EKSTRA
MENÜ

Seehofer

Seehofer haberleri sayfasında güncel ve son dakika Seehofer hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 876 Seehofer haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Seehofer Haberleri

‘Aykırılar’, küçüldükçe radikalleşti

‘Aykırılar’, küçüldükçe radikalleşti

Almanya geçen hafta bir benzin istasyonunda çalışan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi kasiyere yönelik cinayeti konuştu. Cinayet, koronavirüse karşı komplo teorileri üretip Almanya genelinde gösteriler düzenleyen Querdenker (Aykırı Düşünenler) yanlısı bir kişi tarafından işlendi. Şimdi, Almanya’da bu yapının ne kadar tehlikeli olduğu konuşulmaya başlandı.

26.09.2021Avrupa
İçişleri Bakanı Soylu, Alman mevkidaşı Horst Seehofer ile telefonda görüştü

İçişleri Bakanı Soylu, Alman mevkidaşı Horst Seehofer ile telefonda görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer ile Afganistan'daki güncel gelişmeler, terörle mücadele, göç ve güvenlik alanlarındaki iş birliği konularını değerlendirdi.

21.09.2021Gündem
Laschet, Alman bayrağı sallayan Türk gençlerini anlattı

Laschet, Alman bayrağı sallayan Türk gençlerini anlattı

Birlik Partileri Başbakan adayı (CDU/CSU) Armin Laschet ve SPD Başbakan adayı Olaf Scholz, yayın hayatına yeni başlayan Bild TV’ye konuk oldu. Anketlerdeki oy kaybından sel felaketine kadar birçok konuda soruları yanıtlayan Armin Laschet, başbakanlığı döneminde tam kısıtlamalar yaşanmayacağını söyledi. Laschet Alman bayrağı sallama konusunda ise Türk gençleriyle yaşadığı diyaloğu örnek gösterdi. SPD adayı ise Scholz ise Sol Parti’yle koalisyon kurulmayacağını ifade etti.

23.08.2021 Avrupa
Siyasetçilerden hükümete Afganistan eleştirisi: Batı’nın ahlaki bir başarısızlığı

Siyasetçilerden hükümete Afganistan eleştirisi: Batı’nın ahlaki bir başarısızlığı

Alman siyasetçiler, Afganistan’a ilişkin izlenen politika konusunda Alman hükümetini eleştirdi. Federal Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, Zeit gazetesine yaptığı açıklamada, Alman hükümetinden Amerikalıları arkadan takip etmek yerine kendi kararlarını vermesini istedi.

19.08.2021Avrupa
Başbakanı FDP belirleyecek gibi

Başbakanı FDP belirleyecek gibi

Almanya’da 24 Eylül 2017 tarihinde yapılan genel seçimlerde Hıristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) yüzde 26.8, ‘kardeş parti’ Hıristiyan Sosyal Birlik Parti (CSU) yüzde 6.2, Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 20.5, Almanya için Alternatif (AfD) yüzde 12.6, Hür Demokrat Parti (FDP) yüzde 10.7, Sol Parti yüzde 9.2 ve Yeşiller yüzde 8.9 oy aldı.

14.08.2021Avrupa
‘Yapmayın Sınır dışı edileni işkence ve ölüm bekliyor’

‘Yapmayın! Sınır dışı edileni işkence ve ölüm bekliyor’

Taliban’ın, Afganistan’ın çeşitli kesimlerini ele geçirmesine rağmen aralarında Almanya’nın da bulunduğu Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin, sığınma başvuruları kabul edilmeyen ve suç işleyen Afganların ülkelerine sınır dışı edilmesinde direnmesine tepki gösterildi.

11.08.2021Avrupa
Afganistan’a sınır dışı geçici olarak durduruldu

Afganistan’a sınır dışı geçici olarak durduruldu

Almanya’nın Bavyera eyaletinde altısı işledikleri suçlardan dolayı üçü de sığınma başvuruları reddedildiği için sınır dışı edilmek üzere Münih’te uçağa bindirilen 9 Afgan, Kabil’de Afganistan Savunma Bakanı Bismillah Muhammedi’nin evinin önünde bomba yüklü araçla girişilen saldırı üzerine uçaktan indirildi.

