EKSTRA
MENÜ

Şener Üşümezsoy

Şener Üşümezsoy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şener Üşümezsoy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 114 Şener Üşümezsoy haberi bulunmuştur.

Şener Üşümezsoy Haberleri

Son dakika: İstanbulda 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.. Uzman isimler depremi böyle yorumladı

Son dakika: İstanbul'da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.. Uzman isimler depremi böyle yorumladı

Marmara Denizi'nde 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinin 18,87 kilometre açığındaki sarsıntı, İstanbul ve çevre illerde de hissedildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 16.38'de Marmara Denizi'nde 4,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinin 18,87 kilometre açığındaki sarsıntının, deniz yüzeyinin yaklaşık 6,83 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi.

24.09.2020Gündem
‘Dağlarda mineral toplumda dönüşüm arıyordum’

‘Dağlarda mineral toplumda dönüşüm arıyordum’

Türkiye bir deprem ülkesi... Senede en az bir defa orta veya büyük şiddette bir deprem yaşıyor, televizyonlarda günlerce fay tartışmalarını izliyoruz. Ekranların en ilgi çeken simalarından biri de renkli tarzıyla tanıdığımız Jeoloji mühendisi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy… Üşümezsoy ile bayramın ilk günü buluştuk. Bize Tatar kökenlerini, çocukluğunda Suriçi’nde girdiği kavgaların bugün ekranlardaki fay tartışmalarında nasıl işe yaradığını, 1970’lerdeki gençliğinde madenlerde mineral ararken devrimciliği nasıl bulduğunu anlattı.

3.08.2020Gündem
‘Biçime değil öze önem veriyorum’

‘Biçime değil öze önem veriyorum’

Jeolog Prof. Dr. Şener Üşümezsoy deprem gündemlerinde görüşlerine başvurulan değişmez isimlerden biri. Üşümezsoy, kendine has giyim tarzıyla da ilgi topluyor. Dün katıldığı televizyon yayınında da yine kıyafetiyle dikkat çekti. Üşümezsoy’a yıllardır dikkat çeken bu tarzını sorduk.

16.06.2020Gündem
Prof. Dr. Şener Üşümezsoy: 40 kilometrelik Kanal İstanbul depremi tetiklemez

Prof. Dr. Şener Üşümezsoy: 40 kilometrelik 'Kanal İstanbul' depremi tetiklemez

Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, Kanal İstanbul projesinin depremi tetikleyeceği yönündeki söylemlerin doğru olmadığını belirtti. Üşümezsoy, "Bir jeolog olarak verilere baktığım zaman 30-40 kilometrelik bir kanalın (Kanal İstanbul) herhangi bir depreme etkisi olmayacağını söylüyorum. Bu alan Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece'den daha sağlam kayalara sahip. Bu boyutuyla da baktığımız zaman depremi tetiklemez" dedi.

10.01.2020Gündem
İstanbulda depremlerle battı... Vordonisi adası havadan fotoğraflandı

İstanbul'da depremlerle battı... Vordonisi adası havadan fotoğraflandı

MALTEPE açıklarında yer alan ve İstanbul’un onuncu adası olarak bilinen, yaklaşık bin yıl önce yaşanan deprem sonrası sular altında kalan İstanbul'un pek bilinmeyen adası Vordonisi havadan fotoğraflandı. Prof. Dr. Şener Üşümezsoy adanın 6,5 büyüklüğündeki birkaç depremle batmış olabileceğini söyledi.

5.11.2019Gündem
İstanbulda depremlerle battı... O ada böyle görüntülendi

İstanbul'da depremlerle battı... O ada böyle görüntülendi!

MALTEPE açıklarında yer alan ve İstanbul’un onuncu adası olarak bilinen, yaklaşık bin yıl önce yaşanan deprem sonrası sular altında kalan İstanbul'un pek bilinmeyen adası Vordonisi havadan fotoğraflandı. Prof. Dr. Şener Üşümezsoy adanın 6,5 büyüklüğündeki birkaç depremle batmış olabileceğini söyledi.

