MENÜ

Savunma Sanayi Başkanlığı

Savunma Sanayi Başkanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Savunma Sanayi Başkanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.144 Savunma Sanayi Başkanlığı haberi bulunmuştur.

Savunma Sanayi Başkanlığı Haberleri

Kamuda görevden alınanların sayısı 67 bine yaklaştı

Kamuda görevden alınanların sayısı 67 bine yaklaştı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında 66 bin 786 personel görevden uzaklaştırıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı başta olmak üzere ekonomiyle ilgili kurum ve kuruluşlarda ise 15 Temmuz'dan bugüne kadar 6 bin 147 personel açığa alındı.

29.07.2016Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde uçaklar tarafından bombalanan Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti. Erdoğan, ziyareti sırasında ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı General Joseph Votel'in “İrtibat halinde olduğumuz, görüşme halinde olduğumuz üst düzey komuta kademesinde olanlardan içeri alınanları görüyorum, duyuyorum” sözlerine yanıt verdi. Erdoğan şöyle konuştu: "İnsan biraz sıkılır, bunun kararını vermek senin haddine mi? Sen kimsin? Bir defa haddini bileceksin, kendini bileceksin. Sen benim ülkemdeki yapılan bir darbe girişimine yönelik kalkıp, bu darbe girişimini püskürten bu devlete demokrasi adına teşekkür edeceğine tam aksine darbecilerin yanında yer alıyorsun. Zaten darbeci senin ülkende. Darbeciyi senin ülkende zaten besliyorsunuz. Benim milletimi asla inandıramazsınız."

29.07.2016Gündem
Kamuda görevden alınanların sayısı 50 bini aştı

Kamuda görevden alınanların sayısı 50 bini aştı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında 51 bin 332 personel görevden uzaklaştırıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı başta olmak üzere ekonomiyle ilgili kurum ve kuruluşlarda ise 15 Temmuz'dan bugüne kadar toplam 5 bin 412 personel açığa alındı.

27.07.2016Gündem
Son liste az önce açıklandı İşte açığa alınanlar

Son liste az önce açıklandı! İşte açığa alınanlar

FETÖ darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar 45 bin 954 personel görevden uzaklaştırıldı.

25.07.2016Gündem
Kamuda görevden almalar sürüyor: İşte kurum kurum sayılar

Kamuda görevden almalar sürüyor: İşte kurum kurum sayılar

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar 45 bin 484 kamu çalışanı görevden uzaklaştırıldı.

23.07.2016Ekonomi
‘Makine  doktoru’

‘Makine doktoru’

YENİ Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün kabineye girmesi de bu bakanlığa getirilmesi de sürpriz olarak karşılandı.

25.05.2016Ekonomi
77 çocukları var

77 çocukları var

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu listesini açıkladı. Başbakan yardımcılıklarına Canikli, Şimşek, Türkeş, Kurtulmuş ve Kaynak getirildi.

24.05.2016Gündem
Eğitim alanını düzenleyen tasarı

Eğitim alanını düzenleyen tasarı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

23.05.2016Eğitim
İlk veda ziyareti

İlk veda ziyareti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’yle (TSK) birlikte çalışmaktan onur duyduğunu belirterek, “Her bir askerimize teşekkür ediyorum” dedi.

9.05.2016Gündem
MESS Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen oldu

MESS Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen oldu

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) yeni Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulları çalışmalarına başladı. Kudret Önen, Yönetim Kurulu’nun gerçekleştirdiği ilk toplantıda yapılan görev dağılımı sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Önen, yaptığı açıklamada “Ülkemiz ve sektörümüzün küresel rekabet yarışında ön sıralarda yer alması için üstümüze düşen her görevi yerine getireceğiz” dedi.

28.04.2016Ekonomi
Devlerin Türkiye ilgisi

Devlerin Türkiye ilgisi

2014 yılından bu yana ilk kez ABD’ye gidecek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye heyetinin ekonomi programlarına dünya devi şirketlerin CEO’ları yoğun ilgi gösterdi. Erdoğan 25 dünya devi şirketin CEO’suyla yuvarlak masa etrafında bir araya gelecek ve ardından 300 kişilik gala yemeğinde Amerikalı iş adamlarına Türkiye’ye yatırım çağrısı yapacak.

28.03.2016Ekonomi
Egelilerden güzel işler

Egelilerden güzel işler

Zor bir süreçten geçen Türkiye'de ekonomideki tıkanıklık, yatırımlardaki azalma, işsiz sayısındaki tırmanış sıkıntı yaratsa da sanayi ve bilim dünyasındaki bazı gelişmeler geleceğe yönelik umutları artırıyor. Bunlar arasındaki 3 ‘güzel şey’de Ege’nin imzası var.

