EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Sayaç

Sayaç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sayaç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.509 Sayaç haberi bulunmuştur.

Sayaç Haberleri

İstanbuldaki elektriğin yüzde 24ü kayıp

İstanbul'daki elektriğin yüzde 24'ü kayıp

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Köktürk, İstanbul'da üretici firmadan alınan elektriğin yüzde 24'ünün kayıp ve kaçak olduğnu belirterek, ''Bunun parasal değeri 300 trilyonun üzerinde'' dedi.

17.05.2002Gündem
Elektrik aboneleri renkli mühürle izlenecek

Elektrik aboneleri renkli mühürle izlenecek

İstanbul'da elektrik dağıtımını yürüten BEDAŞ (Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ) 3 milyon aboneyi sayaçlarına basacağı 4 ayrı renk mühürle fişleyecek.

17.05.2002Ekonomi
İSKİden kontörlü su sayacı

İSKİ'den kontörlü su sayacı

İSKİ, su kullanımı 1.5 metreküpün üzerindeki abonelere ücretsiz ‘ön ödemeli elektronik kartlı sayaçlar’ takarak, hazır kartlı cep telefonları gibi, kontörlü su satıyor. Şimdiye kadar takılan 12 bin 900 sayaç için İSKİ tarafından, 5 milyon 160 bin dolar ödendi.

17.05.2002Ekonomi
Maçı kenar yönetim kazandı

Maçı kenar yönetim kazandı

İNSANLARIN renkleri koyulaştıkça zıplama ve hareket kabiliyetleri de o derece artıyor.

1.08.2002Spor
Afetzedelere 21 yıl sonra ev

Afetzedelere 21 yıl sonra ev

Rize'nin İkizdere İlçesi'nde, 1981 yılında yaşanan sel felaketinde evleri yıkılan vatandaşlar, 21 yıl sonra ev sahibi oldu.

14.11.2002Gündem
Doğalgaza yüzde 3.3 zam

Doğalgaza yüzde 3.3 zam

Yeni yılın ilk zammı doğal gaza yapıldı. Doğal gaz fiyatları 1 ocaktan geçerli olmak üzere yüzde 3.3 oranında artırıldı. Sanayiye verilen doğal gaz ise yüzde 2 oranında zamlandı.

31.12.2002Ekonomi
Doğalgaza yüzde 3.3 zam

Doğalgaza yüzde 3.3 zam

Doğalgaz fiyatları 1 Ocak'tan geçerli olmak üzere yüzde 3.3 oranında artırıldı. Sanayiye verilen doğalgaz ise yüzde 2 zamlandı.

31.12.2002Ekonomi
Iraklı sivillerin ölü sayısı internette

Iraklı sivillerin ölü sayısı internette

Bir grup gönüllü uzmanın bir araya gelerek kurduğu “Iraq Body Count” (Irak Ölü Sayısı) adlı web sitesi, ABD ve İngiltere’nin saldırılarında hayatını kaybeden Iraklı sivillerin sayısını yayınlıyor. Saat saat gelen bilgilerle güncellenen sitenin amacı, savaşta ölen sivillerin unutulmasına engel olmak... Siteyi hergün 100 bin kişi ziyaret ediyor, siteye en çok ABD’den ilgi gösteriliyor. Bugün itibarıyla, saldırılarda şimdiye kadar ölen Iraklı sivil sayısı en az 431, en çok 541...

31.03.2003Gündem
Iraklı sivillerin ölü sayısı internette

Iraklı sivillerin ölü sayısı internette

Bir grup gönüllü uzmanın bir araya gelerek kurduğu “Iraq Body Count” (Irak Ölü Sayısı) adlı web sitesi, ABD ve İngiltere’nin saldırılarında hayatını kaybeden Iraklı sivillerin sayısını yayınlıyor. Saat saat gelen bilgilerle güncellenen sitenin amacı, savaşta ölen sivillerin unutulmasına engel olmak... Siteyi hergün 100 bin kişi ziyaret ediyor.