5.11.2019Gündem
Billur Kalkavan kimdir, kaç yaşında

Billur Kalkavan kimdir, kaç yaşında?

Billur Kalkavan, açıklamalarıyla ve 22 yaş küçük sevgilisi Buğra Bahadırlı ile yaşadığı beraberlikle magazin sayfalarına konu olmaya devam ediyor. Cesur açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Billur Kalkavan’ın hayatına dair bilgiler merak ediliyor. Peki, Billur Kalkavan kimdir, kaç yaşında?

10.09.2019Magazin
Ünlü profesörden İstanbul depremi açıklaması... Yanılgıların sebebi...

Ünlü profesörden İstanbul depremi açıklaması... Yanılgıların sebebi...

Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, İzmir ve Denizli’de meydana gelen depremlerin ardından akıllara gelen büyük İstanbul depremine ilişkin, "İstanbul’da bütün yanılgıların sebebi 17 Ağustos’ta kırılan fayın devamı olarak Adalar’dan Çekmece'ye kadar giden Marmara’nın kuzey kenar fayını esas alıyorlar. Ama İstanbul’da faylar Ege Denizi’nden çok daha rahat" dedi.

8.08.2019Gündem
Sema Çelebi kimdir Sema Çelebinin bilinmeyenleri

Sema Çelebi kimdir? Sema Çelebi'nin bilinmeyenleri

Jüriliğini üstlendiği programlarla tanınan Sema Çelebi, konuk olarak katıldığı programlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Sert yorumlarıyla bilinen Sema Çelebi, ünlü isimlerle girdiği polemiklerle dikkat çekmişti. Peki, Sema Çelebi kimdir?

22.04.2019Televizyon
Deprem uzmanları ikiye bölündü: Uyarıcı mı artçı mı Türkiyedeki son depremler

Deprem uzmanları ikiye bölündü: Uyarıcı mı artçı mı? Türkiye'deki son depremler

İzmir'de bu sabah meydana gelen art arda iki depremle ilgili olarak deprem uzmanlarından farklı yorumlar geldi. İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bu deprem İzmir için uyarıcı bir depremdir" iddiasında bulunurken Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, ise "İzmirliler rahat olsun, bu deprem geçen yıl yaşanan Midilli depreminin geç artçısıdır" değerlendirmesinde bulundu

25.12.2017Gündem
Iraktaki deprem Türkiye’yi etkiler mi: Birebir bizimle ilişkili

Irak'taki deprem Türkiye’yi etkiler mi: Birebir bizimle ilişkili

İran ve Irak’ı etkileyen deprem, Türkiye’de Hakkâri ile Van’ın bazı ilçelerinde de hissedilirken, uzmanlardan 7.3’lük sarsıntının olası etkileriyle ilgili çarpıcı yorumlar geldi.

13.11.2017Gündem
Leyla Bilginel kimdir, kaç yaşındadır

Leyla Bilginel kimdir, kaç yaşındadır?

Leyla Bilginel, spikerlik ve oyunculuk deneyimi dışında özel hayatıyla da magazin gündeminin ortasında yer alıyor. 2007 yılında ABD'de bulunan sperm bankasından aldığı spermle hamile kalan Leyla Bilginel, Serkan Kayra isminde bir çocuk sahibi olmuştur. Peki, merakla araştırılan Leyla Bilginel kimdir, kaç yaşındadır?

3.10.2017Televizyon
Leyla Bilginel kimdir, kaç yaşında

Leyla Bilginel kimdir, kaç yaşında?

Leyla Bilginel’in özel yaşamı merak ediliyor. Phuket Adası’nda oğluyla birlikte yaşayan Leyla Bilginel, 2007 yılında aldığı kararla uzun süre adından söz ettirmiştir. Peki Leyla Bilginel kimdir, kaç yaşında?

27.09.2017Magazin
Üşümezsoy: Bodrumlular rahat etsin

Üşümezsoy: Bodrumlular rahat etsin

Yunanistan'ın Lefkada bölgesinden Bodrum ve Kos arasında saat 01.31'de meydana gelen depremle ilgili açıklamalar yapan Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, "Bodrumlular rahat etsin. Bu fay hattında stres boşalmıştır. Tatilciler tatillerine devam etsin" dedi.

