EKSTRA
MENÜ

Savunma Sanayii İcra Komitesi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 219 haberi bulunmuştur.

Savunma Sanayii İcra Komitesi Haberleri

Son dakika: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sonrası flaş açıklama Türk savunma sanayii hedefte

Son dakika: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sonrası flaş açıklama! Türk savunma sanayii hedefte

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi. Toplantıda, Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı vurgulandı.

2.03.2021Gündem
Savunma sanayinde yerli payı artıyor

Savunma sanayinde yerli payı artıyor

Yılın ilk Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanıyor.

2.03.2021Ekonomi
Avrupada Bayraktarların ve Ankaların uçtuğunu göreceğiz

"Avrupa'da Bayraktar'ların ve Anka'ların uçtuğunu göreceğiz"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, özellikle son 5 yılda yapılan yatırımların çok kısa sürede Türkiye'yi savunma sanayisinde devler ligine çıkaracağını belirterek, "İnanıyorum ki Avrupa semalarında da Türkiye'den satın alınan 'Bayraktar'ların ve 'Anka'ların uçtuğunu göreceğiz." dedi.

21.01.2021Teknoloji
Bakan Varank: Savunma sanayinde devler ligine çıkacağız

Bakan Varank: Savunma sanayinde devler ligine çıkacağız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "İnanıyorum ki özellikle son 5 yılda yaptığımız yatırımlar çok kısa süre içinde ülkemizi savunma sanayisinde devler ligine çıkaracak" dedi.

21.01.2021Ekonomi
Son dakika... Kritik toplantı sonrası İletişim Başkanlığından açıklama

Son dakika... Kritik toplantı sonrası İletişim Başkanlığı'ndan açıklama

Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısında, teknoloji odaklı ve Ar-Ge temelli savunma sanayii politikanın güçlenerek süreceği belirtildi.

2.12.2020Ekonomi
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı başladı

Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı başladı.

2.12.2020Gündem
Son dakika... Savunma Sanayii İcra Komitesi: Türkiye kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir

Son dakika... Savunma Sanayii İcra Komitesi: Türkiye kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Türkiye'nin tam bağımsız savunma sanayi yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam edeceğini bildirdi.

11.08.2020Ekonomi
Kritik toplantı sonrası önemli mesajlar: Projeler karara bağlanmıştır

Kritik toplantı sonrası önemli mesajlar: Projeler karara bağlanmıştır

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik elektronik harp, yazılım, muhabere, silah, mühimmat ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projeler karara bağlandı.

12.12.2019Gündem
Gökbey ilk tam donanımlı uçuşunu başarıyla tamamladı

Gökbey ilk tam donanımlı uçuşunu başarıyla tamamladı

TAI tarafından tasarlanan ve üretilen T 625 Gökbey helikopterinin yapılan test ve denetimler sonucunda SHGM'nin verdiği izin çerçevesinde ilk tam donanımlı uçuşunu başarı ile gerçekleştirdiği duyuruldu.En zorlu iklim ve coğrafyalarda dahi etkin bir şekilde faaliyet gösterebilecek olan T625 Gökbey'in aviyonik sistemleri, gövde, rotor sistemi, iniş takımı gibi sistemlerinin tamamı TUSAŞ'ın imzasını taşıyor. Helikopter, VIP, Kargo, Hava Ambulans, Arama Kurtarma, Kıyı Ötesi Taşıma gibi birçok görevde kullanılabilecek. Özgün Helikopter Programı, 15 Haziran 2010 tarihinde toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) kararı ile başlatıldı. Program bütçesi ve takvimi 3 Ocak 2013 tarihli SSİK ile kararlaştırılırken ve 26 Eylül 2013 tarihinde SSM ile TUSAŞ arasında sözleşme imzalanmıştı.

29.06.2019Haber
Harekatlarda kullanılan yerli ve milli sistemlere yenileri eklenecek

Harekatlarda kullanılan yerli ve milli sistemlere yenileri eklenecek

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerinin eklemesine yönelik çeşitli projeler karara bağlandı.

17.04.2019Gündem
Seçim sonrası  ilk kabine... Gündem: Seçim ve ekonomi

Seçim sonrası ilk kabine... Gündem: Seçim ve ekonomi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan başkanlığında seçimlerin ardından perşembe günü yapılacak ilk Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında seçimler ve ekonomide yaşanan gelişmeler değerlendirilecek.

