EKSTRA
MENÜ

Sedat Peker

Sedat Peker ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sedat Peker haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.450 Sedat Peker haberi bulunmuştur.

Sedat Peker 26 Haziran 1971 tarihinde Sakarya'da dünyaya gelmiştir. 90'lı yıllarda Türkiye'de ortaya çıkan mafya oluşumlarının içerisinde yer alması nedeniyle yargılandı. 1997 ve 1998 yıllarında çete kurmak suçlaması ile yargılandığı davalarda mahkeme görevsizlik kararı verdi. 12 Mart 2005 tarihinde Kelebek Operasyonu kapsamında tutuklandı. 


31 Ocak 2007 tarihinde İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava sonucunda alınan kararda "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek", "hürriyetinden yoksun bırakmak" ve "evrakta sahtecilik" gibi suçlardan dolayı toplam 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. 21. Ağır Ceza Mahkemesinin uzun tutukluluk süreleri göz önünde bulundurularak cezasının 10 yıldan 5 yıla inmesiyle Tuncay Özkan ve Levent Göktaş ile birlikte tahliye edildi. 

Devamı..

Sedat Peker Haberleri

Sümer Tilmaç ölüm yıl dönümünde anılıyor-  Sümer Tilmaç kimdir, ne zaman öldü

Sümer Tilmaç ölüm yıl dönümünde anılıyor- Sümer Tilmaç kimdir, ne zaman öldü?

Türk sinemasının unutulmaz karakter oyuncularından Sümer Tilmaç ölüm yıl dönümünde unutulmadı. Yaklaşık 60 tiyatro oyunu ile 210'dan fazla sinema ve dizide rol alan oyuncu Sümer Tilmaç'ın vefat yıl dönümü sosyal medya üzerinden hatırlatılıyor. Peki, Sümer Tilmaç kimdir, ne zaman öldü? İşte Sümer Tilmaç'ın hayatı ve ölüm tarihiyle ilgili bilgiler...

12.06.2020Magazin
Hanımağaya hijyen operasyonu

'Hanımağa'ya hijyen operasyonu

Sosyal medyada, son dönemde organize suç örgütü liderleri lehinde veya aleyhinde paylaşımlar yapılmaya başlandı.

16.05.2020Gündem
Hava almak mı Ziyade olsun, aldım da geldim

Hava almak mı? Ziyade olsun, aldım da geldim!

“Havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız iyi olsun” cümlesini hatırlıyor musunuz? Şimdi bir de dışarıdaki havaya bakalım. Sonra dönüp tarihin sarı sayfalarından cümlenin sahibini bulur, “O işler öyle olmuyor annem” deriz.

12.01.2020Hürriyet Pazar
Ergenekon kumpası davasında eski 2 hakim için kırmızı bülten kararı

Ergenekon kumpası davasında eski 2 hakim için kırmızı bülten kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından "Ergenekon" davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, "suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak" suçlarından yargılandığı davada firari sanıklar eski hakim Sedat Sami Haşıloğlu ile eski savcı Mehmet Murat Dalkuş hakkında kırmızı bülten çıkarılması kararlaştırıldı.

8.10.2019Gündem
Ergenekon’da avukat ücreti devletten

Ergenekon’da avukat ücreti devletten

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı’na 12 Haziran 2007’de gelen ihbar üzerine İstanbul Ümraniye’de bir gecekonduda yapılan aramada 27 el bombasının ele geçirilmesi ile başlayan ve 12 yıl sonra ikinci kez karara bağlanan Ergenekon davasında, mahkeme beraat eden sanıklar yönünden avukatlık ücretinin Hazine tarafından ödenmesine hükmetti.

17.09.2019Gündem
Sedat Peker hakkında takipsizlik kararı

Sedat Peker hakkında takipsizlik kararı

Katıldığı bir açılışta halka silahlanma çağrısı yaptığı iddia edilen Sedat Peker hakkında "suç işlemeye tahrik" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçlarını işlediği gerekçesiyle başlatılan soruşturmada, takipsiz kararı verildi.

1.08.2019Gündem
Her şey bu gecekonduda başladı

Her şey bu gecekonduda başladı

Ergenekon soruşturması 12 Haziran 2007 tarihinde İstanbul Ümraniye’de bir gecekonduda 27 el bombasının ele geçirilmesiyle başladı.

2.07.2019Gündem
Sülün Osman reklam filmimiz engellendi

Sülün Osman reklam filmimiz engellendi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, seçim kampanyası için hazırladıkları ‘Sülün Osman’ (Ünlü dolandırıcı Osman Ziya Sülün) temalı reklam filmlerinin sinema salonlarındaki gösteriminin engellendiğini savundu.