4.08.2021Avrupa
‘Seçim kampanyasında atağa geçmeliyiz’

‘Seçim kampanyasında atağa geçmeliyiz’

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere iki aydan daha az bir süre kala muhafazakâr kanattan daha atak bir seçim kampanyası sürdürme sesleri yükselmeye başladı.

2.08.2021Avrupa
Anayasal hak gasbı mı

Anayasal hak gasbı mı?

Almanya’da Başbakanlık Dairesi Başkanı Helge Braun’un Kovid-19 aşısı yaptırmak istemeyenlere bazı kısıtlamalar uygulanabileceğini gündeme getirmesi üzerine ülkede ‘özgürlük tartışmaları’ başladı.

28.07.2021Avrupa
Afete karşı SMS uyarı sistemi geliyor

Afete karşı SMS uyarı sistemi geliyor

Almanya’da Federal İçişleri Bakanlığı’nın şimdiye kadar 170’ten fazla kişinin yaşamını yitirdiği ve yüzyılın felaketi olarak adlandırılan sel felaketinden sonra SMS yoluyla afet uyarı sistemi için harekete geçti.

22.07.2021Avrupa
‘Affedilemez, istifa etsin’

‘Affedilemez, istifa etsin’

Almanya’da yaşanan sel felaketi nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 160’ı geçerken, önceden gelen uyarıları ciddiye almamakla suçlanan Federal İçişleri, İmar ve Yurt Bakanı Horst Seehofer’in istifası gündeme geldi.

19.07.2021Avrupa

‘Merkel, hem Almanya hem Avrupa için bir şans’

Almanya’da 50 yıl sonra aktif politikaya veda etmeye hazırlanan Federal İçişleri, İmar ve Yurt Bakanı Horst Seehofer, Başbakan Angela Merkel’e övgüler yağdırdı.

15.07.2021Avrupa
‘Seçim güvende’

‘Seçim güvende’

Almanya İçişleri Horst Seehofer, Almaya’da iç istihbarattan sorumlu Federal Anayasa Koruma Teşkilatı Başkanı Thomas Haldenwang, Federal Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Georg Thiel ve Güvenlik ve Enformasyon Tekniği Federal Dairesi Başkanı Arne Schönbohm ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, seçimlerin güven içinde geçmesi için bir tehdit ve tehlikenin bulunmadığını açıkladı.

14.07.2021Avrupa
Seehofer’ın kızı FDP’ye üye oldu

Seehofer’ın kızı FDP’ye üye oldu

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’ın 30 yaşındaki kızı Susanne Seehofer, parti tercihini CSU yerine Hür Demokrat Parti’den (FDP) yana kullandı. Bild Gazetesi’nin haberine göre Susanne Seehofer, resmen FDP üyesi oldu.

13.07.2021Avrupa
Bandidos MC’ yasaklandı

'Bandidos MC’ yasaklandı

Almanya Federal İçişleri, İmar ve Yurt Bakanı Horst Seehofer, Almanya genelinde ‘Bandidos MC Federation West Central’ adlı motosiklet derneğinin faaliyetlerini yasakladı. Aynı zamanda ‘Bandidos MC’ye bağlı 38 alt örgütün faaliyetleri de yasaklandı.

12.07.2021Avrupa
Baerbock’a muhalefet desteği

Baerbock’a muhalefet desteği

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi intihal suçlamalarının hedefi olan Yeşiller’in başbakan adayı Annalena Baerbock’a, muhalefetten destek geldi. CSU’lu Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Baerbock’a dönük suçlamaların ve eleştirilerin abartılı olduğunu söyledi.

7.07.2021Avrupa
Almanya’da Delta varyantlı virüs hızla yayılıyor

Almanya’da Delta varyantlı virüs hızla yayılıyor

Almanya’da Delta varyantlı koronavirüsün hızla yayıldığı uyarısında bulunan Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn (CDU), temmuz ayı sonuna doğru tüm yeni vakalar içerisindeki Delta oranının yüzde 80’lere çıkacağının beklendiğini söyledi. Spahn, “Tatil sezonunda nasıl tedbirler alınacak, ona bakacağız” dedi.

2.07.2021Avrupa
Türkiye’ye seyahat uyarısı kalktı

Türkiye’ye seyahat uyarısı kalktı

Almanya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ‘riskli’ ilan ettiği Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 80 ülkeye yönelik 17 Mart 2020 tarihli uluslararası genel seyahat uyarılarını 1 Temmuz’dan itibaren kaldırdı.