16.04.2019Gündem
Milli Savunma Bakanlığından flaş Münbiç açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı'ndan flaş Münbiç açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Son bir haftada yurt içi ve yurt dışında 27 terörist etkisiz hale getirildi. Münbiç'teki tüm terör örgütü mensuplarının terk etmesine yönelik faaliyetlere devam edilecek.' denildi.

28.12.2018Gündem
Son dakika... Yerli ve milli sistemlere yenileri eklenecek

Son dakika... 'Yerli ve milli sistemlere yenileri eklenecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı 2 saat sürdü. Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısında, kara, deniz ve hava sistemlerine yönelik araç, gereç ve mühimmat konularında kararlar alındı.

27.12.2018Gündem
Gökbey 2021 başında yerli motorla seri üretimde

Gökbey 2021 başında yerli motorla seri üretimde

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Gökbey helikopterinin seri üretiminin 2021 başında başlamasını ve helikopteri seri üretim aşamasına geldiğinde yerli motorla uçurmayı hedeflediklerini bildirdi.

14.12.2018Teknoloji
MİLGEMin 5incisi geliyor

MİLGEM'in 5'incisi geliyor

Milli Gemi Projesi kapsamında dört korvet geminin ardından İ sınıfı firkateyn olarak üretilecek olan 5’inci geminin üretimi için Savunma Sanayii İcra Komitesi’nden onay çıktı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan komitede, savunma sanayi sektörünün beklediği birçok proje için bazı kararlar alındı.

12.10.2018Ekonomi
Vietnam meclisinden konuk

Vietnam meclisinden konuk

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, dün Vietnam Ulusal Meclis Başkanı Nguyen Thi Kim Ngan’ı kabul etti. Cumhurbaşkanlığı’ndaki kabul, yaklaşık 40 dakika sürdü. Görüşmeye, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım da katıldı. Yıldırım daha sonra konuk Meclis Başkanı’na TBMM’yi gezdirirken, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bombalanan bölümler hakkında da bilgi verdi.

11.10.2018Gündem
Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısı sona erdi Çok önemli kararlar alındı

Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısı sona erdi! Çok önemli kararlar alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı, 3 saat sürdü. Toplantıda, ülke sınırlarının güvencesi için sınır ötesinde harekatlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerinin etkinliğini daha üst seviyeye çıkaran yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alındı.

11.10.2018Gündem
Hazine ve Maliye Bakanı, Savunma Sanayii İcra Komitesi’nde yer alacak

Hazine ve Maliye Bakanı, Savunma Sanayii İcra Komitesi’nde yer alacak

Savunma Sanayi Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde değişikliğe gidilerek, Savunma Sanayii İcra Komitesi’ne Hazine ve Maliye Bakanı da eklendi.

3.10.2018Gündem
T625 helikopteri nedir T625 Genel Maksat Helikopteri özellikleri

T625 helikopteri nedir? T625 Genel Maksat Helikopteri özellikleri

Türkiye'nin genel maksat helikopter ihtiyacını karşılayacak olan ve tamamen milli kaynaklarla geliştirilen ilk helikopterimiz T625 helikopteri ilk uçuşunu başarıyla yaptı. Bu önemli gelişmenin ardından vatandaşlar, 'T625 helikopteri nedir?' sorusuna yanıt aramaya başladı. T625 genel maksat helikopteri özellikleri konusunda bilgi almak isteyen vatandaşlar, detayları internetten sorguluyor. Peki, T625 helikopteri nedir?

6.09.2018Gündem
Türkiye için bir ilk O helikopter motor çalıştırdı...

Türkiye için bir ilk! O helikopter motor çalıştırdı...

Türkiye'nin ilk özgün helikopteri olacak T625 Genel Maksat Helikopter ilk kez motor çalıştırdı.

1.09.2018Gündem
Türkiye yeni helikopteri için gün sayıyor

Türkiye yeni helikopteri için gün sayıyor

Türkiye'deki genel maksat helikopter ihtiyacının özgün bir platformla karşılanması amacıyla yürütülen program kapsamında T625 Genel Maksat Helikopteri'nin ilk prototipinin üretimi tamamlandı, yer testlerine geçildi.

