EKSTRA
MENÜ

Seferihisar

Seferihisar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Seferihisar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.506 Seferihisar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Seferihisar, İzmir'in güneybatısında ve Ege Bölgesi'nde yer almaktadır. Seferihisar, Cumhuriyet öncesinde 1884 yılında ilçe olmuştur. Günümüzde İzmir'in 30 ilçesinden birisidir.

 

Seferihisar Haberleri

İzmir açıklarında 105 kaçak göçmen kurtarılırken, 87 kaçak göçmen yakalandı

İzmir açıklarında 105 kaçak göçmen kurtarılırken, 87 kaçak göçmen yakalandı

İzmir'in Seferihisar, Dikili ve Çeşme ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 105 kaçak göçmen kurtarılırken, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 87 kaçak ve göçmen 2 göçmen kaçakçısı şüphelisi Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı.

21.09.2021Gündem
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 25 ildeki 235 arsayı satışa çıkarıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 25 ildeki 235 arsayı satışa çıkarıyor

Ankara ve İzmir'de yarın yapılacak arsa müzayedesinden elde edilecek gelirin tamamı kentsel dönüşüme kaynak oluşturacak.

15.09.2021Ekonomi
Şimdi ‘bağ’ zamanı...

Şimdi ‘bağ’ zamanı...

Sonbahara adım atarken bağlarda da tatlı bir telaş yaşanıyor. Türkiye’nin birçok noktasında bağbozumları başladı. Rotamızı bağlara çevirip jürimize Türkiye’nin en güzel bağ evlerini sorduk; birbirinden lezzetli yemekleri, konforlu konaklama seçenekleriyle en güzel 10 tanesiyle listemizi oluşturduk. Toscana’yı aratmayan Urla bağlarından İstanbul’a yakın Trakya bağlarına seçeneğimiz çok.

12.09.2021Seyahat
İzmirdeki depremde 15 kişiye mezar olmuştu Doğanlar Apartmanıyla ilgili çarpıcı iddialar

İzmir'deki depremde 15 kişiye mezar olmuştu! Doğanlar Apartmanı'yla ilgili çarpıcı iddialar

İzmir'de geçtiğimiz yıl 30 Ekim'de meydana gelen depremde, Doğanlar Apartmanı'nda 15 kişi yaşamını yirmiş 12 kişi ise yaralanmıştı. Doğanlar Apartmanı ile ilgili davada 2'si tutuklu 4 sanık hakim karşısına çıktı. Müteahhit Çetin Doğan, 'Her şeyi tam tekmil yaptım. Malzemeyi en iyi şekilde kullandım. Aradan 30 sene geçti, bu arada neler oldu onu ben bilemem.' dedi. Tanık olarak dinlenen mühendis C.L. ise, 'Balkonların eğimli durduğunu gördüm. Küçük bir yer sarsıntısında binanın eğrilen tarafa doğru devrilebileceğini söyledim. Kimileri destekledi, kimileri karşı çıktı. Tartışma ortamı oldu. Hem T.Ü.'yü hem de beni mali şeylerle itham ettiler' şeklinde konuştu.

9.09.2021Gündem
Marmaranın unutulan fay hattı... Uzun yıllardır sessiz, uzmanlar uyardı

Marmara'nın unutulan fay hattı... Uzun yıllardır sessiz, uzmanlar uyardı!

Topraklarının tamamına yakını fay hatları üzerinde yer alan Türkiye'de deprem dendi mi akla hemen Kuzey Anadolu Fay Zonu ve olası İstanbul depremi geliyor. Yalnız Kuzey Anadolu Fay Zonu’nun kuzey kolu dışında sessizce harekete geçmeyi bekleyen unutulan bir fay daha var: Kuzey Anadolu Fay Zonu’nun güney kolu! Ne sıklıkla gündeme geliyor ne de hareketlerine dair çok fazla bilgi paylaşılıyor. Peki bu kol ne kadar tehlikeli? Kaç büyüklüğünde bir deprem üretebilir? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı.

8.09.2021Gündem
Aşk bacayı sarmış Alp Navruz ve Ayça Ayşin Turan’ın set aşkı gerçek oldu...

Aşk bacayı sarmış! Alp Navruz ve Ayça Ayşin Turan’ın set aşkı gerçek oldu...

Aynı dizide rol alan Alp Navruz ve Ayça Ayşin Turan’ın set aşkı gerçek oldu! Bir süredir birlikte olan çift, tüm tatil günlerini gizli gizli birlikte geçiriyor.