1.07.2021Avrupa
Koltuğa yapışıp kalmıyorlar

Koltuğa yapışıp kalmıyorlar

Türkiye’de politikacılarla ilgili başarısız oldukları halde genellikle ‘koltuğa yapışıp kalıyorlar’ algısı vardır. Almanya’da da hiç şüphesiz böyle düşünenler vardır. Almanya’da da hiç şüphesiz ‘koltuk sevdalıları’ da vardır. Ama Almanya’da çok farklı bir ‘siyaset kültürü’ de vardır. Örneğin, siyasi bir skandala adı karışan, seçimi kaybeden veya daha önceki seçimlere göre büyük ölçüde oy kaybeden herhangi bir partinin lideri, kesinlikle koltuğunu terk etmemekte direnmez.

30.06.2021Avrupa
Pandemide aşırı sağda tehlike tırmanış

Pandemide aşırı sağda tehlike tırmanış!

Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, pandemi döneminde aşırı sağ tehlike ve tedirginliğinin daha da arttığına dikkat çekti. Federal Anayasa Koruma Teşkilatı’nın 2020 yılı raporunda, PKK yandaşlarının Almanya’daki gençlerin beyinlerini yıkadıklarına da yer verildi.

15.06.2021Avrupa
Almanya İçişleri Bakanı Seehofer, Kovid-19a yakalandı

Almanya İçişleri Bakanı Seehofer, Kovid-19'a yakalandı

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer'in yeni tip koronavirüs'e (Kovid-19) yakalandığı bildirildi.

10.05.2021Dünya
Seehofer koronaya yakalandı

Seehofer koronaya yakalandı

Almanya Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer’in koronavirüse yakalandığı açıklandı.

10.05.2021Avrupa
Bakan Çavuşoğlundan Almanyada kritik görüşme

Bakan Çavuşoğlu'ndan Almanya'da kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’la bir araya geldi.

6.05.2021Dünya
Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan Almanyada flaş açıklamalar

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Almanya'da flaş açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya'da mevkidaşı Heiko Maas, ile ortak basın toplantısı düzenledi. Aşılama sürecine hız verildiğini belirten Çavuşoğlu 'Halkımızın yüzde 26'sından fazlası aşılandı' dedi. AB Başkanları'nın Türkiye ziyaretinin ardından yaşanan protokol krizi konusuna da değinen Çavuşoğlu, 'Söylersem utanacak durumlar oluyor dedi.

6.05.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Almanya İçişleri Bakanı Seehofer ile görüştü

Bakan Çavuşoğlu, Almanya İçişleri Bakanı Seehofer ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer ile görüştü.

5.05.2021Dünya
2020’de aşırı sağ suçları arttı

2020’de aşırı sağ suçları arttı!

Almanya’da Federal Suç Dairesi’nin (BKA) Berlin’de tanıttığı 2020 raporunda siyasi içerikli suçlarda artış olduğu ortaya çıktı. Siyasi içerikli suçlar 2019 yılına göre yüzde 8.5 oranında artarak 41 bin 177’den 44 bin 692’ye yükseldi.

4.05.2021Avrupa
CDU, bindiği dalı kesiyor

CDU, bindiği dalı kesiyor

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler için Sosyal Demokrat Parti (SPD) başbakan adayını kavgasız-dövüşsüz belirledi. Ve aylar önce Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz’u başbakan adayı ilan etti.

3.05.2021Avrupa
‘Merkel bir defa durup ‘Ne derdin var’ diye sormadı’

‘Merkel bir defa durup ‘Ne derdin var’ diye sormadı’

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., başkent Berlin’de eylemini sürdürmeye devam etti.

28.04.2021Avrupa
Hırsızlık azaldı, aile içi şiddet arttı

Hırsızlık azaldı, aile içi şiddet arttı

Almanya’da Federal İstatistik Kurumu tarafından açıklanan yeni kriminal rapora göre pandemi döneminde ev ve iş yeri hırsızlıkları azaldı, buna karşın aile içi şiddet arttı. Aynı zamanda siber suçlarda da artış olduğu belirtildi.

