EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Sema Ramazanoğlu

Sema Ramazanoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sema Ramazanoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 543 Sema Ramazanoğlu haberi bulunmuştur.

Sema Ramazanoğlu Haberleri

Kadınlar ezdi geçti

Kadınlar ezdi geçti

AKP Kongresi'nde 50 kişilik MKYK için yapılan seçimlerde 10 kadın üye, erkek üyeleri geride bıraktı. 1249 geçerli oyun kullanıldığı kongrede MKYK'nın kadın üyeleri en az 1232 oy aldı.

13.10.2003Gündem
Dünyadan özel ilgi

Dünyadan özel ilgi

İlk olağan kongresini iktidarda gerçekleştiren AKP lideri ve Başbakan Tayyip Erdoğan'a tüm dünyadan tebrik mesajları geldi.

12.10.2003Gündem
Dünyadan özel ilgi

Dünyadan özel ilgi

İlk olağan kongresini iktidarda gerçekleştiren AKP'nin Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan'a tüm dünyadan tebrik mesajları geldi. Çok sayıda yabancı diplomat, politikacı ve gazetecinin izlediği kongreye gelen mesajlar söyle.

12.10.2003Gündem
Tek adam Erdoğan

Tek adam Erdoğan

Ak Parti, Birinci Olağan Genel Kongresi'nde tek aday Recep Tayyip Erdoğan, geçerli 1358 oyun tümünü alarak yeniden Genel Başkan seçildi. Parti içi muhalefetin iki önemli ismi Ertuğrul Yalçınbayır ve Ersönmez Yarbay MKYK'da liste dışı bırakıldı.

12.10.2003Gündem
Türbanlı götürmedi

Türbanlı götürmedi

AKP'nin 2'nci kuruluş yıldönümü nedeniyle kurucular kurulu üyeleriyle Anıtkabir'e giden Başbakan Tayyip Erdoğan, türbanlı 6 kurucuyu Ata'nın huzuruna çıkarmadı.

14.08.2003Gündem
AKP plaj takımı

AKP plaj takımı

Antalya'nın en gözde turistik ilçesi Kemer'in çam ormanlarıyla ünlü Tekirova Beldesi, ilk kez bir başbakanla birlikte onlarca bakan ve yüzlerce milletvekilini ağırladı. Sadece, AKP'lilerin konakladığı Rixos Otel'in plajı değil, Tekirova sahili hiçbir dönem, bu denli ünlü simaların oluşturduğu renkli görüntülere sahne olmadı.

17.05.2003Gündem
AKPnin türbanlıları aday olmayacak

AKP'nin türbanlıları aday olmayacak

Seçim öncesi türbanlı aday konusunda yaşadığı sıkıntıyı MHP'den Nesrin Ünal'ın uyguladığı "aç kapa" formülüyle aşmayı düşünen AKP'de, tabandan tepkiler yükselince, partinin 6 türbanlı kurucusu aday olmama kararı aldı.

17.08.2002Gündem
Erdoğana 6 ay süre

Erdoğan'a 6 ay süre

Anayasa Mahkemesi'nin, Erdoğan'ı kurucu üyelikten çıkarmak için AK Parti'ye verdiği ihtar, kararın yayımlanmasıyla işlemeye başladı.

19.04.2002Gündem
AK Partiye ihtar gerekçesi yarın

AK Parti'ye ihtar gerekçesi yarın

Anayasa Mahkemesi, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurucu üyelikten çıkarılması için partiye ihtar verilmesine ilişkin kararının gerekçesini, yarın okuyarak son şeklini verecek. Karar, daha sonra Resmi Gazete'de yayımlanacak ve partiye tebliğ edilecek.

1.04.2002Gündem
Hem yasak hem vize

Hem yasak hem vize

Anayasa Mahkemesi, AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın parti kurucu üyeliğinden çıkarılmasına karar verirken, parti başkanlığına yeşil ışık yaktı. Buna göre olası bir erken seçimde milletvekilliği ve başbakanlığının önü kapanan Erdoğan, 14 ay sonra mahkemeye başvurup, milletvekilliği hakkını alabilecek.

10.01.2002Gündem
Hem yasak hem vize

Hem yasak hem vize

Anayasa Mahkemesi, kafaları karıştırdı. Erdoğan, AKP kurucu üyeliğinden çıkarılacak. Bu nedenle vekil ve başbakan olamayacak. Ama türbanlı AKP'liler kurucu olabilecek.

9.01.2002Gündem
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğana uyarı

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'a uyarı

Anayasa Mahkemesi Başkan vekili Haşim Kılıç, AK Parti kurucu üyesi ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın kurucu üyelikten çıkarılması için bu partiye ihtar verdiğini açıkladı.

9.01.2002Gündem
Erdoğanın siyasi kaderi yarın belli oluyor

Erdoğan'ın siyasi kaderi yarın belli oluyor

Anayasa Mahkemesi, Başsavcı Kanadoğlu'nun, Erdoğan'ın üyelikten çıkarılması için AK Parti'ye ihtar verilmesi istemini yarın karara bağlayacak.

