EKSTRA
MENÜ

Selçuk

Selçuk haberleri sayfasında güncel ve son dakika Selçuk hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 57.600 Selçuk haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Selçuk Haberleri

Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali’nde 25’inci kez perde açıldı

Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali’nde 25’inci kez perde açıldı

Geçen yıl mart ayında pandemi nedeniyle iptal edilen 25’inci Nürnberg Türkiye-Almanya Film festivali başladı.

19.07.2021Avrupa
TSKda terfiler ağustos başı

TSK'da terfiler ağustos başı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde terfi, atama, temdit ve emeklilik durumlarının görüşüleceği yaz dönemi Yüksek Askeri Şura’sı (YAŞ) ağustos başında yapılacak.

19.07.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak Yaz tatili ne zaman bitecek MEB 2021-2022 eğitim öğretim takvimi için Bakan Selçuktan açıklama

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? MEB 2021-2022 eğitim öğretim takvimi için Bakan Selçuk'tan açıklama

Okulların açılacağı tarih için geri sayım başladı. Neredeyse bir yılı uzaktan eğitimle geçiren öğrenciler için yeni eğitim öğretim takvimi belli oldu. 2021-2022 eğitim öğretim takvimi hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, Kurban Bayramı'nda herkesi tedbirlere uymaya çağırdı. Milyonlarca öğrenci ve veliyi ilgilendiren takvime göre öğretmenlerin mesleki çalışmaları 31 Ağustos 2021 Salı başlayacak. Okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için ders zili erken çalacak. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, 2021-2022 eğitim öğretim takvimi ile ilkokul, ortaokul ve liselerde okulların başlayacağı tarih.

18.07.2021Gündem
Baykardan heyecanlandıran 20 Temmuz paylaşımı

Baykar'dan heyecanlandıran '20 Temmuz' paylaşımı

Baykar Savunma'dan Kurban Bayramı'nın ilk günü için heyecanlandıran bir paylaşım geldi. 'Bayram hediyesi yükleniyor!' ifadeleri ile yapılan videolu paylaşımda yeni bir hava aracının belirli kısımları gösterildi.

18.07.2021Ekonomi
Yüksek Askeri Şuranın ağustos başında toplanması bekleniyor

Yüksek Askeri Şura'nın ağustos başında toplanması bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısının ağustos başında yapılması bekleniyor.

18.07.2021Gündem
En başarılı motivasyonel kadın konuşmacılar arasına girmeyi başardım

En başarılı motivasyonel kadın konuşmacılar arasına girmeyi başardım

Hale Caneroğlu, 5 yıl boyunca “Avrupa Yakası”nda ‘Yaprak’ karakterini canlandırdı. Şarkıcılık da yapan Caneroğlu, bir gecede eğlence sektörünü bırakmaya karar verdi ve kendine farklı bir yol çizdi. Kişisel gelişim uzmanı ve motivasyonel konuşmacı olan Hande Caneroğlu, yeni hayatını anlattı.

18.07.2021Magazin
Siyasete 10 yaşımdan beri meraklıyım; herkes futbolcuları, ben politikacıları ezbere sayardım

'Siyasete 10 yaşımdan beri meraklıyım; herkes futbolcuları, ben politikacıları ezbere sayardım'

Çiçeği burnunda Memleket Partisi’nin Genel Başkanı Muharrem İnce ile eski albümleri karıştırdık… Bize köyde geçen çocukluğunu, lise yıllarında duvarlara yazdığı ‘solcu yazılar’ sebebiyle Demirelci babasından yediği azarları, Artvin’deki öğretmenlik yıllarını, SHP ve CHP’de başlayıp Memleket Partisi’nde devam eden siyaset yolculuğunu anlattı.

18.07.2021Gündem
Zil, 6 Eylül’de çalacak

Zil, 6 Eylül’de çalacak

Milli Eğitiim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Anadolu Soruyor’ programında soruları yanıtladı. Öğrencilerin tatillerini verimli geçirmeleri için uygulanan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamındaki faaliyetlerin 81 ilin tüm ilçelerinde olduğunu ve yaklaşık 8 milyon öğrencinin katıldığını söyleyen Selçuk, telafi eğitiminin öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına sağladığı katkıya ilişkin soru üzerine de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile çocukların yatkın olduğu spor alanlarının belirlendiği bir çalışma yaptıklarını hatırlattı.

