EKSTRA
MENÜ

Sayaç

Sayaç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sayaç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.498 Sayaç haberi bulunmuştur.

Sayaç Haberleri

BEDAŞtan cihaza bağlı olarak yaşayan hastalara kolaylık

BEDAŞ'tan cihaza bağlı olarak yaşayan hastalara kolaylık

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) tarafından, yaşamlarını solunum ve diyaliz destek ünitesi gibi cihazlara bağlı olarak sürdüren abonelerin karşılaşabilecekleri elektrik kesinti ve arızalarına hızla müdahale edebilecek bir sistem geliştirdiği bildirildi.

2.03.2018Teknoloji
Elektrikli araçlara yerli şarj ünitesi Voltrun

Elektrikli araçlara yerli şarj ünitesi "Voltrun"

Danışmanlık şirketi Altensis Yönetim Kurulu Üyesi ve kurucu ortağı Emre Ilıcalı, yeşil bina olabilmenin önemli kriterlerinden birisinin elektrikli araç şarj ünitesi bulundurulması olduğunu belirterek, "Voltrun markasıyla elektrikli araçlar için yerli şarj ünitesi ürettik ve şu anda 100'den fazla kurulum gerçekleştirdik. Türkiye'de halen en fazla 300 şarj istasyonu var, ama 2019-2020 civarında ihtiyaç daha çok artacak." dedi.

22.02.2018Teknoloji
Faturasını ödeyen vatandaşa kötü haber

Faturasını ödeyen vatandaşa kötü haber!

Anayasa Mahkemesi, “Elektrik kayıp-kaçak bedelinin tüketicilerden alınması anayasaya uygundur” dedi.

16.02.2018Ekonomi
Düşük fatura nedeniyle başvurdu başına gelmeyen kalmadı

Düşük fatura nedeniyle başvurdu başına gelmeyen kalmadı

İzmir'de, elektrik ustası İbrahim Çetin, düşük gelen faturadan şüphelenerek çağrı merkezini araması üzerine "kaçak kullanım" gerekçesiyle elektriği kesilince başlattığı hukuk mücadelesini yerel mahkemede kazandı. Bu süreçte mağdur olduğunu, çevresindekilerin kendisine bakışının değiştiğini dile getiren Çetin, Yargıtay aşamasının da lehine sonuçlanması halinde tazminat davası açmayı düşünüyor.

5.02.2018Gündem
İSKİden önemli uyarı

İSKİ'den önemli uyarı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi(İSKİ) tarafından yapılan açıklamada; sayaç ve tesisatların, sıcaklıkların düşüşü ile donmadan kaynaklanabilecek arızalarının önlenebilmesi için bazı tedbirlerin alınması gerektiği uyarısında bulundu.

23.01.2018Gündem
Şehir merkezine otomobil sınırı Caydırıcı önlemler yolda

Şehir merkezine otomobil sınırı! Caydırıcı önlemler yolda!

2017-2023 dönemini kapsayan ‘Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı’ dün Resmi Gazete’de yayımlandı. Plana göre otomobillerin şehir merkezlerine girişini sınırlayan caydırıcı önlemler alınacak, parklanma ücretinin şehir trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde pahalı, sakin olduğu yerlerde ise nispeten ucuz olduğu düzenlemeler yapılacak.

3.01.2018Ekonomi
‘Akıllı’ ihracat

‘Akıllı’ ihracat

1991 yılında İzmir’de kurulan Luna Elektrik Elektronik, akıllı sayaç üretimiyle 50 milyon dolar ciroya ulaştı. 10 milyon dolar yatırımla 4’üncü fabrikayı hayata geçirdiklerini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı, “2018’de 20 ülkeye ihracat yapacağız” dedi.

18.12.2017Ekonomi
Ön ödemeli doğalgaz sayacı değişimi mevzuata uygun

"Ön ödemeli doğalgaz sayacı değişimi mevzuata uygun"

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan (EPDK), 20 yılını dolduran doğalgaz sayaçlarının müşteri talebi olmaksızın değiştirilmesinin mevzuata uygun olduğu bildirildi.