31.03.2003Gündem
Kaçak elektrik kullananlara abonelik imkanı

Kaçak elektrik kullananlara abonelik imkanı

İstanbul'un Avrupa Yakası'nda hizmetveren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) Genel Müdürü Kenan Köktürk, yapı kullanma izni alamadığı için kaçak elektrik kullananların, 31 Mart 2003 tarihinden itibaren 6 ay süreyle abonelik için başvuruda bulunabileceğini bildirdi.

4.04.2003Ekonomi
EYVAH, SOYULUYOR MUYUZ (1)

EYVAH, SOYULUYOR MUYUZ? (1)

Sezai Bayar anlatıyor: "Sevgili Serdar, Şu doğalgaz bizim yaşamımıza merhaba derken, 1992 yılında Tempo için bir araştırma yapmıştım. Ankara pilot kent olarak doğalgaza hazırlanıyordu. Dün gibi hatırlıyorum araştırma sonuçlarının başlığını “DOLARGAZLI GÜNLERE MERHABA”

7.05.2003Gündem
EYVAH, SOYULUYOR MUYUZ (2)

EYVAH, SOYULUYOR MUYUZ? (2)

Sezai Bayar, "Sevgili Serdar, Kriz ortamından bir türlü çıkamadık. Bu yetmiyormuş gibi bir arabası olanı iki araç sahibi yapıp vergi salan hükümetin ek emlak vergileri de bu ay ödenecek ya, hazır hız kazanmışken Ankara’da doğalgaz kullananların cebine bu kez büyükşehir belediyesı el attı" diyor ve yazıyor.

8.05.2003Gündem
SAYAÇ VURGUNUNA DUR DENDİ…

SAYAÇ VURGUNUNA DUR DENDİ…

“Sevgili Serdar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 300 dolara kartlı sayaç satmak için başlattığı “ Herkesin kendi adına yeniden doğalgaz abonesi olması uygulamasını” Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu durdurunca fakir fukara “şimdilik” rahat bir soluk aldı” diyor Sezai Bayar...

14.05.2003Gündem
Tayyip Erdoğan kantinci, Yaşar Kemal sayaç okuyucusu, Mustafa Sarıgül tahsilat memuru

Tayyip Erdoğan kantinci, Yaşar Kemal sayaç okuyucusu, Mustafa Sarıgül tahsilat memuru

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın teşvikiyle belediye bünyesindeki şirketler tarihlerini yazmak için harekete geçti. Eski bir İETT mensubu olan Hıfzı Topuz'un anılarını derlediği ‘‘Eski Dostlar’’ kitabından esinlenen İETT Genel Müdürü Rıdvan Aslan ise resmi bir kurum tarihi yazmaktansa insan merkezli, hareketli, hayat hikáyeleriyle dolu bir tarihçe oluşturmayı tercih etti.

17.05.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Kan ağlıyoruz

SAYIN Devlet Bahçeli,

Apo'nun idamdan kurtulmasını önlemek için koalisyonu bozmayı ve iktidardan çekilmeyi dahi göze aldığınızı, 35 bin şehit kanının ıstırabının, bunlardan daha önemli olduğunu söylüyorsunuz. Takdir edilecek ve alkışlanacak bir davranış. Ancak...

13.06.2002

Hayali elektrik faturasının acısı aboneden çıkarıldı

SAYAÇLARI okuyamayan Boğaziçi Elektrik, aylardır düzenlediği hayali faturaların acısını bir kalemde aboneden çıkardı.

30.06.2002

Sayaççılara 70 trilyonluk şok

Elektrikte tasarruf için yeni konutlarda zorunlu olarak başlatılan akıllı sayaç uygulaması, 70 trilyon liralık pazar oluşturdu.

15.09.2002

70 trilyonluk ‘akıllı sayaç’ta yılbaşı paniği

KONUTLARA Ocak 2003'ten itibaren sadece, hata payı azaltılmış, hafta sonu ve tatil günlerinde uygulanacak özel indirimlere adapte olmuş, tarife ve zaman dilimleri artırılmış akıllı sayaçlar takılabilecek.

