EKSTRA
MENÜ

Semiha Yankı

Semiha Yankı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Semiha Yankı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 274 Semiha Yankı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Semiha Yankı Haberleri

Hava durumunu aktör gibi sunuyor

Hava durumunu aktör gibi sunuyor

Aslında meteoroloji mühendisi ama ilk Eurovision Şarkı Yarışması’nda finalist olmuş, 45’lik plaklara imza atmış... Gökhan Abur, yaşamının ikinci perdesine NTV’de hava durumu sunarak başladı.

3.11.2004Kelebek
Hava durumunu aktör gibi sunuyor

Hava durumunu aktör gibi sunuyor

Aslında meteoroloji mühendisi ama ilk Eurovision Şarkı Yarışması’nda finalist olmuş, 45’lik plaklara imza atmış... Gökhan Abur, yaşamının ikinci perdesine NTV’de hava durumu sunarak başladı. 30 yıllık eşi, onu ‘Çok teatral sunuyorsun...’ diye uyarsa da o, ‘Yeni yeni rahatlıyorum’ diyor.

3.11.2004Kelebek
MEDYADAN : Hasan Pulur’a çirkin teklif

MEDYADAN : Hasan Pulur’a çirkin teklif !

22 Mayıs tarihli Milliyet’teki yazısında ‘Bir bu eksikti’ diye hayretini ifade ediyordu Hasan Pulur, ‘Bu yaştan sonra başımıza bu da mı gelecekti!’ vezninde. Hasan Abi’ye okurundan biraz ‘tuhaf’ bir rica gelmiş de... - Bu güzel yazı ve MEDYADAN MAGAZİN ALINTILARI...

23.05.2004Kelebek
Türkiyenin Eurovision macerası

Türkiye'nin Eurovision macerası

Avrupa Yayın Birliği'nin (EBU) 1956'dan bu yana düzenlediği Eurovision Şarkı Yarışması'na ilk kez 1975 yılında katılan Türkiye, ilk birinciliği 28 yıl sonra elde etti. Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması'na ilk kez 1975 yılında katıldı. Elemeler aylarca sürdü, televizyon günlerce yarışan şarkılarıdinletti. Semiha Yankı'nın seslendirdiği ''Seninle Bir Dakika'', Eurovision'da yarışan ilk şarkımız oldu.

15.05.2004Gündem
Kaybedersek üzülmeyiz

Kaybedersek üzülmeyiz

Eurovision’da Türkiye’yi temsil edecek olan Athena grubu, önceki gün Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki ikinci provasında hem coştu, hem coşturdu. Şarkısıyla tüm salona ritim tutturan Athena, prova sonrası basının sorularını yanıtladı. Grup üyeleri, ‘Kaybedersek hiç üzülmeyiz’ dedi.

11.05.2004Kelebek
Abdi İpekçi Spor Salonu 30 TIR ve 40 kamyon dolusu malzemeyle baştan yaratıldı

Abdi İpekçi Spor Salonu 30 TIR ve 40 kamyon dolusu malzemeyle baştan yaratıldı

Eurovision 2004 için sayım başladı. Yarışma akşamına ev sahipliği yapacak Abdi İpekçi Spor Salonu, 30 TIR ve 40 kamyon malzemeyle baştan yaratıldı. 100’ü yabancı 750 teknisyen binayı konser salonu haline getirmek için 185 kilometre kablo döşedi. Final gecesinde kullanılacak her ekipmanın, her görevlinin yedeği hazırlandı. EBU henüz 5 milyon Euro’yu ödemedi, TRT şimdilik tüm harcamaları üstlendi.

1.05.2004Kelebek
Eurovision Popstarın gölgesinde

Eurovision Popstar'ın gölgesinde

Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek olan şarkı, önceki akşam TRT'nin ‘‘Sayısal Gece’’ programında seçildi. Ancak aynı gece Kanal D'de Popstar yarışmasının olması, Sayısal Gece'ye ilgiyi azalttı.

