EKSTRA
MENÜ

Semizotunun Faydaları

Semizotunun Faydaları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Semizotunun Faydaları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 18 Semizotunun Faydaları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Semizotunun Faydaları Haberleri

Semiz otu neye gelir, kaç kaloridir Semizotunun faydaları ve besin değeri

Semiz otu neye gelir, kaç kaloridir? Semizotunun faydaları ve besin değeri

Semizotu daha çok Akdeniz bölgesinde yetişen yapraklı bir sebze. Kendine has ekşimsi ve tuzlu gibi bir tadı olan semizotu tam bir şifa deposu. Peki semiz otu neye gelir, kaç kaloridir? Tüketirken nelere dikkat edilmeli? İşte semizotunun faydaları ve besin değeri...

30.06.2021Sağlık
Semizotunun faydaları nelerdir Semizotu tüketirken bunlara dikkat

Semizotunun faydaları nelerdir? Semizotu tüketirken bunlara dikkat

Omega-3 yağ asidi açısından oldukça zengin olan semizotunun sağlığa faydaları merak ediliyor. İçerisinde bol miktarda A ve C vitamini bulunan semizotu, ıspanaktan daha fazla antioksidan etkiye sahip. Peki semizotunun faydaları nelerdir? Semizotu tüketirken bunlara dikkat...

6.05.2021Sağlık
Semizotunun faydaları neler İşte semizotunun sağlığa yararları

Semizotunun faydaları neler? İşte semizotunun sağlığa yararları

Kendine has ekşimsi, tuzlumsu bir bitki olan semizotunun faydaları merak konusu oldu. Sağlıklı beslenmenin son yıllarda yaygınlaşmasıyla sofralarımızda daha fazla yer bulan semizotu, sıcağından soğuğuna farklı lezzetlerde karşımıza çıkıyor. Peki, semizotunun faydaları neler?

30.03.2021Sağlık
En İyi Omega-3 Kaynakları

En İyi Omega-3 Kaynakları

ALA (alfa-linolenik asit), DHA (dokosaheksaenoik asit) ve EPA (eikosapentaenoik asit) olarak adlandırılan üç ana omega-3 yağ asidi türü vardır. Yağlı balıklar, omega-3 yağ asidinin iki temel türü olan DHA ve EPA açısından mükemmel kaynaklardır.

Baharla birlikte gelen sağlık: Semizotu

Baharla birlikte gelen sağlık: Semizotu

Beslenme ve Diyet Uzmanı Şengül Sangu Talak, semizotunun 10 önemli faydasını anlattı, semizotu ile yaratılan 4 değişik lezzetin de tarifini verdi.

22.04.2019Ebeveyn
Semizotunun faydaları neler Semizotunun yararları

Semizotunun faydaları neler? Semizotunun yararları

İçeriğinde bulunan yüksek miktarda omega-3 yağ asidi nedeniyle diğer yeşil yapraklı sebzelere göre daha ön planda olan semizotu, neredeyse sıfır kalori olmasına rağmen, omega-3 yağ asidi açısından son derece zengin olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Peki, semizotunun faydaları neler?

31.08.2018Sağlık
Semizotunun 7 İnanılmaz Faydası

Semizotunun 7 İnanılmaz Faydası

Hem yemekleri hem de meze ve salataları ile sofralarımızı süsleyen semizotunun oldukça faydalı bir sebze olduğunu biliyor muydunuz? İşte semizotunun birbirinden önemli faydaları...

Semizotunu metal bıçakla doğramayın

Semizotunu metal bıçakla doğramayın

Formda kalmadan böbrekteki kum ve taş probleminin giderilmesine kadar birçok konuda faydalı bir besin olan semizotunu tüketirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Beslenme ve Diyet Uzmanı Canan Doğan, metal bıçak kullanılmamasına da dikkat çekti.

4.01.2018Sağlık
Semizotunun bilinmeyen faydaları

Semizotunun bilinmeyen faydaları

Pek çok yerde yetişebilme özelliğine sahip olan semizotu tam bir şifa kaynağı. Besin değerinin çok fazla düzeyde olduğu semizotu, sebzeler içinde en fazla omega3 değerine sahip olan sebze olarak biliniyor.

11.12.2015Sağlık
Vişne Sapının Faydaları ve Zararları Neler

Vişne Sapının Faydaları ve Zararları Neler?

Vişne, yüksek antioksidan kaynağı ve vitamin deposu bir meyve. Vişnenin sapı ise kurutularak çay olarak içiliyor. Peki vişne sapının faydaları ve zararları neler?

Sağlıklı bir vücut için 10 harika yeşil besin

Sağlıklı bir vücut için 10 harika yeşil besin!

Bu yiyecekleri sofranızdan eksik etmemelisiniz.

9.11.2015Sağlık
Omega-3 mucizesi içinde gizliymiş

Omega-3 mucizesi içinde gizliymiş

Semizotunun içeriğinde bulunan yüksek miktarda omega-3 yağ asidi onu diğer yeşil yapraklı sebzelere göre hissedilir bir şekilde ön plana çıkarıyor.

16.05.2013Sağlık

Yazar Sonuçları

Alkali olmak bu kadar mühim mi?

Alkali gıdalar tüketmek ve asit yükünü artıran besinlerden uzak durmak, daha mı akılcı? Havet! Yani hem hayır, hem evet!

5.12.2019