8.01.2002Gündem
Erdoğanın siyasi kaderi belli oluyor

Erdoğan'ın siyasi kaderi belli oluyor

Anayasa Mahkemesi, Başsavcı Sabih Kanadoğlu'nun, Recep Tayyip Erdoğan'ın üyelikten çıkarılması için AK Parti'ye ihtar verilmesi istemini bugün karara bağlayacak. Erdoğan, "Karar ne olursa olsun AK Parti'nin yola devam edeceğini" söyledi.

8.01.2002Gündem
Erdoğanın kaderi yarın belirleniyor

Erdoğan'ın kaderi yarın belirleniyor

Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyesi ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekili seçilme yeterliliği bulunmaması nedeniyle kurucu üyelikten çıkarılması için ihtar verilmesi istemini yarın karara bağlayacak.

7.01.2002Gündem
AK Parti kararı Salıya

AK Parti kararı Salı'ya

Anayasa Mahkemesi, AK Parti`ye ihtar verilmesi istemini 8 Ocak Salı günü karara bağlayacak.

4.01.2002Gündem
AKP ek raporu tamam

AKP ek raporu tamam

Anayasa Mahkemesi Raportörü, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun AK Parti ile ilgili başvurusu konusundaki "ek raporunu" tamamladı.

8.11.2001Gündem
AKP kararı ertelendi

AKP kararı ertelendi

Anayasa Mahkemesi heyeti, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun AKP'ye ihtar ve tedbir verilmesine ilişkin istemine ilişkin kararını erteledi. Karar için Anayasa değişikliği beklenecek.

2.10.2001Gündem
AKPye tedbir kararı yarın

AKP'ye tedbir kararı yarın

Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurucu üye olamayacağı gerekçesiyle genel başkanlık görev ve yetkilerinin kullanmasının ''tedbiren önlenmesi'' ve Erdoğan ile 6 kadın kurucunun kurucu üyelikten çıkarılmaları için ''ihtar verilmesi'' istemini yarın görüşecek.

1.10.2001Gündem
AKPde türbanlı üyeler geri planda

AKP'de türbanlı üyeler geri planda

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun, Parti'nin uyarılması için Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı başvuruya konu olan 6 türbanlı kadın kurucuya, il, ilçe ve belde başkanlarının belirleneceği örgütlenme komisyonlarında çalışma hakkı tanımadı.

10.09.2001Gündem
Dur dedi

Dur dedi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak, TCK'nın 312/2'den hükümlülüğü nedeniyle kurucu olamayacağı ve genel başkanlık yapamayacağını iddia ettiği Aydınlık ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ‘‘Genel Başkanlık görev ve yetkilerinin tedbiren önlenmesini’’ istedi.

21.08.2001Gündem
Dur dedi

Dur dedi

Başsavcı, Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak, Erdoğan'ın "genel başkanlık yetkilerini kullanmasının önlenmesini" istedi.

21.08.2001Gündem
Dur dedi

Dur dedi

21.08.2001Gündem
Kanadoğlu: Erdoğan kurucu üye olamaz

Kanadoğlu: Erdoğan kurucu üye olamaz

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekilliğine seçilme yeterliliğinin bulunmadığını, bir siyasi partiye üye olamayacağını ve üye kaydedilemeyeceğini bildirdi. Kanadoğlu, ''Milletvekilliğine seçilme yeterliliği bulunmayan, hatta bir siyasi parti üyesi olamayacak ve üye kaydedilemeyecek olan adı geçenin, ayrıca TBMM'de grubu bulunan bir partinin Genel Başkanlığı'na seçilmesi, ayrı bir talihsizlik oluşturmuştur'' dedi.

21.08.2001Gündem
Türbansız çıktılar

Türbansız çıktılar

AKP Genel Başkanı Erdoğan, 18 yıl sonra çıktığı Anıtkabir'e türbanlı kurucularını götürmedi. 6 türbansız kurucunun hazır bulunduğu Anıtkabir ziyaretinden sonra AKP'nin ilk Meclis Grubu toplandı. Bülent Arınç, AKP Grup Başkanı seçildi.

17.08.2001Gündem
Dilsiz değiliz, konuşuruz

Dilsiz değiliz, konuşuruz

Tayyip Erdoğan'ın partisinin adı ‘Adalet ve Kalkınma Partisi’, amblemi de ‘ampul’ oldu. Partinin sloganı olarak da ‘‘Aydınlığa açık, karanlığa kapalı’’sözü seçildi. Erdoğan konuşmasında, ‘‘Türkiye biziz’’ dedi. Sözlerini, ‘‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Dilsiz değiliz, söyleyecek çok şeyimiz’’ var diye sürdürdü.

14.08.2001Gündem
Tayyip Erdoğan: Dilsiz değiliz, konuşuruz

Tayyip Erdoğan: Dilsiz değiliz, konuşuruz

Tayyip Erdoğan'ın partisinin adı ‘Adalet ve Kalkınma Partisi’, amblemi de ‘ampul’ oldu. Partinin sloganı olarak da ‘‘Aydınlığa açık, karanlığa kapalı’’sözü seçildi.

14.08.2001Gündem