25.01.2004Spor Arena
Hemen Kars-Tiflis demiryolu açılmalı

Hemen Kars-Tiflis demiryolu açılmalı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, sadece bir kısım insanların zenginleşmesiyle Türkiye'nin huzura kavuşmasının mümkün olmadığını belirterek, ‘‘Kalkınacaksak hep birlikte kalkınacağız. Siyaseti onun bunun için değil 70 milyon için yapacak devlet anlayışının ortaya çıkmasına ihtiyaç var’’ dedi.

9.11.2003Gündem
Benim sırtımdan reklam yapmasın

Benim sırtımdan reklam yapmasın

Semiha Yankı'nın Eurovision'a katıldığı 1975’te Eyüp Öncü adlı TRT prodüktörü tarafından çıplak fotoğraflarının çekildiğini ve şantaj yapılarak ilişkiye zorlandığını söylemesi, magazin dünyasını karıştırdı. Bu iddialara Eyüp Öncü'nün tepkisi sert oldu: ‘‘Bu çirkin bir saldırı. Benim sırtımdan reklam yapmasın.’’

28.05.2003Gündem
MEDYADAN : Başlıklar

MEDYADAN : Başlıklar

Bunlar da haftanın en illet haber başlıkları. Fazla söze gerek yok...

25.05.2003Gündem
Türkiyenin Eurovision serüveni

Türkiye'nin Eurovision serüveni

Letonya'nın başkenti Riga'da yapılan 48. Eurovision Şarkı Yarışması'nda 28 yılda ilk kez birinci olan Türkiye'nin Eurovision yolculuğu 1975'te başladı.

25.05.2003Gündem
Bak bir varmış bir yokmuş

Bak bir varmış bir yokmuş

Eski plak firması ve fabrikası Odeon'un arşivlerinden Türk Pop tarihine mal olmuş 20 parça seçildi, albüm yapıldı. Biz de pop tarihinin yıldızlarından bir albüm yapmak için bunu fırsat bildik...

17.05.2003Gündem
23 yıl sonra yeni Elma Şekerleri

23 yıl sonra yeni Elma Şekerleri

1970'lı yılların sonunda ‘‘Küçük Kız’’ şarkılarıyla Eurovizyon şarkı yarışması elemelerine katılan çocuklardan oluşma ‘‘Ayça ve Elma Şekerleri’’ gdubunun üyeleri, bugün artık birer yetişkin. Ama günümüzde dansları ve şarkılarıyla pop dünyasında iddialı olan ‘‘Beste ile Elma Şekerleri’’ var.

26.04.2003Gündem
Cici Kız döndü

Cici Kız döndü

1970'li yıllarda Türk pop müziğinin sevilen grubu Cici Kızlar'ın üyesi Bilgen Bengü, uzun bir aradan sonra yeni albümü ‘‘Canım Çekti’’yle geri döndü.

28.11.2002Kelebek
Özcan Deniz ve Esra Özmen Feshanenin yeni yıldızları

Özcan Deniz ve Esra Özmen Feshane'nin yeni yıldızları

Eyüp'te Haliç kenarındaki Feshane, en çok ramazan ayında düzenlediği gecelerle başarı kazandı. Bu yıl dördüncüsü yapılan Ramazan şenliği, 6 Kasım akşamı Seda Sayan'ın konseriyle başladı.

7.11.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Yazık olmuş canım projeye

Sanki Dün Gibi projesinin ilanlarını ilk gördüğümde çok heyecanlandım.

3.08.2004

İngilizce, Sertab ve bizim çocuklar

Sertab Erener'in ülkemize Eurovision birinciliğini getirmesiyle 'Türk'ün Türk'ten başka dostu olabilir' gibi bir ihtimal belirdi ve memlekette bir panik havası esiyor bu günlerde.

30.05.2003

Türk’üz Türkçe mi söyleriz?

Ailecek TRT ekranlarının başına geçip, seyretmekten keyif aldığımız iki yarışma vardı bir zamanlar.

7.03.2003

Arif, Ruiz, Ümit, İlhan...

HAKEME kızdığımız zaman ‘‘sövmeği’’ biliyoruz da, iyi hakemi ‘‘övmeyi’’ beceremiyoruz.

23.06.2002
Popvirüs

Popvirüs

5.02.2000