19.08.2018Gündem
Atak yaptı

'Atak' yaptı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), ATAK helikopterlerinin azami kalkış ağırlığının artırılmasına karar verdi.

8.08.2018Gündem
13.5 milyar liralık projeler ele alındı

13.5 milyar liralık projeler ele alındı

CUMHURBAŞKANLIĞI Hükümet Sistemi’ne geçilmesinin ardından Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), ilk toplantısını dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yaptı.

7.08.2018Gündem
Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısında çok önemli kararlar

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda çok önemli kararlar

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda, toplam 13.5 milyar lira bedeli olan projeler değerlendirildi. Toplantıda yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projeler hakkında yeni kararlar alındı.

7.08.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Savunma Sanayii İcra Komitesi toplandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Savunma Sanayii İcra Komitesi toplandı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesinin ardından Savunma Sanayii İcra Komitesi'nin ilk toplantısı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı.

7.08.2018Ekonomi
Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sona erdi

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk defa gerçekleşen Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sona erdi.

29.03.2018Gündem
F-35in S-400 alımıyla alakası yok

'F-35'in S-400 alımıyla alakası yok'

MİLLİ Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi alımı nedeniyle F-35 uçaklarının ABD Kongresi’nce Türkiye’ye verilmeyebileceğine ilişkin mesajlara karşı, “Gelecek yıldan itibaren F-35 teslimleri başlayacak. Bunun S-400 alımıyla hiçbir alakası yok” dedi.

27.03.2018Gündem
Sınırda füze tehdidine Demir Kubbe

Sınırda füze tehdidine 'Demir Kubbe'

SINIRLARDA artan füze ve roket tehdidine karşı İsrail’in “Demir Kubbe” benzeri hava savunma sistemi için harekete geçildi. Roket ve havan mermisi tehdidine karşı koruma sağlayacak sistemin geçtiğimiz çarşamba günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısında da ele alındığı belirtildi.

3.02.2018Gündem
36 milyarlık 55 proje masada

36 milyarlık 55 proje masada

Savunma Sanayii İcra Komitesi, KHK ile yapılan düzenleme sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında ilk kez toplandı.

31.01.2018Gündem
Son dakika: Savunma Sanayi toplantısı sona erdi... Toplantı 7 saat sürdü

Son dakika: Savunma Sanayi toplantısı sona erdi... Toplantı 7 saat sürdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk defa düzenlenen Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı 7 saat sürdü.

31.01.2018Gündem
Savunmada kritik toplantı

Savunmada kritik toplantı

Türkiye'nin Suriye’de terör unsurlarına karşı Zeytin Dalı harekâtı sürerken, Savunma Sanayii İcra Komitesi, bugün önemli savunma sanayii projelerinin gündeme geleceği kritik bir toplantı yapacak. Komiteye, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ilk kez başkanlık edecek. Toplantıda, ALTAY Tankı, S-400 füzeleri ve taktik tekerlekli zırhlı araç projesinin de gündeme gelmesi bekleniyor.

30.01.2018Gündem
450 bin taşeron 3 ayda kadroda

450 bin taşeron 3 ayda kadroda

Taşeronların kadroya geçirilmesi için Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile düzenleme yapıldı. 450 bin taşeronun 2 Ocak’ta kadroya geçiş için başvuruları başlayacak. Taşeronun kadroya geçişi için hem sınav hem de güvenlik soruşturması yapılacak.

24.12.2017Ekonomi
İki yeni KHK Resmi Gazetede...Çok sayıda ihraç var...Tek tip ve taşeron da KHKda

İki yeni KHK Resmi Gazete'de...Çok sayıda ihraç var...'Tek tip' ve taşeron da KHK'da

Olağanüstü hal kapsamında hazırlanan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'de yayımlandı. Toplam 2 bin 756 kişi kamu görevinden çıkarıldı, 115 kişi ise eski görevlerine dönebilecek. Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekliye sevk edilen, kendi isteğiyle emekli olan, istifa eden veya başka bir sebeple ayrılan 22 subayın rütbesi alındı. 7'si dernek, 7'si vakıf, 2'si gazete ve biri sağlık kuruluşu olmak üzere 17 kurum kapatılırken, daha önceden kapatılan bir vakıf açıldı, yurt dışında öğrenim gören 6 kişinin ise öğrencilikle ilişiği kesildi. Darbe sanıklarına 'tek tip kıyafet' geliyor. Taşeronla ilgili düzenleme de KHK'da. İhraç edilenler arasında 105 akademisyen bulunuyor. FETÖ kapsamında tutuklanan eski vali ile eski kaymakam da ihraç edildi. CHP'den ise KHK'lara tepki geldi.