21.07.2017Gündem
Gökhan Taşkın kimdir Flash Tv sunucusu kaç yaşında

Gökhan Taşkın kimdir? Flash Tv sunucusu kaç yaşında?

Flash Tv sunucusu olarak tanınan Gökhan Taşkın kendine has haber sunuş tarzıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Televizyon hayatı Magic BOX'da seslendirme yaparak başlayan Gökhan Taşkın, Asena Onur Çakmak, Bayhan Gürhan, Günay Musayeva, Atilla Taş, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan gibi isimlerle 'Ben Burdan Atlarım' yarışmasına katılmıştı. Peki, Gökhan Taşkın kimdir? Flash Tv sunucusu kaç yaşında?

8.07.2017Gündem
Melih Gökçekten deprem açıklaması

Melih Gökçek'ten deprem açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ben 'Sismik araştırma gemileri deprem yapar' demedim. Ama yabancı ülkeler 'Sismik araştırma yapıyoruz' diyerek teknolojik saldırılar yapabilir" dedi.

10.02.2017Gündem
Melih Gökçek’in deprem iddiasına yanıt geldi

Melih Gökçek’in deprem iddiasına yanıt geldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in, Çanakkale merkezli depremler ile ilgili ortaya attığı 'dış güçler' iddiasını Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy değerlendirdi. Çanakkale depreminin sürpriz olmadığına dikkat çeken Prof. Üşümezsoy, "Burada Sayın Gökçek’in kendi görüşüdür ama sismik araştırmalarla bir deprem yapmak mümkün değil" dedi.

7.02.2017Gündem
İstanbulda suni deprem üretilebilir mi

İstanbul'da suni deprem üretilebilir mi?

Deprem uzmanları, özellikle Marmara depreminden sonra zaman zaman gündeme gelen "suni deprem"in, uzaktan tetiklenerek oluşturulmasının mümkün olmadığını bildirdi.

12.11.2016Gündem
Deprem profesörü o ilçe için uyardı

Deprem profesörü o ilçe için uyardı

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, ardı ardına depremlerin meydana geldiği Manisa'nın Akhisar ilçesi ile ilgili önemli uyarılar yaparak, "Küçük depremler artıkça daha büyük bir yırtılmayı getirecektir. Şehirleşmede dikkatli davranamadık. Zemini de sağlam olmayan Akhisar'daki yapılaşma kriterlerinde bu konu dikkate alınmalıdır" dedi.

16.09.2016Gündem
Uzmanlardan Manisa depremiyle ilgili ürküten açıklama

Uzmanlardan Manisa depremiyle ilgili ürküten açıklama

Manisa’da Akhisar ilçe merkezli birbiri ardına meydana gelen depremlerin dikkat çektiğini belirten Jeoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, depremi tetikleyen fay hattının tümüyle kırılmadığını belirterek, "Bu fay hattı tümüyle kırılırsa 6 ile 6.5 şiddeti arasında deprem üretebilir" dedi.

12.09.2016Gündem
Bu sarsıntılardan herkes korkmalı

"Bu sarsıntılardan herkes korkmalı"

EGE Denizi'nde Foça açıklarında meydana gelen Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğündeki yer sarsıntısı, uzun aradan sonra deprem korkusunu yeniden gündeme getirdi.

6.06.2016Ege
İzmir sabaha kadar sallandı

İzmir sabaha kadar sallandı

İzmir'in Foça ilçesi açıklarında meydana gelen 4.2'lik depremin ardından sabaha kadar onlarca küçük çaplı artçı sarsıntı oluştu. Bazı vatandaşlarda, depremlerin ardından geceyi dışarıda geçirdi.

6.06.2016Gündem
Bayhan Gürhan kimdir

Bayhan Gürhan kimdir?

Bir döneme damgasını vuran Popstar yarışmasıyla adının duyuran, o dönemde yarışmanın jüri üyelerinden Deniz Seki ile tartışma yaşayarak popüleritesi artan ve şu sıralar cezaevinde olan Deniz Seki’yi ziyarete gitmediğini söylemesiyle gündeme gelen Bayhan Gürhan kimdir?