8.09.2021Magazin
Sevinç, heyecan, coşku ve kaygı bir arada “Kaça geçtiğimi unuttum”

Sevinç, heyecan, coşku ve kaygı bir arada “Kaça geçtiğimi unuttum”

Uzun bir aranın ardından ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde tam zamanlı yüz yüze eğitim öğretim döneminin ilk ders zili çaldı. Günler önce başlayan hazırlıklar tamamlandı, 6 Eylül sabahı öğrenci ve veliler yola koyuldu. Ders zili heyecanını İstanbul Semiha Şakir İlkokulu’nda ve İzmir Ali Bayırlar İlk ve Ortaokulu’nda gözlemledik.

6.09.2021Eğitim
Depremde 11 kişinin öldüğü Yılmaz Erbek Apartmanı’nın mimarına tahliye

Depremde 11 kişinin öldüğü Yılmaz Erbek Apartmanı’nın mimarına tahliye

İzmir'de, geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen depremde 11 kişinin öldüğü 11 kişinin de yaralandığı Yılmaz Erbek Apartmanı ile ilgili, 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak' suçlamasıyla haklarında dava açılan 2'si tutuklu, 10 sanığın yargılandığı davada, binanın fenni mesulü mimar Nurettin Bozdoğan’ın tahliyesine karar verildi.

3.09.2021Gündem
İzmirdeki depremde 36 kişiye mezar olmuştu Rıza Bey Apartmanının mimarından şok sözler

İzmir'deki depremde 36 kişiye mezar olmuştu! Rıza Bey Apartmanı'nın mimarından şok sözler

İzmir'de, geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde, 36 kişinin öldüğü 17 kişinin de yaralandığı Rıza Bey Apartmanı ile ilgili 4'ü tutuklu 9 sanığın yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanıklardan mimar Ali Serdar Bayram, 'Mimarı görülmeme rağmen bu projeyi ben çizmedim. Fenni mesul olarak görülüyorum ama böyle bir sözleşmem yok. Rıza Bey Apartmanı'nın inşaatının devam ettiği yıllarda İzmir'de bile değildim' dedi. Duruşma sırasında depremde hayatını kaybeden diş hekimi Zarife Doğan'ın babası mahkeme başkanına, "Bu canavarların hiçbir yalanına inanmayın" diye bağırdı.

3.09.2021Gündem
İzmirde (Seferihisar, Torbalı, Dikili...) sular ne zaman gelecek İZSU su kesintisi programını paylaştı

İzmir'de (Seferihisar, Torbalı, Dikili...) sular ne zaman gelecek? İZSU su kesintisi programını paylaştı

İZSU, resmi internet sitesi üzerinden 25 Ağustos İzmir’de planlı su kesintisi yaşanacak ilçeleri duyurdu. Planlı su kesintisi programına göre, Aliağa, Bornova, Çeşme, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kınık, Dikili, Ödemiş, Seferihisar, Torbalı, Kiraz’da su kesintisi yaşanacak. Peki, İzmir'de sular ne zaman gelecek? İşte İZSU su kesintisi programı…

25.08.2021Gündem
Yolculuğun en özgür hali

Yolculuğun en özgür hali

Doğayla iç içe dinlenme ve özgürlük olanağı sunan karavan tatilleri iki yıldır çok popüler. Hâlâ karar veremeyenlere püf noktaları ve en iyi kamp yeri adresleriyle ‘karavancılığa giriş’ önerileri hazırladık.

22.08.2021Seyahat
Tabiat gücümüzü görmemizi sağlıyor ve bizi iyileştiriyor

Tabiat gücümüzü görmemizi sağlıyor ve bizi iyileştiriyor

Yangınlar, seller, kuraklık, müsilaj derken hepimizi aldı bir kaygı hali... Ama yaşadığımız endişelerden uzaklaşmanın, iyileşmenin en iyi yolu da yine kendimizi doğanın kollarına bırakmak... Şehrin hengâmesinden uzaklaşıp günübirlik de olsa mavi ve yeşille buluşmak bütün havamızı değiştiriyor. Psikolog Dr. Gizem Sürenkök, tabiatta vakit geçirmenin tansiyonumuzu bile düşürdüğünü söylüyor. Hürriyet Seyahat’in 6 gezgini, 6 farklı şehirden doğaya kaçış önerilerini paylaştı. İster eşsiz manzaralara karşı kamp kurun, ister parkta çimlere uzanıp kuş cıvıltılarını dinleyerek huzur bulun...

Son dakika: İzmirin Seferihisar ilçesi açıklarında 3.6 büyüklüğünde deprem

Son dakika: İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 3.6 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Kuşadası Körfezi'nde İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

19.08.2021Gündem
Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde tsunami riski... Kıyılarda 6,5 büyüklüğünde deprem olursa...

Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde tsunami riski... 'Kıyılarda 6,5 büyüklüğünde deprem olursa...'

Türkiye çevresindeki denizler için yapılan bilimsel araştırmalar, son 3 bin yıl içinde kayda geçmiş en az 90 adet tsunami olduğunu ortaya koyuyor. Bu doğrultuda TBMM'de oluşturulan araştırma komisyonunun son raporunda da Türkiye’de deprem sonrasında oluşabilecek tsunami tehlikesine dikkat çekiliyor. Peki Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde kaç büyüklüğünde bir deprem tsunami felaketini getirir? En riskli alanlar nereler? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı...

17.08.2021Gündem
İzmirde uyuşturucu operasyonu: 20 gözaltı

İzmir'de uyuşturucu operasyonu: 20 gözaltı

İzmir'in 14 ilçesindeki jandarma operasyonlarında, 2 kilo 708 gram esrar, 2 bin 459 kök Hint keneviri ve 2 av tüfeği ele geçirildi, 20 kişi de gözaltına alındı.

16.08.2021Gündem
İzmirde 48 kaçak göçmen yakalandı

İzmir'de 48 kaçak göçmen yakalandı

İzmir'in Urla ve Seferihisar ilçelerinde, jandarma ekiplerince yapılan operasyonlarda, 48 kaçak göçmen yakalandı.

11.08.2021Gündem
İlk kez sergilenmeye başladı Paha biçilemeyecek kadar değerli

İlk kez sergilenmeye başladı! 'Paha biçilemeyecek kadar değerli'

Antik Çağ'da ölümden sonra insan ruhuna eşlik ettiği düşünülen 2 bin 300 yıllık tanrı ve peri heykelcikleri, İzmir Arkeoloji Müzesi'nde ilk kez sergilenmeye başlandı. Müze müdürü Hünkar Keser, üçünün de paha biçilemeyecek kadar değerli olduğunu söyledi.

6.08.2021Gündem
Ay ışığında, yıldızların altında..

Ay ışığında, yıldızların altında..

Gazoz içip patlamış mısır ve çekirdek yenen nostaljik açık hava sineması geleneği günümüzde de sürüyor; bugün birçok şehirde, ilçe ve köy meydanlarında, açık havada film gösterimleri düzenleniyor. Bu ay gidebileceklerinizden birkaçını derledik; Ayhan Işık ve Hulusi Kentmen’i bir araya getiren ‘Şimal Yıldızı’ da var, ‘Kara Panter’ gibi daha güncel yapımlar da...

İzmirde 388 sığınmacı ölümden kurtarıldı

İzmir'de 388 sığınmacı ölümden kurtarıldı

İzmir'in Dikili, Seferihisar, Foça ve Çeşme ilçeleri açıklarında farklı zamanlarda Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen ve tekne içerisinde mahsur kalan 388 sığınmacı kurtarıldı, 2 kişi organizatör olduğu iddiasıyla yakalandı.

27.07.2021Gündem
İzmir açıklarında 344 kaçak göçmen kurtarıldı

İzmir açıklarında 344 kaçak göçmen kurtarıldı

İzmir'in Çeşme, Dikili, Seferihisar ve Menderes ilçelerinde, Yunan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen toplam 344 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarılırken, 2 göçmen kaçakçısı şüphelisi de yakalandı.

26.07.2021Gündem
Boşanma aşamasındaki eşi tarafından 3 çocuğunun gözü önünde dövüldü

Boşanma aşamasındaki eşi tarafından 3 çocuğunun gözü önünde dövüldü

İzmir'in Seferihisar ilçesinde Irmak Kıvrak T. (38), boşanma aşamasındaki eşi Murat T. (48) tarafından 3 çocuğunun gözü önünde darbedildi. Sitenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen olay sonrasında bel kemiğinde 3 kırık oluşan Irmak Kıvrak T., üçüncü kez şiddet olayına uğradığını ve her seferinde polise başvurduğunu belirterek, "Bu kişi şu an dışarıda. Eskiden gözaltına alınırdı ama şimdi gözaltı diye bir şey yok. İlla ölmemiz mi lazım? İlla bıçaklanmam ya da silahla vurulmam mı lazım?" dedi.

25.07.2021Gündem
Dokuz Eylül 39 yaşında

Dokuz Eylül 39 yaşında

Kuruluşundan bu yana İzmir'in ve Türkiye'nin ilerlemesine katkılar sunan; ülkenin ihtiyaçlarına ve çağın gereklerine uygun şekilde hareket eden Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), 39'uncu yaşını kutluyor.