18.07.2021Eğitim
İki teker üzerinde lüks gezi

İki teker üzerinde lüks gezi

Bisiklet tatilinin dünyayı iki tekerlek üzerinde fethetmek isteyen maceracı yol bisikletçileri için olduğu düşünülür genelde. Oysa bisikletle tatil herkes için... Türkiye’nin zengin tarih, doğa ve kültürünü bisikletle keşfetmek isteyen ama “Çok pedal çeviremem” diyenler elektrikli bisikletle yola çıkabilir, “Çadırda yatamam” diyenler yol üstlerindeki konforlu tesislerde konaklayabilir.

18.07.2021Seyahat
Okullar ne zaman açılacak Bakan Selçuktan tarih açıklaması

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk'tan tarih açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kovid-19 vaka sayılarının yükselmemesi için özellikle Kurban Bayramı'nda herkesi tedbirlere uymaya çağırarak 6 Eylül'de okulları açmak istediklerini belir

17.07.2021Gündem
Bakan Selçuk: Okulları 6 Eylül’de açmak istiyoruz

Bakan Selçuk: Okulları 6 Eylül’de açmak istiyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, covid-19 vaka sayılarının yükselmemesi için özellikle Kurban Bayramı'nda herkesi tedbirlere uymaya çağırarak 6 Eylül'de okulları açmak istediklerini söyledi.

17.07.2021Eğitim
Bayraktar AKINCI, 15 Temmuz anısına gökyüzüne 15 yazıp hilal çizdi

Bayraktar AKINCI, 15 Temmuz anısına gökyüzüne "15" yazıp hilal çizdi

Bayraktar AKINCI, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına yaptığı "Saygı Uçuşu"nu tamamladı. Gökyüzüne 15 yazıp hilal çizdi.

15.07.2021Gündem
Van Gölünde gezi teknesinde büyük panik Yolcular halatlarla kurtarıldı

Van Gölü'nde gezi teknesinde büyük panik! Yolcular halatlarla kurtarıldı

Van Gölü'ne açılan ve içinde 30'dan fazla kişinin bulunduğu gezi teknesi, fırtına nedeniyle karaya oturdu. Teknedekiler, itfaiye ekiplerince halatlarla karaya çıkarıldı. Panik nedeniyle baygınlık geçirenler ise hastaneye kaldırıldı.

15.07.2021Gündem
Son dakika... Osmaniye’de hastane ve yerleşim alanı yakınında orman yangını

Son dakika... Osmaniye’de hastane ve yerleşim alanı yakınında orman yangını

Osmaniye'de hastane ve yerleşim yerlerine yakın bir bölgede orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın bir sitenin istinat duvarına kadar ulaştı. Ekipler, havadan ve karadan yangına müdahale ederken binada oturanlar da tedbir amaçlı tahliye edildi. Yangın, kısmen kontrol altına alındı. Öte yandan Osmaniye Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kentteki orman yangınıyla ilgili 4 zanlının gözaltına alındığını bildirdi.

15.07.2021Gündem
Hain darbe girişiminin 5. yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajları

Hain darbe girişiminin 5. yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajları

FETÖ'cü hain darbe girişiminin 5. yıl dönümünde siyasetin önde gelenleri 15 Temmuz'a özel paylaşımlar yaptı.

15.07.2021Gündem
Kopuz nedir, neyden yapılır Kopuz ne için kullanılınır

Kopuz nedir, neyden yapılır? Kopuz ne için kullanılınır?

Türklerin milli çalgısı olan Kopuz, hakkında ilk bilgiler Çince, Uygurca ve Divanü Lugati't-Türk'ün yazdığı metinlerden gelmektedir. Türk müziğinin erken döneminde Hunlar, Göktürkler, Uygurlar olmak üzere siyasi ve kültürel bağları olan diğer milletler arasında sevilen bir çalgıdır. Peki, Kopuz nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.07.2021Araştırma
Demir eksikliğine ne iyi gelir ve nasıl geçer Demir eksikliği neden olur Evde demir eksikliğine iyi gelen besinler, yiyecekler, bitkisel çözümler ve doğal yollar

Demir eksikliğine ne iyi gelir ve nasıl geçer? Demir eksikliği neden olur? Evde demir eksikliğine iyi gelen besinler, yiyecekler, bitkisel çözümler ve doğal yollar

