EKSTRA
MENÜ

Sema Ramazanoğlu

Sema Ramazanoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sema Ramazanoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 543 Sema Ramazanoğlu haberi bulunmuştur.

Sema Ramazanoğlu Haberleri

Kızlara 12 yıl eğitim ŞART

Kızlara 12 yıl eğitim ŞART

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Intel ve KAGİDER’in (Kadın Girişimcileri Derneği) 3 yıl önce başlattığı ‘Genç Fikirler Güçlü Kadınlar’ projesinin sonuçları açıklandı.

19.01.2016Gündem
Aile Bakanı: Yoksul ailelere ücretsiz internet projemiz yasalacak

Aile Bakanı: Yoksul ailelere ücretsiz internet projemiz yasalacak

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, kadınlar ve çocuklar için internet kullanımının yaygınlaştırılması konusunda önemli bir projeleri olduğunu belirterek, "Yoksul ailelere ücretsiz internet önümüzdeki günlerde yasalaşacak bir adımımız. Tespit ettiğimiz belli bir gelirin altındaki ailelere internet erişim paketi sunuyoruz. Bu çerçevede çocuklarımızı internet kafelerden koruyacağız" dedi.Haber-Kamera: Enver ALAS - İSTANBUL / DHA

19.01.2016Haber
Dar gelirlilere bedava internet geliyor

Dar gelirlilere bedava internet geliyor

Evlerde bedava internet dönemi başlıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu yoksul ailelere bedava internet verileceğini belirtti. Bakan Ramazanoğlu, "Yoksul ailelere ücretsiz internet önümüzdeki günlerde yasalaşacak bir adımımız. Tespit ettiğimiz belli bir gelirin altındaki ailelere internet erişim paketi sunuyoruz. Bu çerçevede çocuklarımızı internet kafelerden koruyacağız" dedi.

19.01.2016Ekonomi
Bakanlık Aydındaki olaya el koydu

Bakanlık Aydın'daki olaya el koydu

Aydın’ın Nazilli ilçesinde, annenin 3 yaşındaki çocuğunu döverek öldürdüğü olayın aydınlatılması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nun talimatıyla iki müfettiş görevlendirildi.

17.01.2016Gündem
Annenin çocuğunu döverek öldürdüğü iddiası

Annenin çocuğunu döverek öldürdüğü iddiası

Aydın'ın Nazilli ilçesinde annesi tarafından dövülerek öldürüldüğü iddia edilen 3 yaşındaki çocuğun cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi.

16.01.2016Gündem
99 baraj ve HES için toplu açılış töreni

99 baraj ve HES için toplu açılış töreni 

Türkiye genelinde 39 ilde özel sektör tarafından tamamlanan Hidroelektrik Santraller (HES) düzenlenen törenle hizmete alındı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile düzenlenen törende açılışı yapılan HES ve baraj sayısı 99 olarak açıklandı. Söz konusu tesislerin ekonomiye katkısı 1,1 milyar lira olarak hesaplanıyor.

14.01.2016Ekonomi
Gülen adam ağlattı

Gülen adam ağlattı

DENİZLİ’de trafik kazasında yaşamını yitiren gazeteci 35 yaşındaki İlyas Haytan anısına, meslektaşları sergi açtı. Gazetecilerin objektifinden çektiği karelerin yer aldığı sergiyi Haytan’ın kızı 3 yaşındaki Ela Sare açarken; annesi Ayşe Haytan ve eşi Nalan Haytan gözyaşınu tutamadı.

9.01.2016Ege
Cinsel istismar davasında avukat oğul babasını savunmadı

Cinsel istismar davasında avukat oğul babasını savunmadı

RİZE’de İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı ve Kızılay Şube Başkanı Mehmet Nuri G.’in 2 erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanmasının ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun talimatı ile Rize’ye gelen müfettişler, G.'nin Sosyal Hizmetler İl Müdürü olduğu dönemdeki olaylarla ilgili soruşturma başlattı. Öte yandan oğlu da avukat olan Mehmet Nuri G.’nin cinsel istismar suçlamasıyla polis tarafından gözaltına alınmasının ardından avukatlığını Rize Barosu Başkanı Yunus Çoruh yaptı.

8.01.2016Gündem
2015 eğitime değişim damga vurdu

2015 eğitime değişim damga vurdu

2015 eğitim dünyası için hareketli geçti. Dershaneler kapandı. Tıp, hukuk, mimarlık ve mühendisliğe başarı sırası barajı geldi. İkinci sınıfa Arapça dersi konuldu... 2015’te eğitimde yaşanan kritik olayları sizin için derledik. Eğitimin aktörlerine 2016’dan beklentilerini sormayı da unutmadık.

