dergilerde, ana haber bültenlerinde büyük ihtimalle bize, yani youtuberlara denk gelmişsinizdir.

3.09.2016