30.03.2016Hayat
Tuğba Özay kimdir Hayatı

Tuğba Özay kimdir? Hayatı?

Şimdilerde Survivor 2016’da ünlüler takımında yarışan Tuğba Özay kimdir? Tuğba Özay nerede ve ne zaman dünyaya geldi, kariyerinde hangi çalışmalar var, eğitimi nedir? Tuğba Özay’ın hayatı detaylarıyla haberimizde…

29.03.2016Hayat
Günay Musayeva kimdir

Günay Musayeva kimdir?

Ünlü oyuncu Tolga Karel ile geçtiğimiz yıl boşanan Azerbeycanlı manken, oyuncu Günay Musayeva ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Güzel oyuncu hakkında kimdir, kaç yaşında, eşi kim, çocuğu var mı, hangi dizi ve filmlerde rol aldı? gibi özel hayatı ve kariyeri ile ilgili bilinmeyenler haberimizde…

25.03.2016Hayat
Asena kimdir Biyografi

Asena kimdir? Biyografi

Oryantal dansın en iyi isimlerinden biri olan, yıllardır muhteşem göbek dansı ile izleyenleri etkilemeyi başaran Asena kimdir? Göbek dansının sultanı Asena’nın hayatı detayları ile haberimizde…

25.03.2016Hayat
İstanbul Üniversitesi rektörünü seçiyor

İstanbul Üniversitesi rektörünü seçiyor

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından İstanbul Üniversitesi’nde rektörlük seçimi heyecanı yaşanıyor. Prof. Dr. Yunus Söylet’in, milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesinin ardından yeni rektör seçimi için öğretim üyeleri bugün sandık başında. Son sayımlara göre 15 profesör İÜ rektörlük koltuğuna oturmak için yarışıyor. Rektörlük için yarışanlardan Prof. Dr. Recep Seymen salonda akademisyenlere "Bu seçim hukuksuzdur" diye seslenirken adaylara kendini tanıtma ve söz hakkı verilmediğini savundu.

12.03.2015Eğitim
Deprem diyor ki tehlike çok yakın

Deprem diyor ki tehlike çok yakın!

Gökçeada açıklarında meydana gelen, kısmi yaralanmalara ve hasara neden olan 6.5 şiddetindeki depremin Kuzey Anadolu Fay hattında mı, bağımsız mı tartışmalarını deprem uzmanları anlamsız buluyor, Marmara depremi için alarm olarak değerlendiriyor. Deprem Kuzey Anadolu fay hattında ve tehlike çok yakın.

25.05.2014Gündem
Egede deprem

Ege'de deprem

Ege'de gerçekleşen depremi Prof. Dr. Ahmet Ercan hürriyet.com.tr'ye anlattı.

23.05.2014Gündem
Marmara Depremi nelerin habercisi

Marmara Depremi nelerin habercisi?

Bu sabah Tekirdağ'da saat 06.13'te merkez üssü Marmara Ereğlisi açıkları olan 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bir kaç dakika sonra peş peşe 2 artçı deprem daha yaşandı. İstanbullu depremi pek hissetmedi. Ancak bu depremin korkutucu başka bir boyutu daha var. Bu deprem neyin habercisi? Bu depremden sonra neler yaşanacak? Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan hurriyet.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu. Ercan, "O bölgede bir doğalgaz biriktiricimiz var. BOTAŞ’ın doğalgaz kurgusu var o bölgede. Burada büyük tanklar içinde doğalgaz biriktiriliyor. Oradaki fay kırılırsa BOTAŞ'ın da boruları kırılır. Sonucu kestiremiyorum" dedi.

27.11.2013Gündem
Fay canına

Fay canına!

29 Ekim’de açılması planlanan Marmaray’dan çıkan 1 milyon metreküplük hafriyatın ‘Çınarcık Çukuru’na boşaltılma işlemi tamamlandı. Deprem uzmanları ve çevre mühendisleri konuya tepki gösterirken, Profesör Doktor Naci Görür, yapılan işlemi “Depremi etkilemez ama organizmalar katledildi” şeklinde değerlendirdi.

