EKSTRA
MENÜ

Sayaç

Sayaç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sayaç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.498 Sayaç haberi bulunmuştur.

Sayaç Haberleri

EPDK Başkanı Yılmaz: Dağıtım şirketleri 3,5 milyar liralık yatırım yaptı

EPDK Başkanı Yılmaz: Dağıtım şirketleri 3,5 milyar liralık yatırım yaptı

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz "2018 yılında dağıtım şirketleri 3,5 milyar liralık yatırım yaptı. Öngörülen 3 yıllık yatırım tavanının yaklaşık yüzde 14 üzerinde bir gerçekleşme söz konusu oldu" dedi.

1.05.2019Ekonomi
Son dakika... Enerji Bakanından kritik uyarılar

Son dakika... Enerji Bakanı'ndan kritik uyarılar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği 12. Sektör Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

1.05.2019Ekonomi
Sayaçların dışarı alınmasına izin vermeyip, şantiyeye saldırdılar

Sayaçların dışarı alınmasına izin vermeyip, şantiyeye saldırdılar

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Bağıvar Mahallesi'nde konutlardaki elektrik sayaçlarının yapı dışına taşınmasını istemeyen bir grup, Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (DEDAŞ) şantiyesine taşlı saldırıda bulundu.

22.04.2019Haber
Sayaçların dışarı alınmasına izin vermeyip böyle saldırdılar

Sayaçların dışarı alınmasına izin vermeyip böyle saldırdılar

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Bağıvar Mahallesi'nde konutlardaki elektrik sayaçlarının yapı dışına taşınmasını istemeyen bir grup, Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (DEDAŞ) şantiyesine taşlı saldırıda bulundu.

22.04.2019Gündem
Son 24 saatte ne oldu (18.04.2019)

Son 24 saatte ne oldu? (18.04.2019)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

18.04.2019Haber
Huawei ve Bilişim Vadisinden önemli işbirliği

Huawei ve Bilişim Vadisi'nden önemli işbirliği

Huawei ve Bilişim Vadisi, Akıllı Şehirler Araştırma Laboratuvarı İşbirliği Protokolü’nü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı törenle imzaladı. Bu anlaşmayla birlikte Huawei “Akıllı Şehirler” kapsamında faaliyet gösterecek ve Ar-Ge ekibiyle birlikte araştırma faaliyetlerinde bulunarak Bilişim Vadisi ile ortak çözümler geliştirecek.

1.04.2019Teknoloji
İGDAŞ Mobil Uygulaması yayınlandı

İGDAŞ Mobil Uygulaması yayınlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ, mobil uygulamasını İstanbulluların hizmetine sunuldu. Artık vatandaşlar veznede sıra beklemek yerine tek tuşla birçok işlem yapabilecek.

8.03.2019Teknoloji
AKOM ve İSKİden İstanbullulara uyarı

AKOM ve İSKİ'den İstanbullulara uyarı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'den (AKOM) ile İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ)'den İstanbullulara peş peşe açıklamalar geldi.

23.02.2019Gündem
Elektrik, su ve gaz sayaçları için muayene uyarısı

Elektrik, su ve gaz sayaçları için muayene uyarısı

Damga süresi dolan elektrik, su ve doğal gaz sayaçlarına sahip kurumlar için periyodik muayene başvuru süresi 28 Şubat'ta sona erecek

20.02.2019Ekonomi
E-Devlet ile internetten doğalgaz abonelik başvurusu nasıl yapılır

E-Devlet ile internetten doğalgaz abonelik başvurusu nasıl yapılır?

Devlet kurumlarının E-Devlet ile entegrasyon süreci devam ederken, bazı il merkezlerinde internet üzerinden doğalgaz başvurusu alınmaya başlandı. 2019 yılının sonuna kadar tüm Türkiye'de internet üzerinden gerçekleştirilebilecek olan doğalgaz abonelik başvurusu, şu an için sadece bazı illerde yer işleme alınabiliyor. Peki, internetten E-Devlet aracılığıyla doğalgaz abonelik başvurusu nasıl yapılabiliyor? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

19.02.2019Gündem
Son dakika... Yüzde 15 indirim yarın başlıyor

Son dakika... Yüzde 15 indirim yarın başlıyor

 İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin kasım ayında gerçekleşen toplantıda aldığı, "Tüm abone gruplarında su tarifeleri, 1 Ocak 2019'dan itibaren yüzde 15 indirimli olacak" kararı, yarın yürürlüğe girecek.

