MENÜ

Sebahat Tuncel

Sebahat Tuncel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sebahat Tuncel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 802 Sebahat Tuncel haberi bulunmuştur.

Sebahat Tuncel Haberleri

Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel hakkında karar verildi

Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel hakkında karar verildi

Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 14 yıl 3 ay, DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ise aynı suçlardan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

1.02.2019Gündem
PKK/KCK soruşturmasında 6 kişi tutuklandı

PKK/KCK soruşturmasında 6 kişi tutuklandı

Malatya'da PKK/KCK terör örgütü üyeliği suçlamasıyla aralarında HDP’li yöneticilerin de bulunduğu 6 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

30.11.2018Gündem
Derhal bırakın

'Derhal bırakın'

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Demirtaş hakkında AİHM’nin verdiği kararı değerlendirerek, “AİHM’nin kararı önemlidir. Hukukun üstünlüğünün gereği olarak bu kararın yerel mahkemelerce bir an önce karara bağlanması gerekir. Başta Selahattin Demirtaş olmak üzere tüm tutuklu arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz” dedi.

21.11.2018Gündem
Kışanak ve Tuncel’in tutukluluklarına devam kararı

Kışanak ve Tuncel’in tutukluluklarına devam kararı

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediye eski Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in yargılandığı davada mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi.

13.07.2018Gündem
Mahkeme Başkanı’ndan Sebahat Tuncel’e SEGBİS tepkisi: Gelip orada oturacak

Mahkeme Başkanı’ndan Sebahat Tuncel’e SEGBİS tepkisi: Gelip orada oturacak

DEMOKRATİK Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, ’Terör örgütü propagandası yapmak’,’Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet etmek’ suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşmasına, SEGBİS sistemi ile katılmak istemediği için, Silivri Cezaevi’ndeki SEGBİS odasına gelmedi. Tuncel’in SEGBİS odasına gelmemesine tepki gösteren mahkeme başkanı, "Olur mu böyle şey. Gelip orada oturacak. Katılıp katılmayacağına biz karar vereceğiz" dedi. Duruşma sonunda, sanığın cezaevindeki SEGBİS odasına gidip gitmeme durumunun kendi isteği kapsamında değerlendirilemeyeceğini belirten mahkeme, bir sonraki duruşmada Tuncel’in mutlaka SEGBİS odasında hazır bulundurulmasının ihtar edilmesine karar verdi.

7.09.2017Gündem
Figen Yüksekdağa hapis cezası

Figen Yüksekdağ'a hapis cezası

Yargıtay kararıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanlığı düşürülen eski milletvekili Figen Yüksekdağ, “silahlı terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 1 yıl hapse mahkum edildi. Mahkeme, Yüksekdağ’ın hapis cezasını ertelemezken, “suçu ve suçluyu övmek” ile “yasa dışı toplantı ve gösteriye katılmak” suçlarından ise beraatına karar verdi.

11.04.2017Dünya
HDP’li Baluken’i tahliye eden Mahkeme Başkanı, düz hakim olarak Ankaraya atandı

HDP’li Baluken’i tahliye eden Mahkeme Başkanı, düz hakim olarak Ankara'ya atandı

ANAYASA Mahkemesi’nin Mustafa Balbay kararını gerekçe göstererek HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken’i 30 Ocak günü tutuksuz yargılanmak üzere tahliye eden Diyarbakır 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin Başkanı Cem Boztaş, hakim olarak Ankara’ya atandı.

6.04.2017Gündem
Selahattin Demirtaş açlık grevine başlıyor

Selahattin Demirtaş açlık grevine başlıyor

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan yarın açlık grevine başlıyor.

30.03.2017Gündem
Kışanak ve Tuncel hakkında flaş gelişme

Kışanak ve Tuncel hakkında flaş gelişme

Tutuklandıktan sonra görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in yargılandıkları davada tahliye talepleri kabul edilmedi.

25.01.2017Gündem
Sara Aktaş yakalandı

Sara Aktaş yakalandı

PKK'nın şehir yapılanması KCK'nın Türkiye sorumlusu olduğu iddia edilen Sara Aktaş İstanbul'da yakalandı.

27.11.2016Gündem
Son dakika: Sebahat Tuncel tutuklandı

Son dakika: Sebahat Tuncel tutuklandı

HDP Eş Genel Başkanları ve milletvekillerinin gözaltına alınmalarını Adliye önünde protesto ederken gözaltına alınan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

6.11.2016Gündem
Son dakika: Sırrı Süreyya Önder serbest bırakıldı

Son dakika: Sırrı Süreyya Önder serbest bırakıldı

HDP'ye yönelik operasyonlardan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder hakimlik sorgusunun ardından adli kontrol şartı konularak serbest bırakıldı. Serbest kaldıktan sonra açıklama yapan Önder, ''Bu sivil, siyasi iradeye vurulmuş çok önemli bir darbe'' yorumunda bulundu.

4.11.2016Gündem
DBP Eşgenel Başkanı Tuncel gözaltına alındı

DBP Eşgenel Başkanı Tuncel gözaltına alındı

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDP'li 4 vekilin haklarındaki soruşturma kapsamında Diyarbakır Adliye binasındaki işlemleri sürürken, Adliye dışında bekleyen grup polisin uyarısı ile dağılmayınca gruba müdahale edildi. Yapılan müdahale sonucu aralarında DBP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel'in bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

4.11.2016Haber
Sebahat Tuncel gözaltına alındı

Sebahat Tuncel gözaltına alındı

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDP'li 4 vekilin haklarındaki soruşturma kapsamında Diyarbakır Adliye binasındaki işlemleri sürürken, Adliye dışında bekleyen grup polisin uyarısı ile dağılmayınca gruba müdahale edildi. Yapılan müdahale sonucu aralarında DBP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel'in bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

4.11.2016Gündem
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde gerginlik

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde gerginlik

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen 2 ayrı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Eşbaşkan Fırat Anlı ile ilgili işlemler sürdürülürken Belediye ve DİSKİ’de yapılan aramalar sona erdi. Belediye önünde polisin aldığı güvenlik önlemi devam ederken, Belediye yetkilileri, arama sonrası binaya bugün saat 08.00 sıralarında girdi. Valilik ise saat 11.00'de belediye önünde toplanma çağrılarına karşın açıklama yaptı.Büyükşehir Belediye binasında saat 01.00 itibariyle polis ve Jandarma tarafından gerçekleştirilen aramalar sürerken içeriye girmeye çalışan, DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ve HDP'li vekiller ile polisler arasında arbede yaşandı.

26.10.2016Haber