7.02.2019Gündem
‘Silahlanın’ diyen Sedat Peker’e soruşturma

‘Silahlanın’ diyen Sedat Peker’e soruşturma

ATAŞEHİR’de katıldığı bir açılışta ‘silahlanın’ çağrısı yapan, suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker hakkında, ‘suç işlemeye tahrik’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçlarından soruşturma başlatıldı.

6.02.2019Gündem
Ocak dostu menemen lüks yemek oldu

Ocak dostu menemen lüks yemek oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sedat Peker’in ‘silahlanma çağrısı’na sert tepki göstererek, “Eski İçişleri Bakanıyım. Bu tür çağrılar, bu tür davranışlar İçişleri Bakanlığı’nın görevini yapmadığı anlamına gelir. İçişleri Bakanlığı o iradeyi koymadığı takdirde kaos çıkar. Bu tür gruplar, insanlar cesaret alır ve o zaman sokağın dili konuşmaya başlar. Bu da Türkiye açısından son derece yanlış, son derece kötü bir iştir. İçişleri Bakanlığı’nı ve Sayın Bakanı göreve davet ediyorum. Böyle bir şey olmaz. Türkiye’nin huzura ihtiyacı var” dedi.

6.02.2019Gündem
Sedat Peker hakkında soruşturma başlatıldı

Sedat Peker hakkında soruşturma başlatıldı

Sedat Peker hakkında Ataşehir'de yaptığı konuşma nedeniyle, "Suç İşlemeye Tahrik ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme" suçlarından soruşturma başlatıldı.

5.02.2019Haber
Son dakika... Sedat Peker hakkında soruşturma başlatıldı

Son dakika... Sedat Peker hakkında soruşturma başlatıldı

Sedat Peker hakkında Ataşehir'de yaptığı konuşma nedeniyle, "Suç İşlemeye Tahrik ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme" suçlarından soruşturma başlatıldı.

5.02.2019Gündem

Ergenekon’da roller değişti

FETÖ’nün kumpaslarından ‘Ergenekon davası’nda görevli sekiz eski hâkim ve savcının ‘suç uydurma, görevi kötüye kullanma’ iddiasıyla yargılanmasına dün Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nde başlandı.

17.11.2018Gündem
Oluk oluk kan beraati

'Oluk oluk kan' beraati

‘BARIŞ İçin Akademisyenler Bildirisi’ni yayınlayan 1128 akademisyeni, internet sitesinde yazdığı, ‘Sözde aydınlar çanlar ilk önce sizin için çalacak’ başlıklı yazıda, “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız” diyerek tehdit ettiği gerekçesiyle yargılanan Sedat Peker, beraat etti.

13.07.2018Gündem
Son dakika: Sedat Peker hakkında flaş karar

Son dakika: Sedat Peker hakkında flaş karar

Sedat Peker, 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, her iki suçun yasal unsurları oluşmadığı için her iki suçtan beraat etti.

13.07.2018Gündem
Sedat Peker için karar verildi

Sedat Peker için karar verildi

ÜSKÜDAR’da 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yaptığı konuşmada, "Suç işlemeye alenen tahrik etmek" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Sedat Peker’in beraatine karar verildi.

21.06.2018Gündem
Sedat Pekerin o sözleri için 5 yıl hapsi istendi

Sedat Peker'in o sözleri için 5 yıl hapsi istendi

Sedat Peker hakkında, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde düzenlenen şehitleri anma programında yaptığı bir konuşmasında "suç işlemeye tahrik" suçunu işlediği iddiasıyla 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

2.03.2018Gündem
Geç getirdin tartışmasında vale terörü

'Geç getirdin' tartışmasında vale terörü!

İstanbul'da Kadıköy'de dün sabaha karşı yaşanan 'vale terörüyle' ilgili detaylar ortaya çıkıyor...

8.01.2018Gündem
Sedat Peker tehdit davasında ifade verdi

Sedat Peker tehdit davasında ifade verdi!

İnternet sitesi üzerinde yazdığı yazıda, "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisini imzalayanları tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında, "Tehdit" ve "Suç işlemeye tahrik" suçlarından 11 yıla kadar dava açılan organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Sedat Peker ifade verdi.

24.10.2017Gündem
Duruşmaya zorla gidecek

Duruşmaya zorla gidecek

GÜNEYDOĞU Anadolu Bölgesi’ndeki sokağa çıkma yasakları ve insan hakları ihlalleri iddialarına karşı ‘Bu suça ortak olmayacağız’ bildirisi yayınlayan Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi üyelerini tehditten 11 yıla kadar hapis cezası istenen Sedat Peker’in yargılanmasına Anadolu Adliye Sarayı 20’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün devam edildi.