Çeşme her zaman çekici

Çeşme her zaman çekici

Antalya Valisi Ersin Yazıcı bayram öncesinde “Beni arıyorlar ‘Biz yer bulamıyoruz, yardımcı olur musunuz’ diye” dedi ya... İşte ben de öyle durumdayım. Beni de arayan o kadar çok insan oluyor ki... Çok gezen çok deneyimleyen biri olarak bunları paylaşmak beni her zaman mutlu eder. İşte eskisi gibi tenha olmasa da her zaman çekici Çeşme için önerilerim...

20.07.2021Gündem
İki teker üzerinde lüks gezi

İki teker üzerinde lüks gezi

Bisiklet tatilinin dünyayı iki tekerlek üzerinde fethetmek isteyen maceracı yol bisikletçileri için olduğu düşünülür genelde. Oysa bisikletle tatil herkes için... Türkiye’nin zengin tarih, doğa ve kültürünü bisikletle keşfetmek isteyen ama “Çok pedal çeviremem” diyenler elektrikli bisikletle yola çıkabilir, “Çadırda yatamam” diyenler yol üstlerindeki konforlu tesislerde konaklayabilir.

18.07.2021Seyahat
Tatile gidemiyorsak tatil bize gelsin

Tatile gidemiyorsak tatil bize gelsin

Normalleşme süreciyle birlikte onbinlerce kişi tatil beldelerine akın etti. Oysa şehirde de her bütçeye ve her zevke göre tatil seçenekleri var. İstanbul’daysanız Atatürk Arboretumu’nda kuğuları izleyebilir, İzmir’deyseniz Doğanbey köyünü gezebilir, Ankara’daysanız Beypazarı’na gidip Türkiye’nin ilk açık hava müzesi olan ‘Yaşayan Köy’ü görebilirsiniz. İstanbul’da olanlar programlarına yeni açılan ‘Müze Gazhane’yi de mutlaka eklemeli.

Motosiklette eski sevgilisi öldürdü

Motosiklette eski sevgilisi öldürdü

İZMİR’in Seferihisar ilçesinde dün öğle saatlerinde Tuzla Caddesi’nde motosikletiyle seyir halinde olan Hatun Özsoy’un (27) yanına hafif ticari bir araç yaklaştı.

16.07.2021Gündem
Sahillerin güvenliği jandarmanın atlı birliklerine emanet

Sahillerin güvenliği jandarmanın atlı birliklerine emanet

İzmir'de turizm sezonuyla birlikte motorlu taşıtların giremediği plajlarda güvenliği sağlamak üzere görev yapan jandarma atlı birlikleri, özellikle çocukların ilgisini çekiyor.İl Jandarma Komutanlığına bağlı Atlı Jandarma Timi, yaz aylarında hareketliliğin arttığı Çeşme, Seferihisar, Selçuk, Foça ve Menderes ilçelerindeki tatil merkezlerinde güvenlik önlemlerini artırdı.

13.07.2021Haber
18 ayrı taşınmaz özelleştirme kapsamında

18 ayrı taşınmaz özelleştirme kapsamında

Büyük bölümü turistik bölgelerde olan 18 taşınmaz özelleştirme kapsamına alındı.

11.07.2021Ekonomi
İzmirin 9 ilçesinde uyuşturucu operasyonu: 12 gözaltı

İzmir'in 9 ilçesinde uyuşturucu operasyonu: 12 gözaltı

İzmir'in 9 ilçesinde, jandarma ekiplerince düzenlenen narkotik köpekleri ve drone destekli operasyonda bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi, 12 şüpheli gözaltına alındı.

7.07.2021Gündem
Ege’ye yerli turist akını

Ege’ye yerli turist akını

Temmuz başında yasakların kalkmasıyla birlikte yerli turist hareketi arttı. Biz de yaşanan durumu yerinde görmek için İzmir ve Aydın’a gittik. Plajlar dolmaya başlamış durumda. Restoranlara da kalabalıklar hâkim. Bölgedeki esnaf ve turizmciler, “Henüz istediğimiz seviyeye ulaşamadık. Ancak bir yıldır neredeyse kapalı gibiydik. Bu hareket ilaç gibi geldi” dedi.

5.07.2021Ekonomi
Tatile çıkmak can dostlarımızın da hakkı

Tatile çıkmak can dostlarımızın da hakkı

Evcil hayvan sahiplerinin tatile çıkarken en büyük derdidir; nerede, kiminle kalacak, nasıl bakılacak? Siz de bu sorulardan bunaldıysanız, bu sayfa tam size göre. Şimdilik çoğunlukta değiller ama sayıları hızla artan pet dostu oteller var. Jürimize hayvan dostu tatilin en iyi adreslerini sorduk...