22.07.2013Ekonomi
“Ben Burdan Atlarım” başlıyor

“Ben Burdan Atlarım” başlıyor!

Gamze Özçelik ve Twitter fenomeni Mesut Bahtiyar'ın sunumuyla Show Tv'de!

10.04.2013Etkinlikler
Ben buradan atlayamadım

Ben buradan atlayamadım!

5 Nisan Cuma günü ekranlarda çok ilginç bir yarışma başlıyor. 18 ünlü, 10 metre yüksekten havuza atlayacak. “Splash”, “High Dive” gibi isimlerle çeşitli ülkelerde yayınlanan ve büyük ilgi gören bu yarışma için ünlüler hazırlıklarını sürdürüyor. Ben de Bayrampaşa’daki Hidayet Türkoğlu Spor Tesisleri’nde yapılan antrenmana gittim, ünlülerin nasıl atladığını izledim. Açıkçası giderken, röportaj sonrası bir ünlüyle el ele tutuşup, takım elbise ve ayakkabılarla havuza atlamak vardı kafamda. Çok güzel fotoğraf olacaktı! Ancak 7,5 metrelik kuleye çıkınca bu fikrimden hemen vazgeçtim...

1.04.2013Spor Arena
Cansız mankenler kurtarıldı

Cansız mankenler kurtarıldı

KARABÜK’te, Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan tatbikatta İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ve Ulusal Medikal Kurtarma ekipleriyle birlikte suya girerek dereye uçan aracın içerisindeki cansız mankenleri çıkarttı.

7.03.2013Gündem
Kirlilik dalışı

Kirlilik dalışı

İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, yaşanan kirlilik ve su seviyesindeki düşmeye dikkat çekmek için Burdur Gölü’nde yüzdü.

1.03.2013Gündem
Üşümezsoy kirlilik için soyundu

Üşümezsoy kirlilik için soyundu

İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, yaşanan kirlilik ve su seviyesindeki düşmeye dikkat çekmek için Burdur Gölü'nde yüzdü.

1.03.2013Gündem
Deprem profesöründen ilk açıklama

Deprem profesöründen ilk açıklama

İstanbul'da merkez üssü Büyükçekmece ve derinliği 13 km olan 3.8 büyüklüğünde bir deprem oldu. Deprem profesörü Ahmet Ercan, İstanbul sallandıktan bir kaç dakika sonra hurriyet.com.tr'ye açıklama yaptı. Ercan, depremlerin genelde 5-10 km derinlikte olduğunu belirterek, ''O bölgede 13 km derinlikte depremin olması beklenen olası büyük depremin de 13 km derinlikte olabileceğinin işareti olarak algılanabilir. Daha derinde büyük bir depremin olabileceği düşüncesi de yıkımın daha az olmasına neden olabilir. Bu açıdan ben bu durumu iyi haber olarak değerlendiriyorum'' dedi.

19.10.2012Gündem
YARIŞMACILARA BÜYÜK ŞOK

YARIŞMACILARA BÜYÜK ŞOK

TV8'de yayınlanan Trophy Türk programında yarışmacıların korkudan ödleri patlayacaktı. Çünkü, yarışmacılar Kenya’daki ilk günlerinde korku dolu anlar yaşadı. Nairobi'den kamp alanları Baringo'ya doğru keyifli bir yolculuk gerçekleştiren 21 yarışmacı, beklemedikleri bir anda yollarını kesen saldırganları görünce neye uğradıklarını şaşırdılar. Kameralar tarafından saniye saniye görüntülenen saldırı anında, Kenyalılar yarışmacılardan para ve değerli eşyalarını istediler. Korku ve panik halinde, ne yapacaklarını bilemeyen Burcu Çetinkaya ve Hale Caneroğlu saldırganlara istedikleri parayı vermeye hazırlanırken, Serdar Topçu, Zaza Enden ve Şener Üşümezsoy saldırganlara karşılık verdi. Kendilerini tartaklayan saldırganların üzerine yürüyen Serdar Topçu’yu ise, Tuğba Özay ve diğer yarışmacılar sakinleştirmeye çalıştı. Tüm bu gergin anlar yaşanırken bunun bir şaka olduğunu öğrenen yarışmacılar korku dolu bakışlarla gülmeye başladılar ve derin bir “oh” çektiler.