5.03.2016Ege
e-Devlet ile askerlik sorgulama nasıl yapılır Askerlik durum belgesi doğrulama

e-Devlet ile askerlik sorgulama nasıl yapılır? Askerlik durum belgesi doğrulama!

e-Devlet kapısı hizmetleri kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmakla beraber zaman kaybı yaşamalarının da önüne geçmekte. Bir çok kurumun e-Devlet sistemi üzerinden sunduğu hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetleri sunan kurumlardan biri de Millî Savunma Bakanlığı’dır. Peki, e-Devlet ile askerlik sorgulaması nasıl yapılır? Askerlik durum belgesi doğrulama işlemi nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

29.02.2016Gündem
TBMM Genel Kurulu’nda bütçe maratonu başladı

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe maratonu başladı  

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe maratonu başlıyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın bütçe sunumu yapmasıyla başlayacak olan görüşmelerin ilk gününde, bütçenin geneli hakkında siyasi partiler görüşlerini açıklayacak.

26.02.2016Ekonomi
e-Devlet internet bankacılığı ile şifresiz işlem

e-Devlet internet bankacılığı ile şifresiz işlem!

e-Devlet kapısı sistemi sayesinde vatandaşlar tüm kamu kurumlarında yapılması gereken işlemlerini online olarak yapabiliyor ve istedikleri belgelere anında ulaşmakta sıkıntı yaşamıyorlar. e-Devlet internet bankacılığı girişi nasıl yapılır? e-Devlet internet bankacılığı ile hizmet veren bankalar hangileri? Tüm detaylar haberimizde...

22.02.2016Gündem
Bakan İsmet Yılmaz: 4 PYD mevzisi vuruldu

Bakan İsmet Yılmaz: 4 PYD mevzisi vuruldu

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada Suriye'deki 4 PYD hedefinin vurulduğunu açıkladı. Bakan Yılmaz açıklamasında şöyle dedi: "Dün ve Bugün Suriye tarafındaki PYD'ye ait dört mevzilere otobüslerle atış yapılarak misilleme karşılık verilmiştir."

14.02.2016Gündem
E-devlet hizmetleri nelerdir

E-devlet hizmetleri nelerdir?

E devlet sistemi ile artık dilediğiniz resmi işlemi bir tık ile gerçekleştirebileceksiniz. E devlet şifresi ve T.C. kimlik numaranız ile tüm işlemleri vakit kaybetmeden, kolay ve hızlı bir biçimde yapabileceksiniz. Peki e devletin sunduğu hizmetler nelerdir? Bu sistem ile hangi işlemlerinizi kolaylıkla halledeceksiniz?

6.01.2016Gündem
Makineciler OSB istiyor

Makineciler OSB istiyor

DENİZLİ’de makine üretimi yapan firmalar Denizli Sanayi Odası’nın (DSO) öncülüğünde AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’la bir araya gelip, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için yer istedi. Makine imalat sektörünün sorunlarının ve geleceğinin de konuşulduğu toplantıda makine imalatçıları daha önce Salihağa Bölgesi’nde tespit çalışmalarını yaptıkları bölgenin organize sanayi bölgesi için tahsis edilmesini talep etti.

23.12.2015Ege
AK Partili Burhan Kuzu başkan da olmadı

AK Partili Burhan Kuzu başkan da olmadı

AK Parti iktidarları dönemince, 13 yıldır TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığı yapan Prof.Dr. Burhan Kuzu, yeni dönemde bu makama da gelmedi.

1.12.2015Gündem
1 anne 25 baba

1 anne 25 baba

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün açıkladığı Türkiye’nin 64. hükümetini oluşturan 27 kişilik yeni kabinede çiçeği burnunda bakanların çoğu üniversite eğitimlerini Ankara ve İstanbul’da tamamladı. Sadece 2 kadının bulunduğu kabinede yer alan bakanların toplam 70 çocuğu var. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 5 çocukla en fazla çocuk sahibi olan bakan oldu.

24.11.2015Gündem
Fatma Güldemet Sarı kimdir | Çevre ve Şehircilik Bakanı kimdir

Fatma Güldemet Sarı kimdir? | Çevre ve Şehircilik Bakanı kimdir?

Başbakan Ahmet Davutoğlu 64. Hükümette yer alan bakanları açıkladı. Yeni kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı kimdir?

24.11.2015Bilgi
Mustafa Elitaş kimdir | Ekonomi Bakanı kimdir

Mustafa Elitaş kimdir? | Ekonomi Bakanı kimdir?