17.12.2017Ekonomi
Ankara’da su ücretlerinde indirim

Ankara’da su ücretlerinde indirim

Ankara’daki 16 dış ilçede su ve atık su ücretlerinde indirim yapılması kararı alındı.

11.12.2017Gündem
İstanbullular dikkat Meteorolojiden sonra bir uyarı daha: Donabilir...

İstanbullular dikkat! Meteoroloji'den sonra bir uyarı daha: 'Donabilir...'

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, soğuk hava dalgasıyla birlikte sıcaklıkların hissedilir derecede (8-16 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesinin beklendiği kaydederek, sayaçları donmaya karşı korumaları konusunda İstanbulluları uyardı.

5.12.2017Gündem
Ankaralılara kış öncesi doğalgaz sayacı şoku

Ankaralılara kış öncesi doğalgaz sayacı şoku

Eski Başkan Melih Gökçek döneminde 300 dolar verilerek alınan ön ödemeli(kartlı) doğalgaz sayaçlarının 20 yılını doldurduğunu abonelere tebliğ etmeye başlayan Başkentgaz, 14 gün içinde sayacını değiştirmeyen abonenin ise gazının kesileceğini kaydediyor.

28.11.2017Ekonomi
Su faturaları ile ilgili kritik açıklama

Su faturaları ile ilgili kritik açıklama

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, su faturalarındaki okuma bedeli gibi kalemler nedeniyle faturaların yüksek geldiğini ifade ederek, Ankara'da şube yolu bakım bedeli olarak faturaya yansıyan 5 liralık okuma bedelinin kaldırılmasını istedi.

26.11.2017Ekonomi
Direkler şarj istasyonu olacak

Direkler şarj istasyonu olacak

Elektrikli araçların en büyük sorunu olan şarj istasyonu sorununa, Ubitricity adındaki Alman firması akılcı bir çözüm getiriliyor. Firma, ürettikleri bir piriz sayesinde herhangi bir şehirde bulunan tüm elektrik direklerini birer şarj istasyonuna dönüştürmeyi planlıyor.

18.11.2017Ekonomi
Goji Berry (Kurt üzümü) nedir

Goji Berry (Kurt üzümü) nedir?

Ana vatanı Tibet olan Goji Berry halk arasında bilinen ismiyle 'kurt üzümü' yeniden popüler olmaya başladı. Peki Goji Berry, nedir ve faydaları nedir. Eksi 37 dereceye kadar dayanabilen bu bitkinin faydaları saymakla bitmiyor

17.11.2017Gündem
448 bin TL su faturası gelmişti Gerçek çok farklı çıktı

448 bin TL su faturası gelmişti! Gerçek çok farklı çıktı

İZSU tarafından İzmir'in Tire ilçesinde, 54 günlük su kullanım bedeli olarak 448 bin 591 liralık fatura gelen abonenin sayacı geri sarması için yasa dışı müdahale ettiği anlaşıldı. Müdahale sonucu sayacın başlangıç noktasının da gerisine gitmesi nedeniyle yüksek meblağın faturalandığı ortaya çıktı.

13.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Elektrik abonesine kötü haber... Kayıp kaçak davaları düşecek

Anayasa Mahkemesi elektrik faturasındaki kayıp-kaçak bedelini anayasaya uygun buldu. Gözler kayıp-kaçak bedellerinin iadesi için açılan binlerce davaya çevrildi. Bu davalar düşecek. Tüketiciler AYM’den vize alan kayıp kaçak bedellerini ödemeye devam edecek.

18.02.2018

Başkentgaz’dan buz gibi tebliğ

Sevgili Ankaralılar.Kış kapıya dayandı.Bir hafta, on güne kalmaz...“Kış kışlığını, kuş kuşluğunu gösterir.”

27.11.2017