3.10.2012Ne Oluyor
DEPREM PROFESÖRÜ ÜŞÜMEZSOY AYAZA MEYDAN OKUDU

DEPREM PROFESÖRÜ ÜŞÜMEZSOY AYAZA MEYDAN OKUDU

Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy Erzincan'ın Kemaliye ilçesindeki doğal güzelliklere dayanamadı ve kıyafetlerini çıkararak spor yaptı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 dereceye kadar düşmesine aldırış etmeyen 62 yaşındaki Prof. Dr. Üşümezsoy, buz gibi havaya meydana okudu. Prof.Dr. Şener Üşümezsoy, Taşyolu gezdi ve Fırat Nehri kenarında bulunan dünyanın ikinci büyük kanyonu olarak ün salan Karanlık Kanyon'da 50 metre yükseklikteki demir basamaklardan oluşan parkurda tırmanış yaptı. Soyunan Prof. Dr. Üşümezsoy eksi 5 dereceye kadar düşen soğuk havaya aldırış etmeden spor yaptı. Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN/DHA

16.03.2012Haber
Üşümezsoy: İstanbul değil Bursa ve Bandırma risk taşıyor

Üşümezsoy: İstanbul değil Bursa ve Bandırma risk taşıyor

İSTANBUL Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Şener Üşümezsoy, İmralı Adası’nın güneyindeki fay hattının, İstanbul için değil, Bursa, Bandırma ve çevresi için risk olgusu taşıdığını belirtti. Prof.Dr. Üşümezsoy, "Kumburgaz çukurundan Silivri ile Büyükçekmece arasında 7’nin altında 6.5 şiddeti civarında bir risk var. Bu risk de uygun zeminde yapılan modern binalar ile önlenmiş olur. Yıkım olmaz" dedi.

15.03.2012Gündem
DEPREM PROFESÖRÜ ÜŞÜMEZSOY AÇIKLADI

DEPREM PROFESÖRÜ ÜŞÜMEZSOY AÇIKLADI

İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, İmralı'nın güneyindeki fay hattının İstanbul için değil güneyindeki Bursa, Bandırma ve çevresi için risk olgusu taşıdığını belirtti. 13 Mart 1992 Erzincan Depreminin 20'nci yıldönümü nedeniyle Erzincan'da 'Deprem' konulu panele katılan Prof. Dr. Üşümezsoy, "Kumburgaz çukurundan Silivri ile Büyükçekmece arasında 7'nin altında 6.5 şiddeti civarında bir risk var. Bu risk de uygun zeminde yapılan modern binalar ile önlenmiş olur. Yıkım olmaz" dedi.Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN/DHA

15.03.2012Haber

Yazar Sonuçları

Biraz işim vardı da

“Şerefsizliğin partisi olmaz” yazıma tepki gösterenlere...

16.06.2020

‘Savaş suçları’ kavramına dikkat

BM’in son soruşturma değerlendirmelerinde ‘savaş suçları’ kavramı öne çıkarılıyor.

13.09.2019

Antalya’da Lara ve Konyaaltı betonlaşıyor: Ülkeyi seven kaldı mı

YEREL yönetimci, eski milletvekili Av. Gürkut Acar, ABB Başkanı Menderes Türel’e gazeteciler vasıtasıyla soruyor:

16.11.2017

CHP’nin geleceğine İzmir damgası

İZMİR, AKP’nin 2003 yılından beri yapılan seçimlerde tüm çabasına rağmen bir türlü başarılı olamadığı bir şehir...

25.01.2016

Kenya’yı da karıştırdılar Cicişler diskalifiye oldu!

TV8’in bu sezon merakla beklenen yarışma programı Trophy Türk daha ekranlara gelmeden Kenya’dan tartışma haberleri gelmeye başladı.

5.09.2012