16.04.2021Avrupa
İçişleri Bakanı Soylu, Alman mevkidaşı ile video konferans aracılığıyla görüştü

İçişleri Bakanı Soylu, Alman mevkidaşı ile video konferans aracılığıyla görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer ile video konferans yöntemiyle görüşme yaptı.

27.03.2021Gündem
‘Hata yaptım’ dedi, halktan af diledi

‘Hata yaptım’ dedi, halktan af diledi

Almanya’da Başbakanı Angela Merkel, tabandan, muhalefetin yanı sıra hükümet partilerinden ve kiliselerden gelen yoğun eleştiriler üzerine Hıristiyan aleminin en kutsal yortusu olan Paskalya günlerinde hayata geçirilen kısıtlamaları geri almak zorunda kaldı.

24.03.2021Avrupa
‘Ülkemizde ırkçılık günlük hayatta sıradanlaştı’

‘Ülkemizde ırkçılık günlük hayatta sıradanlaştı’

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Hanau’da bir yıl önce 9 göçmenin öldürüldüğü ırkçı saldırıdan duyduğu üzüntüyü ifade etti.

19.02.2021Avrupa
Seehofer sonunda patladı: ‘Yeter artık’

Seehofer sonunda patladı: ‘Yeter artık’

Almanya Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, mutasyonlu bölgelere sınırların kapatılmasını eleştiren AB ülkelerine sert tepki gösterdi.

14.02.2021Avrupa
DEAŞ bağlantılı 13 Suriyeli gözaltına alındı

DEAŞ bağlantılı 13 Suriyeli gözaltına alındı

Almanya ve Danimarka’da DEAŞ bağlantılı oldukları gerekçesiyle 13 Suriyeli gözaltına alındı.

12.02.2021Avrupa
Almanya, iki AB ülkesine sınırları kapatıyor

Almanya, iki AB ülkesine sınırları kapatıyor

Almanya, koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğrayan türlerinin yoğun olarak görüldüğü Çekya’dan ve Avusturya’nın Tirol bölgesinden gelenlere 14 Şubat Pazar gününden itibaren sınırları kapatma kararı aldı.

12.02.2021Avrupa
‘Seçimi kazanmak istiyorum’

‘Seçimi kazanmak istiyorum’

Olaf Scholz 1958 yılında Aşağı Saksonya Eyaleti’nin Osnabrück kentinde doğdu. Henüz lisedeyken 1975 yılında Sosyal Demokrat Parti’ye (SPD) üye oldu. Hukuk öğrenimi görüp avukat oldu.

10.02.2021Avrupa
Avrupa’da aç-kapa korona

Avrupa’da aç-kapa korona

Koronavirüs kâbusu tüm dünyada sürerken, aşıdaki gecikmelerle boğuşan Avrupa’da Fransa ve Almanya ek tedbirler alıyor, İtalya önlemleri gevşetiyor.

31.01.2021Dünya
Seehofer’dan sert uyarı: ‘O bölgelere gidenler...’

Seehofer’dan sert uyarı: ‘O bölgelere gidenler...’

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, koronavirüsün (Covid-19) mutasyona uğramış olduğu ülkelere karşı bugünden itibaren uygulanacak giriş yasağına yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Seehofer söz konusu yasağı savunarak, “Mutasyon virüsün görüldüğü bölgelere gerçekten zorlayıcı bir neden olmadan seyahat etmek, açıkça söylemeliyim ki düpedüz aptallık olur” dedi.

30.01.2021Avrupa
Alman bakandan sert sözler: Bunu yapmak aptallık olur

Alman bakandan sert sözler: Bunu yapmak aptallık olur!

Almanya İçişleri Bakanı Seehofer, koronavirüsteki mutasyon krizi hakkında yaptığı konuşmada sert ifadeler kullandı. Seehofer "Mutasyonlu bölgelere seyahat etmek düpedüz aptallık olur" açıklamasını yaptı.

30.01.2021Dünya
Uçuş yasağı kararı haftaya ertelendi

Uçuş yasağı kararı haftaya ertelendi

Almanya koronavirüsün yeni türlerinin ülkeye taşınmasını önlemek için hava trafiğini durdurma planını gelecek haftaya erteledi. Hükümet önce AB’nin bu hafta vereceği yeni seyahat kısıtlamaları kararını bekleyecek.