Demir, hücrelerin başta enerji üretiminde olmak üzere birçok enzimin yapısında önemli rol oynar. Demir eksikliği de vücudun ihtiyaç duyduğu demirin karşılanmaması durumunda ortaya çıkar. Bununla birlikte baş ağrısı ve kansızlık gibi sonuçları da olabilir. Demir eksikliğine iyi gelen bitkisel yiyecekler, besinler ve çaylar sayesinde evde doğal yollarla çözüm üretilebilir. Peki demir eksikliği nasıl geçer? Evde demir eksikliğine ne iyi gelir? İşte demir eksikliği nedenleri ve demir eksikliğine iyi gelen bitkisel ve doğal öneriler...

14.07.2021Sağlık
Bakan Pakdemirliden Tuz Gölündeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Bakan Pakdemirli'den Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'nde bu yıl da flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

14.07.2021Haber
Son dakika... Bakan Pakdemirliden Tuz Gölündeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'nde bu yıl da flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

14.07.2021Gündem
Film repliği birinciliğe taşıdı

Film repliği birinciliğe taşıdı

Yaşar Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Birincilikle kazandığı okulunu endüstri ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinde çift ana dal yaparak yine birincilikle bitiren Özge Ötleş, bir film repliğinin kendisini başarıya taşıdığını söyledi.

14.07.2021Eğitim
Son Dakika Haberi... Galatasarayın Yunanistanda maruz kaldığı skandal sonrası tek tek ortaya çıktı Atinada yaşananlar...

Son Dakika Haberi... Galatasaray'ın Yunanistan'da maruz kaldığı skandal sonrası tek tek ortaya çıktı! Atina'da yaşananlar...

Galatasaraylı futbolcuların PCR testlerinin Atina'da kabul edilmemesiyle birlikte yaşanan skandalın tüm ayrıntıları tek tek ortaya çıktı.

14.07.2021 Futbol
Bakan Selçuk: 15 Temmuzun kahramanlarını unutmak mümkün değil

Bakan Selçuk: 15 Temmuz'un kahramanlarını unutmak mümkün değil

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Temmuz darbe girişiminin kahramanlarını unutmanın mümkün olmadığını belirterek, "Kendilerinin ortaya koyduğu bu çabanın aslında bir cesaret sembolü olduğu da açıktır" dedi.

13.07.2021Haber
Bakan Selçuk: 15 Temmuzun kahramanlarını unutmak mümkün değil

Bakan Selçuk: 15 Temmuz'un kahramanlarını unutmak mümkün değil

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Temmuz darbe girişiminin kahramanlarını unutmanın mümkün olmadığını belirterek, "Kendilerinin ortaya koyduğu bu çabanın aslında bir cesaret sembolü olduğu da açıktır" dedi.

13.07.2021Gündem
Sahillerin güvenliği jandarmanın atlı birliklerine emanet

Sahillerin güvenliği jandarmanın atlı birliklerine emanet

İzmir'de turizm sezonuyla birlikte motorlu taşıtların giremediği plajlarda güvenliği sağlamak üzere görev yapan jandarma atlı birlikleri, özellikle çocukların ilgisini çekiyor.İl Jandarma Komutanlığına bağlı Atlı Jandarma Timi, yaz aylarında hareketliliğin arttığı Çeşme, Seferihisar, Selçuk, Foça ve Menderes ilçelerindeki tatil merkezlerinde güvenlik önlemlerini artırdı.

13.07.2021Haber
Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında

Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında?

Begüm Polat, kariyeri ve hayatı ile merak edilen isimler arasında yer alıyor. Sanata çok küçük yaşlarda adım atan Begüm Polat, İletişim Fakültesinde de eğitim almıştı. Peki, Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

13.07.2021Hayat
Ankarada suç örgütü lideri ikizlere 180er yıl talep edildi... İddianamedeki detaylar şoke etti

Ankara'da suç örgütü lideri ikizlere 180'er yıl talep edildi... İddianamedeki detaylar şoke etti

Ankara'da kahve, büfe, kafe işleten esnaftan 'haraç' adı altında para toplayan, vermeyenlere silahlı eylemde bulunan ve bunu sosyal medyada canlı yayınlayan, liderliğini ikizler Altan ve Ertan K.'nin yaptığı suç örgütüne yönelik soruşturma tamamlandı. Altan ve Ertan K. kardeşler için 180'er yıl hapis talep edildi. İddianamede, sosyal medyada yayınladıkları iş yeri basma olayında yaralanan müşteki H.A, 'Altan K. normal bir şekilde sohbet ederken, silahını çıkararak bacağıma ateş etti. Karşılık vermek isteyince 3 el daha ateş açtı sonra hepsi üzerime çullanıp yerde teklemeye ve yumruklamaya başladılar.' dedi.