31.12.2018Ekonomi
Sayaçların tamir ve ayar ücretleri belirlendi

Sayaçların tamir ve ayar ücretleri belirlendi

Su, elektrik ve gaz sayaçlarının tamir ve ayar ücretleri belirlendi.

26.12.2018Ekonomi
İstanbulda hava durumu nasıl olacak İşte 25 Aralık güncel hava durumu

İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? İşte 25 Aralık güncel hava durumu

Hava durumu, kar yağışı dolayısıyla günün en çok araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM), alınan bilgilere göre İstanbul'un kuzey kesimlerinde etkili olacak olan kar yağışı, iç kesimlerde ise soğuk yüzünü gösterecek. İSKİ, soğuk hava konusunda İstanbulluları uyardı. İşte, günün en son hava durumu bilgileri ve uyarıları

25.12.2018Gündem
İSKİden sayaç uyarısı

İSKİ'den sayaç uyarısı

İstanbul Su Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) sıcaklığın özellikle gece saatlerinde sıfırın altında seyredebileceğinin tahmin edilmesi üzerine su sayaçları ile ilgili uyarıda bulundu. İSKİ tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada soğuk hava nedeniyle su sayaç ve tesisatlarının donma tehlikesi ile karşı karşıya olmasının altı çizilirken, vatandaşlardan tedbir alması istendi.

25.12.2018Gündem
Son dakika...  İstanbulda kar yağışı başladı

Son dakika... İstanbul'da kar yağışı başladı

İstanbul'da yetkililerin yaptığı son uyarıların ardından kentin en yüksek ilçelerinden Beylikdüzü'nde gece saatlerinden itibaren yağan yağmur yerini kar yağışına bıraktı. . Yağan karla beraber rüzgarında etkili olduğu görüldü. Kar yağışının devam etmesi bekleniyor.

25.12.2018Gündem
Kaçak elektrik kullanımına Çekirgeyle geçit vermiyorlar

Kaçak elektrik kullanımına 'Çekirge'yle geçit vermiyorlar

Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale'de 3 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet veren UEDAŞ tarafından geliştirilen "Çekirge" isimli tespit cihazı ile kaçak elektrik kullanımına geçit verilmiyor.

25.12.2018Teknoloji
MEB, tesisat sektörüne nitelikli eleman yetiştirecek

MEB, tesisat sektörüne nitelikli eleman yetiştirecek

MEB’e bağlı ‘tesisat teknolojisi ve iklimlendirme’ alanına ait mesleki eğitimdeki atölye ve laboratuvarların son teknolojiyle donatılmasıyla 2 milyar dolarlık ihracat hedefine sahip sektörün ihtiyaç duyduğu yüzlerce nitelikli iş gücü yetiştirilecek. ‘Avrupa'nın ürettim üssü’ olmayı hedefleyen sektörde çalışacak meslek lisesi mezunları, 5 bin liraya kadar maaş alacak.

22.12.2018Eğitim
Ankara’da su faturalarında indirim O ücret kaldırıldı…

Ankara’da su faturalarında indirim! O ücret kaldırıldı…

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisinin kararıyla su faturalarında abonelerden her ay alınan 5 liralık 'şube yolu bakım' ücreti kaldırıldı.

15.12.2018Gündem
Manisada 2019 yılında da suya zam yok

Manisa'da 2019 yılında da suya zam yok

MASKİ Genel Müdürlüğü, 2018 yılı 2’inci Olağan Genel Kurulu 2’inci birleşimi Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün’ün başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Ergün, ülke genelinde elektrik başta olmak üzere akaryakıt, altyapı malzemelerine zam gelmesine rağmen, vatandaşa ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullarda daha fazla yük olmamak için 2019 yılında da suya zam yapmayacaklarını müjdeledi.