27.01.2021Avrupa
Uluslararası hava trafiği durabilir

Uluslararası hava trafiği durabilir

İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya’da ortaya çıkan daha hızlı yayılan mutasyona uğramış yeni koronavirüs türüne karşı Almanya hava trafiğini durdurmak ve sınırlarda sıkı kontrollere geçmek istiyor.

26.01.2021Avrupa
Almanya sığınanların sayısı düştü: ‘Göç politikamızın başarısı’

Almanya sığınanların sayısı düştü: ‘Göç politikamızın başarısı’

Son dört yıldır düşüş yaşanan Almanya’ya sığınmacı başvurusu sayısı 2020 yılında da 76 bin 61’de kaldı. Bu rakam bir önceki yılla kıyaslandığında yüzde 31.5 daha az. Geçen yıl yaklaşık 111 bin kişi Almanya’dan sığınma talebinde bulunmuştu.

10.01.2021Avrupa
Berlin: Suriye’ye sınır dışılar ocakta başlıyor

Berlin: Suriye’ye sınır dışılar ocakta başlıyor

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, 1 Ocak’tan itibaren savaşın sürdüğü Suriye’ye sınır dışıların başlayacağını söyledi.

29.12.2020Dünya
‘Bu yıl 100 milyon aşı mümkün’

‘Bu yıl 100 milyon aşı mümkün’

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery, aşı kampanyasına başlanmasını “Çok güzel bir gün” olarak niteledi ve Almanya’da 2021 yılında 100 milyon aşı yapılmasının gerçekçi bir hedef olduğunu söyledi.

28.12.2020Avrupa
‘Yeni yılda Suriye’ye sınır dışılar başlayacak’

‘Yeni yılda Suriye’ye sınır dışılar başlayacak’

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, yılbaşından itibaren Suriye’ye sınır dışılara başlanacağını açıkladı. Seehofer, ‘ağır suç işleyenler ve anayasayı ayaklar altına alanların’ ülkeyi terk etmeleri gerektiğini savundu.

28.12.2020Avrupa
Aşılanmaya başlandı ama aşı üretimi yetersiz

Aşılanmaya başlandı ama aşı üretimi yetersiz!

Almanya’da aşı kampanyasına önce huzurevlerinden başlandı, ama aşı yetersizliği yüzünden aşılamanın uzun sürmesinden ve bunun aşı isteğini azaltmasından korkuluyor.

27.12.2020Avrupa
Almanyadaki ırkçı saldırgana ömür boyu hapis cezası verildi

Almanya'daki ırkçı saldırgana ömür boyu hapis cezası verildi

Almanya'nın Saksonya-Anhalt eyaletindeki Halle kentinde 2 kişiyi öldürmek ve 51 kişiyi de öldürmeye teşebbüsten yargılanan ırkçı terörist Stephan Balliet ömür boyu hapis cezasına çaptırıldı.

21.12.2020Dünya
70’in üzerinde silah, 100 bin mermi.. Örgüt kuracaklarmış...

70’in üzerinde silah, 100 bin mermi!.. Örgüt kuracaklarmış...

Avusturya’da aralarında aşırı sağcıların da bulunduğu uyuşturucu ve silah kaçakçılığı yapan organize suç örgütüne yönelik operasyonda 70’in üzerinde silah ele geçirildi, 7 kişi gözaltına alındı.

13.12.2020Avrupa
Almanyada ırkçı örgüt yasaklandı

Almanya'da ırkçı örgüt yasaklandı

Almanya'da İçişleri Bakanlığı'nın "Sturmbrigade 44" adlı ırkçı Neonazi örgütü yasakladığı bildirildi.

1.12.2020Dünya
Seehofer, o örgütü de yasakladı

Seehofer, o örgütü de yasakladı

Almanya’da kanlı nazi rejimini şiddet kullanarak geri getirmeyi hedefleyen ‘Sturmbrigade 44’ (Saldırı Tugayı 44) adlı neonazi örgüt yasaklandı. Federal Savcılık ‘Sturmbrigade 44’ örgütünü, ‘Wolfsbrigade 44’ün silahlı kolu olarak adlandırıyor. Örgüt, 2018’de içinde bir silah ve örgüt amblemli bir tişört bulunan çantanın bir trende bulunmasıyla ortaya çıkmıştı.

1.12.2020Avrupa