Başbakan Ahmet Davutoğlu 64. Hükümeti açıklanmasıyla kabinedeki yeni isimler ilgi odağı oldu. Bu isimlerden biri de Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş kimdir?

24.11.2015Bilgi
Veysel Eroğlu kimdir | Orman ve Su İşleri Bakanı kimdir

Veysel Eroğlu kimdir? | Orman ve Su İşleri Bakanı kimdir?

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu kimdir? Yeni kabinede hangi isimler var?

24.11.2015Bilgi
Bülent Tüfekçi kimdir

Bülent Tüfekçi kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini bakanları belli oldu. Bülent Tüfekçi 64. Hükümetin Gümrük Bakanı seçildi. Yeni Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkçi kimdir?

24.11.2015Bilgi
Naci Ağbal kimdir | Maliye Bakanı kimdir

Naci Ağbal kimdir? | Maliye Bakanı kimdir?

Yeni Maliye Bakanı Naci Ağbal kimdir? Yeni kabinede hangi isimler var?

24.11.2015Bilgi
Davutoğlunun açıkladığı 64üncü hükümetin analizi

Davutoğlu'nun açıkladığı 64'üncü hükümetin analizi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Türkiye Cumhuriyeti'nin 64. hükümetini açıkladı.

24.11.2015Gündem
Geçici hükümetin 3 aylık icraatı

Geçici hükümetin 3 aylık icraatı

Türk siyasi hayatında bir ilk yaşanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimin yenilenmesine karar verdi ve Türkiye'yi seçime taşıyacak "Geçici Bakanlar Kurulu" oluşturuldu. 7 Haziran seçimleri sonrasında gerçekleşen koalisyon görüşmelerinden sonuç alınamayınca, geçici hükümet 28 Ağustos'ta göreve başladı. Hükümetin görevde olduğu yaklaşık 3 aylık dönemde, gündeminde bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlar, Suriyeli sığınmacıların durumu ile 1 Kasım'da yapılan milletvekili genel seçimine yönelik çalışmalar yer aldı. Paralel yapı iddiasıyla Koza İpek ve Kaynak Holding'in şirketlerinde aramalar gerçekleştirildi ve kayyum atandı. Erdoğan'ın ev sahipliğinde Türkiye, tarihinde ilk kez G20 Liderler Zirvesi'ne Antalya'da ev sahipliği yaptı. Paris'te meydana gelen terör olayları, zirvede gündemin konusunu ağırlıklı olarak terör olaylarına çevirdi

23.11.2015Gündem
Şimdi yatırım zamanı

Şimdi yatırım zamanı

TÜRKİYE’de ekonomik büyümenin, işsizliği azaltmasının ve global rekabette güçlenmenin, kısaca ekonomik hedeflerin gerçekleşmesinin yolu her ülkede olduğu gibi yeni yatırımdan geçiyor.

19.11.2015Kobi

Yazar Sonuçları

Çok bilinmeyenli bir denklem olarak: Lübnan

İşin içine kültürel duvarlar girdiğinde kavgaya bahane bulmak kolay. Lübnanlılar da bulmuş. Bir otoyolu bile inatlaşarak inşa ediyorlar. Bu güzel ülke nasıl çözecek bu problemi?

21.05.2016

Suriye’ye taş atmanın sonucu

GEÇTİĞİMİZ cuma günü Çukurca’da Türk Kara Kuvvetleri’nin bir helikopteri düştü ve iki üsteğmen şehit oldu.

17.05.2016

Diyanet Center of America 100 milyon dolara yapıldı İslamofobiye cevap olacak

ÖNCEKİ gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Washington seyahatine eşlik eden gazetecileri taşıyan araç Maryland’daki “Diyanet Center of America”ya vardığında öğlen ezanı okunmak üzereydi.

2.04.2016

Yetik Kadri Mert de gitti

60 bin kişinin çalıştığı Sabancı Grubu, son günlerde yönetim kademesinde yaşanan gelişmelerle gündeme geliyor.

20.02.2016

Suudi Arabistan 2.5 milyar dolarlık zırhlı araç alacak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Riyad’da Al Yamamah Sarayı’nda Kral Selman bin Abdülaziz’le resmi öğlen yemeği buluşması, heyetlerarası görüşmelerin ardından Kral Saud Misafir Sarayı’nda Veliaht Vekili Mohammed bin Salman ve Veliaht Prens Mohammed bin Naif’i kabul ederken, heyetteki bazı bürokratlarla konuşuyoruz.

2.01.2016