4.07.2021Seyahat
Egede peş peşe depremler meydana geliyor... Asıl riskli olan nokta...

Ege'de peş peşe depremler meydana geliyor... 'Asıl riskli olan nokta...'

Ege Denizi son günlerde beşik gibi sallanıyor. Neredeyse her gün gerçekleşen irili ufaklı depremler, akıllara yeni bir İzmir depremi olur mu? sorusunu getiriyor. Peki Ege Denizi'nde neden sıklıkla deprem oluyor? İzmir başta olmak üzere riskli olan şehirler hangileri? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı

26.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Göç arttı, inşaat hızlandı

SON zamanlarda kamyon homurtularından, iş makinelerinin gürültülerinden evde duramaz oldum.Sabah 8’den itibaren biri gidiyor, biri geliyor.

20.09.2021

Çare kentsel dönüşümde

SON dönemde hem ev fiyatlarında, sonucunda kiralarda da büyük artışlar yaşanıyor.

15.09.2021

İzmir’in işi çok!

İzmir’den notlarımızı sürdürüyoruz. 1.5 yıl önce Aydın’dan İzmir’e gelen Vali Yavuz Selim Köşger’in, o kadar yoğun bir programın içinde bizlere İzmir’i anlatma fırsatını bulmasına sevindik. Biz de kendisine yaşadığımız kenti, İstanbul’u ne kadar olduysa anlatabildik.

15.09.2021

Bakanlığa bağlı müzeler

Gerek Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı gerek özel müzeler hakkında bilgi verilmesinin gerekli olduğuna inanırım.

9.09.2021

Aşk bacayı sarmış!

Aynı dizide rol alan Alp Navruz ve Ayça Ayşin Turan’ın set aşkı gerçek oldu! Bir süredir birlikte olan çift, tüm tatil günlerini gizli gizli birlikte geçiriyor.

8.09.2021

Tam da 9 Eylül’de İzmir’de barışı insanlığı konuşmak

EXPO’nun İzmir’de yapılmasını en hararetli savunan isimlerden biriydim. Çünkü marka olmuş şehirlerin geçmişine baktığınızda uluslararası büyük organizasyonları görürsünüz.

5.09.2021

Kabuslara tek çare: Umutlar kırılmasın

DOSTLAR, arada içi daralır insanın, gülümsemeye bile neden bulamaz ya... Bugünlerde çoğumuz o ruh halinin eşiğinde, içinde gibiyiz sanki. Daha geçenlerde memleketin yangın yeri olmasını izliyorduk endişeyle. Ormanlar cayın cayır yandı. Manavgat, Bodrum, Marmaris, Köyceğiz çok zarar gördü. “Tarihin en büyük orman yangını” diye anılacak. Dokuz da can yitirdik. Dilerim son büyük yangın olur.

17.08.2021

Belediyeleri aradık işte sonuçlar

Bayramlar, barınaklardaki hayvanlar için diğer günlerde olduğundan çok daha zorlu bir yaşam mücadelesi anlamına geliyor. 

20.07.2021

Güldüren tatil zehir olmasın

UZUN bayram tatilini bir yerlerde geçirmek istiyor, ancak gidebileceğiniz kendinizin, dost ve yakınlarınızın evi, yazlığı yoksa, siz de kirala(ya)mamışsanız, otel ve benzeri işletmelerde konaklamak niyetiniz varsa geç kaldınız... Nereden mi biliyorum? Yaklaşık bir hafta önce Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler’in sosyal medyadaki şu açıklamasını gördüm:

13.07.2021

CHP’li büyükşehirler neler istiyor?

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanından 10’u, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğinde, hafta sonu Antalya’da bir araya geldi.

6.07.2021

Karayı bırak denize bak

GEÇEN hafta Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlanırken, Körfez’in çevresine yerleşmiş İzmir’in denizden ne kadar yararlanabildiğine bir daha göz attım. Öncelikle bundan birkaç yıl önce vapur saatini kaçırdı diye 45 dakika bekleme yerine Körfez’in etrafını dolaşarak Bostanlı’dan Üçkuyular’a gelenlerin ya da tam aksi istikamette gidenlerin artık yüzlerinin güldüğünü gördüm. Sohbet ettiğim pek çok kişi artık 15 dakikada bir kalkan arabalı feribotları kullanmaya başlamış. Kent merkezinin trafiğine takılmadan Körfez’in tadını çıkararak seyahatten herkes memnun.

5.07.2021