13.07.2021Gündem
OHAL Komisyonu, darbecilerin mesleğe iade başvurularını reddetti

OHAL Komisyonu, darbecilerin 'mesleğe iade' başvurularını reddetti

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin askeri kanadındaki icracıları olarak gösterilen sözde yurtta sulh konseyinin üyesi eski 13 askerin görevlerine iade başvurusunu reddetti. Başvuranlar arasında Cumhurbaşkanına suikast timinin başındaki eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, darbe toplantılarına katılan eski tuğamiral Ömer Faruk Harmancık ile eski Akıncı Üs komutanı Hakan Evrim de bulunuyor.

13.07.2021Gündem
‘Misafir İşçi’ anıtı törenle açıldı

‘Misafir İşçi’ anıtı törenle açıldı

Almanya’da, Fürth eski Belediye Meclis Üyesi Ayhan Yeşil ile SPD’Li Uğur Pehlivan’ın Şubat 2020’de verdikleri teklifle gündeme gelen ve oy birliğiyle kabul edilen ‘Misafir İşçi’ anıtı törenle açıldı.

13.07.2021Avrupa
Alişanın kardeşi Selçuk Tektaş kimdir, neden yoğun bakımda İşte son durumu

Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş kimdir, neden yoğun bakımda? İşte son durumu

Alişan'ın koronavirüse yakalanan ve yoğun bakımda entübe edilen kardeşi Selçuk Tektaş’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. 3 haftadır yoğun bakımda olan Selçuk Tektaş için sevenleri hastaneden ayrılmıyor. Hastaneye kaldırılan ve solunum zorluğu çeken Selçuk Tektaş iki kız babası.

13.07.2021Magazin
Alişanın kardeşi Selçuk Tektaş yoğun bakımda: 21 gün oldu dua edin

Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş yoğun bakımda: 21 gün oldu dua edin

Alişan, 3 haftadır yoğun bakımda yatan kardeşi Selçuk Tektaş’tan iyi haber alabilmek için hastanenin önünden ayrılmıyor.

13.07.2021Magazin
Son dakika: Kritik FETÖ davasında gerekçeli karar açıklandı

Son dakika: Kritik FETÖ davasında gerekçeli karar açıklandı

Gelen son dakika haberine göre, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanık hakkında verilen hükmün gerekçesi açıklandı. Kararda darbe girişiminin, elebaşı Gülen ve yanındaki sözde tepe yöneticileriyle anlık iletişim halinde olan Akıncı Üssü'ndeki sivil imamların talimatıyla gerçekleştiği vurgulandı.

12.07.2021Gündem
Mobil okulla tarlada telafi

Mobil okulla tarlada telafi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının tarlada eğitim alabileceği ‘Mobil Okul’ projesinin pilot uygulamasının tamamlandığını duyurdu.

12.07.2021Eğitim
Buse Varoldan Selçuk Tektaş paylaşımı: Mucizelere tanıklık edeceğimiz bir hafta olur inşallah

Buse Varol'dan Selçuk Tektaş paylaşımı: Mucizelere tanıklık edeceğimiz bir hafta olur inşallah

Alişan'ın koronavirüse yakalanan ve yoğun bakımda entübe edilen kardeşi Selçuk Tektaş’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

12.07.2021Magazin
Selçuk ve Yalçın’dan ‘telafi’ maçı

Selçuk ve Yalçın’dan ‘telafi’ maçı

Beşiktaş, ‘Telafide Ben de Varım’ programına destek verirken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve teknik direktör Sergen Yalçın yeşil sahaya çıktı.

12.07.2021Eğitim
Beşiktaşlı futbolcular telafide ben de varım dedi

Beşiktaşlı futbolcular "telafide ben de varım" dedi

"Telafide Ben de Varım" programı, çocukların ve gençlerin tatillerini verimli geçirmeleri için 81 ilde, 8 milyon öğrencinin katılımı ve 500 bine yakın etkinlikle devam ediyor. 22 bin okulun yanı sıra 5 bakanlık ve tüm belediyelerin imkânları da seferber edilirken bir destek de Beşiktaş Spor Kulübü'nden geldi.