24.12.2017Gündem
ASELSAN nasıl Türkiye’nin en değerli şirketlerinden biri oldu

ASELSAN nasıl Türkiye’nin en değerli şirketlerinden biri oldu?

Savunma sanayi alanında teknoloji üreten ASELSAN (Askeri Elektronik Sanayii), Salı günü hisselerinde görülen yüzde 8,4'lük bir artışla Türkiye'nin en değerli şirketi oldu.

20.11.2017Teknoloji
Son dakika haberi: Başbakan Yıldırımdan MHP lideri Bahçeliye yanıt

Son dakika haberi: Başbakan Yıldırım'dan MHP lideri Bahçeli'ye yanıt

Başbakan Binali Yıldırım, 'Kuzey Irak'ta gerçekleştirilecek bağımsızlık referandumunun savaş sebebi' sayılacağını söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi. Yıldırım, "Savaş devletle devlet arasında olur" dedi.

25.08.2017Gündem
Savunmada yeni teknolojilere rekor yatırım

Savunmada yeni teknolojilere rekor yatırım

Savunma sanayisinde ürün ve teknoloji geliştirme çalışmalarına ayrılan öz kaynaktaki artış geçen yıl rekor düzeye ulaştı. Sektördeki firmaların bu amaçla tahsis ettikleri öz kaynak, geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 79 artarak 513 milyon doları buldu.

16.06.2017Ekonomi
ASELSAN dünyayı uçuracak

ASELSAN dünyayı uçuracak!

Genel Maksat Helikopter Projesi kapsamında, ASELSAN-Sikorsky işbirliğiyle ilk kez bir Türk firmasının geliştirdiği ve ürettiği yüksek teknolojiye sahip sistemler, dünyada pek çok ülkenin tercihi olan Black Hawk gibi bir hava aracının standart konfigürasyonuna dahil oldu. Gelecek 20 yıl boyunca dünya genelinde satılacak S-70i Black Hawk helikopterlerinin önemli bir kısmı, ASELSAN’ın aviyonik çözümlerini içerecek.

20.06.2016Teknoloji
‘Milli’ uçakta yüzde 70 krizi

‘Milli’ uçakta yüzde 70 krizi

AK Parti Hükümeti’nin 7 Haziran seçimlerinden önce tanıtımını yaptığı ‘milli’ uçak projesinde, Savunma Sanayi Müsteşarlığı işi üstlenen SNC şirketine uçağın parçalarının en az yüzde 70’ini Türkiye’de imal etme şartı getirmek isteyince pürüz çıktı. Hürriyet’e konuşan SNC’nin kurucuları Eren-Fatih Özmen, “Yüzde 70 yerli üretim şartı ilk aşamada çok güç, ancak 2023’te olabilir. Zaten henüz anlaşma bile imzalanmadı” yorumunu yaptılar.

28.09.2015Avrupa

Yazar Sonuçları

Teknolojiye Doğu ve Batı nasıl yaklaşıyor?

Bugüne kadar hem Çin’de, hem de Amerika ve Avrupa’da başarılı teknoloji takımları ile çalışma şansım oldu. Bu takımlar arasında gözlemlediğim büyük bir farkı bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu gözlemimi özellikle hepimizin bildiği sosyal medya platformlarını örneklendirerek paylaşacağım.

18.07.2020

Çin füze savunma tercihi nasıl Rus sistemine döndü?

Her şey Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın (SSM) 2009 yılında ‘Uzun Menzilli Hava ve Füze Savunma Sistemi’ ihalesini açmasıyla başladı.

2.08.2019

Güç Zihninizdedir

Bazen hayat öyle sürprizler çıkarır ki karşınıza, bir anda neye uğradığınızı şaşırır, sağa sola yalpalamaya başlarsınız. Karşınıza çıkan bu beklenmedik durum tüm gücünüzü bir anda yok ediverir.

13.08.2018