4.01.2016Eğitim
Yılın son güvenlik zirvesinde yeniden inşa konuşuldu

Yılın son güvenlik zirvesinde 'yeniden inşa' konuşuldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, başkanlığında Çankaya Köşkü’nde dün yapılan ve yaklaşık 4.5 saat süren güvenlik zirvesinde, terörle mücadelede gelinen son nokta, şehirlerin yeniden imarı, başta çocuklar olmak üzere terör mağdurlarına yönelik çalışmalar ele alındı.

31.12.2015Gündem
Çankayada güvenlik toplantısı yapıldı

Çankaya'da güvenlik toplantısı yapıldı

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde yapılan güvenlik zirvesine başkanlık etti.

31.12.2015Gündem
Çankayada Yeniden inşa konuşuluyor

Çankaya'da "Yeniden inşa" konuşuluyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde şu dakikalarda devam eden güvenlik zirvesine başkanlık ediyor.

31.12.2015Gündem
Uzmanlar çocuklara sosyal medya yasağını yorumladı: İlgi daha da artar

Uzmanlar çocuklara sosyal medya yasağını yorumladı: İlgi daha da artar

Hükümetin çocuklara sosyal medya yasağı getirilmesi yönünde çalışma yaptığı açıklanırken uzmanlar, “Çocuk her şeyi gizli yapmaya başlar. Bu, bireyselden çok toplumsal bir soruna dönüşür” uyarısında bulunuyor.

24.12.2015Eğitim
Çocuklara sosyal medya yasağı mı geliyor

Çocuklara sosyal medya yasağı mı geliyor?

Küçük çocuklar sosyal paylaşım ağlarını veli izni olmadan kullanamayacak.

Çocuklara sosyal medya yasaklanacak

Çocuklara sosyal medya yasaklanacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, belli bir yaşın altındaki çocuklara Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya kullanımının yasaklanacağını açıkladı. Bakan, ‘Böyle bir çalışma yapıyoruz’ dedi. Yasaklamada yaş sınırı "12 mi 16 mı olsun" yönünde çalışma yapıldığını belirten Bakan "Anne ve babalar, çocukların çantalarına baktığı kadar cep telefonlarına ve bilgisayarlarına girip bakmaları lazım" dedi.

24.12.2015Teknoloji
TİKAD’dan kabine turu

TİKAD’dan kabine turu

TÜRKİYE İşkadınları Derneği Başkanı (TİKAD) Nilüfer Bulut ve TİKAD üyeleri Ankara’da yeni bakanları ziyaret etti.

18.12.2015Ekonomi
EKPSS-2015/2 Kura ile Yapılan Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

EKPSS-2015/2 Kura ile Yapılan Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak üzere başvuru yapan engelli adaylara özel olarak yapılan 2015/2 EKPSS'nin kura usulüyle yapılan yerleştirme sonuçları belli oldu. Kura ile yapılan EKPSS atama sonuçları nasıl öğrenilecek?

17.12.2015Eğitim
Şehit kızı babasının özel harekat montunu giydi

Şehit kızı babasının özel harekat montunu giydi

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, zırhlı araca düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Özel Haraket Şube Müdürü Ahmet Kabukçu’nun (48) cenazesi gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

16.12.2015Gündem
Kamuya 1950 engelli atandı

Kamuya 1950 engelli atandı  

Kamu kurumlarına 210'u kura, 1740'ı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonucuyla toplam 1950 engellinin ataması yapıldı. Sonuçlar "www.osym.gov.tr" adresinden öğrenilebilecek.

16.12.2015Eğitim
Şiddete karşıyız

Şiddete karşıyız!

TÜSİAD, şirketlere kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda rehber hazırladı. Kadına şiddetin eğitim ve gelir seviyesinden bağımsız Türkiye’de ve dünyada devam eden bir sorun olduğu vurgulanan rehberde, çalışanı şiddete uğrayan şirketlerin ne yapabileceği anlatıldı.

15.12.2015Ekonomi
EKPSS/Kura töreni 16 Aralık’ta

EKPSS/Kura töreni 16 Aralık’ta

Engelli Kamu Personeli Yerleştirme işlemleri için tercihte bulunan engelli adayların, EKPSS/Kura sonucu kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmeleri için düzenlenen Kura Töreni 16 Aralık Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacak.

15.12.2015Eğitim
Kadının çığlığının yanındayız

Kadının çığlığının yanındayız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, çoğu zaman erkeklerin aldığı kararlar nedeniyle kadınların büyük mağduriyetler yaşadığını söyleyerek, “Dünyanın neresinde olursa olsun herhangi bir kadının çığlığı bize ulaştığında, o çığlığın yanında önce Türkiye Cumhuriyet devleti olacaktır” dedi.