11.07.2021Futbol
Beşiktaş da ‘Telafide Ben de Varım’ dedi

Beşiktaş da ‘Telafide Ben de Varım’ dedi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Telafide Ben de Varım” programı, öğrencilerin tatillerini verimli geçirmeleri için 81 ilde, 8 milyon öğrencinin katılımı ve 500 bine yakın etkinlikle son hız devam ediyor. Programa Beşiktaş Spor Kulübü de destek vereceğini açıkladı.

11.07.2021Eğitim
Recep Kara kimdir nereli kaç yaşında Kırkpınarda baygınlık geçiren Recep Karanın boy ve kilo bilgileri

Recep Kara kimdir nereli kaç yaşında? Kırkpınar'da baygınlık geçiren Recep Kara'nın boy ve kilo bilgileri

Kırkpınar'da 4 kez birinci olan Recep Kara, puanlama bölümünde kısa süreli baygınlık geçirdi. Bu gelişme sonrası Recep Kara'nın biyografisi Kırkpınar Yağlı Güreşleri dolayısıyla merak konusu oldu. Ordulu Recep Kara, 2018 yılı güreşlerinin 3. tur karşılaşmasında, Ali Gürbüz ile karşılaşmış, saha hakemlerinin kazanan konusunda tereddütte kalması sonucu kule hakemliğinin kararına başvurulmuş, ardından kule hakemleri tekrar tekrar görüntüleri izleyerek galibi Ali Gürbüz olarak açıklamıştı. Peki, Recep Kara kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Recep Kara boy ve kilo bilgileri

10.07.2021Spor Arena
Yürek yakan bekleyiş acı haberle bitti 6 gündür oradan ayrılmıyordu...

Yürek yakan bekleyiş acı haberle bitti! 6 gündür oradan ayrılmıyordu...

Rize'nin Çayeli ilçesinde denizde kaybolan Hasan Furuncu’yu (55) arama çalışmaları acı haberle sona erdi. Hasan Furuncu’nun cesedi Gürcistan'da bulundu. Furuncu’nun oğlu Selçuk Furuncu, “İnşallah Karadeniz, babamı bize geri verir” ifadelerini kullanmıştı.

10.07.2021Gündem
Vapurla tarihe yolculuk

Vapurla tarihe yolculuk

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İstanbul’da öğrencilerle boğaz turu yaptı. Telafide Ben de Varım kapsamında hem deniz hem de tarih yolculuğu yapıldı.

10.07.2021Eğitim
Bakan Ziya Selçuk öğrencilerle bir araya geldi

Bakan Ziya Selçuk öğrencilerle bir araya geldi

"Telafide Ben de Varım" etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, vapurla "İstanbul'un tarihine yolculuk" adlı programda lise ve ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi.

10.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

BAYRAMIMIZ ZEHİR OLMASIN

Koronavirüs belası bizden çok şey aldı götürdü.

18.07.2021

Dergiler arasında

Sakıp Sabancı Müzesi Resim Koleksiyonu’ndan seçmeler sergisi devam ediyor.

15.07.2021

Bu kuraklık hayra alamet değil

Küresel ısınma sebebiyle son günlerde televizyon kanallarının vazgeçilmez haberi ‘kuraklık’ oluyor. Türkiye’nin her tarafından göllerin, akarsuların ve derelerin kuruduğu ya da azaldığı haberleri ardı ardına gelmeye başladı. Hem içme suları hem de tarımsal amaçlı kullanılan sular bitme noktasında.

14.07.2021

Yine vale yine dert

Okurumuz E.D. “Panora AVM’nin önünde çok ciddi bir vale sorunu var” demiş ve iletisinde -özetiyle- şunları aktarmış:

12.07.2021

Neden bu kadar dolandırılıyor

60’larda Sülün Osman, 80’lerde Banker Kastelli, 90’larda Selçuk Parsadan, 2000’lerde Jet Fadıl, günümüzde Thodex’ten Çiftlik Bank vurgununa kadar dolandırıcılık tarihimiz ne yazık ki hayli geniş.

11.07.2021