21.09.2002

Akıllı elektrik sayacı kafaları karıştırıyor

AKILLI sayaç uygulamasında TEDAŞ'ın son üç yılda yönetmeliği dört kez değiştirmesi kafaları karıştırıyor.

5.10.2002

İ. Melih'in EGO'su

ANKARA'da ortadirek ve dar gelirli ailelerin, çoğunlukla işçi ve işçi emeklilerinin oturduğu ve 4,906 konuttan oluşan bir site var. 100. Yıl Sitesi. Bu site doğalgazla -merkezi sistemle- ısınıyor.

26.10.2002

Erdoğan & Baykal

KANAL D'de Uğur Dündar'ın 'Seçim Arenası' programında Deniz Baykal'ın, 8 ayrı konuda ceza mahkemelerinde yargılanan Tayyip Erdoğan'la ilgili bula bula Ali Müfit Gürtuna dönemini ilgilendiren bir ismi söyleyebilmesi programa ne kadar hazırlıksız katıldığını gösterdi.

26.10.2002

Sabit ücret sadece telefoncularda kaldı

KISA süre öncesine kadar, sıfır tüketimde abonelere çıkarılan toplam 30 milyon liralık fatura, TEDAŞ, İGDAŞ ve İSKİ'ninsabit ücret uygulamasından vazgeçmesi sonucunda, yarı yarıya azaldı. Artık kullanılmadığı takdirde, kablo TV, cep ve sabit telefonların dışında fatura çıkarılmıyor.

30.03.2003

Elektrik faturalarında ‘‘muhtelif ilave’’ şoku

İSTANBUL'da kaçak elektrik kullanımı son bir yıl içinde iki kat arttı. Bunun üzerine yapılan denetlemelerde sayaçlarının mühürleriyle oynadığı tespit edilen 8 bin 358 aboneye, şok faturalar gönderildi. Faturalara, muhtelif ilave adı altında 57 milyon liralık sayaç ve mühürle oynama bedeli yansıtıldı. Geriye dönük cezalı tarifenin de uygulanacağı bu aboneler hakkında, yasal işlem de başlatılacak.

20.04.2003

Soygun mu, değil mi?

KÜRSÜLERE çıkıp başkalarının yazdığı nutukları okumak kolay. Başkaları önceden yazacak, sen bağıra bağıra, önünden akan yazılı metni okuyacaksın! Teknoloji çok gelişti. Nutukçunun önünden bakınca o metin görülmüyor. Sadece okuyan görüyor ve ahali de, onun okumadan ‘‘irticalen’’ konuştuğunu zannediyor.

6.05.2003

Elektrikte kabarık fatura dönemi bitti

ELEKTRİKTE, güç bedeli ve zamlı tarife uygulamasından vazgeçilmesi, fatura bedellerinde yüzde 50'ye varan düşüşlere yol açtı. Mekanik sayaç abonelerinin faturalarında düşüş sağlayan bu karar, akıllı sayaç kullanıcılarının avantajlarını ise önemli oranda kaybetmesine neden oldu.

11.05.2003

Şu sayaç işine de bir neşter atılsa

ANKARA'da İ. Melih Belediyesi halka doğalgaz sayaçları satıyor. Bu sayaç işini burada defalarca gündeme getirdim. AKP üzerine gider mi? Hiçbir şey yapamaz...

23.05.2003

Akvaryumcu bozuldu reklam yayını durdu

BEKO'nun 77 vat elektrik tüketen yeni nesil buzdolapları için hazırlanan reklam filmi, akvaryumcuların tepkisini çekince, yayından kaldırıldı. Filmin yeni versiyonunda ya akvaryumun ölçüsüne yer verilecek ya da iki metre yerine, sarfiyatı az olan daha küçük akvaryum kullanılacak.

22.06.2003