20.11.2018Ekonomi
Genel Aydınlatma Tebliğinde değişiklik

Genel Aydınlatma Tebliği'nde değişiklik

Elektrik dağıtım şirketlerine, genel aydınlatma kapsamında yapacakları yeni tesislerde ve sayaç değişimlerinde kombi sayaç kullanma zorunluluğu getirildi.

16.11.2018Ekonomi
Doğal gaz piyasasında işlem hacmi 3 kat arttı

Doğal gaz piyasasında işlem hacmi 3 kat arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) bünyesinde faaliyet gösteren spot doğal gaz piyasasının ilk 2 ayki performansının cesaret verici olduğunu belirterek, "Eylül sonu itibarı ile gerçekleştirilen toplam işlem hacmi 115 milyon lira iken, bu rakam ekim ayı sonu itibarı ile neredeyse 3 katına çıkarak 320 milyon liralara yaklaştı." dedi.

8.11.2018Ekonomi
Goji Berry nedir Faydaları nelerdir

Goji Berry nedir? Faydaları nelerdir?

Goji Berry nedir sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Kurt üzümü olarak da bilinen Goji Berry'nin birçok faydası bulunuyor. Peki, Goji Berry nedir? Faydaları nelerdir?

24.10.2018Sağlık
Elektrik faturalarında yeni dönem başlıyor

Elektrik faturalarında yeni dönem başlıyor

Toplam 8.5 milyon aboneyi ilgilendiren elektrik faturalarında Avrupa İstatistik Kurumu'nun "enerji-dağıtım bedeli, vergi ve fonlar" olmak üzere üçlü sınıflandırmaya geçildi.

15.10.2018Ekonomi
Sayaç bedelinde pazarlık dönemi

Sayaç bedelinde pazarlık dönemi

DOĞALGAZ dağıtım şirketleri tarafından abonelerden talep edilen, abone bağlantı bedeli kapsamındaki sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri bu kapsamdan çıkarıldı.

13.10.2018Ekonomi
Doğalgaz sayaç bağlantısında pazarlık olanağı

Doğalgaz sayaç bağlantısında pazarlık olanağı

Doğalgaz dağıtım şirketleri tarafından abonelerden talep edilen, abone bağlantı bedeli kapsamındaki sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri bu kapsamdan çıkarıldı. Böylece bu bedeller abone ile iç tesisat şirketleri arasında yapılacak anlaşmayla belirlenecek.

13.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

#KadınOlmasa ağzımızın tadı olmazdı

Başlığa bakıp da kadınlarla yemek yapma arasında bir bağlantı kuracağımı zannetmeyin, kırılırım.

9.03.2019

Aman DİKKAT!

Abonemiz Sn. Erol Kobak ve Oğlu Eren Kobak’a bu çok önemli bildirimleri için teşekkür ediyorum.

29.12.2018

AK Parti İzmir’de çıta yükseldi CHP’de herkesin merakına devam

YEREL seçimle ilgili gelişmelere baktığımızda, gözlerin İzmir ve Ege’nin üzerinde olduğu görülüyor.

18.12.2018

Abone olcaksan gel

İsmibende saklı (gizli kalmasını istemiş) bir okurumuz, bu fotoğrafları Eryaman Göksu AVM’de çekmiş.

12.11.2018

Yargıtay’dan sayaç özgürlüğü

Kartlı doğalgaz ve su sayaçlarının ‘14 ve 20 yıllık kullanım ömürlerini doldurdukları’ gerekçesiyle tüketicinin rızasına aykırı olarak faturalı sayaçlarla değiştirilip, ‘güvence bedeli’ tahsiline yargı noktayı koydu. Yargıtay içtihatları ışığında, tüketicinin ‘seçim hakkı’ var. Sayaç değiştirmeye zorlanması ve ‘güvence bedeli’ tahsili de hukuka aykırı.

4.11.2018