9.12.2015Gündem
Çocuk gelinler böyle önlenecek

Çocuk gelinler böyle önlenecek

 AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, çocuk gelinlerin önlenmesi kapsamında kız çocuklarının ilkokuldan sonrada ortaokul, lise ve üniversiteye devam etmesi için ilçelere yurtlar yaptıracaklarını söyledi. Bakan Ramazanoğlu, 'Aile Destek7 ve engelliler için 'Gündüz Bakımevi' projelerini de hayata geçireceklerini kaydetti.

7.12.2015Ege
Türkiyede siyasette kadının adı var kendi ise hâlâ yok

Türkiye'de siyasette kadının adı var kendi ise hâlâ yok

Kanada… Amerika kıtasının en kuzeyinde, biraz soğuk, çokça kendi halinde bir ülke… Güney komşusunun aksine etliye sütlüye, dünyanın bu tarafındaki meselelere pek sık karışmaz, dolayısıyla buralarda haber olması da nadirdir. Ama bu yıl Türkiye kamuoyu, Kanada’yı hiç konuşmadığı kadar konuştu.

5.12.2015Gündem
Bakan Ramazanoğlu: İki kadın olarak ağlaştık, acımız tekrar depreşti

Bakan Ramazanoğlu: İki kadın olarak ağlaştık, acımız tekrar depreşti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Özgecan Aslan'ın öldürülmesi davasında, failler için indirim uygulanmadan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının bundan sonraki kararlar için de emsal olacağını belirtti. Bakan Ramazanoğlu karardan sonra Özgecan'ın annesini aradığını belirterek "Tabii ki iki anne, iki kadın olarak ağlaştık. Çünkü o acımız tekrar depreşti. Ama bana şunu söyledi. 'İçimdeki ateşe biraz su serpildi' diye konuştu.

4.12.2015Gündem
Engel tanımayan doktor

Engel tanımayan doktor

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayanlardan biri de, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda yıllardır şifa dağıtan Dr. Özer Şimşek’ti. Kendisini ziyaret eden Bakan Ramazanoğlu da, Dr. Şimşek sınıf arkadaşı çıkınca, hoş bir sürpriz yaşadı.

3.12.2015Gündem
Özgecan kanun olsun

Özgecan kanun olsun

295 gün önce üniversiteden çıktıktan sonra bindiği minibüste vahşice öldürülen Özgecan davasında kadına şiddet davalarına da örnek olabilecek bir karar çıktı. Özgecan’ı katleden şoför, babası ve arkadaşı canavarca hisle cinayet işlemekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldı.

3.12.2015Gündem
Önce Hacı Bayram sonra Anıtkabir

Önce Hacı Bayram sonra Anıtkabir

Bakanlar Kurulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında ilk toplantısını dün Çankaya Köşkü’nde yaptı.

27.11.2015Gündem
Kabinenin iki kadın bakanı dışarıda bekledi

Kabinenin iki kadın bakanı dışarıda bekledi

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Bakanlar Kurulu bugün tam kadro toplandı. Davutoğlu ve bakanların tamamı Anıtkabir ziyareti öncesinde öğle saatlerinde Cuma namazı için Hacı Bayram Camii’ne geldiler.

27.11.2015Gündem
Küs kardeşlerin ezeli rekabeti

Küs kardeşlerin ezeli rekabeti

AK Parti siyaseti son 10 yıldan beri iki kız kardeşin rekabetine sahne oluyor. Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Selma Kavaf’ın ablası Sema Ramazanoğlu, 6 yıl sonra kardeşinin yürüttüğü görevi üstlendi ve bakan oldu.

25.11.2015Gündem
Fail ve mağdura birlikte takip

Fail ve mağdura birlikte takip

Yeni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, ‘Kadına Yönelik Şiddet’e dair projelerini açıkladı. Buna göre artık yalnızca mağdur değil, fail de takip altında tutulacak.

25.11.2015Gündem

Yazar Sonuçları

En güzel yılbaşı hediyesi

İşte yılın son haftasına geldik...En güzel hediyeleri sizler için seçtim.

26.12.2015

O bakan ve diğerleri

KABİNENİN gelenleriyle gidenlerini kıyaslıyoruz, dünden devam.

26.11.2015

Angajman kuralları ve gerçekler

RUS savaş uçağı sınır ihlali nedeniyle angajman kuralları uygulanarak düşürüldü, Türkiye tarafından gözlemlendiği kadarıyla uçak düşürüldükten kısa süre sonra iki helikopter, muhtemelen enkazın lokasyonunu belirlemek ve paraşütle atlayan pilotları almak için bölgede seyir yaptılar...

25.11.2015