13.10.2017Gündem
Son dakika... Sedat Peker için zorla getirme kararı

Son dakika... Sedat Peker için zorla getirme kararı

Son dakika: Kişisel internet sitesinde yazdığı yazıda, "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisini imzalayan akademisyenleri tehdit ettiği gerekçesiyle yargılanan Sedat Peker'in zorla getirilmesine karar verildi.

13.10.2017Gündem
Sedat Peker tehditten ifade verdi

Sedat Peker tehditten ifade verdi

Yayınladığı bir video ile gazeteci Fatih Altaylı'yı tehdit eden Sedat Peker,  hakkında başlatılan soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Peker ifadesinin ardından adliyeden ayrıldı.

12.10.2017Gündem
Fatih Altaylıdan Sedat Pekere suç duyurusu...

Fatih Altaylı'dan Sedat Peker'e suç duyurusu...

Habertürk yazarı, gazeteci Fatih Altaylı, isim vermeden, organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Sedat Peker için yargı süreci başlattığını duyurdu.

8.10.2017Gündem
Şevşek Ali: Sedat Peker olayı çok büyütüldü

Şevşek Ali: Sedat Peker olayı çok büyütüldü

Beşiktaş tribün liderlerinden Şevşek Ali adıyla bilinen Ali Pektaş, Edirne’de Sedat Peker’le ilgili, “Çarşı asla duruşunu bozmaz. Aynı duruşla devam edecek” dedi.

6.10.2017Futbol
Fatih Altaylı: Başıma bir şey gelirse sorumlusu Sedat Pekerdir

Fatih Altaylı: Başıma bir şey gelirse sorumlusu Sedat Peker'dir

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, cumhuriyet savcılarına seslenerek "Şu andan itibaren başıma bir şey gelirse, kafama taş düşerse, bir otomobil çarparsa, yolda ayağım kayıp düşersem, durduk yerde birileri üzerime saldırıp beni dövmeye kalkışırsa, kaza geçirirsem, üzerime ağaç devrilirse sorumlusu Sedat Peker’dir" dedi.

4.10.2017Gündem
İşkence videosuyla ilgili flaş gelişme

İşkence videosuyla ilgili flaş gelişme

Sedat Peker’e hakaret ettiği öne sürülen bir kişinin, bir aracın arka koltuğunda iki kişi tarafından öldüresiye dövüldüğü görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı. O video ile ilgili 4 kişi gözaltına alındı, bir kişi aranıyor.

30.09.2017Gündem
Beşiktaş dikkat sakın derbiye takılma

Beşiktaş dikkat sakın derbiye takılma

Beşiktaş yıllar önce de yine bir F.Bahçe maçından sonra “PAF takımıyla oynayacağız” diyerek, tepki gösterirken Liverpool maçına motive olamamıştı. Aynı hatayı Leipzig öncesi yapmamalılar. Derbi duygusundan kurtulmalıdır.

25.09.2017Spor Arena
SPli bahisçiyi vurdular

'SP'li bahisçiyi vurdular

İSTANBUL Çekmeköy’de Cahit Çetin (40), 31 Ağustos’ta Ulubatlı Hasan Caddesi’nde yürürken, yanında duran otomobilden inen 2 kişinin saldırısına uğradı.

21.09.2017Gündem
O isimler değişecek

O isimler değişecek

Avustralya ve Ayvalık’ta isim değişiklikleri var. Oradan da moda ile ilgili son gelişmeleri almak üzere atlet konusuna bağlanacağız.

26.08.2017Hürriyet Pazar
Avukat tepki gösterdi: Sedat Pekerin teşrifini bekliyoruz

Avukat tepki gösterdi: 'Sedat Peker'in teşrifini bekliyoruz'

Sedat Peker'in, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyelerini tehdit ettiği gerekçesiyle 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya, tutuksuz sanık Peker ile avukatları katılmadı. Müşteki avukatı Eyüboğlu, "Belgelenmemiş mazeretlerle iki celsedir gelip gidiyoruz, Sedat Peker'in teşrifini bekliyoruz. Mahkeme zorla getirme ya da yakalama kararı vermedi" dedi.

9.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kod adı: ATİLLA

Okuyanlar bilir, 2004 yılında Alaattin Çakıcı’nın ‘organize suç örgütü lideri’ olarak faaliyetlerini içeren ‘Kod Adı Atilla’ isimli bir kitap yayınlamıştım.

20.11.2020

Erdoğan hangi senaryoya çalışıyor?

Bu başlığı görüp aklınıza hemen erken seçim ya da kabine değişikliği gelmesin. Anlatacağım. Çünkü bir süredir Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın farklı bir çalışmanın içinde olduğu yönünde haberler alıyorum.

11.05.2020